Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Postavljanje perilice za suđe

  1. #1
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno Postavljanje perilice za suđe

    U kuhinju bi stavili perilicu za suđe.

    E sada mene zanima tko ju postavlja?
    Naime, kada smo radili kuhinju nismo planirali staviti perilicu, tako da vjerujem da će tu biti malo više posla.

    Koga zovem: vodoinstalatera, stolara koji je radio kuhinju ili nekog trećeg?
    HELP!

  2. #2
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ako nemate pripremljen dovod vode-vodoinstalatera
    ako je perilica ugradbena ili ju želite nekako ugraditi u kuhinju i stolara

  3. #3
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Mi smo zvali vodoinstalatera. On nam je sve spojio. Kasnije je estetske probleme riješio stolar. Ima posla ali isplati se jer je perilica najkorisniji aparat po mome.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kao što su i cure rekle, ako nemaš sređen dovod vode, onda vodoinstalatera, odvod vode ti može spojiti na sifon od sudopera, ako su dovoljno blizu.
    Struju valjda imaš dovoljno blizu?
    Ako nije ugradbena, s obične se da maknuti (dozvoljeno je) onaj njezin "poklopac" i taman ti stane ispod standardne (visine) radne plohe. Opet je ugurana u "kompleks" kuhinje.

  5. #5
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Hvala vam na odgovorima.

    Struju imam blizu.
    Što se tiče odvoda/dovoda mislim da će tu trebati nešto malo srediti.

    Ispod sudopera je veliki kuhinjski elemet u koji bi možda čak i stala ugradbena perilica, ako se jedna daska izvadi.

    Jedva čekam da ju ugradimo, već mi je dosta pranja suđa u vrućoj vodi

    Kuhinja je relativno nova, cca 4 godine, a zašto nismo odmah ugradili perilicu, ne pitajte, to je bio biser godine moga muža

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Izmjeri si rupu, mi smo uspjeli na mjesto ugradbene (koja se pokvarila) ugurati normalnu perilicu i to bez skidanja gornje plohe, i uštedjeli cca 1500-2000kn. Jedino što sada umjesto vrata u boji kuhinje, imam bijela vrata suđerice, ali za tu razliku u cijeni uopće me ne smeta.

  7. #7
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i mi smo kupili običnu jeftiniju od ugradbene i uspjeli ju ugurat ispod radne plohe

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    i mi smo kupili običnu jeftiniju od ugradbene i uspjeli ju ugurat ispod radne plohe
    I mi.

  9. #9
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    nama je sve spojio stolar i iako je bio pripremljen posebni odvod spojili smo na sifon od sudopera radi lakšeg pristupa

    moja ugradbena uopće nije bila skuplja od obične (cca.2800 kn) - Zanussi i odlična je

  10. #10
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj anita_m prvotno napisa Vidi poruku
    nama je sve spojio stolar i iako je bio pripremljen posebni odvod spojili smo na sifon od sudopera radi lakšeg pristupa

    moja ugradbena uopće nije bila skuplja od obične (cca.2800 kn) - Zanussi i odlična je
    Potpis.

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače, postoji Končar SP mini ugradbena perilica za suđe koja baš ide u elemente koji nisu pripremljeni za perilicu, ne mogu naći niti jedan link na proizvod u dućanima, ali se sjećam da košta oko 1.500kn

    Samo, dosta je mala pa stane posuđe nakon jednog dana za manju obitelj, no ne i rajngle - njih onda bi i dalje morala na ruke...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Nama se upravo pokvarila perilica (obična, ispod elementa sa skinutim gornjim dijelom, nije ugradbena) i kupujemo novu pa me zanima jel treba nešto posebno spajat/namještat na novoj da mi treba majstor ili možemo to i sami-izvadit staru (da se izvaditi) i spojiti novu? Ima li tko iskustva?

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ako ste iole vještih ruku, mozete sami.

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj amel prvotno napisa Vidi poruku
    Nama se upravo pokvarila perilica (obična, ispod elementa sa skinutim gornjim dijelom, nije ugradbena) i kupujemo novu pa me zanima jel treba nešto posebno spajat/namještat na novoj da mi treba majstor ili možemo to i sami-izvadit staru (da se izvaditi) i spojiti novu? Ima li tko iskustva?
    Uzmi u obzir da u večini garancija stoji, da ista vrijedi samo ako je spajala ovlaštena osoba.
    E, sada ako daš za nešto par tisuća kuna mislim da možeš pregrmiti još 100 da si ne uprskaš garanciju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir da u večini garancija stoji, da ista vrijedi samo ako je spajala ovlaštena osoba.
    E, sada ako daš za nešto par tisuća kuna mislim da možeš pregrmiti još 100 da si ne uprskaš garanciju.
    Vidiš, to mi uopće nije palo napamet. Tnx! Provjerit ću kod kupovine kaj piše u garanciji! Nije u 100 kuna nego mi je puna kapa majstora, načekavanja i natezanja sa njima!!! Pa svi mogu samo u naše radno vrijeme, pa moli šefa da izađem s posla... Zato smo htjeli sami...

  16. #16
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Evo perilica napokon kupljenja.

    Sada trebam vašu pomoć, tražim vodoinstalatera, lokacija ZG.


    (U dućanu su nam rekli da oni ne spajaju perilicu, da ju možemo spojiti sami i da neće biti problema sa garancijom)
    Posljednje uređivanje od borka : 04.02.2011. at 21:39

  17. #17
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Perilica i dalje tužno stoji nemontirana i željno iščekuje svoje prvo pranje.

    Ajde curke info za vodoinstalatera, znam da mogu i po oglasniku tražiti, ali voljela bi nekog provjerenog, a ne ovako na slijepo.
    Hvala na pomći

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Zašto inzistiraš na vodoinstalateru?
    Meni je ovlašteni serviser postavio za stotinjak kuna.

  19. #19
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Zato jer kada smo radili kuhinju nismo mislili imati perilicu, pa bi sada na odvodu/sifonu trebalo nešto prilagoditi i za to mi treba vodoinstalater.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može li ugradbena ispod sudopera s sifonom? Ili Ko je samostojeća kak se radi dovod odvod?

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Može li ugradbena ispod sudopera s sifonom? Ili Ko je samostojeća kak se radi dovod odvod?
    Ne može ispod.

    Dovod meni ide sa posebnog ventila u zidu, postavljen kad smo gradili kuću, ali postoje dvojni ventili koji se stave na postojeći ventil za hladnu vodu od sudopera.http://www.hama.hr/konektor-za-perilicu-2-pb/pid/9813

    Odvod ide u sifon, kupi se cijeli plastični sifon za sudoper, koji ima odvod za suđericu. http://www.pravimajstor.com/site/pap...udopera/s4.jpg

    I dovod i odvod trebaju biti postavljeni kako treba, da nigdje ne kaplje, tako da je pametno zvati vodoinstalatera.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 23.02.2017. at 16:59

  22. #22
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Meni je direktno ispod, ali, moja je kuhinja visoka1,20, pa je stala ispod. I jos ima lufta. Inace, u staroj kuzini je pomaknuta udesno od sudopera i rijeseno je s koljenom.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Radi se o standardnoj kuhinji 85visine, postoji mogucnost ugradnje lijevo od sudopera ali onda treba kupiti i izrezati novu ploču ali samo ako je uska perilica do 45, ili ugradnja samostojece,ali u tom slučaju treba prebaciti frižider u dnevni da se umjesto njega stavi to cudo

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ajde da pitam . sve te kao ugradbene perilice stoje na pločicama ne u ormaru ko pečnice, bar takve viđam na internetu

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde da pitam . sve te kao ugradbene perilice stoje na pločicama ne u ormaru ko pečnice, bar takve viđam na internetu
    Da, na podu. Samo se vrata od kuhinje namontiraju na vrata od sudjerice. To je samo i jedino da kuhinja ljepse izgleda, nista drugo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 24.02.2017. at 09:11

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    bila sam u dučanu i malo pogledala sad kužim o ćemu je riječ

    ima kao ugradbenih ( s komandama izvan) i potpuno ugradbenih ( s komandama unutra) koja je bolja?

  27. #27
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa kad pitas, osobno mjesto komadni mi je daleko iza buke koju proizvodi, kao i vremena pranja, ta da li ima program u kojem samo ispere sudje. ono kad je polupuna a znas da je bolje uljuciti je nakon dorucka, pa samo ispres sudje. mi ne peremo sudje prije slaganja u prelicu sudja.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ok, koja je manje bučna, naravno možete napravit i pregled s samostojecom

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam u dučanu i malo pogledala sad kužim o ćemu je riječ

    ima kao ugradbenih ( s komandama izvan) i potpuno ugradbenih ( s komandama unutra) koja je bolja?
    Stvar je samo o tome koja ti se više sviđa. Meni je bolje sa potpuno ugradbenim, jer je manje za čistiti izvana.

    Razina buke je najvažnija. Moja je toliko nečujna da i zaboravim da pere dok me ne upozori na kraju programa. Blomberg, 46 decibela.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To je skoro duplo manje od ves mašine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •