Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Žgaravica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno Žgaravica

    U ovo blagdansko jutro, i to već nekih dva-tri sata ja bauljam po kući jer me pati žgaravica.
    ja ne mogu disati, DOSLOVCE !!! pored sebe imam bocu sa vodom, i malo si pomognem, ali se sve vrati nakon dvije tri minute.

    Bila sam u bolnici, i da me nisu pustili doma, zbrisala bih sa plahtama, tako sam se radovala ovim blagdanima, ali da mi je netko rekao da ću ovaj Božić pamtiti po žgaravici,... eh

    nikad nisam imala problema sa žgaravicom, u prošloj trudnoći isto tako, ali sad ovo, ja ne mogu disati, ne znam, da ne pijem tu vodu ja mislim da bih se zbilja ugušila

    moji dečki spavaju, ja surfam i čitam (o žgaravici), ali sve što nađem se vrti oko gastala ili nekih egzotičnih čajeva,..... a danas blagdan, i ništa ne radi,....

    probat ću (kad se ljudi probude) pogledat jel netko od susjeda ima gastala ili nešto tako,.... ali za ubuduće, ima li kakav lijek iz kućne radinosti, nešto iz frižidera,.... ili neki čajevi. kad sam bila sad u rodilištu umrla sam od straha. jedna žena je tako vrištala, ja prikopčana na ctg, a znam da iz ove kože ne mogu. E u ovakvim trenucima poželim što prije roditi, i nema više žgaravice, nema nadutosti, nema da hodam ko slonica nelica . a u prošloj trudnoći sam se osjećala ko leptirić

    da, skuham si ja čaj od kamilice. Sa medom. Srknem. Ko zmaj. očito mi ne paše ništa vruće. sad čekam da se ohladi.

    da li je netko imao problema sa žgaravicom ? Nikad nisam vjerovala kako je to grozno. Ma ja se gušim, užas

    e da,

    Sretan Božić

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam ti često grickala bademe i to mi je pomoglo također sve najboje

  3. #3
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    hmmm ja od čaja obično rigam vatru ak imam žgaravicu...
    napij se hladnog mlijeka... meni to obično pomogne. ili trk u dežurnu ljekarnu po rennie.... ljubim u čelo onog tko ga je izumio
    sve najbolje!

  4. #4
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Od Gastala je bolji Rupurut za trudnice ili Rennie. pa valjda ima negdje dežurna ljekarna :?

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    1. bademi
    2. bademi
    3. bademi
    4. možeš probati i s lješnjacima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    hvala, danas sam već čula za bademe, pila sam mlijeko, i inače ga obožavam.

    danas je lakše, ali ono noćas... ajme.....


  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Join the club.
    Moju savršenu trudnoću bez ikakvih tegoba kvari jedino - upravo žgaravica. Čitala sam da se uglavnom javlja kasnije, no meni je počela još u prvom tromjesečju i pere me gotovo svaki dan. Luda sam više. Bademe i svo koštunjavo voće mrzim, pa to ne dolazi u obzir. Rennie pocuclam baš kad je krajnja frka, inače trpim. Ma, užaaaaas.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Potpisujem za bademe.
    Može i čaj od mente i kamilice, naročito ako te boli želudac.

  9. #9
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja imam kronični gastritis i čaj (pogotovo sa medom) i mlijeko su mi strogo zabranjeni. Od mliječnih prozvoda smiješ samo fermentirane, a meni pomogne komadić prepečenca i Rupurut. Gastal mi ne pomaže.
    Također izbjegavaj kruh i peciva od integralnog brašna, jer je za žgaravicu pogubno - najbolji je bijeli kruh. Sokove od citrusa izbaci. Ja pijem mineralnu i običnu vodu ili neki blagi, blagi biljni čaj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    Ma danas je super. Grickala sam bademe,.... kad sam slušala kako je to gadno nisam nikad vjerovala,... ono po principu "sit gladnom ne vjeruje"

    Spavala sam sinoć ko beba

    hvala na svim savjetima


    haj

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Donat MG!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •