Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 126 od 126

Tema: Popis stanovništva 2011

  1. #101
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mi smo došli svi četvero i popisivačica me za moje dvoje evidentno muške djece sa muškim imenima pitala "a kaj su obadva dečki"?

    i izbezumila sam ju sa svojim zanimanjem, radnim mjestom, firmom, adresom, prezimenom i selidbama. sva sam eto, neka čudnovata.

    a za dijete starije me pitala jel pismon, ja kažem je, ide u treći razred. a ona meni: pa dobro, ali jel pismen?

    nisam svatila poantu, moram priznat.

  2. #102
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Jučer mi je bila popisivačica...I sjetih se ja nakon šta je ona otišla da me nije pitala na narodnost,valjda je po defaultu upisala Hrvatica,a pripadam manjini.
    Šta mi je sada raditi?

  3. #103
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    http://www.dzs.hr/Hrv/censuses/censu...isniCentri.htm

    tu su ti adrese svih popisnih centara, nađi svoj i možeš osobno tamo provjeriti i ispraviti podatke.

  4. #104
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    ha ha, a nas popisivac je pitao za moju 3 godisnju kcer je li pismena, mi iz sprda rekli da zna sva slova a pomalo i cita, a on je rekao hm... ako ne pise onda se to ne broji, ali je za pismenost na kompjuteru oznacio da se sluzi internetom
    pa ovo je stvarno sprdacina

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    pa ovo je stvarno sprdacina
    Bez brige, ivarica. I on ima kontrolora koji mora sve pregledati i ispraviti ovakve gluposti. Neće proći dalje. ( Ne bi smjelo)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bez brige, ivarica. I on ima kontrolora koji mora sve pregledati i ispraviti ovakve gluposti. Neće proći dalje. ( Ne bi smjelo)
    Na zalost, moje iskustvo s kontrolorom nimalo ne upucuje na takav zakljucak.

  7. #107
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kad zavrsava popis? sutra?
    mom tati jos nisu bili, a ne nalazim nikakav broj telefona na koji moze pitati sto da radi

  8. #108
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    popis završava sutra u ponoć
    možda nisu stigli, ne znam
    može otići u popisni centar pa će ga tamo popisati
    ili će pozvati popisivača koji je za njegov dio grada

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam svoj popis obavila i nisam zadovoljna. naime rekli su da je plaća minimalno 3500 kuna. neki kao i ja dobili su i 2 popisna kruga i zaradili manje od 2500 kuna. trebali bi svi za svoj popisni krug koji smo riješili dobiti 3500 a za drugi ili treci koliko su obavili.....

  10. #110
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Eto popis odavno gotov a rezultati? Sve nešto skrivaju, reguliraju, još zbrajaju, pa se kosorka ljuti što rezultati nisu prvo njoj došli, zatim podatke o etničkoj i vjerskoj pripadnosti moramo pričekati do slijedeće godine??? Uglavnom rekla bih .... jadno. Ako uzmem u obzir i opciju da ništa ne skrivaju niti ne prepravljaju - jako jadno su to obavili. Valjda nisu dobili dovoljno direktiva iz EU u svezi popisivanja i obrade podataka. Ili su zapravo radili točno po direktivi. Na kraju krajeva- bš me briga.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Skrivaju zato jer popis stanovništva ne paše s biračkim popisima. Pa pisalo se puno o tome. Opet su izronile "mrtve duše", kao i svaki put....

  12. #112
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bilo je neki dan u novinama da se manje ceka na rezultate kineskog popisa nego naseg

  13. #113
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Super, a u vijestima ni MU ni BU, uvijek se skreće sa važnih tema, doduše ni taj popis ne smatram važnim ali kad se sjetim koliko su ga reklamirali, koliko su ga činili važnim i koliko smo ga MI platili - tada mi jest važno. Valjda im i ne odgovaraju podaci pa eto... bolje da šute.

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Platili ga jesmo, ali mi koji smo radili nismo plaćeni koliko su rekli. Kontrolori još kako-tako, ali popisivači slabije. Nikome nisu isplatili putne troškove. Svi smo kao morali pješke tih desetak i više km na dan. Puno nas je radilo na velikom terenu, s puno praznih kuća.
    Nisam ni očekivala bolje.

  15. #115
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    a za dijete starije me pitala jel pismon, ja kažem je, ide u treći razred. a ona meni: pa dobro, ali jel pismen?

    nisam svatila poantu, moram priznat.

    Nama je popisivač postavio isto pitanje za djecu - jesu li pismeni.
    Ja: Imaju 4 i 6 godina.
    On: Znači - nisu pismeni?
    Ja (zbunjena): Pa ovaj stariji zna slova i nešto malo piše, ali...za koju dobnu skupinu trebate imati podatak da su pismeni?
    On (samouvjereno): Za sve se to traži!
    Ja (skeptično): I za predškolarce?
    On: Da, za sve!
    Krene tražiti po uputama,i nađe podatak koji treba, pa izbriše X koji je označavao da su moja djeca u dobi od 4 i 6 g.nepismena
    Posljednje uređivanje od minji otrok : 06.07.2011. at 15:25

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Meni je popisivačica bila nepismena. Sad se ne mogu sjetiti svega što je tamo upisivala (kao ''dijeca'' i sl), ali sjećam se da je na pitanje o mojem zanimanju (ja rekla: product manager, tj. prodakt menađer) upisala ''produkt menađer''. Ja bih bar pitala kako se piše ono što ne znam.

  17. #117
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je popisivačica bila nepismena. Sad se ne mogu sjetiti svega što je tamo upisivala (kao ''dijeca'' i sl), ali sjećam se da je na pitanje o mojem zanimanju (ja rekla: product manager, tj. prodakt menađer) upisala ''produkt menađer''. Ja bih bar pitala kako se piše ono što ne znam.
    menaer misliš

  18. #118
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je popisivačica bila nepismena. Sad se ne mogu sjetiti svega što je tamo upisivala (kao ''dijeca'' i sl), ali sjećam se da je na pitanje o mojem zanimanju (ja rekla: product manager, tj. prodakt menađer) upisala ''produkt menađer''. Ja bih bar pitala kako se piše ono što ne znam.
    Ja ću se upucati ako struka ovo boldano uistinu ovako piše! Strava i užas u svakom pogledu. Strava je već i to da se rabi engleski izraz, a u ovom izdanju je još gore.
    Isprika na skretanju s teme, to je za onu o hrvatskom jeziku, ali nisam se mogla suzdržati

  19. #119
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    Eto popis odavno gotov a rezultati? Sve nešto skrivaju, reguliraju, još zbrajaju, pa se kosorka ljuti što rezultati nisu prvo njoj došli, zatim podatke o etničkoj i vjerskoj pripadnosti moramo pričekati do slijedeće godine??? Uglavnom rekla bih .... jadno. Ako uzmem u obzir i opciju da ništa ne skrivaju niti ne prepravljaju - jako jadno su to obavili. Valjda nisu dobili dovoljno direktiva iz EU u svezi popisivanja i obrade podataka. Ili su zapravo radili točno po direktivi. Na kraju krajeva- bš me briga.
    Sigurno znam da su nakon prošlog popisa prva izvješća objavljena u lipnju ili početkom srpnja. Tako da je vrlo moguće da se podaci ove godine namjerno "skrivaju" do daljnjeg. Jer ne razumijem zašto su prije deset godina prve rezultate mogli imati već nakon dva-tri mjeseca, a sad im treba i više od šest mjeseci duže.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Da, menadžer, kod izgovora treba koristiti ''dž'', a ne ''đ'', slažem se. Eto, imam i ja manu, kao i dosta nas iz SZ Hrvatske i Zagreba, u izgovoru ne razlikujem č i ć, dž i đ, meni je sve č i dž.
    Ali ih u pisanju dobro razlikujem i na službenom dokumentu sigurno ne bih napisala ''produkt menađer''.
    Ma, ništa ovo nije bitno za popis stanovništva, ali naši su popisni listovi puni pravopisnih pogrešaka.

  21. #121
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Na koju struku misliš? Onu koja se bavi pravopisom ili onu u kojoj se koriste ovakvi nazivi?

    Što se tiče nepismenosti jednako je nepismeno i produkt menađer i prodakt menađer.
    Ali ja općenito baš ne vidim razloga za priču o nepismenosti jer netko ne zna pisati na stranom jeziku.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću se upucati ako struka ovo boldano uistinu ovako piše! Strava i užas u svakom pogledu. Strava je već i to da se rabi engleski izraz, a u ovom izdanju je još gore.
    Isprika na skretanju s teme, to je za onu o hrvatskom jeziku, ali nisam se mogla suzdržati
    Da te utješim, možda sam i ja malo zeznula stvar. Trebala sam reći ''voditelj grupe proizvoda''. Eto, tako bi se reklo na hrvatskom u mojoj firmi, tako i piše na vizitkama. Ali, budući da su dvojezične, piše i ''product manager'', a taj izraz nekako svi češće koristimo i zato sam ga i brzopleto izlanula popisivačici. Ne moraš se upucati, ja moram početi govoriti hrvatski

  23. #123
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Da te utješim, možda sam i ja malo zeznula stvar. Trebala sam reći ''voditelj grupe proizvoda''. Eto, tako bi se reklo na hrvatskom u mojoj firmi, tako i piše na vizitkama. Ali, budući da su dvojezične, piše i ''product manager'', a taj izraz nekako svi češće koristimo i zato sam ga i brzopleto izlanula popisivačici. Ne moraš se upucati, ja moram početi govoriti hrvatski
    Uf, sad mi je ipak malo lakše .

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je popisivačica bila nepismena. Sad se ne mogu sjetiti svega što je tamo upisivala (kao ''dijeca'' i sl), ali sjećam se da je na pitanje o mojem zanimanju (ja rekla: product manager, tj. prodakt menađer) upisala ''produkt menađer''. Ja bih bar pitala kako se piše ono što ne znam.
    pa što nisi rekla na hrvatskom , ovako si veća faca ili što ?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    pa što nisi rekla na hrvatskom , ovako si veća faca ili što ?
    Ajoj, kud li ode ova rasprava... nisam stvarno imala potrebu glumiti facu pred popisivačicom. Mislim, kad me vidjela s troje male djece, onako flekavu, teško da sam mogla odglumiti veliku poslovnu facu. Jednostavno, na poslu smo međusobno češće koristili engleski izraz i tako mi je i pred njom to prvo palo na pamet. Ništa, zanemarite sve skupa, samo sam htjela reći da bi punoljetna osoba koja ispunjava službeni dokument trebala znati osnove pravopisa, a slučajno sam spomenula ovo na engleskom, jer sam zaboravila što je sve na hrvatskom krivo napisala.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    A sad vidim naslov teme u redu iznad ove teme:
    Excel dokument za menađiranje financije/bužet

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •