Stranica 14 od 16 PrviPrvi ... 41213141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 757

Tema: nakon gubitka....kada se odlučiti na novu trudnoću i kako ju psihički preživjeti

  1. #651
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    čestitam od

  2. #652
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Mackulina cestitke!!!!!!!!!! Obozavam dane sa toliko lijepih vijesti!!!!!

  3. #653
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame,evo da se javim da je danas u 10 ujutro rodena carskim rezom curica dugacka 49 cm a teska 2970 grama u 38+0.apgar 10/10.imala sam spinalnu i to je nesto najbolje sto sam osjetila.bebicu su mi stavili na prsa i dali da ju 2 puta poljubim.drage mame od sveg srca vam zelim da zatrudnite i docekate zive i zdrave bebice.ako ikome na ovom forumu to zelim ste vi moje suborke i cure na mpo
    Koja prelijepa vijest! Točno na imendan mog malenog. Čestitke od

  4. #654
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Mačkulina čestitam na predivnoj bebici! super super super!

  5. #655
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    drage mame,evo da se javim da je danas u 10 ujutro rodena carskim rezom curica dugacka 49 cm a teska 2970 grama u 38+0.apgar 10/10.imala sam spinalnu i to je nesto najbolje sto sam osjetila.bebicu su mi stavili na prsa i dali da ju 2 puta poljubim.drage mame od sveg srca vam zelim da zatrudnite i docekate zive i zdrave bebice.ako ikome na ovom forumu to zelim ste vi moje suborke i cure na mpo
    :-d:-d:-d čestitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #656

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    33

    Početno

    mackulina čestitam, uživaj sa svojim curama!!! Povremeno misli na nas , da što prije preselimo na sretniji forum!!!!

  7. #657

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    60

    Početno

    maćuklina čestitam od

  8. #658
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    mačkulina-čestitke na curkici.

  9. #659
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    hvala vam od srca drage cure
    zaista, jedva čekam da svaka mama anđela postene mama uz svog anđela.... i žive i zdrave bebice...

    29.06.2012 godine u 10 ujutro na svijet je došla naša druga princeza imena Katja.

    Rođena je carskim rezom u spinalnoj anesteziji u 38 tjednu i bilaje dugačka 49 cm i teška 2970 grama.
    imala sam sreću da mi je anesteziolog bio divan i operater želio učiniti jer su mi ju čim je zaplakala....onako sluzavu, krvavu i smežuranu plavo roze boje, stavili na prsa...
    neprodjenjivo :ljubav: iskustvo i divan osjećaj.... :ljubav: i mazili smo se i ljubili... tj od srca sam zahvalna nekome tko me prvi put u životu vidi odista stalo da zapamtim najlijepši dio vaginalnog poroda zbog kojeg se dripovi, epiziotomije, nalijeganje na trbuh i ine stvari - u mahu zaboravljaju.... i jako sam im zahvalna...

    puno pusa vam šaljemo nas 3 pišulje :ljubav:

    javim se .. kako bih vas zaboravila ....nema šanse nikada !!
    Posljednje uređivanje od mačkulina : 05.07.2012. at 15:18

  10. #660
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Koja prelijepa vijest! Točno na imendan mog malenog. Čestitke od
    da.... znaš čudan je to osjećaj...
    naručila sam taxi u 5 ujutro i ušla u njega... i put Petrove bolnice
    Rekla sam šoferu stani... ispred Petrove crkve..
    tamo je bilo puno ljudi... i odjedamput u 5 i 30 se je crkva otvorila... puno ljudi je stalo ulaziti i ja sa trbuhom.. tražila sam Svetog Antu da se pomolim za moj porod da dobro prođe...
    Onda samotišla do Gospe lijevo, i čula jednog gospodina... vi danas rađete.... ja samodgovorila DA.. kako se će zvati? rekla sam Katja... a on je rekao razmislite o Petra.. danas je Sveti Petar i Pavao...

    Otišla sam iz crkve jer me sestra na odjelu čekala da mi da klizmu i hodala iz Petrove Crkve,Petrovom ulicom, i ušla u Petrovu bolnicu.. i tada sam odlučila... Krsno ime će joj biti Petra.... zaista je lijepo roditi se ne sveti dan i sjetila sam se tebe nina... i imendana ...

  11. #661
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    hvala vam od srca drage cure
    zaista, jedva čekam da svaka mama anđela postene mama uz svog anđela.... i žive i zdrave bebice...

    29.06.2012 godine u 10 ujutro na svijet je došla naša druga princeza imena Katja.

    Rođena je carskim rezom u spinalnoj anesteziji u 38 tjednu i bilaje dugačka 49 cm i teška 2970 grama.
    imala sam sreću da mi je anesteziolog bio divan i operater želio učiniti jer su mi ju čim je zaplakala....onako sluzavu, krvavu i smežuranu plavo roze boje, stavili na prsa...
    neprodjenjivo :ljubav: iskustvo i divan osjećaj.... :ljubav: i mazili smo se i ljubili... tj od srca sam zahvalna nekome tko me prvi put u životu vidi odista stalo da zapamtim najlijepši dio vaginalnog poroda zbog kojeg se dripovi, epiziotomije, nalijeganje na trbuh i ine stvari - u mahu zaboravljaju.... i jako sam im zahvalna...

    puno pusa vam šaljemo nas 3 pišulje :ljubav:

    javim se .. kako bih vas zaboravila ....nema šanse nikada !!
    sada samo maženje, ljubljenje i uživanje do kraja života!!!!


    da.... znaš čudan je to osjećaj...
    naručila sam taxi u 5 ujutro i ušla u njega... i put Petrove bolnice
    Rekla sam šoferu stani... ispred Petrove crkve..
    tamo je bilo puno ljudi... i odjedamput u 5 i 30 se je crkva otvorila... puno ljudi je stalo ulaziti i ja sa trbuhom.. tražila sam Svetog Antu da se pomolim za moj porod da dobro prođe...
    Onda samotišla do Gospe lijevo, i čula jednog gospodina... vi danas rađete.... ja samodgovorila DA.. kako se će zvati? rekla sam Katja... a on je rekao razmislite o Petra.. danas je Sveti Petar i Pavao...

    Otišla sam iz crkve jer me sestra na odjelu čekala da mi da klizmu i hodala iz Petrove Crkve,Petrovom ulicom, i ušla u Petrovu bolnicu.. i tada sam odlučila... Krsno ime će joj biti Petra.... zaista je lijepo roditi se ne sveti dan i sjetila sam se tebe nina... i imendana ...

    i moja kćer bi se zvala Petra da to eto nije moje ime

  12. #662
    mary1107 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    43

    Početno

    Mačkulina i Klarita čestitam vam od srca na bebicama!!!Uživajte u svakoj sekundi!!!!

  13. #663
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Mačkulina, rasplakala si me. Želim vam svima puno puno sreće i zdravlja jer ljubavi, sigurna sam, ne manjka

  14. #664
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame,evo da se javim da je danas u 10 ujutro rodena carskim rezom curica dugacka 49 cm a teska 2970 grama u 38+0.apgar 10/10.imala sam spinalnu i to je nesto najbolje sto sam osjetila.bebicu su mi stavili na prsa i dali da ju 2 puta poljubim.drage mame od sveg srca vam zelim da zatrudnite i docekate zive i zdrave bebice.ako ikome na ovom forumu to zelim ste vi moje suborke i cure na mpo
    tek vidim čestitke od srca

  15. #665

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    12

    Početno

    Čestitam i ja mačkulina i klarita, rasplakala sam se naravno.
    Ja sam svoju bebicu izgubila 4 dana nakon termina, mrtav je rođen.Iako je sve dotada bilo u redu.
    Sad sam trudna ponovo , nosim blizance , o strahovima .... ne znam riječima izraziti kako se osjećam, prestravljeno, eto možda ponajbliže određuje moje stanje. Ciljano sam išla da zaturdnim, jer eto želim svoje dijete, a sada djecu , zdravu i živu što prije, nadam se da će sve proći kako treba i da ću i ja konačno doživjeti ovo što je mačkulina opisala.

  16. #666
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Dzana32 od srca ti želim sretan završetak trudnoće

  17. #667

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    12

    Početno

    Nina 70 hvala puno

  18. #668
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Dzana32 prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam i ja mačkulina i klarita, rasplakala sam se naravno.
    Ja sam svoju bebicu izgubila 4 dana nakon termina, mrtav je rođen.Iako je sve dotada bilo u redu.
    Sad sam trudna ponovo , nosim blizance , o strahovima .... ne znam riječima izraziti kako se osjećam, prestravljeno, eto možda ponajbliže određuje moje stanje. Ciljano sam išla da zaturdnim, jer eto želim svoje dijete, a sada djecu , zdravu i živu što prije, nadam se da će sve proći kako treba i da ću i ja konačno doživjeti ovo što je mačkulina opisala.
    hvala draga
    e da.. znam kako se osjećaš.... baš prestravljeno... toje ta riječ.. kako ti trudnoća bude veća strahovi će biti veći... ja se bojim 3 tromjesječja
    ja ti jedino mogu reći dogovori carski za blizanačkom trudnoćom i dogovori ga ranije najranije kada djeca budu zrela za van.

    od srca ti želim i svim curama ovdje taj osjećaj kada budeš u ruke primila živo dijete... cijeli svijet će biti u tvojim rukama

  19. #669
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo da i ja prokomentiram strahove. Dosla sam kuci poslje tjedan dana lezanja u bolnici u 34 tt 3 prsta otvorena (najmanje, zapravo ne znam tocno jer se nitko ne usudi cackati vise). ne idem vise na preglede nego doma lezim i eto ni samoj mi nije jasno CEKAM POROD. da prokrvarim, pukne vodenjak,dobijem trudove,bilo sta. nije mi jasno da je moje putovanje pri kraju. cekam porod. POROD. koji cudan osjecaj. nadam se da cu izdzati jos bar do 36 tt ali brojim dan po dan. i hvata me strah. od svega.. preostalih dana, poroda, djeteta. sve sto mi se izdesavalo kao da pripada nekom drugom a ne meni. u mixu raznih emocija koje me peru ovih dana, primijetila sam da se tesko mogu vise sjetiti nekih stvari koje su me prije mucile. samo mi je u glavi datum 8.8. pred dvije godine kad sam izgubila kcer. godisnjica se eto blizi. iz jedne krajnosti pred dvije godine u drugoj sam krajnost eto skoro pa na datum. jezim se.

  20. #670
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Draga Optimistična, još malo i bit ćeš najsretnija osoba na svijetu

  21. #671
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Optimisticna, sigurna sam da si puna strahova, sto normalnih, sto nenormalnih zbog hrpe hormona :D
    Kako god da bude, pokusaj uzivati u ovim zadnjim mjesecima, (meni su oni bili najljepsi) a mi cemo misliti na vas i moliti za vas, da sve prodje u najboljem redu. Sigurna sam da ce tako biti! Saljem ti puno dobrih vibrica ~~~~~~~~~~~~~~~~

    i hvata me strah. od svega.. preostalih dana, poroda, djeteta.
    Kako su mi samo poznati ovi strahovi...Meni je bilo jaaaako vazno da mogu uskladiti obaveze oko dijeteta i muza, biti unatoc svemu dobra supruga, uvijek dotjerana i namirisana....Jer kad sam ostala trudna samo su mi zene dolazile i govorile, joj , vidjet ces koje je to opterecenje za vezu, bla bla...nemas vremena nizasto i tako...Mene su zbog tog pucale krize, ali eto, sasvim nepotrebno....Mislim si kad smo prosli ovo zajedno, onda nas nikakve obaveze niti oko djeteta, niti oko nas samih ne mogu razdvojiti. Mi smo stvoreni da ostarimo zajedno :3 Ako ti je lakse, pisi nam, pokusat cemo pomoci, pisi sto te brine...uvijek ce se naci netko da napise par utjesnih recenica! Ljubim puno i drzi se

  22. #672
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Kako se odlučiti na novu trudnoću? Lako jedino sam to želela nakon gubitka našeg dječaka u 38tt. Ponovo imati bebicu u stomaku, ponovo pokušati i krenuti dalje. Uvek sam bila snažna i nekako sam mislila da ove mame na ovom topiću malo pretjeruju sa svojim strahovima umjesto da su zahvalne što imaju novu priliku.... Ali ništa ne sudi dok se i sam ne nađeš u takvoj situaciji. Na samom pocetku trudnoće bilo je ok, a poslje što je vrjeme odmicalo i zadnji mjesec dana u bolnici bilo je nešto naj teže. Svaki CTG pregled i strepnja oće li nać srce i zašto ga tako dugo traži, bilo je užasno. Što je se termin poroda približavao sve me je više bilo strah, nisam više mogla podnet pomisao da rodim prirodno,da ponovo proživim sve ono ...Naš dječak je odlučio doći u 37tt +2 , porod je krenuo prirodno a dovršen je carskim rezom. Svaki ga dan gledam u krevetiću kako je predivan, savršen, presladak. Još ne mogu da verujem da je tu, da je s nama,da ne sanjam, da je ovo stvarnost i plačem po čitave dane kad me nitko ne gleda. Više ne znam ni zašto,od tuge ,od sreće, od sveg onog straha ....
    Kako preživjeti novu trudnoću nakon gubitka? Ne znam ni sama, možda bi bilo još teže bez jedne predivne prijateljice koja je bila uz mene i koju sam "davila" protekli 9 meseci. Nadam se da ću joj jednog dana moći vratiti za svu ljubav i dobrotu.

  23. #673
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    marija1411

  24. #674
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Nabasam na ovaj stari post i kao da je pisan jučer a opet tako daleko. Prošlo je skoro 9 mj dugi, teški,tužni,veseli ali sve u svemu predivni. Svim čekalicam u 2014g da dočekaju svoju sreću

  25. #675
    Lonely avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    33

    Početno

    Drage moje mamice, evo me nakon duge stanke ponovno na ovom forumu.... bilo mi je teško iz dana u dan čitati neku novu tužnu priču pa sam odlučila na neko vrijeme ne dolaziti na forum. Prije tjedan dana dogodio mi se plusić na testu (1,4 god nakon gubitka bebe). Isprva šok, nevjerica, a potom sreća pomiješana sa strahom i tisuću pitanja u mojoj glavi... No, nakon par dana sve je sjelo na svoje mjesto, prihvatila sam činjenicu da sam trudna i odlučila bez straha i uspoređivanja s prethodnom trudnoćom krenuti dalje. Naručila sam se kod ginekologa i sva sretna i ponosna otišla na prvi pregled. Doktorov izraz lica brzo je ugasio sve nade da će ova trudnoća uspjeti... Gestacijska vrećica je prazna, a ja bih trebala biti u 8.tt. Dobila sam uputnicu za bolnicu i kiretažu.... Suza je suzu stizala, a u glavi se ponavljalo pitanje JEL MOGUĆE DA PONOVNO MORAM SVE PROLAZITI??? U bolnici sam obavila ultrazvuk i doktor je odlučio da ćemo s kiretažom sačekati tjedan dana jer je zbog mojih neredovitih ciklusa možda bila kasnija ovulacija, no nije mi ulio previše nade. I sad iščekujem taj odlučujući ČETVRTAK i ne znam što da mislim i čemu da se nadam....

  26. #676
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Lonely prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje mamice, evo me nakon duge stanke ponovno na ovom forumu.... bilo mi je teško iz dana u dan čitati neku novu tužnu priču pa sam odlučila na neko vrijeme ne dolaziti na forum. Prije tjedan dana dogodio mi se plusić na testu (1,4 god nakon gubitka bebe). Isprva šok, nevjerica, a potom sreća pomiješana sa strahom i tisuću pitanja u mojoj glavi... No, nakon par dana sve je sjelo na svoje mjesto, prihvatila sam činjenicu da sam trudna i odlučila bez straha i uspoređivanja s prethodnom trudnoćom krenuti dalje. Naručila sam se kod ginekologa i sva sretna i ponosna otišla na prvi pregled. Doktorov izraz lica brzo je ugasio sve nade da će ova trudnoća uspjeti... Gestacijska vrećica je prazna, a ja bih trebala biti u 8.tt. Dobila sam uputnicu za bolnicu i kiretažu.... Suza je suzu stizala, a u glavi se ponavljalo pitanje JEL MOGUĆE DA PONOVNO MORAM SVE PROLAZITI??? U bolnici sam obavila ultrazvuk i doktor je odlučio da ćemo s kiretažom sačekati tjedan dana jer je zbog mojih neredovitih ciklusa možda bila kasnija ovulacija, no nije mi ulio previše nade. I sad iščekujem taj odlučujući ČETVRTAK i ne znam što da mislim i čemu da se nadam....
    Lonely nista ne javljas...kako se odvija situacija kkod tebe?

  27. #677
    Lonely avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    33

    Početno

    Hej, Nivesa, ma kod mene se odvijala prava borba živaca... U bolnici su mi rekli da postoji mogućnost kasnije ovulacije i da je to onda trudnoća od nekih 5 tjedana i da sačekamo još tjedan dana da vidimo kako će se stvari odvijati. Nakon tjedan dana dolazim u bolnicu na kontrolu, plod je tu, u 6 tt sam i srčeko kuca i nema sretnije osobe od mene Zahvalila sam mom malom anđelu gore što pazi na nas i što je trudnoća ipak u redu. Za 2 tjedana me moj ginekolog naručuje na redovnu kontrolu, dolazim sva sretna i jedva čekam da čujem bebine otkucaje. Pregled započinje, a ja čekam i čekam i mislim pa šta već ne pojača da čujem bebu, al njegov izraz lica usjekao mi se u pamćenje....nema otkucaja!! I opet za bolnicu, tamo me pregledaju i zaključak je isti... S obzirom da ne krvarim i dobro se osjećam, šalju me kući i naručuju slijedeći dan za obradu. Po dolasku kući prokrvarim i nazad za bolnicu i opet ta odvratna kiretaža i opet taj odvratan i bolan gubitak i tuga.....

  28. #678
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    A znam...al bolje ovako nego da dodes u visoku t pa onda...sad se odmori psihicki i fizicki ,treba za to vremena. Znam da si sad zgazena od svega ali nemoj odustati!!

  29. #679
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Lonely jesu ti obavili kakve pretrage? Zakaj se dogodili to

  30. #680

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Ok, vi ste korak dalje od mene,ali pošto ste stigle do tog koraka prošle ste ovaj koji ja nikako zakoračim i krenem dalje. Kako se uopće upustit u sex nakon svega. Ja uvijek, ali UVIJEK se sjetim poroda i riječi žao mi je srce ne kuca... i ne mogu se opustit i nije mi ugodno i ne znam... fali mi (biće sam od krvi i mesa na kraju), ali imam ogromnu kočnicu....

  31. #681
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj krescenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, vi ste korak dalje od mene,ali pošto ste stigle do tog koraka prošle ste ovaj koji ja nikako zakoračim i krenem dalje. Kako se uopće upustit u sex nakon svega. Ja uvijek, ali UVIJEK se sjetim poroda i riječi žao mi je srce ne kuca... i ne mogu se opustit i nije mi ugodno i ne znam... fali mi (biće sam od krvi i mesa na kraju), ali imam ogromnu kočnicu....
    Znam da ce zvucat apsurdno,ali,probaj se malo opustit,sa muzem,popit casu vina ,pive ,nesto samo da ti se mozak opusti. I meni je to bio problem,jedino tak nekaj pomaze. Malo popit i opustit se pa sve nekak ide svojim tokom. Ili psihijatar koji mi je takoder jako puno pomogao...

  32. #682
    Lonely avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    33

    Početno

    Nivesa, prva trudnoća je bila upala plodovih ovoja, uzrok upale se ne zna jer je cijela trudnoća bila uredna; druga trudnoća bebi prestalo kucati srce, miss.ab., uzrok ostaje veliki upitnik. Krećem od idućeg tjedna s pretragama i skupljanjem hrabrosti i snage za novu trudnoću....
    Krescenija, meni je nakon prvog gubitka dugo trebalo da se opustim i krenem ponovo, ali posložila sam kockice u glavi i krenula dalje ne razmišljajući uopće o tome da li ću ostati trudna i kada. I ponovo poraz, ali ne dam se. Svaki put se dignem jača i nastavit ću se boriti dokle god to malo čudo ne završi živo i zdravo u mom naručju. A ako i ne uspijem u tom naumu, znam da tamo gore imam dva malena anđela koja ću jednog dana čvrsto držati u svom zagrljaju.

  33. #683
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Lonely drzim fige da ovaj puta upali. I naravno da sve bude onak skolski i dosadno....

  34. #684

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Kako ste danas? Lonely, znam o cemu govoris kad kazes da ces se boriti dok budes mogla. Meni nekako treba previse vremena za sve nalaze nakon tri spontana, mjesecima se vrtim u krug, izvade mi krv onda ne urade sve sto bi trebali... i neki dan se opet vracam od dr sa hrpom uputnica i nekim nerazjasnjenim nalazima... endokrinolog mi kaze ne sa takvim tsh zatrudnit, neka antitijela moram ponavljati tek za 12 sedmica... uglavnom, mnogo doktora na koje do sada nisam bas navikla. I bas sam bila neraspolozena, nekako sam se umorila od konstantnog razmisljanja i truda da saznam razloge ali onda sam naglas na ulici rekla (imam dijete od sest godina): ako se za nesto u zivotu izborim izborit cu se da vas bude dvoje. Ne znam da li me je neko cuo i sta li je pritom mislio Zato cure sretno, ima svakakvih dana, boljih i losijih, depresivnijih i vedrijih, ali ja kad sam losa kazem sebi da ce sutra biti bolje, grlim vas

  35. #685
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    wow kako vrijeme leti. Malo sam došla na ovaj pdf (toliko mi je pomogao u životu) i desetak postova iznad nađem svoj post iz vremena dok sam nosila svog Malog Dečka. Pomislila sam kako mi je ipak bilo lijepo - za razliku od sad kad sam opet trudna ali neizvjesne budućnosti i puna strahova za trudnoću i dijete (toxiplasma). i opet mi se bliži fatalni osmi mjesec kad gubim svoje trudnoće....... uf

  36. #686
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ne znam kak je toxiplazma ...ali drzim ti fige draga ,od srca ti zelim zivo i zdravo djete u rukama....

  37. #687
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    lapsus linguae toksoplasma

  38. #688
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Mozes mi objasnit u kratkim crtama? Ako ti nije bed

  39. #689
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Zaraza koju inače (najčešće) prenose mačke. U trudnoći ako se plod zarazi preko majke mogu nastupiti velike deformacije na plodu.

  40. #690
    Lonely avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    33

    Početno

    Optimistična, jako su mi dobro poznati ti tvoji strahovi jer sam ih i sama prolazila prije nekoliko mjeseci, nažalost kod mene nije dobro završilo, ali valjda će biti više sreće i uspjeha slijedeći puta. A ti pokušaj biti što je moguće više OPTIMISTIČNA jer i to puno utječe na trudnoću i držim da sve dobro prođe!!!

  41. #691
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Zaraza koju inače (najčešće) prenose mačke. U trudnoći ako se plod zarazi preko majke mogu nastupiti velike deformacije na plodu.
    Uh.....drzim fige stvarno...a kak si to dobila?

  42. #692
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    nemam pojma. Nije ni bitno. Može se dobiti svakako, ne samo od mačke.

  43. #693
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Koje s***e... Sta sve nas zene zadesi.. a samo si zelimo tog malog smotuljka... Sigurna sam da ce bit uredu sve... samo misli pozitivo (znam koliko je to tesko) optimizam ne moze skodit

  44. #694
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Danima se pitam sto mi je, krenula je nesanica, nocne more i evo citam nesto po forumu i postajem svjesna datuma...prosle godine u ovo vrijeme prolazili smo muku, priblizava se 9.mj i datum...uskoro ce godina dana a meni kao da je jucer sve to bilo. Slike su jos tu. Sve mi se nekako prikralo...

  45. #695
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ah Kris...ti datumi...ne mozes ga prebolit i gotovo...

  46. #696

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    33

    Početno

    drage moje!!!
    nisam puno pisala na ovoj stranici ali često sam je otvarala i čitala i mislim da je neću nikad prestati posjećivati. Toliko mi je bilo teško pročitati kad bi se javila neke nova mama anđela.. Ali s druge strane uvijek bi me lijepo vijesti veselile, napunile energijom i ojačale me u mojoj borbi da idem dalje i ne odustajem..Stoga vam se sada javljam...
    Naime, moje naručje više nije prazno!!Dok ovo pišem u naručju mi je moje zlato, moja malena curica. Trudnoća je bila teška i rizična od prvog dana i završila hitnim cerskim rezom zbog abrupcije posteljice, malena je bila dugo u inkubatoru ali sve smo to potisnule i sada uživamo skupa, mazimo se po cijeli dan.
    Zato, nikad ne odustajte, nego molite i vjerujte u uspjeh i sve će se jednog dana posložiti.

  47. #697
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Sad znam da se nemozes nikad pripremit za novu trudnocu nakon gubitka.....koliko god jubzelis od prvog trena samo strah...

  48. #698

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Cure evo, mi nakon godinu i dva mj. Odlucili se na T, slijedeci tjedan pocinjemo s mpo postupkom. Malo me je strah same trudnoce ali sam i pozitivna i optimisticna. Nadam se da ce uspjeti ovaj put.

  49. #699

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Vatra držim fige ....mi također krećemo ovaj mjesec ...nek ti je sa srećom!

  50. #700
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Cure sretno!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •