Stranica 61 od 112 PrviPrvi ... 1151596061626371111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #3001
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    zamisli da ti dijete dođe u školu s dosjeom: izbačen iz vrtića
    izbačen iz vrtića po naputku gradonačelnika
    odmah bi postao glavni štemer

  2. #3002

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    " Naglasio je da dragi bog sve vidi i čuje, a vidi i sirotinju. Gradonačelnik Bandić tvrdi da oni koji jako puno imaju nisu njegova briga zato što su se oni snašli u pretvorbi i privatizaciji. 'Snalažljiviji su i hvala bogu da imaju, ali neka puste na miru ljudi koji imaju malo ili nemaju ništa i budu solidarni. U ime Boga, u ime pravde i u ime solidarnosti', poručio je Bandić. "

    koja pretvorba i privatizacija , o čemu on to priča. Eto gdje je strpao sve one koji trebaju plaćati više od 400 kn.

    I ja se isto nadam da dragi bog sve vidi i čuje pa tako i njega. Stvarno mi je više dosta da me taj čovjek koji je nažalost gradonačelnik mog grada, konstantno vrijeđa i pljuje sve ono što radim i sve ono što jesam. Trenutno se stvarno osjećam kao da mi je IQ manji od 50.

    Solidarnost se ostvaruje progresivnim oporezivanjem, ali to njemu nitko nije rekao ili on to ne može razumijeti.

    U vrijeme privatizacije ja sam bila srednja škola, otac mi je preko noći završio u penziji, a mama je 2 godine radila bez plaće. Eto, kako smo se snašli u pretvorbi i privatizaciji.

    Ja znam da ti dijete ne mogu samo tako izbaciti iz vrtića, ali i sve ovo je suprotno zakonu pa se događa. I iskreno, pomalo me strah što će se dogoditi, ako nam na vratima vrtića kažu da ne možemo ući i da dijete ne može ostati. Ja ću taj čas zvati odvjetnika i medije, ali se bojim te scene zbog svog djeteta, svom djetetu ne želim priuštiti takvu scenu, ali se bojim da ću možda morati.

  3. #3003
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    najžalosnije od svega je da je i čitava masa tih s ajkjuom manjim od 50 svojedobno glasala za njega
    ali sad si ih je prekrižio za sva vremena jer ovih drugih s većim ima valjda više
    nema što - dobra taktika

  4. #3004
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:
    a svi koji su prijavili stvarna stanja - prihode i članove kućanstva - očito stvarno imaju "AJKJU" manji od 50, jer da nemaju snašli bi se baš kao i sirotinja
    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....

  5. #3005
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislim da je taj citat koji te uvrijedio bila zapravo ironija.

  6. #3006
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Možda i je ironija, ali je jako puno onih koji baš tako misle i tako su postupili.

  7. #3007
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam prilično sigurna da je gore rečeno s ironijom i da nikako nije mišljeno da vrijeđa one koji bi trebali platiti više.Barem to ja tako čitam. Na ovoj temi se manje-više ipak svi slažemo da sustav jednostavno nije pravedan.

    Nemoj se ljututi, ima nas dosta sa istom ili sličnom pričom i ako igdje, ja mislim da se ovdje možemo ispuhati jer ima puno istomišljenika i ljudi u istom položaju.

    Sve drugo što si rekla, potpisujem. Nažalost, nitko se ne želi zaista, ali zaista zauzeti za nas koji trenutačno ionako nosimo državnu blagajnu na svojim leđima. A to što MZOS ne želi izaći u nadzor, to je neoprostivo. Slučaj "Vrtići" samo je dokaz da pošten čovjek u ovoj državi ne može računati da će ga netko zaštititi.

  8. #3008
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Ta jedna forumašica sam ja i to je bilo toliko bolno ironično rečeno da sam, gle vraga, uvrijedila i samu sebe...al, no dobro
    poanta je, za one koji nisu shvatili, bila ta da stvarno ispada da smo u ovoj državi stvarno, kako naš vrli gradonačelnik i sam kaže, glupi samo oni koji se školuju, pošteno rade, privređuju državi, prijavljuju svoja stvarna primanja i svoje stvarne članove kućanstva.... jer se jedino njih svatko drzne opaliti po džepu...no to smo već preko nekoliko puta prežavakali, tako da sam naivno pomislila da obrazloženje nije bilo potrebno

  9. #3009
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    OK, sorry, izvukla sam iz konteksta, ali i dalje stoji da ima onih koji stvarno tako misle.

  10. #3010
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ...ali ja se za razliku od našeg gradonačelnika znam ispričati...
    pa eto, žao mi je
    ako sam uvrijedila još nekog osim sebe

  11. #3011

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Kaze mi danas kolegica kojoj muz osim sto radi u firmi zaradju i drugdje da je bez obzira sto n poreznoj potvrdi stoji "ostvaruje prihode i po drugoj osnovi", nitko nije pitao za te druge prihode (ona sama kaze da su gotovo veci nego osnovni)
    i stoga manje placa vrtic

  12. #3012

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Inace kod nas neki pohrlili po besplatne uplatnice... jer ima jako odgovaraju
    a sto kod kuce imaju crnu ekonomiju: briga ih!

  13. #3013

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    I jos nesto: u potpunosti se slazem s AndrejomMa

    Naravno da Bog vidi sve, kako kaze nas gradonacelnik; al brojne za to bas briga

  14. #3014
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Inace kod nas neki pohrlili po besplatne uplatnice... jer ima jako odgovaraju
    Jel vas to čudi? Pa kome to ne bi odgovaralo?
    A crnu ekonomiju bi trebala rješavati država koja ne radi ništa.

  15. #3015

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    I jos nesto: jeste vidjeli na sto Zagrebacki holding trosi novac- milijun kuna da bi bilo njihovo ime na gaćama nogometaša!!!

  16. #3016
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....
    X....sad mi je žao što kad sam bila mlađa nisam otišla iz ove zemlje

  17. #3017
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    U računovodstvo vrtića, nek pred tobom ponovo obrade papire. I isprave pogrešku.
    Samo se nadam da su oni pakirali kuverte, jer još mi nije jasno tko je radio izračun - vrtić ili su od Skupštine oni dobili određenu cijenu za svakog posebno?
    No ok, jedva ćekam sutra da vidim šta će mi reći, al KIPIMMMM od bijesa, jer nam ova cijena ajmeeeee!

    A ni ne usudim se upustiti u raspravu o lažnim prijavama, umanjenim prikazima dohodaka, koje sam na svoje oći imala prilike vidjeti, no ono što je još žalosnije je da se sa tim podatkom onda ljudi hvale, kako će sad lijepo imati besplatan vrtić....fuj.

  18. #3018
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se nadam da su oni pakirali kuverte, jer još mi nije jasno tko je radio izračun - vrtić ili su od Skupštine oni dobili određenu cijenu za svakog posebno?
    No ok, jedva ćekam sutra da vidim šta će mi reći, al KIPIMMMM od bijesa, jer nam ova cijena ajmeeeee!

    A ni ne usudim se upustiti u raspravu o lažnim prijavama, umanjenim prikazima dohodaka, koje sam na svoje oći imala prilike vidjeti, no ono što je još žalosnije je da se sa tim podatkom onda ljudi hvale, kako će sad lijepo imati besplatan vrtić....fuj.
    Vaši papiri se nisu makli iz računovodstva, u Grad su išli samo obrađeni podaci iz kompjutera te je Grad na osnovu toga štampao uplatnice.
    Sve greške nastaju jedino u računovodstvu, a obzirom na količinu podataka, način na koji se to obrađivalo, greške ni ne čude.
    I ubijte me, al ja stvarno ne vidim gdje je "fuj" u tome da su ljudi koji su to mogli napravili sve što se legalno moglo da plaćaju manje.
    Pa nisu oni krivi što su ovi u Gradu to tako lijepo isplanirali, jasno i određeno. I nadasve pravedno (@Deddy, vi'š kako lijepo pišem )

  19. #3019
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    joj, romi, kakva Skupština?!
    Pa nisu oni tiskali uplatnice!

    Gradski ured je slao na vrtiće, a vrtići dijele roditeljima.

  20. #3020
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Sorry, na to sam mislila, samo kako radim tri stvari odjednom... crvenim se!
    Ok, no poanta ostaje ista.

  21. #3021
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna sam od onih čija djeca idu u vjerski vrtić i još ne znam koliko ćemo plaćati vrtić, ali da ide u gradski - plaćali bismo maksimalnu cijenu za dvoje djece.
    Ako je ovo socijalna pravednost, onda sam ja stvarno luda.
    Ne želim nikog vrijeđati, ali ne želim niti da se mene vrijeđa.

    Dakle, moralno - postajemo država koja cijeni varanje, kriminal, razvedenost, ....
    Pogledajte oko sebe, vrijeđa nas gradonačelnik, a i mi međusobno na ovom forumu vrijeđamo jedni druge.
    Dakle, jedna je forumašica napisala:

    i time je uvrijedila mene osobno.
    Iako imamo dobra primanja, nismo neki tajkuni niti smo se obogatili privatizacijom.
    Ulagali smo u svoje obrazovanje, stekli zanimanje i pošteno zarađujemo svoju plaću koja je i manja od odgovornosti koju imamo. Kupili stan i auto na kredit, ulažemo u djedovinu da bi djeca znala odakle dolaze, pomažemo roditeljima koji su u zasluženoj mirovini, vjerski i moralno živimo i odgajamo svoju djecu, nismo rastavljeni, ne živimo na različitim adresama, nismo fiktivno prijavljivali nikog,....
    I radi toga postajemo diskriminirani u ovoj državi....sramota.
    Do sada mi je satisfakcija mog odgovornog posla (uz to što volim svoj posao) bila ta neznatno veća plaća od državnog prosjeka, a sada kada platim vrtić - neće biti niti to.

    Ovo je socijalna nepravda, a nikako pravda.
    Upravo većina, koja zagovara model Bandića i kojima se čini da je to ispravan model, neka zbroje luksuz koji troše mjesečno - telefon, mobitel, kave, izlasci,...
    Da li mislite da bi tada i ZET, i kruh i struju trebali plaćati po dohodovnom cenzusu?
    Da ne ponavljam sve što je već pisano na ovoj temi - od poreza i prireza do lažnih prijava i svega....
    Eto, ja sam jako ogorčena i zbog cijele ove teme, ali sve me više zgražaju ljudi oko mene i moral koji nam je.... ma neću se ni izraziti....

    I ne bi bilo ni ovog odgovora da noije bilo citata koji sam gore navela.
    Jedno veliko hvala od svih koji se trude biti pošteni i tako uče i svoju djecu....
    oprosti, ali sada se ja osjećam uvrijeđenom.
    ako sam rastavljena i samohrana mama, ne znači da ne odgajam svoju djecu niti da nisam moralna.


    radim, školujem se i dalje, te ulažem u njih. molim bez diskriminacije.

    btw, mi još nismo dobili uplatnice.

  22. #3022
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A i kakve veze vjera ima s ovim? Ako nisi vjernik onda si manje vrijedan ili što? Ili vjernici ne rade pošteno?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 01.09.2011. at 14:14

  23. #3023
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Neki su se samo fiktivno rastavljali da bi dobili olakšice, dakle "lažna"rastava.
    A neki koji se deklariraju kao vjernici su svjesno lagali i moral im malo znači.
    Ne kažem da ako nisi vjernik je to dozvoljeno ili obrnuto, ali nekome tko se deklarira kao takav, to bi trebalo biti nezamislivo, a kamo li lako ostvarivo.
    Evo, i opet na sam spomen vjere odmah se ulazi u raspravu.

    Ovo su moja obrazloženja onoga što je drugima zasmetalo.
    Stijena, .

  24. #3024
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A i kakve veze vjera ima s ovim? Ako nisi vjernik onda si manje vrijedan ili što? Ili vjernici ne rade pošteno?
    ja sam to shvatila da se nije posegnulo za promjenom prijava boravka, da se ne radi na crno...ovaj dio o vjeri mi je promaknuo ali mislim da nije ciljala na vjeru kao vjeru..više na moral i poštenje...barem sam si ja to tako protumačila...

  25. #3025
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Lako je osuđivati. Ako će nekome razvod braka omogućiti da kad poplaća kredite, režije i vrtiće ima i za hranu, gdje je tu pitanje morala?

  26. #3026
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Eto, vjernicima bi trebalo biti.........

  27. #3027
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Lako je osuđivati. Ako će nekome razvod braka omogućiti da kad poplaća kredite, režije i vrtiće ima i za hranu, gdje je tu pitanje morala?
    ja osobno nikog ne osuđujem...svatko radi po svojoj savjesti i mjerilima...očigledno tako i funkcioniramo kao društvo i zemlja

  28. #3028
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Je li se u svim ZG gradskim vrtićima mijenjalo r. vrijeme? U našem je obavijest da je r. vrijeme od 8-17, ne više od 7.30-16.30, tj. sad je dežurstvo od 7 do 18.

  29. #3029
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj...sad sam se slatko nasmijala na ovo o vjernicima....Znam više "velikih" vjernika koji bi i mamu vlastitu prodali od onih koji to nisu pa su pošteni....Nije tema sorry na OT!
    a

  30. #3030
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    jeste čuli jutros na Anteni da je Ured za financije Grada Zagreba rekao da, ako roditelji nastave plaćati po starom, slat će opomene, ali dijete neće ispisati iz vrtića nego će se to pisati kao dug, dok se ne razriješi situacija sa vrtićima? Što je to, blagoslov Grada da ne plaćamo cifru koju smo dobili?

  31. #3031
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je moguce da roditelj IMA dodatnih 200 kn za poseban program (senski, sportski i sl.) a nema ni kune za redoviti? Apsurdi nad apsurdima na sve strane. Ili da dijete ide na DODATNE aktivnosti tipa ritmika, engleski, ZAGI.. sve po 200-injak kn na mjesec a istodobno mu je redoviti program besplatan?
    Neki na primjer, nisu imali izbora pa su morali uzeti poseban program.. Ucijenjeni smo posebnim programom koji košta 300kn, a oslobođeni smo plaćanja vrtića, barem bi trebali biti.. da nismo pristali, ne bi dobili mjesto u vrtiću.. Odgovara nam jedino to što ih je manje u grupi, s obzirom na dijagnoze djeteta.. A kako ćemo plaćati, još uvijek ne znam..

  32. #3032
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    divide et impera

  33. #3033

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    22

    Početno

    Roditelji,
    prijedlog ustavnosti odluke nije podignut ali je spreman u ladici (razgovarao sam sa g. Manolom). U ladici je jer ukoliko podnesu prijedlog priznalo bi se da je Bandićeva odluka pravovaljana. Dok god on šalje uplatnice sa akontacijom i gomila dug (informacija iz ureda za financije) on ostavlja mogućnost roditeljima da plaćaju po odluci GS (koja je pravovaljana) po čl. 48 i čl. 49 Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju i po mišljenju sva tri ministarstva. Ukoliko on pošalje prema nama opomenu ili riješenje o izbacivanju dijeteta znači da nema više akontacije i ide provjera ustavnosti njegove odluke. Što se tiče izvbacivanja dijeteta iz vrtića g. Manola ne ostavlja ni najmanju mogućnost jer nema zakonske osnove (ugovor sa vrtićem ne posjeduje stavku da se dijete automatski ispisuje iz vrtića ukoliko ne platite račun nego stoji da se može izbaciti, prema Zakonu o obveznim odnosima) i digla bi se na noge i pravobraniteljica za dijecu.

  34. #3034
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja te danas drugi put potpisujem

  35. #3035
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj ForEverGreen prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, da ponovim, pronatetna politika znači vrtić = nula kuna.

    Ovo što vi zagovarate nije pronatalitetna politika iz 2 razloga:
    1. potiče dohodovni cenzus koji je idealan za kriminalne malverzacije
    2. što je s onima koji npr. naslijede stan od bake i ne moraju dići kredit? oni eto, imaju tu sreću. je li to znači da će oni zbog toga što se nisu zaduživali i upadali u dugove biti diskriminirani većom cijenom vrtića? Ili svi trebamo biti bankarsko roblje kako bi imali povoljniji vrtić?

    Ne kužim vašu logiku, nema veze s pronatalitetnom politikom, i vi to što zagovarate - zagovarate iz neznanja i ignorantnosti.

    Sramota je da se djeca od rođenja segregiraju na ikoji način, jer to donosi niz problema u odrastanju djeteta i utječe na njegovo samopouzdanje i sreću.
    Eto ga na. Sad sam neznalica i ignorant. I Bandicev glasac.
    Ne znam gdje i kada sam rekla da se slazem s dohodovnim modelom. Bas suprotno, ali pokusavam diskutirati, sagledati stvari iz razlicitih kuteva i namjerno ne vaditi 'svoj primjer', 'susjedin primjer', 'Perin primjer' i sl.
    A moj primjer je takav da dijete jos uvijek nosi majicu s prosvjeda. Naime, nama je skoro pa zivotno vazno da Bandicev prijedlog krepa.

  36. #3036

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Naravno da je važno da Bandićev model padne. Ali nije važno da padne samo retroaktivno.
    Bitno je da dohodovni cenzus ne zaživi i sa novim prijedlogom proračuna, a on će ga i dalje gurati.
    Neki zastupnici su mu već izašli u susret nudeći "povoljniju" varijantu (max. cijena 1.000 kn).
    Dok je ovakve naše države ne smatram da je iti jedan cenzus primjenjiv!

  37. #3037
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj katja2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji,
    prijedlog ustavnosti odluke nije podignut ali je spreman u ladici (razgovarao sam sa g. Manolom). U ladici je jer ukoliko podnesu prijedlog priznalo bi se da je Bandićeva odluka pravovaljana. Dok god on šalje uplatnice sa akontacijom i gomila dug (informacija iz ureda za financije) on ostavlja mogućnost roditeljima da plaćaju po odluci GS (koja je pravovaljana) po čl. 48 i čl. 49 Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju i po mišljenju sva tri ministarstva. Ukoliko on pošalje prema nama opomenu ili riješenje o izbacivanju dijeteta znači da nema više akontacije i ide provjera ustavnosti njegove odluk
    e. Što se tiče izvbacivanja dijeteta iz vrtića g. Manola ne ostavlja ni najmanju mogućnost jer nema zakonske osnove (ugovor sa vrtićem ne posjeduje stavku da se dijete automatski ispisuje iz vrtića ukoliko ne platite račun nego stoji da se moe izbaciti, prema Zakonu o obveznim odnosima) i digla bi se na noge i pravobraniteljica za dijecu.
    Ali RAVNATELJI po vrticima provode ono sto kaze bandic. Ako kaze neka se dijete ispise jer se dug gomila, dijete ce biti iiispisano

  38. #3038
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ali RAVNATELJI po vrticima provode ono sto kaze bandic. Ako kaze neka se dijete ispise jer se dug gomila, dijete ce biti iiispisano
    Gle, i mene je strah i sve skupa mi je nelagodna situacija. Ali neću platiti drugačije nego po odluci Skupštine. A kad, ako ikad, do čega dođe, nisam jednina - ima nas puno takvih i vjerujem da ne može baš samo tako izbaciti dijete iz vrtića. Ako i da, bit će opet cirkusa.

  39. #3039

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    22

    Početno

    [QUOTE=Lucija Ellen;1953251]Ali RAVNATELJI po vrticima provode ono sto kaze bandic. Ako kaze neka se dijete ispise jer se dug gomila, dijete ce biti iiispisano[/QUOT

    slažem se s tobom samo u jednom da su ravnatelji vrtića marionete i sve je moguće pa i taj scenariji ali u postotku 1 promil. Draga po Zakonu o obveznim odnosima on je dužan donijeti upozorenje jer se ugovor ne može raskinuti jednostrano. Na upozorenje se može žaliti da nije usklađeno saodlukom GS i da napišu na upozorenju da nisam dužan akontaciju nego obračun, našto bi onda Udruga Vrtić za sve podiglo prijedlog ustavnosti. Dok god on šalje akontacije i upozorenje da niste platili akontaciju a ne obračun usluge on (izvršna vlast gradonačelnik) indirektno priznaje odluku GS. Gs i Bandić su dva ovna na brvnu i nisu ni oni ništa bolji od njega pošto isto čuvaju stolice-da ne misliš da ih branim.

  40. #3040

  41. #3041
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

  42. #3042

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    22

    Početno

    potvrda pisanja na zagrebanciji pod linkom

    http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...zbaciti_312998

  43. #3043
    pupe avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Evo se javljam i ja, zasad redoviti voajer na temu... Spadamo u roditelje koji bi ovim izračunom trebali plaćati višu cijenu vrtića. Legitimnom smatram odluku Skupštine te namjeravam plaćati cijenu vrtića po njihovoj odluci. Već su odavno rečeni svi razlozi za bezobrazluk i licemjerje ovog modela pa se neću ponavljati.
    Možda nisam dovoljno zaronila na forumu pa ću pitati ovdje. Što je s modelom plaćanja cjelodnevnog boravka u školama po dohodovnom cenzusu? Znam da se ta odluka u 4. mj. nije pobijala, ali da li se negdje borimo i za to?

  44. #3044
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku


    U vrijeme privatizacije ja sam bila srednja škola, otac mi je preko noći završio u penziji, a mama je 2 godine radila bez plaće. Eto, kako smo se snašli u pretvorbi i privatizaciji.
    a tako je i sa mnom i mmom.isto.
    što sad mi moramo okolo pričati svoju priču kako smo bili na studiju, regularno djetetu plaćali vrtić, a brojali za kruh?
    ma nek odhebe i on i skupština
    jer meni vrtić neće poskupit značajno, samo te uvrede na račun obrazovanih i radišnih nitko tko ima malo mozga u glavi ne može slušat
    pun mi je bog i ove države i svih lopovčina u njoj.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 01.09.2011. at 20:52

  45. #3045
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj pupe prvotno napisa Vidi poruku
    Možda nisam dovoljno zaronila na forumu pa ću pitati ovdje. Što je s modelom plaćanja cjelodnevnog boravka u školama po dohodovnom cenzusu? Znam da se ta odluka u 4. mj. nije pobijala, ali da li se negdje borimo i za to?
    N

    ažalost, Skupština svojom revizijom odluke uopće na to nije reagirala.
    To je izglasano u ožujku, na nekoj sjednici za koju uopće nismo ni znali.
    Čekamo da se razriješi ovo s vrtićima, pa ćemo po istoj formuli "udariti" i na boravak/školu u prirodi/prijevoz...

  46. #3046
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Danas zovem računovodstvo i pitam da kako ćemo riješiti pitanje komplikacija uslijed kojih mi je smanjena plaća, a oni meni nek donesem potvrdu HZZO-a o cifri i zadnje 3 plaće mog muža (wtf?). Na HZZOu druga priča, ne mogu mi dati nikakvu potvrdu o primanjima jer sam se tek prijavila na komplikacije. Ok, to i kužim ,ali čemu potvrda o dohotku MM-a od ove godine?

  47. #3047
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Danas zovem računovodstvo i pitam da kako ćemo riješiti pitanje komplikacija uslijed kojih mi je smanjena plaća, a oni meni nek donesem potvrdu HZZO-a o cifri i zadnje 3 plaće mog muža (wtf?). Na HZZOu druga priča, ne mogu mi dati nikakvu potvrdu o primanjima jer sam se tek prijavila na komplikacije. Ok, to i kužim ,ali čemu potvrda o dohotku MM-a od ove godine?
    kako debilno!!!
    pa šta znači što si na komplikacijama i zašto bi ti se zbog toga trebala smanjiti cijena vrtića kad se gleda UKUPNI GODIŠNJI PRIHOD U PROŠLOJ GODINI. možda si prije nego si otišla na komplikacije imala 3x veću plaću nego prošle godine, pa ćeš na godišnjoj razini spadati u visoki platni razred...a smanjit će ti cijenu jer si na komplikacijama?!

    mislim, super za tebe
    ali nepravedno i van svake pameti.
    ne kužim zašto za sve ljude ne vrijede ista pravila. zašto ja ne mogu dofurati prihode od ove godine i za mm i za mene pa da nam po tome naplaćuju, a ne po prihodima od PROŠLE GODINE koja nema nikakve veze sa sadašnjom?! DEBILANA

  48. #3048
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    pa to i kažem , nema smisla uopće! Zvala sam i Grad, isto su mi rekli, ako sam sad na komplikacijama koje su manje od plaće, to će mi smanjiti cijenu vrtića. Svi vrte neku svoju priču a nigdje ništa napismeno.

  49. #3049
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    pa to i kažem , nema smisla uopće! Zvala sam i Grad, isto su mi rekli, ako sam sad na komplikacijama koje su manje od plaće, to će mi smanjiti cijenu vrtića. Svi vrte neku svoju priču a nigdje ništa napismeno.
    I onda ćeš opet, u teoriji, kad bi ovo potrajalo, a nadamo se da neće, sljedeće godine na račun ove i dalje plaćala manje. andream, nije osobno, samo komentiram princip.
    Pa ajmo onda svi nositi prosjeke plaća svaka tri mjeseca! Bez obzira jesmo li na komplikacijama, bolovanju, neplaćenom dopustu ili jednostavno jer nam poslodavac dva mjeseca nije isplatio plaću. Tad bi se i oni koji se u međuvremenu zaposle podigla cijena vrtića kad dobe plaću. Jer sumnjam da će itko od njih trčati u vrtić s papirima da mu povise akontaciju jer je dobio posao.
    Joj,joj, joj.

  50. #3050

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Zagrebancija je prva u posjedu financijske statistike Bandićevog modela naplate vrtića: Za 43 posto djece vrtići koštaju 0 kn: http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...olovicu_312995

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •