Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: caffe aparat

  1. #1
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno caffe aparat

    kupila bih nekakav, ali imam milijun pitanja... našla sam ovaj, po cijeni mi se čini ok, samo jeli valja?

    http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...-delonghi-ec5/

    ako tko ima takav ili sličan, napišite sve što vam padne na pamet

  2. #2
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    ja imam onaj dolce gusto ali je s kavom katastrofa nema je skoro nigdje za kupit,,, svi kazu da ce doc a nikako da se nade na policama,,,,,, vidi koja kava ide unutra to je jako bitno , jer ako su nekakve kapsule a poslje ih nece bit za kupit aparat moze u smece

    mislim da je taj skroz ok, delonghi imam klime sve super rade valjda bi aparat trebao ,,,nekom logikom

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    u bivšoj firmi smo imali takav de longhi i ok je, nemam zamjerki.
    Mi imamo http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?manufacturers_id=49&products_id=1 739
    super je, brzo zagrije vodu, finu pjenu pravi, finu toplu čokoladu...uglavnom vrijedi tih novaca, imamo ga već 3,5 g i svakodnevno je u upotrebi nekoliko puta dnevno

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja imam Krups Dolce Gusto i odusevljenja sam i aparatom i kavom.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Krups Dolce Gusto i odusevljenja sam i aparatom i kavom.
    ja obilazim oko njega kao mačak oko vruće kaše
    kažeš dobar?

    marjetarino, ti govoriš o tom Krups aparatu, za njega nema kave?
    meni se čini da sam je vidjela neki dan u mercatoru

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Super mi je, a kava je stvarno odlicna. Jedina zamjerka je sto je dosta skupa, npr. kapučino ispadne oko 5k (8 komada je 39kn), a duga kava je jeftinija (16 kom je 39 kn).

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Inace, patrona s kavama ima stvarno svugdje, i po istoj cijeni.

  8. #8
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam isto čula da više neigdje nema tih patronica za d. gusto

    u ovaj ide kava za espresso, ima jača i slabija i kapučino, sviđa mi se kako izgleda, i malo mjesta zauzima, stvarno je malen. brine me održavanje, jer ništa mu se ne vadi da se može isprati pod vodom, kako inače ide s održavanjem takvih sl. aparata?

    pužić, kakvog je kava okusa? pila sam jednom iz običnog aparata s filterom i nije mi se uopće svidjelo

  9. #9
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Espresso je zakon. Mi imamo ovo već godinu i pol http://www.productreview.com.au/show...?item_id=29671 i to je (osim veš mašine) zadnja stvar koju bih iz kuće dala. Kava je odlična i sve manje kavu pijemo bilo gdje vani jer nam je jednostavno lošija od naše. Dolce Gusto je super, ali kava je skupa. Nas prefini Segafredo ispadne oko 1kn po kavi što je u usporedbi s ovim Dolce Gusto stvarno ogromna razlika. Osim toga, naš Krups melje svaku dozu i zbog toga je kava ukusnija nego ako se priprema od tko zna kad mljevene kave. Još ako se kome da poigrati i pronaći neku stvarno svježe prženu kavu i eksperimentirati s okusima - zabavi nikad kraja

  10. #10
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    E bas taj DeLonghijev evo kod mene skuplja prasinu...A ljubiteljica sam kave da vece valjda nema. Sve OK, napravi on dobru kavu..al evo sta mu "zamjeram" :
    svaki put kada zelis napravit kavu moras usut tocnu dozu vode. Maksimalna kolicina koja ide unutra je za maksimalno dva espressa. Onak prava kratka espressa. Cijevcica za paru nema dobar lauf i prakticki je nemoguce napravit pjenu a da ili ne napravis pjenu kako se spada ili ne ukakis pola aparata. Kad pravis pjenu, odmah moras odvrnut tu cjevcicu i oprat je jerbo kad se skori jadna li ti majka. I tako..Ja sam htjela Gaggiu al se nema para...Ovo je tek gađetić da možeš reć da ga imaš..i ništa drugo

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa Vidi poruku

    Pužić, kakvog je kava okusa? pila sam jednom iz običnog aparata s filterom i nije mi se uopće svidjelo
    Mi kupujemo Francovu kavu za espresso jer je mm-u ta najbolja,a možeš bilo koju za espresso stavljati.Usput rečeno to nije kava s filterom nego espresso, dakle staviš gore u onu posudu kavu za mali i li dupli espresso (imaš dvije mjerice)i to je sva filozofija, kad se lampica upali da je voda zagrijana pališ. Održavanje-mi sipamo Janu u aparat da nemamo problema s kamencem, tu i tamo protjeram limunsku kiselinu kroz njega da otopi eventualni kamenac i onda opet isperem dva puta vodom i to je sva filozofija. kad pravim pjenu za capuccino ili toplu čokoladu nastavak odmah operam pod mlazom vode da se ne skori...to je sva filozofija.Čitala sam puno o aparatima prije nego smo ga kupili i naravno da su bolji oni s mlincem jer onda imaš svježe izmljevenu kavu koja je ukucnija..no razlika je u cijeni, pa smo se mi odlučili za ovu jeftiniju varijantu koja nas je u potpunosti zadovoljila.Da se razumijemo, nismo neke strastvene kavopije-u jutro i poslije podne po kavica (meni dupla, mm kratka) i to je to.bitna nam je ona pjena i da je ukusna, a to smo dobili s ovim aparatićem.

  12. #12
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    u bivšoj firmi smo imali takav de longhi i ok je, nemam zamjerki.
    Mi imamo http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?manufacturers_id=49&products_id=1 739
    super je, brzo zagrije vodu, finu pjenu pravi, finu toplu čokoladu...uglavnom vrijedi tih novaca, imamo ga već 3,5 g i svakodnevno je u upotrebi nekoliko puta dnevno
    Kako napraviš toplu čoksu s njim?

    Inače, mm baš taj dobio za Božić sad i jako je zadovoljan, ja sam vjerna klasičnom Nesu

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Vrecicu tople cokolade.istresem u salicu i deci mlijeka pa ba onaj nastavak za paru uz mijesanje dobijem kao puding gustu coksu.u to dodam toplo mlijeko i promijesam...razne su varijante ovisno hoces gusce ili rjede

  14. #14
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Za obožavatelje espresso kave sa hladnim mlijekom, toplo preporučujem butlersovu džezvu (ja to tako zovem al nema veze s tim), fenomenalan izum, odlična kava, čista uživancija u okusu i mirisu

    http://at.butlers.de/shop/products/d...iter-6-Tassen1

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja to zovem kafeterija
    super za one koji vole jaku tursku, a ne vole soc u salici

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    to je kafetijera
    kava nije turska
    najfinija je s kavom za espresso

  17. #17
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    Espresso je zakon. Mi imamo ovo već godinu i pol http://www.productreview.com.au/show...?item_id=29671 i to je (osim veš mašine) zadnja stvar koju bih iz kuće dala. Kava je odlična i sve manje kavu pijemo bilo gdje vani jer nam je jednostavno lošija od naše. Dolce Gusto je super, ali kava je skupa. Nas prefini Segafredo ispadne oko 1kn po kavi što je u usporedbi s ovim Dolce Gusto stvarno ogromna razlika. Osim toga, naš Krups melje svaku dozu i zbog toga je kava ukusnija nego ako se priprema od tko zna kad mljevene kave. Još ako se kome da poigrati i pronaći neku stvarno svježe prženu kavu i eksperimentirati s okusima - zabavi nikad kraja

    Gdje ste kupili? Cijena?

  18. #18
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to je kafetijera
    kava nije turska
    najfinija je s kavom za espresso
    tako je
    može u biti s bilo kojom kavom koju volite, samo ne smije biti prefino mljevena (kao npr. franck kockica) nego malo grublje (da se ne začepljuje filter)
    ja imam sličnu ko s gornjeg linka, ali od inoxa ne aluminija

    i, ako ne znate, super je jednostavna za održavanje, jer se ne smije prati
    ok, ponekad, s malo vode. i to je to

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    i, ako ne znate, super je jednostavna za održavanje, jer se ne smije prati
    ok, ponekad, s malo vode. i to je to
    e pa nisam znala
    i ubacila je u suđericu

    a ja sam stavljala frankovu ciglicu
    kad nemam druge
    moja mama pije tu kavu, a mi pijemo ne.. ups, instant kavu
    a na moku (tako ja zovem to) radim kavu samo frendu, koji dolazi 2x godišnje i obično se ne sjetim uzeti neku krupno mljevenu kavu

  20. #20
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    puntice, gdje se to može kupiti?

  21. #21
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    tako je
    može u biti s bilo kojom kavom koju volite, samo ne smije biti prefino mljevena (kao npr. franck kockica) nego malo grublje (da se ne začepljuje filter)
    ja imam sličnu ko s gornjeg linka, ali od inoxa ne aluminija

    i, ako ne znate, super je jednostavna za održavanje, jer se ne smije prati
    ok, ponekad, s malo vode. i to je to

    ma smije se prati u mlakoj vodi, samo ponekad s malo deterđenta. (u uputama piše)
    i da najbolje je koristiti espresso kavu (i to piše u uputama :LOL


    jao, fakat, i ja sam nekad čula da se to zove mokka kava

    dunja ako pitaš za butlers, imaš njihove dućane u west gate i u arena centru

  22. #22
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    Espresso je zakon. Mi imamo ovo već godinu i pol http://www.productreview.com.au/show...?item_id=29671 i to je (osim veš mašine) zadnja stvar koju bih iz kuće dala. Kava je odlična i sve manje kavu pijemo bilo gdje vani jer nam je jednostavno lošija od naše. Dolce Gusto je super, ali kava je skupa. Nas prefini Segafredo ispadne oko 1kn po kavi što je u usporedbi s ovim Dolce Gusto stvarno ogromna razlika. Osim toga, naš Krups melje svaku dozu i zbog toga je kava ukusnija nego ako se priprema od tko zna kad mljevene kave. Još ako se kome da poigrati i pronaći neku stvarno svježe prženu kavu i eksperimentirati s okusima - zabavi nikad kraja
    Cvijetak ovaj Vaš zvuči najbolje za mene .
    Di ste ga uzeli i pošto?

  23. #23
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    A ako hoćete piti kavu kao Barnaby ili Dexter http://www.frenchpresshowto.com/how-...-coffee-maker/

  24. #24
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cvijetak našla sam u tehnomax-u, al je cijena vrlo visoka, preko 500eura, dok je van hrvatske oko 200eura koliko sam vidjela dok sam googlala, jel to isti model ???

    Aparat za espresso Krups Falcon KR XP 7220:
    http://www.technomax.hr/Webtrgovina/...5/Default.aspx

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    I ja kupila Dolce Gusto. Kava je predobra, ali preskupa.

  26. #26
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Ja imam ovaj http://www.sveimamo.com/product_info...ducts_id=12416 i koristim ga vec cca 5 godina vise manje svaki dan i radi odlicno. Koristi se bilo koja kava za espresso.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno Francuska preša

    Ima li netko i bude li kava kao ona iz aparata?

  28. #28
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Imamo nespresso vec 8 godina, super nam je. Pravi espresso.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  29. #29
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko i bude li kava kao ona iz aparata?
    Ne znam na kakav to aparat misliš. Ako misliš na espreso aparat, onda je odgovor ne.
    Kava iz preše nije niti malo kisela. Uzmeš li dobru kavu, piješ ju bez problema i bez šećera i bez mlijeka. Za kavu iz preše voda ne smije biti vrela, dovoljno je nekih 80-85 stupnjeva.

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Mislila sam na aparate u caffe barovima. Znači, finija od turske?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Joj, samo ne kava u kapsulama.

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko i bude li kava kao ona iz aparata?
    Imamo onu talijansku kafetijeru i bude pravi espreso. U ovoj se francuskoj preši kava ne kuha, tako da mi se ne čini da bi bilo ok, ali nisam nikad probala.

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imam Franke kafe aparat i to je prava kava kao iz kafića.
    On sam melje i kuha, a može se napraviti kava po želji i zapjeniti mlijeko za kapučino.
    Na poslu imam Dolce gusto na kapsule.
    Meni je i to ok. Ja pijem bijelu kavu i stavim takvu kapsulu, a ako netko od gostiju hoće esspreso, stavim takvu kapsulu i ispadne original kava. Nitko se još nije žalio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Tanči, nisam pisala zbog okusa nego zbog hrpe i hrpe smeća koje se ne da reciklirati. A i cijena kave nije zanemariva, ali nažalost očito to još uvijek nije dovoljna stavka da ljudi odustanu od kapsula. Nespresso te ispadne oko 80 eur za kilu kave.

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    A po okusu? Od 1 - 10 s tim da bi 10 bila turska kava, a 1 kava iz aparata (profi aparati u barovima) na što vam više vuče? Prema 1 ili prema 10: pitanje za vas koji imate kafeteriju ili francusku prešu, svejedno.

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne pijem i ne volim tursku pa ne mogu ni usporediti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Prema 1, naravno. Baš je kao pravi espresso. I uvijek koriszim Lavazza Crema e gusto kavu.

  38. #38

  39. #39
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A po okusu? Od 1 - 10 s tim da bi 10 bila turska kava, a 1 kava iz aparata (profi aparati u barovima) na što vam više vuče? Prema 1 ili prema 10: pitanje za vas koji imate kafeteriju ili francusku prešu, svejedno.
    žuta, to ti jako ovisi o tome što ti paše. Tursku ne volim, dobar espresso mi je fin, a kava iz preše mi je savršena. Meni je turska 5, espresso 7.5, a preša čista 10.

    Moka ili kafetijera okus kave kao espresso
    Preša blaži okus, manje gorčine i kiseline u okusu.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Ne znam gdje griješim. Uzela sam moku i kava je preslaba. Pratim sve upute za pripravu osim one da odmah maknem čim čujem prvi zvuk nadolazeće kave, jer ak bih tad maknula imala bih valjda 5 ml kave u šalici.

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Možda ti je problem u pritiskanju kave u srednjem dijelu.
    Ne smiješ ni prejako ni preslabo pritisnuti žličicom.
    A i ne smije biti ni prejaka ni preslaba vatra.
    Nauči se praksom. Mi ne gasimo dok ne prestane šuškati.

  42. #42
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Koliko stavljas kave zuta? Uvijek ubaci i jednu zlicicu za aparat.

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Stavim samo ono kaj ide u uložak kafetijere. Do vrha. Bez pritiskanja. Kavu mi je trgovkinja dala kakvu treba, srednje jaku. Pratim jutub kanale i vidim svima izlazi iz aparata kava s pjenicom. Ovo nema pjenicu. Možda bih je trebala friško mljeti doma.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.08.2020. at 16:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •