Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Pomoć molim hitno - nestajanje mlijeka u prsima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno Pomoć molim hitno - nestajanje mlijeka u prsima

    Molim sve iskusne mame za pomoć i svaki savjet je dobrodošao. Rodila sam prije 16 dana i nakon 3 do 4 dana mi je mlijeko jako nadošlo u prsa. Kako smo zbog žutice ostale duže u bolnici a beba nije bila sa mnom stalno izdajala sam se jer su mi se počela prsa stvrdnjavati i stvarati bolne kvrge. Mlijeka sam imala mnogo i ona ga nije mogla toliko popapati. Kada smo nakon sedam dana stigle doma ona je jela često ali po malo, sada jede svaka dva do tri sata duže i više. Problem je nastao što mi je jedna dojka stalno prazna i mlijeka u njoj nema, odnosno izlazi vrlo malo a u drugoj ima i ona se stvrdnjava. Znam da dugo neću moći ju držati samo na jednoj dojci a ne znam kako da stvorim mlijeko i u drugoj. Ne mogu je stalno buditi i stavljati na tu praznu jer ona počne plakati kad vuče tu praznu.Molim pomoć!

  2. #2
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Ovo i mene zanima! Od početka je jedna dojka bila jača u pogledu "produkcije", no kako vrijeme odmiče ova "slabija" proizvodi sve manje mlijeka. Da li možda nju pokušati stimulirat izdajalicom nakon što ju bebač isprazni?
    Posljednje uređivanje od Neli : 08.03.2011. at 22:22

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    i meni je uvijek u jednoj bilo više mlijeka nego u drugoj.
    možda jer sam nakon nekog vremena bila lijena po noći mijenjati strane, pa je uvijek bilo više mlijeka na ovoj koju je dojila po noći.

    kad sam prestala dojiti, ovu dojku sa smanjenom produkcijom nisam niti jednom trebala izdojiti. dok je u ovoj drugoj bilo dosta mlijeka prvih tjedan dana.
    oba puta sam prestala dojiti kad su djeca imala cca 18 mjeseci, tako da smanjena produkcija na jednoj kod mene nije bila nikakav problem.

  4. #4
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni je desna ispocetka bila dosta "jaca" od lijeve. Nastojala sam bebu sto vise stavljati na prazniju dojku, da navuce vise mlijeka. Sad su izjednacene. Mozda da se malo pokusas rucno izdajati na prazniju?
    Poznam zenu koja je svoje dijete cijelu godinu dojila na jednoj dojci i sve super.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Kada bi bilo najbollje da pokušam izdojiti "prazniju"dojku? Nakon podoja?

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pa možeš, a jedino ti je rješenje stavljati bebu na tu 'prazniju' cicu čim više (dok se ne buni)
    i na taj način povećati proizvodnju, pokušati stvoriti nekakav balans.
    Staviš na jednu, drugi puta ponudiš tu istu i onda prebaciš na drugu i tako u krug,
    znači, jednu cicu nudiš dva puta da popapa i ono masnije mlijeko.
    Uskoro ti dolazi skok u razvoju pa će ti dijete htjeti staalno cicati, povećavati si mlijeko,
    to ti je dobra prilika da si ovu prazniju reguliraš.
    Jer onda cicaju stalno i pa na 'prazno'.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Pokušavam ju stavljati češće na prazniju dojku mada za sada nema rezultata osim njene povećane nervoze a time i moje. Pokušavam se izdojiti poslije podoja ali nemam što za izdojiti. Bojim se da ću ostati bez mlijeka i da ona ne dobija dovoljno na težini.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Daj nazovi sutra SOS telefon da ti cure pomognu.
    Evo ti link na tekst koji je jako dobar možda ti pomogne
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=1474

    Izdajanje poslije podoja i nemogućnost izdajanja nikako nije pokazatelj da nemaš mlijeka.
    Neke žene se teže izdajaju, a pogotovo nakon podoja.
    (ja osobno skoro nikad nisam izdajala, a nakon podoja bi mi nila nmoguća misija, a evo
    dijete još dan danas doji)
    Ako u obroku ne želi više tu 'slabiju' cicu, ponudi joj drugu cicu, sljedeći podoj počni na toj drugoj cici
    pa dok je sa tom gotova ponudiš opet ovu 'slabiju' ...

    Ako dijete cica i samo cica ne možeš ostati bez mlijeka nikako!

    Možda na toj problematičnoj cici imaš kakve ranice ili te boli pa se ne možeš dovoljno opustiti i otpust
    mlijeka šteka?

    Da probate mijenjati položaje na toj cici?
    Imaj na umu da žene doje svoju djecu sa samo jednom cicom, jer ta cica stvara točno toliko mlijeka koliko
    dijete traži, ako cica više i više mlijeka ima.

    Najvažnije je da dijete stavljaš na zahtjev na cicu, a ne na sat i sa time si rješavaš sve probleme.
    Dok traži daš mu i to ti je to.

    Koliko imate mokrih pelena dnevno i koliko kakanih?
    Koliko imate podoja dnevno i koliko dojite noću?
    Da li nadohranjuješ sa nečim?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Zvala san danas na telefon sos pomoć, nadam se da ću uspjeti izgurati. Situacija je slijedeća: mlijeka u praznijoj je nestalo, ona ne želi na tu praznu ni kada je gladna, ni sita, ni polusita jer čim povuće i krene slabo mlijeko ona počne plakati. Pokušavam se izdojiti kada ona papa na punoj dojci mada me strah da u jednom trenutku ne nestane i na ovoj punoj. Ima dovoljno mokrih i pokakanih pelena za sada pa me to smiruje ali ne znam do kada će. Eto, to je to. Prazna dojka mi nije ni bolna, ni oštećena .... Za sada je ne dohranjujem.

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne boj se da će ti nestati mlijeko iz te dojke na kojoj stalno sisa. Ja dojim oko 9,5 mjeseci, a negdje oko njegovog 4. ili 5. mjeseca (ne znam više) mi je isto počeo štekati na desnoj. Nisam više sigurna kako se dogodilo, mislim da sam po noći prečesto davala lijevu, i još me malo strefio zastoj na desnoj pa se poklopilo da se skoro "presušila". Ali samo "skoro".
    Uglavnom, jedno vrijeme sam skoro i isključivo dojila na lijevoj, desnu je povukao 1 ili 2x dnevno malo, skroz malo i onda se najeo na lijevoj. Malo po malo, nakon možda 2 mjeseca, vratili smo desnu "u funkciju". Nikada do kraja, jer i dalje je lijeva ostala glavna, ali jedan podoj dnevno, i jedan noćni može proći samo na desnoj (bez repete na lijevoj ).
    To ti je čest slučaj, čak imaš i topic o tome ovdje na Rodi kako neke cure cijelo vrijeme doje samo na jednoj. Ništa ne brini. Jedini problem je što ti jedna nakon nekog vremena postane dva puta veća od ove druge

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Meni je sin sad 10.5 mjeseci i kao i kod prve kceri i dojenja, jedna dojka je manje vise prazna dok na drugoj beba sisa i pod dva puta za redom i imam osjecaj da je uvijek puna. I evo beba super napreduje. No s druge strane dva puta sam imala upalu upravo na praznoj dojci, kao i kvrzicu na areoli...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •