Stranica 101 od 112 PrviPrvi ... 519199100101102103111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,050 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #5001
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam vadila u Gajnica i ne kupuju se biljezi. Samo se striceku/teti na salteru tutne 80 kn i to je to.
    Placa se za vrtic i za BESPLATNI pokaz. :/ Za dd ne.

    Na potvrdi pise da se placa 40 kn.
    Posljednje uređivanje od ani4 : 21.03.2013. at 11:36

  2. #5002
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Ja sam dobila prošle godine pomoć od frime zbog bolesti i to mi je išlo kroz plaću, te sam dobila jubilarnu nagradu koja je također išla kroz plaću i to mi je sve prikazano kao dohodak, a to uopče nije moja realna situacija-tj. visina moje plaće.
    Plus što mi je plaća od 3. mjeseca ove godine išla dolje.

    Kaže gospođa u odjelu obračuna plaće da se tu ne može ništa učiniti, jer da poreznu zanima samo koliko sam dobila u prošloj godini, a ne što je išlo kroz dohodak
    Posljednje uređivanje od borka : 21.03.2013. at 11:59

  3. #5003
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    MM ide sutra ujutro pa ti javim što će biti, ako ti to nije prekasno
    Boxica, jel bio žićmu?

  4. #5004
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica, jel bio žićmu?
    nije nažalost, morao se žuriti na posao...
    možda ja uspijem sutra izaći ranije zbog tekme pa navratim u Petrovu...

    ako ne onda MM ide tek u ponedjeljak ujutro

  5. #5005
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja sam dana bila po potvrdu s porezne i odmah sam rekla da mi treba za DD.
    Teta me, kad je vidjela primanja, malo sumnjičavo pogledala i pitala je li to za DD, na što sam joj rekla da je, da je muž na burzi od 01.01. (što je i istina) i da ako treba da ću joj donjeti i potvrdu s burze, na što je rekla da nije potrebno i dala mi papire bez naplate. Uostalom. Kako ona može po primanjima procjeniti imam li ja pravo na DD ili ne. Možda imam 4. djece pa imam pravo....bzvz!

  6. #5006
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Meni je danas referent u poreznoj rekao da oni nisu dobili naputak da se ne naplaćuje, ali ako se donese odluka da se ta potvrda neće naplaćivati da bi tada svi koji su platili trebali dobiti povrat novaca.

  7. #5007
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ana.m jesi nosila tu potvrdu u vrtić? Sad sam čula da su jednu takvu odbili jer piše da je za DD. Da je valjda Grad dobio naputak od Ministarstva da prima samo "prave" potvrde.

  8. #5008
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m jesi nosila tu potvrdu u vrtić? Sad sam čula da su jednu takvu odbili jer piše da je za DD. Da je valjda Grad dobio naputak od Ministarstva da prima samo "prave" potvrde.
    ja sam predala takvu potvrdu još prije tri tjedna
    i primili su ju

  9. #5009
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam predala takvu potvrdu još prije tri tjedna
    i primili su ju
    Da, ali malo gore sam pisala da se prije tjedan dana dogodio novi moment, dakle to što je bilo prije 3 tjedna nije relevantno. Barem ne nama koji još nismo predali potvrde.

  10. #5010
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m jesi nosila tu potvrdu u vrtić? Sad sam čula da su jednu takvu odbili jer piše da je za DD. Da je valjda Grad dobio naputak od Ministarstva da prima samo "prave" potvrde.
    Ja sam takvu potvrdu predala za: besplatno dopunsko osiguranje, dječji vrtić za dvoje djece, dječji doplatak i sad još trebam predati za još jedno besplatno dopunsko osiguranje. I nigdje problema. Za DD sam dala originale, sve ostalo c/b fotokopije. Dapače, teta u vrtiću je rekla da se svakako treba snaći i ne bacati novfce

  11. #5011
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam takvu potvrdu predala za: besplatno dopunsko osiguranje, dječji vrtić za dvoje djece, dječji doplatak i sad još trebam predati za još jedno besplatno dopunsko osiguranje. I nigdje problema. Za DD sam dala originale, sve ostalo c/b fotokopije. Dapače, teta u vrtiću je rekla da se svakako treba snaći i ne bacati novfce
    I opet ključno je pitanje - kada?

  12. #5012
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali malo gore sam pisala da se prije tjedan dana dogodio novi moment, dakle to što je bilo prije 3 tjedna nije relevantno. Barem ne nama koji još nismo predali potvrde.
    pa nije mi to baš logično,potvrde za dd ili vrijede ili ne vrijede
    ja ne bi dala da mi ih ne prime ako znam da su nekom prije mene istu takvu potvrdu primili

  13. #5013
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam skopirala papire od dd, ali moji traže na uvid i originale.

  14. #5014
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Jelka pišem štoriju o tim potvrdama još 2. mjeseca... Kod mene nije bilo problema, vadila sam ih za pet osoba.

  15. #5015
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Imam insajdersku informaciju, nažalost lošu. Jučer je svima u Poreznoj došla odluka da se potvrde za vrtić naplaćuju 40kn. Dakle to je konačno. Tragično je da naplaćuju ljudima koji pokušavaju ostvariti socijalna prava.

    Za djecu ne naplaćuju.

    cure radomovog posta vas jelka pita kada ste vadile potvrdu.post je od 15.3 sto bi reklo da se od tog datuma i naplacuje i stroze pregledava.

  16. #5016
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni to opet ne pije vodu iz razloga što: ako sam npr. te podatke vadila za dd i iste trebam i za vrtić, a dokazuju istu stvar za iste osobe onda je i vrtić dužan primiti tu potvrdu. Druga stvar; kako netko u Poreznoj može znati po kojoj osnovi netko ima ili nema pravo na besplatno dopunsko osiguranje, soc. pomoć ili dd (bez obzira na prihode, jer postoje i druge osnove za ostvarenje istog!), te na konto toga po svojoj slobodnoj procjeni tražiti da se plati izdavanje potvrde?! Očito su procijenili da to s nekim osobama mogu...

  17. #5017
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj CatRiana prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za one koje su bile po potvrdu na Poreznoj i isplaćivan im je honorar (ne na ugovor o djelu nego baš autorski honorar) - je li to Porezna isto obračunala na potvrdi? ...

    POREZNA U PETROVOJ

    evo ja sam danas digla potvrdu na poreznoj! (primila sam autorski u 12 mjesecu)
    na njoj NIJE obračunati autorski honorar nego je samo upisan iznos poreza i prireza koji je plaćen i na kraju potvrde stoji napomena da korisnik ostvaruje dohodak od drugog dohotka i/ili kapitala i/ili osiguranja



    Jelka evo digla sam danas potvrde za vrtić i platila 2*40 kn biljega na kiosku, pisala zahtjev i tamo su nalijepili te biljege...
    na potvrdama stoji da je naplaćena pristojba u iznosu od 40,00 kn u skladu sa Zakonom o upravnim pristojbama

  18. #5018
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m jesi nosila tu potvrdu u vrtić? Sad sam čula da su jednu takvu odbili jer piše da je za DD. Da je valjda Grad dobio naputak od Ministarstva da prima samo "prave" potvrde.
    Mi smo u istom vrticu ko i Ana.m i predala sam danas. Teta u racunovodstvu nije ni pogledala sto joj dajem, samo je uzela papire i pitala kako se dijete zove. I to je to.

  19. #5019
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m jesi nosila tu potvrdu u vrtić? Sad sam čula da su jednu takvu odbili jer piše da je za DD. Da je valjda Grad dobio naputak od Ministarstva da prima samo "prave" potvrde.
    Nisam, danas sam zaboravila, odnjet ću drugi tjedan. Ajde neka mi samo probaju reći da ova nije prava! Javit ću ti u ponedjeljak kad odnesem kak je prošlo.

  20. #5020
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Eto ani4 je odgovorila....ne bum se morala svaditi....

  21. #5021
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    zanima me ja sam još na orodiljnom i sa hzzo sam digla papir onaj o godišnjem iznosu koji su mi uplatili.
    zanima me jer moram još i na poreznoj dignuti tu potvrdu koja se plača 40kn?
    Uostalom a kaj će biti ako im ne donesemo te potvrde i jel ima netko tko je odlučio da neče donositi?

  22. #5022
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me ja sam još na orodiljnom i sa hzzo sam digla papir onaj o godišnjem iznosu koji su mi uplatili.
    zanima me jer moram još i na poreznoj dignuti tu potvrdu koja se plača 40kn?
    Uostalom a kaj će biti ako im ne donesemo te potvrde i jel ima netko tko je odlučio da neče donositi?
    Da, treba.

  23. #5023
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me ja sam još na orodiljnom i sa hzzo sam digla papir onaj o godišnjem iznosu koji su mi uplatili.
    zanima me jer moram još i na poreznoj dignuti tu potvrdu koja se plača 40kn?
    Uostalom a kaj će biti ako im ne donesemo te potvrde i jel ima netko tko je odlučio da neče donositi?
    Trebaš donijeti i za sebe poreznu potvrdu makar npr. imaš 0 kn prihoda. Pa neznam kaj će biti, vjerujem da je tebi /nama u interesu donijeti potvrde radi izbjegavanja poskupljenja vrtića (ili ishodovanja prava na jeftiniji vrtić); vjerujem da onaj tko ne preda potvrde zna da pristaje na najskuplju cifru vrtića, mislim da se to podrazumijeva... Uopće ne kužim pitanje kaj će biti?

  24. #5024
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    kod nas u vrtiću mi je žena kad sam joj rekla da su me tražili 160kn biljega rekla..joooj pa niste im valjda platili
    a ja se mislila oću li se pravit blesava ili ću se svađat s njom tamo

  25. #5025
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas u vrtiću mi je žena kad sam joj rekla da su me tražili 160kn biljega rekla..joooj pa niste im valjda platili
    a ja se mislila oću li se pravit blesava ili ću se svađat s njom tamo
    ne kužim zakaj 160kn pa kaj nemreš izvaditi jedno i kopirati.Mislim stvarno je ovo katastrofa 160kn....

  26. #5026
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    pa 40kn za svakog člana obitelji..

  27. #5027
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    pa 40kn za svakog člana obitelji..
    za klince se ne bi trebalo plačati

  28. #5028
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    pa 40kn za svakog člana obitelji..
    ne kužim vadiš za sebe i za muža ili...?

  29. #5029
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ne kuzim ove potvrde za klince, mene su u poreznoj uvjeravali da za dijete mi ne treba nikakva potvrda o dohotku, samo za roditelje i eventualne druge clanove obitelji koji imaju dohodak. Da li ima negdje napisano da treba i za dijete ispis dohotka? Znam da je clan kucanstva, ali mi se nekako ne podrazumijeva da prima dohodak.

  30. #5030
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim ove potvrde za klince, mene su u poreznoj uvjeravali da za dijete mi ne treba nikakva potvrda o dohotku, samo za roditelje i eventualne druge clanove obitelji koji imaju dohodak. Da li ima negdje napisano da treba i za dijete ispis dohotka? Znam da je clan kucanstva, ali mi se nekako ne podrazumijeva da prima dohodak.
    veliki X

  31. #5031
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Stvar je u tome da i djeca mogu imati imovinu i prihode; dijete može naslijediti npr. stan od bake/djeda koji je uredno iznajmljen i to dijete ostvaruje prihod, kaj nije tak, čemu čuđenje?!
    Dopis od Grada je na našem vrtiću da za djecu ipak netreba potvrda s Porezne, već samo za roditelje i ostale članove kućanstva koji ostvaruju prihode. S druge strane, ja sam vadila za mm i sebe, te za 3 djece radi drugih razloga, tj. nama su te iste potvrde trebale u još 4 svrhe, pa smo ih iskoristili i za vrtić, tako da sam predala za obje cure potvrde za svih petero.

  32. #5032
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dijete može i snimiti reklamu za neku veliku kompaniju i ostvatiti prihod u tisućama eura
    (a znamo koga o tome možemo i pitati, jel)

  33. #5033
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    dijete može i snimiti reklamu za neku veliku kompaniju i ostvatiti prihod u tisućama eura
    (a znamo koga o tome možemo i pitati, jel)
    Apsoštrumpfno! Još ako snimi dvoje djece i mama

  34. #5034
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Apsoštrumpfno! Još ako snimi dvoje djece i mama
    A da podijelite i sa nama smrtnicima.

  35. #5035
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    dijete može i snimiti reklamu za neku veliku kompaniju i ostvatiti prihod u tisućama eura
    (a znamo koga o tome možemo i pitati, jel)
    Moj je snimio reklamu, dobro nije dobio tisuce eura vec kuna, i na poreznoj kartici mu stoji ta dohodak. Ali ja ga nisam odnijela jer su rekli da djeca ne trebaju.

  36. #5036
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa nisi ni ti glumica
    a bome mislim da ni tvoje dijete nije snimilo reklamu za 7. najjaču tvrtku na svijetu

  37. #5037
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ma nisam se osvrtala na onaj post gore, vec samo da mi dijete ima neki dohodak na kartici i da nisam predla jer su rekli da ne treba.

  38. #5038

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Nova direktiva: POREZNE POTVRDE više nisu potrebne. Javila mi naša forumašica da su joj rekli tako u vrtiću i sada sam nazvala da provjerim i zaista je tako. Uglavnom, kroz neki period grad će zatražiti za sve korisnike vrtića porezne potvrde i na taj način riješiti situaciju. E sad, blago nama koji nismo ažurni i nismo potrošili novac na biljege ali kako će se riješiti situacija svih onih koji su potrošili novac, benzin, parking i vrijeme... pitam se pitam?

  39. #5039
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Joj mlukacin, hvala ti, ulješala si mi dan! Mislim, ionak je predivan, pravi proljetni, nije da ga je trebalo uljepšavati.

    Zvala ja i naš vrtić, potvrđena informacija.

  40. #5040
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mlukacin, hvala ti, ulješala si mi dan! Mislim, ionak je predivan, pravi proljetni, nije da ga je trebalo uljepšavati.


  41. #5041

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Aj da sam nekom uljepšala dan... divno je to za čuti

  42. #5042
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Bingo! Sjetio se netko konačno da postoji i OIB. I to četiri dana prije isteka postavljenog roka.

  43. #5043
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Gdje to piše? Ja sam sad zvala vrtić i rekli su mi da trebaju porezne potvrde.

  44. #5044

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    na starnici zagreb.hr, ma divno, a šta sa nama koji smo platili 80kn???

  45. #5045

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje to piše? Ja sam sad zvala vrtić i rekli su mi da trebaju porezne potvrde.
    evo: http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...%20DV%20GZ.pdf

  46. #5046
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno


  47. #5047

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    toliko sam bila bijesna kad sam dala prije pet dana 80kn i jutros predam papire u vrtić i sad ovo, pa nekog bi ubila

  48. #5048
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje to piše? Ja sam sad zvala vrtić i rekli su mi da trebaju porezne potvrde.
    Ja sam maloprije razgovarala s ravnateljicom, i ona kaže da je dopis naslovljen na SVE vrtiće.

  49. #5049
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja ću na to samo

    Posljednje uređivanje od Boxica : 25.03.2013. at 14:55

  50. #5050
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam išla danas po potvrde i odmah na ulasku mi je portir rekao kako od danas potvrde ne trebaju i da su svi vrtići obaviješteni. Hvala Bogu pa sam čekala zadnji tren, bar jednom da dobro prođem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •