Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 209

Tema: Rode dalmatinke :)

  1. #51
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Asila prvotno napisa Vidi poruku
    ‎[DUBROVNIK] Planiramo neku kavu-druzenje vikend 19/20.02. Tko je za? U koliko sati vam najvise odgovara?

    (nemoram napominjat da cemo naci neko baby-friendly mjesto, tako da su i malisani pozvani )
    Ja sam za. Odgovara mi bilo kad
    Za platnene mozda dodem, javit cu navrijeme na navedeni mob.

    I jedno brzinsko -na koji mail saljem pristupnicu za uclanjenje?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 11.02.2011. at 11:27

  2. #52
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    I jedno brzinsko -na koji mail saljem pristupnicu za uclanjenje?
    ured@roda.hr

    Za platnene mozda dodem, javit cu navrijeme na navedeni mob.
    Zaboravila sam napomenuti da se mora prijaviti na mob jer cemo morat zastitarima na ulazu dati spisak ljudi koji ce prisustvovati radionici... pa da se nebi desilo da oni odbiju nekoga na ulazu...

  3. #53
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    do kada su prijave? koliko traje radionica? samo mame i trudnice (bez djece ili)?

  4. #54
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    do 15.02. su prijave. Radionica traje oko sat vremena / uvijek ovisi o diskusiji na kraju, pitanjima i sl.
    Obicno dodu mame i tate, trudnice i buduci ocevi...djeca su uvijek dobrodosla

  5. #55
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    http://www.dubrovacki.hr/clanak/2632...-ali-rade-cuda

    Najs najs
    ( i ovaj SMS telefon cini cuda, haha)

  6. #56
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Asila prvotno napisa Vidi poruku
    ‎[DUBROVNIK] Planiramo neku kavu-druzenje vikend 19/20.02. Tko je za? U koliko sati vam najvise odgovara?

    (nemoram napominjat da cemo naci neko baby-friendly mjesto, tako da su i malisani pozvani )
    I ja sam za!

  7. #57

  8. #58
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

  9. #59
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Podizem i potvrdujem:
    DUBROVNIK-
    sutra se nalazimo u 16.00 sati u Sweet mania slasticarnici (na pocetku setnice na Lapadu), slobodno povedite klince, imaju tamo jedan stol za njih da crtaju i igraju se i ne pusi se unutra...

    vidimo seeeee!

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    od jedne zagrepčanke koja živi na Pagu. Ako ima zadranki voljela bih da organiziramo kakvu kavicu. A voljela bih se i uključiti i učlaniti i pomoći koliko god mogu pored ovog svojeg 10-mjesećnog priljepka .
    Ne znam kako je na drugim otocima ali evo na Pagu ima puno bebica ali i mali postotak majki koje doje dulje od 4mj, o prirodnom porodu gotovo da i ne znaju a jedan jedini pedijatar preporučuje dohranu s 4mj i toga se svi bespogovorno drže.

  11. #61
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    mitovski
    bebelina je glavna u Zadru pa ce ti ona odgovoriti za kavu...

    A voljela bih se i uključiti i učlaniti i pomoći koliko god mogu pored ovog svojeg 10-mjesećnog priljepka


    Samo sam te htjela pitati, koliko si cesto u Zadru? Bi li se prikljucila ekipi iz Zadra ili si mislila na Pag?

  12. #62
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    od jedne zagrepčanke koja živi na Pagu
    i samo jedan kratki od zagrepcanke koja zivi u Dbku

  13. #63
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Voljna sam se priključiti gdje god treba jer svim srcem vjerujem u Rodu a u Zadru smo bar jednom tjedno a nekada i češće. Gdje god da me regrutirate ja sretna .

  14. #64
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Hm, ja sam s Paga i ne bi baš rekla da smo toliko "zatucani". Evo jedne mame koja je rodila prirodno, dojila skoro 2 i pol godine, počela dohranu sa 6 mj...
    Ma ped. je ok, samo malo "profiltriraš" ono što čuješ od njega i sve 5.

  15. #65
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ja sam s Paga i ne bi baš rekla da smo toliko "zatucani". Evo jedne mame koja je rodila prirodno, dojila skoro 2 i pol godine, počela dohranu sa 6 mj...
    Ma ped. je ok, samo malo "profiltriraš" ono što čuješ od njega i sve 5.
    Ajooooj ma nedaj bože da mislim da su zatucani- to bi značilo da mislim da je i MM zatucan jer je on s Paga nego imam 5-6 prijateljica koje su rodile 1-2mj prije ili poslije mene i sa svima je bio ovakav slučaj. A pedijatar, mogu samo reći da se nisam informirala na Rodi nakon 2mj više ne bih dojila. I znam da to nije slučaj samo na Pagu ali na Pagu nemamo izbora.

  16. #66
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ma šalim se!
    S obzirom na to koliko često smo mi kod pedijatra (što će reći rijetko, kuc kuc u drvo), ja zadovoljna. Kažem, ne čuješ svaku i gotovo.

  17. #67
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Voljna sam se priključiti gdje god treba jer svim srcem vjerujem u Rodu a u Zadru smo bar jednom tjedno a nekada i češće.
    Ajd malo pogledaj ovdje statut i viziju Rode, ispuni pristupnicu i posalji je u Zagreb...
    Vjerujem da ce ti se Bebelina uskoro javiti!

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=221

    e, i jos nesto,
    Posljednje uređivanje od Asila : 19.02.2011. at 00:17

  18. #68
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sutra ispunim, u ponedjeljak šaljem. Statut i viziju sam proučila i prije ali nisam imala hrabrosti a i bebačica je bila mala, sad je već malo lakše. Baš se veselim da i ja doprinesem ako mogu .

  19. #69
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno


  20. #70
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Citiraj Asila prvotno napisa Vidi poruku
    bebelina je glavna u Zadru pa ce ti ona odgovoriti za kavu...
    Dat cu ti ja tko je glavni

    Cure , malo sam u guzvi ovaj vikend , cim dodem sebi saljem vam pp .
    Drago bi mi bilo upoznati vas!!
    Posljednje uređivanje od bebelina : 19.02.2011. at 00:54

  21. #71
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Posljednje uređivanje od Asila : 19.02.2011. at 00:54

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima! Iz okolice Splita sam tako da me zanima ako netko zna kada će biti i hoće li neka radionica o platnenim pelenama i dali se tečaj za trudnice u Klubu razlikuje od onoga u rodilištu? Nova sam na forumu, očekujem prvu bebu i svaka info mi puno znači Pozz svima!!

  23. #73
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    pozz iz splita. bivana, ne znam kakav je tečaj u bolnici, al ja sam ti bila na vježbe disanja u klubu trudnica i toplo preporučujem. a koliko sam shvatila u bolnicu moraš ić na tečaj ako muž ide s tobom na porod

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Pozz nahla Da, u bolnici si obavezan ako će muž s tobom ali me zanimalo ako netko zna ima li druge razlike u tečajevima? Isto tako ako znaš nešto o radionicama o platnenima pelenama vpljela bi čuti viiše i vidjeti ih uživo jer ozbiljno razmišljam kupiti ih a prevelika mi je investicija za kupovinu "na slijepo"! Pozz

  25. #75
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    bivana tečajevi u klubu trudnica su ti besplatni i imaš njihov raspored na njihovim stranicama pa moš otić i tamo i u bolnicu. a šta se tiče platnenih pelena ja sam od njih odustala nakon šta sam pročitala za i protiv na forumima. sa pampersicama sam prezadovoljna. možda bi bilo dobro da neka mama koja koristi platnene podjeli svoje iskustvo
    Posljednje uređivanje od nahla : 26.02.2011. at 11:12

  26. #76
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    ja sam koristila platnene pelene od dana kada je malenoj ispao pupak do dana kada je izasla iz pelena (13 mj)... sve mi koje smo koristile platnene smo imale neke razloge.... neke radi zdravlja, neke radi financija, neke radi okolisa.... ja sam se odlucila koristiti platnene radi zdravstvenih razloga.... ovdje cu citirati sa :www.pelene.info moje razloge:

    Sve reklame za jednokratne pelene naglašavaju suhoću kao čarobno rješenje za zdravu guzu. No prljavština i nedostatak zraka je ono što smeta djetetu, a ne sama vlaga. Superupijajući sloj u jednokratnim pelenama koji odvlači vlagu od djetetove kože može je čak i previše isušiti. Taj sloj je napravljen od natrijevog poliakrilata i možete ga vidjeti kao male komadiće mekanih kristalića na djetetovim genitalijama. Zbog suhoće, dijete također nije svjesno svojih fizioloških funkcija.

    Kod većine djece pelenski osip ne ovisi o vrsti pelena, nego o čistoći dječje kože i prozračivanju. Zato mijenjajte pelene čim su pokakane, a redovito mijenjajte mokre pelene, 5-8 puta dnevno. No, za djecu koja naginju kožnim oboljenjima, platnene pelene značajno su bolje rješenje - uz što manje deterdženta, bez omekšivača, koristeći pelene i zaštitne gaćice isključivo od prirodnih materijala, osjetljiva dječja koža bit će u boljem stanju nego u jednokratnim pelenama.

    U zadnjih četrdesetak godina otkako se upotrebljavaju, jednokratne pelene nisu donijele ništa pozitivno zdravlju djece, učestalost pelenskog osipa nije se smanjila, produljila se dob do koje djeca nose pelene, a neka istraživanja čak su povezala pregrijavanje testisa u jednokratnim pelenama s kasnijom neplodnošću.

    Mi smo nedavno imali radionicu o platnenim pelenama u DBKu, vjerujem da ce uskoro i u splitu.... nebi bilo lose da odes na jednu radionicu, opipas malo pelene, poslusas iskustva, pa se onda odlucis zelis li ih koristiti ili ne..... ipak paket pelena dosta kosta, pa ti nebi savjetovala da ih kupis 'na sljepo'....

    ako te konkretno nesto zanima o njima, slobodno pitaj...

  27. #77
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    hvala asila eto baš me to zanimalo. jer moji nikad nisu imali osip pa mislim da to baš i nema veze s pelenama. nego mene zanima jel platnene upijaju tekućinu ili ostaju mokre? možda je glupo pitanje al eto
    Posljednje uređivanje od nahla : 26.02.2011. at 11:29

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    hvala asila...do sada sam se informirala na stranicama proizvođača i za jedne i za druge...ali ovakvi konkretni primjeri su me zanimali kao i taradionica...jedva čekam u spliti termin mi je u 6.mj.pa se nadam da će do tada biti...Pozz

  29. #79
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    naravno da upijaju tekucinu, ali i dijete osjeca da je mokro.... to i je velika pozitivna stvar u platnenim.... em se koza ne isusuje (apsolutno nema nikakve potrebe da se ikada bebina guza maze s kremom/ dapace, savjetuje se da se ne maze nepotrebno), em dijete zna kada je 'obavilo', sto vrlo cesto dovodi do ranijeg skidanja s pelena...

    ako nisam dobro shvatila tvoje pitanje, molim te reci mi

  30. #80
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    e to me baš zanimalo tnx

  31. #81
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    pozz iz splita. bivana, ne znam kakav je tečaj u bolnici, al ja sam ti bila na vježbe disanja u klubu trudnica i toplo preporučujem. a koliko sam shvatila u bolnicu moraš ić na tečaj ako muž ide s tobom na porod
    ne mora se više ići na tečaj u bolnicu i plaćati 400 kn ako želite da vam muž bude na porodu (lil netko drugi) već će se samo tjedan- dva prije poroda potpisivati nekakva izjava/pristanak. to je novo, od nedavno.

    inače su bili prebukirani, po 3-4 mjeseca unaprijed se na bolničkom tečaju moralo rezervirati mjesto.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ne mora se više ići na tečaj u bolnicu i plaćati 400 kn ako želite da vam muž bude na porodu (lil netko drugi) već će se samo tjedan- dva prije poroda potpisivati nekakva izjava/pristanak. to je novo, od nedavno.

    inače su bili prebukirani, po 3-4 mjeseca unaprijed se na bolničkom tečaju moralo rezervirati mjesto.
    Pozz Pinky! Ovo prvi put čujem! Jesi sigurna u to? Od kada je to tako? Baš lijepe vijesti!

  33. #83
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    večer
    malo smo bili na odmoru, pa sad hvatam novosti
    vidim da se pomalo i dalmatinke grupiraju

    moj malac ima skoro 8 mjeseci (duuuugo očekivano dijete nakon nekoliko spontanih i kiretaža)
    od početka smo na platnenim (ima tu već par dragih žena s kojima sam odradila radionicu o platnenim kad je lani bila u dbk - i to mm i ja jedini )
    radujem se svim novostima i aktivnostima ubuduće

    što se AS tiče, uvijek i svugdje ( pa i na kavu u SRebreno što mi je 2-3 minuta vožnje od doma )
    malac se vozi suprotno okrenut od smjera vožnje i neka ga tako dok god može

  34. #84
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Pinky, i meni je to novost, al dobro je znati
    Inače, ti živiš u mom rodnom gradu, a ja sam tamo svako 2-3 tjedna pa ako bilo što trebaš, želiš, ne želim samo reci

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Bila sam danas u rodilištu...tečaj nije obavezan tj. prisustvo na tečaju, ali obavezno plaćaš 400 kn i tek kad uplatiš potpisuješ tu izjavu... Pozz svima

  36. #86
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    I ja sam za kavu u Mtk

  37. #87
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Citiraj bivana prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam danas u rodilištu...tečaj nije obavezan tj. prisustvo na tečaju, ali obavezno plaćaš 400 kn i tek kad uplatiš potpisuješ tu izjavu... Pozz svima
    Cek , a za STO placas 400kn?

  38. #88
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    markiranje s tecaja - 400 kn
    kao di si isao na tecaj, a nisi.
    Lupnu pecat i dobiju 400 kn, ccc

  39. #89
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Hej,hej evo i nas iz Zadra!!

  40. #90
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Pozdrav zadranki

    U Zadru je tecaj obavezan i placa se 200 kn. Gruba rijec ako ja ovo ista kuzim!!!

    platis 400 kn i mos sta te volja , a neki dan jos doznam da se splitskim rodiljama preporuca indukcija poroda i kad ne postoji patologija trudnoce, ma sta su skroz gruba rijec

  41. #91
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno



    400 kn je stvarno previše, a to što ne moraš ići totalno glupo!!

    Meni je ovaj naš bio jako zanimljiv i poučan, a mm koga god vidi od naših trudnih ili onih u planiranju prijatelja, sve ih šalje da idu. On je oduševljen tim tečajem jer prije njega nije imao pojma o svim tim temama, pa sad svima drži predavanja, posebice o dojenju, tu je aktivniji i od mene

  42. #92
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    a gle, nije ni prvo ni zadnje rodilište da tako rade, iako je meni to strašno
    u konačnici, njima je bitno da čim više ljudi plati
    mm i ja smo išli na tečaj iako mi nisu ništa rekli što već nisam znala jer sam imala ranije komplikacija pa sam sve štreberski iščitavala i upijala iskustva
    lani je nama tečaj koštao 300kn i bio je samnom kas su primalja i glavna držale predavanje, te kad je bio obilazak rodilišta
    mm je takav tip da bi on svejedno išao i da mu nije obaveza jer ga zanima sve i htio je što više znati da bolje shvati i više pomogne ako može
    al ipak...strašno mi je to
    i onda dođu žena i muž i ni ne znaju gdje se trebaju javiti, gdje pozvoniti usred noći i koja je procedura pa se još više prepadne možda ako je prvorotkinja
    bezveze

  43. #93
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Evo još jedne nove "dalmatinke" koja je blizu Zadra! Pozdravim Svima!!

  44. #94
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Pozdrav

    drago mi je da vas ima !!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    a to su navodno napravili tako da svi koji žele mogu biti na porodu uz uvjet da plate...sada samo doneseš oib trudnice i osobe koju želi na porodu, potvrdu o uplati i kod tajnice u bolnici potpišeš izjavu a tečaj možeš i ne moraš pohađati. Ja sam jučer bila kod nje i tako mi je rekla. Premda osobno mislim da je jako dobro otići na tečaj, mi ga nećemo propustiti jer sigurno svaka informacija zlata vrijedi Pozdrav svima i SRETAN VAM DAN ŽENA!!!

  46. #96
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Lupe prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jedne nove "dalmatinke" koja je blizu Zadra! Pozdravim Svima!!

  47. #97
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Cure iz Zadra, imam pitanjce i trebam pomoć.Dali koja od vas zna možda kojem socijalnom ginekologu je "naklonjen" Dr.Lozo?Pokušat ću se kod njega upisat socijalno, ali neznam baš kolko će uspjet jer mi je i sam rekao da je prebukiran..pa ono, najavio mi je hrpu pretraga pa ako ne upadnem k njemu,da imam nekog ko bi mi pisao uputnice.Možda je offtopic, al čačkala sam i neznam kud da svrstam pitanje..

  48. #98
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ne razumijem baš kako to misliš kome je naklonjen?

  49. #99
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Pa da lozo preporuči koje sve pretrage a socijalni ginekolog samo ispiše uputnice.Bez puno pitanja i komplikacija.

  50. #100
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Probaj kod Krpine, čini mi se da je baš od tog dr. jednoj pacijentici davao uputnicu dok sam bila na CTG-u. Iako mu na vratima piše da ne izdaje uputnice na takav način, ali možeš probati.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •