Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Vrtići u Dubravi

  1. #1
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno Vrtići u Dubravi

    Radi se o:
    1. DV Ivana Brlić Mažuranić
    2. DV Medo Brundo
    3. DV Pčelica
    4. DV Radost

    U svibnju predajemo papire za vrtić i jaslice za naše curke, na netu su uglavnom samo brojevi telefona i adrese pa nam trebaju vaša iskustva i informacije.. Nadam se da ih ima puno i to lijepih
    Dakle, kakvi su vrtići, tete, stručni tim, hrana, itd.. Možda je još rano, ali voljela bih da se na neki način ipak pripremimo, odnosno da imamo barem neka saznanja o njima..

    Jeste li obilazili i raspitivali se u vrtićima prije prijava ili je dovoljno da skupimo papire kad za to dođe vrijeme i predamo u vrtiće? (i molimo Boga za upad )

  2. #2
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    malo podižem..
    zar nema nikog čije dijete ide u neki od ovih vrtića ??

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    1

    Početno

    nije mi jasno, odaziv na pitanja o vrtićima u Dubravi je uredno nikakav! i ja sam imala isti problem, ne možeš doći do informacija! valjda ljudi iz Dubrave ne surfaju mi smo išli u Radost jednu godinu, nemamo baš dobra iskustva, odnosno malena je bila nezadovoljna, pa onda i mi. no, mi smo imali specifične probleme, teška prilagodba i sl.
    gdje god sam pretraživala po forumima, ono malo što sam našla, uvijek su sa Radosti svi bili jako zadovoljni...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Mi smo prošli Sunce, Medo Brundo i jedan privatni.
    Svaki ima svoje dobre i loše strane. Na kraju ti je najvažnije odgovaraju li tete nekom tvom stvorenom okviru "dobrih teta" i kako tvoje dijete prihvati sam odlazak u vrtić.
    Cici kaže da su bili nezadovoljni, ali razlog nije vrtić nego teška prilagodba. Vjerujem da se dijete lijepo prilagodilo da bi vrtić bio dobro ocijenjen... Ja sam bila i zadovoljna i nezadovoljna. (Jedno dijete sam ispisala iz razloga jer sam daleko radila, i ostajala je zadnja u dežurstvu koje je bilo do 17 sati. Prepisala sam ju u vrtić koji mi je bio bliže poslu, s dežurstvom do 18 sati, gdje je više djece ostajalo dulje u poslijepodnevnim satima u vrtiću.)

    Tako da mislim da ne trebaš razbijati glavu oko tuđeg mišljenja i stava o pojedinom vrtiću. Ja bih radije uzela kriterij blizina kuće, javnog prijevoza ako vodiš dijete tramvajem, uređenost dvorišta, unutrašnjost vrtića, organizacija dežurstva ... Hranu ionako svi imaju gotovo podjednako. Sastav stručnog tima im je gotovo svugdje isti...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Eh, da. Drugo dijete sam ispisala iz vrtića Medo Brudno. Jedan od razloga je i što je vrtić "prenov". Gledala sam kako ga grade, sami beton, umjetna osvjetljenja, na glavnoj je cesti... a drugi razlog što nisu bili baš otvoreni za prebacivanje djeteta u stariju grupu. Ravnateljica je inače jako draga, tete su bile ok, imaju dvoranu, puno dodatne opreme...
    Najsretniji smo bili u područnom objektu Sunca, u Trnovčici i Dupcu. Razlog - prekrasne tete, pune razumijevanja. No, neki ne bi svoje dijete nikada tamo upisali jer je prvo bio stančić u privatnoj kući (to je grad zatvorio jer ne finacira više gradske kućne jaslice), a drugi je stari montažni objekt, neuređenog dvorišta (ali samo zato jer je ravnateljica po mom mišljenju prilično nemarna i ne može se s njom razgovarati; na svaki prigovor samo se izderavala, uopće nisi mogao doći do riječi)...

    Eto.
    Dakle, posloži svoje kriterije, prošeći do vrtića, promotri ih izvana, iznutra, porazgovaraj kakve su realne mogućnosti da ćete biti primljeni itd.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Oprostite pišem u nastavcima ... Samo mi bljeskaju sjećanja o vrtićima u Dubravi ...

    Privatni - Dječja igra. Eh, i tamo smo trebali... No, tamo nisam htjela jer djecu skupljaju do 8 u neboderu, potom su jasličare oblačili i vodili preko puta u zgradu gdje je bio njihov prostor. Isto tako i poslijepodne ih vraćali, one koji su ostajali duže. Nemaju svoje dvorište, nego su djelomično ogradili gradski parkić uz taj neboder, a pokraj parkića diskont pića, i klupice. A na klupici se ispija pivo ... Grupe isto velike- dvadesetak djece. Priznajem, možda se nešto promijenilo, ali prođem pokatkada pokraj vrtića i ne vidim da je nešto drugačije.

    Sada mi jedno dijete ide u jedan mali privatni koji isto ima svoju dobru i lošu stranu. Dobra je naravno teta koja s njima jako puno radi, malo kućno dvorište, mala grupa (ove godine ih je sedmero), jako nam je blizu ...

    Ujedno, ja sam npr. čula lijepe stvari o Poletarcu u Studentskom gradu. Upoznala sam i njihovu psihologicu (ili pedagogicu?). Prekrasna i srdačna žena.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 19.01.2011. at 13:28

  7. #7
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Cici prvotno napisa Vidi poruku
    nije mi jasno, odaziv na pitanja o vrtićima u Dubravi je uredno nikakav! i ja sam imala isti problem, ne možeš doći do informacija!
    isto tako

    moja ide u sunce

    a možda bih je prebacila u englesku grupu, ali nigdje ne mogu naći ništa o tome

  8. #8
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ups, malo sam previdjela odgovore Bitno da se žalim kako nitko iz dubrave ne piše

    Kako stvari stoje predat ćemo papire u svaki od navedenih vrtića, a navijam za Medo Brundo (iako mi se ne sviđa baš taj novi stil vrtića) i I.B.Mažuranić samo zato jer su nam najbliži.. Nažalost, ništa novo nisam saznala, preostaje mi držat fige da upadnu negdje gdje će sve biti ok..
    Još ću proučavat na netu, probat nešto negdje iskopat..

    U principu su mi najvažnije tete i njihove odgojno-obrazovne metode.. na praksi sam se svakakvih nagledala, od onih prekrasnih do onih kojima ne bi dala da mi dijete čuvaju na jedan sat, a kamoli 5 dana u tjednu..

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam išla u I. B. Mažuranić (ako je to onaj do škole M. J. Zagorka), i mislim da je super, jer zbilja ima veliko dvorište. A sada ostalo neznam.
    Držim fige da upadnete kamo želite.

  10. #10
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam išla u I. B. Mažuranić (ako je to onaj do škole M. J. Zagorka), i mislim da je super, jer zbilja ima veliko dvorište. A sada ostalo neznam.
    Držim fige da upadnete kamo želite.
    Hvala ti! Nas dvije smo sigurno bile susjede

    Ja nisam išla u I.B.M., ali sam se redovito tamo igrala i to dvorište mi je stvarno super, mjesta za igru kao u priči.. ne znam kako je unutra, ali ću saznati uskoro..

    Nekako se nadam njemu jer ima još dva objekta uz taj veliki glavni i sva tri su nam vrlo blizu mjesta stanovanja. Nemaju nažalost web stranicu pa ne mogu ništa saznati o dodatnim aktivnostima..

  11. #11
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    još jedna velika pohvala vrtiću IBM. Laura ide tamo i mi smo prezadovoljni. Tete super, ogromno dvorište za igru, imaju i dodatne - obogaćene programe... vani je čisto i uredno, pješčanici su zaštićeni i pod ključem dok se djeca ne igraju. Stalno se nešto radi, uređuje. Par puta sam bila i na razgovoru kod ravnateljice i žena je zmaj, u pozitivnom smislu...

  12. #12
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ja samo znam za vrtić Jabuka u Trnavi jer sam tamo išla kao mala....i za Cersku...peselili smo u Sevet pa moja tu ide u vrtić

  13. #13
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Di_zg, baš mi je drago da to čujem!!

    Nisam dugo bila tamo, samo izvana vidim da je sve zaštićeno i to mi je ok.. daj mi pričaj o tim dodatnim programima ako ti nije teško.
    Posljednje uređivanje od klaudija : 24.03.2011. at 13:55

  14. #14
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    moj mali ide u DV Jabuka od jaslica do danas a sad ia 5,5 (uh vrijeme let)
    Uglavnom sve u svemu sam ja zadovoljna.
    Iskreno prostor ima je malo skučeniji, odnosno mislim da bi sobe trebale biti veće pošto ih ima dosta ali tako je to.
    Ali što se tiće dvorišta ono je ogromni i super je opremljeno od ljuljačka tobogana i ostalo.
    U krajnjoj liniji mislim da su najbitnije u toj priči tet, a sa njima sam bila zadovoljna, štoviše prezadovoljna

  15. #15
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Di_zg, baš mi je drago da to čujem!!

    Nisam dugo bila tamo, samo izvana vidim da je sve zaštićeno i to mi je ok.. daj mi pričaj o tim dodatnim programima ako ti nije teško.
    nije mi teško.
    U jaslicama smo ti bili u tzv obogaćenom programu. To ti znači da ima puno manje djece u grupi (njih je bilo 14) ne spadaju pod dežurstva (njihove tete su bile od 7 -17 h) i radi se po montesorri programu iako nemaju montesori aplikacije jer su skupe, ali jedna od njihovih teta ima taj montesori pa su radili po tome. I navodno su u takvim grupama malo "jače" tete s više iskustva i tak Plaća se uz cijenu vrtića 300 kn . Ja sam na početku bila užasno ljuta zbog toga jer su nas bez pitanja ubacili u taj program, a nije baš isto da li plaćaš 200 ili 500 kn vrtić ali sam bila zadovoljna jer mi Laura nikada nije imala nikakvih problema, bila je čista, napredovala je u svakom pogledu i sretna. Čak su ih i prali nakon svakog prematanja.
    Sada smo nakon 3 godine nastavili taj obogaćeni jer je većina roditelja bila za (ja nisam ali nisam isto tako niti željela djete prebacivati u drugu grupu) i sada ih ima ukupno 18 u grupi, idu u dežurstva, i trebali su raditi po novom programu "bistrići" ali program nije prošao na ministarstvu pa rade po sportskom programu. Nije baš da sam presretna zbog toga ali ako mi je Laura sretna sretna sam i ja. Vježbaju svakodnevno i stvarno se puno i na drugim područjima radi s njima. Uglavnom, cijela grupa je kao napredna, valjda godinu ispred svojih vršnjaka, prema rezultatima testiranja, ali koliko je to realno i vrijedi tih 300 kn nisam toliko sigurna.
    Da skratim, obogaćeni u jaslicama mi je super, a za kasnije razdoblje mislim da je bacanje novaca ali što se samog vrtića tiče, okoliša, teta, čistoće .... od mene imaju čistu peticu!

  16. #16
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    I mi idemo u vrtić I.B.M. iako ne spadamo u njega ali zadovoljni smo.
    Kad smo gledali još za sinka prije 8g. da li bi Pčelicu jer nam je bliža ili Radost u koji spadamo ipak smo se odlučili za ovaj. Nismo pogriješili.
    Za Radost ne znam ništa ali Pčelica ima kvalitetne tete, otvorene, pristupačne, sve najbolje iz prve ruke sam za njih čula ali nama se nije sviđao okoliš i unutarnje uređenje. Sad ne znam kako je.
    Zato se u IBM stalno obnavlja, uređuje, unutra je dosta toga novog, igračke i kutići su i više nego odlični, dvorište ogromno, teta ima kao i svugdje različitih.
    Nama su naše 4 bile ok. Puno rade s djecom i puno od njih ravnateljica i očekuje. Isto smo išli prve 3 g. u obogačeni program, tako da su nam tete i dalje ostale iste, sada to više nije obogačeni program, više je djece, plačamo normalno 400kn.,
    Od dodatnih programa koji tek počinju s 4g. ima engleski, ritmika (balet) , sportska grupa, likovni itd....
    I naravno postoji grupa za sebe koja je sportska, jezična (engleska...)
    Jedino uzmeš u obzir u koju će školu poslije što je meni sada bitno a tada nisam razmišljala, da barem s nekim poznatim ide.
    Iako i to ne mora biti problem jer djeca brzo sklapaju prijateljstva.
    Ako te još što zanima....samo pitaj.

  17. #17
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Joj, cure, baš vam hvala!! Držite nam fige da upadnemo, slijedeći tjedan idem predavat papire!! Navijam za IBM )

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Dižem malo ovu temu. Ima li tko neka svježija iskustva sa vrtićem Radost?
    Nama je njihov područni objekat u ulici pa bih zato tu bebu upisala, nisam našla ništa posebno loše o njima ali bih voljela čuti ako ima kakvih iskustava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •