Stranica 2 od 112 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    lore, vjeruj mi ima obrtnika i "obrtnika" ...radim u ustanovi gdje se svakodnevno susrećem s tim primjerima ... no dobro, ne treba generalizirati ...
    ako je oib javan podatak ( A JE!!) onda po oibu treba uzeti u obzir ukupni imovinski cenzus a ne samo dohodak ...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    moram priznati da mi je ovo nekako po tiho prošlo ... pa još nedavno je Skupština Grada odbijala uopće taj prijedlog dnevong reda??!?!

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    evo, ja bi vrtic trebala dobiti besplatno po ovom ili placati ga 1000 kn...jako posteno

  4. #54
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ajme što sam ljutaaaaaaaaaaa!!!!!

    iznos vrtića mojeg djeteta će ovisiti o iznosu plaće šogora i šogorice samo zato što živimo svi u obiteljskoj kući!!!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Boxica, mislim da možda i nije tako (ako te to tješi), jer tvoje kućanstvo je tvoje kućanstvo, sastojalo se ono i od jedne sobe, a šogor i šogorica imaju svoje kućanstvo i obitelj, po mojoj logici.
    Pročitaj ovo:

    IZJAVA O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA

    Radi ostvarivanja prava na olakšicu – sudjelovanje u cijeni redovitog programa predškolskog odgoja od 1. srpnja 2011. / od 1. rujna 2011. za dijete sukladno odredbama Programa javnih potreba u predškolskom odgoju i naobrazbi te skrbi o djeci predškolske dobi Grada Zagreba za 2011. (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/10), pod kaznenom i materijalnom odgovornošću dajem sljedeću izjavu.
    Upoznat/a sam da zajedničko kućanstvo čine bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno.

    Tko će pametan dokazati da tvoja obitelj i šogori zajedno trošite novac ???!!! A i ne privređujete zajedno, pretpostavljam. Po meni se to njihovo može tumačiti na sto načina i nadam se da se ljudi neće nasanjkati u ovim izjavama.
    Mi npr. živimo u obiteljskoj kući s još tri xy obitelji pa bi i one trebale imati utjecaja na cijenu mog vrtića?!! Ludo. Ne može tako biti.
    Isto smo djeca i ja prijavljeni na jednoj adresi, muž na drugoj, živimo na trećoj. Sve skupa se valjda ne odnosi na adresu, već na stvarnopostojeće kućanstvo, nadam se.

    Nemam pojma...

    Ali, imam dvoje dhece u vrtiću, treće će se upisati nadam se na jesen pa ću valjda pobrati neku olakšicu kako god bilo

  6. #56
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica, mislim da možda i nije tako (ako te to tješi), jer tvoje kućanstvo je tvoje kućanstvo, sastojalo se ono i od jedne sobe, a šogor i šogorica imaju svoje kućanstvo i obitelj, po mojoj logici.
    Pročitaj ovo:

    IZJAVA O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA

    Radi ostvarivanja prava na olakšicu – sudjelovanje u cijeni redovitog programa predškolskog odgoja od 1. srpnja 2011. / od 1. rujna 2011. za dijete sukladno odredbama Programa javnih potreba u predškolskom odgoju i naobrazbi te skrbi o djeci predškolske dobi Grada Zagreba za 2011. (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/10), pod kaznenom i materijalnom odgovornošću dajem sljedeću izjavu.
    Upoznat/a sam da zajedničko kućanstvo čine bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno.

    Tko će pametan dokazati da tvoja obitelj i šogori zajedno trošite novac ???!!! A i ne privređujete zajedno, pretpostavljam. Po meni se to njihovo može tumačiti na sto načina i nadam se da se ljudi neće nasanjkati u ovim izjavama.
    Mi npr. živimo u obiteljskoj kući s još tri xy obitelji pa bi i one trebale imati utjecaja na cijenu mog vrtića?!! Ludo. Ne može tako biti.
    Isto smo djeca i ja prijavljeni na jednoj adresi, muž na drugoj, živimo na trećoj. Sve skupa se valjda ne odnosi na adresu, već na stvarnopostojeće kućanstvo, nadam se.

    Nemam pojma...

    Ali, imam dvoje dhece u vrtiću, treće će se upisati nadam se na jesen pa ću valjda pobrati neku olakšicu kako god bilo
    ma jesam pročitala sam to...ne privređujemo zajedno, ali svi imamo isto prezime i dolazi samo jedan račun za struju, vodu, i ostalo za cijelu kuću...
    na MUP-u smo svi prijavljeni na istoj adresi tako da ako će netko ići to provjerati tko zna što može biti...
    također na izjavi treba osim imena navesti i srodstvo za djetetom tako da ovo tvoje što živite sa xy obitelji ne znači ništa...

    uopće neznam kome se obratiti sa pitanjima...

  7. #57
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    boxice, dođi na tribinu u kuću ljudskih prava

    http://forum.roda.hr/threads/64575-N...1.4.-u-17-KLJP

  8. #58
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja živim u jednoj kući a svekiji u drugoj, u istom dvorištu i na istoj adresi, doduše, neke režije su nam posebno, a neke zajedno, i nema šanse da ih prijavim pod zajedničko kučanstvo pa nek me tuži ko god hoće!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    jel netko zna kak se gleda prohod za nas koji smo lani bili na porodiljnom. jel to spada pod primanja ili ne? i kad je ovo prošlo? zar nije bila spika o 500 kuna za sve

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Lovanna prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da mi je ovo nekako po tiho prošlo ... pa još nedavno je Skupština Grada odbijala uopće taj prijedlog dnevong reda??!?!
    Gradska skupština je usvojila tu odluku još 20.prosinca 2010,
    a njihove izjave gdje tvrde drugo su čisto muljanje

  11. #61
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ma jesam pročitala sam to...ne privređujemo zajedno, ali svi imamo isto prezime i dolazi samo jedan račun za struju, vodu, i ostalo za cijelu kuću...
    na MUP-u smo svi prijavljeni na istoj adresi tako da ako će netko ići to provjerati tko zna što može biti...
    također na izjavi treba osim imena navesti i srodstvo za djetetom tako da ovo tvoje što živite sa xy obitelji ne znači ništa...

    uopće neznam kome se obratiti sa pitanjima...
    Nitko ne zna...Degenurluk.Totalni. Ali će, vjerojatno, zajednička kućanstva sa svim i svakim prijaviti samo oni kojima to bude pasalo da smanje cijenu

  12. #62
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    mislim da nitko neće provjeravati tko živi na kojoj adresi. vjerujem da se dohodak dijeli po članu obitelji u istom kućanstvu zbog rastavljenih, samohranih... uostalom tko bi to sve provjerio? inače ja bi jako dobro šršla da sam u Zagrebu. plačala bi više nego duplo manje. nama je vrtić jako velik izdatak.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Zar nije ovaj pravilnik povučen jer ide novi Bandićev prijedlog krajem ovog mjeseca ? ? ?

  14. #64
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    nemoj ih prijaviti...predaj papire za sebe i muža

  15. #65
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    mene zanima gdje se mogu dobiti tocne informacije? papiri se moraju predati u vrtic do 30.4, nama prinova dolazi u lipnju, a obracun gledaju po placama iz prosle godine. Mi cemo, dakle, placati od 1.7. po prosjeku od prosle godine dijeljeno na nas troje, a bit ce nas cetvero i sa novim prosjekom na porodiljnom?!?! Mislim da cu malu ispisati iz vrtica za vrijeme porodiljnog, ako je to moguće, jer ne znam sto cemo jesti

  16. #66
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Sad sam zvala vrtic i vele mi da cim se malac rodi, donesem njima rodni list i oni azuriraju broj clanova obitelji.

  17. #67
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Ispricavam se za tri odvojena posta, al ima jos nesto sto me izivciralo. na stranicama vrtica stoji: Mjesečni iznos uplate roditelja je fiksan i ne ovisi o broju dana boravka djeteta u vrtiću. Za mjesec u kojem dijete nije boravilo niti jedan dan u vrtiću roditelj plaća 40 % cijene. A u sluzbenom glasniku pise: Za mjesec u kojem je dijete boravilo u predškolskoj ustanovi do najviše 5 dana, a izostanak je unaprijed najavljen ili kasnije opravdan, roditelj plaća 40% iznosa sudjelovanja u cijeni programa. E pa sad! Ja sam ipak jedna plavusa u dusi, pa nek me netko prosvijetli!!!!

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    trebaju postupit prema službenom glasniku grada ZG, do 5 dana.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    dakle, ovaj pravilnik nije još prošao. skupština je 20.4. i tad će se znati točna cijena. međutim, očito je bandić siguran da će stvar proći pa je naredio vrtićima da prikupe dokumentaciju. u svakom slučaju ja mislim da se svi skupa trebamo buniti na svim razinama jer je ovaj pravilnik pun rupa i mogućnosti za kojekakve malverzacije. osobno smatram da je 200/400 kuna stvarno malo za jaslice i vrtić, ali ovakvo poskupljenje je potpuno suludo

  20. #70
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    ne vidim to kao točku dnevnog reda na sljedećoj skupštini

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    ista stvar: mm je prijavljen na jednoj adresi sa svojim roditeljima, ja na drugoj sa djecom i svojim roditeljima koji su u mirovini, a mm i ja s djecom živimo na trećoj adresi. Razlog? prošle godine nismo upali ni u jedan vrtić jer nije bilo mjesta kad smo ''svi živjeli'' zajedno. ove godine smo uspjeli djecu upisati u vrtić u centru jer smo se prijavili kod mojih roditelja.
    uzima se u obzir 2010 godina - tad smo radili i muž i ja - on ima otvoren obrt i putem njega je dobivao plaću jer je radio za strance.
    trenutna situacija: ja na komplikacijama, čekamo treću bebu a muž dobio otkaz i uskoro će ugasiti obrt.
    koji su konkretno parametri ovdje za skupljanje dokumentacije? njegov oporezani dohodak iz 2010. ili plaća koju si je mjesečno isplaćivao?
    a što s kućanstvima? ništa mi nije jasno ali mi je drago da je iva2405 zvala u vezi s bebom jer mi je termin 15.06. i onda spadamo pod kategoriju ''troje ili više malodobne djece''.

  22. #72
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    U našem vrtiću traže da se sve preda do 20.4. jer su oni dužni gradu dostaviti "obrađene" papire do 2.5. ?!
    I još nešto, svu dokumentaciju u koverti traže da se preda tetama u grupi pa će one dalje. I dodatno objašnjenje je da je zadnji tjedan (od 25.4.) praznički i grupe će biti spojene pa se ne može predati tetama...
    Jel itko ima ovu situaciju?
    Da li netko možda zna da li se skupljeni papiri mogu poslati 30.4. poštom (kao što se porezna prijava može predati slanjem poštom i 28.2. kasno navečer npr.)?

  23. #73
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna kak se gleda prohod za nas koji smo lani bili na porodiljnom. jel to spada pod primanja ili ne? i kad je ovo prošlo? zar nije bila spika o 500 kuna za sve

    ovo i mene zanima, kako se gleda prihod za nas koji smo bili na porodiljnom?

  24. #74
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    U našem vrtiću traže da se sve preda do 20.4. jer su oni dužni gradu dostaviti "obrađene" papire do 2.5. ?!
    I još nešto, svu dokumentaciju u koverti traže da se preda tetama u grupi pa će one dalje. I dodatno objašnjenje je da je zadnji tjedan (od 25.4.) praznički i grupe će biti spojene pa se ne može predati tetama...
    Jel itko ima ovu situaciju?
    Da li netko možda zna da li se skupljeni papiri mogu poslati 30.4. poštom (kao što se porezna prijava može predati slanjem poštom i 28.2. kasno navečer npr.)?
    Koji blesavi razlozi. Zar to znači da će se u spojenim grupama djeca sama čuvati jer nema teta kojima se mogu predati papiri? I u vrtiću neće biti ni ravnatelja ni tajnice ni pedagoginje? Nevjerojatno.

    Ja bih malo posjetila ravnateljicu da sam na tvom mjestu. Uz Bandićev sad još i njihov bezobrazluk.

  25. #75
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ma već otprije sumnjam da je ravnateljica Bandićeva prijateljica.
    Jučer je vodio nekoliko naših vrtićkih grupa na roštilj na Bundek.
    Sumnjiv mi je taj 20.4. taman kad je i sjednica Gradske skupštine. Možda zvuči blesavo, ali ipak...
    Još se uvijek ipak nadam da će ovaj okrugli stol i medijska pažnja ipak dovesti ovo pitanje na tu sjednicu i promjeniti ovaj novi prostor za razne manipulacije...

  26. #76
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mozda hoce prije sjednice vidjeti kakva je situacija s placanjem, koliko bi bilo besplatnih, koliko onih koji bi placali manje od 400 kn. Po nasem vrticu pricaju mame da ce ima sada biti bolje, da ce im biti besplatno ili 100, 200 kn jeftinije jer ili imaju svoje obrte pa su na minimalcima, ili su na nekim razlicitim adresama supruznici... Mnogi kalkuliraju da s 1.7. ispisu djecu.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja zvala poreznu i oni su mi rekli da oni nemaju uvid u porodiljne naknade te da oni to ne pišu kao prihod. meni paše, ali to je samo još jedan dokaz ludosti ove države

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Za mene, tj. za moju djecu sve će biti besplatno. Jesam li sretna zbog toga? Paaaa, lagala bih kad bih rekla da nisam!
    Ali gle čuda! MM i ja smo prijavljeni na punu plaću koja nam sjeda na račun! Svi smo prijavljeni na istoj adresi, nebumo se rastali, nemamo umirovljene dede i bake i ne znam ti ja kaj sve ne.
    A imamo i stambeni kredit...
    Nitko ništa ne mulja, nitko neće ništa fiktivno prikazivati. Doduše, nismo socijalni slučaj i ne primamo dječji doplatak, ali ipak spadamo u sirotinju...

  29. #79
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    mi još nismo dobili nikakve upute u vrtiću,pa samo malo tu gledala što nam treba od dokumentacije . Gdje da uzmem/tražim dokaz o prihodu?Jel baš moram ići u poreznu upravu ili mi to daje moja firma(kao za povrat poreza)? Hvala

  30. #80
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ovo je fakat ludost,ja sam prošle godine radila i imala relativno dobru plaću ,ali sam sa 1.10.2010 prestala radit i sad sam nezaposlena , bez ikakvih prihoda .sad ću ja na temelju primanja iz 2010 god. plaćat neku suludu cijenu vrtića ,a neradim !!
    eto sva sreća je u tom da mi jedno dijete kreće u školu i ispisujem je sa 1.06 !

  31. #81
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa Vidi poruku
    ne vidim to kao točku dnevnog reda na sljedećoj skupštini
    ići će po hitnom postupku, ako ne drugačije.

    možete li se sa raspravom prebaciti na onaj topic o prosvjedu.
    novinari ga čitaju, pa neka zabilježe i vaše komentare.

    netko je pitao gdje se mogu dobiti relevantne informacije.
    NIGDje!
    nitko ništa ne zna.
    ovaj model je donešen bez ikakve vizije i bez ikakvog promišljanja o načinu realizacijre.
    pa, kako je donešen, takav će nam i biti!

    ali, nije još gotovo.
    vidimo se u ponedjeljak!

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Za mene, tj. za moju djecu sve će biti besplatno. Jesam li sretna zbog toga? Paaaa, lagala bih kad bih rekla da nisam!
    u najboljem slućaju bit će ti skupo cijelih 200 kn, a ne badava.

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    Naravno da nekima odgovara zakon (odgovarati ce i meni ako mi se uzimaju nepostojeci prihodi od prosle godine a prijavimo se na nasu adresu pa ce mi vrtic biti 0 kuna zbog slampavih kriterija poglavarstva) međutim radi se o tome da to nije posten zakon ni na kojoj razini i ne treba samo gledati svoju obitelj i svoj benefit nego i druge obitelji kojima taj zakon ne pogoduje na nefer nacin. Po meni je jedino koliko toliko posteno rjesenje da se vrtic placa vise, primjerice 500 kn ili 700 kn a da iz toga budu izuzete obitelji s malim prihodima (kao sto pretpostavljam i sada postoje olaksice), samohrane majke, popusti na svako slj. dijete.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u najboljem slućaju bit će ti skupo cijelih 200 kn, a ne badava.

    ne, za one iz obitelji s troje ili iše malodobne djece je vrtić besplatan, koliko vidim.
    znači, moje troje djece će ići besplatno u vrtić...kad je takva situacija, nosiš od dokumentacije samo rodne listove i prebivlišta, ne traže uopće te porezne papire o dohotku.
    gdje uostalom vadimo te papire o dohotku? netko je ranije gore pitao - dobijemo li ih u firmi ili svi moramo u poreznu upravu?

  35. #85
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Za mene, tj. za moju djecu sve će biti besplatno. Jesam li sretna zbog toga? Paaaa, lagala bih kad bih rekla da nisam!
    Ali gle čuda! MM i ja smo prijavljeni na punu plaću koja nam sjeda na račun! Svi smo prijavljeni na istoj adresi, nebumo se rastali, nemamo umirovljene dede i bake i ne znam ti ja kaj sve ne.
    A imamo i stambeni kredit...
    Nitko ništa ne mulja, nitko neće ništa fiktivno prikazivati. Doduše, nismo socijalni slučaj i ne primamo dječji doplatak, ali ipak spadamo u sirotinju...
    ali u tvom slučaju postoji još jedna "kvaka".
    zašto bi vrtić primio tvoje dijete od kojega nema nikakvu financijsku korist?
    zar Gradu nije u interesu primiti onoga tko će plaćati npr. 1400 kuna i na taj način si popuniti budžet?

    ovaj prijedlog je nepošten prema svima!

    i do sada su lite upisa bile netransparentne, možemo li zamisliti kako će sada biti?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    ne, za one iz obitelji s troje ili iše malodobne djece je vrtić besplatan, koliko vidim.
    znači, moje troje djece će ići besplatno u vrtić...kad je takva situacija, nosiš od dokumentacije samo rodne listove i prebivlišta, ne traže uopće te porezne papire o dohotku.
    gdje uostalom vadimo te papire o dohotku? netko je ranije gore pitao - dobijemo li ih u firmi ili svi moramo u poreznu upravu?
    I ja imam troje malodobne djece i po njihovom ću plaćati 200 kn, a ne sve badava. Piše:
    ''Dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece: 200 kn'' (trebalo bi pisati ''troje ili više'', ne možeš imati i troje i više od troje, bar mislim)
    ''Drugo dijete iz obitelji.... : besplatno''
    Treće i svako daljnje dijete....: besplatno''

  37. #87
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    apricot ja sam svjesna toga i bojim se toga....

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u najboljem slućaju bit će ti skupo cijelih 200 kn, a ne badava.
    Jelena...ne kužim?

  39. #89
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa pise ovako:
    17. dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece 200,00kn
    18. drugo dijete u redovitom programu iz obitelji s troje i više malodobne djece besplatno

    dakle I. ce placati 0 kn, a ako ti E. upadne onda ces za nju placati 200 kn. predpostavljam da ces J. ispisati u 7 mjesecu ako ne, onda ces za I. placati 200 kn, a J. ce ti biti besplatan, dok ti E. ne krene u vrtic.

    sve u svemu placat ces 200 kn.
    i naravno racunaj da ces za J. palcati od 9.mjesca skuplji boravak.

  40. #90
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    pa pise ovako:
    17. dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece 200,00kn
    18. drugo dijete u redovitom programu iz obitelji s troje i više malodobne djece besplatno

    dakle I. ce placati 0 kn, a ako ti E. upadne onda ces za nju placati 200 kn. predpostavljam da ces J. ispisati u 7 mjesecu ako ne, onda ces za I. placati 200 kn, a J. ce ti biti besplatan, dok ti E. ne krene u vrtic.

    sve u svemu placat ces 200 kn.
    i naravno racunaj da ces za J. palcati od 9.mjesca skuplji boravak.
    Da, ali ako ide po prihodima, mogla bi ne plaćati ništa.

  41. #91
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Plaćamo po prihodima i nećemo plaćati ništa.

  42. #92
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Plaćamo po prihodima i nećemo plaćati ništa.
    Vjerojatno zato jer si na porodiljnom, pa ti naknada ne ulazi u prosjek, ali sta kad se vratis na posao?

  43. #93
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Plaćamo po prihodima i nećemo plaćati ništa.
    koliko bi plaćali da nemate troje nego dvoje djece?
    ili samo jedno dijete?
    i dalje bi vam prihodi bili isti, ali bi ih dijelili s manjim brojem članova kućanstva. vjerojatno bi vam vrtić bio prilično skup, za ista primanja, da imate samo jedno dijete?!

  44. #94
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo je računano s mojom punom plaćom! Zar je tako teško vjerovati da neki ljudi zarađuju sirotinjski Hrv. prosjek??

  45. #95
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    puntica pa naravno da bi, ali nemam jedno nego troje djece, a kao što znate nemam ih troje zbog cijene vrtića...Da imam recimo jedno, plaćala bih dosta za to jedno, da imam dvoje nešto slično kao do sada....

  46. #96
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je računano s mojom punom plaćom! Zar je tako teško vjerovati da neki ljudi zarađuju sirotinjski Hrv. prosjek??
    Oprosti, koliko se sjecam iz nekih tvojih postova da radis u banci , pa sam pretpostavila da imas neku prosjecnu placu bankovnog sluzbenika.

  47. #97
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    puntica pa naravno da bi, ali nemam jedno nego troje djece, a kao što znate nemam ih troje zbog cijene vrtića...Da imam recimo jedno, plaćala bih dosta za to jedno, da imam dvoje nešto slično kao do sada....
    pa da, to i kažem

    i mm i ja zarađujemo sirotinjski hrvatski prosjek, i zato ćemo plaćati 500kn vrtić. jer nas ima troje. da imamo još jedno dijete vrtić bi nam bio besplatan, ili bi ga plaćali 200kn za jedno a za drugo 100. dakle, prihodi bi nam bili isti, ali bi vrtić plaćali manje za dvoje djece nego što ćemo sada plaćati za jedno. meni to nema logike?!

    osim toga, kao što sam rekla, zarađujemo sirotinjski hrvatski prosjek, ali imamo i stambeni kredit, koji iznosi (hvala bankama što stalno podižu kamate) skoro ko moja plaća, par sto kuna manje, ili oko 2000kn više nego kad smo ga podigli. a eto, morali smo negdje živjeti, nije da smo baš imali izbora (pogotovo s obzirom na 'dobro' iskustvo s podstanarstvom u kojem smo živjeli godinama)

    obitelj s jednim djetetom gdje oba roditelja zarađuju minimalac, ali nemaju stambeni kredit (jer, recimo, imaju sreću da imaju gdje živjeti) mjesečno raspolaže s više love nego mi. a vrtić će im biti besplatan jer su, kako bandić kaže 'sirotinja', za razliku od nas koji, kako kaže bandić 'nisu bili zadovljni svojim malim stanovima i htjeli su kupiti veće i sada plaćaju kredite'.
    čovjek totalno kuži o čemu priča

  48. #98
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, koliko se sjecam iz nekih tvojih postova da radis u banci , pa sam pretpostavila da imas neku prosjecnu placu bankovnog sluzbenika.
    A kaj ti misliš, kolike su to plaće po bankama?

  49. #99
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, to i kažem

    i mm i ja zarađujemo sirotinjski hrvatski prosjek, i zato ćemo plaćati 500kn vrtić. jer nas ima troje. da imamo još jedno dijete vrtić bi nam bio besplatan, ili bi ga plaćali 200kn za jedno a za drugo 100. dakle, prihodi bi nam bili isti, ali bi vrtić plaćali manje za dvoje djece nego što ćemo sada plaćati za jedno. meni to nema logike?!

    osim toga, kao što sam rekla, zarađujemo sirotinjski hrvatski prosjek, ali imamo i stambeni kredit, koji iznosi (hvala bankama što stalno podižu kamate) skoro ko moja plaća, par sto kuna manje, ili oko 2000kn više nego kad smo ga podigli. a eto, morali smo negdje živjeti, nije da smo baš imali izbora (pogotovo s obzirom na 'dobro' iskustvo s podstanarstvom u kojem smo živjeli godinama)

    obitelj s jednim djetetom gdje oba roditelja zarađuju minimalac, ali nemaju stambeni kredit (jer, recimo, imaju sreću da imaju gdje živjeti) mjesečno raspolaže s više love nego mi. a vrtić će im biti besplatan jer su, kako bandić kaže 'sirotinja', za razliku od nas koji, kako kaže bandić 'nisu bili zadovljni svojim malim stanovima i htjeli su kupiti veće i sada plaćaju kredite'.
    čovjek totalno kuži o čemu priča
    Potpis.

    Meni se cini da se gradonacelnik ovim prijedlogom zelio zahvaliti onima koji su za njega glasali na predsjednickim izborima i onim institucijama i udrugama ciju je podrsku tada dobio.

  50. #100
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    e da, ako se pomirimo sa svakom odlukom koja se donese nauštrb obitelji i djece, onda smo stvarno jadni

    Uostalom, kome paše da poskupljuje produženi boravak? ili prehrana u školam? ili škola u prirodi? ili to što će se ukinuti besplatan prijevoz djece? ili smanjiti na 1/3 dar za novorođenče?
    ne mogu vjerovati da je svima ovo ok, i da se mgu pomiriti s time samo tako.


    nekima sada ovo oko vrtića paše, jer će im vrtić biti besplatan, plaćat će ga manje, ali što je sljedeće?
    šta ja znam, možda za godinu dvije ili manje, bandić uvede porez na treće dijete. pa lijepo imaj jedno ili dvoje, a za svako iduće dijete plaćaj dodatni porez. pa ako si ga možeš priuštiti...
    Ako može u kini može i u zagrebu, mi smo ipak svjeska metropola

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •