Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: rođendan kod kuće,ideje molim

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno rođendan kod kuće,ideje molim

    Dakle, 35-40 ljudi (pola odraslih, pola djece),
    raspoloživ prostor: velika dječja soba, dnevni boravak, blagavaona,dakle isključivo zatvoreni prostor.
    Molim vas ideje za sve što vam padne na pamet: hrana, zabava za djecu i odrasle...
    Unajmljeni klauni, dobre vile ne dolaze u obzir.
    I inače imam iskustava sa sličnim okupljnjima ali bi sada htjela
    malo osvježenja.
    Posljednje uređivanje od krojachica : 25.01.2011. at 10:13

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Prije nekoliko godina je jedna forumašica na rođendanskoj proslavi organizirala razna natjecanja tipa skakanje u vreći(mislim da je to bila dvorišna proslava), nošenja jaja u žlici i sl.
    Meni je to odlično ako su klinci na rođendanu različitih uzrasta, moji recimo još uvijek slave rođendane s našim prijateljima i njihovom djecom koji su različitih generacija pa se teško organiziraju oko igre. Ako je kod tebe isto tako možda da im organiziraš tako nešto što če ih barem pola sata okupirat, nek bingo recimo ili neko natjecanja u pjevanju ili već tako nešto...
    Naravno nisu svi dužni sudjelovat, kome se ne a ne mora.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije svejedno koje su dobi djeca.

    Za zabavu veće djece (4+) pogotovo ako su djevojčice, možeš napraviti modnu reviju - daš im svoju staru odjeću (ili tako nešto) i nek se presvlače do mile volje. Može i malo bezopasne šminke tipa labello ili neko sjajilo sa šljokicama. Osiguraj pristup ogledalu. AKo želiš (ja to ne volim jer netko se uvijek rastuži, a nisu rijetke ni svađe) možete organizirati natjecanje za najbolju manekenku ili maškaru... samo osiguraj dovoljno "repromaterijala".

    Za miješano društvo - igra pantomime (netko od odraslih se treba angažirati i zato su ovi štosevi s odjećom i maskama bolji. Možete napraviti i disco ili karaoke ako imaš uvjeta.

    Za djecu koja čitaju i pišu-razne složenije igre tipa kvizovi, mini-tombola i slično (da ne raspredam, dojavi koje dobi su djeca).

    Jelovnik

    Paaaaa, sve ovisi o očekivanjima, puno je to ljudi. Ja se ne bih upuštala u nakuhavanje nego bih naručila nešto izvana. Sve ovisi kakva hrana "prolazi" za rođendan. Mi npr. rijetko jedemo hrenovke, ali za rođendan gledamo kroz prste pa mi je uobičajeni trik ispeći hrrrpu klipića od dizanog tijesta punjenog koktel hrenovkama. Za odrasle serviram domaći ajvar, hren i senf, a za klince bez ičega (da ne usvinje sve što stignu) ili eventualno kisele krastavce...

    Alternativa koju se može napraviti doma dan ranije - mesna štruca punjena kuhanim jajima (ili bez jaja) jer to valja i hladno i toplo, a možeš nahraniti vagon ljudi sa jednim protvanom (ja to ne frčem u rolu nego mrtva hladna napunim pravokutni pleh, pa poslije režem kao kolač).

    U oba slučaja - tvrdi sirevi + ukiseljeno povrće. (Ja imam doma svoje krastavce, lučice, paradajze u maslinovom ulju, sir u maslinovom ulju... miješanu kiselu salatu - bilo bi dovoljno opljačkati moju špajzu ili kupiti par staklenki na delikatesnom odjelu u bilo kojem velikom marketu).

    Piće za djecu - voda, sokovi, obvezni dječji šampanjac za slavljenika/cu (kod nas to često zamijeni čak i tortu)

    Piće za odrasle - štajaznam, kod nas bi prošlo pivo i crno vino, bez žestica...

    Kolači - neki medenjaci ili špric-keksi koji se mogu dosta ranije pripremiti u većoj količini ako radiš sama doma (imaš hrpu ideja na topicu za božićne kolačiće), ili ista stvar iz dućana...

    TOrta - kod mene doma prolaze samo dvije: torta od naranče bez file (http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-38733.html) i čokoladna parfe torta (s gotovom parfe kremom).

    Dobru zabavu i sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    unutra smo pa bi natjecanje u pjevanju ili neka organizirana igra bila dobra ideja
    većina djece je uzrasta 4-6 g, sa 2-3 izuzetka (1-8)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Hranu čak nebi naručivala jer su mi prijašnja iskustva pokazala da kada je više ljudi u stanu
    baš se i ne pojede puno (više se pojede kad nas je npr. 8 pa sjednemo
    za stol i na miru jedemo)
    Maskembal + disco je super ideja, ionako uvijek pri ruci imamo par kostima i stalno se presvlače,
    samo mislim da je ključno da nabavim par klaunovskih perika
    mislila sam još na dječjem stoliću nalijepiti kolaž u boji pa da im gore bude veliki prostor za društvenu igru
    Dio vremena mogu provesti i u onoj igri pogađanja tko si, a da ti je slika nekog predmeta ili životinja pričvrščena
    na glavu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Podižem temu
    Dakle, trebaju mi otprilike ideje kako zabaviti 7-8 sedmogodišnjaka (sami dečki) prepunih energije nakon ljeta, a da pritom ne puknemo i MM i ja. Od igraonice smo relativno brzo odustali iz više razloga, a i slavljenik je poželio slaviti doma. Mene je samo strah opće anarhije, i činjenice da su većinom zaokupljeni igrama borbi i ubijanja u zadnje vrijeme

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Slavimo sedmi rođendan, dolazi 10 djevojčica + dvije moje. Tema Štrumpfovi, pjevat ćemo pjesmice, plesati,
    smišljam još kojekakve igre, napravit ćemo modnu reviju i sl.

  8. #8
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu
    Dakle, trebaju mi otprilike ideje kako zabaviti 7-8 sedmogodišnjaka (sami dečki) prepunih energije nakon ljeta, a da pritom ne puknemo i MM i ja. Od igraonice smo relativno brzo odustali iz više razloga, a i slavljenik je poželio slaviti doma. Mene je samo strah opće anarhije, i činjenice da su većinom zaokupljeni igrama borbi i ubijanja u zadnje vrijeme
    a da probaš nešto sa temom recimo cars....oni su sad hit kaj ne...

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://party.tipjunkie.com/ ovdje se može naći dosta ideja za dekoracije i slično... meni malo preamerički ali ima pokoja ok ideja.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu
    Dakle, trebaju mi otprilike ideje kako zabaviti 7-8 sedmogodišnjaka (sami dečki) prepunih energije nakon ljeta, a da pritom ne puknemo i MM i ja. Od igraonice smo relativno brzo odustali iz više razloga, a i slavljenik je poželio slaviti doma. Mene je samo strah opće anarhije, i činjenice da su većinom zaokupljeni igrama borbi i ubijanja u zadnje vrijeme
    Jedino pametno što imam za reći je da ograničiš vrijeme trajanja na 2 sata (nek roditelji dođu po njih) pa će se to svesti na neka 3 sata...

    Igre za u kući - ako imaš neku garnituru legica ili slično, napravite simulaciju bitke, podijelite klince u 2 tabora i nek ratuju. Bitno je da imaju od nečega početi (bar bi mojima bilo) pa treba unaprijed sagraditi dvorac od legica ili napraviti od kartona, a oko ostalog nek se snalaze - tko brani, tko napada... Daš im okvir, a dalje nek se snalaze sami. Moji se povremeno tako igraju još uvijek, iako su veći. Uz pozivnicu možeš dati pričicu koju treba pročitati (štajaznam, Grički top ili Legenda o picoku, skraćeno, za sedmogodišnjake - tako nešto, da svi znaju priču koja će biti tema rođendana). Moji su znali uvlačiti svoje susjedstvo u te igre, improvizirane, čak su mi uzeli šeflju iz kuhinje da po neprijatelju lijevaju vruće ulje !

    Za van - osim lopte (koju moji baš ne cijene) dobro bi prošlo puštanje zmajeva ako imaš prostor blizu kuće, bacanje (i skupljanje) papirnatih aviona koje sami naprave od kolaž papira i slično.

    Uostalom, klinci se dobro zabave i sami, naročito ako se dugo nisu vidjeli.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Peterlin, hvala na idejama, dobro su mi došle u razmišljanjima, iako na kraju ništa od toga nije bilo potrebno, jer se pokazalo najtočnijim ovo zadnje:

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, klinci se dobro zabave i sami, naročito ako se dugo nisu vidjeli.
    Dečki su se tako udubili u igru da ih zaista nije trebalo dodatno animirati. Osim luka i strijele (uz koje je odmah dogovoreno da se ne gađaju druge osobe, nego samo baloni ili meta na vratima, i toga su se i držali), najviše su se zaigrali legićima i to ih je totalno zaokupilo. Vrijeme je prošlo u trenu, a ja sam oduševljena kako je sve to elegantno ispalo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kod poznate koja slavi doma klinci najvise vole kod njih u spavacoj sobi slagati satore i kuce od jastuka i deka

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    podižem...
    cura slavi uskoro 8. rodjendan i ovaj put smo odlucili da to bude doma, sa ekipom iz škole i parkića, njih desetak
    ograničili smo vrijeme na 2,5h
    i sad zanima me kakva su vaša iskustva u ovoj dobi - da ih pustim da rondaju sami ili da se petljam ?
    ja sam nekako zamišljala to kao red igre, red klope, s time da pod igru imaju dio slobodnog šalabajzanja (šta god žele i šta im padne napamet), a dio dogovorene igre (ona ih već ima u rukavu nekoliko)...

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    podižem...
    cura slavi uskoro 8. rodjendan i ovaj put smo odlucili da to bude doma, sa ekipom iz škole i parkića, njih desetak
    ograničili smo vrijeme na 2,5h
    i sad zanima me kakva su vaša iskustva u ovoj dobi - da ih pustim da rondaju sami ili da se petljam ?
    ja sam nekako zamišljala to kao red igre, red klope, s time da pod igru imaju dio slobodnog šalabajzanja (šta god žele i šta im padne napamet), a dio dogovorene igre (ona ih već ima u rukavu nekoliko)...
    Moj je imao doma play station nogometni turnir. I super je prošlo.Sam je sve odradio. To je bilo za 9. rođendan.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    podižem...
    cura slavi uskoro 8. rodjendan i ovaj put smo odlucili da to bude doma, sa ekipom iz škole i parkića, njih desetak
    ograničili smo vrijeme na 2,5h
    i sad zanima me kakva su vaša iskustva u ovoj dobi - da ih pustim da rondaju sami ili da se petljam ?
    ja sam nekako zamišljala to kao red igre, red klope, s time da pod igru imaju dio slobodnog šalabajzanja (šta god žele i šta im padne napamet), a dio dogovorene igre (ona ih već ima u rukavu nekoliko)...
    moje iskustvo kaže da u toj dobi trebaju nekoga da ih vodi i usmjerava.
    kad je hrpica malih pačića, lako dođe do svađe, jedan zacvili "to mi se neeedaaaa", drugom se neće ona druga, ... izgubi se atmosfera, na kraju se svi pokunje.
    Dobro je da im netko od odraslih ponudi zajedničku igru, da može "ishendlati" i onog malog mrgudića iz kuta i pridružiti ga ekipi. Da može promijeniti igru kad vidi da je za prvu popustio interes.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    evo nakon proslavljenog rodjendana osmogodišnjakinje, mogu potpisati MikiMamu - da, trebao im je animator jer čim bi imali dulje vremena praznog hoda krenulo bi nizbrdo...

    ovako se plan igara koje je cura sastavila (ples s balonima, vrući poklon sa ludim zadacima, skakanje u vrećama, istina/izazov, slijepi miš...) ostvario do kraja (samo jedna igra je bila nešto kraća)
    u medjuvremenu su dolazili na klopu (pizza, muffini i torta - ništa previše), i čak nam je na kraju 2,5h bilo premalo (mini-disco koji je ostavila za kraj je trajao kraće od planiranog jer su roditelji već pristizali)

    sve u svemu - ona je prezadovoljna, klinci su se propisno natulumarili i svi zadovoljni

    (to što sam ja bila ko da me netko samlio u mašini jer sam cijelo vrijeme, osim predaha između, đipala s njima, zanemarit ćemo)

    pa, tko voli
    Posljednje uređivanje od buba klara : 18.09.2017. at 14:56

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Naš stariji sin slavi osmi rođendan iduće subote. Mi imamo pravilo da zovemo onoliko djece koliko on ima godina, znači s njim će ih biti 8. Detektivski rođendanski party, evo dva dana rezuckam dekoracije itd, a u naselju će morat riješit jedan slučaj kao pravi detektivi. Ograničili smo proslavu na tri sata.
    Puno ideja sam preuzela s pinteresta, nisu komplicirane dekoracije, da nemamo djecu ili da ih imamo kome ostavit na jedan dan, bili bi s dekoracijama gotovi u jednom danu.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 18.09.2017. at 16:50

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    kod moje ih je bilo 10, pola cure pola decki
    mi smo imali jednu igru predviđenu za vani (karta s blagom) ali je lijevalo ko' iz kabla pa je to otpalo iz kombinacije

    bila mi je najbolja jedna mama na vratima kad je dovela klinca: Jeste vi sigurni u ovo? )

    stvarno smo ispali iz djira slavljenja po kucama, al eto moja je zapilila da hoce doma i to smo joj odlucili ispunit

    makar, prosle godine je nekoliko klinaca iz skole isto slavilo doma, valjda im dosadile igraonice...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kod nas se u naselju ima gdje sakriti ako će padati kiša (a nadam se da neće!) i uz naše tragove i "dokaze" ima i puno drugih mogućnosti za igru pa se nadam da će biti zabavno
    Posljednje uređivanje od annie84 : 18.09.2017. at 19:23

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A do sad smo samo jednom slavili u igraonici, i to u Zg, čini mi se treći rođendan. Inače uvijek doma ili negdje na otvorenom.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 18.09.2017. at 19:25

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •