Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: upala sinusa, pomoć!

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno upala sinusa, pomoć!

    Trebam hitnu pomoć, a ne mogu koristiti ništa osim prirodnih preparata! Naime već tri dana imam zbetonirane sinuse, glavobolju, nesanicu plus malo dijete od dvije godine i dogovoreni carski sljedeći petak! Morala bih pod hitno ozdraviti , ali zbog visoke trudnoće ne daju mi ništa što bi moglo ugroziti bebača s čim se apsolutno slažem! Molim vas imate li nešto za brz oporavak? Hvala unaprijed

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Eterična ulja možda: ravensara, eukaliptus radiata (ta su i za dijecu): pošpricaš prostor pa udišeš ili ako imaš
    difuzer pa udišeš.
    Također se možeš pariti pa ukapati da ti odštopa sinuse. Inače se može i mazati, ali ne znam sad u trudnoći.
    Narezani luk, pa ti počisti dišne puteve....

    Evo toliko od mene, oporavi se čim prije

  3. #3
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Rinohorn za ispiranje nosa, prvo mi nije prolazilo ali s namakanjem i ispuhivanjem sam otvorila put i onda ispuhivanje i ispiranje, bar malo pomoći, teško je riješiti jaču upalu sinusa bez antibiotika bar nekih lokalnih kao garason..

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Rinohorn za ispiranje nosa, prvo mi nije prolazilo ali s namakanjem i ispuhivanjem sam otvorila put i onda ispuhivanje i ispiranje, bar malo pomoći, teško je riješiti jaču upalu sinusa bez antibiotika bar nekih lokalnih kao garason..
    Slažem se ne znam baš da će ti to proć samo tako, pa jel možeš bar antibiotske kapi za nos?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Rinohorn za ispiranje nosa, prvo mi nije prolazilo ali s namakanjem i ispuhivanjem sam otvorila put i onda ispuhivanje i ispiranje, bar malo pomoći, teško je riješiti jaču upalu sinusa bez antibiotika bar nekih lokalnih kao garason..
    ja to rijesila infracrvenom saunom

  6. #6
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Uzela sam djecji nosni aspirator i iyvukla podosta gnoja! inhaliram kamilicu i eukaliptus, katkad pomaže a katkad ne! Za nos koristim nekakve nazal kapi koje su super, i otvore me i tako drže po 6 sati, ali da njih nema... Ako do sutra ne bude nikako bolje odoh u privatnu kliniku pa nek me riješe! e, da papam i homeo SINUS već tri dana!

  7. #7
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Super za aspirator.
    E, sad, inhaliranje. Ne znam kako inhaliraš. Meni je u djetinjstvu baka za inhaliranje davala lonac s vrućom vodom, ali to mi nije baš pasalo, jer kad se ručnik makne, velika je promjena temperature, pa me boljela glava.

    Nama je pedica za malenu, ako bude problema zimi, savjetovala inhalator, a on radi na tzv. hladnu paru. Imaš tu na forumu iskustva, dječici za par dana potpuno prestane curiti nos, tako da vjerujem da bi pomogao i tebi.
    Ili ga možda već imaš?
    Posljednje uređivanje od dutka_lutka : 01.02.2011. at 11:03

  8. #8
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Pridruzujem se savjetu za narezani normalni(narandjasti) luk... sto vise i posebno nocu pored kreveta... Za ne vjerovati kako dobro djeluje na nos i sinuse...

  9. #9
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    potpisujem dutku_lutku za inhaliranje. ako imas radije uzmi inhalator i kapaj u njega fiziolosku. Kod inhalacije parom dolazi (makar je meni ) do jo-jo efekta jer se jos vise zabetoniraju sinusi. saljem ti punooo vibrica jer znam kroz sto prolazis i znam da zbog trudnoce jedino sto mozes je inhalirati, a probaj i luk ( ja tu fazu zovem spavamo u cevabdzinici ) i sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •