Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: NTC sustav učenja - SEMINAR

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno NTC sustav učenja - SEMINAR

    http://ntc.mensa.hr/seminari

    Možda ste već čuli/čitali o ovome programu koji se provodi kao pilot projekt u nekim vrtićima u Hrvatskoj (a kreće i u školu u Dubrovniku) - u tom slučaju će vas jako veseliti mogućnost da odete na seminar.

    Ako ipak ne znate o čem se radi, odmah ovdje pročitati par tekstova i nadoknaditi!

    Seminar je za roditelje djece od 3 do 10 godina!

  2. #2
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mrvna, baš mi me zainteresirala!

    Ideš na seminar?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ja sam posve sigurno tamo I u ulozi asistenta i u ulozi roditelja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Jupi za Teicu koja će doći!

  5. #5
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
    Ima li netko čije dijete ide na NTC radionice?
    Vidim da se održavaju na 3 lokacije u ZG i djeca su raspoređena po dobi. Zanimala bi me iskustva i opis sto rade.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ide moja kćer( 4 osnovne). U školi su imali testiranje.
    Bila je dva puta po 90 min. Radili su neke igre riječima i igre za poticanje pamćenja.
    E sad, ja ne vjerujem da se u 7 radionica može napraviti nešto čudesno.
    Ona ima učiteljicu koja ne razumije, koja obožava djecu koja idu po tračnicama. Učiteljicu koja evo 4 godinu vidi samo probleme. A problemi su minorni. Ona se vrpolji, ona ne voli pisati od crte do crte, neuredna je, ako ju se stalno opominje gubi interes, ne želi 200 puta pisati 2+5, ne želi pisati takve zadaće..
    Ali sve razumije i ako joj je zanimljivo pamti sve.. Npr..tri godine učiteljica joj daje zaključno 4 iz matematike a ona je u školu krenula tako što je u glavi računala 156 + 279. Ali ne voli beskrajne, dosadne zadaće, kao da osjeća fizičku bol što ih mora pisati.
    Meni se čini da bi uz radionice za djecu trebalo provoditi puuuno radionica za učiteljice. Žalim što sam pristala da ide u školu ranije. Jer da nisam,došla bi u ruke učiteljici od starije kćeri.

  7. #7
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Znaci uzeli su samo neku djecu na temelju testiranja? A sto je bio kriterij u testiranju? Darovitost?
    Ovo na što sam ja naišla na webu je prijava za sve zainteresirane bez testiranja, naravno uz plaćanje.
    Jel se te vježbe rade za stolom ili u pokretu?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako sam dobro shvatila u našoj školi postoje radionice za potencijalno darovitiju djecu ( ukupno 7)koje su besplatne i radionice za svu djecu koje se plaćaju( 15 radionica).Testirana su djeca iz svih razreda. Koji su kriteriji nemam pojma. Moja kći kaže da su u trećem razredu pisali neki jako lagan test. Od 4 linije razreda odabrali su njih 15.Ona ima smisla za matematiku. U drugim područjima nije tako jaka.
    Na prvoj radionici su radili asocijacije a na drugoj pamćenje. Sve za stolom.
    Što će biti nakon tih 7 radionica ne znam. Možda će time završiti ciklus. Možda tim besplatnim radionicama žele potaknuti malo darovitiju djecu da se uključe u daljni program koji bi se plaćao. Vidjet ćemo.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ona ima učiteljicu koja ne razumije, koja obožava djecu koja idu po tračnicama. Učiteljicu koja evo 4 godinu vidi samo probleme. A problemi su minorni. Ona se vrpolji, ona ne voli pisati od crte do crte, neuredna je, ako ju se stalno opominje gubi interes, ne želi 200 puta pisati 2+5, ne želi pisati takve zadaće..
    Ali sve razumije i ako joj je zanimljivo pamti sve.. Npr..tri godine učiteljica joj daje zaključno 4 iz matematike a ona je u školu krenula tako što je u glavi računala 156 + 279. Ali ne voli beskrajne, dosadne zadaće, kao da osjeća fizičku bol što ih mora pisati.
    Meni se čini da bi uz radionice za djecu trebalo provoditi puuuno radionica za učiteljice. Žalim što sam pristala da ide u školu ranije. Jer da nisam,došla bi u ruke učiteljici od starije kćeri.
    cipelice, radiš li ti inače u školi ili sam nešto pobrkala?

    ovo što pišeš je tako žalosno. dođe čovjeku vrištati.

  10. #10
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala puno na odgovoru!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •