Stranica 2 od 18 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 879

Tema: Trudnice 2011 (dvojke,trojke...)

  1. #51
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Evo nas da se malo hvalimo! jučer smo bile na cijepjenju. I vaganju. Jedna ima 5400 a druga 5800! Pedica se nije mogla načuditi kako ih još uvijek isključivo dojim! He he! I kako lijepo napreduju. A po motorici su malo ispred svoje skupine! Jaoj, baš sam ponosna!
    Nemojte mi zamjeriti, ali moram ih malo hvaliti

  2. #52
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Bravo jele!!! Prave su! Mi ćemo sljedeći tjedan na mjerenja - baš me zanima.....
    MOje su s 2 i pol mj bile 4900 i 5300

  3. #53
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo jele!!! Prave su! Mi ćemo sljedeći tjedan na mjerenja - baš me zanima.....
    MOje su s 2 i pol mj bile 4900 i 5300
    Ajme, jel ti otpadaju leđa? Kad ih držim obje (često jer skupa jedu, pa skupa trebaju i podrignuti) mislim da ću se sniziti za koji centimetar

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme, bome imate prave cure
    jele, a jel ti prihvatljivo da ih okreneš na trbuščić da ti podrignu? moji su tako podrigivali kad bi ih hranila istovremeno, jedino ako su ti sklone bljuckanju onda je bolje da budu uspravno

  5. #55
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ma baš i nije jer manja ionako ne voli biti na trbuhu (nije joj to fora), a veća voli, ali ne punog želučića
    Nema veze, jos koji mjesec, pa kad krenu sjediti, bit će lakše, bar što se podrigivanja tiče. Bogu hvala, nek mi to bude najveći problem

  6. #56
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    da - otpadaju mi leđa - najgore mi je kad ih kupam , pa onaj prignuti položaj - nemrem se ispravit poslije. Zato bi si radije nabavila kolica za jednu nek uzela neku nosilicu....ono kaj sam već napisala...

  7. #57
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    koliko cm imaju vaši?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moji jako vole biti na trbuhu, i prazni i puni, već par mjeseci su na podu na trbuhu po cijele dane
    tonili pričaj mi.... umirala sam od bolova jer godinama imam problema s leđima, a nikako nisam mogla skontat neki bolji položaj, a da sve bude kako valja, ali prođe
    dječaci su mi sa 6,5 mjeseci kada smo bili na zadnjem cijepljenju imali 68 i 68,5 cm, nakon toga, Hvala Bogu više nismo išli kod dr, sad ne znam kakvo je stanje, morala bi malo mjeriti

  9. #59
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    je vas lipo čitat

  10. #60
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Cure jel vaši spavaju ili su spavali skupa u kimbici? Kad ste ih razdvojili ili ih planirate razdvojit i je li bilo problema?

  11. #61
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Moje još uvjek spavaju u istom kimbaću. Onda se kroz noć tata prebaci mališi, a one dođu k meni, svaka s jedne strane
    A što se kupanja tiče, ja stavim njihovu kadicu u veliku kadu i klečeći (ne na kukuruzu, nego na jastku ) odradim kupanje. tako mi se lakše dići bez da savijam kičmu.

  12. #62
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja ih kupam u kadici na stolcu u njihovoj sobi - iako je dosta visoko, ipak sam pogrbljena. Ah, jedva čekam ljeto - onda ću ih tuširat
    Moje su isto skupa, nekad ih pred juto stavim k sebi kad tata ode na posao - polako mi se čini da im postaje tijesno - vidim da je preseljenje na pomolu. Baš me zanima kak bu to prošlo....

  13. #63
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Moji su sa 6mj imali 8500 i 8800g i dugi cca 70 cm.

    Oni su do 2,5mj spavali zajedno a onda smo ih premjestili svakoga u svoj kindač i tako spavaju i dan danas mikakvih problema nismo imali kod razdvajanja uživali u prostoru,a što se tiče kupanja prvo smo na stol stavili kadicu jer je super u visini pa ne ode kičma,poslije su poslužile stolice a sada se kupamo u tuš kabini kadica nam stane taman unutra ili ih samo brztinski tuširamo a oni ili stoje ili čičaju i sve obavimo brzinski bez problema

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Pinky, zaista je ispunjenje snova, vidjet ćeš
    tonili, čini mi se da su moji spavali zajedno do nekih 3 mjeseca, a onda su otišli svaki u svoj kindać, nismo imali problema nikakvih, oni sad baš vole svoje krevete, vole spavati u njima, vesele se kad ih stavim spavati i nema problema u vezi toga s obzirom da je sad nemoguće da spavaju s nama jer ode svaki na svoju stranu, nas izguraju ili se guraju oni dva, čupkaju se, guraju prste u oči i sl.
    kupam ih na stolcu u sobi još uvijek, nikako da se preselimo u kupaonu, malo mi fali prostora za sve što mi treba, a i bit ću još pognutija nego što sam sad, pa mi se ne žuri nekako

  15. #65
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    malo mi fali prostora za sve što mi treba, a i bit ću još pognutija nego što sam sad, pa mi se ne žuri nekako
    Ovak je i meni. Zato ih mislim tuširat po ljeti

  16. #66
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    jeli ovo "spavaju zajedno" znači jedan do drugog? Mojoj kumi su dečki dosta dugo spavali u jednom krevetiću, ali uvijek jedan gore, drugi dolje. Ne mogu se sjetit do kad je to trajalo. Postoje li i veći krevetići od onih 120x60?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nisam se zanimala baš za veće krevetiće, mi smo se nekako odmah nakačili za taj standard s obzirom da uzimamo dva
    ali mi se čini da ima veće dimenzija 140x70 ako se ne varam
    moji, dok su spavali zajedno, bili su nakošeni dijagonalno jedan do drugog

  18. #68
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I moje spavaju dijagonalno - i krevetić nam je 60x120, a znam da ima i 70x140 samo nama takva 2 ne stanu u sobu ( i ova manja dva budu naknap :/)
    I još uvijek mi spavaju u jastuku, to mi je super - nemoram brinut jel im zima il kaj, ali polako su im naknap, pa razmišljam o vrećema za spavanje. Sam niaka nemrem prokljuvit veličine toga - jel to kupiš veličinu koju nose il kaj?
    Posljednje uređivanje od tonili : 22.01.2011. at 21:01

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mene su jastučići spasili, super stvar za manje bebe, ne brineš o ničemu, uvijek pokriveni, ako treba malo odvežeš i pustiš im zraka, ma odlično, moji su dugo bili u tome
    ne sjećam se kad smo točno uzeli vreće za spavanje, isto odlična stvar, obučeš ih i ludilo, nema da izmigolje van, ja sam uzela neke od 90 cm, dugačke su, ali to nema veze, jednostavno je ostatak vreće prazan, ima lufta oko rukava, ali to mi ne smeta jer su vreće tople, ne može im biti hladno, imam te bez rukava, spavaju u toploj plišastoj pidžami
    jedino što se sad užasno vrte i okreću, pa se ta vreća zavrti oko njih kad se okrenu par puta, pa ostanu zarobljeni i zovu upomoć, ali to brzo riješimo, glavno da im se ne može ništa dogoditi

  20. #70
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    mi imamo jedan ovaj veći 140x70 i kad više nebumo trebali ogradice ide u krevet,a drugi je 120x60 jer nismo bili pri lovi ali namjeravamo uzeti ovaj veći još jedan jer dečki spavaju sami u svojoj sobi od 3mj pa ima mjesta .

    tonili moji spavaju u vrećama ide po dužini ćinimi se od 70cm na dalje naše su 90cm

  21. #71
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    A kaj ne mogu oni upast unutra ak je veći broj? Sorry na besdastom pitanju, al ak ej duža, onda je i otvor za glavu i rukaviće veći, kaj ne? Mislite da ja za svoje cure od 54 i 56 cm mogu uzet broj 70?

  22. #72
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    šta su jastuci? za vreće znam
    lol

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jastuk ti je ono u čemu su prije bebe išle van iz rodilišta, bilo je popularno, prije su bili bijeli, našlingani, umetneš bebu unutra i zavežeš - u rodilištima još uvijek takve koriste samo su čvršći od običnih, sada imaš fensi verzije u bojama i dezenima
    tonili, ne može ti beba izmigoljiti, to se fino zacifa ispod vrata, taj otvor je vjerojatno tu negdje po mjerama bez obzira na dužinu vreće, isto tako otvor za ruke

    Pinky, evo neka slikica:
    http://www.babysedmica-webshop.com/J...?product_id=55
    Posljednje uređivanje od ZO : 23.01.2011. at 07:50

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

  25. #75
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Odlična mi je ova stranica, čitam i upijam kao spužva.
    Imala bih molbu za ljubazne mamice da malo prepričaju svoje trudnoće; koliko ste često išle na preglede i kakve, šta ste koristile u trudnoći za olakšavanje svih njenih "čari" (strije, oticanja, hemeroidi, zatvor i sve ostale ljepote kojih se sad ne mogu sjetiti), kakve vitamine i ostale preparate..... i sve što vam padne napamet, a mislite da bi nama bilo korisno.

    E pa nakon što sam vas ovako izrešetala s pitanjima red je i da se ispričam na tome, ali kad me sve zanima

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    bok aneri
    evo napišem neke crtice:

    trudnoća je došla prirodno nakon puno spontanih pobačaja i ružne povijesti bolesti te sam zbog toga bila dosta često na pregledima i nisam neki klasičan slučaj, pa ne bi o tome
    protiv strija sam se borila do 28 tjedna, a onda kada je krenula prva svaku minutu bilo ih je sve više, ja sam mršavica, a koža mi se rastegnula do nemogućih razmjera, bila sam ko slon, trbuh do koljena, a ja 1,62 cm - prizor za zabilježiti
    naoticala negdje od 30 tjedna nadalje, ali ne puno...cijelu trudnoću sam preležala, pa opet nisam neki primjer
    zatvor - ajme majko, umirala sam doslovno jer sam primala puno željeza s obzirom da je i anemija bila jedan od mojih problema, drugim riječima - slavila sam svaki uspješan izlazak iz zahoda
    vitamini - klasika - prvo folic plus, nakon 12 tjedana prenatal od centravita
    Posljednje uređivanje od ZO : 23.01.2011. at 12:03

  27. #77
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Aneri, evo i mog iskustva:
    Trudnoća: Ne planirano, prirodno
    Protiv strija: krema iz Müllera, njihova najjeftinija, stalno se mazala kad god bih se sjetila. Bilo ljeto, pa trbuh stalno vani ionako Danas se vidi da sam rodila, ali nemam "lubenicu" na trbuhu (kuziš što mislim?)
    Kontrole: jednom mjesečno vaginalno i tri, četiri uzv.
    Zatvor: naljevala se "mivelom" iz konzuma. Ima puno magnezija, ali je pitka. Donat Mg mi je smrdio. I bez većih problema se izvukla. To mi je riješavalo i žgaravicu
    Vitamini: pregnital s omega kiselinama (pijem ga i sad)
    Naticanje: bili smo na moru, pa sam puno plivala, i hodala za trogodišnjakom, tako da to nije bilo strašno.
    Sve u svemu, prekrasna dosadna trudnoća

  28. #78
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ima li među vama neka heparinka, da znam koga ću malo gnjaviti sa pitanima?
    ah jastuci su po dalmatinski paketine hehe

    i mene zatvor ubi. otkad sam se rodila imam problema sa zatvorom, a sad su nemogući, uf

    glava mi se raspada ovih dana, ali evo čitam da je to normalno za 12. - 13. tjedan
    Posljednje uređivanje od Pinky : 25.01.2011. at 12:08

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Pinky, kao što vjerojatno znaš, ja bila heparinka
    mene pomagao donat mg - s tim da sam ujutro na prazan želudac pila 2 dcl mlakog donata ( zagrijala sam ga i miješala da izađe CO2 ), isto tako navečer prije spavanja, mislim da je maksimalna doza 0,5 l

  30. #80
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Mene simptomi nikakvi ne muče u 17 sam tjednu ali me muči užasan strah od ranijeg poroda, jer do ove trudnoće sam došla teškim putem. Jeste li vi imale takve strahove?

  31. #81
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Hvala vam mamice, baš ste zlatne, imat ću ja još pitanja, ali ću onda jedno po jedno

    Pinky, sestra od mm-a je dio trudnoće i dio nakon poroda bila na Fragminu(prije par godina imala je vensku trombozu noge), mislim da je primila oko 200 injekcija. Jednom je samo išla u Vinogradsku na nekakav pregled, a inače je vadila krv jednom mjesečno na transfuziji. Rodila je prirodnim putem sve bilo za 5, jedino su je ubijale te injekcije jer jako bole, pa ako imaš kakvih pitanja ja ti to izvidim.

    Što se tiče zatvora, suosjećam, ne pomaže ništa. Trpam sve živo od Donata, lanenih sjemenki, suhog voća, sirupa i sve je živa patnja, na wc provedem sate, već sam postala ponosna vlasnica hemeroida. Nadam se da će to malo biti normalnije kad prestanem s utrogestanima, a kad će to biti pojma nemam. Sutra idem na kontrolu pa ću biti pametnija.

  32. #82
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nisam bila 100% sigurna za tebe i heparin. uf kako mi je drago vidit heparinsku mamu blizanaca, ja sam ustravljena, moram priznati.
    evo sad sam pročitala da je mala bu izgubila bebe, nije više na našoj listi, ma užas.

  33. #83
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    i ja heparinka:--)))

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme, žao mi je mala bu

    ja sam bila u užasnom strahu jer sam izgubila 4 trudnoće prije ove, a još s obzirom na dvije bebe bila sam sigurna da neću preživjeti ako mi se što loše desi
    s obzirom na sve što sam čitala o heparinu doživljavam ga kao zaštitnika i meni je ulijevao veliku sigurnost, a kako je vrijeme odmicalo znala sam da on kod mene ima vrlo veliku ulogu što se bližim kraju - tako da sam bila sretna kad sam se pikala, kao da sam osigurala da taj dan bude sve u redu ( ako me možete razumjeti )

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sbonetic, pa naravno da te strah kad je normalno, da čim se spomene blizanačka trudnoća svi govore samo o mogućim komplikacijama i preranom porodu
    meni su predviđali da ću se porodit sa nekih cca 32 tjedna jer sam malih gabarita, slaba, bila sam anemična do boli, a eto ja dogurala do 35+2, vjerojatno bih i više da nije bio uskrsni vikend, ja lagani trudovi, a dr svi planirali na go, pa me se nisu usudili ostaviti s obzirom na povijest bolesti, a bebe su bile dobro razvijene s odgovarajućom kilažom

  36. #86
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2011.g. (termini poroda)

    sandric - 07.02.2011
    maja.ks - 03.2011.
    denny - 02.06. 2011.
    Tibi - 04.06.2011.
    sbonetic - 04.07.2011.
    pinky - 04.08. 2011.
    aneri - 13.08. 2011.
    ivanova - 17.08.2011.
    strumpfica

    mala bu draga jako mi je žao
    Posljednje uređivanje od ana- : 25.01.2011. at 15:58

  37. #87
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Moje iskustvo :
    ZAČEĆE : potpomognuta opl. IVF postupak
    TRUDNOĆA: sve ok do 21 tjedna kad su otkrili da sam se počela otvarati u bolnicu zaprimljena nakon dva dana sa 22 tj rađena serklaža i od tada strogo mirovanje u Partosistene prvo intravenozno onda tablete tjedan proveden doma pa dva u bolnici i tako do 32 tjedna kad sam ostala skroz do poroda u 35tj ukinuli partosistene točno na 36 tt izašao čep tada mi skinuli šav (serklaž) 36+4 tt rodila fakine.

    LJEKOVI:utrogestani do 16tt,Pregnital vitamini ( omrga 6 i 9) magnezij šumeći radi mučnina,željezo i normabele radi partosistena i radi što boljeg mirovanja

    KONTROLE: svaka 2-3 tjedna
    KREME ZA MAZANJE : samo ulje od mrkve za strije ali tjedan pred porod popucala,tada i nakupljat se počela voda i noge naticati

    ZATVOR: što se njega tiće nisam ga imala ali bi koji put bila sretna da jesam

    Žgaravicu imala katastrofa jedva je se riješavala sa Rupurutom.

    evo ukratko od mene

  38. #88
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    mala bu jako mi je žao , ako želiš javi nam se na roditeljima anđela, mene su tamo cure doslovno izvukle sa dna i davale mi snagu za dalje, i sada me prate kroz trudnoću svojim savjetima i toplim riječima što mi jako puno znači
    sbonetic vjerujem da nema ovdje trudnice koje nije strahovala, pogotovo što su većinom MPO bebice, došle nakon puno godina i postupaka
    pinky i ja sam fragminka, bockam se u trbuh. Prvo sam mislila da to neću moći, ali tako mi je dr preporučio da je najbolje, a i sad sam se isprakticirala jer imam na trbuhu špekeca koji uhvatim i piknem

  39. #89
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    pozdrav svim novim trudnicama, ajmeeeee koliko vas je

    ja vam definitivno svoje iskustvo o T necu pisati da vas ne strašim jer moji su ovdje najmanje rođena dijeca sa samo 970 i 1060,prošli pakao.No ipak imali smo veliku srecu i sada smo zdravi dečki od 8mj. .
    Tibi tebi poseban pozdrav i drži se!!!!!!!!!!!!
    Ana-nadam se da su pripreme za ročkas u tijeku.
    Tara-mi smo super,puno vježbamo i jako malo spavamo

  40. #90
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    aneri mene povremeno muče hemeroidi pa sam si kupila u apoteci prirodnu mast sa matičnom mliječi i propolisom i jako mi brzo prođe od toga. Zove se Hemopip plus od Farmakola i smiju je koristiti trudnice, pa ako nisi našla ništa pametnije preporučam ti tu kremu.
    Trbuh mažem čistim bademovim uljem, utrljam ga nakon tuširanja, a može se koristiti i čisto maslinovo ulje. Od dodataka prehrani koristim Prenatal od Natural Weltha i Magnezij 350 također od NW-a.
    pinky za zatvor si probaj pomoći sa jogurtima. Ja sam probala razne; obični, B-aktiv, sensia... i na kraju sam skužila da mi je vitaktiv najbolji. Kažu da su dobre i suhe šljive, ali na mene ne djeluju
    bony hvala ti i bravo za te tvoje prekrasne dečkiće
    ana- kako mi je brzo prošla godina i još koji dan i tvoji dečkići slave ročkas

  41. #91
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Evo drage trudnice da vam se javim. Danas sam bila na pregledu i dr kaže da je za sad sve super. Obje bebe su velike 4,3mm, i jednoj je uspio izmjeriti nuhalni nabor koji je 1mm, a druoj nije, ali kaže da ako je jednoj dobar da je onda i drugoj tako da valjda onda je. Imam još hematoma manjih, ali kaže da nisu zabrinjavajući i dalje moram mirovati, ali ne strogo, dobila sam dozvolu za kratke šetnje.
    Sljedeći pregled je 11.2.
    Trenutno kao da nekako uspijevam stolicu regulirati, a vidjet ćemo za dalje. Pored lanenik sjemenki, donata i šumećeg magnezija svaki dan pojedem jednu dječju kašicu s okusom šljive i žlicu onog sirupa od šljive i smokve.
    Danas sam čitala ovaj pdf, ali iz 2010, tako da znam šta ste neke prošle i svaka vam čast-ana, boni i ostale hrabre mame pusa od nas troje

  42. #92
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    da pripreme su utijeku laganini se pripremamo za veliko slavlje i eto brzo došla i prva godina i njihov prvi rođendan kad se svega sjetim samo mi se srce stegne a pogotovo kad se sjetim njihovog prvog plača,osmjeha i poljupca mojim anđelima prvo Marinu,a zatim Martinu i to taman dok sam ljubila Marina došao je i braco na svijet pa su se zamjenili.

    tibi draga moja želim ti od sveg da se nastavi ovim tempom do kraja još malo i ti ćeš ljubiti svoje bebice i držati ih u narućju a na ljeto moramo se dogovoriti za šetnjicu i da napokon vidiš i moje fakine u živo a ne sam prek slikica,šaljemo vam veliku

    bony draga već je toliko prošlo vrijeme stvarno leti velika pusa

  43. #93
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Mi smo skoro napunili 22 tjedna i jedna sam od onih "blagoslovljenih" koju su zaobišle mučnine, žgaravice, zatvori i sve ćari trudnoće. Koliko god to lijepo zvučalo, ja sam izluđivala, jer prva tri mjeseca nisam imala apsolutno nikakav osjećaj da sam trudna. Sada već polako trbuh postaje sve veći i teži, bebe lupkaju sve jače i polako se opuštam. Sad počimaju drugi strahovi, i naravno, strah od prijevremenog poroda.

    Protiv strija koristim bademovo ulje iz Mercatora (cca 1 - 2 puta dnevno), ako se dogodi manji zatvor pomogne mi bioaktiv, leđa me rasturaju (posebno kad ležim) i najbolje se osjećam u laganim šetnjama.

    Ljekovi - do 16 tt utrogestan i folacin, sada Prenatal i Omega 3 od Natural Wealtha. Cijelu trudnoću pijem i željezo + vitamin C.

    Pregledi: do 10. tt. svaka dva tjedna (jer sam nosila trojkice), nakon toga jednom mjesečno, a sad nakon 22 tt ćemo opet svaka dva tjedna.

    Spominjali su mi serklažu ako bude trebalo, daj Bože da ne treba i da i dalje ide sve "bez simptoma".
    Meni je neopisiv osjećaj (čak i više od uzv-a) kad me lupnu iznutra, tek onda postajem svjesna da su stvarno tu.
    Posljednje uređivanje od Denny : 26.01.2011. at 19:36

  44. #94
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Denny bravo za tebe i tvoje malene . Ja bih isto voljela češće ići na kontrolu, ali moj dr smatra da je dovoljno svaka 4-5 tjedna. Sve si razmišljam da ovaj tjedan odem još negdje na uzv da budem mirnija jer do slijedećeg pregleda imam još 2 i pol tjedna....

    Vidim Denny da tebe tvoji već jače lupkaju, a kod mene je to sve još slabo iako sam 21+4 pa sam htjela pitati je li to normalno? Javite se mamice koje ste to prošle, kad ste vi osjetile svoje bebice da zapravo lupkaju? Kod mene su to više kao neki titraji i lagana pikanja na raznim mjestima, a ponekad i kao da mi pulsira trbuh ali je neravnomjerno pa razmišljam da su to možda bebe.
    Eto uvijek neki razlozi za brigu

  45. #95
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    čitala sam na forumu blizanaca
    http://blizanci.forumn.net/forum
    da je uzimanje magnezija JAKO BITNO kod nas mama duplića, da ne bi došlo do prijevremenih kontrakcija i prijevremenog poroda, pa uključite barem 300 mg dnevno. nema ga u prenatalu, bar ne twinlabovom.
    a ja sam prije par godina na mjerenju minerala i vitamina imala užasan manjak magnezija (zato mi valjda i je probava stalno, i prije trudnoće, nikakva i imala sam česte grčeve mišića)

  46. #96
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Tibi, meni je osjećaj kao kad dugo trčiš ili hodaš i onda sjedneš, pa ti bedra počnu pulsirati. Prilično je jako i neravnomjerno, na raznim mjestima tako da sam sigurna da su to bebe. I ja sam osjećala to lagano bockanje i škakljanje sve do prije desetak dana, tek nedavno se pojačalo, tako da mislim da je to skroz normalno.
    Svi smo individualni, sve je to tjedan prije ili poslije, glavno da ih osjetiš uopće. Kažu da puno ovisi i da li je posteljica smještena sprijeda ili straga, a osim toga meni je po datumu oplodnje i transfera termin 30.5. a ne 2.6. tako da sam sigurno tjedan dana ispred tebe po stvarnoj starosti beba.
    Bez brige draga, lupat će oni nas, a ako si zabrinuta pođi na uzv ranije, zašto ne.

  47. #97
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    I meni trbuh ponekad pulsira, i zna biti i jako tvrd.

  48. #98
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    pozdrav mamicama duplićaaa,,ajme koliko nas je ,,divnoooooooo!!!

    i smao da dodam da sam često pomislila na odvojena kolica,,,jer nekad mi jedna spava ili je kod bake,,a ja idems velikim kolicima ušetnju

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja nemam problema s kolicima, nas troje vječito na kupu
    što se tiče lupkanja bebica naravno da u početku niste sigurne da je to to, lagani titraji, pulsiranje, pa malo jači titraj, pa više njih, pa sve jače i jače, pa prvi put vidiš to na trbuhu, pa onda čekaš satima da se opet dogodi...ah baš mi fali
    uskoro ćete vi, koje ste prešle nekih cca 24 tjedna ( kod mene je to bilo tako nekako ) biti sigurne kad vas bebe tresnu, uskoro neće biti zabune jesu li to bebe ili probava.... a nakon nekih 28 tjedana cca kod mene je bila svakodnevna borba u trbuhu, znali su mi ići grašci znoja od iznenadnih udaraca, ili kad se neki beban napenali na mjehur onda je to zabava , ma predivno, uživajte u svemu
    zna li netko što je sa sandric? termin je blizu
    Pinky, postoji li nešto što ti nisi izguglala? sve živo si pročitala
    ana još malo, pa rođendan jeeeee
    aneri super za pregled ( ne smijem stavljat više smajlića - zamisli dva koja skaču )
    bony ja mislila da su moje bebuške bile male, ali ne mogu ni zamislit tvoje mrvice, ajme malih li čuda
    svim trudnicama i mamama velika pusa

  50. #100
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    cure hvala vam puno, baš ste me umirile za to lupkanje beba
    ZO mislim da sam negdje pročitala da je sandric u bolnici, ako netko zna detalje neka nam javi kako je i naravno pozdravite je od svih nas
    aneri bravo za tebe i bebice
    pinky sveznalice naša
    puse svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •