Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Obojala kosu s 12 godina!

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Obojala kosu s 12 godina!

    e sad ima i nastavak uz mamino dopuštenje.

    Radi se o mojoj nećakinji kojoj je neki dan mama (moja šogorica) dopustila da oboja kosu. Bila sam blago rečeno šokirana te sam joj objasnila kako je to prerano za tako nešto i da za sve postoji vrijeme i da nije dobro niti uništavati kosu tako ranote sam joj rekla da profesori u školi sigurno neće s odobravanjem to komentirati ( posebno s obzirom na dvije zaključene jedinice).
    Moje primjedbe su ju jako pogodile i plakala je i sad razmišljam kako je sigurno zbunjena jer mama je rekla da može a teta da nije trebala.
    Inače joj je jako stalo do moga mišljenja jer je kao malo praktički živjela samnom do neke 6. godine
    Ne znam jesam li trebala šutjeti i ništa ne govoriti ali ja sam u totalnom šoku.
    Kako vi razmišljate dali je po vama to u redu i dali bi svojim kćerima to dopustili u tim godinama.
    I kako bi reagirali da se nekom vama bliskom to dogodilo?

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mama je glavna. Nisi trebala nista govoriti.

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kosa je totalno irelevantna
    dvije zaključene jedinice nisu.
    moje mišljenje.

  4. #4
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ne znam jel bi dopustila svojoj. nema tu univerzalnog odgovora, ne mislim d aje to obavezno prerano, mi smo u toj dobi svi razmisljali o tom farbanju, nije to nista neobicno. al to je vecinom bilo razmisljanje.

    moja necakinja je u toj dobi i da joj moja sestra dopusti nesto sto ja smatram da nije u redu eventualno bi to rekla svojoj sestri, a ne drzala djetetu prodike.

  5. #5
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    da, i te jedinice mi isto upadaju u oci. ako joj zelis dobro pomogni joj nekako sa skolom, ocito tu postoji problem koji roditelji ocito ne znaju rijesiti.

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nisam ja rekla ništa na to što joj je mama dopustila ali sam bila toliko šokirana da su riječi samo krenule. Ovo nije prva stvar koju joj je mama dopustila a da je neprimjerena za njenu dob i nikada nisam komentirala njene odluke ali mislim da ide krivim smjerom i bojim se da će moja nećakinja krenuti krivim smjerom.
    Ne razumijem ako je mama glavna i ne smijem komentirati njene odluke čak ni ako su jako loše za moju nećakinju.

  7. #7
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    imala si pravo iznijeti svoje mišljenje ,vjerojatno bi i ja tako napravila,odnosno objasnila da to nije baš pametno za te godine.ja svojim curama mislim da nebi tako nešto dopustila,pogotovo nakon zaključ.jedinica,ali sad mi se več diže kosa od pomisli na te "lude" godine.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nemas sta prigovarati djetetu, ona je dobila majčino dopuštenje. Mogla si porazgovarati s mamom.

    Inače, ja sam se pofarbala prvi put negdje sa 14g, i nisam nikoga pitala za dopustenje.

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i ja isto ko daedi
    roditelji nisu dramatizirali, al bogme bi dramatizirali da sam imala zaključene jedinice.
    ne znam zašto oko toga nije počela priča-mislim, to će joj itekako obilježit život, jedinice u OŠ, kosa neće. Osim ako će bit lorealov model.
    A opet-možda sam u krivu.

  10. #10
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    kosa je totalno irelevantna
    dvije zaključene jedinice nisu.
    moje mišljenje.
    Naravno ali to nije tema.
    O jedinicama smo razgovarale i razgovaramo jako puno i pomoći ću joj koliko god mogu.
    Ovo bojanje kose je ustvari samo kap koja je prelila čašu. Odnosi su poprilično zamršeni i nisu stvari baš jednostavne ali je preduga priča da bih o tome pisala.
    Zanimalo me samo dali je to u današnje vrijeme normalno jer meni se čini da nije - možda sam zaostala u nekom prošlom vremenu.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, moji nisu baš imali nekih protuargumeneta jer sam bila odlična u školi. I ja mislim da su pravi problem ocjene, kosa je manje bitna.

    Inače, u srednoj školi, 2 razred, imala sam nokte duge barem 3cm i crno nalakirane. Moju profesoricu njemačkog je to strašno smetalo, komentirala je to valjda 5x na svakom satu. A meni kroz jedno uho unutra, kroz drugo van.

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    i ja isto ko daedi
    roditelji nisu dramatizirali, al bogme bi dramatizirali da sam imala zaključene jedinice.
    ne znam zašto oko toga nije počela priča-mislim, to će joj itekako obilježit život, jedinice u OŠ, kosa neće. Osim ako će bit lorealov model.
    A opet-možda sam u krivu.
    Opet kažem naravno da su ocjene najvažnije ali kakvu poruku dobiva djete kojem roditelji dopuste bojanje kose s 12 godina.
    I da njezina mama ne dramatizira niti oko jedinica a ja sam s njom imala razgovor o tome - jesam li i tada trebala šutjeti zato jer mama ne radi dramu pa ni ja kao teta nemam pravo na to.

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    mitovski, da skratim: farbala sam kosu i sminkala se sa 14g, imala duge i crno obojene nokte, ali sam cijelo vrijeme bila odlican ucenik.

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da pa i ja sam bila odličan učenik ali nisam smjela farbati kosu, šminkati se i bojati nokte i danas sam zahvalna roditeljima na tome. Zanima me samo jel to danas normalno.
    A mene je šokiralo što je nakon jedinica u školi i nekih drugih stvari dobila i nagradu a to je bojanje kose i bojim se da njezin odgoj ide u krivom smjeru i zato sam reagirala.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam napravila minival s 13 (čini mi se da je to puno gore nego bojanje što se kemikalija tiče? bar je tada bilo, 1988. , vjerojatno su danas svi ti postupci puno više friendly za organizam). mama me odvela jer sam si to jako željela. ni onda ni sad mi to nije nešto šokantno, ne kužim?

    i nisam shvatila, je li se pofarbala trajnom bojom, ili kolor šamponom, ili onim bojama što se operu kod prvog pranja? jer ja znam puno curica vrtićke dobi koje se farbaju s ovim zadnjim, odnosno pofarbaju si par pramenova u rozo i slično.

  16. #16
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    potpisujem te, mitovski,tako je bilo i kod mene!
    Posljednje uređivanje od genius : 06.01.2011. at 23:27

  17. #17
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mama je glavna. Nisi trebala nista govoriti.
    X

  18. #18
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pa onda je bojanje kose stvarno irelevantno i tako svejedno jel to normalno. nije uobicajeno u toj dobi bilo ni prije, a ne vjerujem ni da je sad, ali nije neki pokazatelj zastranjivanja sam po sebi. mogla joj je i ne dat obojat kosu, problem s ocjenama bi i dalje ostao. ako joj mozes kako konkretno pomoc oko ucenja, ok. al stvarno konkretno, ispitat ju, pomoc oko zadace, organizirat lekcije, pojasnit nesto, nac instrukcije... ako joj mislis drzat prodike i filozofirat bolje nemoj.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam se u 8. razredu i 1. srednje i farbala i šminkala i lakirala nokte (kasnije sam se propankerisala, pa se nisam više šminkala nego nosila podrapane hlače i tatine karirane košulje), i ne razumijem kakve to veze ima s odgojem i zašto bih ili ne bih trebala biti zahvalna roditeljima zbog toga? stvarno ne razumijem?

  20. #20
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pa da se malo zgrazamo, eto. ja ne vidim drugog razloga.

  21. #21
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    pa da se malo zgrazamo, eto. ja ne vidim drugog razloga.
    Ok vidim da je sve otišlo krivim smjerom.
    Meni život moje nećakinje ne služi da se nad njim zgražam niti sam otvorila temu da bi se netko nad njom zgražao.
    Hvala na komentarima.

  22. #22
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Moj savjet je da se staviš na njeno mjesto, i da imaš tetku kao što ona ima tebe.
    Rekla bih da se ovdje zapravo ne radi toliko o tom bojanju kose već o puno toga što ti znaš a mi ne.
    Možda si reagirala malo preburno, ne znam. Vjerujem da bih i ja nešto iskomentirala jer sam takva ali nemoj ju "napadati" jer to u njenim očima tako izgleda.
    Imaš priliku pomoći tom djetetu, ne daj da ti pobjegne.

    I meni se čini prerano to farbanje ali mi smo sad već pomalo zaostali

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    ja sam s 12 prvi puta ofarbala kosu, i to kanom. nitko nije dramatizirao, a mama mi je i pomogla.
    inače sam bila odlična učenica sve do kraja gimnazije.
    farbanje i nije toliko neuobičajeno, pogotovo u tim godinama. mene je šokiralo neki dan kada sam gledala na TVu onaj neki dječji kviz što ide nedjeljom ujutro. nisam do sad obraćala pažnju, V. voli one pjesmice između, ali prošle nedjelje su dvije klinkice imale plave pramenove (baš blajh, na cijeloj kosi). mislim da su djeca bila u dobi oko 7 godina, ako se ne varam. e to mi je pretjerano.
    da sam na tvom mjestu, ne bih dramatizirala toliko oko kose, pogotovo ako je mama dala dozvolu, ali slažem se s većinom savjeta ovdje, pomozi joj oko tih ocjena. više će joj naškodit te jedinice nego kemikalije iz farbe.

  24. #24
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se u 8. razredu i 1. srednje i farbala i šminkala i lakirala nokte (kasnije sam se propankerisala, pa se nisam više šminkala nego nosila podrapane hlače i tatine karirane košulje), i ne razumijem kakve to veze ima s odgojem i zašto bih ili ne bih trebala biti zahvalna roditeljima zbog toga? stvarno ne razumijem?
    ja sam bila već velika pankerica u 1. srednje
    ali isto sam u oš imala želje pofarbat se. zato sam sad prirodna (nepofarbana, neošišana, skoro pa i neoprana)
    i svašta bi svojoj djeci dala.

    ali ti si skroz fulala naslov. nema to veze s kosom nego tim jedinicama i onime što ti znaš, a mi ne znamo pa ja mislim da bi bilo bolje razgovarati s dotičnom mamom, udijelit joj friendly savjet, izrazit zabrinutost i sl.

    odgajamo samo svoju djecu. i zato ja ne bi previše toj maloj držala prodike, nego imala neki prijateljski pristup (a ne roditeljski).

    i da, možda sam ja čudna, al meni jedinice u oš stvarno pokazuju neki veći problem. ne priznam ni neznanje ni lijenost u toj dobi.

  25. #25
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    ali ti si skroz fulala naslov. nema to veze s kosom nego tim jedinicama i onime što ti znaš, a mi ne znamo

    i da, možda sam ja čudna, al meni jedinice u oš stvarno pokazuju neki veći problem. ne priznam ni neznanje ni lijenost u toj dobi.
    mislim da sam stavila ispravan naslov tj ono o čemu me zanimalo vaše mišljenje ali mi sve djelite savjete vezano uz jedinice a nisam otvorila temu kako pomoći djetetu koje ima jedinice jer mi je tu sve jasno ( ima jedinice iz matematike i fizike i trebaju joj instrukcije jer nitko u obitelji nije neki matematičar ni fizičar, trebale su i ranije i da sam joj ja roditelj imala bi ih već odavno)
    i po peti put naravno da su jedinice problem i to veliki i naravno da ćemo joj pomoći
    zar stvarno mislite da mislim da je farbanje kose veći problem od jedinica?
    znači vaše mišljenje je da je odličan učenik sasvim je u redu da pofarba kosu s 12 godina? a ja mislim da ni tada nije u redu.

  26. #26
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    za matematiku i fiziku u OŠ nikom ne trebaju instrukcije za dvojku.
    što će se točno dogodit od ofarbane kose? Čisto gonjanje principa.

  27. #27
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Reagirala si srcem. Ne bih to u potpunosti nazvala pogrešnom reakcijom, imaš svoje mišljenje o njenoj obojenoj kosi i to je sasvim normalno. Možda je jedino trebalo na drugi način oblikovati rečenicu. Npr. lijepa je kosa, ali mi je ljepša tvoja prirodna boja.

    Imaš poseban odnos s njom, napisala si da je praktički živjela do 6. godine s tobom, i mislim da sada ono što možeš učiniti za svoju nećakinju je pomoći joj ispraviti jedinice. Možeš je ispitivati gradivo, zadati joj zadatke i sl.

  28. #28
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    za matematiku i fiziku u OŠ nikom ne trebaju instrukcije za dvojku.
    što će se točno dogodit od ofarbane kose? Čisto gonjanje principa.
    Ovo da nikome ne trebaju instrukcije nije istina.
    Pa evo meni su trebale za matematiku jer sam zapela s jednim dijelom gradiva iako sam u svemu ostalome imala 5 a taj dio gradiva nisam nikako mogla shvatiti. Zar je sada sramota i instrukcije uzeti.
    I opet nevjerojatno kako se nakačite na nešto što uopće nije tema.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    za matematiku i fiziku u OŠ nikom ne trebaju instrukcije za dvojku.
    što će se točno dogodit od ofarbane kose? Čisto gonjanje principa.
    Meni su trebale za matematiku. Ali su moji shvatili na vrijeme i imala sam instrukcije, i nisam bila jedina u razredu.
    A u 1. srednje sam imala kolegicu koja se ofarbala u "plavu noć" i fakat je na suncu bila tamnoplava.
    A u osnovnoj mi je mama dozvoljavala da radim minival.
    I bez obzira na matematiku i minival, ispala sam normalna.(Ne opravdavam dobivanje jedinica.)

  30. #30
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma nije stvar u tome, o Bože, ja pričam o tome da je problem s djevojčicom itekako dublji od obojane kose, a obojana kosa ne mora biti nikakav problem-naprotiv.
    I ne radi se o tome da "nije shvatila gradivo"-nego da ima 2 jedinice u osnovnoj školi.

    ako joj ti želiš pomoći-možeš si učiniti magareću uslugu dramatiziranjem oko nečeg tako banalnog kao što je kosa-tj.možeš ju odbiti od sebe, da nema povjerenja.

    hoću reći-možda bi joj trebala pristupiti tako da naglasiš prave probleme, a i ti znaš da pravi problem nisu ljubičasti pramenovi i trajna.

  31. #31
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš poseban odnos s njom, napisala si da je praktički živjela do 6. godine s tobom, i mislim da sada ono što možeš učiniti za svoju nećakinju je pomoći joj ispraviti jedinice. Možeš je ispitivati gradivo, zadati joj zadatke i sl.
    Hvala na savjetima ali stvarno bi bilo žalosno da sa svoje 32 godine ne znam na koji način pomoći djetetu da ispravi jedinice i da mi o tome trebaju savjeti.
    Još jedanput i ovo je zadnji put zanimalo me samo mišljenje o farbanju kose s 12 godina jer mislim da je to prerano a spada mi u istu kategoriju kao i nošenja minice ili dekoltea u školu s 12 godina i imati dečka s 12 godina. Meni je to previše.

  32. #32
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    koje su točno posljedice bojanja kose s 12godina, koje te toliko brinu??
    minica i dekolte se ne nose u školu zbog poštivanja institucije, ni na posao-osim ako to posao zahtjeva , imala ti 6-12-18 ili 42 godine. Dakle, nije isto.

  33. #33
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ma nije stvar u tome, o Bože, ja pričam o tome da je problem s djevojčicom itekako dublji od obojane kose, a obojana kosa ne mora biti nikakav problem-naprotiv.
    I ne radi se o tome da "nije shvatila gradivo"-nego da ima 2 jedinice u osnovnoj školi.

    ako joj ti želiš pomoći-možeš si učiniti magareću uslugu dramatiziranjem oko nečeg tako banalnog kao što je kosa-tj.možeš ju odbiti od sebe, da nema povjerenja.

    hoću reći-možda bi joj trebala pristupiti tako da naglasiš prave probleme, a i ti znaš da pravi problem nisu ljubičasti pramenovi i trajna.
    Ma joj pa nisam ja dramatizirala o tome niti držala prodike naš razgovor o tome je trajao 5 minuta. Naši su razgovori puno dublji od razgovora o bojanju kose. Ali ok vidim da me niste shvatile. I naravno da pričamo o pravim problemima.

  34. #34
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam negdje u osmom prvi put stavila kanu. Ili sedmom?
    Ne znam kako bih se postavila da mi kći ima 12 godina i želi pofarbati kosu. Iz sadašnje perpektive (imam curu od 4 god) mislim da joj ne bih dozvolila. Ali ne bi stavila ruku u vatru. Jer isto tako mislim da se u osn školi neće ni šminkati ni imati mob i oblačit će se kako se meni sviđa. Al to ja samo sad mislim. Tko zna kako će biti.
    O jedinicama neću.

  35. #35
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam negdje u osmom prvi put stavila kanu. Ili sedmom?
    Ne znam kako bih se postavila da mi kći ima 12 godina i želi pofarbati kosu. Iz sadašnje perpektive (imam curu od 4 god) mislim da joj ne bih dozvolila. Ali ne bi stavila ruku u vatru. Jer isto tako mislim da se u osn školi neće ni šminkati ni imati mob i oblačit će se kako se meni sviđa. Al to ja samo sad mislim. Tko zna kako će biti.
    O jedinicama neću.
    Evo, i ja ovako razmišljam. Kakve su posljedice farbanja kose u tako ranoj dobi, ne znam, nisam liječnik ili kemičar, nemam pojma o tim stvarima. Ali da je bolje da ne farba s 12 godina, mislim da je, u tome se slažem.

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dašta je nego bolje, bolje je puno toga-što na kraju ne ispadne tako.

    Pitanje je samo koliki je obojana kosa realan problem i zašto-zbog kose, nepoštivanja granica, principa?

  37. #37
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    dašta je nego bolje, bolje je puno toga-što na kraju ne ispadne tako.

    Pitanje je samo koliki je obojana kosa realan problem i zašto-zbog kose, nepoštivanja granica, principa?
    Prvo što mi pada na pamet je zdravlje, a drugo - ne znam. S tim ću se suočiti kad za to dođe vrijeme, ako će doći.

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Naivno vjerujem da će mi dijete sa 12 godina još biti djevojčica, a smatram da djevojčice ne nose štikle (Suri i ekipa), ne šminkaju se i ne farbaju kosu.
    I nadam se da ću kao roditelj tu uspjeti povući granicu i da će granica biti koliko-toliko prihvaćena.
    Ne mislim da je izgled male Dvornikove i Begovićke nešto što je mojoj obitelji u toj dobi prihvatljivo.

  39. #39
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ja bih najradije da stavi neke preljeve, jer ako počneš s 12, na što će ti kosa ličit s 30?! Nego, jedini uvjet bi bio da ima dozvolu nakon što popravi jedinice, pa da vidimo

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih najradije da stavi neke preljeve, jer ako počneš s 12, na što će ti kosa ličit s 30?!
    Pa kosu šišaš, a kosa raste iz folikula za kojeg mislim da ga bojenje ne oštećuje. Kosa nije živa i kad ofarbano ošišaš, ono što izraste je novo i neuništeno. Ili sam u krivu?

  41. #41
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja ju farbam otkad "znam za sebe" i skroz je gusta i normalna. Jedino što više ne znam koja je prirodna boja

    edit: moja baka se farba od 18e, ima 85 i gustu crnu (hihi) kosu.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 07.01.2011. at 12:08

  42. #42
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ma njena obojena kosa je možda i reakcija na jedinice, školu, roditelje, bilo što... pa 12 godina je, pubertet do ludila.
    Ono što ti hoćeš čuti od nas je odgovor je li normalno bojenje kose s 12 godina.
    Moje mišljenje je da nije, ja ne bih dopustila svojoj kćeri, pogotovo s dvije jedinice. Možda kad bi ispravila jedinice.
    Ali ima i roditelja koji bi dopustili i kojima je to normalno.
    I to su i neke cure rekle.
    Vrijeme se promijenilo, ono što smo mi činili sa 16-17 godina, djevojčice rade s 11 ili 12.
    Tebi nije normalno, rekla si svoje mišljenje, dijete je plakalo. Očito je da joj je stalo do tvog mišljenja. Kažeš da vodite duge razgovore, povedi razgovor o bojenju kose, o štetnosti, o nekim drugim prirodnijim načinima bojenja i sl.

    I neke moje učenice boje kosu, ali ja ne govorim svoje mišljenje, niti roditeljima govorim zašto su to dopustili. Kod šminkanja kažem da u školu dolaze bez šminke, a kod kuće mogu biti nalarfane kako žele.

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kosu šišaš, a kosa raste iz folikula za kojeg mislim da ga bojenje ne oštećuje. Kosa nije živa i kad ofarbano ošišaš, ono što izraste je novo i neuništeno. Ili sam u krivu?
    ma naravno da nisi.
    treba biti oprezan s tim savjetima klincima jer ovi, da ćeš s 30 imati uništenu kosu, ne stoje
    kao prvo, oni ionako misle da s negdje oko 30-te godine život ionako završava , a kao drugo to nije istina.
    poštenije su zabrane, po meni. ne smiješ i gotovo. zašto? radi jedinica.
    to kad si mama.
    kad si teta, imaš pravo razgovarati s nećakinjom, i držati joj prodike, ako smatraš to velikim grijehom. zašto ne? zašto ne bi smjela razgovarati s nećakinjom, s kojom si očito bliska. ne volim to da samo roditelj ima pravo odgajati svoje dijete.
    a mi smo ovdje da te uvjerimo kako farbanje kose nije problem, nego su problem jedinice

  44. #44
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kosu šišaš, a kosa raste iz folikula za kojeg mislim da ga bojenje ne oštećuje. Kosa nije živa i kad ofarbano ošišaš, ono što izraste je novo i neuništeno. Ili sam u krivu?
    Ako će koristiti hidrogen (što ne mora nužno značiti da će biti plavuša, može ić i u kričave nijanse), bit će nepovratnih šteta. Oslabi i prorijedi se kosa hoćeš-nećeš, u većini slučajeva.

    Sve cure koje znam da su nakon 15+godina odlučile malo oporavit kosu od farbe nisu uspjele dulje razdoblje opet bit bez farbe (navika je to kaj ćeš; ja već godinama sanjam o puštanju prirodne, pa nikako odlučit, a bogme sad više ni ne bi jer imam sijedih pun klinac (doduše i rođena s pramenom sijedih)), tako da nije došlo do oporavka.

  45. #45
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    to jednostavno nije istina, pogotovo sa današnjim farbama.
    djeluje na kosu puno toga štetnog više nego farbe-npr. užasna prehrana u pubertetu.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 07.01.2011. at 12:15

  46. #46
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    to jednostavno nije istina, pogotovo sa današnjim farbama.
    djeluje na kosu puno toga štetnog više nego farbe-npr. užasna prehrana u pubertetu.
    Nije ista farba koju koriste u frizerskom salonu i u trgovini koje kupiš, to je točno. Ali ako kupuješ u trgovini i to ne neke bez amonijaka i prirodne tipa Henna, i ideš na jače nijasne, druga je priča. Tako mi je reklo više profesionalnih frizera, a i iz iskustava, što svojeg što bližnjih, vjerujem u to.

  47. #47
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ponavljam, ne znam, od onih sam koji čitaju deklaracije proizvoda, i šampona, nastojim za obitelj kupovati neke najblaže varijante, koliko je to moguće. A kad vidim sastav boja za kosu... Slažem se da to nužno ne utječe na kvalitetu kose, ali ježim se priča da sve što nanesemo na tijelo prelazi u krvotok u roku od nekoliko sekundi - pa, u slučaju da je tako, radije neka se počne farbati sa 16, ne sa 12. Ako ću moći utjecati na njenu odluku.
    Posljednje uređivanje od n.grace : 07.01.2011. at 12:24 Razlog: tipfeler

  48. #48
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljam, ne znam, od onih sam koji čitaju deklaracije proizvoda, i šampona, nastojim za obitelj kupovati neke najblaže varijante, koliko je to moguće. A kad vidim sastav boja za kosu... Slažem se da to nužno ne utječe na kvalitetu kose, ali ježim se priča da sve što nanesemo na tijelo prelazi u krvotok u roku od nekoliko sekundi - pa, u slučaju da je tako, radije neka se počne farbati sa 16, ne sa 12. Ako ću moći utjecati na njenu odluku.
    ja to npr. apsolutno poštujem, ako je u kontestu takvog stila života. rispekt. danas pogotovo.

    al ako se koriste kojekakve kremice, visi za kompom (hihi), hrani kojekako se pubertetlije hrane (pogotovo kad je to roditeljima irelevantno), kreće koliko se prosječni Hrvat kreće-nema te farbe koja može biti za zdravlje važna iti kao kap u moru

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    znači vaše mišljenje je da je odličan učenik sasvim je u redu da pofarba kosu s 12 godina?
    ja sam sinu, kad je imao 6-7 godina, govorila da mu je granica za bojanje kose sesti razred
    nisam se predomislila sad kad je u petom

  50. #50
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    jnema te farbe koja može biti za zdravlje važna iti kao kap u moru
    Ja tu i tamo ofarbam kosu, visim za kompom, ali se nadam da će moje dijete s tim i sličnim stvarima započeti (nešto) kasnije.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •