Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 757

Tema: nakon gubitka....kada se odlučiti na novu trudnoću i kako ju psihički preživjeti

  1. #601
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj kaja26 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala latika sve bi dala kada bi mogla opušteno
    nema tu opuštenosti kao prvi put nikad.. a sa + borba tek počinje.... to sam oduvijek govorila i govoriti ću
    sreću ti želim kao i sebi od srca

  2. #602
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Dobro jutro, drage moje mamice

    Nadam se da ste provele lijep vikend. Ja sam uzivala sa svojim muzicem, isli planinariti, rostiljati u prirodi i jako jako puno razgovarali. I nakon ovog vikenda mogu napisati nesto vezano uz ovu temu, kada se odluciti na novu trudnocu? Mm i ja smo odlucili cekati do Patrickovog prvog rodjendana. Odluka je pala nakon razgovora o njemu, jer vidimo da je rana jos jako svjeza, jos lako zaplacemo za njim...Plakati cemo valjda cijeli zivot, ali ja jednostavno ne zelim imati ovakve krize i nositi jedno malo nevino stvorenje u trbuhu, koje nije zasluzilo da mu je mama tako dugo tuzna. Borit cu se na poslu, zatrpati faxom i svime mogucim, da iskoristim sto pametnije ovo vrijeme. I zbilja tek kad docekam 05.02.2013 onda cu se usuditi ponovno pricati o bebici, a do tada zelim opet otkrivati lijepe sitnice koje donosi svakodnevica. Nadam se da nam se samo onda nece "zalomiti", a ako i da, nece biti tako lose Ljubim vas puno i uzivajte u svojim trudnocama!

  3. #603

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    nisam čitala, ali ću ti tu odgovoriti...
    D dimere i fibrinogen..
    a ja svaki tjedan o svom trošku vadim CRP i KKS jer me u ovoj trudnoći od 16 tjedna bakterije stalno napadaju i na antibioticima sam od 16 tjedna a sad sam u 35 tjednu...
    iskreno hematološki ima tih još pretraga AntiXA (ali to reda ne hematologiji na Rebru) ma ima ih cca još 10 tak ali ne znam što da ti kažem - sa larom sam na njih išla, u ovoj trudnoći ne idem... išla ne išla - terapija je za sve ista niskomolekzlarni heparin (u mom slučaju)
    želim ti sreću u daljnjoj trudnoći
    hvala ti na odgovoru
    meni je fibrinogen sa 13tj. bio 4.2 jeli to puno ? znaš li koliko je normalno u trudnoći ? kakvi su tvoji nalazi?

  4. #604

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    [QUOTE=mačkulina;2156794]nema tu opuštenosti kao prvi put nikad.. a sa + borba tek počinje.... to sam oduvijek govorila i govoriti ću
    sreću ti želim kao i sebi od srca[/QU
    mačuklin hvala dani do bete mi jako sporo prolaze da sam na nekom odmoru već bi bio petak aovako to ude jako sporo katastrofa

  5. #605

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    nema tu opuštenosti kao prvi put nikad.. a sa + borba tek počinje.... to sam oduvijek govorila i govoriti ću
    sreću ti želim kao i sebi od srca
    hvala mačuklina ali dani do bete mi tako sporo idu užas za poludit

  6. #606
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj mara82 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti na odgovoru
    meni je fibrinogen sa 13tj. bio 4.2 jeli to puno ? znaš li koliko je normalno u trudnoći ? kakvi su tvoji nalazi?
    fibronogen do 8 je normalan u trudnoći...
    moj fibrinogen u 35 tjednu je 4.7 a d dimeri su 250 ali ja sam na dozi od 9200 IU heparina (najveća moguća doza) pa zato je tako sve nisko kod mene...
    na kojoj si ti dozi?

  7. #607
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj kaja26 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala mačuklina ali dani do bete mi tako sporo idu užas za poludit
    znam... od plusa do bete, od bete do slijedeće bete, od slijedeće bete do UZV i tako od pregleda do pregleda...
    jedino tako... korak po korak ako si tako uplašena kao što sam ja
    ako si hrabra.. onda je cijeli svemir tvoj

    pusu ti šaljem

  8. #608

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    fibronogen do 8 je normalan u trudnoći...
    moj fibrinogen u 35 tjednu je 4.7 a d dimeri su 250 ali ja sam na dozi od 9200 IU heparina (najveća moguća doza) pa zato je tako sve nisko kod mene...
    na kojoj si ti dozi?
    ja sam na dozi najmanjoj 2500 IU i nisu mi više kontrolirali fibrinogen samo u 13tj.
    prošli put kad sam bila samo mi je sestra dala novu dozu za 4 tjedna i rekla da mi se to više
    neće kontrolirati da ja nisam bolesna da ja to dobivam samo iz prevencije, i radili samo
    lab.pretrage. Ja sad stvarno nisam više pametna što da radim i da da mi dozu neće povećavati!

  9. #609
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj mara82 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam na dozi najmanjoj 2500 IU i nisu mi više kontrolirali fibrinogen samo u 13tj.
    prošli put kad sam bila samo mi je sestra dala novu dozu za 4 tjedna i rekla da mi se to više
    neće kontrolirati da ja nisam bolesna da ja to dobivam samo iz prevencije, i radili samo
    lab.pretrage. Ja sad stvarno nisam više pametna što da radim i da da mi dozu neće povećavati!

    pa jel imaš dokazanu trombofiliju???
    kakvi su ti nalazi?
    ja sam
    PAI - homozigot
    ACE - heterozigot
    MTHFR - heterozigot

  10. #610

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    14

    Početno

    moj nalaz je ovakav
    MTHFR - homozigot(mutacija)
    PAI-1 - homozigot 5G

  11. #611
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Klarita, mackulina, gdje ste nam?? Nadam se da je sve uredu! Pusa vam

  12. #612
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    hvala na podršci ljudi
    jučer bili na pregledu..
    malo smo narasli... cca 170 grama u 2 tjedna..
    ali CTG je jako dobar, protoci uredni...
    CTG 18.6
    CTG 26.6
    28.06. - hospitalizacija
    29.06 - carski rez sa punih 38 tjedana


    sve ovo ako sve bude ok a ako ne bude ide hitan carski

    sad samo moliti Boga da sve bude dobro .....

  13. #613

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na podršci ljudi
    jučer bili na pregledu..
    malo smo narasli... cca 170 grama u 2 tjedna..
    ali CTG je jako dobar, protoci uredni...
    CTG 18.6
    CTG 26.6
    28.06. - hospitalizacija
    29.06 - carski rez sa punih 38 tjedana


    sve ovo ako sve bude ok a ako ne bude ide hitan carski

    sad samo moliti Boga da sve bude dobro .....
    Bit će sve dobro samo vjeruj!!!!
    Želim ti svu sreću!!!

  14. #614
    malena25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    35

    Početno

    pozdrav svima!
    kad mi je u 8 mj 2006 go nakon kasnog pobačaja blizanaca na kraju 5.mjeseca trudnoće doktor rekao da će mi trebati mozda i 5 godina da budem spremna na novu trudnoću mislila sam da je lud.. fizicki sam se brzo oporavila, psihicki je nesto sasvim drugo.. prosla sam porod i gledala ih na ultrazvuku dok im srca nisu stala (puko mi je vodenjak i nije im bilo spasa).. u psihickom oporavku puno mi je pomogao ovaj i jos jedan slican forum a i aktivnost kojom sam se kasnije pocela baviti..
    uglavnom..prvo nisam bila spremna..kasnije sam mislila da jesam ali jednostavno nije islo.. nakon toga sam se i razvela te dozivjela jos jedan sok..
    sada je proslo gotovo 6 godina.. trudna sam 10 tjedana i svaku vecer samo molim boga da moja beba bude ziva i zdrava..
    evo toliko za sad od mene na tu temu jer sam na poslu i vec su mi oci pune suza..

  15. #615
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Draga ivapu, prvo jedan jaki zagrljaj sto si nam dosla i pokazala da i nakon skoro sest godina moze zasjati Sunce

    Jako mi je zao(ovo uvijek pisem, ali je tako) sto si i ti morala proci nesto najtuznije na svijetu. Kad je nas Patrick umro, samo sam molila Boga, da primim svu bol svijeta na sebe, samo da nijedna majka to vise ne mora osjetiti...ali vidim da nije uspjelo.
    Ja se isto bojim, ako pustim da prodje godina, godina i pol, da ce se to razvuci na tri, cetiri i da cemo na kraju oboje izgubiti snagu boriti se, iako je nas nas gubitak samo vise zblizio, ali do kada...jer zivot je tako nepredvidljiv.
    Jako mi je drago da si ponovno trudna. Ako nije preintimno, da li imas novog partnera ili barem nekog tko te prati u stopu kroz ovu trudnocu i sigurno ne tako lagane mjesece za mamu andjela? Ljubim te puno i zelim ti jednu mirnu, dugacku i dosadnu trudnocu Pusa

  16. #616
    malena25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    35

    Početno

    joj hvala Ti od srca...
    i nas je to na početku zblizilo, i dan danas kazem da upravo tom covjeku dugujem dobar dio svog psihickog zdravlja..drzao me iznad vode kad bi sama bila najradije potonula i nestala zauvijek.. iako smo se kasnije izgubili i razisli mislim da ce među nama zbog toga sto smo prozivjeli uvijek ostati ta neka bliskost..
    imam dragog covjeka koji je otac mom djetetu, nazalost udaljeni smo trenutno 260 kilometara i viđamo se vikendom ali radimo na tome da se on preseli k meni.. podržava me i pomaze mi koliko god moze..trudi se shvatiti moju bol i strah i to mi je dovoljno..
    imam i svoje deckice koji mi cesto dolaze u snovima i znam da me cuvaju..
    hvala Ti jos jednom na lijepim zeljama, nadam se da nece proci tako dugo da se i tvoji snovi ostvare..

  17. #617

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    drage moje danas sam vadila betu 2,9 ništa i ovog puta od mene

  18. #618
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    kaja ne mogu vjerovati...grlim te jako!Drzi se

  19. #619

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    10

    Početno

    iskreno drage moje neznam kako dalje

    ja san novopećena trudnica u 17 tjednu trudnoće,prvi put sam jučer osjetila njene udarce,živahna cura al idući tjedan moram ići na prekid trudnoće jel genskom analizom dokazano je da imamo jakoooo oštečen 13 kromosom što znači da imamo teški oblik mentalne retardacije sa mogučnosti nastanka shizofrenije,malformacije lica i tumorom oka itd...sve moje pretrage traju već 4 tjedna,doktori vještaće oko mog slučaja jel je ovakva klinička slika jako rijetka,svi mi govore drugi put će biti bolje a ja jednostavno nemogu prestati plakati,i sama pomisao na iduću trudnoću u meni stvara strah i iskreno borim sa sama sa sobom da istanem psihički bar malo normalna...strah,bol i tuga u meni su sad trenutačno neopisiva

  20. #620

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    jako sam tužna i nesretna zašto,zašto zašto baš meni?

  21. #621

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    10

    Početno

    neznam kako dalje ja čekam prekid svoje prve trudnoće u 17 tjednu svi kažu biće bolje drugi put a strah tuga bjes i sve je neopisiva

  22. #622
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    joj, kajo, razumijem da si tuzna i razocarana jako mi je zao ...i sama bih mogla plakati! Zbilja ne znam sto da napisem...rado bih napisala nesto sto bi ti pomoglo, ali znam da to ne postoji. Sammo sto pomaze je jedna dobra beta a kvragu i ovaj zivot i sve! Evo ako ce ti bit lakse, i ja sam sje.... danas...Uzas...ne znam sto mi je...ne izlazim vec danima svojevoljno iz kuce, niti imam potrebu Mozda bi bilo najbolje da se javi neka cura koja je to isto prosla, kako su se nosile sa tim...ja bas nisam najpametnija...ali samo pisi, mozda pomogne...Koliko morate cekati do novog postupka?

  23. #623
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    kaja draga žao mi je neznam sta da ti pametno kazem, isplači se, izbaci iz sebe tugu, i sutra je novi dan, ides u nove pobjede...mora biti jednom

  24. #624
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Kaja strašno mi je žao Nemoj prestati vjerovati u bolje sutra, želim ti da što prije ugledaš svoj plusić kojeg zaslužuješ kao i sve hrabre mame na ovom forumu.

  25. #625

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    10

    Početno

    drage mame to se i ja pitam....a trenutno je pitanje kako ostati psihički zdrav kad moran prekinuti trudnoču u 17 tjrdnu...a moja curica lupa li ga lupa ((((

  26. #626
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Nuhi oprosti,ali zasto?????Da li se bas mora?

  27. #627

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    kaja bas mi je zao
    nuhi zao mi je da moras prolaziti kroz to,strasno je znati da moras donijeti takvu odluku i odluciti se za prekid jer dalje ne moze ,isto sam prosla prije godinu dana i razumijem te u potpunosti,kako covjek da prezivi tu odluku a onda i gubitak bebe ,ali draga pomisli da radis ono najbolje za obje jer je njena buducnost neizvjesna,bolest je uzas s kojim bi morala zivjeti,nemojte me pogresno shvatiti mojoj bebi nijedan doktor nije davao mogucnost zivota,da jeste ja bi se borila ali opet kakav bi bio njegov zivot ako bi ga proveo u bolnici,drzi se draga

  28. #628
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    nuhi pročitala sam tvoju priču i neznam što da ti kažem osim da mi je užasno žao. Možda ti ovaj forum u budućnosti malo pomogne kao što je i nama, ovdje smo da podijelimo tvoje strahove i tvoju bol. Za sad ti želim što bezbolniji porod, preživjet ćeš ga kao i svi mi, a ona druga bol nakon toga (psihička) trajat će puno duže i morat ćeš se naučit živit s njom. Nisam te htjela prestrašit, želim ti sve najbolje i znaj da smo uz tebe. Nadam se da ćeš jednog dana i ti primiti jednu prekrasnu zdravu bebicu u svoje naručje. Pusa

  29. #629
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj nuhi prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno drage moje neznam kako dalje

    ja san novopećena trudnica u 17 tjednu trudnoće,prvi put sam jučer osjetila njene udarce,živahna cura al idući tjedan moram ići na prekid trudnoće jel genskom analizom dokazano je da imamo jakoooo oštečen 13 kromosom što znači da imamo teški oblik mentalne retardacije sa mogučnosti nastanka shizofrenije,malformacije lica i tumorom oka itd...sve moje pretrage traju već 4 tjedna,doktori vještaće oko mog slučaja jel je ovakva klinička slika jako rijetka,svi mi govore drugi put će biti bolje a ja jednostavno nemogu prestati plakati,i sama pomisao na iduću trudnoću u meni stvara strah i iskreno borim sa sama sa sobom da istanem psihički bar malo normalna...strah,bol i tuga u meni su sad trenutačno neopisiva
    Tako mi je žao, prestrašno.

  30. #630

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj nuhi prvotno napisa Vidi poruku
    neznam kako dalje ja čekam prekid svoje prve trudnoće u 17 tjednu svi kažu biće bolje drugi put a strah tuga bjes i sve je neopisiva
    nuhi jako mi je žao drži se

  31. #631
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Nuhi, oprosti, ali slucajno sam preskocila tvoj prvi post, zato i moje pitanje-zasto? Oprosti...hvala curama koje su ga kopirale! Evo moram nesto pitati, nadam se da te nece povrijediti! Kakve su sanse da bebica prezivi? Da li postoji mogucnost da sama umre u utrobi i kolika? Kako lijecnici gledaju na "cekanje"?To pitam samo zato, jer bi "mozda" malo bilo lakse...ne bi se ti morala odluciti na to...Znam da je jako tesko. Od moje sogorice prijateljica je saznala dva mjeseca pred porod da malena boluje od Trisomie 13 ili 19, nisam sigurna, ne uzmi za zlo. Ona ju je rodila, bila su to grozna dva mjeseca, ali su se opet "pripremili". Malenu su cak okupali zajedno i proveli zadnje sate sa njom, a onda je priroda ucinila svoje Znam da ti je uzasno tesko, ali evo pokusavam ovom pricom barem dati neku novu opciju. Oprosti ako sam pretjerala... Mislim da je to nesto najgore kad mora roditelj odluciti...grlim te i drzi se!

  32. #632
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    kaja26, nemoj gubiti nadu

    nuhi, još mi je u sjećanju strah i panika kad sam dizala svoje nalaze amniocenteze, a malenog sam počela osjećati, tako da mogu pretpostaviti kako ti je. Bez obzira što smo sve unaprijed donjele odluku (inače nebismo ni radile AC) znam da je prestrašno ovo što ti i tm proživljavate (naročito ti).
    Što god odlučili požaliti ćete u oba slučaja bar stotinu puta jer i jedna i druga odluka nose svoj križ...
    Ja sam se tresla kad sam išla po nalaze, a zatim osjetila neopisivo olakšanje i sreću kad su mi rekli da je sve ok. Samo 2 mj.kasnije završila sam u bolnici gdje su mi radili još jednu AC i opet je sve bilo super....ali ipak nije završilo super (vidi potpis). Htjela sam ti reći da za ništa nemamo garanciju.
    Iskreno suosjećam s tobom i nadam se da ćeš, kakvu god odluku doneseš, naći mir. Grlim te.
    Posljednje uređivanje od nina70 : 16.06.2012. at 09:16

  33. #633

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    10

    Početno

    drago patrik...

    moje djete je oštećeno u svakom pogledu,s obzirom da je cura puno je žilavija i vjerojatno bi izdržala cijelu trudnoću,koliko bi živila kad se rodi niko nezna,po struci sam glavna sestra u psihijatrijskoj bolnici di imamo svega tako da otprilike znam kakav bi nam život bio a to nezaslužuje nitko,ne gledajuči na mene i muža nego na to dijete koje nebi imalo niti malo mogučnosti najvjerojatnije i da vidi svjet (jel ima karcinom očiju) i da ga imalo doživi kao i svi ljudi,to nitko ne zaslužuje samo iz ovog ja trbam naći najlakši način izađem normalna a kako je krenulo ja sam iz dana u dan sve gora i gora...
    p.s. nisi pretjerala i hvala vam svima ljepo je znati da nisam sama

  34. #634
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    hvala vam svima ljepo je znati da nisam sama
    Nisi sigurno sama, draga nuhi! Ja sam nakon ovog svega spremna proci i tisuce kilometara da zagrlim jednu mamu Andjela, jer znam kroz sta sam i sama morala proci i to cesto bez podrske onih koje sam najvise trebala. Da li imas strucnu psiholosku pomoc? AKo ne, jesi razmislila da ju pronadjes? I to hitno, jer ovo sto ti prolazis i sto ces prolaziti, nije za prolaziti sam kroz to. Drzi se! Ako si vjernica, pokusaj se moliti da vam odluka koju donesete buda ona najlaksa i najbezbolnija.

  35. #635
    luna09 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    53

    Početno

    O Boze,tek sad vidim sta se ovde desava.Draga nuhi,molim se da ti Bog da snagu da izdrzis sve sto ti se desava.Budi jaka,najjaca.Ne mogu ni da zamislim kako ti je.Nisi sama,dosta nas je ovde na zalost ali se trudimo da jedna drugoj koliko toliko olaksamo.
    Kaja,ides dalje i to je to.Nema druge.Obrisi suze i kreni.Mora tako,nemoj padati i predavati se.
    Patik,kako si mi ti?Ja svratim na kratko ali intenzivno pratim sta se desava tako da znas da sam tu.Tvoja trudnoca ce me neizmerno radovati

  36. #636
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Uzasno je to. Tako gubiti dijete. Nuhi puno nas ovdje je tako ili slicno gubilo trudnoce. Nece biti lako, ali vjeruj mi sad je dok si ovako u procesu teze nego kad sve zavrsi. Znam iz iskustva. Drzi se.

  37. #637
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj nuhi prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno drage moje neznam kako dalje

    ja san novopećena trudnica u 17 tjednu trudnoće,prvi put sam jučer osjetila njene udarce,živahna cura al idući tjedan moram ići na prekid trudnoće jel genskom analizom dokazano je da imamo jakoooo oštečen 13 kromosom što znači da imamo teški oblik mentalne retardacije sa mogučnosti nastanka shizofrenije,malformacije lica i tumorom oka itd...sve moje pretrage traju već 4 tjedna,doktori vještaće oko mog slučaja jel je ovakva klinička slika jako rijetka,svi mi govore drugi put će biti bolje a ja jednostavno nemogu prestati plakati,i sama pomisao na iduću trudnoću u meni stvara strah i iskreno borim sa sama sa sobom da istanem psihički bar malo normalna...strah,bol i tuga u meni su sad trenutačno neopisiva

    kao prvo jako mi je žao što prolaziš kroz to što prolaziš i želim da u svemu tome ostaneš što jača i izabereš ono sa čim se možeš nositi.
    Molim te a na osnovu čega su ti postavili sve te dijagnoze?
    sad si u 17 tjednu a sve te pretrage radiš 4 tjedna... pa me samo zanima to jer o tomeovisi koliko jeuopće precizna njihova dijagnoza

  38. #638

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    Kaja,ides dalje i to je to.Nema druge.Obrisi suze i kreni.Mora tako,nemoj padati i predavati se.
    luna09 hvala na utjesi ali ja sam tako depresivna od petka samo plačem nikako se nemogu pomiriti sa tim što mi se dešava zar ja toliko puno tržim od boga što želim biti majka

  39. #639

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    nešto mi se pobrkalo

  40. #640
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Kaja ne tražiš puno, zaslužuješ biti majka kao i sve mame na ovom forumu. Teško je ali nemoj se predati.

  41. #641
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Patik,kako si mi ti?Ja svratim na kratko ali intenzivno pratim sta se desava tako da znas da sam tu.Tvoja trudnoca ce me neizmerno radovati
    Draga luna,ne znam sto odgovoriti na pitanje kako sam...nekad dobro, nekad lose, nekad uzasno...Dani su promjenljivi, a i ja uz njih. Jos uvijek znam plakati ko budala, patim za tim malim prelijepim djecakom. Bas sam jucer bila na jednom djecjem rodjendanu. I kad je taj maleni prosle godine slavio drugi rockas, ja i jos par zena smo bile na pocetku trudnoce i njegova mama je rekla ajme, koliko ce biti bebica na iducem rodjendanu. Tako je i bilo bliznici, pa tamo curica, pa opet tamo deckic...samo nas Patrick nije tu. Cijelo vrijeme sam pokusavala prekriti tugu osmijehom, ali sam u biti cijelo vrijeme patila u sebi i razmisljala kako bi bilo da je i on sada tu, bio bi naajljepsa beba ...Jucer mi je prisla jedna zena koja je izgubila svoje kumce u 18.toj godini zivota i rekla je:"Da li te smijem samo jednom snazno zagrliti zbog onog sto si prosla posljednjih mjeseci?" Nisam uspjela a da se ne rasplacem...bila je to jos jedna osoba koja je znala sto znaci gubitak i koja zna da u biti rane nikada nece zacijeliti.

    Jucer dok smo jos bili na toj festici (djecja bolnica je u blizini) culi smo zvuk helikoptera i u takvim situacijama znas da nesto nije dobro. I na kratko smo mm i ja to kratko prokomentirali. Kad smo doli doma, rekao mi je da je upravo procitao da je jedna 4-godisnja djevojcica podlegla od zadobivenih ozljeda, auto ju pregazilo. I da je to bio taj helic koji ju je doveo. Ja sam samo pocela plakati...suza za suzom...jer mogu zamisliti kako pate ti roditelji sada!!! Boze moj, pa zasto? Pa to je vec jedna mala osoba, jedan cvjetic koji je trebao izrasti u nesto prelijepo, Boze zasto
    A draga luna, sto se tice moje nove trudnoce, borimo se sami sa sobom, da to odgodimo sto duze mozemo. Nismo spremni uopce, niti on niti ja...I jedva cekam da sada pocetkom sedmog krenem raditi, da se okupiram drugim stvarima, jer vidim da fax nije dovoljan. Jedva cekam kad ce proci dovoljno vremena, da mogu reci, e sad sam dobro, sada mogu misliti na drugu bebicu...eto, draga, napisah puno! Nadam se da imas vremena procitati! Kako su tvoji decki? Maleni dobro napreduje? Ljubim te puno pa se citamo

  42. #642
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Draga Patrik, ti si jako hrabra kad si otišla na taj rođendan. Mene isto čeka s mojom kumom. Obje smo saznale da smo trudne u isto vrijeme, i radovale se tome što će nam se djeca igrati... I ja jedva čekam da se vratim na posao, samo još da malo očvrsnem da se mogu suočiti s pitanjima znatiželjnih radnih kolega.

  43. #643
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Drage mame,evo da se javim da je danas u 10 ujutro rodena carskim rezom curica dugacka 49 cm a teska 2970 grama u 38+0.apgar 10/10.imala sam spinalnu i to je nesto najbolje sto sam osjetila.bebicu su mi stavili na prsa i dali da ju 2 puta poljubim.drage mame od sveg srca vam zelim da zatrudnite i docekate zive i zdrave bebice.ako ikome na ovom forumu to zelim ste vi moje suborke i cure na mpo

  44. #644
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Bravo mackulina za tebe i curicu!! Hvala Bogu da je sve proslo dobro!Mislim na porod znam da ti trudnoca nije bila bas najlaksa. Sada nek nam dragi Bog i andjeli cuvaju nasu malenu! Kako se zove???
    Joj, ajd ja opet pretjerujem, ne moras ti meni sada nista odgovarati, uzivaj u tom prelijepom osjecaju!Pa se javi kad nadjes malo vremena i snage! Pusa ogromna za cijelu obitelj

  45. #645
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Mačkulina, čestitam od

  46. #646
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Mislim da je to bilo zadnje javljanje od mačkuline (izbrisala je potpis)
    Uživaj sa svojim curama

  47. #647
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mačkulina, velike čestitke! Kako lijepa vijest.

  48. #648

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    14

    Početno

    čestitam!!!! Mačkulina uživaj!!!!

  49. #649
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Mačkulina, čestitam!

  50. #650

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    mačkulina cestitam,sad uzivaj zasluzila si

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •