Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 471 od 471

Tema: Akcija: Stop beskrajnim praznicima u vrtiĆu

  1. #451
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi uspijemo svako ljeto izgurati 5 tjedana bez vrtića, 3 tjedna imamo go, 2 tjedna nekako izdrže bake i dede čuvati. ali to opet nije cijelo ljeto, ne znam gdje bi bili cijelo ljeto...

  2. #452

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Ne trebaju tete nikoga uvjeravati da ne dovodi dijete, to se već unaprijed zna da se u to vrijeme očekuje manje djece. I to je točno ali ne toliko manje koliko se upiše na onaj papir.
    Ja ne znam nikoga da može koristiti godišnji cijelo ljeto čak i ako ima ukupno 30 dana godišnjeg. Svi se ti roditelji nekako snalaze, pa i ja među njima, što je potpuno nepotrebno, jer zašto ne bi dijete išlo u vrtić ako i muž i ja radimo .
    Naravno , nitko nam ne brani ali opet to izbjegavamo jer tako rade i drugi. I tako se vrtimo u krug.

  3. #453
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Zovem vrtić već nekoliko dana da se raspitam kako sve to ide za upis djeteta i čudim se što mi se nitko ne javlja , slučajno naleti na ovu temu da su praznici čitavo ljeto.

  4. #454
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    No, njihovo nagovaranje i sugeriranje je urodilo plodom, jer s obzirom da i ovaj, jedanaesti tjedan zaredom rade u dežurstvu, a sad su i spojeni su u jednu grupu i najmanji jasličari i predškolci, molili smo i kumili baku da prekine ljetovanje i vrati se ranije s mora.
    Nadam se valjda ako su već tete bile toliko tjedana na godišnjem (pa da su bile i upola manje), da nemaju više godišnjeg oko Božića i Uskrsa jer mi stvarno više nemamo godišnjeg u užoj i široj familiji, svi sve dane potrošli da pokriju čuvanje maloga od 15.6. do 1.9.
    Mislim da je sasvim sigurno da ce se opet spajati i za Uskrs i za Bozic. Ne razumijem zasto si izvadila dijete iz spojene grupe, pa sto onda ak su spojene? I ako su jaslicari s predskolcoma? Pa nece u dezurstvu raditi program predskole - igraju se, jedu, igraju, jedu, spavaju, jedu, igraju... a za to je totalno nebitno kojeg je sastava grupa.

    Mi nismo nikad pokusavali pokriti sva dezurstva nasim godisnjima, jer je to nemoguce. I djeci nis ne bu ak nije kao inace - ja cak imam mamu u mirovini tu u zg ali mi nije uopce palo na pamet da joj uvaljam klince kad vrtic radi, mi radimo, oni u vrticu, sve kao i inace...

  5. #455

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Htjedoh reci- mene ljuti sto u nasem gradskom vrticu placamo punu cijenu bez obzira na pohadjanje vrtica. Recimo jednom prilikom smo tjedan dana bili bolesni, drugi tjedan je muz bio na godisnjem, a trevi tjedan sam sa sinom isla na put. Znaci tri tjedna je bio odsutan i nije smanjena rata makar za trosak hrane, kao u nekim drug vrticima. Jedino kada smanje je ako je dijete bilo hospitalizirano najmanje dva tjedna. Meni to nema smisla. Onda kazu da se nema para i za sve zicaju nas roditelje. Mislim da nemaju kadar sposoban da rasporedi novce, a ne da
    Imaju manjak novca. Bez veze!!! I kome se zaliti- gradonacelniku?! Aha da.

  6. #456
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj NYC prvotno napisa Vidi poruku
    Htjedoh reci- mene ljuti sto u nasem gradskom vrticu placamo punu cijenu bez obzira na pohadjanje vrtica. Recimo jednom prilikom smo tjedan dana bili bolesni, drugi tjedan je muz bio na godisnjem, a trevi tjedan sam sa sinom isla na put. Znaci tri tjedna je bio odsutan i nije smanjena rata makar za trosak hrane, kao u nekim drug vrticima. Jedino kada smanje je ako je dijete bilo hospitalizirano najmanje dva tjedna. Meni to nema smisla. Onda kazu da se nema para i za sve zicaju nas roditelje. Mislim da nemaju kadar sposoban da rasporedi novce, a ne da
    Imaju manjak novca. Bez veze!!! I kome se zaliti- gradonacelniku?! Aha da.
    Gradski vrtić - koji grad?? Koliko plaćate vrtić? (ako nije tajna)

  7. #457

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    sad ću ko stara baba reći: vidjet ćete kad vam krenu u školu...

    a nema dežurstava
    nego ti zbrini dijete, kao ove godine, skoro 3 mjeseca (13.6. do 8.1.) što se tiče ljeta,
    pa još zimski i proljetni praznici...

    znam ljude (više njih) koji su švercali djecu iz nižih razreda OŠ sa braćom u vrtić...
    i bili presretni da postoji dežurstvo...

  8. #458

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    650 kn
    Posljednje uređivanje od puntica : 23.01.2015. at 10:47

  9. #459

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Apsurd. Idemo na godisnji 4 tjedna. Placamo punu cijenu za taj mjesec.

  10. #460
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    NYC u nasem vrticu, saletitni grad grada ZGB, se takodjer placa puna cijena bez obzira koliko dijete je u vrticu. ali jedan mjesec godisnje se placa 1/2 cijene, ali tada dijete ne smije biti niti jedan dan. pogledaj i procitaj u pravilniku vaseg vrtica mozda postoji slicna mogucnost.

  11. #461

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Nema te opcije kod nas, zvala sam upravu vec i pitala, hvala na savjetu svejedno

  12. #462

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Što postoje periodi u godini u trajanju od nekoliko tjedana kad vrtići ne rade? Znači nije samo praznicima? Ja radim i petkom i svetkom no muž može uskočiti tad, ali ako su off tjednima ne znam što bih.

    Nadam se da sam pročitala zastarjelu informaciju i da nije više tako

  13. #463

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Čini se da se radi ipak o spajanju grupa u tim terminima... Da li ima nekih pravila o spajanjima grupa da nema u istoj grupi duplo starije djece i sličnih situacija?

  14. #464
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    naravno da ima , ovisi o organizaciji vrtića, prošle godine su kod nas bili spojeni klinci od 3 i predškolarci. pomoćni objekti nisu funkcionirali, nego svi u centralnom ( nama bliže)

  15. #465
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    U Zgb je ovako kako Jelena kaze. Spajaju se grupe i odlaze u jedan od objekata tog vrtica. Na Jarunu nisu u centralnom jer je u njemu prevruce. Grupe se pokusavaju prilagoditi uzrastu, ali to funkcionira samo dok ima dovoljno djece. Pa tako se zna dogoditi da predsolarci moraju na spavanje zajedno s mladjim.
    Uglavnom preko ljeta vrtic radi, ali nema svoj klasicni program prilagodjen dobi djeteta vec vise funkcionira kao mjesto cuvanja. Tete rade koje nisu na GO.

  16. #466
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne znam jos kako je s praznicima. Al u Splitu su djeca svih uzrasta zajedno od pocetka (osim onih mladjih od tri) Koliko ja znam, u svim vrticima grupe su mijesane. U ovom u koji ide moj i djeca od prijatelja, sigurno je tako.

  17. #467
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Vjerski vrtici ne rade najcesce od 15.07.-15.08. , to je jasno naznaceno u ugovoru koji potpisujete.
    Gradski i vecina privatnih spaja grupe. U nekima to ispada minimalno traumaticno i zgodno , u nekima manje zgodno.
    Ali rade cijelo ljeto.

  18. #468

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala mame!

  19. #469

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    U Zgb je ovako kako Jelena kaze. Spajaju se grupe i odlaze u jedan od objekata tog vrtica. Na Jarunu nisu u centralnom jer je u njemu prevruce. Grupe se pokusavaju prilagoditi uzrastu, ali to funkcionira samo dok ima dovoljno djece. Pa tako se zna dogoditi da predsolarci moraju na spavanje zajedno s mladjim.
    Uglavnom preko ljeta vrtic radi, ali nema svoj klasicni program prilagodjen dobi djeteta vec vise funkcionira kao mjesto cuvanja. Tete rade koje nisu na GO.
    Moram protestirati. Nije da ih se samo čuva da ne razbiju glave i da su ko ovce na kraju dana svi na broju. Itekako se radi.

  20. #470
    Violenn avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Ovo jako ovisi o kojim se tetama radi, tako da je i jedno i drugo uvjetno rečeno - itekako točno i na mjestu

  21. #471
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Što reći moj je ovo ljeto u duže ritmu par puta poželio da dođem kasnije po njega, pa sam ga par puta ostavila do, 15.50, taman stignem otići doma nekaj ubaciti u kljun posle posla, tak da sam posle mirna

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •