Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Koji sokovnik kupiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno Koji sokovnik kupiti?

    Spremamo se uzeti novi sokovnik pa kupim malo iskustva.
    Koji imate, jeste zadovoljni, koliko novaca ste dali?
    Ima tko iskustva sa sokovnicima u koje se "kao" stavlja sve pa i kora voća? (osobno ne bih ju mljela u sok, ne znam kakav je okus kada ju se smješa a i poradi mogućih pesticida)
    Sokovnici tipa onih s tv shopa??

  2. #2
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja imam ovakav samo stariji model http://www.konikom.hr/p3364/sokovnik...duct_info.html

    Kad radim sok od jabuke/kruške onda stavljam s korom koju sokovnik izbaci u spremnik otpadaka.
    Koru od npr. naranče nisam nikad stavljala.

    Na ovom mom sokovniku se lako rastavljaju dijelovi ali treba dobro oprati dio gdje su noževi. Mislim da postoje jednostavniji sokovnici jer meni duže traje pranje neko cijela priprema i samo rađenje soka.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    eto..i preminuo "otac svih sokovnika" Jack LaLanne...pa kud sada kada ja trazim sokovnik?

  4. #4
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi smo imali baš njegov, Jack LaLanne, posudili! Bio nam je fantastofantastičan, obožavala sam ga.
    Na proljeće i mi kupujemo novi, ja jednostavno ne znam bez sokovnika.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja imam ovaj http://zena.hr/webshop/artikl/sokovn...xc_kp60sa/8599 i prezadovoljna sam, posebno zbog stvarno velikog otvora, mogu stavit cijele jabuke i narance. Narance ogulim naravno. Imam ga 3 godine, imamo periode da sok radimo svaki drugi-treci dan jer ja uvijek napravim po 4 l soka, nikad nije bilo nikakvih problema. Vrlo lako se rastavlja i cisti, moze i u perilicu. Toplo ga preporucam jer je pristupacan po cijeni, ja sam ga platila 450 kn, a po meni stvarno vrijedi svaku kunu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Malo podižem temu jer sam i ja u nabavci sokovnika. Dakle preporučate ove melo veće sokovnike? Šta je bitno kod njih? Da se lako peru? Trebaju li se cijeli rasklopiti da bi se oprali?

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem temu jer sam i ja u nabavci sokovnika. Dakle preporučate ove melo veće sokovnike? Šta je bitno kod njih? Da se lako peru? Trebaju li se cijeli rasklopiti da bi se oprali?
    Meni osobno je bio bitan veliki otvor za voce jer mi se neda rezuckati na male komadice pogotovo jer radim vece kolicine soka. Moj se rastavlja u 3 dijela i vrlo se jednostavno pere. A jasno i cijena mi je igrala ulogu, srecom pa je stricek u ducanu bio fer pa mi nije uvaljivao ove od 700 kuna nego mi je za ovaj moj rekao da je jednako dobar samo sto, eto, nije neka razvikana marka. I bio je u pravu, imam ga skoro 3 godine i radi kao prvog dana.

  8. #8
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    ja imam jack lalanne...kupila ga prije 1-2god...isto kad sam bila u potrazi malo surfala forumom i svi koji su ga imali samo su ga hvalili
    ja sam također zadovoljna iscijedi puno soka, što mi je važno. lako se održava
    ne znam kakva je situacija s drugim sokovnicima, čula sam i za philips da je dobar
    prije sam imala moulinex, i moram priznati da je jacky puno bolji

  9. #9
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Koksy, di si kupila taj svoj?

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama je bilo bitno da ne ubije sve i svasta sto ide u njega. Nakon duge potrage, muz nasao ovo (Omega VRT330):

    http://lh3.ggpht.com/_E3njng0R_9k/Sw...2/IMG_2479.jpg

    Cijedi sve redom, nista ne reze nozevima, vec pritisce uz nekakav tamo zrvanj. Ne cijedi banane, recimo, jer iz njih nema sto iscijediti (one idu u blender). Mozemo raditi sok od bilo kojeg zeljastog bilja.

    Negativna strana - cijena. Ali vrijedi.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Koksy, di si kupila taj svoj?
    Vidim da si iz Dalmacije pa ti nece puno znacit ime ducana u Samoboru u kojem sam kupila
    Doduse vidjela sam takve sokovnike u skoro svakom ducanu s bijelom tehnikom koji ima malo veci izbor. Jedino su svugdje bili skuplji. Oko 500 kn. Ovaj moj ducan iz nekog razloga ima stvarno najnize cijene apsolutno svih aparata.

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je bilo bitno da ne ubije sve i svasta sto ide u njega. Nakon duge potrage, muz nasao ovo (Omega VRT330):

    http://lh3.ggpht.com/_E3njng0R_9k/Sw...2/IMG_2479.jpg

    Cijedi sve redom, nista ne reze nozevima, vec pritisce uz nekakav tamo zrvanj. Ne cijedi banane, recimo, jer iz njih nema sto iscijediti (one idu u blender). Mozemo raditi sok od bilo kojeg zeljastog bilja.
    Nema ni moj nozeve, ima samo gustu mrezicu i na njoj su jos mali...kako da objasnim...kao oni na ribezu, one rupice...ne znam kak da se izrazim.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E, da, to i mi imamo. Metalni valjak (zapravo dva komada - sami biramo hocemo li vise ili manje pulpe) porozan kao ribez. Kroz to prolazi velika masivna spirala (kao ono tijesto - saraf).

  14. #14
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mi kupili Philips, 1000 kn je bio u Metrou, odličan je..ide sve osim banana, one idu u multipraktik, agrume stavljam bez korice jer je sok sa koricom pregorak a ovako ne dodajem ni šećer ni ništa....ima 3 djela, lako se čisti, dobije se četka za sito kroz koje se cijedi voće. U kantu za otpatke stavim vrećicu za duboko pa nju ne moram prati
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&ctn=HR1861/00

  15. #15
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    koksy pa koji je to dućan? Kad smo u prolazu na kremšnitama ili sad na krafnama da škicnemo malo. I ja bi taj sokovnik, ali se nekako bojim da ću bacit novce jer sok nitko neće piti, mi nekako više pijemo vodu. Zanima me i koliko stoji tako iscijeđen sok, u čemu ga čuvate ako ga ne popijete baš odmah? I kad ste klincima počeli davati takav sok? Moj je sad godinu dana, sokiće uopće ne pijemo (mislim one kupovne), ponekad mu dam kompot od domaćeg voća i to mu je ok.

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Deak tehna, ako ides po onoj glavnoj, takozvanoj Betonskoj cesti skroz do grada, kad na semaforu skreces desno prema gradu taj ducan ti je skoro na samom cosku, preko puta ambulante, prije njega je velika zeljeznarija tak da nemozes fulat.
    Ja sok drzim u staklenim flasama u frizideru. Popije se za 3-4 dana. Malac ga pije od godine dana, tako smo negdje i kupili sokovnik i obozava taj sok. Sad ga vec i radi samnom pa mu je jos drazi. Ja ne dodajem nikakav secer jer radim od naranca i jabuka, dodam eventualno 1-2 limuna jer inace ovaj jabucni dio potamni.
    Posljednje uređivanje od koksy : 02.03.2011. at 23:11

  17. #17
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Super, sad još samo da nagovorim mm da kupimo to čudo i uguramo u malu kuhinju.

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Nema ni moj nozeve, ima samo gustu mrezicu i na njoj su jos mali...kako da objasnim...kao oni na ribezu, one rupice...ne znam kak da se izrazim.
    Velika razlika je što VRT i slični, recimo Hurom, cijede sporo i bez zraka pa je zato sok ... bolji. Nije oksidiran. Osim toga su neusporedivo tiši, učinkovitiji i primaju praktično sve, čak i orahe od kojih se može raditi "mlijeko". Kad bi me to mlijeko privlačilo kupio bih si takav sokovnik.

    Evo linka na stranicu s usporedbom sporih sokovnika: http://www.discountjuicers.com/lowrpmjuicers.html
    Posljednje uređivanje od Davor : 03.03.2011. at 19:49

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Hvala svima na iskustvima i uputama

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Podižem
    jel radite i dalje često sokove kao netom nakon kupovine
    na što treba pazit
    koja veličina vam je pasala

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    :skok, skok: hej, vidi li me tko, zanimaju me vaša iskustva sa sokovnicimaaaaa, eeeeeej, di steeee?

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kupiš i cijediš. To je moje iskustvo.

  23. #23
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    malo apdejtam! planiuram kupiti. želim manji i daj je jednostavan za održavanje i veliki otvor naravno!

  24. #24
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    mi smo kupili delimano power juicer to je u stvari onaj jack lalanne's power juicer.
    otvor je velik i stvarno izvuče full puno soka i jako je se lako čisti u biti ono sito (nož) je jedino što ne smije u suđericu i malo se teže opere.
    cijenom je sasvim ok evo i link http://www.elipso.hr/mali-kucanski/s...IK-(DELIMANO)/

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pojavili su se jeftini pužni sokovnici: http://www.jeftinije.hr/dom-vrt/mali...02B4B33?bPar=2
    Po ničemu bitnom se ne razlikuje od vervite itd, osim cijenom

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kakva je to firma općenito, naravno svezano i uz garancije

    i zanima me ima li mlince za žitarice?????

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Firma ... nikakva ako misliš na brend, ali je načinjena od istih istijanih dijelova kao i razvikane, a košta oko 1/5 cijene. Ako trebaš dobar sokovnik za malo para ...

  28. #28
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ima li tko od vas iskustva sa sokovnikom koji je dio multipraktika? Ako da, molim preporuke!
    Gledala sam Kenwood kmc570 pa me zanima jel mu sokovnik ok i kakav je za održavanje.
    Htjela bih sve u jednom da nemam hrpu aparata na radnoj površni već samo jedan.

  29. #29
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a koliko su spori ovi spori sokovnici???

  30. #30
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nisu ti ništa sporiji od brzih. Razlika ti je u načinu vađenja soka. Kod sporih se namirnice gnječe i tipično se dobije više soka koji je manje izložen zraku. Brzi su centrifugalni i imaju nekakve prednosti kod mekanih namirnica, ali je sok više izložen zraku i manje ga se dobije.
    Sporima treba nešto čvrsto za potisak i treba znati ih trpati za najbolje rezultate, ali ti vraćaju kroz veću količinu boljeg soka.
    U centrifugalne samo trpaš.

  31. #31
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu ti ništa sporiji od brzih. Razlika ti je u načinu vađenja soka. Kod sporih se namirnice gnječe i tipično se dobije više soka koji je manje izložen zraku. Brzi su centrifugalni i imaju nekakve prednosti kod mekanih namirnica, ali je sok više izložen zraku i manje ga se dobije.
    Sporima treba nešto čvrsto za potisak i treba znati ih trpati za najbolje rezultate, ali ti vraćaju kroz veću količinu boljeg soka.
    U centrifugalne samo trpaš.
    dakle, vidim da si totalno za spore! hvala na savjetima! vivax koji si postao neki dan, jel to k čemu? probao ga ili?
    Posljednje uređivanje od kudri : 22.02.2014. at 20:07

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nisam još. Imam spori sokovnik s ručnim pogonom kojem je glavna namjena vađenje soka iz trave i korijenja pa sam na neki način već opremljen. Iz njega na jedan kraj ide čisti sok, a na drugi kraj suha piljevina. Toliko je efikasan. Slijedeće što ću s njime probati je vađenje ulja iz kokosa.
    Razmatram nabavku vivaxa.
    Kako radi možeš vidjeti u reklami Renate Sopek, ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=7s3Ea6ZtGi4
    Dio koji nećeš skužiti u reklami je da nakon svakog komada mekog voća ide komadić mrkve - to je onaj dio s potiskom koji treba savladati inače nije baš tako sjajan. To je problem kod svih sporih sokovnika.
    Kao i kod svih drugih uređaja bijele tehnike, ovaj se sastoji od dijelova koji idu i u puno skuplje brendirane uređaje. Obzirom da je 1/4 cijene tih skupljih, čak i da ti nakon koju godinu rikne i kupiš drugi - još uvijek si na dobitku.

  33. #33
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    eh, sad kad sam vidjela video, skoro da mi je žao da nisam uzela taj hihihi
    hvala ti na iscrpnom izvještaju i objašnjenju!
    ipak uzeli ovaj: http://www.philips.hr/c/Priprema-hra...hr1855_40/prd/ presudili veličina i boja
    i za sada sam itekako zadovoljna. bacala sam i korijenje i lišće i melje/cijedi sve!!

  34. #34
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    mi smo kupili ovaj vervita xxl. kostao je oko 1900 kn.
    http://zelenarium.com/vervita-xxl-sokovnik/

    Moze link na noviju temu s receptima?

  35. #35
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    e sad. ja bi podigla ovu temu. radim jako puno zimnice. i tek ove godine sam shvatila koliko sam luda. svu zimnicu pasiram do iznemoglosti. sve sam za ovu godinu rucno ispasirala...
    kupila bi si sokovnik da mogu ispasirati paradajz, kupine, visnje za pekmez ili sirup. a najvaznije da li itko ima ideju da li u sokovnik moze kuhani sipak i da ga sokovnik ispasira. taj pekmez od sipka me svake godine ubije, a obozavamo ga. i naravno usput bi pili sokove.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    e sad. ja bi podigla ovu temu. radim jako puno zimnice. i tek ove godine sam shvatila koliko sam luda. svu zimnicu pasiram do iznemoglosti. sve sam za ovu godinu rucno ispasirala...
    kupila bi si sokovnik da mogu ispasirati paradajz, kupine, visnje za pekmez ili sirup. a najvaznije da li itko ima ideju da li u sokovnik moze kuhani sipak i da ga sokovnik ispasira. taj pekmez od sipka me svake godine ubije, a obozavamo ga. i naravno usput bi pili sokove.
    To je klasika. Evo čak sam našla preporuku koji sokovnik je pogodan za to: http://www.gazdarica.com/stranice/ku...kemez-od-sipka

  37. #37
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je klasika. Evo čak sam našla preporuku koji sokovnik je pogodan za to: http://www.gazdarica.com/stranice/ku...kemez-od-sipka
    evo samo da se pohvalim i pojadam da smo opet rucno napravili marmeladu od sipka (zivio muz i njegova pomoc). nastradala je jedna pasirka za paradajz, jedno cjedilo i dvije gaze. i dok smo ga radili proklinjala sam sve zivo, a sad kad je u teglama - sutra palacinke.
    uglavnom pekmez od tri dana posla...

    a sad skupljam za sokovnik - pa na proljece...

  38. #38
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo neki dan kupili sokovnik s hladnim prešanjem, odličan je da je to čudo jedno..
    jedino je cijena poprilična..
    https://www.philips.hr/c-p/HR1897_30...dnim-presanjem

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš je lijep. Ovaj koji ja imam nije tako lijep: http://www.biodar.hr/Sokovnici/Sokov...tar-Elite.html ali ga rijetko koristim.
    Ali nisam dala 4500 kn za njega, ova cijena me baš šokirala... bio je pola manje kad sam ga ja kupovala... pred nekih 7 godina. Bio je kupljen je preko neta, od neke Austrijske firme, dostava u Sloveniju.

  40. #40
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni je kod ovog na hladno prešanje super jer se jako brzo i lako očisti, dvije minute posla s rastavljanjem, pranjem i sastavljanjem natrag, , nema nikakvih filtera niti mrežica,

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E ovaj moj nije tako jednostavan.
    Zato i je rijetko u pogonu. No, doći će vrijeme i za to.

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kod ovog na hladno prešanje super jer se jako brzo i lako očisti, dvije minute posla s rastavljanjem, pranjem i sastavljanjem natrag, , nema nikakvih filtera niti mrežica,
    Kako dugo ga imas? Da li si isprobala i "teze" stvari za sokove, tvrdo povrce, banane i sl? Ja si vec dulje vrijeme zelim sokovnik ali me odbija ciscenje kod klasicnih i dimenzije kod slow juicera, ovaj mi se cini super zbog malih dimenzija i jednostavnog koristenja (jednostavno nemam mjesta na kuhinjskom pultu za ista glomazno niti vremena za ciscenje iceg kompliciranog). A trebala bih npr piti sok od cikle, kad ga napravim u blenderu je kasa, a da kupujem gotovi bankrotirati cu.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kod ovog na hladno prešanje super jer se jako brzo i lako očisti, dvije minute posla s rastavljanjem, pranjem i sastavljanjem natrag, , nema nikakvih filtera niti mrežica,
    Sviđa mi se. Godinama odgađam kupovinu, ali ovo bi možda bilo ok za nas lijenčine ako je lagano za održavanje.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Oće li bit kakvih popusta za tak nrkaj,nr bi možda bilološe to kod mene, akoje čišćenje tak lako, napose akomožeš napravit sok, oprat pa naoravit neki drugi

  45. #45
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ima na youtube-u filmića, kako se lako čisti, znam da često stvari na reklami izgledaju odlično a kad se aparat kupi sasvim druga priča, ali ovaj je stvarno odličan..
    Mi smo dosad kupili nekoliko sokovnika i nakon pra korištenja ih spremili jer nam je bilo prekomplicirano čišćenje,
    ovaj je stvarno prejednostavan...

    Imamo ga nekih dva tedna i u pogonu je dvauta dnevno....


    sillyme - mkoje tvrdo konkretno? Mrkvu jesmo, bez problema ide, i stvarno daje puno soka...

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Špinat, kelj?
    Cikla
    Sun okretove sjemenke

  47. #47
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo probali bananu, i ok je sok, dosta je gusti pa je na litru soka od recimo jabuka/naranči dovoljna samo jedna banana...
    Ananas i mango isto idu bez problema, isto kao i mrkva.... Važno mi je da se dobije maximalno soka, to se vidi i po količini pulpe koja ostane (i koja je dosta suha na kraju krajeva znači da je voće maximalno iskorišteno)...

    I da, jabuke, kruške, mrkvu i sl samo operem i raskomadam, ništa ne čistim....
    jedino agrume očistim od kore.....

  48. #48
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala, pogledala sam na youtube, cini se ok za mrkvu i ciklu, koje mi primarno trebaju, i banana - ananas, to mi je jedna od drazih kombinacija okusa

    I jos jedno pitanje - otisla sam u elipso i pogledala ga, imali su samo crni. S obzirom na cijenu malo je bio jeftin dojam, ne smeta me plasticna posuda za pulpu ali cini mi se i da su bocne stranice kucista bile plasticne. Ako je tvoj srebrni da li su mu stijenke plasticne ili metal? Nedavno smo renovirali kuhinju i svi aparati su mi bruseni inox celik (mat) ili crno staklo, ovo je nekako izgledalo jeftino (ali prezivjet cu ako nema boljeg).

  49. #49
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo kupila, isprobala, prvi dojmovi jako pozitivni - zauzima jako malo mjesta i izuzetno lagano se rastavi i ispere (detergent ne koristim, planiram dijelove oprat 1x tjedno u sudjerici). Bilo koji sokovnik na centrifugu mu nije ni do koljena po tom pitanju
    Negativno - malo je uska ona cijev, dosta male komade treba rezati (ja sam navikla na blender gdje ubacim voce na cetvrt). Ali to je stvarno minimalni minusic.
    I ipak smo uzli onaj imitaciju mat celika, ne crni. Iako je skuplji 150kn samo zbog boje?! Ali bolje 150kn nego da me bode u oci iducih godina (nadam se da ce izdrzati, malo skupa igracka...)

  50. #50
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Bas dobro sto pisete... Samo nastavite da mi pomognete u konacnoj odluci. Hvala.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •