Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Rodiliste Gospic

  1. #1
    Thannya avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno Rodiliste Gospic

    Citam ovaj Vas forum i odusevljena sam idejom da tako nesto postoji i pruza potporu zenama na takav nacin.
    Medjutim, s druge sam strane razocarana jer sve to vrlo slabo funkcionira u nasoj drzavi.
    Prvi porod sam imala 2009. u Gospicu. Za sam porod nemam primjedbi, ali s obzirom na ono sto sam cula od bliskih poznanica, smatram se vrlo sretnom jer je cijeli porod prosao za 45 minuta i nisam imala nikakvih poteskoca pa vjerujem da je to zbog toga.
    Naime, kada pogledam cijeli kasniji tretman mene i bebe, smatram da sam s porodom prosla vrlo vrlo sretno.
    Supruga nisu pustili na porod iako smo prosli tecaj, navodno zbog svinjske gripe, s tim da su meni rekli da neka ja idem u radjaonu, a on ce doci (ipak). Kad su me tamo "prikopcali" na drip i kad vise nisam mogla nikamo, onda su rekli da on nece doci. Doslo mi je da sidjem sa stola i odem roditi u hodnik. Nisam plasljiva osoba i psihicki sam se pripremila za porod, ali nekako sam se i pripremila na cinjenicu da ce on biti tamo i kad su rekli da nista od toga, uhvatila me lagana panika. A da ne spominjem cinjenicu da nista ne moze nadoknaditi to sto on nije vidio rodjenje svog prvog djeteta.
    A da ne spominjem da je kasnijih dana osoblje bolnice setalo po rodilistu i ostalim odjelima bez zastite maske - a kao vladala je svinjska gripa inije bilo posjeta, cak ni suprugu.
    Klistir, drip, rezanje medjice - to nitko nista ne pita, samo rade. Ako tko ima volje i snage u tom svemu, moze se svadjati, ne znam koliko uspjesno.
    Lopte, stolci i ostalo za porod - naucna fantastika.
    Bebu su mi odmah dali, bila je sa mnom u sobi. To je ok.
    Dezurne sestre nocu nema, ona nestane nakon 9-10 sati navecer. U noci mi je dijete bljucnulu, otislo po benkici, sestre nigdje da je presvuce. Moglo je biti i nesto gore, nje i dalje ne bi bilo. Ona negdje vjerojatno spava.
    Od dojenja sam bila zedna, naoruzala sam se Janom, pokraj stolica stajale tri boce. Sestra dosla i posprdno me pita da jel ja to skupljam boce za otkup.
    Zena pokraj mene na krevetu krvari kao i sve druge, curi joj niz nogu dok hoda, ne pada joj na pamet otici se otusirati (mada nakon jutarnje vizite vise nema ni tople vode), brise to maramicom i slaze maramice na stolic pokraj kreveta. Dezurna sestra to vidi i ne reagira apsolutno!!!
    Vrhunac je bio kad mi je rekla sestra neka ne gledam dijete u oci dok spava jer ga tako budim pa sam sama kriva sto se budi i place.
    Na tecaju na objasne da ako se zelimo odmoriti i odspavati, mozemo traziti sestru da uzme dijete na neko vrijeme - ta opcija ne postoji.
    Dijete presvlace tri puta dnevno, bez obzira je li ukakano ili ne. Kupaju ih pod mlazom vode u velikom sudoperu - ne znam kako bih to drukcije nazvala - rano ujutro, djeca su pospana i placu.
    Imala sam tri sava jer sam pukla na porodu - nikakvih poteskoca oko toga i mogla sam sjediti normalno. Nitko mi nije rekao da ne smijem sjediti (ako uopce ne smijem sjediti). To sam saznala jer sam cula doktorice i sestre prije vizite pred mojom sobom kako komentiraju da ona (prezime) sjedi punom guzicom - tim rijecima.
    Svadjati se? Tjerati neku pravdu? Imam osjecaj da bi me onda poslali na psihijatriju.
    Eto. Toliko o rodilistu u Gospicu. Prosla je godina dana, mene jos uvijek drzi bijes kad se svega toga sjetim....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Uglavnom čitam o vašim iskustvima pa sam, evo, došla i do teme Gospićkog rodilišta. Moja beba se takoder rodila u tom rodilištu 2011. i uistinu sam zadovoljna!!! Istina, čula sam svakakvih priča, ali neke mame to uveličaju, nekima uistinu bude grozno a nekima super!
    Porod je prošao dobro. Imali smo malih komlikacija ali se sve dobro zavrsilo!!!! A niije ni dugo trajalo. Istina, drip su mi dali bez da su pitali. Pokusali su izbjeci rezanje, ali kako je došlo do komplikacija morali su ali rezanje su najavili tako da sam mogla reci i NE!. Sve u svemu, jako sam zadovoljna s porodom. Brzo i sretno!
    Mm nije bio na porodu jer ja nisam bila za to. Da je inzistirao popustila bi ali u mojoj glavi tamo nije mjesto mužu (svaka čast, nemam ništa protiv, ovo je samo moje osobno). Da smo odlučili suprotno trebali smo proći tečaj i tada bi mogao prisustovati i mm.
    Beba je bila samnom u sobi od prvog trenutka. Noću sam mogla tražiti da bude s njima kako bi se mogla odmoriti. No bila je i situacija kada, kao i u Thannynu slucaju, dežurne sestre nije bilo. Djete je pocelo plakati jer je gladno a nje nigdje da mi napravi bocicu. Tek kada smo placom probudili i ostale bebe ona se pojavila. Kako bebu ujutro odnesu na kupanje i presvlačenje htjela sam iskoristiti priliku i malo se osvježit no kada se ta ista sestra (koju smo sabirali u noćnim satima) vratila sa mojom bebom opsovala me jer sam se otusirala i koristila miris (sapun)! Nisam mogla vjerovati da te netko može opsovati zato što brineš o svojoj higijeni! Zasto je bila protiv tuširanja, mirisa? - Pojma nemam! Uglavnom, sve negativno što se dogodilo tokom mog boravka u rodilištu dogadalo se samo za vrijeme radnog vremena jedne sestre! Ostale su uistinu bile super. Stalno su dolazile, tražile da prečuvaju djete kako bi se ja odmorila, dozvoljavale mi da budem prisutna bebinu kupanju (koje nije pod malzom vode)... stvarno sam s ostatkom prezadovoljna!
    Ne planiram bježati od ovog rodilišta! Usluga, čistoća, hrana, ... (osim te jedne sestre kojoj je ocito vec dosta ali i s njom se uz par ljubaznih recenica uspostavi lijep odnos) Nalazim se na pola puta do dva rodilišta ali ipak za sljedeći put biram ponovno Gospić.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •