Stranica 4 od 112 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #151
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma da, njima treba original!! A ja, kaj nek si idem po drugi?
    Eh da, mi koji upisujemo prvašića u boravak...Kad mi školi moramo dostaviti papire?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 11.04.2011. at 14:19

  2. #152
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam u vrtiću trebam li donijeti potvrdu o prebivalištu ako nismo mijenjali adresu od upisa. Kaže žena da treba. Ja se češkam po glavi i mrmljam da moram na MUP po to, a ona mi kaže: pa donesitre staru, zar nemate nijednu doma? Sigurno imate original ove koje ste nam donijeli prije 2 godine na upisu, nama ste donesli fotokopiju, a uvjerenje samo na uvid!
    Rekoh - znači original te iste kopije koju već imate.
    Da, da, kaže ona.

    Mislim, ako ovo nije vrhunac birokracije, onda ne znam što jest!
    Ja nisam skužila da li potvrdu o prebivalištu treba donijeti samo za dijete ili i za nas roditelje jer mi kao možemo kopirati osobnu ili kaj? ne kužim...da ne idem dva puta na MUP...

  3. #153
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    za odrasle je dostatna kopija osobne, za šmrkavce treba potvrda o prebivalištu.

  4. #154
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    za odrasle je dostatna kopija osobne, za šmrkavce treba potvrda o prebivalištu.
    tak sam i ja mislila, ali me kolegica uvjerava da je potrebno prebivalište i za roditelje...

  5. #155
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    da li je istina da potvrdu o prihodima koja se podiže u poreznoj treba donijeti i za dijete?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa Vidi poruku
    da li je istina da potvrdu o prihodima koja se podiže u poreznoj treba donijeti i za dijete?

    nije. dijete nema i ne može niti imati ni poreznu karticu niti bilo kakvo porezno uvjerenje. to je neka dezinformacija
    btw. u poreznu treba ići po mjestu stanovanja, odnosno ne u av. dubrovnik već u onu u koju pripadate po kvartu
    da li netko zna jel potvrda o prebivalištu mora biti nova ili može ona s upisa u vrtić?

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    to ne znam, ali znam da Porezna uprava prihodima smatra i dohodak od osiguranja! > konkretno kod mene navodi iznos novca koji sam dobila od osig. kuće nakon što sam prekinula plaćanje živ. osiguranja i zatražila povrat sredstava. to je zapravo moja ušteđevina, a ne prihod, a oni to ubrajaju u prihode, odnosno dohodak, i uvjeravaju me da je to u skladu sa zakonom o dohotku. Naravno da će mi to, ako se cijene vrtića zaista budu formirale prema dobivenoj obavijesti, utjecati na prelazak u viši platni razred! WTF!

    Citiraj Nitica prvotno napisa Vidi poruku
    da li je istina da potvrdu o prihodima koja se podiže u poreznoj treba donijeti i za dijete?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    dovoljna je kopija, ali ako je dijete već u vrtić upisano, onda oni imaju tu dokumentaciju > rekla mi žena u računovodstvu vrtića, kao i to da još ništa ne vadim i da pričekam da se razjasne neke stvari (ma što to bilo) - možda je najbolje pričekati 20.4., pa vidjeti što će se dogoditi...

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    nije. dijete nema i ne može niti imati ni poreznu karticu niti bilo kakvo porezno uvjerenje. to je neka dezinformacija
    btw. u poreznu treba ići po mjestu stanovanja, odnosno ne u av. dubrovnik već u onu u koju pripadate po kvartu
    da li netko zna jel potvrda o prebivalištu mora biti nova ili može ona s upisa u vrtić?

  9. #159
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj majeczka prvotno napisa Vidi poruku
    to ne znam, ali znam da Porezna uprava prihodima smatra i dohodak od osiguranja! > konkretno kod mene navodi iznos novca koji sam dobila od osig. kuće nakon što sam prekinula plaćanje živ. osiguranja i zatražila povrat sredstava. to je zapravo moja ušteđevina, a ne prihod, a oni to ubrajaju u prihode, odnosno dohodak, i uvjeravaju me da je to u skladu sa zakonom o dohotku. Naravno da će mi to, ako se cijene vrtića zaista budu formirale prema dobivenoj obavijesti, utjecati na prelazak u viši platni razred! WTF!
    Baš me zanima, da ti se računa prosjek za porodiljnu naknadu da li bi i onda prihod od osiguranja ušao u prosjek???

    Npr. kad su mi računali prosjek za por. naknadu, onda bonus nije ulazio u prosjek, a sad sam nekako sigurna da hoće!

  10. #160
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me zanima, da ti se računa prosjek za porodiljnu naknadu da li bi i onda prihod od osiguranja ušao u prosjek???

    Npr. kad su mi računali prosjek za por. naknadu, onda bonus nije ulazio u prosjek, a sad sam nekako sigurna da hoće!
    X

    naravno da bonus ne ulazi u prosjek plaće koju dobivaš na porodiljnom, ali ovdje će ući...isto kao i korištenje službenog automobila itd itd....

    kako kaže ona pjesma - Tu nikad neće biti pravde za one koji žele samo da žive i rade...

  11. #161
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    a kaj je s prihodima preko student servisa? (lijena pretraživati cijelu temu u slučaju da je netko već spomenuo )
    radila sam prošle godine tri mjeseca preko student servisa i tri mjeseca normalno, pa me zanima. iako mislim da nije od neke važnosti i ako se računa s obzirom na visinu iznosa.

  12. #162
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    molimo vas da ispunite anketu:

    http://www.facebook.com/zagrebancija?sk=wall

    (prije toga "lajkajte" zagrebanciju)

  13. #163
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=370

    od 14 minute

    Svaka čast, Apri!

  14. #164
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    molimo vas da ispunite anketu:

    http://www.facebook.com/zagrebancija?sk=wall

    (prije toga "lajkajte" zagrebanciju)
    gdje je anketa? ja je nigdje ne vidim????

  15. #165
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    porodiljna naknada, kao i naknada za njegu ne ulaze u prihod. Svakako oduzmite porez i prirez, ne i posebni porez.

  16. #166
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=370

    od 14 minute

    Svaka čast, Apri!
    apri
    kako je prošlo u kući ljudskih prava? ja se na žalost nisam uspjela izvući.

  17. #167
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    porodiljna naknada, kao i naknada za njegu ne ulaze u prihod. Svakako oduzmite porez i prirez, ne i posebni porez.
    Si sigurna za posebni porez? Zakaj ne i njega?

  18. #168
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Čini li mi se ili još nitko nije ništa napisao o tribini u Kući ljudskih prava?

    Još uvijek sam pod dojmom...

    Ako niste bili, znajte da se ne zna definicija kućanstva - naime, nije došao nitko tko je kompetentan na to odgovoriti ;

    i da g.Lovrić nije došao tamo jer je otišao otvoriti šahovski turnir ;

    gđa Devernaj je na 99 % pitanja odgovarala da nije kompetentna odgovoriti - što je vjerujem i istina, a njeni vrli kompetentni kolege nisu se udostojali pojaviti te se stvarno kod većine njenih odgovora stekao dojam da se našla u neobranom grožđu;

    g.Šprem je na pitanje zašto je SDP glasao za Proračun, iako su rekli da neće, odgovorio da su glasali "za" jer su morali !?!

    Danira Nakić-Bilić je argumentirala da se ne radi ni o kakvom Prijedlogu već da je stvar definitivna tj.da Odluku o izmjeni može donijeti isključivo gradonačelnik.

    Roditelji su u svojim pitanjima i razmišljanjima bili jasni, izrazito dobro informirani, dapače,vidljivo dobro pripremljeni za javnu raspravu

    Po mom mišljenju, u odnosu na stvaran broj zagrebačkih roditelja zahvaćenih ovom problematikom - opet nas je, nažalost, bilo puno premalo .

    Još uvijek ne mogu vjerovati da sam na svoje uši čula:"...kako u nedostatku eksplicitno razumljivih definicija, svakome ostaje da učini prema vlastitoj savjesti!"

    To je bilo nešto kao zaključna misao večeri .

    Malu iskricu nade dala mi je gđa iz Građanske inicijative Vrtić za sve koja je rekla da su u savjetovanjima s pravnicima i da već imaju elemente (koje ovom prilikom ne želi otkriti) za postavljanje pitanja ustavnosti ove Odluke i podizanje tužbe na Ustavnom sudu.

  19. #169
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    mm izjavio da se prijavljuje na 2. adresu, onda nismo isto kućanstvo, a vrtić nam je besplatan. Upravo zbog mutne definicije kućanstva.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    37

    Početno

    ček, znači prošlo je poskupljenje? od 1.5. cijene idu gore po ovoj tablici?:
    http://www.jutarnji.hr/milan-bandic-...vrtica/910077/

    također koliko sam ja skužio, kućanstvo su obavezno oba roditelja + bilo tko drugi na adresi te prijavljivanje recimo muža na drugu adresu ne mijenja ništa pošto se za to još treba imati i papir od socijalne skrbi o rastavi. bez toga papira izgleda da muž može biti i na radu u inozemstvu i svejedno obitelj ima primanja u zajedničko kućanstvo...
    ili sam u krivu?
    također ako sam u krivu, plan mi je da se žena koja ima veću plaću prijavi opet kod staraca a da doma prijavimo njezinog nezaposlenog brata. bi to išlo?

  21. #171
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj gesaugen prvotno napisa Vidi poruku
    ček, znači prošlo je poskupljenje? od 1.5. cijene idu gore po ovoj tablici?:
    http://www.jutarnji.hr/milan-bandic-...vrtica/910077/

    također koliko sam ja skužio, kućanstvo su obavezno oba roditelja + bilo tko drugi na adresi te prijavljivanje recimo muža na drugu adresu ne mijenja ništa pošto se za to još treba imati i papir od socijalne skrbi o rastavi. bez toga papira izgleda da muž može biti i na radu u inozemstvu i svejedno obitelj ima primanja u zajedničko kućanstvo...
    ili sam u krivu?
    Ako je suditi prema jučerašnjim izjavama "odgovornih", u krivu si. Oni ne znaju točno definirati kućanstvo te je izrečen "naputak" da se postupi sukladno građanskoj odgovornosti.Znači, sve ti je jasno , jelte

  22. #172
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj majeczka prvotno napisa Vidi poruku
    dovoljna je kopija, ali ako je dijete već u vrtić upisano, onda oni imaju tu dokumentaciju > rekla mi žena u računovodstvu vrtića, kao i to da još ništa ne vadim i da pričekam da se razjasne neke stvari (ma što to bilo) - možda je najbolje pričekati 20.4., pa vidjeti što će se dogoditi...
    Na nasem vrticu pise da nece prihvatiti kopije!

  23. #173
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Sa Legalisa:

    "Najčešće propisi kojima se uređuju neka davanja iz proračuna, a koja davanja su ograničena imovinskim cenzusom, sadržavaju definiciju pojma "kućanstvo" (obično uz navođenje "u smislu ovog Zakona"). Tako su i gornji citati iz Zakona o doplatku za djecu i Zakona o pravima HB iz DR i članova njihovih obitelji.
    Iako ova druga definicija izgleda drugačija od prve (ne navodi se srodnost članova kućanstva), u praksi su u suštini slične. Naime, navedeni pojam "kućanstvo" je bitan samo u jednom slučaju, a to je kada se određuje dio prihoda koji otpada na člana kućanstva podnositelja zahtjeva za priznavanje prava na opskrbninu. Međutim, tu se između ostalog navodi: " ... i članove njegove obitelji koji s njim žive u zajedničkom kućanstvu. Budući da isti Zakon (ZOPHBDR) drugim člankom određuje tko su članovi obitelji korisnika (bračni ili izvanbračni drug, bračna ili izvanbračna djeca, posvojena djeca i pastorčad, roditelji, maćeha, očuh i posvojitelj - svi čine tzv. širu obitelj), opet je vidljivo da se traži određena srodnost.
    Što se tiče prakse, problem predstavlja onaj drugi dio određenja pojma "kućanstvo", a to je ono: "... zajednica života, privređivanja i trošenja ostvarenih prihoda." Ovisno da li korisniku treba više članova kućanstva radi veće novčane pomoći, a nema prihoda u kućanstvu ili je malen, ili mu treba manje članova kućanstva jer imaju prihod pa mu to smeta radi cenzusa - broj članova kućanstva se lažira i to uz svekoliko sekundiranje susjeda i prijatelja koji korisnikovu izjavu o sastavu kućanstva potvrđuju svojim potpisom (nota bene, uz punu materijalnu i kaznenu odgovornost). Tako su mi vrlo poznate situacije o bračnim drugovima (nerazvedeni, ali "odjeljeni od kreveta i stola", jedan ima odlična primanja, a drugi - tražitelj nekog prava na novčanu pomoć - nema nikakva) koji tvrde da žive u istom stanu, ali uopće ne komuniciraju .."

  24. #174
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Muž je prijavljen na adresi kod svojih roditelja. Da li pišem njega u izjavu o članovima kućanstva i trebam li i za njega PK karticu ili ne, s obzirom da nije prijavljen na adresu gdje sam ja i cure?

  25. #175
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...-a-foto_310618


    Večeras u 20.30h na programu JabukeTV u emisiji Crossfire.
    Pročelnik Ivica Lovrić pokušat će konačno dati odgovore na pitanja za koja je njegova djelatnica rekla da nije kompententna. Osim Lovrića gostuje i zastupnik Mirando Mrsić, te novinarka Večernjeg lista Velinka Knežević. U uvodnom prilogu uz stavove sa tribine, te stavove Danire Nakić Bilić (HDZ) pogledajte i mišljenje Kristine Turčin, novinarke Jutarnjeg lista i jedne od ponajboljih novinara u Hrvatskoj o socijalnoj politici.

  26. #176
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    MM je jutros bio u poreznoj upravi po potvrde o dohotku i samo se okrenuo i odustao jer je bila tolika gužva da bi valjda čekao više od 2 sata. a kako će tek biti u MUP-u za potvrde o prebilvalištu...

  27. #177
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    isto je i tamo veselo. otvorili su u petrinjskoj jedan salter br. 10 samo za te potvrde.

  28. #178
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    zagrebancija.com je na facebooku postavila anketu o tome hoćemo li vrtić plaćati manje, više ili jednako ko i prije
    treba vam sekunda da je ispunite (samo jedan klik)
    http://www.facebook.com/home.php?sk=...819&qa_ref=ssp

  29. #179
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    isto je i tamo veselo. otvorili su u petrinjskoj jedan salter br. 10 samo za te potvrde.
    jel treba neki biljeg ili se "samo" stane u red i čeka i jel treba nekaj posebno od papira?

  30. #180

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    bravo apri!!

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    mm platio biljege 60 kn ...

  32. #182
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi imamo potvrde o prebivalištu od kada se rodila Ela. Da li to vrijedi?

  33. #183
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa Vidi poruku
    jel treba neki biljeg ili se "samo" stane u red i čeka i jel treba nekaj posebno od papira?
    koliko se sjećam, prvo ideš na onaj kiosk tam di je pošta odmah kad uđeš lijevo po formular i biljege.

    iiii jel netko zna kaj je s (ne)plaćanjem biljega za nezaposlene? kaj mi uopće treba od papira da izvadim potvrdu za malu?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo potvrde o prebivalištu od kada se rodila Ela. Da li to vrijedi?
    Nama rekli danas u vrtiću da donesemo kopiju stare potvrdu o prebivalištu (a to je ona koju smo predali 2008. kad smo ju upisivali a stara je od 2007. kad se kći rodila). Za nas odrasle kopiju osobne. A kad u svibnju budemo upisivali sina (koji sad ima 11mj.) da za njega donesemo isto tu koju ima od rođenja.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    meni ulazi i službeni auto i jadni bonusi (hvala Bogu da je zadnji bio u lipnju 2010) pa će tako plaćati 2000 kn. nema veze što mm plaća alimentaciju za 2 djece (kako to prijaviti?) i što nam sve ode na kredite. ako se ne mogu prijaviti kod staraca, rastat ću se!
    pa to je i naš gradonačelnik napravio jednom...

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa Vidi poruku
    jel treba neki biljeg ili se "samo" stane u red i čeka i jel treba nekaj posebno od papira?
    Za potvrdu o prebivalištu, već znani šalter 10 u Petrinjskoj, ne trebaju biljezi, ali treba ponjeti rodni list djeteta ili djece. Ja sam imala za sve "samo" OIBove i nakon sat vremena čekanja, otpuhala me sa šaltera kao prašinu.

  37. #187
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Za potvrdu o prebivalištu, već znani šalter 10 u Petrinjskoj, ne trebaju biljezi, ali treba ponjeti rodni list djeteta ili djece. Ja sam imala za sve "samo" OIBove i nakon sat vremena čekanja, otpuhala me sa šaltera kao prašinu.
    Aha znala sam da nekaj od dokumenata treba...Hvala ti.

  38. #188
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Za potvrdu o prebivalištu, već znani šalter 10 u Petrinjskoj, ne trebaju biljezi, ali treba ponjeti rodni list djeteta ili djece. Ja sam imala za sve "samo" OIBove i nakon sat vremena čekanja, otpuhala me sa šaltera kao prašinu.
    i ja sam slicno prosla, imala sam od jednog djeteta rodni list a od drugog nisam, mada sam imala i OIB i potvrdu o prebivalistu koju sam vadila prije par godina, nije nam htjela dati, jer taj rodni list je negdje u arhivi i ona ne moze do njega. i da sta mi sad mislimo da ona ide negdje i to trazi.
    tako da smo odustali do nekog drugog dana za tu potvrdu.

  39. #189
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Imam i ja par pitanja:
    - Ide se u poreznu upravu po mjestu stanovanja, mjestu rada ili svi idemo u neku glavnu?
    - Ja sam od početka 10. na komplikacijama. Ulazi li mi i naknada u dohodak ili ne?
    - Papire trebamo predati u vrtić do 30.04. Trebam roditi u 5. mjesecu. Ponovo onda popunjavam papire ili svako koliko se radi ponovna evidencija prihoda?
    - Na papirima piše da može kopija osobne, znači samo za dijete potvrda o prebivalištu?

    Ja ću najvjerojatnije plaćati isto ili manje, ali ovo je katastrofa!!!
    Posljednje uređivanje od Franciska75 : 12.04.2011. at 12:18

  40. #190
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Franciska:
    1. prema mjestu stanovanja
    2.ne
    3.kad rodiš doneseš djetetov rodni list u vrtić pa oni naprave novi obraćun s obzirom da novi broj članova kućanstva
    4. da
    Posljednje uređivanje od Boxica : 12.04.2011. at 12:24

  41. #191
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    Franciska:
    1. prema mjestu stanovanja
    2.ne
    3.kad rodiš doneseš djetetov rodni list u vrtić pa oni naprave novi obraćun s obzirom da novi broj članova kućanstva
    4. da

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    šta je s porodiljnom naknadom? Ulazi li ona u porez?!

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Zna li netko šta s bakom koja živi s nama i prima mirovinu?

  44. #194
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    A ako mi je poslodavac smanjio plaću od 01.01.2011 ili npr u mojoj firmi se uredovno plaćaju porezi i doprinosi, ali se plaće isplaćuju sa 2-3 mjeseca kašnjenja, pa i više!

  45. #195
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    I da! Imam uvjerenje o prebivalištu djeteta od 01.04.2009, u svrhu upisa u dječji vrtić! To mi vrijedi ili mora biti ne stariji od...

  46. #196
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo potvrde o prebivalištu od kada se rodila Ela. Da li to vrijedi?
    na uvid orginal (može i ta od kada se rodila), a njima u vrtiću predaš kopiju...pitala ujutro u tajništvu

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    44

    Početno

    Da li može jedan supružnik za oba u poreznoj dobiti potvrdu o dohodku ili mora svatko ići osobno?

  48. #198
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj KateLo prvotno napisa Vidi poruku
    Da li može jedan supružnik za oba u poreznoj dobiti potvrdu o dohodku ili mora svatko ići osobno?
    Ja zvala sad u poreznu, kaže da može jedan za oba! Sa OIB-ima!
    Zvala i u vrtić i kažu mi da oni znaju isto koliko i mi (pitala konkretno za to uvjerenje iz 2009) i da se nahodim instinktom!
    Posljednje uređivanje od Franciska75 : 12.04.2011. at 13:25

  49. #199
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Za potvrdu o prebivalištu, već znani šalter 10 u Petrinjskoj, ne trebaju biljezi, ali treba ponjeti rodni list djeteta ili djece. Ja sam imala za sve "samo" OIBove i nakon sat vremena čekanja, otpuhala me sa šaltera kao prašinu.
    Ja bila danas oko 12h u Petrinjskoj 50 i više osoba čeka u redu

  50. #200
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    znači treba donijeti ORIGINAL potvrde, bez obzira koliko stara bila. na uvid, a ostaviti im kopiju?

    a ona kopija koju već imaju nije dobra.
    je dobra je, ali vjerovatno im je problem ići vaditi sve papire od svakog djeteta ponaosob, spajati sa bratom i li sekom u vrtići i kopirati i preslagivati, pa im je jednostavnije sastaviti novi kompletić od svega novog pa onda nekad možda sve spojiti...
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 12.04.2011. at 13:33

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •