Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 471

Tema: Akcija: Stop beskrajnim praznicima u vrtiĆu

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi ti je post pa ću se suzdržati od komentara.
    još da mi je znat tko ga je odobrio

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne prilagođava se vrtić školskim praznicima...
    Već duži niz godina se smanjuje broj djece u vrijeme božićnih blagdana i tijekom ljetnih mjeseci ne zato što to tete tako žele, nego zato što tada i većina roditelja koristi svoje godišnje odmore, slobodne dane...a kad većina djece ostane kod kuće logično je da se u to vrijeme spajaju grupe.
    Odgajatelji ipak nemaju toliku moć da narede roditeljima da djecu ne dovode u vrtić kad se njima baš ide na godišnji ili neki misli da se to ipak tako može? Ja ću svoj godišnji odmor iskoristi pa da je i cijele godine pun broj djece jer imam to zakonsko pravo i ako ništa drugo platit će se netko da me zamjeni!
    OK, ne priladođava se vrtić školskim praznicima, ali u isto vrijeme rade po smanjenom rasporedu, ista stvar.

    I još nešto - zašto se grupe u te dane moraju spajati? Zašto ne mogu raditi u manjim grupama, pa se onda tete malo više pojedinačno posvete dječici koja tada dolaze (malo za promjenu,a ne da ih bude 25 i više kao i obično)?

    Velim, mi smo se navikli na 'spajanje grupa', i mislim da to nije takav bauk djeci, više nama roditeljima, ali mislim da to nije OK.

    Još jednom, svaka čast tetama na njihovom poslu i ništa protiv njih, ali malo mi je to previše 'spajanja grupa'...

  3. #53
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam rekla da imam 25 dana godišnjeg odmora, i dobijem ako mjenjam kolegicu prekovremene sate onoliko koliko sam je mjenjala. No to su kraće zamjene tako da se ne može dobiti ne znam koliko slobodnih dana na račun toga a za duže se uzimaju novi odgajatelji ako baš želiš znati u detalje, možda da ti pošaljem odluku o korištenju godišnjeg i slobodnih dana pa da završimo sa ovim prozivanjem, tko je zašto i koliko bio na godišnjem.

  4. #54
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Grupe se spajaju po odluci ravnatelja, ja neću lagati meni osobno je lakše raditi kad su grupe manje, što misliš da nije? To bi za nas bio još bolji scenarij raditi sa malo dječice, al na taj način se potroši manje novaca, ne krivite nas

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam odakle vam ovaj podatak....ali...mi nemamo slobodne dane, barem kolegice u mom gradu, blago onima koje to imaju (za to još nisam čula)
    ja sam recimo dobila taj podatak od teta iz našeg vrtića. kad su sazvale roditeljski sastanak pred ljeto i zamolite roditelje da djecu ne dovode u vrtić, da ih ostave doma, s bilo kim, jer će biti jako istraumatizirani, nije dobro za njih, plakat će po cijele dane (pa znaju one, jer je uvijek tako). završna poruka je bila: ako vam je stalo do vaše djece nemojte ih slati u vrtić preko ljeta. doslovno, TIM RIJEČIMA

    a poruka za one roditelje koji su ipak morali svoju djecu slat u vrtić preko ljeta je bila: ako baš ne možete nikako, snaći ćete se. očekujte isfrustriranu i nezadovoljnu djecu. ali, znate, to traje samo 2 mjeseca, oporavit će se oni, kad tad

    i sad vi meni recite, je li to normalno???

    ja sam bila u šoku, samo takvom, i jako sam im zamjerila


    e da, slobodni dani. na tom sastanku su nam tete rekle da su skupile jako puno prekovremenih, koje im nitko ne plaća nego MORAJU uzeti slobodne dane i spojiti s godišnjim. tako je jedna teta imala 52 a druga 56 dana godišnjeg
    nisu radile cijelo ljeto, tj. jedna je radila prvi tjedan u srpnju a druga zadnji u kolovozu, i to je bilo to
    blago njima

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja uopće ne kužim kaj bi vi htjele...? Pa kak bi vi organizirale da tete koriste godišnji odmor? Meni je isto koma spajanje grupa i moj mali emocionalac plače kad nema njegove tete, ali mi je skroz logično da i one imaju privatan život...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Hm, a da je poželjno bit odgajatelj u gradskom vrtiću - je!

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne bih baš rekla blago njima. Ja na primjer:

    - ne volim raditi prekovremeno
    - ako već moram raditi prekovremeno (a moram) onda bih radije da mi to bude plaćeno (a nije, dobijem slobodne sate kao i tete)
    - ali barem te svoje slobodne dane mogu koristiti kad mi treba, a ne kad moram

    Dakle, sve u svemu - tete moraju mijenjati kolegice kojih nema, a onda te dane moraju koristiti kad im ravnatelj odredi.
    To sve skupa nije fer, kako prema djeci i roditeljima tako i prema tetama.

    Npr. teta koju poznam mi je ispričala da je preko jednih božićnih praznika došla u vrtić na posao i kako je bilo malo djece ravnateljica ju je poslala doma - dakle, ona je računala da će raditi taj tjedan, a ispalo je da je morala koristiti slobodne dane.

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne kužim kaj bi vi htjele...? Pa kak bi vi organizirale da tete koriste godišnji odmor? Meni je isto koma spajanje grupa i moj mali emocionalac plače kad nema njegove tete, ali mi je skroz logično da i one imaju privatan život...
    andiko pa ako preko ljeta deset tjedana vrtić ne radi "normalno", a sad evo opet dva tjedna, to je sve skupa 60 radnih dana - to znači da svaka od dvije tete u te dane može smjestiti 30 dana godišnjeg, i da uvijek jedna teta iz grupe može biti u vrtiću.

    A je li tako? Nije.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne kužim kaj bi vi htjele...? Pa kak bi vi organizirale da tete koriste godišnji odmor? ...
    Pa, OK, ali 56 dana godišnjeg ...

  11. #61
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam recimo dobila taj podatak od teta iz našeg vrtića. kad su sazvale roditeljski sastanak pred ljeto i zamolite roditelje da djecu ne dovode u vrtić, da ih ostave doma, s bilo kim, jer će biti jako istraumatizirani, nije dobro za njih, plakat će po cijele dane (pa znaju one, jer je uvijek tako). završna poruka je bila: ako vam je stalo do vaše djece nemojte ih slati u vrtić preko ljeta. doslovno, TIM RIJEČIMA

    a poruka za one roditelje koji su ipak morali svoju djecu slat u vrtić preko ljeta je bila: ako baš ne možete nikako, snaći ćete se. očekujte isfrustriranu i nezadovoljnu djecu. ali, znate, to traje samo 2 mjeseca, oporavit će se oni, kad tad

    i sad vi meni recite, je li to normalno???

    ja sam bila u šoku, samo takvom, i jako sam im zamjerila


    e da, slobodni dani. na tom sastanku su nam tete rekle da su skupile jako puno prekovremenih, koje im nitko ne plaća nego MORAJU uzeti slobodne dane i spojiti s godišnjim. tako je jedna teta imala 52 a druga 56 dana godišnjeg
    nisu radile cijelo ljeto, tj. jedna je radila prvi tjedan u srpnju a druga zadnji u kolovozu, i to je bilo to
    blago njima
    Ovo je stvarno čudno da su tako reagirale, a i čudno mi je da su nakupile toliko slobodnih dana, očito ni za duže zamjene ne uzimaju nikog (štednja) iako nije ni to uredu (a čini mi se nije ni po zakonu mislim da je max 5 radnih dana), a bogme nije ni lako tim odgajateljima za odraditi po 10 sati na dan sa 20-tak djece i tako tko zna koliko dugo, na kraju im se nakupe toliki dani i onda vrše pritisak na roditelje. Ne znam baš da su izvor problema tu odgajatelji jer da se na vrijeme uzimalo nekog vanjskog na zamjenu ne bi bilo sveg ovog kasnije.

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    teta često i jest u vrtiću, ali ne u svojoj skupini.

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, tek je ovo zanimljivo.

  14. #64
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    F ide u mali, privatni vrtic, ali ako me sjecanje ne vara, kada je B isao u vrtic - uvijek je jedna teta bila u grupi, nikada obje nisu u isto vrijeme koristile godisnji, dakle, spajale su se i tako kombinirale tete iz dvaju grupa. Meni je to ok varijanta, a sve valjda ovisi o organizacijskim sposobnostima ravnatelja.

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    F ide u mali, privatni vrtic, ali ako me sjecanje ne vara, kada je B isao u vrtic - uvijek je jedna teta bila u grupi, nikada obje nisu u isto vrijeme koristile godisnji, dakle, spajale su se i tako kombinirale tete iz dvaju grupa. Meni je to ok varijanta, a sve valjda ovisi o organizacijskim sposobnostima ravnatelja.
    Ovo bi i meni bilo ok, a i posve logično - ali u našem vrtiću nije tako, nego ima perioda kad niti jedna teta iz grupe nije u vrtiću.

  16. #66
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih baš rekla blago njima. Ja na primjer:

    - ne volim raditi prekovremeno
    - ako već moram raditi prekovremeno (a moram) onda bih radije da mi to bude plaćeno (a nije, dobijem slobodne sate kao i tete)
    - ali barem te svoje slobodne dane mogu koristiti kad mi treba, a ne kad moram

    Dakle, sve u svemu - tete moraju mijenjati kolegice kojih nema, a onda te dane moraju koristiti kad im ravnatelj odredi.
    To sve skupa nije fer, kako prema djeci i roditeljima tako i prema tetama.

    Npr. teta koju poznam mi je ispričala da je preko jednih božićnih praznika došla u vrtić na posao i kako je bilo malo djece ravnateljica ju je poslala doma - dakle, ona je računala da će raditi taj tjedan, a ispalo je da je morala koristiti slobodne dane.
    gle mima, to je tako u nekim poslovima i gotovo. godišnji koristiš kad možeš i kad ti oni kažu da možeš
    ja radim u obrazovanju, imam kolektivni ljeti i tjedan dana između božića i nove godine. ako hoću biti slobodna u drugo vrijeme mogu jedino uzeti neplaćene. kad mi je dijete krenulo u vrtić ni mm ni ja nismo mogli dobiti go da budemo s njom, isto tako će biti i kad krene u školu. a šta da se radi, to je takav posao i takva pravila i s tim se pomiriš, navikneš se.
    ja kažem blago njima što ipak mogu koristiti slobodne dane, pa makar u određeno vrijeme koje same ne odluče, ali ipak im se prekovremeni rad honorira tako da dobiju slobodne dane, i to koliko god (ovih 56 dana naše tete je meni sf, po kolektivnom, bez obzira na prekovremene, staž, broj djece itd. ja ne mogu imati više od 30 dana, pa da se i na trepavice postavim - zato kažem da blago njima, jer one ipak mogu)
    btw i nama prekovremeni nisu plaćeni, odrađujemo ih eto tako, slave radi

    meni samo nije ok ono što sam doživjela prošle godine na sastanku pred ljeto. bilo je jako ružno. i nije to moj dojam, nego dojam svih roditelja s kojima sa pričala. šteta

  17. #67
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    F ide u mali, privatni vrtic, ali ako me sjecanje ne vara, kada je B isao u vrtic - uvijek je jedna teta bila u grupi, nikada obje nisu u isto vrijeme koristile godisnji, dakle, spajale su se i tako kombinirale tete iz dvaju grupa. Meni je to ok varijanta, a sve valjda ovisi o organizacijskim sposobnostima ravnatelja.
    to bi bilo super da je tako, pogotovo u jasličkim grupama di su djeca jaaaako vezana uz svoje odgajateljice.
    u našem vrtiću vrata između susjednih grupa su uvijek otvorena, i 2 susjedne grupe se druže, i djeca i tete. onda bi mi bilo logično da barem jedna od te 4 tete bude s tim (spojenim) grupama, da im ne budu neke potpuno nove, strane, nepoznate tete

  18. #68
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mi recimo uvijek tako i predlažemo kod god. odmora kada bi htjeli koristiti i gledamo da je s djecom uvijek jedan odgajatelj kojeg znaju, a jedno ljeto nam je npr. ravnateljica napravila totalni preokret i slala na zamjene stalno nove ljude i bili su periodi kada su oba odgajatelja u grupi bila nepoznata.. Moj je savjet puntice da to kažete vi kao roditelji te skupine npr. na sljedećem roditeljskom sastanku, bilo bi poželjno da tu bude prisutan i ravnatelj. Možda se stvari promjene na bolje- kod nas jesu, sada ravantelj vodi više računa o tome kad slaže godišnje odmore.

  19. #69
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moje je dijete u istom vrtiću kao i Mimino, ali u mlađoj skupini koja s još dvije skupine dijeli kat i isto "dvorište", sva djeca poznaju svih 6 odgajateljica, često se igraju svi zajedno, jutarnje dežurstvo je uvijek u jednoj od te tri sobe. Pitala sam jednu mamu kakva je bila situacija preko praznika - radila je samo jedna soba, s dvjema tetama (koje i inače s njima budu).
    Za starije su očito mislili da im nije toliko važno.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i veliki su sa tetama koje poznaju, isto su gore tri grupe i koliko kužim te tete se izmjenjuju u dežurstvu (što recimo Lei konkretno baš ništa ne znači, njoj se broje samo njene tete - čak teta koja joj je lani bila najdraža više ne igra jer nije više teta njene grupe); no nije uvijek jedna teta iz jedne grupe u vrtiću, a po broju dana bi mogla biti kad bi tete koristile samo normalne godišnje bez slobodnih dana; u tom kontekstu sam spomenula naš vrtić.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, OK, ali 56 dana godišnjeg ...

    Oprosti, ali to nije 56 dana g.o. To je recimo 25 dana g,o (ili koliko već ima), a ostalo su slobodni dani koje je teta očito odradila pokrivajući drugu tetu. Znači zaslužila ih je, nije joj ih nitko poklonio. Ja sam sigurna da bi teta radije da su joj ti prekovremeni plaćeni.

    Inače, A. ima 3 tete (smjenska grupa, malo drukčija organizacija rada). I sad je jedna bolesna. Malo je vjerojatno da će dobiti zamjenu, pa se preostale 2 tete moraju pokriti kako znaju i umiju. Ne bih im rado bila u koži.

    Za vrijeme godišnjih, kod nas je uvijek barem 1 teta prisutna. Nikad ne idu sve u isto vrijeme na odmor.

  22. #72
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Tete nisu krive niti odgovorne za organizaciju. To rješava ravnateljica i stručno osoblje.

    Ne znam baš detaljno zor, ali mislim da niti ne bi smjele raditi toliko prekovremeno da mogu skupiti cca 30 slobodnih dana. To znači da im se krše radnička prava.
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 12.01.2011. at 09:15

  23. #73
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    nisam stigla sve pročitati ali moram reagirati na prvi post...gluposti, gluposti, gluposti, previše drame oko svega!
    glavno je da vrtić radi i da se dijete ima gdje ostaviti...a sad da li je spojena ili ne, kod druge tete ili ne...manje bitno...i ja sam dramila oko toga (ovih blagdana) ali na kraju sam skužila da je stvarno bilo bespotrebno, pa nisu te tete u dežurstvu stranci sa ulice..i one rade u tom vrtiću...

    i da, jel bi tete u vrtićima stalno trebale raditi, bez godišnjeg?! možda ovako reagiram jer su mi naše tete jako drage i žao mi je kad ih netko (u općenitim okvirima) ovako napada i proziva...naša teta je recimo postala baka po prvi puta i toliko je sretna što je konačno dobila i svoje unuče, iako svu dječicu naziva svojima, da je rekla da mora ići na godišnji da bude sa svojim unukom..zar bi joj to trebalo uskratiti jer su neki roditelji panični oko toga da im djeca budu u dežurstvu?! ma joj, sad sam se uzrujala...

  24. #74
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    nisam stigla sve pročitati ali moram reagirati na prvi post...gluposti, gluposti, gluposti, previše drame oko svega!
    glavno je da vrtić radi i da se dijete ima gdje ostaviti...a sad da li je spojena ili ne, kod druge tete ili ne...manje bitno...i ja sam dramila oko toga (ovih blagdana) ali na kraju sam skužila da je stvarno bilo bespotrebno, pa nisu te tete u dežurstvu stranci sa ulice..i one rade u tom vrtiću...
    pa dozvoli da i drugi drame poput tebe dok sami ne shvate da bespotrebno ili potrebno drame

  25. #75
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Ja sam roditelj, ali i pedagog u DV.
    Kod nas se organizacija dežurstva organizira isključivo na osnovu anketa koje se unaprijed daju svim roditeljima. I te ankete redovito pokazuju da u vrijeme školskih praznika broj djece u vrtićima znatno opada. I tada najčešće zatvaramo područne odjele, a djeca koja imaju potrebu dolaze u Centralni vrtić gdje ima dovoljno odgajatelja, spremačica, djelatnika u kuhinji i stručnog osoblja.
    Roditelji često zaboravljaju da osim odgajatelja tu postoji i ogromna organizacija: kuhanje dovoljne količine obroka, vožnja obroka u sve objekte, spremačice...
    Odgajatelji tada mogu koristiti GO ili SD, već šta tko od njih ima, a preferira se da u vrijeme dežurstva rade mlađi odgajatelji koji uglavnom i zbog češćeg iskustva zamjena, poznaju više djece, dok u jaslicama obično to budu konstantne osobe koje se ne mijenjaju tako često kao u vrtićkim skupinama.
    I izuzmemo li roditelje koji stvarno nemaju djedove, bake ili koji ne mogu dobiti GO, ne treba zaboraviti da se i djeca povremeno MORAJU odmoriti od ustanove i provesti tjedan, dva sa obitelji u okruženju vlastitog doma i bliskih osoba.

  26. #76
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Dežurstva svakako nisu tragedija za roditelje jer njima to sve skupa nije nimalo drukčije nego inače, ali za djecu, pogotovo onu osjetljiviju i zatvoreniju, itekako mogu biti.

    Kako niti tete nisu krive za organizaciju posla u vrtićima, tako nisu niti roditelji koji ga uredno plaćaju, pa i tijekom praznika.
    Moji su obojica išli za vrijeme praznika, no koliko god ja to ne doživljavam kao tragediju, ipak ne moram voljeti, a ne vole ni oni. Mlađi jer se mijenja okolina (soba) i tete, a stariji jer je s nepoznatom djecom s kojom se ne snalazi jer je dosta zatvoren prema novim ljudima.
    No valjda mogu biti sretna da je uopće organizirano da ih se može dovesti u isti objekt, a ne slati u drugi vrtić, ali ne mogu da se ne zapitam kako je moguće da 10 dana prije i poslije svakog praznika u toj grupi nema baš ali niti jednog jedinog djeteta osim mojeg, a za dobijanje mjesta u vrtiću su takve navale.
    Isto te ankete svaki put doživljavam ko svojevrsni pritisak, ali ne zato da ne pošaljem svoju djecu ako ne idu druga, nego zato jer znam da će ukoliko idu, biti nesretni.
    Jedno je roditelj koji radi, ali ima nekog da mu povremeno pričuva dijete - to imamo i mi za neke hitne ili kratkotrajnije slučajeve, ali da mu dijete čuva, tjedan, dva, tri ili mjesecima preko ljeta, to bi se već pri ovakvoj jagmi za mjesta u vrtiću trebalo početi uzimati i u obzir kad se vrednuje tko uopće ima pravo na vrtić.
    Da bi se to sve moglo puno bolje organizirati - sigurno bi moglo jer u masu slučajeva nitko nema niti pojma gdje će djeca biti, u kojoj grupi s kojim tetama, a to njima igra jako veliku ulogu da bar to znaju - uostalom svaki me dan to i pitaju kad znaju da je dežurstvo, a ja im ne znam odgovoriti jer kad ja pitam gledam me se ko da imam posebne potrebe.

  27. #77
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    pa dozvoli da i drugi drame poput tebe dok sami ne shvate da bespotrebno ili potrebno drame
    razlika je u tome što sam dramila u sebi, imala svoje unutarnje borbe i strahove, a ne pozivala u otvorenu akciju...

    ali dobro, svi smo različiti...

    poanta je da mnoge teta vole svoj posao, dobro rade svoj posao i imaju pravo na odmor isto kao i svi mi koji radimo neke druge poslove, pa je takvo prozivanje teta i vrtića stvarno neutemeljeno...ne može se na iznimkama graditi pravilo
    Posljednje uređivanje od kudri : 12.01.2011. at 13:10

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    i da, jel bi tete u vrtićima stalno trebale raditi, bez godišnjeg?! možda ovako reagiram jer su mi naše tete jako drage i žao mi je kad ih netko (u općenitim okvirima) ovako napada i proziva...
    Pa kaj je netko rekao da tete ne trebaju imati godišnji?

    Stijena .

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ha, čuj, Kudri, dozvoli da ima i nas koji drukčije mislimo i imamo drugačije iskustvo.

    Inače, drago mi je zbog tebe i tvog pozitivnog iskustva.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 12.01.2011. at 13:14

  30. #80
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    I izuzmemo li roditelje koji stvarno nemaju djedove, bake ili koji ne mogu dobiti GO, ne treba zaboraviti da se i djeca povremeno MORAJU odmoriti od ustanove i provesti tjedan, dva sa obitelji u okruženju vlastitog doma i bliskih osoba.
    s ovim se svakako slazem i, kada god sam ja doma, i moja djeca su samnom, niti jedan dan mojeg godisnjeg oni nisu proveli u vrticu. No, o ovome racuna treba voditi roditelj a ne da vrtic "odredjuje" kada ce se neko djete odmarati.

  31. #81
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Organizacija ovisi od vrtića do vrtića. Propusti se mogu desiti, ali greške treba i ispraviti. Mislim da uopće nije problem ispisati koji će vrtić biti dežuran, a odgajatelji uvijek unaprijed znaju tko će od njih dežurati, pa i ako pitate svoje odgajatelje, trebaju vam znati odgovoriti.

  32. #82
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja razumijem i godisnje teta i spajanje grupa zbog organizacijskih potreba ali kao roditelj dvogodisnjeg djeteta mogu samo reci da mi je drago sto je napokon redovni rezim od ovog tjedna, pa mrvica opet bez problema ulazi u grupu a ova tri tjedna su bila nagovaranja, plakanja, protestiranja i sve sto sam mislila da je za nama. Tako malom djetetu je cak i promjena sobe problem, a tek kad su tamo 2 njoj nepoznate tete onda je to njima previse nepoznato i nesigurno.

    Inace, odbijam uzeti GO samo zato sto su dezurstva - hocu godisnji kad ga moze imati i mm i ja pa da budemo svi troje zajedno, a ne da nam se godisnji pretvore u smjensko cuvanje djeteta (a ionako ga nemamo dovoljno za to ako su dezurstva 3 tjedna oko ng, pa tjedan oko Uskrsa, svako spajanje praznika i jos 2,5 mjeseca ljeti...

  33. #83
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj niiina prvotno napisa Vidi poruku
    da vrtic je odgojna ustanova a ne cuvaliste, gdje neki roditelji ostavljaju svoju djecu kad pozele i koliko pozele jer ne mogu izaci na kraj s njima i ne znaju sto bi doma radili. i vjerujte mi ni jedno dijete ne voli dezurstvo, to su zablude roditelja koje pricaju da bi sebi olaksali. a bozicno vrijeme je vrijeme obitelji sto znaci da bi se to vrijeme trebalo provesti sto kvalitetnije sa svojim djetetom a ne u shoping centru ili u vrticu. tijekom blagdana najvise ima jaslicke djece u vrticu jer se nitko s njima ne zeli baviti, premda su te iste zabrinute mame na porodiljskom. kako netko uopce ima srca dovesti svoje dijete u vrtic a zna da moze biti doma i uzivati u svakom trenutku provedenom s njim, a to vrijeme vise nikad nece moci vratiti.
    Ak je mama na porodiljnom kako je moguče da je dijete u jaslicama?
    Ajde ti fino reci mom i poslodavcu mog muža da je božično vrijeme vrijeme za obitelj pa neka nam fino da slobodne dane, jelte, što bi radili kad ne moramo!
    I moj sinek baš voli dežurstva, ne govorim ti to da si olakšam, ja sam bezdušna kuja koja je rodila dijete da bi ga mogla ostaviti u vrtiću, već ti gorovim jer je stvarno tako. Voli novi prostor i nove igračke. Na sreću trenutno sam na porodiljnom pa nije u dežurstvu i niej za blagdane išao u vrtić.

  34. #84
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    razlika je u tome što sam dramila u sebi, imala svoje unutarnje borbe i strahove, a ne pozivala u otvorenu akciju...

    ali dobro, svi smo različiti...

    poanta je da mnoge teta vole svoj posao, dobro rade svoj posao i imaju pravo na odmor isto kao i svi mi koji radimo neke druge poslove, pa je takvo prozivanje teta i vrtića stvarno neutemeljeno...ne može se na iznimkama graditi pravilo
    Hvala lijepo na ovakvom odgovoru, stvarno cijenim to.

    Ne znam jeste li razmišljali o tome što bi se desilo da se grupe ne spajaju kad je manji broj djece i da tete rade cijelo vrijeme čak i dok je u grupi 2,3 djeteta? Mislite li da bi troškovi vrtića ostali isti? Troškovi bi vam porasli u toj mjeri da bi vam jeftinije bilo uzeti privatnu dadilju... svako zašto ima i svoje zato.
    Mislim normalno da ne mogu svi biti sretni cijelo vrijeme sa situacijama koje nam život nosi, kao da ja jesam, ali život je takav!

  35. #85
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, meni bi troškovi vrtića ionako drastično porasli da me dob djeteta nije spasila - ali stvarno ne razumijem ovu računicu; kako bi nespajanje grupa tako drastično povećalo troškove vrtića?

  36. #86
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pa kako ne? Onda bi i inače bile puno manje grupe jer je to bolje i za dijete i za odgajatelje ali je netko očito izračunao kolike grupe moraju biti da bi to bilo ekonomično

  37. #87
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    troškovi rastu zato što se bespotrebno onda grije nekoliko objekata u kojima se nalazi malo djece, a može samo jedan, zato što se troši gorivo na prijevoz hrane onda kada sve može biti u istom objektu u kojem se kuha, zato što ipak svi odgajatelji i ostali djelatnici ne mogu koristiti GO ljeti, jer netko treba i onda raditi, pa kad se dio tih dana iskoristi zimi i na proljeće, ljudi se rasporede tako da ih uvijek ima dovoljno i da djeca ni u jednom periodu godine nisu zakinuta...

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa eto, u našem vrtiću se područni objekti uopće ne zatvaraju, niti zimi niti ljeti, uvijek rade, samo su grupe spojene i nema uvijek teta iz neke određene grupe. Što se tiče grijanja, radi se o svega dva tjedna (ljeti se ne grije). Kao što već rekoh, naš vrtić je po ljetu u ovom režimu "dežurstava" radio deset tjedana; to je otprilike 50 radnih dana, a u taj period se može smjestiti dva dobra godišnja odmora (+ još 10 dana po zimi, + još tjedan u proljeće - sveukupno pola tih dana je više nego valjda maksimalni godišnji odmor koji uopće postoji). Uglavnom, ja ne vidim da bi se troškovi vrtića drastično povećali da se područni objekti ne zatvaraju a grupe ne spajaju i da uvijek u vrtiću bude jedna teta neke grupe. (osim što mislim da se troškovi vrtića i trebaju drastično povećati ali ne na račun roditelja)

  39. #89
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    pa ne znam kako onda vaš vrtić rješava prijevoz hrane. Kod nas su 3 kućna majstora (iz 2 ustanove) i svi voze hranu i kad bi svi vrtići bili stalno otvoreni ne znam kako bi oni koristili godišnje. Možda je i moguće, ali vrtići se tada i čiste i obavljaju se radovi većeg obima koji nisu mogući kad su djeca unutra. Ma sve je stvar dobre organizacije.

  40. #90
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    teta često i jest u vrtiću, ali ne u svojoj skupini.
    Meni je ovo najgluplje od svega. Ljeto prije dvije godine, kad je Tin još bio jasličar, dežurstvo je kod nas bilo organizirano tako da su djeca sedmi mjesec išla u jedan vrtić, a osmi u drugi jer se naš renovirao. Ne mogu shvatiti da se nije moglo organizirati da se oba mjeseca odlazi na isto mjesto pa dio djece bude u jednom, a dio u drugom. Njegove tete bile su po deset dana u ta dva mjeseca. To ne znači da dva mjeseca nisu radile nego su dio vremena bile u nekim drugim grupama. Mi smo 7 mjesec vrtić skroz izbjegli, ali osmi nismo nikako mogli i u tom dežurstvu je bilo situacija da bi tri (3!) dana radila jedna teta, dva druga, u ponedjeljak bi došla neka totalno nova... Ja ne znam tko slaže te rasporede, ali mi je jasno da je interes djece na zadnjem mjestu. A da li ja bezveze dramim ili ne - i godinu dana poslije, kad god bi prolazili pored tog dezurnog vrtića mene Tin pita:"Je li mama da nikad više neću tu morati ići?"

    Za prošlo ljeto sam se nadala da će novi, adaptirani vrtić biti otvoren cijelo ljeto. Ipak, ništa od toga, bio je dežuran u srpnju (s tim da su njegove tete radile u drugim grupama i preselili su ih u drugu sobu), a u kolovozu se išlo u drugi vrtić. Srećom, mogli smo se organizirati da ne ide u kolovozu, a dežurstvo u njegovom mu je bilo super.

    Samo da napomenem, u Rijeci su svi gradski vrtići pod jednom upravom sa svojim centrima i podcentrima.

    I još jedna napomena, ništa od mojih prigovora ne ide na tete, ne organiziraju one posao. Mogu prigovarati samo jednoj konkretnoj teti koja ne samo da mi je sugerirala da ne dovodim dijete u dežurstvo nego mi je i pred njim znala govoriti (ne u dežurstvu):"Mama, što ga dovodite kad plače i ne voli ići."

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kod nas dežurstvo izgleda tako da si svaki dan na rasporedu pogledamo u kojoj sobi i s kojom tetom će klinci biti sutradan: danas jedna soba i tete 1 i 2, sutra 2. soba, tete 3 i 4, itd. uglavnom nikad naše tete, iako vjerojatno rade.

    O (ne)obnavljanju objekta di klinci borave i o gledanju crtića u vrtiću neću ovdje .

  42. #92
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    I još jedna napomena, ništa od mojih prigovora ne ide na tete, ne organiziraju one posao. Mogu prigovarati samo jednoj konkretnoj teti koja ne samo da mi je sugerirala da ne dovodim dijete u dežurstvo nego mi je i pred njim znala govoriti (ne u dežurstvu):"Mama, što ga dovodite kad plače i ne voli ići."
    potpis na ovo

    jučer su nas u vrtiću ujutro dočekale obje tete, što je čudno jer ni ujutro ni popodne nisu NIKAD 2.
    kad sam došla po nju opet 2 tete.
    zašto? jer su 2 kolegice bolesne, pa ih mijenjaju. a to znači da svaka od naše 2 tete SAMA, CIJELI DAN radi u jednoj grupi sa 20+ djece (jedna je bila u našoj, a druga u susjednoj grupi)
    je li to normalno? kakvi su to uvjeti? i za tete i za djecu?
    i tako je svaki put kad je netko bolestan, i to ne dan-dva dok se ne nađe zadovoljavajuće rješenje, nego cijelo vrijeme dok su tete na bolovanju?! nije ni čudo da imaju preko 50 dana godišnjeg+slobodnih dana

  43. #93
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    provjerena je informacija da u vrtićima više nema zamjena sa strane. to znači da ako se na jednom objektu smanji broj djece, teta koja je po normativu višak (a zna se koliki su normativi) odlazi u drugi objekt na ispomoć gdje fali odgojitelji. volontera također nema dovoljno, a ni volonter prvo vrijeme ne može biti samostalan odgojitelj. Uglavnom činjenica je i ta ta odgojitelji mogu uzeti godišnji samo taj period u ljeti, i onda u zimi, a onda njena kolegica radi cijeli dan i tako nastaju slobodni dani. Znam o čem pričam, sestra mi je odgojitelj!! Isto tako kad joj je dijete kretalo u prvi razred nije mogla uzeti godišnji tada jer je to početak devetog mjeseca a zna se da je tada adaptacija u vrtićima i svi moraju biti na svojim radnim mjestima. Nije tetama tak super kak se vama svima skupa čini...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    I ja se u firmi moram dogovoriti kad tko ide na godišnji a tko ostaje dežurati. Zašto se onda tete ne podijele da između 20.12. i 30.12. radi jedna, do 10.01. druga a na godinu obratko. Tako bi uvijek jedna teta bila sa svojom grupom. Mene je teta nazvala i sugerirala mi da Mia ne ide jer se ne zna u kojem će biti prostoru, s kojom djecom i kojim tetama. Strašno! I to bi još trebala plaćati 1400 kn. Pa onda uskršnji praznici, pa ljeto.

  45. #95
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Moja majka je teta u vrtiću, i kao samoposluga, uvijek rade! I na Badnjak i na Staru godinu, a bome i na Veliki petak...i cijelo ljeto, tj. ljeti 7 i 8 mj kroz dežurstva,,,,,i nikad skraćeno, jer ne smiju. Uvijek mi govori kako je ljubomorna na moje školske praznike.....oni su stvarno, za razliku od nas "školaraca", po tom pitanju uvijek na normi...

  46. #96
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Dakle, koji "nabrijan" uvodni post...vidi se da je mama raspolaožena za suradnju
    osjećam da trebam reagirati, pa da počnem..
    Činjenica jest da vrtići (gradski zagrebački) rade STALNO, vrata zaključana nisu, ni 24.12., ni 31.12., ni tijekom ljeta..Djeca koju dovodite bit će adekvatno primljena i zbrinuta...i neće im biti loše, dapače, ta spajanja grupa im razbiju dnevnu rutinu,a novo društvo i prostor uvijek dobro dođe..Ta djeca u svojim sobama sa svojim prijateljima iz grupe i tetama provode 10 sati svaki dan, tako da vjerujte, druga soba, puna "novih" igračaka, te par nove djece ili teta, jesu poželjno osvježenje.

    Činjenica je također da većina ljudi koristi g.o. ljeti i tijekom božićnih-novogodišnjih blagdana i da je tada najmanje djece u vrtiću-, a tete moraju koristit g.o. baš tad kad je manje djece..

    Te sve priče da netko ima ovakve ili onakve beskrajne praznike (kako je autorica teme napisala, od 15.6. do 31.8, a navela je da joj prijateljica uz to ima slobodne i sve dane zimskih školskih praznika-neznam što je rekla za proljetne??)su jednake pričama o raznoraznim drugim nezakonitim radnjama (kojih nažalost uvijek ima) i u to ne bih ulazila...Ako neki ravnatelj njenoj prijateljici želi dati 100 dana g.o, ako je želi prijavit kao zaposlenu a da uopće ne radi, što to ima s ostalim odgajateljima????Ništa

    Autorica teme si je u uvodnom postu uzela za pravo određivat tko bi i kada trebao iskoristit g.o., što je samo po sebi presmiješno, jer da bi to mogla, trebal bi platit privatnu dadilju koja bi onda imala g.o. samo kada ga ima i autorica teme.a možda ni onda..
    Ovakvi pozivi na "akciju", stop praznicima i sl, pod geslom "dovedimo svoje dijete pa neće biti spojenih grupa", zvuče kao pozivi na linč (dolje lijene odgajateljice)..

    Nadalje, prava i obveze odgajatelja su utvrđene ugovorom, prema tome, odgajatelji će svoj g.o. iskoristit svakako, nikakva "akcija-dovedite svoje dijete pa neće biti spajanja"neće to promijenit, osim što će biti 2 puta više djece u skupini...

    Odgajatelji nakupe nešto slobodnih dana, DA, jer rade cijele dane kada je neka kolegica npr. bolesna, ili je na g.o...Novaca za odgajatelje na zamjenama (npr. dok je netko bolestan nekoliko dana) nema, da bi ih trebalo bit, trebalo bi...al to je druga tema..

    Pa da zaključim:
    Sve se svodi na to kao je poželjno bit odgajatelj zbog raznoraznih pogodnosti...na to imam odgovorit samo jednim pitanjem, a to je "Pa što vas u tome spriječava??"..Nitko nikom nije zabranio da bude odgajatelj, pa lijepo svi koji misle kako je taj posao preplaćen i prelagan, pun beskrajnih praznika i nepunog radnog vremena, imaju prilika, slobodna smo zemlja, postati odgajatelji i uživati beneficije bez puno rada...

    Lijepi pozdrav i puno dobre volje svima

  47. #97
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, koji "nabrijan" uvodni post...vidi se da je mama raspolaožena za suradnju
    osjećam da trebam reagirati, pa da počnem..
    Činjenica jest da vrtići (gradski zagrebački) rade STALNO, vrata zaključana nisu, ni 24.12., ni 31.12., ni tijekom ljeta..Djeca koju dovodite bit će adekvatno primljena i zbrinuta...i neće im biti loše, dapače, ta spajanja grupa im razbiju dnevnu rutinu,a novo društvo i prostor uvijek dobro dođe..Ta djeca u svojim sobama sa svojim prijateljima iz grupe i tetama provode 10 sati svaki dan, tako da vjerujte, druga soba, puna "novih" igračaka, te par nove djece ili teta, jesu poželjno osvježenje.

    Činjenica je također da većina ljudi koristi g.o. ljeti i tijekom božićnih-novogodišnjih blagdana i da je tada najmanje djece u vrtiću-, a tete moraju koristit g.o. baš tad kad je manje djece..

    Te sve priče da netko ima ovakve ili onakve beskrajne praznike (kako je autorica teme napisala, od 15.6. do 31.8, a navela je da joj prijateljica uz to ima slobodne i sve dane zimskih školskih praznika-neznam što je rekla za proljetne??)su jednake pričama o raznoraznim drugim nezakonitim radnjama (kojih nažalost uvijek ima) i u to ne bih ulazila...Ako neki ravnatelj njenoj prijateljici želi dati 100 dana g.o, ako je želi prijavit kao zaposlenu a da uopće ne radi, što to ima s ostalim odgajateljima????Ništa

    Autorica teme si je u uvodnom postu uzela za pravo određivat tko bi i kada trebao iskoristit g.o., što je samo po sebi presmiješno, jer da bi to mogla, trebal bi platit privatnu dadilju koja bi onda imala g.o. samo kada ga ima i autorica teme.a možda ni onda..
    Ovakvi pozivi na "akciju", stop praznicima i sl, pod geslom "dovedimo svoje dijete pa neće biti spojenih grupa", zvuče kao pozivi na linč (dolje lijene odgajateljice)..

    Nadalje, prava i obveze odgajatelja su utvrđene ugovorom, prema tome, odgajatelji će svoj g.o. iskoristit svakako, nikakva "akcija-dovedite svoje dijete pa neće biti spajanja"neće to promijenit, osim što će biti 2 puta više djece u skupini...

    Odgajatelji nakupe nešto slobodnih dana, DA, jer rade cijele dane kada je neka kolegica npr. bolesna, ili je na g.o...Novaca za odgajatelje na zamjenama (npr. dok je netko bolestan nekoliko dana) nema, da bi ih trebalo bit, trebalo bi...al to je druga tema..

    Pa da zaključim:
    Sve se svodi na to kao je poželjno bit odgajatelj zbog raznoraznih pogodnosti...na to imam odgovorit samo jednim pitanjem, a to je "Pa što vas u tome spriječava??"..Nitko nikom nije zabranio da bude odgajatelj, pa lijepo svi koji misle kako je taj posao preplaćen i prelagan, pun beskrajnih praznika i nepunog radnog vremena, imaju prilika, slobodna smo zemlja, postati odgajatelji i uživati beneficije bez puno rada...

    Lijepi pozdrav i puno dobre volje svima
    ¸
    čestitam ))

  48. #98
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    i neće im biti loše, dapače, ta spajanja grupa im razbiju dnevnu rutinu,a novo društvo i prostor uvijek dobro dođe..Ta djeca u svojim sobama sa svojim prijateljima iz grupe i tetama provode 10 sati svaki dan, tako da vjerujte, druga soba, puna "novih" igračaka, te par nove djece ili teta, jesu poželjno osvježenje.


    Pa da zaključim:
    Sve se svodi na to kao je poželjno bit odgajatelj zbog raznoraznih pogodnosti...na to imam odgovorit samo jednim pitanjem, a to je "Pa što vas u tome spriječava??"..Nitko nikom nije zabranio da bude odgajatelj, pa lijepo svi koji misle kako je taj posao preplaćen i prelagan, pun beskrajnih praznika i nepunog radnog vremena, imaju prilika, slobodna smo zemlja, postati odgajatelji i uživati beneficije bez puno rada...
    ovo prvo nije uvijek tako, niti je tako za svako dijete. ima puno djece kojima su dežurstva, promjena prostora, odgojitelja i djece veliki stres. također sve ovisi kako je organizirano.

    a na zaključak samo mogu dodati... posao odgojitelja je krvav posao. doista. i svaka čast svim tetama koje ga s ljubavlju rade!

  49. #99
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, koji "nabrijan" uvodni post...vidi se da je mama raspolaožena za suradnju
    osjećam da trebam reagirati, pa da počnem..
    Činjenica jest da vrtići (gradski zagrebački) rade STALNO, vrata zaključana nisu, ni 24.12., ni 31.12., ni tijekom ljeta..Djeca koju dovodite bit će adekvatno primljena i zbrinuta...i neće im biti loše, dapače, ta spajanja grupa im razbiju dnevnu rutinu,a novo društvo i prostor uvijek dobro dođe..Ta djeca u svojim sobama sa svojim prijateljima iz grupe i tetama provode 10 sati svaki dan, tako da vjerujte, druga soba, puna "novih" igračaka, te par nove djece ili teta, jesu poželjno osvježenje.

    Činjenica je također da većina ljudi koristi g.o. ljeti i tijekom božićnih-novogodišnjih blagdana i da je tada najmanje djece u vrtiću-, a tete moraju koristit g.o. baš tad kad je manje djece..

    Te sve priče da netko ima ovakve ili onakve beskrajne praznike (kako je autorica teme napisala, od 15.6. do 31.8, a navela je da joj prijateljica uz to ima slobodne i sve dane zimskih školskih praznika-neznam što je rekla za proljetne??)su jednake pričama o raznoraznim drugim nezakonitim radnjama (kojih nažalost uvijek ima) i u to ne bih ulazila...Ako neki ravnatelj njenoj prijateljici želi dati 100 dana g.o, ako je želi prijavit kao zaposlenu a da uopće ne radi, što to ima s ostalim odgajateljima????Ništa

    Autorica teme si je u uvodnom postu uzela za pravo određivat tko bi i kada trebao iskoristit g.o., što je samo po sebi presmiješno, jer da bi to mogla, trebal bi platit privatnu dadilju koja bi onda imala g.o. samo kada ga ima i autorica teme.a možda ni onda..
    Ovakvi pozivi na "akciju", stop praznicima i sl, pod geslom "dovedimo svoje dijete pa neće biti spojenih grupa", zvuče kao pozivi na linč (dolje lijene odgajateljice)..

    Nadalje, prava i obveze odgajatelja su utvrđene ugovorom, prema tome, odgajatelji će svoj g.o. iskoristit svakako, nikakva "akcija-dovedite svoje dijete pa neće biti spajanja"neće to promijenit, osim što će biti 2 puta više djece u skupini...

    Odgajatelji nakupe nešto slobodnih dana, DA, jer rade cijele dane kada je neka kolegica npr. bolesna, ili je na g.o...Novaca za odgajatelje na zamjenama (npr. dok je netko bolestan nekoliko dana) nema, da bi ih trebalo bit, trebalo bi...al to je druga tema..

    Pa da zaključim:
    Sve se svodi na to kao je poželjno bit odgajatelj zbog raznoraznih pogodnosti...na to imam odgovorit samo jednim pitanjem, a to je "Pa što vas u tome spriječava??"..Nitko nikom nije zabranio da bude odgajatelj, pa lijepo svi koji misle kako je taj posao preplaćen i prelagan, pun beskrajnih praznika i nepunog radnog vremena, imaju prilika, slobodna smo zemlja, postati odgajatelji i uživati beneficije bez puno rada...

    Lijepi pozdrav i puno dobre volje svima
    X

  50. #100
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Tami25 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo prvo nije uvijek tako, niti je tako za svako dijete. ima puno djece kojima su dežurstva, promjena prostora, odgojitelja i djece veliki stres. također sve ovisi kako je organizirano.
    Pa nije uvijek tako, da, ali što bi sad trebalo. Odgajateljima zabraniti godišnje i slobodne dane?

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •