Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Natasha Kampush - 3096 dana

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Natasha Kampush - 3096 dana

    Procitala sam knjigu prije 10-tak dana i odonda je ne mogu izbit iz glave. Dok sam je citala nisam je dozivjela kao tragicnu pricu jedne djevojcice ali odonda stalno razmisljam o tom nesretnom djetetu, cak i sanjam cesto da sam oteta, da me zatvaraju...
    Sad sam pogledala na Red Carpetu njen intervju i plakala sam, toliko suosjecam s njom da sama sebe iznenadujem.
    I dalje me fascinira kako je ostala pribrana i prisebna svo to vrijeme, kako joj nije uspio slomiti duh koliko god ju je zlostavljao i psihicki i fizicki. Iskreno, ja ne znam da li bi izdrzala.
    Ja ustvari nju ne sazaljevam, vise bi rekla da joj se divim. I sad, godinama poslje, ta zena, koja ustvari ni nije zena jer nije prosla ni djetinjstvo, trpi uvrede javnosti jer kao prodaje knjige i intervjue. Pa zasto i nebi? Meni je bila cast procitati knjigu, kao da me pustila u dio svog zivota. za samo 39.99.
    Sta vi mislite o cijeloj toj prici? Hoce li ona ikad imat normalan odnos s ljudima, bez straha? Hoce li ikad imati djecu i ako hoce, da li ce ih drzati pod staklenim zvonom zbog straha da se to njima ne dogodi. Ja znam da ja bi...

  2. #2
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    I ja joj se divim i zelim joj svu srecu ovog svijeta a oni kojima smeta sto prodaje knjige su pakosnici a takvih uvijek bude...dal ce imat normalan odnos s ljudima i slicna pitanja koja se pitas ne znam ali svakako joj zelim da bude sretna i samouvjerena ma kakave odnose imala itd

  3. #3
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    kolko sam shvatila, javnost joj zamjera marketinški pristup u svom govoru, smatraju da nije iskrena već proračunata.
    osobno, želim joj svu sreću da se nosi sa tim iskustvom i da nađe svoj unutarnji mir i ispunjenje, iako smnjam da će to biti kroz neku romantičnu vezu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    ...I sad, godinama poslje, ta zena, koja ustvari ni nije zena jer nije prosla ni djetinjstvo, trpi uvrede javnosti jer kao prodaje knjige i intervjue....
    A šta bi trebala? Možda iskoristiti ono znanje iz osnovne i srednje škole te fakulteta kojega je diplomirala u podrumu i raditi u struci?
    Shvaćate sarkazam i zbog čega,
    ljudi stvarno uvijek nađu načina kako čovjeka pokopati živoga, pa i onoga koji je već bio pokopan,
    valjda joj nije bilo dosta pa treba na nju udariti još malo,
    previše se valjda uzdigla.
    Ona nije u umobolnici, a meni je to ravno čudu, sve što dalje napravi, i kako god da napravi, ne znam kako se može očekivati da bude savršeno, dobro da nije živi zombi.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ona nije u umobolnici, a meni je to ravno čudu, sve što dalje napravi, i kako god da napravi, ne znam kako se može očekivati da bude savršeno, dobro da nije živi zombi.
    Potpis!
    I danas raspravljam sa sogoricom, koja je takoder procitala knjigu, kako ljudi, razumni ljudi, u nasoj okolini, koji nisu knjigu citali, razmisljaju o njoj kao nekoj jadnici koja je mogla pobjec 100 puta a nije. Pa zasto nije? Pa zasto ona sad nakon tolko godina jos uvijek prica o tome? Zasto ona zeli tuzit drzavu? Sigurno zbog novaca... Ma..
    Knjigu toplo preporucam, iako ja inace i nisam ljubitelj autobiografija a pogotovo ne tragedija, ova je stvarno ostavila dubok dojam.

  6. #6
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja to ne mogu čitati a nisam mogla gledati intervju-pedofilija me paralizira i svijet u meni se smrzne....od kad sam čula za nju a i ostale slične njoj nema dana kad ne pomislim na njih, na njihove roditelje i zlostavljače- a onda pokušam sebe staviti u kontekst svega i svoje djete i mislim da bi umrla.....ja evo sad kad sam se opet nje sjetila neću spavati najmanje mjesec dana- ne mogu a da se ne stavim u glavu i srce te bezbržne djevojčice tada i onaj tren kada je oteta i zarobljena u svijet bolesnog uma..ne mogu da ne pomislim na njen prvi strah, otkucaj srca, misao i nevinost duše....srce mi se para dok ovo pišem i suze mi cure.......ja ne mogu to čitati-divm joj se!
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 11.01.2011. at 00:15

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ako ce te umiriti, njen otmicar nije bio pedofil, bio je gadno poremecan ali na jednu sasvim drugu stranu.

  8. #8
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ma kad se sjetim one njene "sobe" klaustrofobične u podrumu............brrrrrrrrrrr

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Uvijek kad izađe na vidjelo slična priča, dušebrižnici optužuju dijete da je to htjelo jer eto nije pobijeglo.

    Nisam pratila temu detaljno, ali mislim da se tu radi o istom sindromu kao i kod ostalih. Prvo te otmičar uvjeri da su te roditelji napustili, da te nitko ne traži, pa u tebi proradi onaj mod za preživljavanje, a mod za život otimač satare i zahvalan si što dišeš i ništa drugo niti ne znaš.

    A one koji se uspiju spasiti, okolina satire i zlostavlja dalje. Katastrofa!

  10. #10
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Meni je cijela ta priča užasno tužna i stvarno se divim toj djevojci da ikako funkcionira.
    Ako na temelju svoje autobiografije može zaraditi koju kunu, zašto ne.
    Da nije sama napisala knjigu napisao bi je netko drugi i bila bi izokrenuta, puna izmišljotina i imaginarnih situacija, samo da privuče čitatelje.
    A što se tiče njezinog buućeg života, i sama je u intervijuu rekla da je obilježena za čitav život (svi znaju tko je ona i to joj uvelike otežava zbližavanje sa nekim).
    Ja se iskreno nadam da će pronaći sreću i jednog dana imati obitelj i djecu.

  11. #11
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Upravo dovršavam knjigu, pretužno i preteško... (

  12. #12
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Autobiografsku knjigu N. Kampusch vidim kao vjerno svjedočanstvo njenog djetinjstva i sazrijevanja u strašnim uvjetima za jedno dijete i kasnije mladu djevojku. Mislim da je vrijedno podrške činjenica da je autorica odlučila podijeliti s nama taj svijet pakla, ne radi znatiželje svijeta ili materijalne dobiti, koliko radi istine i želje da osvijesti sebi i društvu trnovit put koji je prešla ne svojom voljom ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •