Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Loš spermiogram - oligoasthenozoospermia

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno Loš spermiogram - oligoasthenozoospermia

    Molim Vaša mišljenja o ovom nalazu spermiograma:

    -8.5mil/ml
    - 9% pokretnih
    - 5% rapidno pokretnih

    On ima 37g, nema djece do sad, dva puta je radio spermiogram isti rezultati.
    Može li se očekivat uz ovakav nalaz prirodan trudnoća, il?

  2. #2
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    čuda su uvijek moguća, ali ... možda da razmislite o alternativama,...

  3. #3
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Dobro kaže Fjora. Jeste li već bili kod nekog specijaliste za MPO? Da probate inseminaciju recimo ako niste spremni za IVF?
    I evo mog slučaja, suprugov nalaz je još lošiji. Kad smo to shvatili i kad nam je ginek. rekao da moramo na IVF jer nam je to jedini put da dobijemo bebu svijet nam se srušio. Ali nakon nekog vremena počela sam čitati dosta o IVF i ICSI-ju, došla na forum, u međuvremenu imala 2 postupka IVF, nažalost s jednim spontanim... I evo jedva čekam kad ću opet u postupak
    Razmislite i sretno!

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    po nalazu ne, ali kako kaže i fjora čuda su uvijek moguća, prepusti se stručnjacima u ruke, oni su ipak stručnjaci i napravit će ono što misle da je najbolje, a mi smo tu da vibriramo za tebe, TM i veliku betu i da budemo podrška kad god treba i ne treba

  5. #5
    Gost

    Početno

    I MM ima istu dijagnozu ali hodamo samo na ICSI postupke koji za sada nisu urodili plodom

  6. #6
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    kbegicsi~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    da urodi plodom i dobijete male

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    april, po nalazu nažalost ne postoje šanse za ostvarenje trudnoće prirodnim putem, mada je bilo čuda.
    MM ima istu dijagnozu i išli smo na ICSI, upravo čekam rezultate.
    Mi smo probali sa raznim vitaminima, ali je to bilo gubljenje vremena. Moj ti je savjet otići stručnjaku za MPO.
    Sretno!

  8. #8
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Uvijek postoji šansa, mada je ipak veća uz malu stručnu pomoć...
    Puno cura na ovom podforumu bi bile sretne da im M imaju toliki broj plivaća. Zato informiraj se na ovom super forumu i krenite u akciju.
    Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Nama su doktori rekli da MM ne može imati djete prirodnim putem a s obzirom na uzrok takvog spermiograma da nikad nije mogao ni imati, a MM ima 2 djece iz prvog braka. Znači čuda su moguća.
    Mi smo išli na ICSI i beba stiže.
    Sretno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala na Vašim mišljenjima.

    Tako nekako sam i ja mislila.
    On još obavlja neke pretrage, urologa.
    Kakva su Vaša iskustva s postupcima u Rijeci?

  11. #11
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    april: ti si iz Ri? Radila spermiogram na kbc? Mi smo zadnji nalaz kod njih imali 1,4 mil a nekih tjedan kasnije privatno 27 mil. Na kbc je bilo 6% progresivnih a rekli su nam da se trudnoca moze prirodno dogoditi... Jesu li vas uzeli u postupak - bar inseminacije ili traze dalje pretrage? Bas me zanima...

  12. #12
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Prvo se javite kod urologa i androloga.
    Urolog će vam reći koje sve pretrage treba uraditi s njegove strane,androlog isto.
    MM je uradio briseve,urinokulturu,mokraću,spermokulturu(taj nalaz mora biti star 1-2 dana) i otišao kod urologa.Briseve nije ni pogledao,kaže da je to samo maltretiranje,na koži uvijek ima bakterija.
    Kod androloga je radio isto neke pretrage u vezi sperme,imunološke-tako nešto.
    Na kraju ćete znati šta i kako dalje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Nisam baš iz Rijeke, ali mi je to najbliže.
    On je bio kod dr. Vlastelića.
    Uz sve ima povišen FSH hormon, on mu je 15.
    Mene tek očekuju pretrage.Tek smo započeli.Uz sve ja imam PCOS.
    Dr. mu rekao da se u njegovoj praksi par puta desila prirodna trudnoća uz takve nalaze.
    Ali, to je ipak samo par puta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Kikica, gdje ste radili spermiogram privatno?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno

    evo da ti malo dam nade.Mi smo uz takav nalaz dobili malu kikicu.Moj savjet je da probaš sa vitaminima.Nama su pomogli i popravili smo spermiće evo do prirodne trudnoće!

  16. #16
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Privatno smo bili kod dr.Gligore, inace smo isto kod Vlastelica. Gligora navodno jedini radi privatne spermiograme u RI, bar mi je njega ginekologica preporucila.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    Gdje je gligora? je li on urolog? ima li privatno ?
    April, dobro dosla... i rijesi sto prije problem...cujem da je rijeci laty krenulo... 30 ak trudnica do sada...kazu rekordna godina...

  18. #18
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Moj dragi ima istu dijgnozu i to od 1998. godine. Svi nalazi su u redu (hormoni, ejakulat, varikokela i sl.) i nitko ne može reći zašto je spermiogram takav kakav je. Dakle, preporučili su nam MPO, na sreću klasični IVF daje dobre rezultate. Statistički s takvim spermiogramom trudnoća se vrlo vjerojatno postiže jednom u 30 godina (kažu autoriteti). Dakle, ako nemate toliko vremena, čemu onda čekati.

    Treba obaviti sve pretrage jer u nekim situacijama (kada je poznat uzrok) može se stvar tretirati i spermiogram popraviti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Baš Vam hvala na odgovorima.

    U 4mj.je tek radio prvi spermiogram, pa ponovo u 5mj. i rezultati identični.
    Nažalost, termin kod urologa smo dobili tek krajem 10mj.
    Mislili smo obavit pregled privatno, ali mi je sestra na Sušaku u tel.razgovoru rekla da ćemo i tako završit kod njih i da ne bacamo novce kod privatnika.Bili smo naručeni kod urologa početkom 6mj. ali on nije mogao doć, problemi na poslu i sad su ga stavili za kraj 10mj.
    Da li da ipak ode kod privatnog doktora ili da čeka 10mj.?
    Koga mi savjetujete?
    Ako bi čekao 10mj. morao bi ponovo radit urinokulturu i bakterije u ejakulatu, ili griješim?

  20. #20
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Gligora ima ordinaciju na Belvederu,mi smo isli privatno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Draga April...

    mm. ima istu dijagnozu, samo bolji nalaz....išli smo na 3 AIH i sada na 4....iako nam je jedna ugledna biologica rekla i savjetovala da je pijenje vitamina i te inseminacije gubljenje vremena...samo nam može osim čuda, pomoći ISCI ili možda IVF...međutim, kao što sam rekla kada smo došli na VV kod. dr. A. s tom preporukom, on se izjasnio da želi pokušati ponovo AIH...moje skromno mišljenje je da s tvojom dijegnozom tj. tvoga m. mislim ipak da bi trebali na IVF ili ISCI...i preskočiti sve ostalo....nama je rekla da bi nam dijete sada već trčkaralo okolo da smo išli prije na IVF ili ISCI umjesto na AIH...ali svako ima svoj pravac...ti ćeš pročitati sve ovo naše napisano i opet sama razlučiti što je za tebe...želim ti puno sreće i puno beba....

  22. #22
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Draga April,

    MM ima istu dijagnozu. Također radio spermiogram u Rijeci kod Vlastelića. Prvi put 6mil/ml, 4% progresivnih i 3% pokretnih u smjeru (znači još gore nego kod vas). Indikacija IVF/ICSI. Već u sljedećem ciklusu, ja sam zatrudnila. Jedan jedini odnos u tom ciklusu. Međutim, završilo je spontanim u 7.tjednu.
    Nakon 3 mjeseca pauziranja, krećemo ponovo u akciju. MM je pio puno toga, imaš na temi
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=10332

    Pročitaj sve stranice, vidjećeš tamo i što je točno pio MM.
    Ne dajte se obeshrabriti.

    Kako smo mi ponovo pokušavali od 9.mjeseca i to uz ciljane odnose, a trudnoće nije bilo, odlučili smo ne čekati opet predugo, nego provjeriti kakvo je stanje s njegovim plivačima. U 12.mjesecu je imao 11mil/ml, 20%progresivnih i 10%pokretnih u smjeru. U 1.mjesecu sam zatrudnila (bila na folikulometriji, koristila LH trakice i apstinirali smo cca 9 dana dok nam dr. nije rekla da možemo u akciju). Sada sam u 6.mjesecu trudnoće.
    Nama su također rekli da od prirodne trudnoće nema ništa, no eto nismo se bas odmah predali. Iako smo ipak radili sve potrebne pretrage za MPO.

    Želim vam puno sreće!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima.
    Napravit će privatno pregled kod urologa, pa još jednom na KBC spermiogram i vidit ćemo što dalje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Molim vaše mišljenje i savjete za:
    Dijagnoza: Oligoasthenozoospermia
    Nalaz: vol. 3.500ml; leukociti 2,9 mil/ml; konc.sperm. 12.4 M/ml, pokretnih 22%, progres.pokr. 11%. Morfologija: normalnih 5%. morf.index. 14%.
    LH=2.57, FHS=12.06, Testosteron=6.5, Estradiol=113, Prolaktin=332.0, Izoenzim LD1=4.3, LD2=18.5, LD3=28.0, LD-x=5.6, LD4=25.6, LD5=18.0, Kisela fosfataza=867, Fruktoza=14.1, Limunska kiselina=38.5, Cink=2.7
    Ovo su nalazi prvog spermiograma, danas je radio i drugi!
    Čemu se možemo nadati s ovakvim rezultatima i što možemo napraviti za poboljšanje!!!?????
    Zahvaljujem svima koji će se potruditi odgovoriti

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno Los nalaz-sto ciniti?

    Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
    Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:28%
    neusmjereno pokretnih:6%
    nepokretnih:66%

    Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
    proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

    drugi test(nakon godine dana)

    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:2%
    neusmjereno pokretnih:2%
    nepokretnih:96%

    Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
    Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
    ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..

  26. #26
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    split123,
    premjestila sam vašš post na ovu temu
    da, sukladno pravilima foruma, ne duplamo teme

    nadam se da će vam se skoro javiti što više ljudi s informacijama

    proučite ovaj podforum i naći ćete već i tako puno odgovora

    nema razloga da ne ostvarite roditeljstvo putem potpomognute oplodnje

    morate samo krenuti
    odabrati kliniku i napraviti dodatne pretrage koje budu potrebne
    onda će vas naručiti za sami postupak
    sve ćete shvatiti i učiti u hodu

    sretno!
    Posljednje uređivanje od BHany : 05.01.2012. at 23:29

  27. #27
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj split123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
    Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:28%
    neusmjereno pokretnih:6%
    nepokretnih:66%

    Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
    proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

    drugi test(nakon godine dana)

    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:2%
    neusmjereno pokretnih:2%
    nepokretnih:96%

    Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
    Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
    ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..
    ako ja iz tvog posta dobro isčitavam da ste iz Splita onda se javite u CITO polikliniku, trenutno jedna od najjačih klinika u HR ali je privatna, iako ima ugovor s HZZO-om što znači da bi se u postupak moglo i preko HZZO-a, ali je broj postupaka godišnje na teret HZZO-a ograničen na 100, brzo je kvota ispunjena i sad nakon najavljenih promjena i reformi novog Ministra zdravlja bojim se da bi Cito i drugi privatnici čak mogli ostati bez tog ugovora, dakle svi bi se postupci možda morali i plaćati u nekoj bliskoj budućnosti. Ali se svakako javi u Cito polikliniku http://www.cito.hr/hrv/index.html tu ćeš naći i njihove kontakte.

    I dalje stoji na raspolaganju i potpomognuta u KBC Splithttp://draft.gideon.hr/kbcsplit/index.php?show=3&sub1=366&sub2=217

    ali najbolje da se raspitaš, ako ste iz ST-a na dijelu ovog foruma na kojem se općenito dogovaraju i dopisuju naši ST pacijenti:
    http://forum.roda.hr/threads/65072-P...gnuta-u-SPLITU

    SRETNO, ja sam majka djeteta iz potpomognute iz postupka u Mariboru, na početku smo i mi bili jako, jako uplašeni i zbunjeni, to je bilo davne 2006/2007 g.... s vremenom naučiš živjeti s dijagnozom, naučiš se nositi s postupcima imajući u vidu da ipak većina neplodnih parova uspije uz pomoć potpomognute postati roditelji.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Kadauna,da nalazimo se u splitu.
    Iskreno ne razmisljam jos o cito klinici jer nekako sam na pocetku pa me jos drzi ono :kako poboljsati sliku spermograma i idem za tim da ucinim nesto da dode na normalu.Mislim ipak da imam problem vezano za nekakvu bakteriju koju sam imao prije nekih godinu dana al opet to je optimist koji mi se javlja i kako inace ja zivim.
    Podpomognuta oplodnja nikad nije bila nesto o cemu sam razmisljao i uvijek sam mislio pa nece valjda to trebati meni,al sto vise vrijeme prolazi želja za djetetom je sve veca i želim da pomognem sebi i supruzi ako je u meni problem.
    Narucit cu se u urologa i vidjeti sto sve moram obaviti da sa što vise sigurnosti znam kako dalje..
    Nadam se da ce to pomoci i naci ljeka da ve ide prirodnim putem a ako ne tek onda cito klinika..
    Nekako mi savijest govori da nebi trebalo žurit nego kako je ON odredio da bude..
    A sa druge strane bi napravio sve da dobijemo nase malo dijete jer zbog toga i za to zivim..
    Znam da sam neodlucan ali takva je situacija i nemogu se mijenjat..

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Izgled:normal
    Likvefakcija:normal
    Viskoznost:normal
    Volumen(>2ml): 4
    pH(7,2- 8): 7,8
    Broj spermija(>20×10na6/ml): 0,5 ×10na6

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Danas postoji suvremena molekularna dijagnostika uzročnika ureaplasma, mycoplasma i chlamidia, PCR testom putem urina. Ovo je najnovija metoda otkrivanja navedenih uzročnika putem uzorka urina, a ova pretraga ima najmanje lažno pozitivnih i lažno negativnih rezultata, a za muškarce je znatno ugodnija od obriska uretre štapićem, koji je bolan za muškarce.

    To sam procitao,a kako mi sada slijedi ici na bris uetre zanima me je li itko cuo za to?,napravio takav pregled?

  31. #31
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    bris uretre je definitivno neugodan ali srećom traje par sekundi...
    bio 2 puta i nadam se da neću morati više nikad

  32. #32
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    drage moje žene...imam jedno pitanje...MM je imao dijagnozu astenozospermiju I, ništa preozbiljno, po riječima doktora. prije mjesec dana radio novi nalaz i nastupila je oligoasthenozoospermia. urolog mu je predložio operaciju varikokele, jer ima i tu problem. zanima me da li je iko imao slična iskustva i vaše mišljenje, o svemu ovome (malo sam čitala, neko govori da to i nije potrebno operisati, jer svakako, zbog moje neplodnosti idemo na IVF/ICSI)?
    hvala

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    23

    Početno

    Lijep vam pozdrav, nova sam na forumu a MM je radio jucer spermiogram za koji mi je nasa ginekologica rekla da nista nevalja i da je samo jedan takav vidjela u svom zivotu...molim vas ako je neko imao slicno iskustvo da mi kaze, totalno sam luda, u braku 14 mjeseci i nema bebe....dijagnozu nemamo jer nismo isli urologu, iduci tjedan cemo....ali se strasno bojim...nalaz je sljedeci:
    volumen 4,4
    E.ph 8,0
    ukupan broj 5 000 000
    jako pokretni 8%
    slabo pokretni nakon 60 min 20%
    nepokretni nakon 60 min 72%

  34. #34
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ivy, ginekologica bi mogla upisati tečaj obzirnog odnošenja s pacijentima . Ne znam koliko imate godina, ako imate vremena, ponovite spermiogram nakon 3 mj, do tada bi muž mogao uzimati kakve dobre vitamine i minerale. Ako ste u 30-ima, najbolje odmah MPO specijalistu. Da te utješim, ima nas i sa gorim brojkama.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    23

    Početno

    Imam 26 godina, nisu godine za paniku ali ne zelim gubiti vrijeme, konsultirati cemo urologa da vidimo dijagnozu i terapiju, neka pije vitamine i minerale pa cemo ponovit nalaz...ginekologica me iznenadila jer inace je privatno dosta prijatnija medjutim jutros u bolnici kaze doslovno "ovo nista nevalja, samo sam jednom jos vidjela ovakav nalaz"
    Ja vjerujem da se nalaz da popraviti...

  36. #36
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Ne brini Ivy,dok ima ICSI postupak sve je moguče,ja i mm smo 6 god u borbi i danas napokon saznala da nam je uspjelo...mm je imao i gori nalaz od tvojega...mi smo probali svašta i nikad nije pomoglo...dok nismo probali aloe veru-preparate i nalaz skoro u granici normale,18% je imao progresivnih a sve te godine 0%...sretno!!!

  37. #37
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    molim te vise info o tim aloe vera preparatima

  38. #38
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    drage moje žene...imam jedno pitanje...MM je imao dijagnozu astenozospermiju I, ništa preozbiljno, po riječima doktora. prije mjesec dana radio novi nalaz i nastupila je oligoasthenozoospermia. urolog mu je predložio operaciju varikokele, jer ima i tu problem. zanima me da li je iko imao slična iskustva i vaše mišljenje, o svemu ovome (malo sam čitala, neko govori da to i nije potrebno operisati, jer svakako, zbog moje neplodnosti idemo na IVF/ICSI)?
    hvala
    Mi smo od samog početka sa dijagnozom iz potpisa mm je napravio sve moguće pretrage i jedna od opcija je bila operacija koju nam nitko od dr na kraju nije preporučio. Niti urolig, niti androlog, niti dr Alebic jer se nakon takve operacije nalaz može popraviti, ali isto tako se može i pogoršati. I to su otprilike poboljšanja ili pogoršanja za 30%. Obzirom da je naš spermiogram poprilično los dr je rekao da je bolje ne isprobavati jer ako nam se dodatno pogorša biti će još veći problem. Ovako smo bas ovaj mjesec imali jako dobru oplodnju ICSI metodom.
    Ja bih na vašem mjestu razgovarala sa mpo dr prije ikakvih operacija. Uglavnom, sretno!

  39. #39
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    mostarka,nama je na nalazu kad smo hodali na vv pisala dijagnoza,teška asteno i apsolutna teratoozospermija,više se ne sjećam koliko je bilo pokretnih,al se sjećam da je morfologija(oblik)bila jako loša,do sad su bez problema oplođivali,čak i ne uvijek ICSI metodom...nama nitko nije preporučivao nikakvu operaciju

  40. #40
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    A sorry, skuzih da mi se ne vidi potpis tu... Uglavnom, oduvijek imamo malo spermica koji nisu neki plivači (0% progresivno pokretnih i samo 10% pokretnih)hvala bogu, barem su nam morfoloski ok. Jedan od razloga je i proširena vena pored lijeve mosnje koja dodatno zagrijava plivače pa im tako šteti... Ostale razloge nisu uspjeli dokučiti jer samo ovo ne može utjecati da spermiogram bude toliko loš. Uglavnom što se tiče te operacije već sam napisala...

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Mostarka, mi smo tu operaciju napravili prije ulaska u postupak MPO temeljem dijagnoze asthenozoospermia. No, nije dala vidljive rezultate. Prilikom prvog razgovora sa MPO dr rečeno nam je da kad smo to već napravili ok, ali da je to zastarjela metoda liječenja neplodnosti i da se primjenjuje jedino na području ex-yu. Dalje nisam istraživala jer smo brzo ušli u postupke. Sretno što god odlučite !

  42. #42
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan od razloga je i proširena vena pored lijeve mosnje koja dodatno zagrijava plivače pa im tako šteti...
    eh, to je to što je i nama rekao. otići ćemo po još jedno mišljenje,u svakom slučaju, a i prazgovarati sa MPO doktorima, jer ipak se oni razlikuju od drugih dr. kada sam operisala endometriozu i otišli MPO dr.rekao mi je da bi bilo bolje da nisam je operisala, jer mi nije jajnike zahvatili, ni bila prevelika, da sam mogla normalno u postupak sa njom.
    da nam se opet ne bi desila kolizija, porazgovarat ćemo i tražiti druga mišljenja.
    bila sam uvjerena u operaciju kada sam čula urologa šta priča, ali sada sam se dosta pokolebala...vidjet ćemo kroz koji mjesec šta ćemo. idemo svakako u postupak u 11/12 mj. sad ćemo se na to usredotočiti...

    hvala vam od

  43. #43
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    mostarka, želim vam sreću u postupku... evo mi smo baš ovaj mjesec bili i biologica je radila ICSI metodu jer je spermiogram loš i oplodnja je baš bila uspješna... sad samo još držim fige za betu!

  44. #44
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    čuvam fige jakoooo za ogromnu betu...sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~!

  45. #45
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Hvala!

  46. #46
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    mostarka ne znam što bi ti rekla, osim da ćete naravno ti i mm na kraju donijeti odluku. Po meni je operacija vrikokele gubljenje vremena, tim više što nema garancije da će se išta popraviti. Ali znam da je nama androlog konačnu odluku donio na temelju hormona, odustao je od operacije koju je zdušno zagovarao jer su nalazi hormona pokazali preveliko oštećenje pa tako da je zklučio kako operacija ne bi imala smisla. Ja sam odahnula jer mi se nije čekalo godinu dana za vidjeti ima li pomaka ili ne. S tim da je naša diagnoza bila jako teška oligoasthenozoospermija, dva puta smo bili i azoospermija, a sad smo dobili uz sve navedeno i pridjev terato, ili kako mi je rekao biolog - imate sve najgore.
    Sretno dalje

  47. #47
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    I mi smo se uvijek brinuli nalaziti razlog tako lošeg spermiograma ali na kraju svi su mi dr savjetovali da je to u smislu gubljenje vremena i dok postoji ICSI da ne brinemo samo treba uloviti onog pravog...mm je svašta pio od vitamina nikad mu ni jedan spermiogram nije bio mrvicu dobar,dok nismo probali aloe veru-to su preparati od forever living -oprostite ako reklamiram neznam da li se smije-pio je mjesec dana čaj za detoksizaciju,2 vrste tableta jedne za piti jedne za cucati i neki prah kao cedevita koji mu je po meni najviše pomogao jer je za pokretljivost i morfologiju,i gel i ja sam pila taj gel za čišćenje organizma,i naš spermiogram kako dr.kaže solidan u granici normale,a ja sam pitala ste sigurni da niste pogriješili,imao je 18 % brzo progresivnih a ostale isto dobro i s tim što se jako namučio s davanjem uzorka-jedva,jedvice...evo što je pomoglo neznam ni ja ali jedino je to što je pio.ima još slučajeva gdje su cure zatrudnile od toga,ali ja sam uvijek bila skeptična ono oni govore svašta samo da prodaju ali danas znam da nam je uspijelo!!!

  48. #48
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    vulkan,možeš li mi reći kako se zove taj prah?

  49. #49
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Argi plus

  50. #50
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    hvala!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •