Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: kako se brže spremiti za školu?

  1. #51
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    evo, prošli tjedan je bio iznad očekivanja, kao što rekoh i sama sam se malo reorganizirala i to je bitno pridonijelo da se brže spremamo. al jutros naravno opet razvlačenje, otišlo dijete u kupaonu i nema je, nema, nikako van izaći. i čujem da priča na glas a kad sam je dozvala vraća se i kaže mi da se ona zaigrala na wc- u! a čega si se igrala pitam je, ona veli da je zamislila da joj je wc daska otplutala na sred oceana ! i opet smo malo kasnili...

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Potaknuta ovim topicom, ja sam prestala požurivati mlađeg sina (sa starijim nema nekih većih problema). Jednostavno sam ga pustila da se snađe sam. Cijeli tjedan ustajao je bez problema... istina, 5 min kasnije od brata, ali sve je uspio. Možda sam mu išla na živce s tim stalnim podsjećanjem... Uostalom, to je njegova odgovornost. Vidjet ćemo kako će dalje, ali za sada je ok.

  3. #53
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam danas cula sat tek u 7:10 - da vidite kako smo jurile po kuci .

    Nocas sam se probudila u 4 i vise nisam mogla zaspati, i onda zaspala u 6:20, i eto... mogle smo zakasniti, ali mojom krivnjom.

    Ali nismo, cak je stigla pojesti i dorucak, samo smo sve to obavljali kao na traci.
    I puno je pomoglo :klanj: sto je roba bila (kao i uvijek) pripremljena jos od sinoc.

    A u ponedjeljak ujutro smo cak stigli i do pekare po krofnu koliko smo imali vremena viska, bas smo bile ponosne.... A vidi danas!

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    što se pripremanja robe tiče, ja sam tu bolesna još od svojih davnih dana:
    sve složim na stolac i to onim redom kako se i oblači.

    na vrhu su čarape, ispod hlače i onda majica.
    tako da se obući može za manje od minute (nekad i to radimo - brojimo: obje čarape do 15, majica do 7, hlače do 6, sporijim ritmom no što idu sekunde)

  5. #55
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Apri, blizankinjo po slaganju!
    Kao da si nasu stolicu opisala!

  6. #56
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Šta vi mislite koliko bi imalo efekta ovo što Peterlin kaže da je uradila sa mlađim, da je jednostavno kad ustane iz kreveta pustim da se spremi bez požurivanja? Znam da ćemo tako kvalitetno zakasniti, pa razmišljam kakvog bi efekta na nju imalo to da u razred dođe kasno. Shvatam ja da ona nema pojam o vremenu, ali ovo svakojutarnje pogurivanje, napominjanje i na kraju svađa me iznuruju bez ikakvog efekta. Čini mi se da ona (kao i većina njenih drugara iz razreda, prvačića) sve to shvata olako i neobavezno.
    Dale ste mi nekih ideja kako da i sebe uredim u tom smislu pa ću probati neke organizacione intervencije.

  7. #57
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    I kod nas je isto, ponekad je problem ujutro, ponekad navečer, ili čak i jedno i drugo - ali redovno! Već sam luda od toga i ne znam kako dovesti stvari u red. Kad je ove godine počela trenirati tekwondo, nadala sam se da će ju treninzi 3x tjedno po sat i pol iscrpiti i da će navečer lakše zaspati, međutim ne - dođe doma mokra ko miš (znači, radili su ko ludi kad se tak oznojila), ali NIJE umorna, ne spava joj se .

    Trening završava u 19h, pa ju prisiljavam da se ODMAH nakon treninga otušira (ona bi prvo večerala, brbljala, igrala se... i svakaj), a nakon toga večera. Ak je gotova do 21h dobiva čitanje ili priču, ak nije ništa. Ali čak i ak uspijemo to sve tako, ona ne može zaspati. Tad se sjeti svakakvih "važnih" pitanja tipa "kako se peru zmajevi?" i sl. samo da odgodi spavanje. A ujutro ustajanje u 6.50. I kuknjava, jadikovanje da se nije naspavala... I kupila sam joj budilicu, i ona ju poklopi i spava dalje.

    Danas navečer mi je puko film (zato sam i išla na forum vidjeti kakvih ima iskustava ), i rekla sam joj da si navije budilicu i da ju ujutro neću ni buditi ak ju poklopi, niti ju požurivati ni ništa. Pripremit ću joj odjeću i odvest je u školu kad bude spremna (sutra ne radim pa me baš briga jer ja neću zakasniti). Stvarno ću ju pustit da zakasni, pa možda nauči nešto iz tog iskustva.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Silom prilika, jer ne vozim, moj sin je usvojio navike samotalnog spremanja za školu.
    I ja radim od 8, kad sam u njegovoj smjeni i nema šanse da ja pola sata potrošim na njegovo spremanje, kad se i ja moram spremiti i ličit na nešto jer radim s ljudima.

    Danas sam popodne, pa se ja razvlačim, a on je doručkovao, pregledao knjige , sad čita lektiru još jednom ( 2 raz ) i sad je vrijeme da si skombinira outfit za školu.


    Kad smo skupa ujutro, svatko ima pravo na kupaonicu15 minuta i svatko od nas se sam sprema, jer u 7 35 se ide van, tko kakav bude u to doba.


    Spavanje, uopće ga ne kontroliram , svjetla se gase u pola 10, i nema rasprave , a ako će se on dići kad ja zaspem i blejat u tv, što mu ja mogu, ja sam jedna od onih koje ne mogu funkcionirati bez 7 sati spavanja- u komadu . znam biti toliko umorna ponekad da odem spavat i u 9 navečer.....

  9. #59
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Maria ti zbilja imas samostalno dijete.
    Moja ne ide u skolu ali neke od vasih ideja su primjenjive i na petogodisnjake

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Mali update - mi smo davno riješili problem spremanja, ali je i danas veliki problem doručak (samo mlađem sinu).

    Dugo mi je trebalo da otkrijem što prolazi, a što će završiti u smeću. Naime, NE uzima sam, jer mu ne paše rani obrok. Dapače, par puta sam ga ulovila da npr. kruh i sirni namaz baca u smeće, pa ode u školu praznog želuca. Morala sam dobro razmisliti što ponuditi da ga zainteresiram da pojede. Obično se dan ranije dogovorimo. Jedini kruh koji će mlađi ujutro pojesti su Amaltheini klipići, koje djeca ujutro malo zagriju u mikrovalnoj pećnici i to im je super. Čak ih i nose u školu ako imaju puno sati. Spasila sam se s tim.

    Isto, prolaze razni mliječni bućkuriši (šato, frape i slično, koji ipak nisu samo mlijeko nego malo hranjiviji). Ako smo u vremenskoj stisci, uvijek u kući ima jastučića punjenih kremom od vanilije (v. topic Što kupujete u Lidlu?) ali čak i za to nisam sigurna da će mlađi sin pojesti. Jednostavno mu doručak ne paše i tu se malo može popraviti. Nije mi baš drago da ide praznog želuca u školu iako tamo ima mliječni obrok, pa se jako trudim oko tog doručka. Srećom, dijete je spretno i vješto u kuhinji pa pola toga priprema sam, često navečer da ujutro može 3 minute dulje spavati.

  11. #61
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stalno požurujem, uopće ne gleda na sat bez obzira što mu govorim da bi trebao. Škola nam je na 5 minuta, ide sam. U boravku je pa doručkuje u školi. Ali možda i previše očekujem u brzini spremanja. Ustane u pola 8, u 7.45 već kreće. Spremi knjige navečer a i odjeću mu složim isto večer prije. Pranje zuba, umivanje i oblačenje u 15 minuta. Pa u biti, i nije tako spor.

    Sat na ispred nosa bi nam isto pomogao, oboma. Ili malo ranije ustajanje, Kad tako volimo spavati...
    jako slično i mi, osim što nejde u boravak, dizanje u 7.35, oblačenje, pranje zuba i umivanje i u 7.50 kreće, ima 5 min do škole

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    recimo da sam nesvjesno, punu odgovornost za njegovo spremanje za školu prenijela na njega, jel to dobro ili loše , pokazat će vrijeme.

  13. #63
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    ali je i danas veliki problem doručak
    Mi smo se spasili sa snitom kruha s namazanom Nutellom i pola case mlijeka.

    Dorucak joj se ne jede (nije jutarnji tip sto se hrane tice), i mijenjali smo dorucak (jogurti, snita kruha s raznim namazima, corn flakes, coko-kuglice, cokolino, keksi i mlijeko, i sl.) - i dosli smo do zakljucka da jedino sto NIKAD, ali bas nikad ne odbije i sto stamani do kraja, je kruh s Nutellom.
    Pola case mlijeka, iskljucivo zato sto ne voli bas mlijeko - ako joj dam pola case, popit ce sve, ali ako joj dam vise od pola - popit ce vrlo malo. Ovako popije dovoljno i malo si zgrije zeludac.

    Drugo sto uvijek pojede je cokolino (ali morala bih u HR po njega). Znaci, cokoladasto - moze.

    Doruckuje u skoli suho (nemaju topli dorucak): sendvic, sok (poneseno od kuce), donedavno bih joj spakirala i jednu vocku, ali trenutno imaju nutricionisticki projekt (imali su ga i prosle godine, ali ne cijelu godinu), pa im daju voce iz bio-uzgoja... pa ga vise ne pakiram, znam da onda nesto ne bi pojela.
    Jednom tjedno u skoli ruca (ostaje do 16).


    Ostatak tjedna doma dodje u 13:15h - i bude gladna oko 14h.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    zumbulmama: i tada sjedneš u auto i kažeš: huh. E sad smireno dalje :lol

    Moj mlađi je otprilike preslika iz prvog posta, jedino što ga jako rano dižemo, oko pola 7. Sve prepremam navečer, a spavati ide (idu) rano, između 8 i 9.

    Sat za pokret za školu mu zvoni u 7.40, iako ima samo jednu ulicu do škole, ni tri minute. Ali kad zvoni sat, on se ODMAH mora ići oblačiti i pokret. Do tada mora sve napraviti. Čim završi može si upaliti TV dok sat ne zazvoni za pokret. To mu je u početku bila motivacija, dakle nakon klope, oblačenja, pranja zubi, može tv.

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se spasili sa snitom kruha s namazanom Nutellom i pola case mlijeka.

    Dorucak joj se ne jede (nije jutarnji tip sto se hrane tice), i mijenjali smo dorucak (jogurti, snita kruha s raznim namazima, corn flakes, coko-kuglice, cokolino, keksi i mlijeko, i sl.) - i dosli smo do zakljucka da jedino sto NIKAD, ali bas nikad ne odbije i sto stamani do kraja, je kruh s Nutellom.
    Pola case mlijeka, iskljucivo zato sto ne voli bas mlijeko - ako joj dam pola case, popit ce sve, ali ako joj dam vise od pola - popit ce vrlo malo. Ovako popije dovoljno i malo si zgrije zeludac.

    Drugo sto uvijek pojede je cokolino (ali morala bih u HR po njega). Znaci, cokoladasto - moze.

    Doruckuje u skoli suho (nemaju topli dorucak): sendvic, sok (poneseno od kuce), donedavno bih joj spakirala i jednu vocku, ali trenutno imaju nutricionisticki projekt (imali su ga i prosle godine, ali ne cijelu godinu), pa im daju voce iz bio-uzgoja... pa ga vise ne pakiram, znam da onda nesto ne bi pojela.
    Jednom tjedno u skoli ruca (ostaje do 16).


    Ostatak tjedna doma dodje u 13:15h - i bude gladna oko 14h.
    Da, bitno je ne pretjerati s kolicinom i pogoditi vrstu hrane koja prolazi. Kod mog sina cokolada nije visoko na ljestvici popularnosti. Od nutele i slicnih namaza dobiva osip i to je problem jer ih u skoli cesto hrane time za tzv. mlijecni obrok.

    Kod mog sina prolazi jos kajmak, prsut u minimalnim kolicinama i spek. Od suhomesnatog drugo ionako ne jede. Kolicinu hrane ionako nadoknadi kroz dan, narocito navecer, ali mora pojesti nesto ujutro bez obzira na to sto mu nije fino jer inace je jako loseg raspolozenja (mrgud) i ima lose rezultate u skoli, vjerojatno zbog razine secera. Da to nije tako, ne bih inzistirala, ali vidim da mu je nesto ipak potrebno.

  16. #66
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    i naš update - odmah nakon buđenja je oblačenje, navečer pripremljeno
    doručak je obično pahuljice s malo toplog kakaoa ili pecivo s đemom, vafli i čaj
    nakon toga umivanje i pranje zubića, češljanje - duga kosa pa ja moram sudjelovati
    knjige su spremljene isto navečer

    sve ide puno brže nego prošle godine, što pripisujem tome da se ranije ustajemo jer ja radim od 7
    a i ona je nekako postala usredotočenija
    makar još bude situacija kad ja moram navlačiti štrample na njene noge jer ona polusvjesno gleda u jednu točku

  17. #67
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Odlično zvučite
    Ja ne mogu moje natjerati da doručkuju po zimi. Ne znam, ne mogu ih dovoljno razbuditi da pojedu. Zato im sad stavim u ruksak nešto sitno pa nekad pojedu prije prvog sata kad ih zima vani razbudi. Samo popiju malo toplog mlijeka ili kakaa, a pecivo požvaču ili u autu ili tak prije sata, Inače kad se razdani prije škole droučkuju kornfleks s jogurtom, gris na mlijeku, bananu itsl. lagano uglavnom

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •