Stranica 1 od 112 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 5551

Tema: Nove cijene vrtića

  1. #1
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno Nove cijene vrtića

    Da li netko točno zna koje su nove cijene vrtića u Zagrebu, tj. kakva im je raspodjela?

  2. #2
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    IZNOSI KOJI ĆE RODITELJI PLAĆATI ZA VRTIĆ (prihodi po članu obitelji)


    Mjesečni cenzus - Cjelodnevni vrtić - poludnevni vrtić


    više od 8000 - 2000 kuna - 1300 kuna
    7001 do 8000 - 1800 kuna - 1170 kuna
    6001 do 7000 - 1400 kuna - 910 kuna
    5001 do 6000 - 1000 kuna - 650 kuna
    4501 do 5001 - 700 kuna - 445 kuna
    4001 do 4501 - 600 kuna - 390 kuna
    3501 do 4000 - 500 kuna - 325 kuna
    3001 do 3500 - 400 kuna - 260 kuna
    2501 do 3000 - 300 kuna - 195 kuna
    2001 do 2500 - 200 kuna - 130 kuna
    manje od 2000 - besplatno - besplatno

  3. #3
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala! A zna li se da li je to i za jaslice isto ili su niže cijene (kao do sada)?

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ista je cijena i za jaslice

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Što je točno poludnevni vrtić? Tko ima pravo na njega? Ima li dijete ručak?

    Kaže mi poznanik:12 mj X 2000 kn = 24 000 kn- pa toliko košta par godina medicinskog/pravnog/ekonomskog itd. fakulteta!!! I, dobro čovjek kaže...

  6. #6
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    jel to znači da će na uplatnici od ovog mjeseca biti nove cijene?

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Nadam se da ne. Rečeno je da to ide od 1.7. Osim toga, pa valjda bi prije tražili kakve potvrde o primanjima.

  8. #8
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    pa zato me i zanimalo, nije mi bilo jasno, thx

  9. #9
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    meni ovo igleda skroz o.k, jer evo gledala sam da živim u Zagrebu vrtić bi plaćala 200 kn, a u Zaprešiću po novom 750 kn.

    Mislim da ako netko ima 4000 kn po članu onda ne bi trebao biti problem izdvojit 600 kn za vrtić,
    jer sa 2300 kn po članu tu izdvajamo 750 kn.

    a kako je netko spomenio možda napokon počmu otvarat i nove vrtiće jer znam da je i u Zagrebu lista čekanja podugačka.

  10. #10
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ako netko ima 4000 kn po članu onda ne bi trebao biti problem izdvojit 600 kn za vrtić,
    jer sa 2300 kn po članu tu izdvajamo 750 kn.
    ja mislim da po ovom bandićevom modelu uopće nije vidljivo ko koliko ima prihoda i da cjenovni razredi nisu ok

    uostalom, u ovo vrijeme, kad nitko ne zna hoće li sutra uopće imati posla i da li će mu plaća stići, NIJE OK podizati cijenu vrtića. NIKOME. NIGDJE

    Citiraj AnneMary prvotno napisa Vidi poruku
    a kako je netko spomenio možda napokon počmu otvarat i nove vrtiće jer znam da je i u Zagrebu lista čekanja podugačka.
    vidiš, problem je u tome što ti novci neće ići (uopće nije tako planirano) na povećanje kapaciteta vrtića ili, ne daj bože, na izgradnju novih. nego će se od tih novaca krpati rupe u gradskom proračunu, a nikako u korist djece, nego u korist onih koji i inače troše naše novce za sebe i svoje gluposti

    e da, ako je nekome promaklo na drugoj temi, o tome koliko će profitirati vrtići i odgajateljice od ovog sramotnog proračuna
    i ne samo da neće dobiti više, nego će možda dobiti manje, budući da Bandić kaže kako je revidirao cijene vrtića u korist roditelja, ali će se Grad "naplatiti" 6.000.000 kuna iz plaća zaposlenika?!
    zanima me, kako?

    http://forum.roda.hr/threads/61110-Z...EMO-U-PROSVJED!

  11. #11
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    to znači ako ja nemam prihoda a muž ima do 5000kn plaću (troje nas je u kućanstvu) da je nama vrtić besplatan?

  12. #12
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mene zanima kako će oni znati koliku ja imam plaću, i koliko će se često ti podaci ažurirati? I kome te podatke dajem? Vrtiću? GU? I još puno toga me zanima...

  13. #13
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Sve nas to zanima. A mnoge odgovore na pitanja ne znaju ni oni koji su taj pametni pravilnik smislili. Zato smo prije koji mjesec i protestirali na Trgu.

    Imate sve na onom linku koji je stavila puntica. Nadam se da ćete nam se svi pridružiti sljedeći put. Borimo se protiv mnogo nelogičnosti u tome pravilniku.

  14. #14
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    to znači ako ja nemam prihoda a muž ima do 5000kn plaću (troje nas je u kućanstvu) da je nama vrtić besplatan?
    Da.

  15. #15
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Sve nas to zanima. A mnoge odgovore na pitanja ne znaju ni oni koji su taj pametni pravilnik smislili. Zato smo prije koji mjesec i protestirali na Trgu.

    Imate sve na onom linku koji je stavila puntica. Nadam se da ćete nam se svi pridružiti sljedeći put. Borimo se protiv mnogo nelogičnosti u tome pravilniku.
    kada će biti taj sljedeći put? nadam se vrlo skoro..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 13.01.2011. at 20:58

  16. #16
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Za sada, koliko znam, ništa nije planirano, ali mislila sam kad bude i ako bude. Vjerujem da će većina ovoga pravilnika i problema koje donosi postati svjesna tamo negdje blizu 1.7. Tad će možda biti kasno za akciju.

    Dajte prijedloge. Ali dajte prvo pročitajte što je već učinjeno (na portalu i na onom linku), da se ne ponavljamo.

  17. #17
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    ono što mene ljuti je slijedeće: svi ti iznosi koje ćemo morati plaćati za hrpetinu ljudi neće biti realni...

    moj direktor i vlasnik firme u kojoj radim je prijavljen u svojoj firmi na netto 3.000 kn...njegova supruga (koja je btw. kćer jednog jaaaako poznatog biznismena) je isto prijavljena kod nas na netto 3.000 kn... imaju dvoje djece i po toj svoj logici za njih će vrtić biti besplatan jer se u obzir ne uzimaju neke nekretnine, dionice i bla bla bla (para imaju na bacanje)...naravno da je to sve njihova stvar i briga mene koliko imaju para, ali Bandić ne može onda uzeti samo jedan kriterij za određivanje cijena vrtića!!

    isto tako hrpa ljudi je u firmama, kod privatnika naravno, prijavljena na minimalac, a na ruke dobivaju još ohoho para...meni je jako drago što imaju dobro plaću, ali ću ja umjesto njih morati plaćati vrtić!!

    nekako mi se čini da će svi posegnuti za ovim zadnjim kad cijene vrtića narastu pa će Bandić onda dobivati još i manje nego do sada...e a što će onda napraviti?


  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    malo me buni jer je klinac reko da u školi poskupljuje ručak, ovaj tjedan smo zaobilazili vrtić u širokom luku, jer je malac bil bolestan, pa me zanima vi koje ste bile u vrtiću, jer piše kaj na oglasnim pločama?

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ... jer piše kaj na oglasnim pločama?
    Ništa, a i ništa ne rade na tome za sada (provjerena info)

  20. #20
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Meni je užasno, ali onako jako diglo tlak što po tom novom pravilniku ja moram svojoj plaći pribrojat i plaće svojih roditelja. Što mi uvećava cijenu. Zašto, ali zašto bi moji/bilo čiji roditelji bili dužni participirat u plaćanju vrtića mog djeteta? Zato što smo prijavljeni na istoj adresi?
    Pa eto, na istoj adresi su prijavljeni i svi moji susjedi? Baš bi bilo zgodno da si injihove plaće pribrojim... Šteta što nema puno penzića, oni bi mi dobro došli da mi "sruše" cjenovni razred :pissedoff:

  21. #21
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ne kužim, šta tvoji roditelji imaju sa tvojom obitelji?
    možete vi živjet u istom kućanstvu ali ste vi dvije obitelji, zar ne?

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim, šta tvoji roditelji imaju sa tvojom obitelji?
    možete vi živjet u istom kućanstvu ali ste vi dvije obitelji, zar ne?
    Da, ali je rečeno da će se uzimati u zbroj svi članovi kučanstva, a ne po obiteljima.Znači na xy adresi živi 5 ljudi i oni se svi računaju.

  23. #23
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali je rečeno da će se uzimati u zbroj svi članovi kučanstva, a ne po obiteljima.Znači na xy adresi živi 5 ljudi i oni se svi računaju.
    O Bože pomozi, opala sam na dupe kad sam ovo pročitala, zar stvarno?

  24. #24
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ma ja mislim da se to odnosi na muža, ženu i djecu.
    stvarno nema smisla da računaju starce jer npr. naši nama ne daju ništa, plaćamo sami svoje režije, samo živimo u istoj kući, jedni gore a jedni dolje.
    isto smo na jednoj adresi i nikako ih se ne može računati za članove kućanstva.

  25. #25
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ako će biti ovakav obračun i stara pravila pri upisu, onda će mjesta dobivati manje-više ovi što idu besplatno jer se bodovao dječji doplatak, a to su obitelji sa primanjima do cca 1600 kn po glavi.
    Ne poznam nikoga tko radi za manju do srednju privatnu firmu, a da ne dobiva bar dio plaće na ruke.
    Mislim da su se malo zeznuli. Još će si dodatno isprazniti kasu.

  26. #26
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    O Bože pomozi, opala sam na dupe kad sam ovo pročitala, zar stvarno?
    i upravo to mene muči. mala i ja živimo s mojim roditeljima i upravo radi prihoda moje mame bi mi cijena vrtića trebala narasti. kako sam uglavnom ili bez prihoda ili rintam za minimalac (živi dokaz koliko se trenutno obrazovanje u ovoj zemlji isplati ), a mama je u debelom minusu već dulji period radi nekih nepredviđenih situacija, nova cijena bi nas financijski satrla. a da se prijavim na drugu adresu, lijepo bi me čekao besplatan vrtić i pravo na dječji doplatak.... *ozbiljno iskušenje*

    ma nisam čak ni ljuta na bandića. ali stvarno nisam. pa nije se sam izabrao.

  27. #27
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali je rečeno da će se uzimati u zbroj svi članovi kučanstva, a ne po obiteljima.Znači na xy adresi živi 5 ljudi i oni se svi računaju.


    to mi je takav idiotizam. Mi živimo s mojom mamom, penzioner je pa mi ne mijenja cijenu vrtića, ali se i dalje ne slažem s takvom odlukom ako je donesu ( i nema šanse da se složim ili priznam da smo mi jedno kučanstvo ). Da npr. živimo sa muževim roditeljima cijena vrtića bi mi fino porasla, a od njih ne bih imala baš nikakve financijske pomoći.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi živimo s mojom mamom, penzioner je pa mi ne mijenja cijenu vrtića.
    Ali i mirovine se zbrajaju, zar ne?

    Dakle, vaše plaće plus njena mirovina podijeljeno s brojem osoba u kućanstvu, i dobiješ u kojem si razredu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Šta ako prijavim tatu penzionera k nama? Može li se to?

  30. #30
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Šta ako prijavim tatu penzionera k nama? Može li se to?
    Pa vjerojatno može, sve se može. Zato se i borimo protiv tog pravilnika jer potiče ljude da se služe kojekakvim legalnim i manje legalnim načinima samo da plate nižu cijenu vrtića.

    Kad bolje razmislim, možda to nije ni loše - možda se dotični gospodin iznenadi koliko će se ljudi pojaviti s kojekakvim potvrdama pa na kraju shvati da je više dobivao dosadašnjim načinom naplate.

    To je upravo onaj dio priče od kojeg mi je zlo - laganje, izmišljanje rupa u zakonu, varanje i ostale slične zanimacije.
    Tko voli, nek izvoli.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Mrzim lagati i ne prakticiram to u životu. Ja imam super plaću i prijavljena sam na cijeli iznos, dakle plaćam ogromne iznose poreza, prireza i slično, kao i moj muž. Vrtić bi nam bio 2000 kn. Oni naravno ne gledaju kredite za stan, muževu alimentaciju za 2 djece iz prvog braka i slično. Ne sviđa mi se pomisao da je moje dijete toliko drugačije po iznosu koji treba platiti jer nije po ničemu. Isto tako što dobiva za taj iznos? Spajanje svih blagdana s različitim tetama i u različitim prostorima. Nema šanse!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    i šta jaslice nisu jeftinije kao što je bilo do sada? ja ću se upucat ako je to tako baš sam računala da ću do vrtića uštedit neke pare da mogu plaćati vrtić

  33. #33
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim lagati i ne prakticiram to u životu. Ja imam super plaću i prijavljena sam na cijeli iznos, dakle plaćam ogromne iznose poreza, prireza i slično, kao i moj muž. Vrtić bi nam bio 2000 kn. Oni naravno ne gledaju kredite za stan, muževu alimentaciju za 2 djece iz prvog braka i slično. Ne sviđa mi se pomisao da je moje dijete toliko drugačije po iznosu koji treba platiti jer nije po ničemu. Isto tako što dobiva za taj iznos? Spajanje svih blagdana s različitim tetama i u različitim prostorima. Nema šanse!
    Ja se u potpunosti slažem s tobom. I razumijem te. I mi smo uredno prijavljeni na pune plaće + meni su prijavljeni SVI honorari. I plaćat ću jako puno. I imam kredit za stan. Doduše ne plaćamo alimentaciju. Ali neću posezati za ovakvim mjerama, jer mi savjest ne bi bila mirna. A vjerojatno mi i ne bi baš puno pomoglo ili bi mi se nekad negdje osvetilo na drugoj strani. Jedino ću starijega sina ispisati prije 1.7. I borit ću se kako god mogu, uz pomoć Roda, da taj pravilnik ne zaživi. Jer je nepravedan uzduž i poprijeko.

  34. #34
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima kako će oni znati koliku ja imam plaću, i koliko će se često ti podaci ažurirati? I kome te podatke dajem? Vrtiću? GU? I još puno toga me zanima...
    Kao i u svim ostalim gradovima gdje ovakva pravila vrijede već dugo.

    Potvrde o visini plaće/mirovine za oba roditelja+preslike osobnih iskazica i rodne listove djece predavat ćete u upravu vrtića i po tome će vam biti određena visina mjesečne obveze.

  35. #35
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    gdje se može pročitati taj pravilnik kojeg je donijela gradska skupština?
    na netu sam našla samo za 2010. godinu a znam da je sve ovo usvojeno izm. 20. i 25.12.2010. za 2011. godinu. budući da nije na netu, koga mogu telefonski kontaktirati da dobijem informaciju gdje pronaći taj pravilnik?

  36. #36
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    a sto ako je rijec o razvedenim roditeljima? bm ne zivi s nama vec 1g8mj al smo razvedeni tek od 15.6.2010. da li onda predajem samo ja ili oboje moramo predati jer nismo bili razvedeni u pretprosloj godini? osim toga, alimentaciju je jos i placao do razvoda, al nakon toga...ufff...znam da nije on dio kucanstva, al da li se to mora nekako dokazivati?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim lagati i ne prakticiram to u životu. Ja imam super plaću i prijavljena sam na cijeli iznos, dakle plaćam ogromne iznose poreza, prireza i slično, kao i moj muž. Vrtić bi nam bio 2000 kn. Oni naravno ne gledaju kredite za stan, muževu alimentaciju za 2 djece iz prvog braka i slično. Ne sviđa mi se pomisao da je moje dijete toliko drugačije po iznosu koji treba platiti jer nije po ničemu. Isto tako što dobiva za taj iznos? Spajanje svih blagdana s različitim tetama i u različitim prostorima. Nema šanse!
    Potpisujem. Pravilnik govori o prosječnom mjesečnom prihodu - ne uzima u obzir stambeni kredit, masu poreza, prireza, doprinosa...I nije bitno ni to što režije stalno rastu, što svakodnevno poskupljuje hrana, odjeća, obuća.... Naravno da dijete neće dobiti ništa bolje, niti ništa više....

    Takva umobolija, bahatost i poticaj daljnjem razvoju crnog tržišta je moguć valjda samo kod nas. I sigurno treba boljet manje u kontekstu prisjećanja afere oko javnog WC-a u Dubravi. Fuj!

    Da li se možda zna kad bi mogao biti novi prosvjed?

  38. #38
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Ja podržavam nove cijene vrtića.I MM i ja prijavljeni smo na punu plaću i vrtić će mi biti skuplji,oko 800 kn.Ali nije mi pravedno da moj brat i šogorica koji imaju plaće puno manje od nas plaćaju istu cijenu kao i ja.Mislim da će ovako ipak biti pravednije

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    48

    Početno

    pravednije bi bilo kad bi se u obzir uzimala imovina, imovinsko stanje - sve ono što se pričalo da će doći s OIB-om...

  40. #40
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Uf, ništa baš ne kužim

    igrom slučaja ja uopće nisam prijavljena na adresi na kojoj su md i sin
    and now what?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Sve to zvuči kak ti pravedno, neka svatko prema svojim mogućnostima plaća. Međutim nitko ne gleda koliko mi koji smo prijavljene na pune plaće plaćamo poreza, prireza i doprinosa. Više od 54% moje plaće mi odlazi na davanja, a da ne dobivam nikakvu bolju uslugu, niti zdravstvenu niti bilo koju drugu. Svi mi sa tim "užasno" velikim primanjima ne dobivamo plaće na svoje lijepe oči. Sa svojim zalaganjem i znanjem uspijeli smo dospijeti tu gdje sada jesmo i dalje moramo puno za to raditi. Državne zdravstvene usluge u 80% slučaja ne možemo niti koristiti, jer nemamo vremena čekati redove, znači i tu sve moramo privatno plaćati. A sada da plaćam i vrtić 2.000 kn, onda ih odmah možemo ispisati i upisati u privatni vrtić gdje ću za iste novce dobiti manje skupine i možda kvalitetniju uslugu. Ne bih ništa rekla da plaćam duplo umjesto 400 kn, 800 kn, ali 500% više??? Mi ionako već kroz naše doprinose više sudjelujemo i dajemo. Neka se umanje doprinosi i plaćat ću 500% više, nema problema. U ovoj državi se uvijek sve gleda samo jednostrano i bez ikakve dubine.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, ništa baš ne kužim

    igrom slučaja ja uopće nisam prijavljena na adresi na kojoj su md i sin
    and now what?

    Što stvarno u ovakvom slučaju???

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja isto nisam prijavljena na istoj adresi gdje su muz i dijete a svo troje zivimo na 3. adresi :/
    mm i dijete su prijavljeni na stan od sveki i ispada da ih ima pet u kucanstvu..jel onda to pouzdano znaci da se broji njih 5 za vrtic mog djeteta a ja uopce ne?
    mislim, ovo je sve skupa preapsurdno..da li znate kakva je situacija s privatnim vrticima?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto nisam prijavljena na istoj adresi gdje su muz i dijete a svo troje zivimo na 3. adresi :/
    mm i dijete su prijavljeni na stan od sveki i ispada da ih ima pet u kucanstvu..jel onda to pouzdano znaci da se broji njih 5 za vrtic mog djeteta a ja uopce ne?
    mislim, ovo je sve skupa preapsurdno..da li znate kakva je situacija s privatnim vrticima?
    Naša je situacija indentična - kako to funkcionira? Itko zna???

  45. #45
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    obzirom na to da se gledaju potvrde o prebivalištu za djecu, odnosno adrese na osobnim iskaznicama za odrasle, rekla bih da je to ključno.

    no, preporučila bih vam da si prvo napravite izračun kolika bi vam cijena vrtića bila prema trenutnoj situaciji, možda vam ispadne povoljnije. ukoliko mijenjate prebivalište morate odmah mijenjati i osobnu iskaznicu, a ni to, naravno, nije besplatno.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pazite sad apsurd...na adresi gdje mi je dijete sad prijavljeno ima ih prijavljeno petero, kako svekar i sveki imaju visoke place (iako imaju dosta pod kreditom) ispada da bi mi placali i visu ako ne i najvisu cijenu vrtica..a ako se prebacimo na nasu adresu (tlaka mi je mjenjati dokumente ali izgleda da nema druge) ispadamo socijalna kategorija i placamo 200 kn jer ja nisam imala evidentiranu placu u 2010. jer nisam imala stalni posao (pretpostavljam da se sc ugovori ne racunaju)...a istina je negdje izmedju ovo 2...presmijesno, neugodno bi mi bilo da ja placam 200 kn a netko tko losije stoji od nas placa vise (ako govorimo o moralu) a opet nemamo ni prihode za placati cijenu ako smo prijavljenu kod sveki..a pogotovo ne mislim placati cijenu privatnih vrtica za drzavni vrtic gdje su 2 tete na 28 djece
    da nije zalosno bilo bi smijesno
    po meni ima smisla jedino povecati svima cijene a dati minimalne cijene ljudima koji imaju niske prihode ili kad se radi o samohranim roditeljima i slicno..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    moram priznati da mi ovaj pravilnik više izleda kao "ne-pravdenik"? Što je s obrtnicima koji si isplaćuju minimalnu plaću, k tome još ne izdaju pola računa za obavljene usluge i time varaju državu? Oni će imati znatno manji "platni razred"? gdje je silna njihova imovina koju imaju u obliku nekoliko stanova, automobila i sl. ??? tko će kontrolirati da li su u kućanstvu i baka i djend (npr) s niskim mirovinama koji će znatno sniziti iznos dohotka po glavi kućanstva .... mislim da je ovaj pravilnik neustavan... ali još ću se malo konzulitrati sa kolegicama pravnicama .... fuj ... ako treba pravedno platiti vrtić onda ćemo ga platiti SVI a ne oni koji pošteno plaćaju državi sva davanja ...

  48. #48
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    pazite sad apsurd...na adresi gdje mi je dijete sad prijavljeno ima ih prijavljeno petero, kako svekar i sveki imaju visoke place (iako imaju dosta pod kreditom) ispada da bi mi placali i visu ako ne i najvisu cijenu vrtica..a ako se prebacimo na nasu adresu (tlaka mi je mjenjati dokumente ali izgleda da nema druge) ispadamo socijalna kategorija i placamo 200 kn jer ja nisam imala evidentiranu placu u 2010. jer nisam imala stalni posao (pretpostavljam da se sc ugovori ne racunaju)...a istina je negdje izmedju ovo 2...presmijesno, neugodno bi mi bilo da ja placam 200 kn a netko tko losije stoji od nas placa vise (ako govorimo o moralu) a opet nemamo ni prihode za placati cijenu ako smo prijavljenu kod sveki..a pogotovo ne mislim placati cijenu privatnih vrtica za drzavni vrtic gdje su 2 tete na 28 djece
    da nije zalosno bilo bi smijesno
    po meni ima smisla jedino povecati svima cijene a dati minimalne cijene ljudima koji imaju niske prihode ili kad se radi o samohranim roditeljima i slicno..
    svakako ih onda prijavi na pravu adresu. uopće nemoj razmišljati o moralnoj strani svega toga, očito nisu ni oni razmišljali dok su pisali taj pravilnik.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    slazem se s tobom lovanna ) osim s onim sto si napisala o obrtnicima, tu eventualno spadaju odredjeni poduzetnici a obrtnici koji varaju drzavu uopce ne osudjujem..trebas uopce proizvoditi nesto u ovoj drzavi a s ovakvim davanjima im je nemoguce opstati uopce..mislim da ne poznajem niti jednog bogatijeg obrtnika a znam ih ohoho

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •