Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Akne

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno Akne

    Imam jedan problem i molim da mi pomogne netko tko ima iskustva. Lice mi se uslijed stresa, mislim, osulo aknama. Imam ih na podbratku i čeljusti. Napominjem da ni u pubertetu nisam imala problema sa njima, a sada ne znam šta ću. Bila sam kod tri dermatologa i dali su mi svašta, čak i antibiotike da pijem ali ništa ne pomaže. Pomozite mi. Antibiotike nisam htjela dugo piti jer radim na bebi, a upozorena sam da mogu biti opasne.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    akne na vratu i liniji čeljusti upućuju na problem s jajnicima. jesi bila kod ginekologa? možda imaš neku cisticu...

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ima u apoteci za kupiti neki losion s klindamicinom, to se koristi kao tonik, na vaticu pa po liu. Meni je to jedino pomagalo, mislim da to isto je neki antibiotik taj klindamicin, ali trebao bi biti lagan. Šta ne pitaš u apoteci da ti ponude nešto pa da ti daju testere za početak da vidiš kako ti koža reagira

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    od BIODERME Sensibio H20, otopina za čišćenje za osjetljivu kožu. meni super. oko 70 kn, mislim, za 250mL

  5. #5
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    akne na vratu i liniji čeljusti upućuju na problem s jajnicima. jesi bila kod ginekologa? možda imaš neku cisticu...
    ako je to u pitanju, nikakve kreme ti neće pomoći, dok to ne riješiš

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Akne u tom području upućuju na policistićne jajnike, pa bi bilo dobro da to pogledaš. Od kozmetike, iz mog iskustva, ROC Purifac linija je meni bila jako djelotvorna, i nije pretjerano isušivala kožu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Hvala svima. Na redovitom ginekološkom pregledu sam bila u 11. mj. Vadila papu... a ultrazvuk zadnji put u 7. mj. i nalazi svi u redu. Jeli to dovoljno ili treba još neki pregled za utvrdit eventualno PCOS. Napominjem da sam prvo akne imala na čelu pa su mi se odatle povukle i spustile na čeljust. Imala sam ovo lito jednu jako stresnu situaciju pa su to svi pripisivali tome

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Za dijagnozu PCOS-a je osim UZV potebno napraviti i pregled hormona.

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Ima u apoteci za kupiti neki losion s klindamicinom, to se koristi kao tonik, na vaticu pa po liu. Meni je to jedino pomagalo, mislim da to isto je neki antibiotik taj klindamicin, ali trebao bi biti lagan. Šta ne pitaš u apoteci da ti ponude nešto pa da ti daju testere za početak da vidiš kako ti koža reagira
    Meni je doktor prepisao klindamicin jer se uvijek ospem aknama u prosincu. Kod mene je to kombinacija pojacane prehrane i promjene na kozi uslijed hladnoce.
    Klindamicin rade u apoteci.

    I da, ja nemam problema s jajnicima.

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    Ima u apoteci za kupiti neki losion s klindamicinom, to se koristi kao tonik, na vaticu pa po liu. Meni je to jedino pomagalo, mislim da to isto je neki antibiotik taj klindamicin, ali trebao bi biti lagan. Šta ne pitaš u apoteci da ti ponude nešto pa da ti daju testere za početak da vidiš kako ti koža reagira
    Meni je doktor prepisao klindamicin jer se uvijek ospem aknama u prosincu. Kod mene je to kombinacija pojacane prehrane i promjene na kozi uslijed hladnoce.
    Klindamicin rade u apoteci.

    I da, ja nemam problema s jajnicima.
    Da se nadovezem, bas sam ga danas kupila u apoteci, Klindamicin sol. 10% kosta oko 13 Kn.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Hormoni su mi u redu, svi osim progesterona koji mi je snižen. Kupila sam u ljekarni Eritromcin (rekli su mi da je to isto) i doktorica mi dala differin gel. Hvala svima na savjetu valjda će pomoći, čini mi se da se ipak suše. Jedno vrijeme je bilo grozno, sada se čini da će biti bolje. Jajnike ću ipak provjeriti mada se nadam da nisu oni u pitanju, malo sam pogledala simptome PCOS na sreću nemam tamo navedene simptome.
    Jer pored klamidije, pa sniženog progesterona, a joj, samo bi mi i to tribalo. Hvala!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Klindamicin 10%? Koristi se ili 0,6% ili 1%, da nisi krivo pročitala ili su krivo napisali, 10% je puuno previše.

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Klindamicin 10%? Koristi se ili 0,6% ili 1%, da nisi krivo pročitala ili su krivo napisali, 10% je puuno previše.
    Mozda su krivo napisali, na bocici pise Klimdamicin sol 10%....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •