Stranica 11 od 112 PrviPrvi ... 9101112132161111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #501
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    naravno, i to je uvijek tako. nisu svi ljudi jednaki, nemaju svi iste okolnosti, niti živote. zato sustav koji gura uđuture sve ne može biti dobar, i to je moje stajalište otpočetka. ako je sustav napravljen tako da je pun rupa, nek onaj tko želi, mulja, petlja i koristi iste.
    Baš zato jedini dobar model može biti samo da svi plaćaju isto: onda će vrtić radi niže cijene biti dostupan i onima koji ne mogu plaćati ekonomsku cijenu, jer za njih participiraju drugi sugrađani u proračun, a onima koji imaju veće plaće barem će se nešto vratiti od onoga što izdvajaju u proračun.

    To ne mora biti 200 ili 400kn, nego neka ili viša ili niža cijena, čiju održivost treba potkrijepiti jasnom financijskom računicom.

  2. #502

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš li neke točne informacije o ovome ili opet govoriš neke parole koje si čula, kao i o neodrživoj cijeni vrtića?

    A kojoj normalnoj državi je u interesu da joj građani rasprodaju nekretnine radi poreza?
    što se tiče neodržive cijene vrtića, ti fakat misliš da je održivo da plaćaš 8 satno čuvanje djeteta i obroke mjesečno 400kn? ili misliš da prirez koji plaćaš mjesečno ide isključivo u tu namjenu? to nisu parole ni moje izmišljotine - pratim tu temu po novinama duže vrijeme - sama sigurno nisam radila analize i proračune da bih se u to uvjerila - ali stojim na raspolaganju da me uvjeriš u suprotno.
    što se tiče nekretnina...možda nisi znala ali za svaku prodanu nekretninu plaćaš porez državi tako da joj se to itekako isplati. što država ima od toga da ti imaš svoju djedovinu za koju joj ne plaćaš ni kune godišnje? emocionalnu vrijednost? aha...
    navela sam to za oib i nekretnine da dolazi iz istih izvora kojima se svi sluužite - nisam nikakav stručnjak ni vladin djelatnik da iza toga mogu stati. rekla-kazala.
    a tvoja reakcija je ko da sam ti u najboljem slučaju rekla da ću se osobno potrudit da ti država otme sve što imaš.
    ja samo napisala što sam pročitala. misliš da je meni to baš super? da ću morati plaćati poreze ili prodavati zemlju? isss...

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zato jedini dobar model može biti samo da svi plaćaju isto: onda će vrtić radi niže cijene biti dostupan i onima koji ne mogu plaćati ekonomsku cijenu, jer za njih participiraju drugi sugrađani u proračun, a onima koji imaju veće plaće barem će se nešto vratiti od onoga što izdvajaju u proračun.

    To ne mora biti 200 ili 400kn, nego neka ili viša ili niža cijena, čiju održivost treba potkrijepiti jasnom financijskom računicom.
    slažem se. otpočetka. pa nek potvrde donese tko je oslobođen toga.

  4. #504
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zato jedini dobar model može biti samo da svi plaćaju isto: onda će vrtić radi niže cijene biti dostupan i onima koji ne mogu plaćati ekonomsku cijenu, jer za njih participiraju drugi sugrađani u proračun, a onima koji imaju veće plaće barem će se nešto vratiti od onoga što izdvajaju u proračun.

    To ne mora biti 200 ili 400kn, nego neka ili viša ili niža cijena, čiju održivost treba potkrijepiti jasnom financijskom računicom.
    amen.

  5. #505

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Meni vi niste jasni svi ste licemjerni i ne vidim da se itko stavio u tuđu kožu već svako raspravlja s svoje trenutne pozicije i stajilišta;
    - obitelji s više djece- reći ćemo donekle podržavaju novi zakon,
    - s manje djece ne podržavaju,
    - a ovi koji nemaju djecu; se tuže što općenito izdvajaju za vrtiće

    da ne govorim da ovi što psuju i vrijeđaju optužuju druge čije postove u opće ne pročtaju i namjerno krivo shvate, za vrijeđanje- stvarno svašta

    Da sam ja administrator podjelila bi opomene i zaključala!
    ne znam što sam ja sve to drugima nažao napravila ili rekla ali se osjećam kao skot koji je svima rekao evo vam ga na, reći ću banderasu da vam sad sve podupla jer sam SuperZlojka
    stvarno me danas izgaziše i izvrijeđaše više nego ikad igdje. tak mi i treba kad virtualim

  6. #506
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče neodržive cijene vrtića, ti fakat misliš da je održivo da plaćaš 8 satno čuvanje djeteta i obroke mjesečno 400kn? ili misliš da prirez koji plaćaš mjesečno ide isključivo u tu namjenu? to nisu parole ni moje izmišljotine - pratim tu temu po novinama duže vrijeme - sama sigurno nisam radila analize i proračune da bih se u to uvjerila - ali stojim na raspolaganju da me uvjeriš u suprotno.
    što se tiče nekretnina...možda nisi znala ali za svaku prodanu nekretninu plaćaš porez državi tako da joj se to itekako isplati. što država ima od toga da ti imaš svoju djedovinu za koju joj ne plaćaš ni kune godišnje? emocionalnu vrijednost? aha...
    navela sam to za oib i nekretnine da dolazi iz istih izvora kojima se svi sluužite - nisam nikakav stručnjak ni vladin djelatnik da iza toga mogu stati. rekla-kazala.
    a tvoja reakcija je ko da sam ti u najboljem slučaju rekla da ću se osobno potrudit da ti država otme sve što imaš.
    ja samo napisala što sam pročitala. misliš da je meni to baš super? da ću morati plaćati poreze ili prodavati zemlju? isss...
    Ako ti smatraš da je cijena od 400kn nerealna, samoinicijativno uplati više. Ja neću, dok ne vidim financijsku računicu.

    A državi je u interesu da ljudi prodaju imovinu i postanu socijalni slučajevi? Ili da postane zemlja jeftinih nekretnina, raj za druge državljane?

    Nisi mi odgovorila na pitanje tko će obavljati procjenu vrijednosti nekretnina?

    Općenito, pišeš i pričaš samo u parolama, neutemeljeno.

    navela sam to za oib i nekretnine da dolazi iz istih izvora kojima se svi sluužite - nisam nikakav stručnjak ni vladin djelatnik da iza toga mogu stati. rekla-kazala.
    a tvoja reakcija je ko da sam ti u najboljem slučaju rekla da ću se osobno potrudit da ti država otme sve što imaš.
    ja samo napisala što sam pročitala. misliš da je meni to baš super? da ću morati plaćati poreze ili prodavati zemlju? isss..
    Znaci, raspravljas s onim sto su ti drugi rekli, a svog misljenja nemas? Vidi se da je ova Odluka nasla plodno tlo.

  7. #507
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se. otpočetka. pa nek potvrde donese tko je oslobođen toga.
    A gdje je tu jasna financijska računica? Jer, npr. zašto bi se financirao stadion, neka se iz proračuna više izdvoji za vrtić

  8. #508
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam što sam ja sve to drugima nažao napravila ili rekla ali se osjećam kao skot koji je svima rekao evo vam ga na, reći ću banderasu da vam sad sve podupla jer sam SuperZlojka
    stvarno me danas izgaziše i izvrijeđaše više nego ikad igdje. tak mi i treba kad virtualim
    nije išlo tebe-sad ti dobro ne čitaš post

  9. #509

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    nije išlo tebe-sad ti dobro ne čitaš post
    skužila sam, samo sam ti se potužila

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti smatraš da je cijena od 400kn nerealna, samoinicijativno uplati više. Ja neću, dok ne vidim financijsku računicu.

    A državi je u interesu da ljudi prodaju imovinu i postanu socijalni slučajevi? Ili da postane zemlja jeftinih nekretnina, raj za druge državljane?

    Nisi mi odgovorila na pitanje tko će obavljati procjenu vrijednosti nekretnina?

    Općenito, pišeš i pričaš samo u parolama, neutemeljeno.



    Znaci, raspravljas s onim sto su ti drugi rekli, a svog misljenja nemas? Vidi se da je ova Odluka nasla plodno tlo.
    ma u pravu si...nemam pojma ni o čemu.

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti smatraš da je cijena od 400kn nerealna, samoinicijativno uplati više. Ja neću, dok ne vidim financijsku računicu.

    A državi je u interesu da ljudi prodaju imovinu i postanu socijalni slučajevi? Ili da postane zemlja jeftinih nekretnina, raj za druge državljane?

    Nisi mi odgovorila na pitanje tko će obavljati procjenu vrijednosti nekretnina?

    Općenito, pišeš i pričaš samo u parolama, neutemeljeno.



    Znaci, raspravljas s onim sto su ti drugi rekli, a svog misljenja nemas? Vidi se da je ova Odluka nasla plodno tlo.
    nemam nikakvog svog mišljenja, samo kopipejstam, ti eto razmišljaš svojom glavom, zato ti i nije lako.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje je tu jasna financijska računica? Jer, npr. zašto bi se financirao stadion, neka se iz proračuna više izdvoji za vrtić
    ma tako je. kak imaš dobre i transparentne prijedloge. zlikovce sve u zatvor. sva sreća da sad raspolažem s tvojim mišljenjima i prijedlozima pa ih kopipejstam na druge forume. dosadašnja muza me nije dobro poslužila.

  13. #513

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    btw ne moraš se ni truditi komentirati moje gornje ironične komentare, jer ne vidim više smisla sudjelovanja na ovom topicu, samo sekiram nekolicinu a od toga korist ni meni ni vama. želim vam svima da platite vrtić onoliko koliko ste u mogućnosti i da se ovo ne izglasa jer ne držim da je dobro napravljeno.
    over&out

  14. #514
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Deaedi da, bila sam i uvijek ću biti protiv elektivnog carskog reza koji nije s opravdanim razlogom. Pa naravno da bih se bunila da mi poskupljuje vrtić, mislim..protiv čega da se ja sada bunim? Što ću imati 700 kn više u blagajni? Rekla sam već i ponavljam da razumijme sve roditelje koji su revoltirani kojima ovo teško pada, ali da ja osobno ne vidim što da kažem, čemu da idem na tribine i bunim se kad nemam trenutno za to razlog. Mogu jedino se buniti da se ne desi da mi dijete ne prime u vtrtić zbog toga što je besplatan pa izvisim. A hebi ga! Doživjela sam neke dosta ružne stvari nakon kojih mi je jedino moje du... bitno. I priznajem to!

  15. #515
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ivala, žao mi je ako napustiš topic; bez obzira na malo "žešću" retoriku i, možda, situaciju "jedna protiv svih", mislim da je jako važno sukobiti mišljenja.
    ne da se mi međusobno sukobimo, nego naša mišljenja na ovoj temi.
    iz svakoga posta mislim da možemo izvući ono što je nekome drugome, tko je u drugačijoj situaciji od nas - važno.

    spominjala si gore pomoć Grada za novorođenu djecu: mislim da se svi slažemo u tome kako i jest pravedno da se sa svakim djetetom ta naknada povećava. to i jest dobra pronatalitetna politika. i vrtić od 400 kuna je dobra pronatalitetna politika (onih 200 za jaslice nitko ne uzima ozbiljno, to je ionako Bandićeva neutemeljena umotvorina). pronatalitetna politika je i da nam se školarci voze besplatno...

    ali, 2000 kuna po djetetu u vrtiću, pa da je netko makoliko bogat - nije pronatalitetna politika.
    to je politika bez vizije i pameti.
    i loša ekonomija Grada.

  16. #516
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Potpisujem Apri.

    I jos jedna stvar. Svi oni koji misle da time sto su izbjegli visoku cijenu ovaj puta i koji zbog toga podrzavaju ovu sramnu odluku neka razmisle o tome da podrzavaju sistem u kojem svatko moze raditi sto hoce.

    Pa taj, koji radi ono sto mu padne napamet, moze isto tako i izbrisati odjednom odluku o 90 postotnom popustu na nesto i pretvoriti istu u recimo 50% popusta, ili manje... Hoce li onda roditelji koji su na minimalcu moci placati vrtic, recimo, 1000 kuna?

  17. #517
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ali, u normalnoj državi, meni je sasvim u redu da se vrtić plaća po dohodovnoj skali. il svima besplatno, ako se može.
    i zato mi argument prireza ne stoji.
    naravno-po dohodovnoj skali ne dolazi do toga da doktor u Švedskoj ne može sebi plaćat kredit za osrednji stan. Kod nas da.

  18. #518
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    LJudi dragi, svi, imali djecu ili ne, uplaćujemo vrtić preko poreza i prireza. ako imamo veće plaće, plaćamo više. Ta će nam djeca zaradit mirovine. AL ne izravno naša, nego djeca općenito-tako da koliko netko ima djece nije mjerilo ničega. MOžda će bubam aprino ili ivalino dijete biti profesordoktor i direktor i imati 50000kn primanja i plaćati moju i njenu i mirovinu pola još 5 ljudi. Zato izdvajamo u sustav-za to njeno genijalno dijete (između ostalog). Koji onda mora pravedno odlučiti za što se isplati vratiti pare nazad.
    Ako je to za stadione-sami smo te genijalce na vlasti birali. Ako je za vrtiće, onda mora biti do te mjere, da i onome s poštenim velikim primanjima vrtić ne bude ogromna stavka. Meni nije normalno da mi je cijena vrtića osmina npr. obiteljskih primanja, ( kad je već kredit trećina u koji smo se navodno "uvalili"-da sam rodila prije 30-40 godina bi ja sigurno dobila stan ). Vrtić treba biti svima-povoljan. Zanemariva stavka.
    Jeli hrana, divne educirane tete, logopedi, dvorište, prijatelji, grijanje, vrijede više od 400kn? Ma vrijede i više od 2000, al to nije uopće pitanje. Ne plaćamo vrtić da bi se napunio proračun. NEgo šaljemo djecu u vrtić da bi proračun koji mi punimo-praznili.

  19. #519
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne zaboravimo da vrtić nije privilegij, vrtić je nešto što nam Grad mora osigurati kako bi mogao funkcionirati.
    kako bi roditelji radili i održavali gradove/državu, da nemaju kamo s djecom?
    nisu vrtići izmišljeni kako bi se roditelji "riješili" djece, nego kako bi ti isti roditelji mogli privređivati.
    ne samo sebi i svojoj obitelji, nego svima.

  20. #520
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne zaboravimo da vrtić nije privilegij, vrtić je nešto što nam Grad mora osigurati kako bi mogao funkcionirati.
    kako bi roditelji radili i održavali gradove/državu, da nemaju kamo s djecom?
    nisu vrtići izmišljeni kako bi se roditelji "riješili" djece, nego kako bi ti isti roditelji mogli privređivati.
    ne samo sebi i svojoj obitelji, nego svima.
    pa da.
    U nekoj utopiji bi vrtić trebao biti zadatak i teret poslodavca ili posredno grada/koji već uzima poslodavcu.
    DA bi roditelj mogao RADITI!!
    Nije to #izvannastavna# aktivnost. Opcija. Nego nužda.

  21. #521

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto? Po cemu su njihova djeca bolja, vrednija od mojih, da ih grad (tj. drugi građani) subvencioniraju?
    Iz čisto praktičnih razloga. Kina i Indija nemaju pronatalitetnu politiku jer im je problem servisirati toliko pučanstvo. Njima bi bilo izdržljivije da ih je manje. Za 30 godina nas će biti 3 milijuna. Tko će onda plaćati doprinose za naše penzije?

  22. #522
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj MihaelaMJ prvotno napisa Vidi poruku
    Iz čisto praktičnih razloga. Kina i Indija nemaju pronatalitetnu politiku jer im je problem servisirati toliko pučanstvo. Njima bi bilo izdržljivije da ih je manje. Za 30 godina nas će biti 3 milijuna. Tko će onda plaćati doprinose za naše penzije?
    plaćati će jedino ako su odškolovani i zaposleni.

  23. #523
    Mamica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Malo sam čitala postove na ovoj temi i stvarno ne mogu vjerovati što sve ljudi pišu!
    Pa nije ni čudu što nas ovako svi vuku za nos jer mi smo jednostavno takvi.
    Spadam u onu kategoriju „ljigavaca“ koji zarađuju jako puno, imaju samo jedno dijete i trebam plaćati vrtić 2000 kuna. Zašto ja moram platiti za svoje dijete i za još četvero djece? Naravno da se njihove mame povlače iz rasprave jer što oni imaju reći po tom pitanju kada će im ostajati više u novčaniku, ali zato će zagrabiti iz moga. Odgojena sam tako da uvijek pomognem svima koji za to imaju potrebu i to mi nikada neće biti žao, a sada me tjeraju da plaćam i za one koji baš ne trebaju pomoć i to mi se stvarno gadi!
    Ah da, kriva sam jer imam veliku plaću, koju svaki mjesec pošteno zaradim i za vrijeme radnog vremena nemam vremena napisati jedno 15 postova po različitim temama na forumu, pa tako 5 foruma, ne stignem pročitatii sve novine na internetu, napisati mailove svim frendicama, telefonirati svim prijateljima, tetkama, strinama...
    Moj poslodavac uredno plati cijelu moju plaću, iz moje plaće uredno plati sve moguće poreze, prireze i zato me treba kazniti, jer naravno bolji su oni poslodavci koji isplate minimalac a ostalo ide u gotovini.
    OK, imam plaću 2,5 puta veću od prosjeka, ali zato platim porez državi 10 puta više od onoga koji ima prosjek, platim prirez gradu Zagrebu 10 puta više, sada moram platiti i vrtić 10 puta više, pa valjda nakon toga ide tramvajska karta pa ćemo uskoro doći i do naplaćivanja disanja svježeg zagrebačkog zraka jer mi s „ogromnim“ plaćama možemo to? Zašto nam se svima ne odredi prirez od 100 kuna po zaposleniku?
    Najžalije mi je kada vidim za koga sve moram platiti, možda će se neki prepoznati u tome i biti će mi jako drago . Kada sam odabrala svoj fakultet svi su se čudili što se tu mučim kada mogu studirati nešto lakše, onda sam upisala poslijediplomski na kojem je NORMALNO pasti ispit, pa su se svi čudili zašto nisam upisala neki koji svi polažu od prve, e onda sam odlučila otići iz državne službe jer nisam htjela raditi 2 sata dnevno(radila sam tamo i znam kako se tamo radi), a ostalih 6 pisati mailove, surfati po internetu, pisati po forumima i kukati kako mi je teško jer imam malu plaću, jer svi govore da ima previše državnih službenika, a nas je tako malo jer tko je vidio raditi 8 sati dnevno ….. Ima puno mojih kolega s fakulteta koja sam ja pozivala da dođu raditi samnom, ali nitko nije htio jer sami su rekli da im je ipak bolje biti u znanosti jer nisu oni ludi raditi od 8 do 16,17, 18….sati, ovako imaju puno fleksibilnije radno vrijeme, nemaju šefa koji im visi nad glavom,…i naravno i dalje su jadni jer imaju malu plaću. I sada kada radim u svojoj struci, sa završenim fakultetom, poslijediplomski i imam „veliku“ plaću kriva sam što pošteno svoju plaću zaradim pa moram platiti vrtić djeci svih gore nabrojanih. Možda bi bilo dobro da nam Bandić odredi koliko možemo potrošiti mjesečno, a ostatak odmah uplatimo u gradsku blagajnu i pokrijemo sve troškove.
    Tu se javlja cura koja se žali kako je nezaposlena (jako mi je žao zbog toga) i na sreću njena djeca će imati besplatan vrtić i sviđa joj se ta odluka. A recite vi meni zašto ona ne plaća punu cijenu vrtića jer meni nije jasno što ona radi doma dok su djeca u vrtiću? Koliko ja shvaćam pojam vrtića, vrtiću su osmišljeni iz razloga da bi nam djeca bila u sigurnim rukama dok smo na poslu, a ne da bi nam čuvali i odgajali djecu dok mi sjedimo doma.
    Eto, na žalost, ali prvi puta u životu natjerana sam da muljam i lažem i sve ću napraviti i potruditi se plaćati vrtić manje. I da, evo odgovor svima koji se „čude“ da će ljudi prebacivati prebivališta i muljati, uopće nemam ni najmanje grižnje savjesti

  24. #524

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    znaš, kada ljudima na nos nabijaju ljetovanja, zimovanja, markice na odjeći (iako, eto, mi idemo i na ljetovanja i na zimovanja, ali nosimo tuđu odjeću), onda doista postanu "gorki".
    i kada ljetovanje, zimovanje i markice staviš na jednu stranu, a kućicu u cvijeću (imam i to) i graju razigrane dječice na drugu (i to još upakiraš u moralno-egzistencijalno-emotivnu potpunost) ... e onda je to predrasuda koja zasmeta.
    To je i meni odvratno. Na kužim zašto bi ti neko zamjerao lijepu odjeću i putovanja KOJE SI SAMA ZARADILA. Ono na što je hrvatski puk senzibiliziran je "Zlatna mladež" i razni nepismeni poduzetnici, koji su privatizacijom došli do imovine...

  25. #525

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    plaćati će jedino ako su odškolovani i zaposleni.
    To nije istina. Nezaposlena osoba kada kupi kruh i mlijeko plati i PDV. Isto je i kada plati račun za struju. Inače nemoguće je da sva ta djeca budu nezaposlena i neobrazovana. Ja imam troje djece i moja najstarija (13 godina) je najbolja iz matematike u cijeloj školi, stigla je do županijskog natjecanja. Muž i ja smo VSS (on ing. elektrotehnike, ja dipl Informatičar). Dakle nemaju više djece samo neuki i primitivni ("Every sperm is sacred I nismo vjernici...

  26. #526
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj MihaelaMJ prvotno napisa Vidi poruku
    To nije istina. Nezaposlena osoba kada kupi kruh i mlijeko plati i PDV. Isto je i kada plati račun za struju. Inače nemoguće je da sva ta djeca budu nezaposlena i neobrazovana. Ja imam troje djece i moja najstarija (13 godina) je najbolja iz matematike u cijeloj školi, stigla je do županijskog natjecanja. Muž i ja smo VSS (on ing. elektrotehnike, ja dipl Informatičar). Dakle nemaju više djece samo neuki i primitivni ("Every sperm is sacred I nismo vjernici...
    ma neeeeeeeeeeeeee ne ne. Krivo.
    I mi spadamo u one koji žele još djece.
    Ja sam htjela reći da RH niti ijednoj državi nije u interesu promovirati samo rađanje, ako ne omogućuje (država) djeci adekvatno školovanje i POSAO.
    ŠTo će nam 4mil ljudi kad imamo 500000 zaposlenih, kad se ništa ne razvija. Što ćemo rađati djecu "za natalitet" ako ta djeca neće imati gdje raditi?
    Nezaposlena osoba plati mlijeko i kruh, samo ako ju financira zaposlena osoba. Ili nasljedstvo (profit..), inače to ne može.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Da se ne ponavljam- Magriz, Apricot, Daedi, Plashljivo Pile- skidam kapu i potpisujem sve kaj ste napisale.
    Mene (subjektivno) jako muči ovo o broju djece, jer ja imam samo jedno, ali to povlači još jednu kategoriju "sive zone" o kojoj do sada nitko nije ništa napisao- treba li mame iz IVF-a još više kazniti? Prvo su "kažnjene" same po sebi, što psihofizički, što financijski, da bi uopće do djeteta došle, pa ih onda treba kazniti još i dodatno, jer ne dižu natalitet pa trebaju platiti višu cijenu vrtića? Znam da to nema veze s temom, i da se to nigdje ne gleda, ali ipak- čovjeka muči. Ponavljam, siva zona.

  28. #528
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mamica ja obvdje nisam naišla na nikoga nezaposlenog...Možda sam profulala koji post?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 15.04.2011. at 09:04

  29. #529
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mamica ja obvdje nisam naišla na nikoga nezaposlenog...Možda sam profulala koji post?
    možda ih ovdje nema, al ja znam nekoliko ljudi koji su lažirali potvrde o zaposlenosti. Sad će još dobiti nule na PK i besplatan vrtić. Em im ne treba, em im je besplatan.

  30. #530
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    U ovoj cijeloj raspravi ja ne razumijem stav oko "pokvarenjaka" koji su prijavljeni na minimalac. Da li vi zbilja mislite da su ti ljudi mogli birati? Da se netko NAMJERNO "prijavio" na minimalac? (ovdje ne govorim o raznim privatnicima koji su to učinili ne bi li zgrnuli još malo više već o njihovim djelatnicima, vašim sugrađanima). Da bi imali manje penzije? Da bi dobivali kikiriki kad odu na bolovanje, porodiljni i sl.?
    Kako ne razumijete da će ovime nagrabusiti SVI OD REDA zbog ono malo postotka "elite" koji su ekonomiju pofarbali u sivo...

  31. #531
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Mamica prvotno napisa Vidi poruku
    Tu se javlja cura koja se žali kako je nezaposlena (jako mi je žao zbog toga) i na sreću njena djeca će imati besplatan vrtić i sviđa joj se ta odluka. A recite vi meni zašto ona ne plaća punu cijenu vrtića jer meni nije jasno što ona radi doma dok su djeca u vrtiću? Koliko ja shvaćam pojam vrtića, vrtiću su osmišljeni iz razloga da bi nam djeca bila u sigurnim rukama dok smo na poslu, a ne da bi nam čuvali i odgajali djecu dok mi sjedimo doma.
    krumpirić pa evo lijepo piše...a za u praksi...pa znam da je to svakodnevna pojava.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Mamica, divno si sve napisala, ne bi ni ja bolje.
    Mogu se točno naći u svemu kaj si napisala. Isto tako, i ja sam do 33 godine svog života bila na neki način "učenik". Fakultet u trajanju 6 godina, stažiranje, postdiplomski, specijalizacija u trajanju 4 godine, dodatna usavršavanja... svo to vrijeme bezbroj odricanja, noćnih učenja, plaćanja skupih knjiga, tečajeva, edukacija, dežuranja, nespavanja, ispita... reći će netko; tko te tjerao? Odgovor je jednostavan- nitko, sama sam to htjela, sama sam htjela od svog života napraviti nešto, osigurati sebi određeni status, osigurati svojoj obitelji bolji život, a sve poštenim putem. I sekunde me nije sram reći da imam dobru plaću (makar bi se i o tome dalo raspravljati, ako uzmemo u obzir uloženi trud i znanje i vrstu posla i stres koji on nosi, i samu plaću), i neka je imam, zaslužila sam je krvavo. I nije me sram što si mogu priuštiti dobar kredit, ljetovanja, odjeću, edukacije, kazališta, večere itd. Jer sam učila i radila da bi si to sve mogla priuštiti. Neke stvari i kasnije nego drugi, jer, ponavljam, moje školovanje je trajalo jako dugo, pa za mnoge stvari nije bilo ni vremena, a ni novaca, sve do sada.
    Zato me ovaj pokušaj uspostavljanja URAVNILOVKE jako vrijeđa- uzmi meni više da bi dao nekom drugom. Od kojih mnoge znam, a neki su i ovdje na forumu- i to jako glasni- koji mi po školi nisu ni blizu, po uloženom trudu isto tako, a htjeli bi istu kvalitetu života i isto novaca. E pa to tako ne ide, ili barem- ne bi trebalo. Samo je problem što je sustav vrednovanja u svijetu nakaradan, pa tako frizerka može zarađivati više od atomskog fizičara. Ali to je već neka druga tema.

  33. #533
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj cijeloj raspravi ja ne razumijem stav oko "pokvarenjaka" koji su prijavljeni na minimalac. Da li vi zbilja mislite da su ti ljudi mogli birati? Da se netko NAMJERNO "prijavio" na minimalac? (ovdje ne govorim o raznim privatnicima koji su to učinili ne bi li zgrnuli još malo više već o njihovim djelatnicima, vašim sugrađanima). Da bi imali manje penzije? Da bi dobivali kikiriki kad odu na bolovanje, porodiljni i sl.?
    Kako ne razumijete da će ovime nagrabusiti SVI OD REDA zbog ono malo postotka "elite" koji su ekonomiju pofarbali u sivo...
    A da ne govorimo da ne mogu ni pomisliti da bi digli kakav takav stambeni kredit i prisiljeni su htjeli-ne htjeli biti podstanari...

  34. #534
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A dobro vas dvije koje ste se toliko odricale i školovale i svaka vam čast na tome, nitko vam to ovdje ne osporava...Ali stvarno se držite s visoka. Dakle, da su baš svi kao vi! Tko bi vam servisirao aute, izgradio vaše stanove, prodao vam kruh u dućanu, da ne nabrajam dalje...

  35. #535
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    pa ajde, kad ćemo tako i ja sam učila, školovala se , radila, ribala pisoare i tkoznaštosvene, iskakala iz kreveta u 3 ujutro da dođem u ured,pa ostajala do 7 navečer istog dana, razboljela se strašno,strašno od tog tempa da bih danas bila ovdje gdje jesam. U isto to vrijeme moj se otac krvavo mučio i radio ne bi li nam omogućio lakše školovanje, ne bi li nas u startu pogurnuo da se mučimo malo manje...I eto, danas, kada sam igrom slučaja ja na istoj adresi sa njime, on bi, prema ovoj logici pravednosti, još malo trebao odčepit pipu i sufinancirat odlazak mog djeteta u vrtić...Jer mi njegov prosjek podiže moj prosjek. I da..on je obrtnik. Jedan od rijetkih što sve plaća pošteno. U dugovima je do grla jer sustav naplate potraživanja u ovoj zemlji funkcionira kao i OIB, dakle nikako. Ali obrtnika nitko ne pita je li on sebi i koliko uplatio plaću. Njihov dohodak je čista razlika između primitaka i izdataka..i onda kada ti primici nisu naplačeni po nekoliko mjeseci. I šta ćemo sad?

  36. #536

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ovo je sve gore
    Mislim ova rasprava
    Ja cu vrtic placati daleko vise nego do sada i kad mi to oduzmu imat cu kao oni koji vrtic imaju besplatno a u isto vrijeme na ruke dobivaju dvije trecine svoje place
    A ovo je prestrasno: Jucer pricam s jednom mamom koja ima sa suprugom obiteljski biznis ali ne radi ona nego samo muz koji je prijavljen na minimalac (ona stvarno ne radi nego je kod kuce; znaci nije im sila raditi oboma nego placaju druge-minimalno plus na ruke), a jos ce staviti i svog oca k sebi pa ce imati besplatan vrtic... za dvoje djece!!!

    I onda ja sam svojim primanjima pozelim da me poslodavac prijavi na minimalac na placu mi doda jos koju stotinu kuna sto preostane nakon poreza....
    I bojim se tih svojih misli: nisu me odgojili da varam

  37. #537

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro vas dvije koje ste se toliko odricale i školovale i svaka vam čast na tome, nitko vam to ovdje ne osporava...Ali stvarno se držite s visoka. Dakle, da su baš svi kao vi! Tko bi vam servisirao aute, izgradio vaše stanove, prodao vam kruh u dućanu, da ne nabrajam dalje...
    Više škole treba za ovo što mi radimo nego za servis auta, gradnju stanova, prodavanje kruha i da ne nabrajam dalje.
    I zato se treba različito vrednovati.
    Jer ja ću naučiti prodavati kruh u dućanu za 1 dan. A da li je obrnuto isto?

  38. #538
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    oprosti Medica, razumijem tvoje polazište ali ovako kako si ti to napisala zvuči jako, jako ružno i podcjenjivački

  39. #539
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    još jedan apsurd: kod nas u vrtiću traže PROŠLOGODIŠNJE potvrde za dječji doplatak - koji se određivao po primanjima iz 2009. godine


  40. #540
    Mamica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro vas dvije koje ste se toliko odricale i školovale i svaka vam čast na tome, nitko vam to ovdje ne osporava...Ali stvarno se držite s visoka. Dakle, da su baš svi kao vi! Tko bi vam servisirao aute, izgradio vaše stanove, prodao vam kruh u dućanu, da ne nabrajam dalje...
    da draga, ali zato vam to pošteno i platimo.
    Pa mi i dalje nije jasno zašto da ti uz to plaćamo i vrtić????

  41. #541
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Gradonačelnik je, mislim, postigao jedan od svojih ciljeva - zavadi pa vladaj. Žalosno da smo se dali uvući u to.

    Činjenica je da bi svi trebali vidjeti nepravednost ove odluke, jer s takvom politikom nitko ne može biti siguran da sutra neće i njega opaliti po džepu. Ja bih jednako glasna bila i da sad trebam plaćati manje - upravo zato jer je nepravedno sa svake strane, a ne bi mi se sviđala ni činjenica da je vrlo moguće da na raznorazne načine ja ili moja djeca budemo diskrimirani. Dokle god nas zanima samo vlastita dobrobit, a ne i dobrobit društva kao cjeline, nećemo se maknuti s mrtve točke (ja sam nažalost pesimist i zaista mislim da za svojega života neću vidjeti pomake u tom smislu). Uz to, gledajući nas, djeca usvajaju svoje obrasce ponašanja. Mogu li ja zagovarati ovu nepravednu odluku (jer meni je dobro pa baš me briga) ili još gore - planirati kako smuljati, a za 5 minuta od djeteta tražiti da ne laže i da podijeli igračku s drugom djecom?

    Moral nam je na jako niskim granama. A jal glavna sila koja nas gura. To se u najboljem svjetlu pokazalo i ovdje, na inače vrlo civiliziranom forumu neprosječnih. Zamislite kako je onda tek u "stvarnom" svijetu.

  42. #542
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Medica prvotno napisa Vidi poruku
    Više škole treba za ovo što mi radimo nego za servis auta, gradnju stanova, prodavanje kruha i da ne nabrajam dalje.
    I zato se treba različito vrednovati.
    Jer ja ću naučiti prodavati kruh u dućanu za 1 dan. A da li je obrnuto isto?
    Naravno, ali uopće ne pišemo o tome...

  43. #543

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Čitam ovu raspravu što se protegla na ovoliko stranica i iskreno ne vjerujem šta su neki ljudi u stanju ne samo promisliti nego i napisati.
    Bojim se da se u ovoj trakavici gubi poanta, a ta je:
    Odlukom o promjeni cijena vrtića neki će proći bolje, a onaj manji dio lošije. No bitno je to da način na koji se donosi odluka, razlozi iz kojih se donosi, posljedice koje će polučiti - nemaju veze sa zdravim razumom!
    I zato bi se svi trebali buniti. Jer ne smijemo dozvoliti da nam se to radi.
    Neovisno o tome koliko i kako smo se školovali, koliko i kako radimo, koliko djece imamo...

  44. #544
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    potpis na freju

    Živjelo muljanje! Živjelo potezanje veza! Živjela netransparentnost! Eto nam lijepe naše...

    Milana (a i gro druge ekipe) bi trebalo premazat katranom i perjem i istjerat iz grada

  45. #545
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Njihov dohodak je čista razlika između primitaka i izdataka..i onda kada ti primici nisu naplačeni po nekoliko mjeseci.
    Samo mali ispravak, kod obrtnika je primitak samo ono što je naplaćeno. Ako tvom tati netko računa drugačije ili je obrtnik s jako velikim primanjima (pa mora voditi knjige kao da je poduzeće) ili mu radi krivo.

    To što živite na istoj adresi ne znači da ste isto kućanstvo. Ja živim na istoj adresi s još 10-15 obitelji, većinu ni ne poznam. Čak i ako živite u istom stanu možete imati odvojena kućanstva. To je tako i točka i nitko vam to u praksi ne može osporiti čak i da želi.

    Tužno je to što nas tjeraju na ovakvo ponašanje.

  46. #546
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Medica prvotno napisa Vidi poruku
    Više škole treba za ovo što mi radimo nego za servis auta, gradnju stanova, prodavanje kruha i da ne nabrajam dalje.
    I zato se treba različito vrednovati.
    Jer ja ću naučiti prodavati kruh u dućanu za 1 dan. A da li je obrnuto isto?
    Ja ne bih tako. Drugačije je. I svatko tko (pošteno) radi i odradi svoje tijekom dana trebao bi imati dovoljno za pristojan život. I spremačica i prodavačica i poštar i skladištar i liječnik i sveučilišni profesor. No neosporna je činjenice da određeni poslovi nose određene privilegije. No dok kod nas ovi drugi tek jedva zarađuju za pristojan život, a oni prvi ne žive nego preživljavaju, teško nam je to prihvatiti. S razlogom.

    Jedni bez drugih ne možemo. I stoga nit bi ovi gore trebali gledati s visoka, niti ovi dolje ove gore s prezirom. Ali u našem društvu u kojem su temelji sasvim poremećeni, moralne vrijednosti dvojbene, toga još dugo neće biti.

    Dežurni utopist (i pesimist)

  47. #547

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Da, slažem se da se pretjeruje, i da ljudi tu svašta napišu, i ja- priznajem, i točno se dogodilo ono- divide et impera.
    Ali, napisala sam sve to povučena za jezik, što u nekim uživo susretima, što ovdje na forumu.
    A najviše jednom od mama iz našeg vrtića, koja je umalo dobila orgazam od sreće što će KONAČNO pravda izaći na sunce- mi, bogate hulje, ćemo konačno plaćati što smo si i zaslužili, a ona, jadna samohrana majka (koja živi u stanu 100 m/2 u nama susjednoj zgradi u kojoj je kvadrat 2,500, obučena je u Armani, Boss i sl.) će plaćati 200 kn. Pa eto- živjela pravda!!!

  48. #548
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih tako. Drugačije je. I svatko tko (pošteno) radi i odradi svoje tijekom dana trebao bi imati dovoljno za pristojan život. I spremačica i prodavačica i poštar i skladištar i liječnik i sveučilišni profesor. No neosporna je činjenice da određeni poslovi nose određene privilegije. No dok kod nas ovi drugi tek jedva zarađuju za pristojan život, a oni prvi ne žive nego preživljavaju, teško nam je to prihvatiti. S razlogom.

    Jedni bez drugih ne možemo. I stoga nit bi ovi gore trebali gledati s visoka, niti ovi dolje ove gore s prezirom. Ali u našem društvu u kojem su temelji sasvim poremećeni, moralne vrijednosti dvojbene, toga još dugo neće biti.

    Dežurni utopist (i pesimist)
    Slažem se.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    aha - 2000kn plaćaju vrtić oni koji po glavi imaju ako se ne varam 7000+ prihode. što bi značilo u kućanstvu dvije plaće od 10500kn i jedno dijete. dakle tročlana obitelj koja raspolaže sa
    21 000 kn mjesečno. ako otplaćuju stan, nek je rata 6000kn (računam po sebi), ostaje 15 000, ode na režije još 1000, 14 000 itd. teško da se ljudi s takvim primanjima mogu zvati egzistencijalno upitnima. - ili kako je netko naveo da sam rekla, građanima drugog reda. to su bez sumnje ovi prvog reda.
    uglavnom, moram priznati da nitko kog znam nema toliku plaću - većina koje znam ima 5-6 000 i jedno/dvoje djece. mislim da će se velika većina ugurati u razred od 400 i 600kn a znali smo ionako da je bez obzira na visoki prirez gradu, 400kn koje smo plaćali za vrtić fakat neodrživa cijena
    nije stvar u tome koliku tko ima plaću.....stvar je u tome da se jednostavno ne može na način na koji su oni odredili određivati cijena
    to jednostavni nema veze sa zdravim razumom
    tu nema nikakvog plana, strategije, a što je najgore izgleda da nema ni jasnog cilja
    a mi, građani, naravno bi sve to trebali financirati, a oni će to trošiti za što?????

  50. #550
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj znatizeljna prvotno napisa Vidi poruku
    Milana (a i gro druge ekipe) bi trebalo premazat katranom i perjem i istjerat iz grada
    ja se bacam na čerupanje golubova, ti riješi katran. dogovoreno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •