Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: Kiretaža, drugi put

  1. #51
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    bok svima, pitanje za cure koje su imale molu hydatidousu completa, nakon koliko ste pokušale opet ostati trudne i je li i druga trudnoća bila mola? čitam po netu i piše da su šanse da se mola ponovi velike pa me zanimaju vaša iskustva.

  2. #52
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj petrunjelazg prvotno napisa Vidi poruku
    bok svima, pitanje za cure koje su imale molu hydatidousu completa, nakon koliko ste pokušale opet ostati trudne i je li i druga trudnoća bila mola? čitam po netu i piše da su šanse da se mola ponovi velike pa me zanimaju vaša iskustva.
    ja sam čitala da je šansa 1:80.
    meni je rečeno da je kontracepcija obavezna godinu dana, a da onda mogu opet pokušati. ali nismo se još odlučili na to

  3. #53
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj petrunjelazg prvotno napisa Vidi poruku
    bok svima, pitanje za cure koje su imale molu hydatidousu completa, nakon koliko ste pokušale opet ostati trudne i je li i druga trudnoća bila mola? čitam po netu i piše da su šanse da se mola ponovi velike pa me zanimaju vaša iskustva.
    Moja je bila parcijalna,ne znam kolko to utiče na statistiku,iskreno bilo mi previše podataka i to što sam do tad pročitala,bez dodatnih brojki.Trudnoća se desila posle godinu dana,nismo pokušavali ranije jer se moja upala sinusa razvukla a nisam htela i smela da pokušavam ništa dok nisam da kažemo potpuno zdrava,posle nismo mogli mesec-dva da se nahvatamo u pravom teminu i tako smo došli na okruglo godinu dana.Utešno je to što se već na prvom ultrazvuku s šest i po nedelja moglo da se vidi da nije mola,a i bilo je srčanih otkucaja.Ta trudnoća još traje,bilo je nekih krvarenja ali to nema veze s molom,nadam se da će sve ostalo da bude ok.Nisu mi više potrebne nikakve egzotične komplikacije...
    Meni je kad se sve to desilo sama sam sa sobom rešila da to nikada nije mogla da bude beba,da je dobro što se tako rano završilo da se ne bi iskomplikovalo,nekako sam racionalizovala i tako mi je bilo lakše..

  4. #54
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    evo meni je beta 3 tjedna nakon kiretaže 20 što je super. dao mi je doktor uputnice da izvadim još nekoliko puta krv dok ne bude negativna. rekao mi je da 6 mjeseci ne smijem ostati trudna i dao mi kontracepciju. sad treba samo čekati..... i onda u nove pohode.
    lovely_love drago mi je da ti se nije mola ponovila.
    rekao mi doktor da su šanse da mi se u idućoj trudnoći ponovi jako jako male.

  5. #55
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj petrunjelazg prvotno napisa Vidi poruku
    bok svima, pitanje za cure koje su imale molu hydatidousu completa, nakon koliko ste pokušale opet ostati trudne i je li i druga trudnoća bila mola? čitam po netu i piše da su šanse da se mola ponovi velike pa me zanimaju vaša iskustva.
    Druga trudnoća je bila parcijalna mola, treća zdrava curica, i evo čekam kraj četvrte trudnoće, mola free.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Cao svima, dizem temu koja je davno prestala biti aktivna ali sada se moj probelm sa molom javio. Naime, otkrili su mi molu u 8.nedelji, tada je beta bila 212 000... Nakon kiretaze se spustila na 5000, nedelju dana posle 800, nedelju kasnije na 244, pa 2 nedelje kasnije, odnosno danas na 100. ( mjesec i jedna nedelja nakon kiretaze)Mislite li da je ovo uredan pad? Bila sam na UZ rekli su mi da je uredna materica, ali da su se molom pojavile luteinske ciste na desnom jajniku koje bi trebale nestati kada beta bude negativna. Ima li neko iskustva sa njima? Mene bolucka lijevi jajnik,na internetu pisie da je to ovulacija?
    Nakon koliko ste ostale trudne?

    Hvala vam puno na iskustvima, mola je rijetka bolest, pa malo sta i mozes pronaci, a vi ste zene zaista divne <3

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •