Evo najfriškijeg iskustva, nisam našla da je netko otvorio tmeu sa iskustvima iz Vinogradske pa ću ja.
Dakle došli smo na Hitnu pedijatriju (uputila nas stručna osoba na Vinogradsku, inače bi vjerojatno opet zaglavili neobavljena posla u Klaićevoj) zbog visoke temperature i sumnje na upalu uha.
To nam je potvrđeno, malenoj su odmah vadili krv, nalazi su bili gotovi vrlo brzo. Posumnjlai na upalu pluća i isto i potvrdili. Moram napomenuti da su se na prijemu stvarno potrudili oko nje i sve moguće napravili prije nego su rekli da bi ostala.
Odmah su me upoznali s pravom na apartman (isključivo ojena bebica od 4,5 mjeseca). Odveli nas u isti, krenuli s terapijom.
Boravak tamo je bio ok.
Što se djeteta tiče, ona je imala svoj kinderbet, nije smjela spavat sa mnom. To mi je malo bilo teško palo, ali smo se prilagodili, ponajviše što je u kimbiču spavala na povišenom madracu radi bolesti. Medicinsko osoblje koje je bilo zaduženo cijelo vrijeme brinuti o nama je bilo stvarno divno. Stalno su bili tu, ljubazni, susretljivi, jako nježni prema djeci, ma stvarno predivni.
Dokotri isto ok, oni su uvijek u nekoj žurbi, ima nekih koji sva pitanja smatraju suvišnima, ima onih koji lijepo odgovore, ali se svi stvarno lijepo birnu o djetetu i dobrobiti djeteta što je naravno i najbitnije.
Smještaj je bio poprilično dobar. Na to poprilično dobar mislim kad se sjetim da sam imala bolji krevet nego kad sam rodila, da su mi bez obzira na to što sam ja zdrava pratnja krevet na zahtjev presvlačile sestre i braća (je li ih se tako zove ), kupaonica uredna, odmah pored sobe, isključivo za potrebe mama u dva dvokrevetna apartmana, televizor u sobi, tri obroka.
Posjete su mogle dolaziti po jedna u sobu s maskom. Djeca nisu smjela u sobu, ali su smjeli u predvorje. Seku su vidjeli samo preko stakla.

Ta dva dvokrevetna apartmana su za majke koje imaju pravo na teret hzzo, tj majke dojilje. Ima i čini mi se 4 apartmana, ali se oni plaćaju 610 kuna po danu što je po meni astronomska cifra.

Eto, ne znam što bih još sve napisala, pitajte, nisam se sigurno dotakla svega bitnog.

E da, nemam pojma spadamo li mi po mjestu stanovanja u Vinogradsku, hm...Mi smo općina Susedgrad!