Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Vinogradska, boravak s bebom 24h.

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Vinogradska, boravak s bebom 24h.

    Evo najfriškijeg iskustva, nisam našla da je netko otvorio tmeu sa iskustvima iz Vinogradske pa ću ja.
    Dakle došli smo na Hitnu pedijatriju (uputila nas stručna osoba na Vinogradsku, inače bi vjerojatno opet zaglavili neobavljena posla u Klaićevoj) zbog visoke temperature i sumnje na upalu uha.
    To nam je potvrđeno, malenoj su odmah vadili krv, nalazi su bili gotovi vrlo brzo. Posumnjlai na upalu pluća i isto i potvrdili. Moram napomenuti da su se na prijemu stvarno potrudili oko nje i sve moguće napravili prije nego su rekli da bi ostala.
    Odmah su me upoznali s pravom na apartman (isključivo ojena bebica od 4,5 mjeseca). Odveli nas u isti, krenuli s terapijom.
    Boravak tamo je bio ok.
    Što se djeteta tiče, ona je imala svoj kinderbet, nije smjela spavat sa mnom. To mi je malo bilo teško palo, ali smo se prilagodili, ponajviše što je u kimbiču spavala na povišenom madracu radi bolesti. Medicinsko osoblje koje je bilo zaduženo cijelo vrijeme brinuti o nama je bilo stvarno divno. Stalno su bili tu, ljubazni, susretljivi, jako nježni prema djeci, ma stvarno predivni.
    Dokotri isto ok, oni su uvijek u nekoj žurbi, ima nekih koji sva pitanja smatraju suvišnima, ima onih koji lijepo odgovore, ali se svi stvarno lijepo birnu o djetetu i dobrobiti djeteta što je naravno i najbitnije.
    Smještaj je bio poprilično dobar. Na to poprilično dobar mislim kad se sjetim da sam imala bolji krevet nego kad sam rodila, da su mi bez obzira na to što sam ja zdrava pratnja krevet na zahtjev presvlačile sestre i braća (je li ih se tako zove ), kupaonica uredna, odmah pored sobe, isključivo za potrebe mama u dva dvokrevetna apartmana, televizor u sobi, tri obroka.
    Posjete su mogle dolaziti po jedna u sobu s maskom. Djeca nisu smjela u sobu, ali su smjeli u predvorje. Seku su vidjeli samo preko stakla.

    Ta dva dvokrevetna apartmana su za majke koje imaju pravo na teret hzzo, tj majke dojilje. Ima i čini mi se 4 apartmana, ali se oni plaćaju 610 kuna po danu što je po meni astronomska cifra.

    Eto, ne znam što bih još sve napisala, pitajte, nisam se sigurno dotakla svega bitnog.

    E da, nemam pojma spadamo li mi po mjestu stanovanja u Vinogradsku, hm...Mi smo općina Susedgrad!

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    bas mi je drago zbog vaseg pozitivnog iskustva,

    nadam se da je bebica sada OK

  3. #3
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    drago mi je da se stanje u Vinogradskoj popravilo. Ja moju curku 2007 g. s 4,5 mjeseci nisam smjela dojiti van termina za posjete, a nije postojao niti apartman ( čak niti za plaćanje ).

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa Vidi poruku
    drago mi je da se stanje u Vinogradskoj popravilo. Ja moju curku 2007 g. s 4,5 mjeseci nisam smjela dojiti van termina za posjete, a nije postojao niti apartman ( čak niti za plaćanje ).
    Koma, ne mogu ni zamisliti kako ti je bilo.
    A ja ne mogu zamisliti kako bi bilo da j nisam bila tamo s njom STALNO. Nakon terapije recimo kada bi je donjeli, pa to je bilo prstrašno. Ona, pravi mali čovjek, tako je jako negodovala, ljutila se i bila tužna, a kada bi došla u moje ruke, još bi bila tužna ali bi promjenila način plakanja i začas se smirila, pa bi se ljuuuubile, mazileeee.

    A ne znam ni kako bi ta noć prošla majko mila. Bila je ona super po noći, spava ali doji redovno minimalno dva puta do jutra.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    da se pridružim pohvalama. mi smo ljetos proveli tjedan dana na u vinogradskoj (na teret hzzo-a). i bilo je sve kako si opisala. sve super. osim bolničke hrane. pa je mm poslje posla u dućan, pa k nama. ostajao je čak i do 10 h. samo se maknuo za vrijeme vizite.

  6. #6
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ah, ana, žao mi je da si to iskustvo moralal i isprobati. Je, sve što si napisala stoji! Jedina zamjerka koju sam imala na apartman ( osim hrane) je da mi nisu dozvolili da mi muž donese drugu curicu niti na dojenje. Kasnije su obje zaglavile, i to na intenzivnoj skrbi, pa sam ih morala ostaviti obje na njihovoj brizi, na drugom odjelu. Inače, ja sam prezadovoljna temeljitošću pregleda na hitnoj.
    I još jedan detalj, prije nego sam otišla k njima, bile smo na pregledu u domu zdravlja. Starija pedica mi je rekla da joj dijete dobro izgleda i neka ipak odemo tamo zbog nalaza iz krvi, ali nek dijete nikako ne ostavljam u bolnici jer je dijete dobro. Na hitnoj ju je poslušala neka mlada doktorica i odmah ustanovila dijagnozu, koja se kasnije i potvrdila!
    Nakon toga je uslijedilo 10 dana liječenja

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ni moji stariji klinci nisu smjeli unutra, ali su jedan dan došli u ono predvorje pa smo se malo podružili i u dva navrata su došli brzinski samo donjet mi stvari. Dva puta nisu ni dolazili jer ih nisam htjela da ih MM navlači po bolnici da još i oni nekaj ne pokupe, a ja sam ionako imala sve kaj mi treba.

    A stvarno, na hitnjo su detaljni i stručni, to u Klaićevojnisam nikada doživjela. Imam osjećaj da je tamo sve ko na nekoj traci. A da ne govorim koliko se čeeeeeka!

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Čovječe, 610 kn za apartman?!!! U Zaraznoj je prije malo manje od godine dana bilo manje od 300 kn.

    Maru čeka relativno jednostavna op. u petak, na ORL odjelu (2. kat). Inače ne dozvoljavaju boravak, ali nemam apsolutno nikakve namjere poslušati ih. Znate li možda koga zvati da se raspitam za apartman? I koja je uopće shema rezerviranja?

    Inače, ana.m, jel malena sad ok?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Evo i mog iskustva iz Vinogradske...moj maleni je s 4 mjeseca završio u bolnici prošle godine, nažalost ja ga nisam više dojila pa nismo imali pravo na besplatni apartman, bio je u sobi na odjelu, a ja sam smjela biti s njim ujutro od 7-8 h pa do 21-22h... tjedan dana sjedila sam na stolici kraj njegovog krevetića, strašno mi ga je bilo navečer ostaviti.... iako sam odlazila kad je zaspao...a još je gore bilo ujutro kad sam došla, bio je promukao od plača i jedva sam ga smirila...
    Inače sve pohvale doktorima i sestrama koje su se stvarno trudile da nam olakšaju boravak....

  10. #10
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    I samo još jedna pohvala doktorici Mihatov Štefanović! Toliko ljubaznu i srdačnu doktoricu već duuuugooo nisam srela! Takvim divnim ljudima je zaista mjesto na pedijatriji! S tim malim bićima!

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Jelka hvala na pitanju, Ela je super! Ma nije ni ona meni izgledala bolesno, velim sasvim smo slučajno odlučili da odemo predvečer tamo, a kad ono...
    Nisam ja odmah htjela ostati, tj, nisam nju htjela ostaviti....
    Ali sam se brzo urazumila!

  12. #12
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    imali smo u Vin jednako pozitivno iskustvo.
    btw.ja sam spojila kb uz krevet, da ju zaštitim, stavila jastuk za dojenje njoj iza ledja i ona je u tom istom app spavala sa mnom. Nitko se nije bunio.

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene je sestra malo kao kroz šalu pošpotala kad sam rekla da ona sa mnom spava i doma u krevetu.
    A da kimbi stavim uz krevet nije bil ni teoretske šanse. Ja sam bila s njom u jedinici i krevetiči za bebe su mogli jedino iznad velikih kreveta.
    Jednu noć (drugu) sam rekla, ma kvragu sve i stavila ju kraj sebe, malo na povišeno na jastuk. Kao mislila sam ju premjestiti ali naravno da smo do jutra tako. I onda drugi dan na viziti je jedna od doktorica pitala (kad ju je preko dana vidjela da spava u mom krevetu, a koja mi nije bila baš nekaj) da li ona tako spava i po noći... Onako u stilu da se to ne smije.

  14. #14
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    I samo još jedna pohvala doktorici Mihatov Štefanović! Toliko ljubaznu i srdačnu doktoricu već duuuugooo nisam srela! Takvim divnim ljudima je zaista mjesto na pedijatriji! S tim malim bićima!


    vidiš kak su iskustva sa pojedinim doktorima različita. Ja stvarno nemam ništa lijepo za napisati o njenom ponašanju, a nije da sam je susrela jednom, dvaput. Ok, zadnji puta je stvarno bila za pohvaliti, ali to pripisujem trudu šefice pedijatrije. Nadam se da će takva i ostati jer mi djeci ne trebaju dodatne nepotrebne traume.

  15. #15
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imali smo u Vin jednako pozitivno iskustvo.
    btw.ja sam spojila kb uz krevet, da ju zaštitim, stavila jastuk za dojenje njoj iza ledja i ona je u tom istom app spavala sa mnom. Nitko se nije bunio.
    Pa kad ste to bili?!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    9

    Početno

    Evo, da podignem ovu temu..
    Prije nekih 2 tjedna bili smo u Vinogradskoj, na odjelu za dojenčad, 4. kat. P. je onda imao 9,5 mjeseci. Dijagnoza; febrilne konvulzije i streptokokna upala uha. bili smo tamo 9 dana.
    Muž i ja smo imali sreće u nesreći da smo se uspjeli organizirati i boravili smo uz P. od 10 -21 (ili 22, ovisno o viziti), konstantno. S tim da ja još uvijek dojim i sestre su me odmah pitale hoću li dolaziti na podoj ujutro u 6... NARAvno da sam dolazila oko 5;40. U principu P je bio ''sam'' u periodu od 22 do 6, i od 6,30 do 10.
    Moram reći da smo mi bili jedini roditelji koji su bili konstantno uz dijete, nismo odlazili ni na kakve pauze, a u prvo vrijeme niti na wc.... i ja sam stvarno vidjela da su te sestre tamo stvarno crvići koji su konstantno uz tu dječicu.

    Ovo pišem jer sam stvarno ostala začuđena, ugodno iznenađena, stvarno oduševljena tretmanom tamo.
    Sestre su me odmah upozorile da imam pravo na apartman, ako želim. Ono što su zapisale o P ishrani, toga su se i pridržavale.
    Vidjela sam kako s pažnjom hrane ostalu djecu, bebe, koliko ih često presvlače.... Evo, stvarno jedno koliko god to čudno zvučalo, ali stvarno su se potrudile da nam iskustvo bude što manje traumatično.
    E, a sad ono najčudnije.... glavna sestra s neuropedijatrije gdje smo mi pripadali, sestra Kristina, došla je i nekoliko puta nas pitala želimo li i kada želimo razgovarati s doktoricom...??? ne samo to, ona je u nekoliko navrata došla provjeriti je li sve ok!...!!?? a da se razumijemo, moj P nije bio jedini mali pacijent s tom dijagnozom. tako se ophodila i sa ostalima.
    A sad science fiction... doktorica koja ga je vodila, dr Malenica, je preljubazna. Kad sam zatražila razgovor, posvetila nam je vrijeme, odgovorila je na sva moja pitanja...i... jednom me sama zaustavila na hodniku da mi nešto kaže, a na kraju je došla u sobu da mi sama priopći otpust i sve još što god sam htjela znati......Ljudi moji, ja sam mislila da sam u zoni sumraka jer se takve stvari kod nas ne događaju.
    Mome sinu je stvarno bilo loše, prvih sam dana sa zebnjom išla k njemu pomišljajući samo najgore, ali ti ljudi gore...olakšali su nam te dane, i ono što mi je bilo važno... kada je večernja smjena došla, prvo se je sestra predstavila i pozdravila (naravno, da ih u početku nisam poznavala) i progovorila je koju riječ sa mnom i nakon toga mi je bilo lakše ostaviti dijete preko noći...... ma puno toga bih mogla napisati, ali stvarno velika pohvala upravo tom timu i zahvaljujem Bogu što nismo išli logikom stvari i otišli u klaićevu.

  17. #17
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jelka zanima me vaše iskustvo na ORL odjelu ako nije problem
    naime mi idemo u 4mj na op.mandula sa blizancima pa me zanima kako to ide oni budu imali 2,2g
    jel možemo biti uz njih i koliko se ostaje ako znate naime rekli da drugi dan idu doma,ali mislim da je to malo
    prerano .

    Hvala unaprijed na odgovoru

  18. #18
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Citiraj ana- prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka zanima me vaše iskustvo na ORL odjelu ako nije problem
    naime mi idemo u 4mj na op.mandula sa blizancima pa me zanima kako to ide oni budu imali 2,2g
    jel možemo biti uz njih i koliko se ostaje ako znate naime rekli da drugi dan idu doma,ali mislim da je to malo
    prerano .

    Hvala unaprijed na odgovoru
    Moja curka ide u 4 mj. na vađenje mandula pa me zanima kako sad to ide. Da li se može ostati s djecom i koliko se opčenito ostaje u bolnici?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    da li postoji neka dobna granica za dojeno bolesno dijete uz koje se ne placa boravak u bolnici
    ili svaka dojilja ima pravo biti uz dijete 24 sata bez obzira na godine.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •