Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 115

Tema: DEQUERVAIN-ov sindrom. Da li sam jedina koja ima?

  1. #1
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno DEQUERVAIN-ov sindrom. Da li sam jedina koja ima?

    Prošli tjedan sam konačno otišla ortopedu nakon cca 3 mj. bolova i preskakanja palca desne ruke. Znalo mi se dešavati, više puta dnevno, da nakon nekih pokreta palac nisam mogla vratiti u prvobitan položaj nego sam to morala napraviti drugom rukom.

    Sama sebi sam "postavila dijagnozu" ,i zaključila da sam nekako istegnula tetivu dok sam nosila Vida, ali ipak sam krenula doktoru da mi preporuči kako da to saniram.
    Dakle, odem ja kod ortopeda. Malo si popričamo i on me nategne za prst - oblio me znoj, užas!!!!. On meni "Rekli ste da imate bebu od 3.5 mj.!?!?!?!!" , "A, da li dojite!?!?!?! Moji odgovori su bili potvrdi. I tako se ispostavilo da moja djagnoza nije baš bila točna.
    Imam bolest po imenu DEQUERVAIN-ov sindrom - što je poprilično čest u trudnica i doilja, a uzrokuju ga hormoni. (dolazi do oteknuća nekih ovojnica tetiva..... nemam pojma.... :smajlić crko od srama

    Preporuka je nositi steznik, poštedjeti ruku (!!!!), led i Deep reliefe gel. Kontrola za mj. dana. U slučaju da ne dođe do poboljšanja slijedeći korak su injekcije koje ću naravno odbijati sve do trenutka dok dojim.

    S obzirom da na tražilici nisam pronašla ništa o ovom sindromu odlučila sam se otvoriti ovaj topic, pa možda nekome i pomogne.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Dakle, Mirta, čitajući ovaj post shvatila sam da sam imala istu stvar prošle zime, samo mi dijagnoza nije postavljena (i to zato jer je rendgenska snimka bila uredna, pa je dr opće prakse zaključila da mi nije ništa). I nije bila na desnoj, nego na lijevoj ruci.
    Lakše mi je kad vidim da sam zapravo postupala kako treba: nosila sam steznik na lijevom zglobu, mazala Deep reliefom, pazila na opterećenje (koliko sam mogla) i čekala da prođe - i stvarno je prošlo, samo od sebe. Nekako u proljeće, kad je zatoplilo.
    Držim fige da i tebi prođe samo od sebe, bez injekcija...

  3. #3
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno Re: DEQUERVAIN-ov sindrom. Da li sam jedina koja ima?

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    S obzirom da na tražilici nisam pronašla ništa o ovom sindromu odlučila sam se otvoriti ovaj topic, pa možda nekome i pomogne.
    Možeš ovdje pročitati par stvari o tom sindromu: De Quervain.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    I meni je bila slična situacija sa palcem ali to rješavam homeopatijom. Nisam znala da to ima ime .
    Mene još od trudnoće rastura lijevi kuk i općenito kosti (zglobovi, leđa...). Vjerojatno je i to ista stvar, naravno da oooogromna kilaža još pridonosi svemu.

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    i meni!
    sad me sram jer tome nisam pridavala pažnju a bilo je užasno bolno.pogotovo ujutro nakon što ne bi micala ruku, ali bi ležala dugo u istom položaju dok je Fran sikio i po pola noći.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ja sam imala isti problem, meni je ortoped postavio dijagnozu nešto pa DEQUERVAIN sin, ali mi nije rekao da postoji DEQUERVAIN-ov sindrom.
    Mene je palac lijeve ruke počeo boliti kad je roko imao 3 mjeseca, nakon mjesec dana sam otišla doktoru, prvo mi je rekao neka štedim ruku, mažem deep relifom, a ak neće bit bolje onda longeta. Nakon 2 tjedna dobila sam longetu, a kad sam ju skinula više nisam mogla savit ruku prema dolje, kad se okrene bočno, ukočila se, palac preskako, umirala sam od bolova. Jednom kad mi je tak preskočio iz čista mira vrištala sam od bolova. Išla sam na terapije, ništa nije pomagalo. Jedva sam Roka držala, nisam ga mogla kupat (bilo me strah da mi ruka ne popusti) to je bilo nešto strašno.
    Išla sam i kod reumatologice pa mi se smijala i rekla da to nije ništa da kad bum imala drugo dijete da ga nebudem tak grčevito držala, pa mi bude lakše.
    Onda sam preko veze otišla kod ortopeda na Šalatu i opet dobila longetu na 10 dana, opet ništa. I onda mi je on rekao da bi najbolje bile inekcije dopumedrola (blokade), al sam ja odbila jer dojim (Roko je tada imao 10 mjeseci), i on je preporučio da prestanem dojit jer će mi teško proć bez blokada.
    Ja sam otišla kod njegove pedijatrice i ona mi je rekla da ako se inekcija daje lokalno, ne dođe velika količina kortikosteroida u krv, pa tako niti u mlijeko, da će biti od veće koristi ako nastavim dojit, a da njemu to neće tolko štetit, da oni i klincima kod liječenja daju kortikosteroide, samo da probam održat što veći razmak od inekcije do prvog dojenja (što i nije bio neki problem obzriom je on već jeo sve) pa nije bila frka za cicu osim po noći.
    Ja sam dobila 4 inekcije dopumedrola (svaka 3 tjedna po jednu), nosila sam ortozu 3 mjeseca (steznik sa žicom koja podupire palac).
    I ponovno sam išla na 3 ture fizikalnih terapija, i trebalo mi je više od godine dana da riješim to.
    A kad sam došla nazad kod reumatologica onda ju je uhvatila frka kad je vidla kolko to traje i ispričavala se.

    Mirta pitaj doka za tu ortozu (ona je kao ortopedsko pomagalo) ili kupi u apoteci steznik za ruku koji ide preko palca (pazi ima za lijevu i desnu ruku).

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Evo da se i ja priključim. Imam potpuno iste simptome (iskakanje palca, strašne bolove posebno ujutro itd.) i sve je počelo dolaskom iz bolnice. Zanemarivala sam simptome jer nisam s malom bebom mogla nikuda. Napokon sam slikala ruku ali s kostima je sve u redu. Kad smo Evu vodili ortopedu na kontrolu kukova potužila sam se na probleme i dijagnosticirao mi je Dequervaina. Nije mi da inekciju zbog dojenja već je preporučio led, steznik i fizikalnu terapiju (UZV i laser). Bila sam na četiri tretmana i ne znam baš koliko pomaže. Od steznika kaže da je najbolji ManuTrain pa ću pokušati i s tim. Eva je sve teža (ima 3,5 mjeseca) pa mi je sve veći problem držati ju. Pitati ću ponovo za inekciju ako treapija ne pomogne.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    E dobro sad, a jel taj de Q. nešto što će se vraćati, ponavljati.....nešto. ili sad kad je otišao kako je i došao mirne smo.
    ja nisam znala što da kažemo doktoru pa zato nisam ni išla k njemu. bilo mi je nekako glupo reći da mi preskače palac, a baš se to dešavalo.
    jel zna netko uslijed čega se on javlja i postoji li neka prevencija, jer bol je stavrno bila jaaakaaa i ne bi je htjela više doživjeti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    MBee meni je od terapija bilo samo gore, a ne bolje. Meni je ortoped rekao da su najbolje za to vježbe istezanja, pokazao mi ih je par, a ženskice na terapiji bi odradile UZV, a vježbat im se nije dalo samnom, već su mi samo jednom pokazale vježbe, i kao nek ja vježbam sama, al nije to to.

  10. #10
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Meni nakon same terapije bude bolje ali ne primjećujem neki veliki napredak. Odlučila sam ići još ovaj tjedan. UZV i laser kao smanjuju upalu ali sve to previše košta da bi unedogled nastavila sa terapijom.
    Meni je ortoped rekao da je to jako često kod žena koje palčanu tetivu imaju pod većim kutem od muškaraca. Tetita se uslijed napora upali pa je prevelika za karpalni kanal. Zato svako naprezanje izaziva bol. Vježbe mi nitko nije ni spomenuo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    MBee ja sam skoro zbog ovog završila na operaciji tog karpalnog kanala, već smo trebali dogovrit termin za operaciju, i srećom mene je popustilo.
    I meni je ortoped spominjao to da tetiva zapinje u tom karpalnom kanalu.

  12. #12
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nadam se da operacija neće biti potrebna. Samo da je Eva veće više bi se ja angažirala oko toga ali nemam ju kome ostaviti preko dana.

  13. #13
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Ja primjećujem osjetno poboljšanje. Koristim ManuTrain seznik, dva puta dnevno "ledim" ruku po 15 min i to je to.

    tweety, dojenje bio okidač, postoji skolonost ka tome i pretpostavljam da će se opet ponoviti kod sljedećih trudnoća/dojenja.

  14. #14
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Evo još jedne... baš boli, a bebać sve teži... kaže mi prijateljica fizioterapeut da između ostalog, trebam štediti ruku... ha ha... kad bi Andrej htio bez nošenja... E, da i kad bi mama mogla bez kompa...

    Počeli su mi baš jako i prsti trnuti.Stavljam topli oblog (rečeno mi je da vidim što mi više odgovara - toplo ili hladno), kupit ću steznik. Nadam se da će se sanirati.

  15. #15
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    ja sam tek sad skužila ovaj topic. i naravno da se priključujem deQ . samo, mene su palci i taj dio oko zgloba boljeli još u trudnoći, ginić rekao da će proći nakon poroda, da beba pritišće žilu, međutim nakon poroda se pogoršalo. bole oba palca i žile oko zglobova. nisam išla dr. lijena sam i teško mi je organizirati odlazak upravo zbog čestih dnevnih podoja.
    ne preostaje drugo nego trk po steznik

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    đizs, cure, ovo se zove prosvjetljenje
    meni rastura zglob na desnoj ruci već par mjeseci (a ne da mi se kod doktorice, da ne pokupim kakav virus u čekaonici)

  17. #17
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Hej, žene, kako vaši palci?? Meni nikako bolje. Nosim steznik (doduše, ne baš stalno) i mažem nekim gelom, ali čak primjetim i da je lošije. A počela me boljeti i lijeva ruka. A moja doc opće prakse mi nije dala uputnicu za fizijatra, jer ću, kao, morati onda na fizikalnu a pri tome bi morala mirovati, što naravno ne mogu. Pa onda bolje da ni ne pokušavamo, zamislite! A malac sve teži. Noćas sam imala grozne snove da sam ga dala mojoj mami da ga drži (ima parkinsonovu bolest pa je dosta slaba) i ona kaže - ne mogu više, prihvati ga, a meni ruke počnu otkazivati i on mi samo klizi iz njih. I sve nešto tako grozno...

  18. #18
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Meni je kako koji dan ovisno koliko opteretim ruku. Kad je MM doma i nosi ju puno mi je bolje. Išla sam na 10 tretmana UZV-om i laserom i bolje je utoliko što mi palac više ne iskače ali čak i pri potpisivanju osjećam bol. Ni ja se ne osjećam sigurno kad ju nosim, pogotovu po noći kad se ruka ohladi. Ponekad probudim MM-a da mi ju digne na dojenje jer se usudim :/ .

  19. #19
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Meni je zadnjih 7-8 dana savršeno. Skoro ništa neosjećam, doduše nekoliko dana prije sam mislila da ću poludjeti od boli. Nekoliko puta sam stavljala led na ruku u toku dana i noslia steznk cijelo vrijeme. Evo, već 3 dana nisam uopće stavljala steznik na ruku, čak bez problema podižem Vida tako što ga primim sa potpuno razdvojenim prstima.
    Pomisao da će mi se ista stvar desiti sa desnom rukom me užasava, čak sam primjetila da pri otvaranju boca, staklenki i sl. poprillično štedim ljevu ruku. Bojim se da si na taj način ne napravim još goru stvar, da mi ruka ne atrofira.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sad si razmišljam imam li i ja to...Zadnjih mjesec dana trudnoće jako me bolio palac lijeve ruke i kost zgloba kad bih ruku stavila u određene položaje i do danas se ta bol nije smirila - ima dana kad je jača, ima kad je slabija. Ja sam već počela razmišljati o hororima tipa reumatoidni artritis, ali možda je fakat De Quervain.

    Probat ću sa steznikom i hlađenjem...

  21. #21
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    da, to bi na žalost moglo biti to i meni je krenulo još pred kraj trudnoće
    hladni oblozi bi ti mogli pomoći
    steznik - mislim da je potrebno koristiti određeni steznik a ne bilo koji (nisam ziher)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ajde mi pliz na PP pošalji podatke ortopeda kod kojeg si išla.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    mene su zglobovi počeli boliti kad je zara imala negdje 4 i pol mj.
    palac mi nije iskakao. to se stalno pogoršavalo sve dok, pazi sad, jadan dan nisam krvnički potegnula vrata od balkona, koja se inače teže zatvaraju, i to me tako zabolilo.. užas. mislila sam da sam još dodatno zeznula stvar, a kad ono, sve se smirilo. sve skupa je trajalo nekih 6 mj..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ima nas dosta koje ja nazivam "palčice"
    pogotovo kod nas na jesenskim bebama, bar 5 koje sam ja izbrojila, naravno uključujući i mene.
    Ja sam zadnjih dana mazala s kanterionom, to je ulje od gospine trave i inače pomaže kod oteklina. Pošto sam u besparici a steznik je skup, ja sam sama vezivala ruku s tetra pelenom, onako da bude učvršćena i da se zglob ne miče i mogu reć da sam primjetila poboljšanje. E sad jel od toga ili nije pojma nemam, ja sam stavljala tople obloge. I naravno ono glavno-odmaranje ruku. Skoro uopće ne nosim A. na rukama, čim vidim da bi se nosala odmah ju stavim u maramu (skoro pa da spavam s vezanom maramom spremnom za ubacivanje bebačice) da ne opteretim ruke, a kad je mm doma onda ju on nosi. Jedino se nosamo za presvuć do kupaone i natrag.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Cure, mene ne boli palac, nego zglobići na šakama. To me bolilo u trudnoći, i ruke su mi trnule ujutro, ali su mi svi rekli da će mi proći kad rodim. Beba sad ima mjesec dana, a mene to još boli, samo bez trnjenja. Ima tko kakvu ideju, savjet?

  26. #26
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    sonny stavljaj za početak hladne obloge 2 puta dnevno po 15 min.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Znate sto, sad vas citam i placem od muke. Ja ne mogu vjerovat da sam se ovako napatila s bolovima na rukama i da sam mislila da je to normalno nakon poroda. U stvari svi mi kazu, ma nosis bebu, pa normalno je da te boli. Mene toliko bole zglobovi povise dlanova da nocu placem u jastuk od nemoci jer znam da cu ujutro kad dignem kcer iz kreveta opet morati kroz istu bol. Prije nego sto uzmem bebu na ruke, ja polako pocnem micat prstima, pa dlanovima, zatim kruzim zglobovima i onda je uzmem u ruke i vidim sve zvijezde od bola. Kad se malo ugrijem, bude mi lakse i vec sam se navikla na bol ali konstanto zivim s njom. Sada mi je na desnom zglobu, kad savijem dlan, izrasla nekakva tvrda kvrga koja me boli kad je diram. Strah me ici kod doktora da mi ne kaze da imam artritis.

  28. #28
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    timmy najgore je trpiti bol, odi liječniku, ovako si samo produžavaš agoniju
    najgore je to što svaki puta kada dižeš kćer osjetiš bol - stvarno nema smisla da ljepe trenutke začiniš s neizdrživom boli.

  29. #29
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    timmy najgore je trpiti bol, odi liječniku, ovako si samo produžavaš agoniju
    najgore je to što svaki puta kada dižeš kćer osjetiš bol - stvarno nema smisla da ljepe trenutke začiniš s neizdrživom boli.
    istina!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Zapisala sam se za ponedjeljak kod doktorice opce prakse pa cemo vidjet. Da nije bilo ovog linka jos bih ja gurala ovako ko zna do kad.

  31. #31
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    drago mi je da si se krenula

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Timmy, javi što je bilo!!!

  33. #33
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Timmy, i ja sam imala kvrgu i užasno je boljelo kad bih samo malo kvrcnula po njoj (a nekako sam to uspijevala redovito učiniti kad bih podizala Andreja). Smanjilo mi se nakon fizikalne - i oteklina i bol (nije potpuno prestalo, ipak). I po noći je definitivno najgore.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Koja sam ja zbunjola ovih dana! Dignem se jutros, nahranim L, stavim je u auto sjedalicu, odemo do doktorice i sve se cudim kako je danas grad tih za ponedjeljak. Dodjem tamo i skuzim da je danas praznik i da mi je pregled sutra . A kisa je padala ko iz kabla i spasila bih se da mi je bilo ostat kuci. Ma sve je to (mala moja) na kraju dana rock 'n' roll.

    Javim sto je bilo.

  35. #35
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    timmy 8)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Sve se ovo izrodilo na nesto sto zaista nisam ocekivala. Doktorica mi je rekla da misli da imam upalu tetiva i dala mi uputnicu za ortopeda. Ja ne budi luda odem odmah privatnom ortopedu koji me pregledao i pitao da gdje sam ja s ovim bila do sada. Ne samo da imam tesku upalu tetiva na obje ruke, vec ona krvga na desnoj mora operativno van :/ . Ja sada nisam spremna na to, ne mogu si to priustiti u ovom momentu i dobila sam Voltaren gel samo da mi ublazi bol. Nije problem vadit kvrgu van vec posteda ruke na neko vrijeme nakon toga. Ne znam ni sama sto cu, suprug mi nije tu i mama mi pomogne kroz jutro kad dodje koliko moze. Malo cu promislit o svemu pa cu odlucit sto cu.

  37. #37
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    uf
    timmy, koliko sam ja skužila to i je DQ sindrom!?!!?
    poštedi ruku svakako i pričekaj koji dan da vidiš rezultate,
    da li dojiš? nisam sigurna kako ide Voltaren i dojenje?!?!?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Na zalost ne dojim od njenog 3. mjeseca . Ja ne znam da li je to taj sindrom, ne pise da jest.

  39. #39
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    nisam medicinar, probaj googlati, otvorit će ti se hrpa linkova na tu temu
    u svakom slučaju želim ti da izbjegneš kiruršku intervenciju i da t ešto pije napusti osjećaj boli.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Jos jedna PALCICA!!!!!!!!! Cure, slucajno sam otvorila. I eto mojeg prosvjetljenja-ne mozete si ni zamisliti koliko mi je lakse. ne mogu vjerovat da me netko razumije. Cura mi ima 5mj i pocelo je odmah nakon poroda ( desna cak i prije ), mene oba palca rasturaju vec 5mj. Bila sam na hitnoj u Draskovicevoj-tutnuli meni oni longetu, kao imam prignjecenje tetive. Nakon longete jos gore bilo. Ne idem na nikakve terapije. mazem sa kantarionom i drzim takve obloge po noci sa zavojima.
    kad joj moram promijeniti pelenu ili je presvuci dodje mi da poludim. Prije je bila mirna, ali sada se izmice i sva je zivahnija i igrala bi se, a mene boli pa onda pozivcanim i na nju, pa mi zao ko psu.Ali sada sam vec smirenija jer sam toliko navikla na bol da cak i kad dodje, ja lijepo odskljocnem palac i sve opet po starom. Staaaaaaalno je nosim ( ne voli kolica, ni klokanicu ni maramu ) i to podlakticama. Kad je stavim na rame onda sjedi na podlakticama, a kad je stavim prema naprijed na bok onda ju podlakticom pridrzavam o prsni kos, na taj nacin sto manje koristim zglobove.
    Desna ruka pomalo prolazi, vise mi ne skljoca ali i dalje tetiva lagano zateze, dok me lijeva rastura.
    Kupili smo maramu, kao nosit cu je u tome, ali nisam mogla svezat maramu oko sebe, niti cvor napravit, nit stegnut, nis!
    Bilo je dana kad nisam mogla drzat cetku za kosu, zlicu, nisam se mogla otusirat, pa bih zvala sister da mi dodje bar kosu oprat.
    Ah, valjda ce proci.
    Nek se javljaju sve kojima je proslo za ohrabrenje.

  41. #41
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    prošlo :D

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    super da ti je proslo!!

    tek sad procitah ova jtopic i izgleda da sam i ja to preboljela... mene je, doduse,rijetko bolilo bas do suza...ali znalo je biti gadno i to pogotovo na lijevoj ruci (ljevakinja sam a i lukom baratam najvise sa tom stranom)... i vise su me bolili zglobovi u korjenu palca nego sam palac...
    jos i sad 'osjetim' taj dio ali bol je prije par mjeseci prosla...
    u trudnoci sam ju znala osjetiti ali tek nakon poroda jace...

    ipak ,pitam se,jer sam slicnu bol znala i prije trudnoce osjetiti (nakon duljih vjezbanja gitare ili basa)...

  43. #43
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    ipak ,pitam se,jer sam slicnu bol znala i prije trudnoce osjetiti (nakon duljih vjezbanja gitare ili basa)...
    a ja na kraju trudnoće pri ribanju tava

  44. #44
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Fizikalna pomogla (elektroter., uzv masaža i laser), ali vraća se, iako u puno manjoj mjeri. Sad boli više baš sam palac , nego zglob i tetiva.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Hm... zanimljivo...
    Ja nemam bas tolikih problema s palcevima... ali malo me cudi da me bole od najobicnijeg stiskanja tekuceg sapuna! Ona tetiva od palca onda boli... a imam problema i sa sviranjem klavira.
    Nego, ono sto je meni definitivno pre-bolno i stvara probleme su moji gleznjevi... Ujutro kad se probudim jedva hodam (hodam kao da su list i stopalo pod pravim kutem i nepomicni), sepam kao zombi dok se ne zagrije. Takoder me stopalo samo po sebi jaako boli. Ovo traje od kraja trudnoce i jako me cudi da je jos uvijek problem prisutan.
    Jel to isto to ili ovo bas mora imati veze s palcevima i rukama? Da probam ja s oblozima na gleznjeve..?

  46. #46
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    probaj 8)
    stvar je u tetivama a one se nalaze i na nogama

  47. #47
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    E, baš ste me prosvijetlile! Točno to: ali nakon 15 dana Voltarena sam otišla na svoju ruku (ovu denu koja me boli) kod fizioterapeuta poznatog pod nadimkom Kozak iz Gajnica. Nije mi on ništa spominjao nikakav sindorm, ali me riješio boli, pokazao kako da se sama masiram, da stavim steznik i štedim ruku. Ruka me sada puno manje boli, a palac još uvijek ponekad bolno preskoči. Ali sve skupa puuuno bolje.
    Javite se na pp ako hoćete broj telefona fizioterapeuta.

  48. #48
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    I meni preskaču oba palca još od kraja trudnoće. Princeza će upravo navršiti pola godine, ne dojim je već jako dugo, a lijeva ruka mi je sve gore. Danas me čak i rame počelo boliti na sličan način. Bila sam na rendgenu i uočili su mi "rjeđu koštanu masu" na lijevoj ruci. Kad sam svoju doktoricu pitala bi li mogao biti de Quervain rekla mi je da nema šanse nego da bi to moglo biti od rada za kompjuterom iako sam joj rekla da sam za kompom zaista jako malo :? A koliko god ja čitala na netu o svemu tome čini mi se da je baš DQ. I koliko mi se čini iz vaših iskustava poboljšanje skoro uopće ne ovisi o liječnicima, sve se svodi na smanjivanje opterećenja+led+ neki način učvršćivanja ...

    Baš sam tužna, jako volim nosati svoju malecku

  49. #49
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Čini se da je ova tema zamrla (što je ustvari super) pa da napišem kratak izvještaj. Nakon 9 mjeseci od mog posljednjeg posta moje su ruke kao nove. Neko sam vrijeme pila po preporuci fizijatra šumeće tablete kalcij+D3 i to mi je malo pomoglo, ali daleko od toga da me izliječilo. Samo od sebe, iskakanja prstiju su bivala sve rjeđa dok jednom nisu potpuno prestala Bit će da su u pitanju ipak bili hormoni.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Cvijetak drago mi je. Jedino mi koji smo to prosli, znamo kakav je to horor. U jednom trenutku kao da su mi obje ruke bile paralizirane, jer bez palca skoro da ne mozes nista......
    Nakon tocno 8mj od dana poroda, prestalo je, malo po malo. Punih 8mj, svaki, svaki dan, jedno te isto preskakanje, jedna te ista bol, odjednom te strecne, ravno do mozga.
    Nisam lijecila nicim, niti ledom, ni steznicima ( zadnja dva tj kad je vec skoro prestalo nosila sam steznik na lijevoj ruci ), ni lijekovima.
    Bolilo je za poludit, a moras dijete okupat, presvuci, namjestiti na ciku za dojenje,nositi, skuhati, pospremiti.....
    Boze, hvala Ti sto nas vise ne boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •