Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 126

Tema: Popis stanovništva 2011

  1. #51
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    haha a mi nismo prijavljeni u samoboru zato što naš mali odvojak u kojem je jedino naša kuća službeno još nema naziva, dakle čekamo da imenuju taj odvojak i da nam daju adresu pa da se možemo prijaviti

  2. #52
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    I ja se veselim popisu. Statistike su mi inače zanimljive jer se iz njih stvarno može štošta iščitati. Dok sam radila kao novinarka, u njima se našlo puno dobrih tema.

    Veselila sam se popisu što sam se već vidjela kao popisivač. No, s obzriom na cjelodnevni posao, nema šanse jer ne znam tko bi mi bio s djetetom.

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    51

    Početno

    Joj,ja se sjećam tog popisa kao najlakše i najzabavnije zarađen novac ikad.Sjećam se cifre od oko 2000 kn-meni tada bogatstvo.Radila sam svoj kvart(svi su popisivači dobili svoje kvartove ),fino sam se ljudima najavila i bila gotova u pola zadanog vremena.Bila bi ja još kuća obradila ali mi nisu dali.
    Najteže su ljudi odgovarali na pitanja o -hm-kvadraturi stana(svi su nešto polulegalno nadozidali kuće) i o broju živine(kokošaka,koza),valjda od straha od sanitarne inspekcije.
    I,da,mislim da imaš samo popis adresa pa zapišeš sve koji su se tamo zatekli,npr gosti iz zg...

  4. #54
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja sam odlucila da cu se kod ovog popisa deklarirati kao egoist pod vjeru naravno... svatko ima svoje bozanstvo pa ga imam i ja

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    bila, ne bila doma..popis moraš ''odraditi''.

    i da, ni ja ne kužim oko čega sve ljudi dižu frku

  6. #56
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa Vidi poruku
    bila, ne bila doma..popis moraš ''odraditi''.

    ovo ne kužim? možda je netko objasnio na prvoj strani pa ja nisam vidjela. Kaj ak sam na poslu ili vani svaki puta kad popisivač dođe? Znam da to traje mjesec dana, ali uvijek postoji mogućnost da sam iz nekog razloga spriječena biti doma. I kaj onda?

  7. #57
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam odlucila da cu se kod ovog popisa deklarirati kao egoist



  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    Svidja mi se ova ideja "egoist". Bit ce nas jos!!!

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja nisam paranoična niti sam sklona teorijama zavjere; ali isto mi baš nije jasno toliko čuđenje onima koji jesu paranoični - pa nije baš da se nikad i nigdje nije dogodilo da država iskoristi podatke iz popisa u prilično gadne svrhe.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ne kužim? možda je netko objasnio na prvoj strani pa ja nisam vidjela. Kaj ak sam na poslu ili vani svaki puta kad popisivač dođe? Znam da to traje mjesec dana, ali uvijek postoji mogućnost da sam iz nekog razloga spriječena biti doma. I kaj onda?

    Ako popisivač u vrijeme popisivanja ne zatekne osobu obuhvaćenu Popisom, a podatke ne može prikupiti na način propisan u stavku 1. ovog članka, ostavit će osobi pisanu obavijest o dužnosti davanja podataka u nadležnome popisnom centru najkasnije do 28. travnja 2011.





    ja i dalje ne kužim paranoju oko toga..pa to je popis stanovništva

  11. #61
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa Vidi poruku
    Ako popisivač u vrijeme popisivanja ne zatekne osobu obuhvaćenu Popisom, a podatke ne može prikupiti na način propisan u stavku 1. ovog članka, ostavit će osobi pisanu obavijest o dužnosti davanja podataka u nadležnome popisnom centru najkasnije do 28. travnja 2011.

    hvala

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Može mi netko reći što rade kontrolori????
    I kolko rade dnevno??

  13. #63
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj tequila115 prvotno napisa Vidi poruku
    Može mi netko reći što rade kontrolori????
    I kolko rade dnevno??
    I mene to zanima?

  14. #64
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    drzavni ured za statistiku bi mogao otvoriti svoju fb stranicu i: voila - vidi statistickih podataka

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj tequila115 prvotno napisa Vidi poruku
    Može mi netko reći što rade kontrolori????
    I kolko rade dnevno??
    Ipak je prošlo deset godina, ali sjećam se da sam svako jutro raspoređivala popisivače, redovno bila s njima telefonski u kontaktu i išla s onima koji su naišli na neki problem. Svaki dan (večer) sam kontrolirala koliki dio posla je obavljen. Ako su dobri i savjesni popisivači i kontroloru je lakše.

    Radila sam svaki dan, i vikendom i blagdanom. Imala sam vremena i za dijete jer nije bilo fiksno radno vrijeme, nego fiksno je trebalo paziti na obim popisa. Moglo se prilagoditi sebi, ali mi smo mali gradić, pa možda zato. Najviše sam radila zadnji tjedan, kad sve to treba srediti, tada je bilo i više od 8 sati na dan.

    Na kraju smo svi kontrolori u našem gradiću morali to opet ujediniti.

    Dosta posla, ali meni je bilo zanimljivo, i plaća je bila dosta veće od popisivača. Ipak, svojim potpisom odgovaraš za točnost. A točnost se nasumično kontrolira od onih iznad kontrolora ( znači popišu ponovo par ljudi i vide ako je OK).

    Nadam se da ću opet raditi na popisu, da mi se malo promijeni rutina kućanice.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam odlucila da cu se kod ovog popisa deklarirati kao egoist pod vjeru naravno... svatko ima svoje bozanstvo pa ga imam i ja
    Pa da, mislim da je ovaj popis idealna prilika da ljudi malo korigiraju svoja ranija izjašnjavanja o članstvu u nekoj vjerskoj zajednici.
    Živo me zanima koliko će nakon ovog popisa biti katolika, a koliko ostalih.

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Mislim da će većina ljudi koji nisu praktični vjernici ipak napisati svoju nominalnu pripadnost. OK, možda će biti nešto više ateista i agnostika, ali čini mi se da to neće drastično promijeniti sliku.

  18. #68
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će većina ljudi koji nisu praktični vjernici ipak napisati svoju nominalnu pripadnost. OK, možda će biti nešto više ateista i agnostika, ali čini mi se da to neće drastično promijeniti sliku.
    Sliku neće uopće promijeniti - jednom katolik- uvijek katolik. Hoću reći samo da se krštenjem ulazi u KC i uvijek te broje kao člana (a s tim podatkom onda i država raspolaže kad se daje novac za vjerske organizacije), nema veze sa daljnjim sudjelovanjem/ nesudjelovanjem u KC. Nek me neko ispravi ako sam u krivu. I nije mi namjera potezat temu u tom smjeru - dokazivanja ko je istinski član a ko.... ne znam .. uljez.

  19. #69
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Koja korist onda od te stavke u popisu?

  20. #70
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Pa valjda zbog stat. podataka - za raspodjelu ostalih vjernika i ne-vjernika: koliko ih je u ostalim rel. zajednicama.

  21. #71
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    radila sam na proslom popisu kao kontrolor u zg. prvo smo mi kontrolori isli na tecaj-obuku gdje smo slusali predavanja o svim detaljima u vezi popisivanja. onda smo po 2 kontrolora u paru dobili svoju gupu popisivaca (ne sjecam se tocno broja). onda smo mi njima drzali tecaj. ne mogu se sjetiti koliko je dana trajao. nakon toga je krenuo pipis i moj posao je bio da budem u bazi (zgradi opcine) i na raspolaganju svojim popisivacima. morala sam i pregledati sve donesene papire - da li su u redu popunjeni. tada nisam imala djecu i bilo mi je zabavno. bila sam tamo po cijele dane, i vikendima.

  22. #72
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Upravo bio popisivač, neki "cool" klinac...obavio sve za 5min. ostatak zgrade nije htio, kaže mora ostaviti nešto i za sutra,ha,ha

  23. #73
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ja sam popisivač,dobila sam svoj kvart i ok mi je ,skoknem doma kad hoću i popišem koliko mi paše .
    uglavnom ok poslić!

  24. #74
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja to htjela radit a MM se baš nije slagao jer je rekao da ću od 8-20h biti na terenu i vikendom....baš mi žao na burzi sam i treba mi lova....jedino kaj bi mi bio problem samoj ulazit ljudima u stan

  25. #75
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ma ljudi su ok,barem ja ono kaj sam prošla svi su bili ljubazni i srdačni,a prošla sam za sad preko 100 stanova!

  26. #76
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poznati paranoik, pa mi ova pitanja... maltene o broju cipele... tjeraju strah u kosti... cisti BB

    Po meni iskljucivo statisticki podaci bi bili kada ne bi ispunjavao osobne podatke nego samo odgovarao na pitanja iu vezi npr broja djece (ali ne njihova imena), obrazovanja, zaposlenja itd, ali na anonimnoj osnovi... ali nemam nikakve veze sa statistikom pa ne znam...
    x

  27. #77
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    danas sam se iznenadila ,dosao se covjek najaviti da ce nam doc u cetvrtak u 9sati...
    pa se stignemo pripremiti...lijepo od njega...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja ne znam kako al nas popisivac bio gotov za 10 minuta s 4 ljudi... izgleda da sve zna unaprijed
    hehe

  29. #79
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne znam kako al nas popisivac bio gotov za 10 minuta s 4 ljudi... izgleda da sve zna unaprijed
    hehe
    Nama rekao da ce mu kod nas trebati oko 1.5h...grrrr

  30. #80
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama rekao da ce mu kod nas trebati oko 1.5h...grrrr
    ma daj 1.5 ,jedino ak još misli sa vamo ručat!!

  31. #81
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    i ja se pitam...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Kod nas isto bilo gotovo za 10 minuta.
    Zaključak: površno, previše pretpostavki, preskače pitanja i sl.

    Šteta - mislim da podaci koje će dobiti neće biti vjerodostojni jer ne rade svi popisivači na isti način...

    Mene je zateklo pri pripremi ručka, pregledu djetetove zadaće, uz kmečeću bebu ... tako da nisam baš bila skoncentrirana i sada kada je otišla najradije bih ju vratila i rekla da sve to napravi ispočetka... Npr. za djecu me uopće nije pitala znaju li raditi na računalu. Ok, ovo od godine dana ne zna, ali ovi drugih dvoje iako su maleni znaju se koristiti internetom, a starija koja je u 2. razredu i Wordom ...
    Samo sam ju jednom podbola da zašto me nije pitala gdje mi je majka živjela u vrijeme mojega rođenja što je preskočila ... Odgovor je bio pa "pretpostavlja se u Zagrebu kada ste tu rođeni"....

  33. #83
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Bio popisivač i kod nas jučer oko 6. Također sam razočarana površnošču i brzinom. Sve je bilo gotovo za 10 minuta. Tip nam je rekao da je bio već u stanovima poput našeg (kat gore, kat dolje) pa je unaprijed znao kvadraturu stana i kuhinje. I ja imam dojam da se puno toga preskočilo, a najčudnije mi je bilo da nigdje nema rubrike za ime firme/poslodavca kod kojeg radiš, ali traže adresu
    Na kraju ga je MM potpuno izbacio iz takta kad je izjavio da je agnostik (poput predsjednika )

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I kod nas je bila popisivačica prije par dana.

    Super je bilo, kratko, jasno i konkretno: nikakvih nejasnih pitanja. Za nas četvero bili gotovi u 15-tak minuta.

    OK nekim pitanjima ne vidim baš svrhu, ali sve u svemu - ja zadovoljna.

  35. #85
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    tati je danas bila popisivačica. jako je zadovoljan, kaže da je bila jako draga i bila je gotova za cca 15 min.

    i bez problema je upisala kad joj je za mene rekao nacionalnost zemljanka i vjera jedi

    may the force be with you!

  36. #86
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Popisani. Nas četvoro 10-15 min, nije bilo preskakanja ni podrazumijevanja pitanja (osim da ne odgovaramo na poljoprivredna).
    Posljednje uređivanje od sis : 13.04.2011. at 16:17

  37. #87
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ja sam isto večerala kad je došao popisivač pa mu je MM odgovarao na pitanja...tako da ja uopće nisam čula pitanje jeste li u braku (kao da se to podrazumjeva) -MM je rekao da je njega to pitao...mene je samo tražio OIB, koliko sam djece rodila,ha,ha. gdje radim:rekoh na burzi....mala od 4g je upravo pred njim sama palila laptop i ulazila u Word crtat i na internet i ništa nije u vezi toga upisao...da piato je koliko imamo soba ,mogli smo reć 50 on bi napisao...neznam kako je upisao kuhinju jer je naša u sklopu dnevnog boravka

    -pitao je imamo li WC (i onda je rekao da je glupo postavljati pitanja o vodokotlićima jer se predpostavlja da ih imamo u novom stanu)
    -pitamo me gdje sam se rodila
    -informatička pismenost
    -MM od kad je prijavljen u ZG-u
    -ime oca
    -zanimanje, škola
    -i valjda je MM pitao koje smo vjere jer mene nije
    -mene je pitao za malu,ha,ha

    ni 5min

  38. #88
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    tati je danas bila popisivačica. jako je zadovoljan, kaže da je bila jako draga i bila je gotova za cca 15 min.

    i bez problema je upisala kad joj je za mene rekao nacionalnost zemljanka i vjera jedi

    may the force be with you!
    The force is strong within you, young p_p

  39. #89
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    ivana zg, za djecu mlađu od 10 godina se ne odgovara na pitanje o informatičkoj pismenosti. Još ima pitanja koja su uvjetovana godinama i spolom.

  40. #90
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Kod mene još nisu bili a moramo ići na put 10 dana. Može li se u Velikoj Gorici negdje doći sam popisati? Nigjde nemogu naći koga se može kontaktirati u vezi toga i pitati kada će doći do nas popisivač/ica.

  41. #91
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    http://www.dzs.hr/Hrv/censuses/censu...isniCentri.htm

    Tu je spisak za zagrebačku županiju.

  42. #92
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas isto bilo gotovo za 10 minuta.
    Zaključak: površno, previše pretpostavki, preskače pitanja i sl.

    Šteta - mislim da podaci koje će dobiti neće biti vjerodostojni jer ne rade svi popisivači na isti način...

    Mene je zateklo pri pripremi ručka, pregledu djetetove zadaće, uz kmečeću bebu ... tako da nisam baš bila skoncentrirana i sada kada je otišla najradije bih ju vratila i rekla da sve to napravi ispočetka... Npr. za djecu me uopće nije pitala znaju li raditi na računalu. Ok, ovo od godine dana ne zna, ali ovi drugih dvoje iako su maleni znaju se koristiti internetom, a starija koja je u 2. razredu i Wordom ...
    Samo sam ju jednom podbola da zašto me nije pitala gdje mi je majka živjela u vrijeme mojega rođenja što je preskočila ... Odgovor je bio pa "pretpostavlja se u Zagrebu kada ste tu rođeni"....
    ovo za kopjuter se ne pita djecu mlađu od 10 godina...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    zašto?
    Pa baš bi bio zgodan podataka za usporedbu o informatičkoj pismenosti djece danas i za 10 godina ...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    meni je bilo dobro ste me za klince nije ni pitao jesu pismeni: 5 godina i 11 mjeseci
    hehe
    valjda napisao nisu
    al nista za kuhinju, kupaonu... pa zato mislim da je pola ispunio kao odmaću zadaću a kod nas došao na instrukcije što nije znao da pojasnim

  45. #95
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    zašto?
    Pa baš bi bio zgodan podataka za usporedbu o informatičkoj pismenosti djece danas i za 10 godina ...
    slažem se da bi bio super podatak...ali u popisnicu kod tog pitanja piše "neodgovaraju djeca mlađa od 10 godina"

  46. #96
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    josipal, predškolcima se preskaču pitanja o pismenosti i školi.

  47. #97
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    ha ha, a nas popisivac je pitao za moju 3 godisnju kcer je li pismena, mi iz sprda rekli da zna sva slova a pomalo i cita, a on je rekao hm... ako ne pise onda se to ne broji, ali je za pismenost na kompjuteru oznacio da se sluzi internetom

  48. #98
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.dzs.hr/Hrv/censuses/censu...isniCentri.htm

    Tu je spisak za zagrebačku županiju.

    Super! Hvala!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bilo dobro ste me za klince nije ni pitao jesu pismeni: 5 godina i 11 mjeseci
    hehe
    valjda napisao nisu
    Ne odgovara se za predškolsku djecu.

  50. #100
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Kad sam na pitanje "kako putujete do posla?" odgovorio "službenim autobusom tj. organiziranim prijevozom" čovjek nije znao kako da to upiše :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •