Stranica 52 od 112 PrviPrvi ... 242505152535462102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #2551
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Rekla bih da je u tijeku istinska pljacka. Bandic je Robin Hood koji uzima bogatima i daje kakti siromasnima, tako to prezentira a u stvari pljacka postene i dobrostojece i daje snalazljivima i varalicama, nek se izuzeci (a to je stvarna socijala i siromasni) ne uvrijede, ali takvih u ovom gradu sigurno nema 50 posto!

  2. #2552
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko shvacam, to znaci da ce ljudima stici uplatnica na puni iznos, čak i ako im dijete u srpnju nije bilo ni dana u vrticu. (To je moj slucaj).
    Tko ce onda obracunavati onih 40 posto?
    Svašta. Moji cijeli srpanj i kolovoz nisu bili u vrtiću. Ne mislim im platiti punu cijenu.

  3. #2553
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I onda ti dodje ovrha. Ljuta sam koliko jos nisam bila do sad. Jer sad shvacam da ce me pljackati duplo. Mozda samo panicarim bezveze. Vidjet cemo u ponedjeljak.
    Posljednje uređivanje od Lucija Ellen : 26.08.2011. at 09:55

  4. #2554
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    hoće li i onima koji će po bandićevom dohodovnom cenzusu plaćati manje od 400kn ili ništa svejedno doći akontacijske uplatnice na recimo 2000kn? a onda po obračunu, kad se utvrdi koliko je dijete išlo u vrtić i u koji razred ulaze, lijepčo im vratiti preplaćeni iznos. ili ga, kao hep i plinara prebiti u naredno razdoblje (slijedeću godinu)

  5. #2555
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    I onda ti dodje ovrha. Ljuta sam koliko jos nisam bila do sad. Jer sad shvacam da ce me pljackati duplo. Mozda samo panicarim bezveze. Vidjet cemo u ponedjeljak.
    ali akontacija može biti i 200i 400kn. potpuno jednako kao i 2000kn, zar ne? samo se po konačnom obračunu utvrđuje koliko je pre ili potplaćeno

  6. #2556
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A ne bih se cudila da primjerice u prosincu, onima koji sad ne moraju placati nista, stignu uplatnice sa zaostacima po 400 kn na mjesec jer eto Bandicev model ipak nije bio zakonit.

  7. #2557
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da, to riječ "akontacija" i naznačava :/

  8. #2558

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Ovrha na što? Na akontaciju?
    Kad dobim akontacijsku ratu za plin, a na plinomjeru vidim da nisam potrošila koliko je procijenjeno stanje, ja ju ne platim, i nikom ništa, bitno da u obračunskom razdoblju platim koiko sam potrošila.

    Nemam nikakvo rješenje koliko me vrtić košta, i nigdje crno na bijelo računicu koliko iznosi moja rata i kako su do tog iznosa došli. Maltene plaćanje na crno, netransparentno do krajnjih granica.

    Kome da se žalim ako mi iznos ne štima?
    Kamo da idem?

    Ne mogu im platiti koliko traže.
    I to znači da moje dijete nema pravo na vrtić? Samo zato jer sam uredno prijavljena na puna primanja i nemam pun čopor članova kućanstva?

  9. #2559
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    O čemu to oni pričaju? Pa i do sada su djeca izostajala i uplatnica je dolazila na određeni iznos ako je dijete bilo manje od 5 radnih dana u vrtiću.
    do sad se plaćao puni iznos ako je dijete bilo u vrtiću i samo 1 dan, ovo o 5 dana je novost
    neki vrtići su izlazili u susret i ne-naplaćivali pun iznos ako je dijete bilo u vrtiću svega par dana, ali je to samo bila njihova dobra volja, jer po odluci se do sada plaćao pun iznos, osim ako dijete nije CIJELI MJESEC izostalo iz vrtića (na nekoj od prethodnih stranica sam kopirala iz starog programa javnih potreba baš taj pasus)

    a ovo akontacija ne akontacija, niš ne vjerujem

    zar u ovoj državi ne postoje pravni mehanizmi da se smijeni gradonačelnik i skupština koji nas već skoro 10mjeseci drže kao taoce, i koji 2 mjeseca pružaju uslugu (tj. vrtići u vlasništvu grada) za koju ne postoji utvrena cijena?! zar to bi trebalo biti kažnjivo?

  10. #2560
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ako sam dobro shvatila, ako nekome padne plaća ili se smanje prihodi, oni će odmah umanjiti cijenu? Ja sam sad na komplikacijama, pa ću se potruditi ako je tako dostaviti im potvrdu o ciframa s HZZO-a, nek bar taj dio smanje. Na žalost očekivala sam ovakav razvoj situacije pa i nisam previše iznenađena, naučena ionako da je država maćeha.

  11. #2561
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Zna li tko kad dijete počinje plaćati 400 uvjesto 200, tj. kako ide taj prijelaz iz jaslica u vrtić? U mjesecu kad navrši tri godine?
    Želim znati jer nema šanse da uplaćujem ikakve akontacije pogotovo što nije ni bio u vrtiću. Za srpanj ću platiti 80 kn. Za kolovoz valjda trebam 180 kn (jer je u kolovoz navršio 3 godine, a ne će biti u vrtiću do kraja mjeseca).

    Meni samo nije jasno kako još uvijek ovome netko ne staje na kraj. Ovo je zaista prešlo u zonu sumraka. Ne razumijem se u pravo, ali za ovo bi trebalo tužiti sve od grada do najviše državne razine nekom međunarodnom sudu.

    tanja_b, ja ne bih ništa platila dok se stvar ne razrješi. Pa koliko ima djece koja nikad nisu zaista ispisana iz vrtića i koja su samo nestala, a iza kojih je ostao povelik dug. I nikome ništa.

  12. #2562

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    do sad se plaćao puni iznos ako je dijete bilo u vrtiću i samo 1 dan, ovo o 5 dana je novost
    neki vrtići su izlazili u susret i ne-naplaćivali pun iznos ako je dijete bilo u vrtiću svega par dana, ali je to samo bila njihova dobra volja, jer po odluci se do sada plaćao pun iznos, osim ako dijete nije CIJELI MJESEC izostalo iz vrtića (na nekoj od prethodnih stranica sam kopirala iz starog programa javnih potreba baš taj pasus)

    a ovo akontacija ne akontacija, niš ne vjerujem

    zar u ovoj državi ne postoje pravni mehanizmi da se smijeni gradonačelnik i skupština koji nas već skoro 10mjeseci drže kao taoce, i koji 2 mjeseca pružaju uslugu (tj. vrtići u vlasništvu grada) za koju ne postoji utvrena cijena?! zar to bi trebalo biti kažnjivo?
    Ispričavam se ako sam svojim postom dovela nekoga u zabludu, očito je to bila dobra volja vrtića.
    Mi obično imamo situaciju da cijeli mjesec nije u vrtiću (kao ovo ljeto), pa smo za to vrijeme dobivali na uplatnici manji iznos za taj mjesec.

  13. #2563
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da, kad dijete navrši tri godine.

  14. #2564
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    da, kad dijete navrši tri godine.
    moja je navršila 3 godine u veljači
    prvu uplatnicu na 400kn smo dobili u travnju za ožujak (dakle, ne za mjesec kad je navršila 3 godine nego za onaj poslije)

  15. #2565
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, ako nekome padne plaća ili se smanje prihodi, oni će odmah umanjiti cijenu? Ja sam sad na komplikacijama, pa ću se potruditi ako je tako dostaviti im potvrdu o ciframa s HZZO-a, nek bar taj dio smanje. Na žalost očekivala sam ovakav razvoj situacije pa i nisam previše iznenađena, naučena ionako da je država maćeha.
    Ja uistinu ne znam kako to misle napraviti iako to obećaju. Jer zna se što su propisali kao dokumentaciju na temelju koje se utvrđuje razred. Kako se na temelju potvrde s burze, s HZZO-a i sličnih može utvrditi prihod za tekuću godinu? Skoro da bismo onda svali mjesec svi morali nositi potvrde ako nam se bilo što mijenja (npr. honorari). A to je nemoguće. I to je jedna od nebuloza. Hoće li to vrtići raditi na svoju ruku? Tko garantira da u jednom neće bili fleksibilniji nego u drugom, tj. da će u jednom to napraviti, a u drugom neće. Nema kraja popisu nelogičnosti ovoga modela. Ali oni ustraju. Ako su već htjeli nešto takvo, onda bismo vrtiće trbali svi plaćati po danu, paušalno svi isti iznos, a kroz povrta poreza dobiti natrag razlike prema visini primanja.

  16. #2566
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Meni su neki dan u vrtiću pogledati muževu poreznu, vidjeli izuzetno mali ukupni prihod (nije po mjesecima napisano) i pitali da li je bio na bolovanju/porodiljnom (da, bio je na porodiljnom, ali i imao je vrlo malu plaću). Pa rekli da su krajem 7. mjeseca dobili službeno očitovanje od Grada da prikupljaju potvrde s HZZO-a. Moj Bože, lud zbunjenog... Moj ukupni prihod je bio veliki, ali isto tako sam dio godine bila na porodiljnom. I sad to neće ući u prosjek jer to u vrtiću nisu "skužili" i nisu me tražili potvrdu. Meni kakti paše, ali ovo bi trebalo staviti na listu idiotarija koje povlači ovakav način naplaćivanja.

  17. #2567

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Smatram da je prijava promjene u roku od 15 dana deklarativna.
    Baš su oni tako ažurni, a da ne govorim spremni mijenjati iznos na manje, jer nitko neće ići prijavljivati promjenu na više (što je skroz u redu).

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Da, a što se tiče HZZO-a, to nije dohodak! I to se ne bi smjelo uzimati u obzir.
    Jer ako se to gleda, zašto se onda ne gleda opterećenje kreditima? Financiranje drugih članova obitelji (u smislu uzdržavanja staraca koji ne mogu preživit sa
    svojom penzijom, a istovremeno nisu prijavljeni na tvojoj adresi?). Besmislen koncept.

  19. #2569
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Smatram da je prijava promjene u roku od 15 dana deklarativna.
    Baš su oni tako ažurni, a da ne govorim spremni mijenjati iznos na manje, jer nitko neće ići prijavljivati promjenu na više (što je skroz u redu).
    Eto još jednog prostora za muljažu! Stvarno bi trebalo napisati popis. Mislim da bismo lako došli do stotinjak stavki koliko smo toga već nabrojali ovdje.

  20. #2570
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, a što se tiče HZZO-a, to nije dohodak! I to se ne bi smjelo uzimati u obzir.
    Jer ako se to gleda, zašto se onda ne gleda opterećenje kreditima? Financiranje drugih članova obitelji (u smislu uzdržavanja staraca koji ne mogu preživit sa
    svojom penzijom, a istovremeno nisu prijavljeni na tvojoj adresi?). Besmislen koncept.
    Ali nije li to u neskladu i sa samim Bandićevim prijedlogom, jer ta dokumentacije nije navedena u prijedlogu iz prosinca?

  21. #2571
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Bandic je Robin Hood koji uzima bogatima i daje kakti siromasnima, tako to prezentira a u stvari pljacka postene i dobrostojece
    x. U potpunosti se slažem s člankom Turčinke iz JL-a - upravo će nagrabusit oni koji ne "plešu" po uhodanom hrvatskom sistemu, od poslodavaca, do ljudi - VSS-ovci, srednji sloj, koji se uredno prijavljuje svugdje i kojima poslodavci uredno isplaćuju plaće, a državi sve dadžbine.

    200 kn za jaslice je presmiješna svota. 2000 kn je previše, a 1500-2000 će bit svota za taj srednji sloj. Nikad neke normalne sredine, nego ono bipolarno ludilo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2011. at 10:37

  22. #2572
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Dohodovni cenzus kao takav je nepravedan jer je podlozan muljanima. Ali to je nebitno. Bitno je sad skupit sto vise glasaca, a poslije udri i po njima.

  23. #2573
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ovo za naknade s HZZO je bezobrazluk nad bezobrazlucima. Da je to dohodak, uredno bi ulazilo u godisnju prijavu poreza, a ne ulazi!

  24. #2574
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za naknade s HZZO je bezobrazluk nad bezobrazlucima. Da je to dohodak, uredno bi ulazilo u godisnju prijavu poreza, a ne ulazi!
    Ne ulazi u godišnju prijavu poreza samo zato jer je taj iznos oslobođen plaćanja poreza...

  25. #2575
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovo je tako proračunato.
    jer, uvođenjem termina "akontacija", ne možeš ništa drugo nego umrijeti od smijeha i sve poslati u vražju mater. pa na to su i računali.
    zovu novinari za izjave, a ja umirem od smijeha.
    ne mogu vjerovati koliko daleko su spremni ići e samo da ne bi morali priznati da im proračun i model ne drže vodu.

    pa ne mogu vjerovati!
    Posljednje uređivanje od apricot : 26.08.2011. at 10:46

  26. #2576
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ne razumijem. Ako mi je placa jednaka kao i porodiljna naknada, tada ne ulazi u prijavu poreza?

  27. #2577
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    mi ćemo plaćati po skupštinskoj odluci, pa ak će ovršit, nek ovrši. A ako je to akontacija, onda ću je platiti u iznosu u kojem ona meni odgovara.

  28. #2578

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Porodiljna naknada nikad ne ulazi u prijavu poreza bez obzira na visinu plaće.

    Naravno da je u neskladu tražiti potvrdu sa HZZO-a i sa Bandićevim prijedlogom. Ali mi smo šerifovska država,
    jedan čovjek vedri i oblači glavnim gradom. I računa na biračko tijelo. Kolko lud moraš bit da glasaš za njega, koliko?

    Apricot akontaciju su sigurno smišljali sa odvjetničkim tijelom ova dva mjeseca dok se nisu dosjetili kako će preveslati
    sve skupa. Kako to može proći u bilo kojoj normalnoj državi? Svi vide i svi znaju što se događa i niko da bi repom makao.
    Mene zanima skupštinska replika i zanima me hoće li dignuti prijavu protiv gradonačelnika. Je li se on sa svojom akontacijom
    ogradio možda?

  29. #2579
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    to i mene zanima. Te koliko dugo misli ignorirati skupštinu. Ma zbljuv.

  30. #2580
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    bandić se inati i gurat će do kraja. ali pitanje je koliko dugio će skupština ignorirati sve ovo. jer oni sada guraju glavu u pijesak

  31. #2581

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Još bolje da je akontacija, onda definitivno ne može dijete izbaciti iz vrtića jer ne plaća punu "akontaciju".

    Da vidimo... dakle 38% obitelji u našem lijepom gradu ne treba godišnje uplaćativati niti kune za svoje vlastito dijete.
    Istovremeno, neka obitelj godišnje teškom mukom pošteno zaradi i uplati više od 80.000kn poreza i prireza sa kojim se ti isti vrtići financiraju.
    Također, ta ista obitelj isto tako teškom mukom pošteno zaradi i uplati više od 96.000kn za mirovinsko i više od 80.000kn za HZZO.
    Sada bi im trebalo uzeti još 36.000kn za čuvanje dvoje djece.

    Da bi njima dakle ostala plaća od: 9.000kn! A od svog poslodavca moraju zaraditi svake godine više od 550.000 kn kuna!
    Posljednje uređivanje od looka : 26.08.2011. at 11:06

  32. #2582
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    bandić se inati i gurat će do kraja. ali pitanje je koliko dugio će skupština ignorirati sve ovo. jer oni sada guraju glavu u pijesak
    i skuština i bandić su jednako degutantni

    čini se da stalno zaboravljaju da su tu ZBOG i ZA nas, a ne mi za njih. a možda ne zaboravljaju nego to jednostavno ne znaju, nije im nikad palo na pamet
    a očito ni našoj državi koja dopušta da se takve stvari događaju

    blago nama

  33. #2583
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj looka prvotno napisa Vidi poruku
    Još bolje da je akontacija, onda definitivno ne može dijete izbaciti iz vrtića jer ne plaća punu "akontaciju".
    pa to oni sebi rade opravdanje da ne ispadnu "posrani" jer znaju da ne mogu djecu poizbacivati iz vrtića.

    strašno!
    stvarno strašno što nam rade!
    a skupština?!
    sramota!

  34. #2584
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Grozota i sramota!

    Ja sam neki dan vrtiću uplatila 40% iznosa za srpanj i kolovoz e-bankingom (dijete nije ni dana boravilo). "Nova" cijena bila bi mi ista kao i stara pa sam platila 2x160kn. Smatram da sam obavezu podmirila, a "akontacije" ću baciti u smeće.

  35. #2585
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ili je akontacija da svatko sam proracuna koliko platit? Presmijesno

  36. #2586
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    hahahahaahahahahahahahahha :histeričnismijeh:

  37. #2587
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    da, pa nek prebijaju na kraju godine

  38. #2588
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ili da mi prebijemo njih?
    LOOOOL

  39. #2589
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mislim da bi trebali djeci ugraditi vrtićomjere - tako da na kraju obračunskog razdoblja znamo koliko trebamo nadoplatiti, ili jesmo li možda preplatili.
    ako može gradska plinara može i gradski ured za obrazovanje

  40. #2590
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Dakle, teret je s ledja jadnih ravnatelja sada prebacen na roditelje. Ako preplatis, ko ti je kriv sto nisi imao petlje, a ako platis manje, prijetnje ispisom, ovrhama
    Posljednje uređivanje od Lucija Ellen : 26.08.2011. at 11:34

  41. #2591

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Mislim da će upravo s tim držati skupštinu u šaci. Jer ako npr na kraju godine ispadne da ide vrtić po odluci skupštine i počnu se svoditi računi, onda će 50% onih koji ne plaćaju ništa imati zaostatke 6X400 kn za platiti. A nitko neće ići protiv tog velikog dijela glasačkog tijela.

  42. #2592
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim da će se Skupština itekako oglasiti.
    i pokušati nam reći za koga 4.12. trebamo glasati

    oni ovo ne mogu prešutjeti, sigurna sam
    u interesu im je da idu protiv bandića

  43. #2593
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Vivica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će upravo s tim držati skupštinu u šaci. Jer ako npr na kraju godine ispadne da ide vrtić po odluci skupštine i počnu se svoditi računi, onda će 50% onih koji ne plaćaju ništa imati zaostatke 6X400 kn za platiti. A nitko neće ići protiv tog velikog dijela glasačkog tijela.
    Njima vjerojatno neće naplatiti zaostatke. Reći će da se model primjenjuje od 1.1.2012. i oprostiti im dugove. I trebaju. Ali nema ih 50% jer dio tih po oba modela ide besplatno. Na kraju će se od vrtića prikupiti mizerija, manje nego ikada, a sve zbog njihove nesposobnosti. Nadam se da će barem naučiti lekciju za ubuduće.

    čokolada, s kojima pozivom na broj si uplaćivala? Od lipnja?

  44. #2594
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Samo se nadam da nece krenut ustede na hrani, igrackama, placama vrijednim tetama...

  45. #2595
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Fakat, u svim ovim raspravljanjima i čekanjima uplatnica ja nisam platila vrtić za 7. mjesec. Večeras ću, s pozivom na broj od 6. mj. Fak, 500 kn zaboravljenih. Zbog (ružna riječ).

  46. #2596
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Samo da se zna da sam 1.1. lupila bez veze. Tko zna što će biti 1.1.2012. Možda svima besplatno, a možda svima 2000. U kakvoj državi živimo, ništa me ne bi iznenadilo.

  47. #2597
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Fakat, u svim ovim raspravljanjima i čekanjima uplatnica ja nisam platila vrtić za 7. mjesec. Večeras ću, s pozivom na broj od 6. mj. Fak, 500 kn zaboravljenih. Zbog (ružna riječ).
    Mi godinama 7. mjesec plaćamo u 9. i nikom ništa, kuda vam se svima žuri.

  48. #2598
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jelka...a po kojem modelu ces platiti? pa uplatnice jos nisu dosle?!?! ili sam ja nesto propustila...

  49. #2599
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma nije to bila panika, ili slično, ja samo moram riješiti taj trošak 7. mjeseca jer će me dočekati prije ili kasnije. A platit ću po starom modelu, naravno. 500 kn je jer imam dvoje djece (200+300), ako je to možda nekoga navelo na krive zaključke.

  50. #2600
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pa zar ne čekamo nove uplatnice za srpanj? Tj. potpisujem Sašku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •