Stranica 3 od 112 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #101
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    puntice ja te razumijem, imamo i mi stambeni kredit, ali sva sreća nije u chf-ima. Eto, da nemamo troje djece i nama bi porasla cijena vrtića. Da li da budem sretna ili ne..? Kaj da ti velim, radije bih da i meni i mužu poslodavac konačno poveća plaću npr.

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj ti misliš, kolike su to plaće po bankama?
    Pa ovako, sumnjam da je placa ispod 4000kn, obicno je za salterski posao oko 5000kn. I sama sam radila u 2 banke, tako da znam da place nisu bas sirotinjske, kao sto kazes. Placa blagajnice u Sparu je 2500, a placa salterskog sluzbenika je skoro dupla, pa o tome treba razmisliti.

  3. #103
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.

    Meni se cini da se gradonacelnik ovim prijedlogom zelio zahvaliti onima koji su za njega glasali na predsjednickim izborima i onim institucijama i udrugama ciju je podrsku tada dobio.
    Ne samo zahvaliti nego im se i unaprijed dodvoriti za sljedeće izbore. Gradska blagajna ne bi bila prazna da se iz nje nije financirala nečija predsjednička kampanja. Zato ju sad opet treba napuniti jer će opet trebati za kampanju.

    Meni je ovo kao zona sumraka. Nažalost, čini se vrlo stvarna.

  4. #104
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ok, onda sigurno misliš da sam se bogato udala...

  5. #105
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Deaedi, nas ima 5! Kad nam se plaće zbroje i podjele na 5 spadnemo u onu skupinu ispod 2000 kn po članu. Nije tak teško za izračunati.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 09.04.2011. at 22:58

  6. #106
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    puntice ja te razumijem, imamo i mi stambeni kredit, ali sva sreća nije u chf-ima. Eto, da nemamo troje djece i nama bi porasla cijena vrtića. Da li da budem sretna ili ne..? Kaj da ti velim, radije bih da i meni i mužu poslodavac konačno poveća plaću npr.
    ma kužim ja tebe ana.m, vjeruj, kužim
    i čovjek se veseli kad mu nešto pojeftini, naravno da se veseli

    ali, u ovom slučaju, sve to ima posljedice. neću ja propast što ću vrtić plaćat 100kn više. nije da mi je svejedno, ali nećemo zbog toga umrijeti od gladi.

    ali, pitam se: zašto, zašto roditelji i obitelji moraju biti oni na čijim se leđima krpa proračun? zašto se ne može ništa raditi planski? za sve se ima love, sve se može. ali jbg, nekad to treba i platiti. a od kud? pa, da, najlakše je uzeti od obitelji, oni se neće žaliti, a i ako se žale, i onako nemaju izbora. ako neće davati duplo više love za vrtić nek im djeca budu doma. to je ucjena.
    ana.m, vama će vrtić biti besplatan, i drago mi je zbog vas, stvarno je.
    ali neće ti biti besplatan ni produženi boravak, ni škola u prirodi, ni prijevoz do škole ni išta. sve novce koje ćeš ušparati na vrtiću ćeš prije ili poslije vratiti kroz ono što će (ili već je) poskupilo

    i znaš što je najžalosnije? to što nitko ne zna koliko će bilo koja od tih odluka trajati?! možda iduće godine vrate cijene vrtića na staro, ali zato povećaju produženi boravak, ili ga ukinu jer se nema love, ili možda od iduće godine stave cijenu vrtića 800kn za sve ili nešto tako. kod nas se ništa ne radi s planom, sve je stihijski. ono što se danas odluči može trajati mjesec dana ili deset godina, nitko ne zna

    to nije samo u zg nego u cijeloj državi
    sjetite se samo zakona o nepušenju, pa sve nepušački kafići, a sad se dimi iz svakog kafića
    pa ne-radu nedeljom, a sve opet radi
    i tako, da ne nabrajam...

    opet kažem, nitko se ne bi trebao veseliti takvim odlukama, jer, objektivno, nikad ne znaš koliko će trajati i koje će stvarno biti posljedice

  7. #107
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi, nas ima 5! Kad nam se plaće zbroje i podjele na 5 spadnemo u onu skupinu ispod 2000 kn po članu. Nije tak teško za izračunati.
    Pa to ti govorim: nije tebi vrtić besplatan jer imaš male plaće (kako kažeš sirotinjske), nego jer imaš troje djece!

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi, nas ima 5! Kad nam se plaće zbroje i podjele na 5 spadnemo u onu skupinu ispod 2000 kn po članu. Nije tak teško za izračunati.
    I zato gradonačelnik kad kaže: Oni koji imaju više plaćati će više treba reći: Oni kojih ima manje plaćati će više!

    Da ja imam 3 ili više djece i ja bi plaćala manje. Dakle, ne kažnjavaju se oni koji imaju velike plaće, nego oni koji imaju malo djece. Jel to politika plaćanja vrtića ili pronatalitetna politika po nasim novcanicima? Pronatalitetna politika bi trebala davati, a ne oduzimati!

  9. #109
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to ti govorim: nije tebi vrtić besplatan jer imaš male plaće (kako kažeš sirotinjske), nego jer imaš troje djece!
    Eh, sad kada si to tako napisala, da...u pravu si.
    Puntica joj...i ja razumijem i tebe i sve roditelje koji će ovo osjetiti na svojoj koži. Malo me nekad zaboli što imam osjećaj kao da se sada moram skrivati iza toga što ću imati besplatan vrtić, jer imam osjećaj da će me ljudi gledati drugačije....Ma ne znam kako bih ti to objasnila. Nešto u stilu "kaj je ova smuljala" ili tak nekaj. Jer gdje god čitam ili je crno ili je bijelo, kao da sredina ne postoji (u ovom slučaju sredina je moja situacija), a da ne govorim o tome da što ako budu gledali tko više plaća, pa mi Elu zbog toga ne prime u jaslice...

  10. #110
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, vjerujem da bi u slucaju besplatnog vrtica stvarno bilo nelagodno prigovarati, npr. pozaliti se na nesto, jer ako odgovara onom koji placa npr. 2000kn, a onome tko ima besplatno ne odgovara...

  11. #111
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    p.s. ja mislim da po tom njihovom ne plaćamo ni boravak...isto pravilo vrijedi, za one do 2000 kn po članu je besplatno...bar tako piše na njihovim stranicama

  12. #112
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vjerujem da bi u slucaju besplatnog vrtica stvarno bilo nelagodno prigovarati, npr. pozaliti se na nesto, jer ako odgovara onom koji placa npr. 2000kn, a onome tko ima besplatno ne odgovara...
    E da...zamisli ja sad dođem žaliti se i vikati kako ovo i ono, a da me netko pita koliko mi se povećava vrtić odgovorim da mi je besplatan.... Onak ja sam solidarna. Netko bi me popljuvao ziher.
    A ako mi zbog toga ne upišu dijete u jaslice (mada se ipak nadam da do toga neće doći s obzirom na sestru i brata u vrtiću. Janka ću ispisati poslije, hehe...) onda se ogu žaliti..jao!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 09.04.2011. at 23:23

  13. #113
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    E da...zamisli ja sad dođem žaliti se i vikati kako ovo i ono, a da me netko pita koliko mi se povećava vrtić odgovorim da mi je besplatan.... Onak ja sam solidarna. Netko bi me popljuvao ziher.
    A ako mi zbog toga ne upišu dijete u jaslice (mada se ipak nadam da do toga neće doći s obzirom na sestru i brata u vrtiću. Janka ću ispisati poslije, hehe...) onda se ogu žaliti..jao!
    eh, to bi te mogao popljuvati samo menijesamomojaguzicabitna tip osobe. ako se to uopće može nazvati osobom. na žalost, sve mi se više čini da su takvi u većini. solidarnost? to se maže na kruh, točno?

    koliko sam do sad imala prilike vidjeti, ovu odluku dobar dio ljudi PODRŽAVA. čim pokrenem temu, vidim sjaj u očima uz povike - odlično, sada će oni koji imaju love plaćati više! iznesem argument kredita koji pojedu većinu prihoda tima koji "imaju love" i reakcija obično bude - tko im kriv, zašto su dizali kredite. iznesem argument poreza i prireza koji se već uzima od tih "bajkovitih" plaća i onda obično začmrlje. pa nastave sa - ali ipak...

    ljudi moji, ja bum se zrigala. ovaj narod je toliko jalan i ljubomoran da je to za popeezdit.

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    E da...zamisli ja sad dođem žaliti se i vikati kako ovo i ono, a da me netko pita koliko mi se povećava vrtić odgovorim da mi je besplatan.... Onak ja sam solidarna. Netko bi me popljuvao ziher.
    ja ću plaćati manje nego do sada.
    jer za mene nema posla u recesiji, tako da mi je prosjek od prošle godine - gotovo nula.

    ali, treba li me to spriječiti da govorim kako govno - smrdi?!

  15. #115
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma Apri, ma naravno da ne, pojavila sam se ja na onom prvom prosvjedu, ali...kaj da velim?
    Ne znam kuži li me itko?

  16. #116
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Zato ću ja, (pre)bogati sveučilišni nastavnik, sa stanom od 70-ak kvadrata kupljenim na kredit, bogatunka bez nasljedstva, bez vikendica, sa 8 godina starim autom i svakom kunom prijavljenog prihoda plaćati i za sve vas. Jer je tako odredio On, koji zna što je pravda. I nek me bude sram što djetetu trenutačno mogu priuštiti i glazbenu školu i odlazak u kazalište. Pa se on pobrinuo da to od ljeta više ne bude moguće.

    (Ovo ne ide nikog od vas koji ćete plaćati manje ili ništa, ništa vi niste krivi; ide isključivo NJEGA, pravednika nad pravednicima, poštenjačinu i socijaldemokrata :zbljuv: )
    Posljednje uređivanje od Freja : 10.04.2011. at 00:43

  17. #117
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Zato ću ja, (pre)bogati sveučilišni nastavnik, sa stanom od 70-ak kvadrata kupljenim na kredit, bogatunka bez nasljedstva, bez vikendica, sa 8 godina starim autom i svakom kunom prijavljenog prihoda plaćati i za sve vas. Jer je tako odredio On, koji zna što je pravda. I nek me bude sram što djetetu trenutačno mogu priuštiti i glazbenu školu i odlazak u kazalište. Pa se on pobrinuo da to od ljeta više ne bude moguće.

    (Ovo ne ide nikog od vas koji ćete plaćati manje ili ništa, ništa vi niste krivi; ide isključivo NJEGA, pravednika nad pravednicima, poštenjačinu i socijaldemokrata :zbljuv: )
    sram te bilo, bogatunko jedna, kako se samo usuđuješ tako razbacivati novcima

  18. #118
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    sram te bilo, bogatunko jedna, kako se samo usuđuješ tako razbacivati novcima
    Poklapam se ušima i crvenim od srama. A još kad saznate da sam im danas kupila i sladoled...

    Neću više OT, obećajem.

  19. #119
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Slazem se s apri i Punticom.
    Sve da mi je i besplatno ne bih bila odusevljena jer nije pravedno. A i ne vjerujem u besplatne stvari, sve na koncu nekako platis.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Meni je drago da se napokon napravilo nešto u vezi cijena vrtića. Godinama nisam mogla dobiti vrtić za svog Jeru, jer je navala bila velika, zbog male cijene. Mi smo plaćali privatni vrtić, a ljudi u autima od 100.000 eura su dovozili svoju djecu, meni ispred kuće, u vrtić.
    Jedino smatram da bi se kredit za stan trebao odbiti od prihoda. Ne kredit za auto niti, skijanje i slično.
    Sada će se desiti slijedeće:
    1. Ljudi koji spadaju u najskuplji razred će prebaciti svoju djecu u privatne vrtiće
    2. Bit će više mjesta za nas ostale u državnim vrtićima
    3. Možda čak bude i nedovoljno djece u nekim grupama, pa se tete budu trudile zaradit svoju paću, a ne samo čekati 16h da šmugnu doma.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    .....ja i dalje ne kužim: Ako se prirezi određuju proporcionalno plaći, pa bi tako trebali biti određene i cijene vrtića, zbog čega se po istom principu ne određuju cijene npr. gradskog prijevoza ili ostalih usluga koje kupujemo ? I da je stvarno toliko ljudi u HR sa plaćama 10 000 kn i više, pa da Bandolerosov prijedlog spasi gradski proračun ? Ili se smatra da još nije dovoljno nereda u zoni prijavljivanja prihoda i vlasništva, pa je ovo dodatni poticaj muljanjima ?

  22. #122
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj MihaelaMJ prvotno napisa Vidi poruku
    Sada će se desiti slijedeće:
    1. Ljudi koji spadaju u najskuplji razred će prebaciti svoju djecu u privatne vrtiće
    2. Bit će više mjesta za nas ostale u državnim vrtićima
    3. Možda čak bude i nedovoljno djece u nekim grupama, pa se tete budu trudile zaradit svoju paću, a ne samo čekati 16h da šmugnu doma.
    ja mislim da se varaš.
    da će se desiti upravo obrnuto. lakše će se upisati djeca onih koji budu plaćali vrtić više od tebe, jer će od njih grad imati koristi. grupe će vjerojatno biti manje, što je pozitivno, jer ako netko plaća 1400kn za vrtić onda traži i neke uvjete.
    ako se grupe budu drastično smanjile, što čisto sumnjam, tete će dobiti otkaze (prije će im naravno smanjiti plaće), jer, kome bi se isplatilo držati otvorene vrtiće s polupraznim grupama u kojima su sva djeca besplatno ili skoro?
    ako se dogodi da oni s više love pošalju svoju djecu u privatne vrtiće, onda će se gradski vrtići pretvoriti u vrtiće za 'sirotinju'.

    dakle, oni koji tom odukom najviše profitiraju, tj. obitelji s puno djece, oni će u konačnici izvući deblji kraj

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Ja sam plaćala Smjehuljicu 1200 kn (privatni vrtić), i da si to mogu priuštiti odmah bi prebacija svoje dvoje kikića tamo. Vrtić je super, radi do 18-19 h, djeca nikad nisu gladna i Jere je bio manje bolestan, nego sada u Vjeverici u Gračanima. Vjeverica je dobar vrtić, ali Smjehuljica (Petrova) je izvrstan. Da mi sada poskupi vrtić (što neće jer nas je 5), odmah bi se vratila u Smjehuljicu.

  24. #124
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MihaelaMJ prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je drago da se napokon napravilo nešto u vezi cijena vrtića. Godinama nisam mogla dobiti vrtić za svog Jeru, jer je navala bila velika, zbog male cijene. Mi smo plaćali privatni vrtić, a ljudi u autima od 100.000 eura su dovozili svoju djecu, meni ispred kuće, u vrtić.
    Jedino smatram da bi se kredit za stan trebao odbiti od prihoda. Ne kredit za auto niti, skijanje i slično.
    Sada će se desiti slijedeće:
    1. Ljudi koji spadaju u najskuplji razred će prebaciti svoju djecu u privatne vrtiće
    2. Bit će više mjesta za nas ostale u državnim vrtićima
    3. Možda čak bude i nedovoljno djece u nekim grupama, pa se tete budu trudile zaradit svoju paću, a ne samo čekati 16h da šmugnu doma.
    Varaš, naivno si nasjela na bandićevsku retoriku, kako se on i nadao.

    1. Ljudi koji spadaju u najskuplji razred neće nužno prebaciti djecu u privatne vrtiće, jer za njih nemaju novaca. To što spadaju u najskuplji razred ne znači da su bogataši, nego uglavnom znači da imaju plaće nešto veće od prosjeka i vjerojatno 1 ili 2 dvoje djece, (pa im se prihod dijeli sa manje članova i zato pripadaju u najskuplji razred), vjerojatno su, jer imaju veće plaće, digli i veće stambene kredite, da se odsele od roditelja (opet ih je dakle manje u kućanstvu, kažnjeni su jer su se osamostalili) ili iz podstanarskog stana. Vjerojatno će ostaviti djecu u državnim vrtićima, a dizati nenamjenske kredite da da plate hranu i režije, i padati u sve veći dug.

    2. Neće biti više mjesta, jer će s obzirom da im je vrtić besplatan, sada u vrtić se upisivati i oni koji imaju npr. 3 djece, ili druge povlaštene kategorije, kojima do sada vrtić nije trebao, ali sada, ako je besplatan, pa neka se dijete malo poigra, besplatno je! Ili će oni kojima je vrtić besplatan ili jeftiniji jer imaju prihode na crno ili hrpu prijavljenih rođaka kod sebe, sada prebaciti dijete u državni vrtić.

    3. Opet će u vrtićima biti gužva, puno djece na 1 tetu, sve isto ili gore.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 10.04.2011. at 10:39

  25. #125
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Privatni vrtici ce biti JOS skuplji ako ovo prodje.

  26. #126
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mihaela, baš mi je drago da si se javila; s obzirom na način na koji razmišljaš, možda ćeš moći dati odgovore na sva ova pitanja koja mi danima postavljamo.

    Ne znam koji dio tvojega posta mi se čini diskriminativnijim i nepravdenijim, a o dvodimenzionalnosti sagledavanja da ni ne govorim.

    Tko je taj koji će odlučiti koji je kredit važniji od kojega?!

    Zamisli, imam prijatelje sa rubnoga dijela grada, najbliži vrtić im je 7 km od kuće u kojoj žive.
    Imaju petoro djece i tu „sreću“ da žive sa svekrom i svekrvom, ali i starom bakom i tetkom koja se nikada udavala nije.
    Oboje su VSS, zaposleni u prosječno plaćenoj javnoj službi.
    Pa kad su već, eto, imali tu sreću da su im generacije prije njih osigurale životni prostor, pa odakle im onda petlja kupiti auto na kredit kako bi svoju djecu uspjeli razvoziti u vrtić, škole, aktivnosti?! A auto u koji stane sedmeročlana obitelj ne može koštati malo, vjerujem da ti je to jasno.
    Ako je taj auto, njihovo jedino vlasništvo (a kupljeno na kredit), pokazatelj njihovog imovinskog blagostanja, pa hajdemo ih onda kazniti i njihov kredit prikazati kao manje važan od onih kojima je trebao za stan.

    Uostalom, što se koga tiče za što meni moj kredit služi, pa taman da mi je trebao i za put na Havaje? Možda je meni to putovanje bilo važnije i zbog njega cijelu godinu jedem grah i repu!
    Najbolje da zatvorimo podforum Recepti da mi sutra netko ne dođe i kaže: A-ha! Plaćaš vrtić 300 kuna, a jučer si napisala da si jela škampe!

    I dosta je više prikazivanja gradskih vrtića kao šarenih zatvora za malene. Unatoč velikim grupama i preopterećenosti teta, mi naše vrtiće volimo i ne bismo ih mijenjali ni za sto privatnih. Moja djeca s osmijehom i ulaze i izlaze, a tete su jednako vedre i drage i ujutro u 8 i popodne u 4! Odakle ta fama o vječno nabrušenim tetama koje ne vole djecu?!

    Čini se da je Bandić uspio svojom ljigavom retorikom zamazati oči mnogima.
    Ali se nadam da postoje i neki drugi „mnogi“ kod kojih to nije uspio.
    Jer njegov prijedlog ima veze sa mnogočime, ali socijalna pravednost nikako nije dio toga paketa.

  27. #127
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    I dosta je više prikazivanja gradskih vrtića kao šarenih zatvora za malene. Unatoč velikim grupama i preopterećenosti teta, mi naše vrtiće volimo i ne bismo ih mijenjali ni za sto privatnih. Moja djeca s osmijehom i ulaze i izlaze, a tete su jednako vedre i drage i ujutro u 8 i popodne u 4! Odakle ta fama o vječno nabrušenim tetama koje ne vole djecu?!

    Čini se da je Bandić uspio svojom ljigavom retorikom zamazati oči mnogima.
    Ali se nadam da postoje i neki drugi „mnogi“ kod kojih to nije uspio.
    Jer njegov prijedlog ima veze sa mnogočime, ali socijalna pravednost nikako nije dio toga paketa.
    X

    Neću prebacivati dijete u privatni, kako god da bude. Zašto? Jer se tu već privikao, jer mi je vrtić preko puta i jer smo iznimno zadovoljni.
    I kao što Apri kaže, u ovome trenutku ću se radije zadužiti za druge stvari nego da ga vadim van. Dakle, teza ti nikako ne stoji. Još ćete teže upasti u vrtić jer ćemo mi "bogati" biti poželjnija klijentela.



  28. #128
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Jeza me podilazi od kolicine likovanja nad ljudima koji ce sad eto napokon placati vise kad masno zaradjuju. Sramota.

  29. #129
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ako se dogodi da oni s više love pošalju svoju djecu u privatne vrtiće, onda će se gradski vrtići pretvoriti u vrtiće za 'sirotinju'.

    dakle, oni koji tom odukom najviše profitiraju, tj. obitelji s puno djece, oni će u konačnici izvući deblji kraj
    mislim da nije u redu obitelji s više djece karakterizirati kao sirotinju.
    ima nas dosta s visokom stručnom spremom i pristojnom plaćom, a s više djece. i nit smo sirotinja, nit smo nezadovoljni s državnim vrtićem, naprotiv.
    a da će nam se spustiti cijena vrtića, hvala Bogu i nadam se da hoće, jer nije isto imati 3 djece ili jedno dijete, i možda uz to biti i samohrani roditelj!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    potpisujem...
    i smatram da nam nedostaje kvalitetna pronatalitetna politika koja se sastoji od ovakvih ''malih'' stvari. Mi planiramo imati i četvrto i peto dijete i to ne zbog toga što mi je jeftiniji ili besplatan vrtić, jer imam od grada zagreba 9000 kuna (nažalost upitnih) po djetetu tijekom 6 godina ili zato jer mi se djeca priznaju kao porezna olakšica. ljudi koji žele imati više djece, imaju ih. oni koji ne žele, nemaju ih a prečesto slušam priče tipa ''lako tebi rađati djecu kad imaš stan koji ne otplaćuješ i siguran posao...i slične. mene ne zanima ''priuštiti djeci pristojan život'' u vidu garantiranih ljetovanja, skijanja, toga da svakom moram omogućiti pošteni start u vidu kata kuće ili garsonijere pa ih imati dvoje, nego imati ih koliko mognem i odgajati ih da nauče raditi, da im ništa nije teško, da stoje jedni uz druge kao što ja imam petero takvih.
    malo sam otišla offt ali i ja otplaćujem kredit za auto a uskoro ću i kredit za kuću i smatram da NEMA dovoljno poticaja još uvijek sa strane države u pogledu pronatalitetne politike - zato svaka pomoć dobro dođe. s druge strane gledano, država ulaže u pronatalitetnu politiku i školuje nam djecu koja onda nemaju mogućnost zaposlenja i odlaze u druge države koje im nude visoke plaće i koje na njih nisu potrošile niti centa tako da kako god okreneš sve skupa nema smisla.
    ukoliko zaživi ovo rangiranje vrtića, plaćat ćemo 200 umjesto 700kn, što je i te kako osjetna razlika.
    da je cijeli taj novi sustav čista debilana, to je činjenica.
    mislim da je malo moguće da mi djeca ostanu bez vrtića obzirom na to da ih je dvoje u vrtiću već sad - zanima me kako bi mi objasnili kako to odjednom više nisu upisani otkad vrtić plaćam 200 kn.
    da vidim kojem bi roditelju koji plaća 1500kn vrtić mogli reći da donese papirnate maramice i ručnike u vrtić, i kako to uopće mogu riješiti.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam totalna zbunjola s ovom temom...što više razmišljam, više me glava boli.... 200 kn je bilo premalo za vrtić...svi nešto muljaju, rade na crno, prijavljuju se na druge adrese, kradu, lažu...ne mogu se ja u tome snać... Meni je ok plaćat djetetu 500kn vrtić, ali mi opet bude glupo što znam da će ženskoj koja ne radi dvoje djece ić u vrtić besplatno... Najbolje da svi legnemo, ne radimo ništa, a drugi nek plaćaju.... eto, bolje da ne razmišljam o tome

  32. #132
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam totalna zbunjola s ovom temom...što više razmišljam, više me glava boli.... 200 kn je bilo premalo za vrtić...svi nešto muljaju, rade na crno, prijavljuju se na druge adrese, kradu, lažu...ne mogu se ja u tome snać... Meni je ok plaćat djetetu 500kn vrtić, ali mi opet bude glupo što znam da će ženskoj koja ne radi dvoje djece ić u vrtić besplatno... Najbolje da svi legnemo, ne radimo ništa, a drugi nek plaćaju.... eto, bolje da ne razmišljam o tome
    debeli potpis

  33. #133
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    potpuno se slažem da je 200 kn stvarno premalo za vrtić.. i mislim da je većina roditelja spremna platiti više, ali jednako više...

    MM je ima prebivalište u drugom gradu-kako se na to gleda??
    osim toga dobivamo još jedno dijete idući mjesec...

    koja je cijena vrtića za moje prvo dijete?














    ..
    ovo je potpuno nepravedno...

    MM ima prebivalište u drugom gradu, kako se to gleda??

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    nama skače cijena vrtića za 3 puta. do sada plaćali 500kn, od 01.07 (ako sam dobro shvatila) plaćat ćemo 1500kn.

    imamo lijepe plaće, donekle stabilan posao, ali i stambeni kredit i režije koje nam pojedu dobar dio primanja.
    i posao gdje trenutno radimo u dvije smjene (ja od 7 do 3, mm od 3 do cca ponoći) zbog bolesti mlađe, jer si ne možemo priuštiti bolovanje, ni mm ni ja.
    nemamo ni opciju čuvanja (baka servis). većina novaca odlazi na hranu. ne idemo na zimovanja, ni na putovanja. za ljetovanje štedimo tokom godine - s ovim i to dolazi u pitanje.

    taman sam se ponadala da ćemo nakon namještanja stana (uselili prije 2,5god), porodiljnog i tete čuvalice (mala nije dobila vrtić prvu godinu) dovesti tekuće račune u pozitivu - malo sutra.

    eto, tipična smo "društvena krema" koju treba oplesti sa što većim davanjima, nema šta.

    i sve češće razmišljamo i razgovaramo o odlasku vani.

  35. #135
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    pobjegao mi je dio teksta na dno pa se ispričavam

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Ovdje nije stvar u cijenama, nije stvar koliko tko plaća itd... ovdje je stvar da netko treba platiti nečiju nesposobnost, pljačku, nemogućnost ostvarivanja vizije da ljudi žive sretno s onoliko koliko su poštenim radom zaradili. Žele ribu čistiti od repa (što smo mi koji plaćamo sve i svašta, pošteno i bez pogovora), a ne od glave (to su Oni, gosp. Bandić i slični). Kad očiste od glave (počne funkcionirati sudstvo, porezi, kontrola i evidencija poreza i porijekla novca) neće biti potrebe za ovim nebulozama a ako i bude potrebe ljudi će bez pogovora plaćati sve svoje obaveze, isklistalizirati će se tko je tko i koje su njegove obaveze u ovom društvu, i da smo svi odgovorni za poteze koje vučemo, da trebamo biti jedni drugima prijatelji s čistim računima i pogledati svog susjeda u oči i reći: da, sretan sam jer imam posao, obitelj, zdravlje i zadovoljan sam koliko zarađujem jer toliko vrijedim, ima boljih od mene, neka žive bolje, plaćat će veće poreze i svima nama će kroz prireze koje takvi ljudi plaćaju život u ovom gradu biti ispunjeniji. To sve vrijedi jedino onda.... KAD ĆE OVAJ GRAD I SVE ŠTO RADIMO VODITI LJUDI S BAR MALO POŠTENJA PREMA SEBI I DRUGIMA, KAD ĆE NETKO IMATI NEKU DOBRONAMJERNU VIZIJU,....LJUDI ŽIVIMO U ZEMLJI SA 90% STANOVNIŠTVA KOJI SE DEKLARIRAJU KAO KRŠĆANI!!! Moje dijete niti bilo čije drugo neće plaćati veću cijenu vrtića zbog one manjite koji ne cijene život nego samo svoj džep.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Nekako sam se nadala da ću se u ovoj grupi naći čim kasnije .Bez uvrede naravno samo sam se nadala da ću čim kasnije morati razmišljati o vrtiću.Naime ja sam trenutno doma sa našim 2,5 godišnjakom ali izgleda da ću morati na posao krajem ove ili početkom iduće što znači potraga za vrtićem
    Zanima me slijedeće: živim sa ocem djeteta u vanbračnoj zajednici ,poslodavac će me prijaviti na 2190 Kn dok partner ima 7500.Živimo u blizini Zaboka ali radimo u Zg.Jer ima netko ideju koliko će nas koštati vrtić u Zg a koliko u npr.Zaboku ako ovaj zakon fakat prođe?I da- naravno da smo u kreditima( auto,stan i život) za slijedeća 2 ili 3 života i da pretačemo iz šupljeg u prazno.Hvala i sorry na padobranstvu ali stvarno nemam živaca čitati sve prethodne postove.

  38. #138
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mamamina, potpis!

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj MihaelaMJ prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je drago da se napokon napravilo nešto u vezi cijena vrtića. Godinama nisam mogla dobiti vrtić za svog Jeru, jer je navala bila velika, zbog male cijene. Mi smo plaćali privatni vrtić, a ljudi u autima od 100.000 eura su dovozili svoju djecu, meni ispred kuće, u vrtić.
    Jedino smatram da bi se kredit za stan trebao odbiti od prihoda. Ne kredit za auto niti, skijanje i slično.
    Sada će se desiti slijedeće:
    1. Ljudi koji spadaju u najskuplji razred će prebaciti svoju djecu u privatne vrtiće
    2. Bit će više mjesta za nas ostale u državnim vrtićima
    3. Možda čak bude i nedovoljno djece u nekim grupama, pa se tete budu trudile zaradit svoju paću, a ne samo čekati 16h da šmugnu doma.
    Da, evo na primjer ja ću osloboditi 2 mjesta jer uopće neću moći plaćati vrtić
    pošto će mi vrtić koštati trećinu ukupnih prihoda kućanstva, a druge dvije trećine je kredit za stan
    Ima nas koji smo ostali bez posla ili/i su nam se prihodi drastično smanjili u
    odnosu na prošlu godinu pa nam cijena vrtića + kredit (za jedini stan) = jedina plaća u obitelji

  40. #140
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zar se takve promjene ne uzimaju u obzir? je li netko provjerio u vrtiću ili gradskom uredu?

    npr:

    lani porodiljni, sad plaća
    lani plaća, sad porodiljni
    lani plaća, sad burza
    lani 4 člana kućanstva, sad 5

    etc.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ako prijedlog ipak slučajno ne prođe na Skupštini, tko će roditeljima koji su već digli uvjerenja vratiti novac??

  42. #142
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ako prijedlog ipak slučajno ne prođe na Skupštini, tko će roditeljima koji su već digli uvjerenja vratiti novac??
    Tko? Nitko! Malo su napunili državnu kasu. To je zato i došlo ovako na blef

  43. #143
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa Vidi poruku
    nama skače cijena vrtića za 3 puta. do sada plaćali 500kn, od 01.07 (ako sam dobro shvatila) plaćat ćemo 1500kn.

    imamo lijepe plaće, donekle stabilan posao, ali i stambeni kredit i režije koje nam pojedu dobar dio primanja.
    i posao gdje trenutno radimo u dvije smjene (ja od 7 do 3, mm od 3 do cca ponoći) zbog bolesti mlađe, jer si ne možemo priuštiti bolovanje, ni mm ni ja.
    nemamo ni opciju čuvanja (baka servis). većina novaca odlazi na hranu. ne idemo na zimovanja, ni na putovanja. za ljetovanje štedimo tokom godine - s ovim i to dolazi u pitanje.

    taman sam se ponadala da ćemo nakon namještanja stana (uselili prije 2,5god), porodiljnog i tete čuvalice (mala nije dobila vrtić prvu godinu) dovesti tekuće račune u pozitivu - malo sutra.

    eto, tipična smo "društvena krema" koju treba oplesti sa što većim davanjima, nema šta.

    i sve češće razmišljamo i razgovaramo o odlasku vani.
    slično.

  44. #144
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni je imovinski ili dohodovni cenzus jasan u Skandinaviji di se ne radi na crno, ne pelješi one koji zarađuju bjesnim izadcima za poreze, ZO-a moraju privatniku, jer "socijalnom" ne stignu i MO koje neće ni vidjeti jer će dok dodju u penziju (sa 70) to negdje bit u povratku HR duga. Di se zna za svakoga kolika mu je plaća, koliki su mu izdaci, di kad ne primiš plaću, poslodavac završi na sudu i kažnjen je u istom stoljeću...
    a tu-di niti jedan privatnik ne prijavljuje sebe na više od minimalca, di više ljudi radi na crno nego normalno, di se ne zna ko pije-ko plaća (ajde to se zna).
    Ja vjerujem u socijalnu pravdu-zato postoje porezni razredi i to je to.
    Nemamo svi iste opcije u životu, nismo svi imali opciju završit fakultete i naći ok posao-razumijem, postoji i skupina ljudi koja se odrekla svojih želja da može jednom sebi nešto priuštiti. To nikom ne pada na pamet: ) Ovo je nagrada?
    ISto tako nismo svi imali opciju dobit barem garsonijeru ili barem ne strahovati za roditelje koji su u najboljim godinama ostali bez poslova, nisu imali opcije dobit druge, ili su u mirovinama od kojih ne mogu ni pojest.
    Kod nas se zaista ne zna kakva je čija konačna brojka-na kraju mjeseca-i di mu zapravo to što ima ide.
    Ne zna se. Previše je mutila.
    I to da su kriteriji plaće i broj djece je uvreda za one koji su se školovali i rade da bi mogli hranit to svoje jedno dijete-jer su se drugo bojali imati budući da ne znaju kad će izgubit posao i banka će im sjesti na stan.
    Kazna za ziherašenje??
    Sramota.

    Ja predviđam-a mislim da nisam jedina-da će testiranje terena dovesti do priče zvane debeli minus za ZG proračun-pa da će se odustat od svega.
    Jer će po starom HR običaju bit strica i strina, minimalaca i nezaposlenih-čudo.

  45. #145
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pitam u vrtiću trebam li donijeti potvrdu o prebivalištu ako nismo mijenjali adresu od upisa. Kaže žena da treba. Ja se češkam po glavi i mrmljam da moram na MUP po to, a ona mi kaže: pa donesitre staru, zar nemate nijednu doma? Sigurno imate original ove koje ste nam donijeli prije 2 godine na upisu, nama ste donesli fotokopiju, a uvjerenje samo na uvid!
    Rekoh - znači original te iste kopije koju već imate.
    Da, da, kaže ona.

    Mislim, ako ovo nije vrhunac birokracije, onda ne znam što jest!

    Također za starije dijete koje napušta vrtić 30.6. ne treba potvrda o prebivalištu (a kako misle dokazati da i ona živi s nama?)

    Za budući školski produženi boravak prvašića također je dovoljna stara potvrda o prebivalištu, ako se nije mijenjala adresa.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 11.04.2011. at 14:27

  46. #146
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je imovinski ili dohodovni cenzus jasan u Skandinaviji di se ne radi na crno, ne pelješi one koji zarađuju bjesnim izadcima za poreze, ZO-a moraju privatniku, jer "socijalnom" ne stignu i MO koje neće ni vidjeti jer će dok dodju u penziju (sa 70) to negdje bit u povratku HR duga. Di se zna za svakoga kolika mu je plaća, koliki su mu izdaci, di kad ne primiš plaću, poslodavac završi na sudu i kažnjen je u istom stoljeću...
    a tu-di niti jedan privatnik ne prijavljuje sebe na više od minimalca, di više ljudi radi na crno nego normalno, di se ne zna ko pije-ko plaća (ajde to se zna).
    Ja vjerujem u socijalnu pravdu-zato postoje porezni razredi i to je to.
    Nemamo svi iste opcije u životu, nismo svi imali opciju završit fakultete i naći ok posao-razumijem, postoji i skupina ljudi koja se odrekla svojih želja da može jednom sebi nešto priuštiti. To nikom ne pada na pamet: ) Ovo je nagrada?
    ISto tako nismo svi imali opciju dobit barem garsonijeru ili barem ne strahovati za roditelje koji su u najboljim godinama ostali bez poslova, nisu imali opcije dobit druge, ili su u mirovinama od kojih ne mogu ni pojest.
    Kod nas se zaista ne zna kakva je čija konačna brojka-na kraju mjeseca-i di mu zapravo to što ima ide.
    Ne zna se. Previše je mutila.
    I to da su kriteriji plaće i broj djece je uvreda za one koji su se školovali i rade da bi mogli hranit to svoje jedno dijete-jer su se drugo bojali imati budući da ne znaju kad će izgubit posao i banka će im sjesti na stan.
    Kazna za ziherašenje??
    Sramota.

    Ja predviđam-a mislim da nisam jedina-da će testiranje terena dovesti do priče zvane debeli minus za ZG proračun-pa da će se odustat od svega.
    Jer će po starom HR običaju bit strica i strina, minimalaca i nezaposlenih-čudo.
    Potpis pod sve.

    A da će biti minusa u blagajni, o hoće. Itekako. Osim ako mjesta u vrtićima nisu unaprijed rezervirana za one s dubljim džepom. A i to je moguće.

  47. #147
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam u vrtiću trebam li donijeti potvrdu o prebivalištu ako nismo mijenjali adresu od upisa. Kaže žena da treba. Ja se češkam po glavi i mrmljam da moram na MUP po to, a ona mi kaže: pa donesitre staru, zar nemate nijednu doma? Sigurno imate original ove koje ste nam donijeli prije 2 godine na upisu, nama ste donesli fotokopiju, a uvjerenje samo na uvid!
    Rekoh - znači original te iste kopije koju već imate.
    Da, da, kaže ona.

    Mislim, ako ovo nije vrhunac birokracije, onda ne znam što jest!

    Također za starije dijete koje napušta vrtić 30.6. ne treba potvrda o prebivalištu (a kako misle dokazati da i ona živi s nama?)

    Za budući školski produženi boravak prvašića također je dovoljna stara potvrda o prebivalištu, ako se nije mijenjala adresa.
    znači treba donijeti ORIGINAL potvrde, bez obzira koliko stara bila. na uvid, a ostaviti im kopiju?

    a ona kopija koju već imaju nije dobra.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    srecom sam tri dana bila pošteđena ove vijesti do jutrosnjeg odlaska u vrtic...
    Nekoliko je činjenica koje me jako smetaju
    1. POlovica ljudi koje poznam prijavljeno je na malu plaću a ostatak dobivaju na ruke. I naravno da nekima to odgovara je bi u protivnom imali nekoliko stotina kuna manju plaću.
    Suprug i ja plaćamo porez i prirez do zadnje lipe prihoda. Tko nam je kriv?!

    2. Oboje smo visokoobrazovani i meni je razumljivo da imamo nešto veće prihode od drugih. Pa studirala sam 5 godina za to dok su primjerice blagajnice iz mog razreda tih 5 godina dobivale plaću.

    3. I da ne bude zabune: radim u jednod znanstvenoj instituciji koja me nakon stjecanja titule dr.sc (dakle još 4 godine školovanja) plaća 6200 kuna zbog kojih ću plaćati s dvoje djece vrtić 800 kuna.

    Ljetujemo kod muževog brata jer za drugo novca nemamo.
    Imamo zato kredit 4500 kuna za stan (ne luksuzni). Auto nemamo!

    E pa stvarno čovjek pomosli da e najbolje dati otkaz sjesti kod kuće, djecu poslati u vrtić...

    PS Brat mi živi u Norveškoj. Da netko radi za minimalac a primejrice visoko je obrazova pozovu i njega i poslodavca i pitaju: da li ne možeš naci drugi posao pa radiš ovaj za mizeriju. I kako je uopće moguće da kod tebe radi netko obrazovan za te novce?!
    A doplatak dobiju SVA djeca u jednakom iznosu. Oni koji nemaju (ne placaju namete) to dobiju gratis a ostalima je to na neki način povrat...

    Ma baš sam bijesna

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Teta u vrtiću kaže kako će sve skupa ispasti debeli minus jer će najviše djece prestati plaćati a ono malo koji budu plaćali nikako neće moći pokriti izgubljeno


    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis pod sve.

    A da će biti minusa u blagajni, o hoće. Itekako. Osim ako mjesta u vrtićima nisu unaprijed rezervirana za one s dubljim džepom. A i to je moguće.

  50. #150
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko sam shvatila, sad im treba original da ga stave pod jastuk zauvijek.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •