Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: dojenje i zubići, auuuuch :(

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    18

    Početno dojenje i zubići, auuuuch :(

    Mala mi ima punih 8 mjeseci, i 8 zubića. 4 gornja su već ful velika, i napokon sam shvatila zašto me boli toliko prilikom dojenja, a posebno let-downa... Mislila sam da su gljivice, ali sam jučer primjetila male krastice i jednu sitnu ali bolnu otvorenu ranicu oko bradavice
    Trlja gornjim zubima mjesto oko bradavice, a pogotovo kad krene let down i kad počne jako uvlačiti dojku, boli kao kad je soor u pitanju.

    Što da napravim? Mjenjam položaje da ne radim stalno pritisak na jedno mjesto, i to je to... Nervira me više ta bol, podsjeća me na one teške početke kad sam mislila da ću umrijeti dojeći ju, više sam paranoična i isprepadana od te jezive dojiljske sisobolje :/
    I totalno se osjećam ovisno o tom dojenju, je li to normalno? Ne znam kako ću prestati i odviknut se, boli i sve al plače mi se na pomisao da ćemo izgubiti tu vrstu posebne bliskosti, zauvijek :/

  2. #2
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    I mene ovo zanima, ima skoro 8. mjeseci i 2 mala zubića dolje, a imao je spojen jezik do vrha pa ne papa baš školski... I neće jesti na bočicu moje izdojeno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    13

    Početno

    I meni se to dešavalo,doslovno sam imala otiske 2 gornja zuba iznad bradavice.Meni je pomoglo kad osjetim da me žulja izvadim mu cicu nježno van tako da ubacim prst.To je kod nas palilo.
    To nam se dešavalo kod izlaska zuba van,ne znam zašto je baš tad učestalo krivo primio ali sad kako su skoro svi vani to se puno rjeđe događa.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    kod nas bila faza, grizao je svesno i namerno. jednostavno nije mu vise bilo zanimljivo i prestao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    mjenjajte položaje dok ne nađete odgovarajući. u principu zubi ne bi smjeli smetati jer oni ne sisaju zubima nego nepcem drže bradavicu, ali lako je to u teoriji pričati...i mi smo imali faze (obično kad bi krenuli novi zubi) sa grickanjem. ja bi se poslužila tehnikama s početka dojenja - mackanje purelanom , luftanje siasa na zraku, mjenjanje položaja, a što je stariji to mu pokušavam objasniti da mamu boli i smeta. e sad, možete probati prekinuti sisanje kad vas zasmeta pa promijeniti položaj i nastaviti nakon toga ili nakon objašnjenja da vam smeta grickanje. možda se čini glupavo objašnjavati djetetu od 8 mjeseci, ali ja mislim da oni to kuže i memoriraju za kasnije

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    18

    Početno

    Hvala, ajde vidjet ćemo :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    i moja cura ima 8 mj i 6 zubića. nekad namjerno gricka, i kad joj kažem. ne, mamu to boli, smije se i krene kao da će me ugristi.

  8. #8
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Mislim da moja najviše grize kada joj izbijaju zubići i kada je bole desni. Sada će skoro deset mjeseci i izlazi šesti zub. Pomalo gubim strpljenje i dobru volju, svaki dan poželim odustati, ali nekako se saberemo i nastavljamo dalje. Dokle, ne znam.

  9. #9
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Eto toga se ja bojim......krenuli su maloj zubi, tek prvi, sad će 8 mj, a ja već strahujem od ugriza.
    Toliko se toga bojim da sam si luda već od brige, a nikako ne želim prestat dojit.
    Ah.....ni prva ni posljednja, zar ne?

  10. #10
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    beba mi ima 7,5mj,nema još ni jedan zubić,ali i sa čeljustima već stiska toliko bolno da mi je za poludit...
    što će tek biti kada krenu zubići? muko moja...

  11. #11
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    andreja draga tak ti meni Meli stišće već 3mj i ja stalno brijala sad će zub.....a kad ono, eto njega tek sad....mali vrhić,pilica,za sad sam ga osjetila samo na prstu,na cicki još ne....( ali mislim da bu i cicka dobila svoje)

  12. #12
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ja sam par puta imala slučaj da me zabolilo, ali sam već čitala o tome da je dobro malo vrisnit i preplašit ih, a onda objasnit da to boli i da ponovno uzme sisu.
    i sve tako dok se ne navikne primat bez zubića.
    jednom me baš zabolilo da se ona rasplakala jer se prepala, ali bome je kasnije dobro cicala i nije me grizla.
    većinom bi se to događalo kad bi krenuli novi zubići.

  13. #13
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam par puta imala slučaj da me zabolilo, ali sam već čitala o tome da je dobro malo vrisnit i preplašit ih, a onda objasnit da to boli i da ponovno uzme sisu.
    i sve tako dok se ne navikne primat bez zubića.
    jednom me baš zabolilo da se ona rasplakala jer se prepala, ali bome je kasnije dobro cicala i nije me grizla.
    Moj miš je teka sada u godinu dana odjednom dobio 4 zuba - male oštre nazubljene nemani - a ima tako jak ugriz, da ga ja na prstu ne mogu izdržati, ako uhvati nekako bočno za kost.

    I sad je izumio, kad mu se više ne sisa, na kraju podoja, i kad počne migoljiti i gledati okolo, onda me ugrize baš gadno GADNO.

    Kad ja jauknem, začudi se i gleda, ali opet to radi. Nadam se da će uskoro naučiti što znači kad ja vrisnem i kad krenu suze. Jer zaista boli i ne znam kako ćemo dalje s dojenjem.

    A planiram ostati doma malo duže baš zato što dobro dojimo i želim da to traje dok god ide.

  14. #14
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Evo moja šmizla ima 2 zuba....i počelo je grickanje...za sad su to dole jedinice, ali sve se bojim kaj bu kad izađu i gornje pa kad me čipi u duetu!!!!
    Skuži ona kad ja njoj kažem ne,ne gristi, mamu boli, i ne ponovi to više sve do sljedećeg cickanja, kao ono, joj sorkać mama, zaboravila sam da te to buba, nebum više!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •