Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 757

Tema: nakon gubitka....kada se odlučiti na novu trudnoću i kako ju psihički preživjeti

  1. #51
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    iirraarraa, bila sam slobodna malo pregledati tvoje stare postove da vidim što se dogodilo...
    s obzirom da je uzrok vaše prevelike tragedije poznat, i da je drugi put (ako sam dobro shvatila) sve prošlo ok kod Podobnika s carskim, nadam se da ćeš opet skupiti snage i hrabrosti za još jedno herojstvo, za koje ćeš biti nagrađena još jednom malom buhtlicom... iskreno vam to želim. to što vam se prvi put dogodilo se ne mora ponoviti, uz dobru skrb šanse za to su vrlo male.

  2. #52
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ja vas sve razumijem, irraaa tebe posebno. Od straha ne možemo pobjeći. Evo upravo sam saznala da nam je od vjenčanog kuma žena rodilapo drugi put i govorim mojoj Klarici a ona ni smješak, kaže da misli da će uvijek ostati sama, naravno ja joj kažem da neće imati će bracu ili seku aonda razmislim da što ako se to ne dogodi, ?!Moje dijete će mi reći za par godina da sam joj lagala!

  3. #53
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    mi smo dobili preliminarne phd rezultate... upala krvnih žila u posteljici, najvjerojatniji uzrok unutar tijela (tipa, prešlo s mojih crijeva), ne izvana... vrlo mala šansa za ponavljanjem. više za dva tjedna... zna li itko nešto o tome?

  4. #54
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    i ja sam već pisala dosta o našem iskustvu, ali samo ukratko:
    slučajno nam je dijagnosticirana teška deformacija bebe - nije se uopće razvio veliki mozak...i to tek u 24/25. tjednu; onda induciranje, porod, tugovanje, praznina, i ooooogroman strah uz jaku želju za još jednim djetetom...
    moj strah me doveo i do jednog prekda namjernog trudnoće oko godinu dana nakon gubitka bebe, toliko sam bila izvan sebe od panike i nisam mogla vidjeti ništa drugo kao rješenje...mm se složio jer je bilo očito da će izgubiti mene... možda vam to zvuči strašno, peuveličano, nerealno, nerazumno... ali to sam ja i to je bila moja zbrčkana psiha...
    sada sam u 18/19. tjednu, po redu 4. trudnoće i potpuno mi je drugačija od svih do sada! osjećam se spokojno, drago mi je da vam ne mogu opisati, toliko sam uzbuđena da se i mm smije kada mu opisujem
    povremeno se javljaju i strahovi, sumnje, sjećanja...ti su mi dani malo teži, ali pogledam duboko u sebe i beba kaže da je sve ok! ne mogu to objasniti, ali uglavnom se ne brinem...

    pojačali smo oprez, idemo na sve moguće testove (neinvazivne), ali nisam opterećena rezultatima...čak smo i prošli tjedan bili na hitnoj jer sam mislila da mi curi plodna voda, ali nije bilo panike niti sumnje u ishod pregleda - na kraju se ispostavilo da mi je samo iscjedak zaista pojačan, bistar, proziran, obilan, ali sve je drugo bilo ok....
    čak je i dr rekla da misli da nosim curicu, ali ja sam i dalje uvjerena da je nešto previdjela i da ćemo mi ipak dobiti dečka (kako ja osjećam...) - no, to ćemo još vidjeti

    uglavnom, mislim da zaista sve dolazi u pravo vrijeme... ponekad nam je teško to prepoznati, ali kasnije se pokaže točnim... barem u mom slučaju...
    i živim dan po dan... doslovno...

  5. #55
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    da, drugi put sam rodila, sve je bilo u redu
    osim jednog detalja, i Vito je rođen s pupčanom oko vrata, nije zaplakao isti tren kad je izašao van...
    tu sam izgubila još par godina života.....
    iči na treću trudnoću i razmišljati hoće li se to opet dogoditi, ajme Bože....
    što da nisam bila kod Podobnika, da nisam dogovorila carski, ne smijem ni pomisliti

  6. #56
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    mala laia~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    iirraarraazaista si imala teško iskustvo i traumatično oba puta. Ja ponekad pomislim što ako mi se opet dogodi umrla bih!

  7. #57
    Barbarellaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    66

    Početno

    Svatko je drugačija osoba i svatko zna za sebe...
    ja sam nakon prvog spontanog bila nakon par mjeseci spremna za drugu trudnoću a sad nakon drugog spontanog krećem na pretrage i ŽELIM što prije opet ostati trudna
    psihički preživjeti - a gle tko te pita jel možeš ili ne? guraj, hodaj, ne daj se!
    bila ja 9 mjeseci na iglama i mislila na mogući spontani ili bila potpuno opuštena i smišljala imena ishod trudnoće ne ovisi o tome, pa ću onda radije uživati

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Kako reci djeci od 8 i 5 godina da mama vise nije trudna? Molim pomoc, jer srecom su za vikend kod bake sto je prije planirano tako da imam vremena dobro se isplakati i pripremiti, ali ne znam na koji nacin njima to reci. Pogotovo mladoj kceri koja jako zeli bebicu i svako vece joj zeli da lijepo spava, a ujutro prvo pita kako je bebica, a bebice vise nema .........

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Strah me je da opet ne završi loše. Opet = 3x (zadnje u 28tj.)
    Još više me strah me je da do trudnoće uopće neće ni doći. Svaku bebu smo čekali po nekoliko godina.
    Strah me je da imam previše godina i ako nije uspjelo do sada, kako će sad kad su šanse manje a rizici ipak veći.

    Isto tako sama pomisao da zbog straha odustanem ne dolazi u obzir. Preživjela sam... pa valjda nije zapisano da ću morati ponovno to prolaziti. Ali da je lako - nije. Srce boli... ali i srce želi.
    Ne znam je li želja srca bila toliko velika ili su u pitanju hormoni, ali u svakoj sam trudnoći uživala.

    I ako budem te sreće da ponovno ostanem trudna, namjeravam uživati u svakoj sekundi. Za okolinu nisam sigurna kako će oni preživjeti. Pod okolina mislim na meni drage ljude koji jednako teško proživljavaju moje teške trenutke. Ne kažu ništa ali vidim u očima.

    I ne znam da li se opet opterećivati pretragama i doktorima. Sve sam već to prošla i nikad se ništa nije ustanovilo a samo me podsjeća na prošle neuspjehe.

  10. #60
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Martea prvotno napisa Vidi poruku
    Kako reci djeci od 8 i 5 godina da mama vise nije trudna? Molim pomoc, jer srecom su za vikend kod bake sto je prije planirano tako da imam vremena dobro se isplakati i pripremiti, ali ne znam na koji nacin njima to reci. Pogotovo mladoj kceri koja jako zeli bebicu i svako vece joj zeli da lijepo spava, a ujutro prvo pita kako je bebica, a bebice vise nema .........
    Zao mi je...
    Meni je bilo malo lakse trogodisnjaku jednostavno reci da bebe vise nema, on je to tako prihvatio i nije vise pitao.
    E sad, curica od 5 god ipak malo vise razumije pa vjerujem da ti je tesko. Reci da je beba bila bolesna i da se nije mogla roditi i da je sad vise nema. Ne znam jesi li vjernica ili ne pa da joj kazes da je u raju ili u sto vec vjerujes. Ma ne znam ustvari sta da ti pametnije kazem...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Hvala, svaki savjet je dobrodosao

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    mačkulina, najprije sam dva puta ovu temu pretresla i oplakala čitajući sve vaše sudbine, a onda tek skupila snage da nju i odgovorim:
    -imala sam dvije savršene trudnoće i rodila dvije prekrasne djevojčice prije 14 i 11 godina; tada se sve činilo samo po sebi razumljivo, savršeno, a jedini problemi su bili mučnine i malo preranog otvaranja.iz ove perspektive pretplatila bi se na još 10 takvih trudnoća.planirala sam za par godina roditi još jednu bebicu, kad se sve posloži, posao ,kuća, kad cure krenu u školu. pokušala sma zatrudniti prije dvije godine i nakon nekoliko mjeseci smo uspjeli, ali na žalost nakon pregleda u 12.tt i cvs-a ustanovljeno je da beba ima višestruku kromosomsku grešku i da nema šanse za život, pa smo se odlučili za pobačaj.našoj tuzi nije bilo kraja, mojem samooptuživanju također (padalo mi je na pamet 100 razloga zbog kojih sam ja mogla skriviti tu grešku, od štitnjače, konzumiranja kave, zračenja od mikrovalne, računala , mobitela, folne kiseline, vitamina...).jedva sam čekala da prođe preporučenih šest mjeseci čekanja da ponovo krenemo u akciju, napravila sam briseve,izvadila krv i opet ostala trudna.ovaj put nismo govorili nikomu.prvi pregled kod soc. gin. u 7.tt je prošao uredno, nakon toga sam išla kod svog gin. u 9.tt koji je odmah vidio da nema otkucaja i da je razvoj ploda prekinut u 8.t.t. isto popodne sam završila na kiretaži.taj mi je gubitak , iako grozno zvuči,bio neusporedivo lakši od prethodnog.strahovi su se , malo je reći duplicirali, ustostručili, jer sad se već pitam što je slijedeće ? kromosomsku smo odradili, otkucaje također, slijedi li vanmaterična,nešto drugo, treće ? kaže moj ginekolog to ti je loša sreća, jaka si ti, izdržat ćeš.slabo mi je od te izjave.sad se opet trudimo, odlučili smo pokušati posljednji put, pa što Bog da.teško mi je reći da ću uživati u svakom trenu ako ostanem trudna, jer znam da neću, znam da ću biti u panici od trena kad ugledam plus, da ću napraviti sve moguće pretrage i da mi to opet neće biti garancija ni za što, jer kad pročitam da potpuno uredne trudnoće završe tragično na samom porodu, pozlije mi. uzalud to što mi se negdje duboko u zakutku duše čini da je došlo vrijeme da sve bude kako treba, što sam čvrsto odlučila da mora biti u redu.strah me svega i svačega . da tražim previše jer imam dvoje predivne djece, da sam prestara, prenervozna, da ću odustati i poslije čitav život žaliti što se još nisam potrudila,da će se opet nešto zakomplicirati, da neće biti ništa otkriveno, pa će se zakomplicirati na kraju, da ću dovesti svoje zdravlje i život u pitanje, strah me ekonomske egzistencije, budućnosti....kako se sve prije 10-ak godina činilo jednostavno lako i bezbrižno, čak mi se čini da nije bilo ni toliko komplikacija u trudnoći, barem bi se rijetko čulo za to, sada...svaka druga trudnoća sa nekim komplikacijama.da li je to zbog ovog stresnog života i posla ili što?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Draga Mandi,

    Citam tvoj posti i kao da sam ga sama pisala. imam dvije djevojcice 9 i 5 godina, i zazeljeli smo trecu bebicu. Trudnoca se dogodila, ali u 12 tjednu odnosno prosli tjedan na UVZ nema vise otkucaja, stao je razvoj ploda negdje u 9 tj. Znam da je to jako svjeze i da vrijeme lijeci sve, koliko god to bila fraza.
    Ali sad se javljaju strahovi sto dalje. Da li mi je to znak da uzivam u zivotu kakav imam i u svoje dvije prekrasne curke. Da li smo prestari za bebu? Da dokica mi je rekla ako je zboj godina supruznika veci od 70, da su pobacaji cesci, a mi smo skoro na zbroju 80.
    Svi oko mene tjese me rijecima " ma bit ces ti ponovo trudna", a ja sam u strahu, ogromnom strahu od nove trudnoce, a zelim ju trenutno vise od svega. Teska je to odluka i vidim da su to i tvoje dvojbe.
    A s druge strane treba biti pozitivan i nadati se, tko da nam pomalo sa strahom zelim nove + i skolske trudnoce.

  14. #64
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    mandyja čitam tvoju poruku i razmišljam kako si hrabara jer želiš opet pokušati. Ja imam osijećaj da opet izgubim bebu (bilo kad) da NE BIH MOGLA VIŠE POKUŠATI.sada sam bila tako blizu i strah me da do toga opet ne dođe.
    ali tebi se divim!
    marteaa zbroj, ajoj, moj i mužev za sada 63, ali brzo će proć vrijeme pa će doć do 70.ajme!

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Martea, nama je zbroj bio točno 80 i evo naše cure nakon trudnoće bez problema, poroda za ne vjerovati od lakoće, dojenja preko godinu dana i ja preporučujem: Samo hrabro. U mojoj anamnezi su ne samo dva spontana nego i gubitak bebe na porodu i opet smo sve prevladali

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Martea samo vrijeme liječi. ako zaista želiš još 1 ili dvoje djece samo ustraj u tome, nema drugog načina osim pokušati ( mi smo 84 i baš me briga, ne mogu se još i s tim opterećivati)
    Beti3 hvala ti , takvi završeci nam daju vjetar u leđa....
    što se tiče hrabrosti, ne znam što da vam kažem...pokušala sam odustati od te želje, upisala se u 3-godišnju dodatnu školu, pročitala brdo knjiga, krenula na fitnes, jednom rječju pokušala sam maksimalno skrenuti svoj život, ali jednostavno mi je to zapisano u srcu i nikako se ne mogu zamisliti bez još jednog djeteta (bilo je planova i za četvero,ali MM je odlučio stati na 2 tako da smo jedva došli i još se natežemo i oko ovog kompromisa), srce mi se cijepa na tu pomisao...kad bi mi to pričao netko drugi rekla bih mu : ma daj, ohladi, imaš dvoje velike djece, dobar posao, stan, nakon dvije izgubljene trudnoće zašto bi se više mučila? ali teško je iz ove kože....možda zato što sam jedinica pa sam oduvijek željela veliku obitelj, možda jer inače volim djecu, možda jer što su moje cure veće i moja ljubav i ponos isto rastu, kao i spoznaja da je sve osim njih u životu manje važno i da bi bilo neprocjenjivo imati još jednu takvu ljubav

  17. #67
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    beti3lijepo je pročitati tvoj post, tako optimističan i pozitivan.
    mandy
    ali teško je iz ove kože....
    točno tako, ja imam samo seku , mm ostao sam bez brata, uvijek htjeli minimalno 3djece, a pogodi nas ovako.Sad više ne znam ništa. a oko mene rodile cure nedavno koje nisu planirale drugo dijete ili barem ne još.
    ali takvi su Božji planovi!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Beti3, divim ti se. Svaka cast na hrabrosti i optimizmu, pomoaze i nama koji smo u strahu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Post

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Martea, nama je zbroj bio točno 80 i evo naše cure nakon trudnoće bez problema, poroda za ne vjerovati od lakoće, dojenja preko godinu dana i ja preporučujem: Samo hrabro. U mojoj anamnezi su ne samo dva spontana nego i gubitak bebe na porodu i opet smo sve prevladali
    Martea, nama je zbroj iznosio 78 kad sam rodila, trudnoća i porod bez problema, beba super. A prije toga - beba umrla odmah nakon poroda (u 37 t.t.) i spontani u 13 t.t. Ali nije mi dolazilo u obzir da prvo dijete ostane jedinac i ni u jednom trenutku nisam pomislila odustati (unatoč drugačijem mišljenju svih bližnjih). Doduše, cijelu tu trudnoću bila sam na bolovanju, ne zato što bi ta trudnoća to zahtijevala, nego je doktorica puhala i na hladno (pogotovo uzimajući u obzir moje radno mjesto - s kemikalijama). Osjećala sam se odlično, sama se odvezla u bolnicu na porod (mm je morao doći tramvajem da vrati auto doma). Sada sam najstarija mama u razredu (mm nije najstariji tata, ima jedan stariji!)
    Željela bih te ohrabriti, godine nisu prepreka!

  20. #70
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    mislim da dr ne bi ni trebali govoriti takve podatke. !

  21. #71
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    cure, samo da se ubacim po pitanju famoznog zbroja.. u obitelji imamo jedan zbroj od 105, a upravo nunaju svog malog dečka!

  22. #72
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    velika jabukaVAU! super, ma nikad se ne zna, ja inače ne obraćam pažnju na nikakve statistike u niti jednom području života. Kako mrzim matematiku, ekonomiju i brojeve tako me to sve zamara!hehe

  23. #73
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    cure, nemojte se nikad predat. Ukratko, prije skoro 4 godine rodlia sam dečkića koji je super, živ i zdrav zhvala Bogu. Kada je imao 10mj ostala sam trudna. Trudnoća uredna, sve kontrole ok, 3D super, rodila sam, apgar 9/9 sve super i 3 dana kasnije moja cura postala je anđelić. Malformacija krvnih žila i hipoplastično srce. Sve se to moglo vidit već u 13 tjednu trudnoće, ali nitko nije. Rodila sam je na carski jer mi je ispred glavice ispala pupkovina. Bila sam koma, kao i sve koje ste to doživile, željela sam odmah ostat trudna, ali na sreću muž je bio glas razuma. Željela sam ostat trudna tako da se trudnoća nastavi "kao da se to nije desilo" (nadam se da razumjete ča želin reć). To se zove : željeti pravu stvar iz krivih razloga.
    Tek kada san iskreno prihvatila krenuli smo na novu bebicu. 8 mj od carskog ponovno sam ostala trudna. Sa svim nalazima sam u 13 tjednu bila kod Podobnika. On mi je dao puno nade i utjehe da je ova cura savršena. I prije 8 mj rodila sam stvarno savršenu curu.
    Zato ne gubite vjeru ni nadu, jer sve nas čeka Happy end.... Tako i vama želim jedan...

  24. #74
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    tamagočija znam što želiš reći, misli da tuzi i polakivanju treba dati neki period. Najgore je srljati. Znam isto tako da je različito je li imaš nego dijete kraj sebe već ili nemaš . Ti si jedna jaka osoba puna optimizma i mala anđelica sada čuva tvoju dječicu!
    Hvala na lijepim savjetima i podršci!

  25. #75
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    drage moje redovno vas citam al pisem jako rijetko...Cudno je to kako evo sve mi iako nas je nenormalno strah nove trudnoce jedva je cekamo. Ja sam spremna opet cijelu trudnocu prelezati samo se nadam da ovaj put nece biti uzalud i da cu napokon dobiti i ja svoju malu zivu bebicu
    od ovog mjeseca i mi krecemo u akciju, samo se nadam da se necu duugooo nacekati i da ce me ubrzo razveseti trudnoca..stvarno imam osjecaj da ce biti lakse zivjeti ako dobijem zivu i zdravu bebu...nekako sad imam jos vecu zelju. svoje andjele nikada necu zaboraviti i ta rana nikada nece zacijeliti ali mislim da ce biti lakse...
    puse svim hrabrim mamama andjela

  26. #76
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    e da i citam ove vase neke zbrojeve pa mi uopce nije jasno sta to znaci???

  27. #77
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    evo i mene, danas u jako lošem stanju.
    nema goreg nego kad mama izgubi dijete. to se nikad ne preboli.. što se tiče straha od budućeg gubitka, mislim da nije važno je li prošlo tri mjeseca ili tri godine, da se strah pojavi čim ugledaš plusić, iako ti se činilo da je nestao..
    kad me uhvati ovakvo razmišljanje, jedino što mi daje nadu su priče poput tvoje, tamagoči. zato, hvala..

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj latika prvotno napisa Vidi poruku
    e da i citam ove vase neke zbrojeve pa mi uopce nije jasno sta to znaci???
    Zbroj godina života mame i tate buduće bebe.

  29. #79
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    latika saljem ti jedan , i zelim ti da nam brzo prijavis svoj+ pa da sve zajedno s tobom krenemo u odbrojavanje do najlipseg susreta!
    v.j. nema nista gore na ovome svitu nego kad majka izgubi svoje djete. i mislim da nema vece boli,....i mislim (znam) da je to bol koja ne prolazi tako lako, samo s vrimenom se naviknes zivit s tom boli... i ja sam mislila da nikad nece doc dan kad cu uzeti svoju bebu u ruke, ali docekala sam ga. zato odtuguj koliko je potrebno... a mi smo tu da te hrabrimo, tjesimo.... i naravno bit cemo tu da se zajedno s tobom radujemo rodenju tvoje bebe.
    kad smo kod zbrojeva kod nas je 61 (tek ! )

  30. #80
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    Beti hvala sto si objasnila
    Bas mi nije bilo jasno, jos sam mislila pitati imam li i ja neki zbroj
    Nas zbroj je 55

  31. #81
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ovaj tekst sam procitala na nekom forumu, mozda su ga neki vec i citali ali morala sam ga podijeliti sa vama...mislim da je ovo stvarno tako kako pise

    I would not like for you to cry
    It's just a part of life to die
    I know you miss me and you are sad
    But dying isn't something bad

    I'm only just beyond your sight
    Ive gone with Angels to the light
    I send to all of you my love
    From Heaven's gardens up above

    I like it here,Im having fun
    And I am with The Holy One
    Im sitting on His knee
    With Jesus watching over me

    So many souls I knew before
    Were waiting here at Heavens door
    To welcome me with open arms
    And keep me safe and make me awrm

    So when you think of me please smile
    For I will see you in a while
    Trus the lord, dont ask him why
    He wants me here to paint the sky

    With rainbows,clouds and shining lights
    To brighten days and warm your nights
    Remember what I said before
    Please don't cry for me anymore

    I am Heaven's Child, you see
    I play with Angels surrounding me
    I can fly with the speed of thought
    To be with you when you think I'm not

    So plese remember I love you
    And I know you love me too
    And even now, while we are apart
    I'm still right here....I'm in your heart

  32. #82
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    latiakkoliko me god rastužila ova pjesma, toliko je i prekrasna i tako bi trebalo biti.anđeli pate ako smo tužne.treba ih pustiti i puno će učiniti za nas.
    teško je jako...ali moramo pokušati...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Meni danas prvi puta bHCG negativan (od 29.12. kad je bila prva kiretaža). Jeeeee!! Nitko sretniji od mene. Još samo da mi krenu ciklusi pa da opet budem ona stara. A valjda će mi se i mužu posrećiti Nitko sretniji od mene!!! Pa na jesen po zlato malo!

  34. #84
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni danas prvi puta bHCG negativan (od 29.12. kad je bila prva kiretaža). Jeeeee!! Nitko sretniji od mene. Još samo da mi krenu ciklusi pa da opet budem ona stara. A valjda će mi se i mužu posrećiti Nitko sretniji od mene!!! Pa na jesen po zlato malo!
    drago mi je sta se sve polako vraca na svoje misto! i naravno da se krece u akciju ....

  35. #85
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    svakog je strah nove trudnoće nakon takvog iskustva.Meni su pomogla pozitivna iskustva cura koje su dobile svoje bebice nakon toga. Da ja budem mirnija napravila sam one pretrage i u trudnoći koje sam smatrala da mi trebaju. Okružila se s pozitivnim ljudima a one tra-la-la sam maknula. Drago mi je da možda moje iskustvo pomogne nekima od vas i znajte da ste jače nego mislite i da sve, ali sve zaslužujemo bebi-sreću. Držim fige svima koje se trude da se on isplati još do ovog proljeća

  36. #86
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    twinbravo!evo ~~~~~~~~~~~~~~

  37. #87
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    meni uopće ne pomažu tuđa iskustva jer svako od nas je individua za sebe, svaka trudnoća iste isobe (kada čitaš iskustva mama koje imaju po 2-3-4 žive i zdrave djece) su drugačija...

    To što je netko rodio anđela pa živu bebu .. meni je drago iskreno od srca i do neba i nazad ali mene uopće ne umiruje u mojim strahovima... jer svaka od nas je različita...

    Mene je uvijek umirivalo to što na nekom forumu postoji tema gdje se mogu izbaciti i izreći svi strahovi i sve tuge... tada mi je lakše....

    zbroj... što to znači?? nama je zbroj mojih i muževljevih godina bio cca 88... taj zbroj je indikacija za RACZ a nije odgovor da li će biti sve dobro ili ne.....

    Ja sam prošla 2 RACZ zbog svojih godina.... i obe bebe bile zdrave kromosomski....

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    Drage mame andela i ja sam jedna od vas.Izgubila sam svoju curicu u 20-om tt.Preko noci je pocela curit plodna voda i dok sam dosla do bolnice beba je umrla.Nakon toga inducirani porod koji je trajao 8 sati,ni danas neznam kako sam izdrzala tu bol.Sreca doma me cekao sin od 3 godine zbog kojeg sam morala krenut naprijed.Uzrok gubitka bebe je bila gnojna upala posteljice i plodovih ovoja vjerovatno uzrokovana streptokokom agalactae.Nakon spontanog moji brisevi i briseva mm su bili sterilni kao i urinokulture tako da pravi razlog neznam ni danas,nakon 6 mj.sam ostala trudna sa mojom princezom koja ima 3 i pol mjeseca,u toj trudnoci ginekologica mi je uzimala briseve na svakom pregledu i nasrecu sve je bilo ok,odradila brzinski porod u 30 min.Drage mame nedajte se i krenite dalje dok nedobijete svoje srecice jer s rodjenjem moje curice moje srce je napokon pustilo bebu koja je svoju mamu prerano napustila.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Utjesile ste me s godinama. Nisam o tome uopce razmisljala i brinula kada smo krenuli na trecu bebicu, jer jos sam mlada.
    Ali kad mi je ginekologica to rekla, to mi je bio kao hladan tus.

    Stvarno ste mi pomogle i sad sam ponovo mlada. I nadam se uskoro novoj trudnoci.

  40. #90
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Martea,. bravo na optimizmu.

  41. #91
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Ninjago sretna na koncu i vrlo slična priča mojoj.Uzrok nikada nije pronađen kod mene.

    Drage moje sve smo mi različite i zato si uzmite vremena za sve , i tugovanje , i nove odluke.
    Preporučam knjigu "Pregnancy after loss" tamo je opisano više tipova žena..od onih koje žele što prije, pa do onih koje se jako teško odlučuju na novu trudnoću ,zatim žene koje žele da sve bude isto od termina,spola,bolnice...do onih koje žele da je sve različito kako bi zaboravile što je bilo.

    Slušajte sebe,ja jesam i napravite onda i onako kada mislite da ćete sa što manje strahova gurati naprijed.Nekada je to želja da se izbriše tuga ,a nekada znamo da smo spremne opet biti HRABRE

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj marinA99 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure!
    Prije 5 mjeseci i moje je srce puklo i ja sam postala mama andjela....jedan se rujanski dan vjecno urezao u moje sjecanje i promijenio mi zivot. Beba i ja bili smo zajedno 7 mjeseci, a onda je maleni zauvijek otisao.
    Necu vam pricat o porodu, o tuzi, bijesu, nemoci, praznini, tupilu..., sve ste vi to prosle i znate kako je. Zivimo s tim kako svaka od nas moze. Pratim vas od tada stalno, navijam za sve.
    Moje javljanje ovdje je vise tehnicke prirode. Ovdje ima dosta cura koje su trudnocu pratile u Petrovoj. Naime, jucer sam prvi put bila kod dr. Djelmisa. Cini mi se veliki strucnjak. U ponedjeljak sam narucena u Petrovu na sve moguce pretrage, iako sam ih dosta vec obavila. Zanima me koliko su neke od vas provele u bolnici na patologiji, kakva je situacija tamo, posjete... Meni je rekao da cu obavezno bit tamo kad objavim + do stabilizacije trudnoce i naravno zadnje mjesece. Je li neka od vas lezala tako na pocetku trudnoce u bolnici? Jos nisam trudna, nekako je strah jos uvijek prevelik....ali, eto, zelim se pripremit na sve moguce opcije....
    Hvala vam puno unaprijed!!!

    Dali dr. Djelmis još radi privatno?

  43. #93
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Pitam jer od 1.2 nesmiju raditi privatno i u bolnicama...onaj novi zakon. Jel netko bio u 2.mj u Pronatalu?

  45. #95
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj maria3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali dr. Djelmis još radi privatno?
    radi
    meni 2 trudnoću od + na testu vodio, i osobno me porodio... (željela sam samo i isklučivo njega)
    u slijedećoj... idem opet knjemu... on je moj apaurin

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Još mi je samo on ostao...zadnja nada. Sve sam privatne poznate dr. po Zg obišla.
    Za njega sam saznala nedavno i sve nade polažem u njega. Čula sam stručnjak i pol. Pogotovo za moj problem.
    I onda čujem za onaj zakon, a nema šanse da dođem do njega ako ne radi privatno. Nisam iz Zg.
    Mačkulina , Veliko Hvala!

  47. #97
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj maria3 prvotno napisa Vidi poruku
    Još mi je samo on ostao...zadnja nada. Sve sam privatne poznate dr. po Zg obišla.
    Za njega sam saznala nedavno i sve nade polažem u njega. Čula sam stručnjak i pol. Pogotovo za moj problem.
    I onda čujem za onaj zakon, a nema šanse da dođem do njega ako ne radi privatno. Nisam iz Zg.
    Mačkulina , Veliko Hvala!
    kada je meni rečeno za moj problem i to na hematologiji na Rebru sjela sam i stala obilaziti zg ginekologe...
    svi su dizali ruke i govorili da nitko se ne usudi i ne vodi ovakve 'otpisane' kao što sam ja..
    na moje pitanje.. pa gdje ću ja voditi trudnoću.. najiskreniji je bio dr. Kos koji mi je rekao... ja vam isto to znam raditi ali ovim se baš bavi jedini čovjek u hrvatskoja to je prof. Đelmiš..
    Došla sam k njemu.... malo riječi.. (on ti nije kao Podobnik, Podobnik je također dobar doktor ali koji puno priča kada si mu pacijent ali na način da te sa svime upoznaje objašnjava, itd.. Đalmiš je čovjek čista suprotnost.. on malo priča ali meni je dovoljan bio njegov pogled..)

    Mene je on tako oduševio da sam počela čitati njegove stručne radove, izučavati njegova područija, laiči pratiti tu 'patologiju trudnoće'.. pokušala sam na sve moguće načine surađivati kao trudnica i time sam se okupirala...
    Malo po malo, naš odnos je bio sve rječitiji, ipostavljala sam mu pitanja kao na faksu.. i on se počeo interesirati od kuda ja izlačim sve te informacije a nisu sa foruma i nisu iz novina.. pa sa mu priznala da ga čitam, da mi je zanimljiv a područije također...

    i tako smo nas 2 izgurali moju trudnoću.... štreberski sam ga slušala, korak po korak.... znaš on se samo problemima i bavi... njemu rijetko idu 'normalne trudnoće) (iako i njih vodi) ... i on problem zna prepoznati...

    On je izvrstan dijagnostičar... uvjek me je podsjećao na dr. House-a (ne cinizmom) već logikom... ništa ne obećava ali je i realan kada objašnjava problem...

    uglavnom za njega.. sve preporuke...

    kada je došao porod, 6 puta su mi davali spinalnu i nije išlo.. došao je i rekao ne mučite ju, idemo u opću... došao do mene, pomilovao me po ramenu i rekao sve će biti dobro... i tako sam i zaspala...

    porodio mi je curetak, u 38 tjednu apgar 10/10 50 cm dugačku i 3200 tešku.... pobrinuo se da mi sredi svu skrb, i zbrine nas 2..

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    ovo zvuci jako ohrabrujuce... kako ti je bilo kroz trudnocu, jesi li puno lezala u petrovoj?

  49. #99
    Mali Vili avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    42

    Početno

    Da li on radi sa svim problematičnim trudnoćama ili ima neku užu specijalnost npr. dijabetes u trudnoći ili trombofiliju? I da li se dugo čeka na pregled?
    Mačkulina, baš lijepo kad netko ima tako pozitivno iskustvo s doktorom u trudnoći. Od srca ti želim da i slijedeća trudnoća bude jedno prelijepo iskustvo.

  50. #100
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Prof Đelimš radi sa večinom patoloških trudnoća i stvarno je vrhunski strućnjak.
    Ja sam pacjentica Prof Ivanišević, Đelmiš me je malo isprepadao kad smo se prvi put susreli tako da nisam bila spremna bit njegov pacijent jer me je htjeop hospitalizirati već sa 19 tjedana trudnoće, on je ono baš doktor doktor, nema tu ništa po svome. Prof Ivanišević je više bila susretljiva i voljna poslušati i mene i uzeti u obzir moju intuiciju i nekako iskustvo same sa sobom.

    Ako nemate nikakav uvid u svoje stanje tj. nisu vam skroz jasni razlozi gubitka bebe, prof Đelmiš je definitivno dobar izbor.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •