Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Kako prestati s clexanom?

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno Kako prestati s clexanom?

    Cure, nisam u MPO vodama, ali znam da znate puno o niskomolekularnom heparinu pa mi mozda vi mozete pomoci.
    Situacija je:
    U 1. trudnoci u 30 tj. dobila duboku vensku trombozu i stavili me na terapiju clivarinom. Rodila i nastavila s clivarinom jer sam htjela dojiti pa nije dolazilo u obzir da predjem na pigrel, aspirin ili slicno.
    Kada je L. imao 7 mj. ostala sam opet trudna tako da sam samo nastavila terapiju clexanom radi tromboze u prosloj trudnoci.
    Sada mi se blizi termin i trebala bi uzimati clexan jos 6 tj nakon poroda.
    Ali, sto onda?
    svakodnevno si dajem inekcije vec godinu i pol i svi doktori kazu (vaskularni kirurg, ginekolozi) da ne mogu samo tako prestati. Aspirin ili pigrel opet ne dolaze u obzir jer zelim dojiti. A da nastavim s inekcijama.....ne znam.....vec se dugo vremena bodem i ne znam kakav ucinak to ima na moj organizam.
    A ovo pitam vas jer mi ni jedan doktor nije dao konkretno rjesenje kako prestati s clexanom uz dojenje.
    Vaskularni kirurug mi kaze da ce mi to reci tocno na ginekologiji , ginekolozi (vec dva) mi kazu da ce mi to reci na pedijatriji kada rodim , a meni stvarno nije jasno da sam ja jedini takav slucaj da mi ne mogu konkretno odgovoriti na moje pitanje nego svi nesto muljaju.
    Dakle, ima li koja trudnica koja je bila na slicnoj terapiji i kako je prestala a da nije zrtvovala dojenje radi toga?
    Hvala unaprijed na odgovorima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    mimi, ja sam se bola cijelu trudnocu i sada se bodem, do sest tjedana nakon poroda
    nakon tih sest tjedana prestajem s terapijom, bez ikakvih posebnih 'prelaza' i zamjenske terapije
    bila sam prvo na clexanu pa onda na fragminu
    nitko od lijecnika mi nije nista posebno spominjao, samo da sam rizicna (trombofilija i PAPS) jos tih sest tjedana i da onda prestanem s terapijom
    planiram jednom godisnje otici hematologu, na kontrolu i razgovor i to je to
    sretno u svakom slucaju

  3. #3
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Kejt, hvala na odgovoru.
    Ma i ja bi najradije samo prestala, ali me strah onako, na svoju ruku. Ipak bi htjela da mi neki doktor to tako kaze pa bi bila mirnija. A oni svi nesto ovako, pa onako, a nista konkretno.
    Socijalna ginekologica mi je rekla da bi po njezinom mogla, nakon sto prodje 6 tj od poroda, uzimati inekciju svaki drugi dan, pa svaki treci i tako prestati. Ali da je to, naravno, samo njeno misljenje, neka se jos malo informiram

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam bila na terapiji fraksiparinom cijelu trudnoću i 6 tjedana poslije poroda zbog genskih mutacija....nisam ništa postepeno smanjivala već jednostavno prestala...no ja sam ga dobivala predostrožnosti radi u preventivnoj dozi, a kod tebe je drugačija situacija jer si baš imala trombozu, pa možda treba biti oprezniji, ne znam....imaš još nekoliko tjedana, pa će ti valjda netko dati smisleni odgovor

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Znači u ovoj trudnoći nema tromboze?
    Mislim da češ odmah nakon 6tj. od poroda prestati sa heparinom. Nema smisla smanjivati jer niskomolekularni heparin djeluje 24h.Ja sam na fragminu preventivno jer sam također imala trombozu i prestajem 6tj. nakon poroda.
    A da tražiš pretrage prije prestanka?

  6. #6
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Nema tromboze u ovoj trudnoci. Tromboza je bila u prosloj, u 9. mj 2009.god. Kao i kod ZO ovo je sada preventivna doza.
    A valjda ce se neko rjesenje naci. Mislim....
    A zna li tko kakve posljedice mogu biti nakon prestanka uzimanja, ako ih uopce ima?
    Ipak se organizam nekako navikne na antikoagulanse, bar mislim.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ja sam brijala o tom navikavanju organizma, ali, barem kod mene, to je bila najmanja doza, pa sam si nekako utuvila u glavu da to nema prevelike veze.... evo prošlo je 9 mjeseci, ja još hodam , valjda sam onda u redu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    mimi, pitaj onoga tko ti je clexane ordinirao
    u, cini mi se, svim slucajevima, pogotovo kad se radi o ovim preventivnim dozama, sve ih uzimamo u trudnoci + sest tjedana i gotovo
    nitko se posebno ne 'skida' s njih

  9. #9
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    mimi 25 nemoj na svoju ruku prestati sa clexanom niti na način rekla/kazala od doktora kojima to nije struka. Imala si trombozu i treba utvrditi da li ćeš zamijeniti injekcije sa tabletama ili prestati jednostavno koristiti terapiju. A to ovisi o dosta nalaza (trombofilija) koje ti treba napraviti. Ako budeš trebala koristiti tablete onda vjerojatno nećeš smjeti dojiti. Javi se hematologu.

    Sretno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    mimi 25 nemoj na svoju ruku prestati sa clexanom niti na način rekla/kazala od doktora kojima to nije struka. Imala si trombozu i treba utvrditi da li ćeš zamijeniti injekcije sa tabletama ili prestati jednostavno koristiti terapiju. A to ovisi o dosta nalaza (trombofilija) koje ti treba napraviti. Ako budeš trebala koristiti tablete onda vjerojatno nećeš smjeti dojiti. Javi se hematologu.

    Sretno!
    Ali nema sad trombozu..To je velika razlika.

  11. #11
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Nema trombozu (tromb) ali ju je imala. Ljekovi se ne priju samo kada postoji tromb već nakon što nestane tromb hematolog bi trebao odlučiti da li prestati i kada/kako prestati sa terapijom. Na žalost ovo pišem iz iskustva... Ako se daje niskomolekularni heparin iz predostrožnosti a nije bilo prije pojave tromba onda se obično prestaje sa terapijom nekoliko tjedana nakon poroda.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Nema trombozu (tromb) ali ju je imala. Ljekovi se ne priju samo kada postoji tromb već nakon što nestane tromb hematolog bi trebao odlučiti da li prestati i kada/kako prestati sa terapijom. Na žalost ovo pišem iz iskustva... Ako se daje niskomolekularni heparin iz predostrožnosti a nije bilo prije pojave tromba onda se obično prestaje sa terapijom nekoliko tjedana nakon poroda.
    I ja sam imala trombozu pa sam sad na preventivnoj dozi i neovisno o trombozi prekidam 6tj.nakon...Jest da sam ja godinu poslije tromboze bila na marivarinu i onda mi je tek ukinut.
    Uglavnom, kako sam i prije rekla, valjda ćeš napraviti pretrage prije prestanka uzimanja heparina.

  13. #13
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Meni je rečeno (ovo se radi o preventivnim dozama, samo trombofilija, bez tromboze ikad) nakon poroda prestati u roku 7-10 dana i tako sam i napravila. Zašto 6 tjedana nakon poroda ... zbilja mi se to čini dugo ... mislim, kad nema ili nije bilo tromboze?!?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je rečeno (ovo se radi o preventivnim dozama, samo trombofilija, bez tromboze ikad) nakon poroda prestati u roku 7-10 dana i tako sam i napravila. Zašto 6 tjedana nakon poroda ... zbilja mi se to čini dugo ... mislim, kad nema ili nije bilo tromboze?!?
    tih sest tjedana je razdoblje babinja kad je rizik povecan
    mojih sest tjedana nakon poroda je po preporuci ginekologa i hematologa

  15. #15
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Možda je povezano i s dijagnozom ... moja je PAI homozigot 4G4G i razina PAI1 4,4.

  16. #16
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam radila genetske nalaze na trombofiliju i sve je u redu.
    Tromboza je ocito bila rezultat spleta odredjenih faktora (trudnoca, povecana tjelesna tezina....) iako mi nitko nikada nije tocno objasnio zasto se tromboza dogodila.
    Ne znam da li ja nailazim na sutljive doktore ili ja nisam dosta "agresivna" u postavljanju svojih pitanja
    I meni su rekli da cu godinu dana nakon tromboze morati biti na terapiji, ali godinu dana je proslo u 9. mj. Samo sto se jedan dio tog perioda poklopio i s novom trudnocom.
    Mislim da cu nakon sto rodim potraziti misljenje hematologa i onda vidjeti kako dalje.

  17. #17
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Naravno, radila sam pretrage, a dobila nalaze

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, radila sam pretrage, a dobila nalaze
    Mislila sam na pretrage: PV, INR, APTV i D-dimere.
    Naravno, hematolog je najbolje rješenje. Sretno!

  19. #19
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo, da javim, nakon konzultacije s doktorima, prije mjesec i pol sam si jednostavno prestala davati inekcije (4 tj nakon poroda).
    Bez ikakvih prelaznih ljekova, novih terapija i sl.
    Sada je to iza mene. Do sljedece trudnoce.
    Jos jednom hvala svim curama na odgovorima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •