Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Vrtoglavica u kasnoj trudnoci

  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno Vrtoglavica u kasnoj trudnoci

    Ima li koja problema sa vrtoglavicom?
    Ja je nisam imala u zivotu, dakle pojma nisam imala sta je to i kakav je osecaj. Jeste mi se desavalo da mi padne mrak na oci ako ustanem naglo ali ne ono da mi se okrece soba oko glave. E, jutros u krevetu se budim sa osecajem da me neko ubacio u ves-masinu, okrece mi se soba kao da me neko nosi i baca po njoj. Taman se smiri, ja pokusam da se okrenem, ono opet, tako pola sata nisam mogla da ustanem.
    Nasla sam na netu da je uglavnom to zbog pritiska bebe na neku venu, sto je logicno jer nekad se nesvesno okrenem na ledja nocu, ali zanima me moze li biti znak neceg ozbiljnijeg?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    u trudnoći mi se to događalo kad mi je pao tlak...jednom prilikom mi je MM mjerio, imala sam 100/50 (inaće imam 115/70)

    a sad nakon poroda mi se to događa jer imam nisko željezo i nikako da ga dovedem u normalu...

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja cijelu trudnoću imam 90/70 ....

    lady, i ja bih rekla da ti je to niski tlak

  4. #4
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod mene je takodje nizak - cesto bude 90/60 i to i pre i u trudnoci, ali opet nasuprot tome mi se nije desavala nikad vrtoglavica. Evo danas kako malo neglije dignem ili nagnem glavu krene... sva lelujam

  5. #5
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Meni nije vrtoglavca, ali u zadnje vrijeme imam cesto glavobolje. Onako, dojde, traje 5 - 10 min i nestane.
    Meni su za to, za upalu zubnog mesa, pristice i sl. rekli da to hormoni pocinju raditi prije poroda......mozda od tuda i vrtoglavica?
    Hormoni + nizak tlak, moguce.

  6. #6
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Kod mene je bio visok tlak...

  7. #7
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Za sada mi se to još nije dogodilo, al vjerojatno je uzrok nizak ili visok tlak. jedino što mi se znalo dogoditi prije trudnoće kao i tebi dok naglo ustanem da mi se malo zavrtjelo u glavi zbog niskog tlaka.

  8. #8
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    To sa hormonima mi zaista deluje moguce, jer sam poslednjih dana primetila da me hormoni unistise. Celu trudnocu nisam imala ispade tipa bezrazloznog placa i smeha i sl. a evo sad me stigose pred kraj...

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jel ti onakav osjecaj kao da si pijana? Znaci ne ona klasicna vrtoglavica kao od niskog tlaka nego bas kao da se soba okrece oko tebe i dobro je dok si potpuno mirna al cim se pomaknes ili cak progovoris opet krene?
    Ako ti je tako mislim da nisu hormoni. Meni se to desava i kad nisam trudna. Ne cesto, desilo mi se mozda 4-5 puta u zadnje 2 godine, Iskreno ne znam uzrok, ja to obicno prelezim, nekad i po 2-3 sata i poslje sam ko nova.
    I ja inace imam nizak tlak i ovo nije ni slicno tome.

  10. #10
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti onakav osjecaj kao da si pijana? Znaci ne ona klasicna vrtoglavica kao od niskog tlaka nego bas kao da se soba okrece oko tebe i dobro je dok si potpuno mirna al cim se pomaknes ili cak progovoris opet krene?
    Ako ti je tako mislim da nisu hormoni. Meni se to desava i kad nisam trudna. Ne cesto, desilo mi se mozda 4-5 puta u zadnje 2 godine, Iskreno ne znam uzrok, ja to obicno prelezim, nekad i po 2-3 sata i poslje sam ko nova.
    I ja inace imam nizak tlak i ovo nije ni slicno tome.
    Da, upravo tako. Dovoljno je da pokrenem glavu i cela soba mi se okrece.
    Mm je inace to imao jedno vreme i ispostavilo se da je imao upalu srednjeg uha tad i cula za ravnotezu. Ali sad mene brine samo da nije nesto vezano za samu trudnocu odnosno neku komplikaciju.

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti onakav osjecaj kao da si pijana? Znaci ne ona klasicna vrtoglavica kao od niskog tlaka nego bas kao da se soba okrece oko tebe i dobro je dok si potpuno mirna al cim se pomaknes ili cak progovoris opet krene?
    Ako ti je tako mislim da nisu hormoni. Meni se to desava i kad nisam trudna. Ne cesto, desilo mi se mozda 4-5 puta u zadnje 2 godine, Iskreno ne znam uzrok, ja to obicno prelezim, nekad i po 2-3 sata i poslje sam ko nova.
    I ja inace imam nizak tlak i ovo nije ni slicno tome.
    Dogodilo se i meni u trudnoći par puta
    i dvaput sad nakon poroda
    jedino što mi je pomoglo, isto kao i koksy, preležat/odspavat 2-3 sata

  12. #12
    Eva Maria avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    117

    Početno

    eh, i meni se to događa. isto ujutro ili navečer kad legnem u krevet.
    usto ostajem bez zraka. dok se ne namjestim..
    ista je stvar kad izađem ispod tuša. dosad nisam pridavala neku važnost tome, sigurna sam da je tlak, inače imam niži al ništa strašno..
    ja legnem, nekako se namjestim i prođe.. to se događa skoro svaki dan,
    više u večernjim satima..
    zna mi bit loše i ujutro a onda cam cijeli dan za ništa..
    neznam, nekako sam prihvatila to pod "normalno", i nisam ništa pričala dr..

  13. #13
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Da, upravo tako. Dovoljno je da pokrenem glavu i cela soba mi se okrece.
    Mm je inace to imao jedno vreme i ispostavilo se da je imao upalu srednjeg uha tad i cula za ravnotezu. Ali sad mene brine samo da nije nesto vezano za samu trudnocu odnosno neku komplikaciju.
    Znam da sam na par mjesta čitala da se trudnice posljednjih tjedana trudnoće paze jer im je poremećen rad centra za ravnotežu. Ja uz to i inače imam nizak tlak za ubit se (nekoliko puta u životu se zbog toga i onesvijestila - jednom nasred ceste, na sreću ne prometne), pa me mantanje ne muči. Mislim da se nemaš razloga brinuti

  14. #14
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Lady x, HORMONI!!!!!
    Tako je i meni bilo zadnjih cca tjedan dana, identicno kako ti opisujes.
    I evo, jutros u 3.30 rodila naseg manjeg sincica

  15. #15
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Čestitam mimi i tebi i mališanu i želim vam veseli početak zajedničkog druženja

  16. #16
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Lady x, HORMONI!!!!!
    Tako je i meni bilo zadnjih cca tjedan dana, identicno kako ti opisujes.
    I evo, jutros u 3.30 rodila naseg manjeg sincica
    Mimi, cestitam!
    Hvala puno na odgovoru, verujem da je lako proslo!
    Sve najbolje malcu i tebi!


    Kod mene je malo bolja situacija danas, ali povremeno lelujam i dalje

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam u obje trudnoće "lelujala", ali već negdje od 25.tt. Nisam mogla sjediti dulje, jesti sjedeći, naglo okretati glavu, ležati na leđima... Zbog pritiska bebe na neku veliku venu. Prošlo je pred porod, kad se beba sasvim spustila.

    mimi 25, čestitke!

  18. #18
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Provjeri tlak, željezo i preispitaj unos tekućine, mogla bi biti i dehidracija. Ja imam kojiput slične vrtoglavice, baš zbog toga što premalo pijem vode.

  19. #19
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eto, ko bi sad znao, meni se to nije dogadalo u trudnoci. Prvi put me ulovilo navecer, prije spavanja i toliko mi se soba okretala da sam povratila. Doslovno kao da sam pijana. Al povratila sam jer nisam mirovala i cekala da prode. Svaki sljedeci put sam legla i ni makac. Imala sam srece da je MM uvijek bio doma jer da me uhvatilo kad sam sama s malce stvarno ne znam sta bi.
    Sad malo povezujem, mozda sam alergicna na MM-a.

  20. #20
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Evo, danas sam saznala uzrok a to je pritisak materice na neku venu pri lezanju na ledjima. Naime, bila sam na ctg-u i pred kraj mi se opet jako slosi, a sestra me ostavila onako prikopcanu i otisla. Tako se pred kraj samog zapisa videlo i da su bebini otkucaji pali, kad je to dr gledao ja mu kazem kako sam se osecala, da mi se vrtelo i bilo mi lose i da mi se to desavalo i poslednjih dana i on mi kaze da je najverovatnije jer lezanjem na ledjima beba pritisne tu venu i smanji dotok krvi. Drugog razloga nema jer mi je pritisak bio odlican, anemiju nemam, pijem dosta tecnosti, dakle to je u pitanju.
    Meni je odmah pao na pamet porodjaj - definitivno ne mogu dugo lezati na ledjima, nadam se da ce to u bolnici uvaziti. Inace jedan od razloga zasto se polozaj na ledjima smatra losim je upravo stres bebe koji se zbog ovoga javlja..

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    položaj na leđima je najgori mogući položaj za rađanje:
    kao prvo, potpuno je neprirodan i umjetan i izmišljen je unazad par stotina godina samo zato da bi doktorima bilo lakše "poroditi" ženu. prije toga, a i danas kad imaju priliku, žene su uglavnom rađale stojeći, čučeći ili četveronoške.
    također, u položaju na leđima žena se može najmanje otvoriti, puno manje nego u bilo kojem drugom položaju, te je samim time otežan porod, a i šanse za epiziotomijom su puno veće.

  22. #22
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Slazem se, a ja bih ti dodala da verujem da postoji masa slucajeva gde zbog tog polozaja bebi opadnu otkucaji srca i onda oni brze bolje salju na hitan carski ili zure sa porodjajem na bilo koji nacin, a da zena nije lezala na ledjima problema ne bi ni bilo.

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mene cudi da su te u kasnoj trudnoci uopce trazili da lezis na ledima tokom ctg-a. Mene je i ginekolog brzinski pregledavao potkraj samo da sto krace budem na ledima i svako malo me pitao jel mi mozda mucno il mi se vrti. Ctg sam uvijek radila na boku.

  24. #24
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod nas svi rade ctg na ledjima, a radi se samo u devetom mesecu, dakle ne verujem da ijednoj prija. Izgleda da cekaju da nam se slosi i tek onda ponude da ubuduce budes na boku. A da je samo ono regularno vreme sto na ctg-u provedes, nego je mene ova sestra cak ostavila samu, ctg zavrsio, a ona otisla svojim nekim poslom i jedva sam dozvala nekog da udje. Jos zamislite, utrcava jedna doktorka i kad je videla kako mi je lose, vice na tu sestru "Jesam vam rekla da ne ostavljate ovako zene zbog suplje vene?" a sestra ladno "Supljo je i meni svasta pa se ne zalim".

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se, a ja bih ti dodala da verujem da postoji masa slucajeva gde zbog tog polozaja bebi opadnu otkucaji srca i onda oni brze bolje salju na hitan carski ili zure sa porodjajem na bilo koji nacin, a da zena nije lezala na ledjima problema ne bi ni bilo.
    je, istina

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u obje trudnoće "lelujala", ali već negdje od 25.tt. Nisam mogla sjediti dulje, jesti sjedeći, naglo okretati glavu, ležati na leđima... Zbog pritiska bebe na neku veliku venu. Prošlo je pred porod, kad se beba sasvim spustila.

    mimi 25, čestitke!

    Evo opet. Treca trudnoca, ista stvar. Sjedeci polozaj mi je koma, posebno u autu. Tlak uredan, secer uredan, zeljezo ok. Jos 3 mjeseca... srecom nije svaki dan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •