Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: Oprez!! cure i dečki pod ovrhama

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Komplikacije su zaštićene i to nema veze sa tumačenjem zakona. Ja bih se obratila nadređenom te koja si dozvoljava tumačiti zakon.
    Otišla sam u finu-ponovno i nazvala u HZZO u ZG pravnu službu i odgovor je bio isti: KOMPLIKACIJE NISU OSLOBODJENE OVRHE, VEĆ SAMO PORODNI I DJEČJI.

    Pomirit cu se s time ako je to stavarno tako, sto mi je dalje ciniti???
    Posljednje uređivanje od latica7 : 30.05.2011. at 18:10

  2. #52
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa komplikacije su bolovanje. Ja sam isto uvjerena da nisu zaštićene.
    Nemreš niš. Otplatiti dug i čekati rodiljnu naknadu. :/

  3. #53
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene zamnima kad je netko zaposlen a ima ovrhu i mogu mu plijeniti 1/3 plaće, na koji način to ide. Dali poslodavac uplati tu 1/3 ovrhovoditelju a 2/3 plaće na zaštićeni račun ili uplaćuje cijelu plaću na zaštićeni račun a onda Fina uzme 1/3?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    cure, a sto ako imas tekuci racun u dvije banke na kojima je ovrha, da li onda treba pisati obrazac za svaki racun?

  5. #55
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Trebala bi par informacija o tim Fininim ovrhama....

    Jel za informaciju o ovrhi po računima stvarno treba plaćat i dodatnih 50 kuna?Jel se informacije mogu dobit u banci ili samo u Fini?Jel se može doznat kolko iznos se skida s ovrhom ili je sve to obvijeno velom tajne???

    Baš čitam da se zadnjih dana masi ljudi u Dalmaciji sjelo na račune i imaju ovrhe kojima se čak skidaju i po cijele plaće.....

  6. #56
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    50 kn moraš platiti ako želiš izlist informacija, ako želiš samo usmeno, onda ne.
    Info možeš dobiti samo u Fina-i, i to čak mislim ne bilo kojoj.
    O iznosima koji se skidaju, odnosno OSTAVLJAJU, kaže: "Od ovrhe je izuzet iznos od 2/3 prosječne neto plaće u Republici Hrvatskoj, a ako je plaća manja od prosječne, izuzima se iznos od 2/3 iznosa plaće."
    ALI je fora u tome što za to moraš ispuniti i predati formular u Fina-u. Ako to ne učiniš, 'pojest' će ti automatski cijelu plaću.
    Pogledaj više ovdje: http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1490

  7. #57
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Sve kontam, sve doznala...samo mi nije jasno kaj sad čekaju da mi ne uzmu pare i ne odblokaju račun... grrrrrrr
    Očito moram ići do banke.Kolko ste vi čekali da vam skinu iznos za ovrhu? Meni prošlo već 2 dana od kad je plaća sjela i ništ...niti oni skidaju iznos ovrhe, niti mi se račun odblokiral.... grrr grrrr

  8. #58
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Lupe, meni je proslo nekih 15-tak dana od dana od kad mi je blokiran do dana kad sam mogla predignut kune.
    i meni su na FINI rekli da treba bar 10-tak dana.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Fina mi 4.7.blokira racun ja odmah odem tamo i ispunim obrazac za zastićeni racun,mene zanima naknada s burze sjeda 5.7 dali cu moci te novce podici kad mi pošalju iz fine da je racun otvoren ili to propada i ostaje na starom racunu.

  10. #60
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    mm-u su blokirali račun 1.8.
    al nisu ništa uzeli, uredno su svi novci gore (vidim preko e zabe) ali ih nemožemo podić
    čovjek kojem je mm bio jamac, veli da je 8.8. otplatio taj kredit u banci.
    i kaj sad? kako da skinemo tu blokadu s našeg računa?
    kud se prvo javiti?
    svi su tako "ljubazni" kad pokušavam dobiti neku informaciju preko telefona od kuda prvo krenuti?

  11. #61
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Neka TM ode u Finu pa tamo pita za proceduru.
    To sto je covjek rekao da je otplatio kredit neka dokaze potvrdom koju moze dobiti u banci u kojoj je kredit isplacen jer ce tako procedura ici najbrze.

  12. #62
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    znači, prvo od Fine da krene?
    ok, hvala ti puno, poslat ću ga sad odmah ujutro tamo

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam tek danas išla na bankomat i vidjela da mi je račun blokiran a porodiljni i dječji sjeli prošli tjedan.mislite da će mi uzet lovu dok ne otvorim zaštićeni

  14. #64
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    možda bi neka od vas ispričala svoju priču? http://forum.roda.hr/threads/67825-Z...diljnu-naknadu

  15. #65
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala punta, taman krenula

  16. #66
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nijedna?

  17. #67
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Kakva je sad situacija s ovrhama? je li se promijenio zakon?

    Prijeti mi ovrha, a primam samo porodiljnu naknadu. Trebam li zaštiti račun? Ako ga zaštitim što će se dogoditi s mojim sadašnjim računom s obzirom da na njemu imam minus?

  18. #68
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    klaudija, nije se promjenio zakon o ovrhama, jos uvik je isti.
    bez obzira sta primas samo porodiljnu naknadu, moras svakako otvorit zasticeni racuna. po zakonu se ne smiju dirati porodiljne naknade i djeciji. ali uplata istih mora ici na zasticeni racuna. tako je bilo u mom slucaju jos ovo lito. tvoj racun koji imas sad, ostaje i dalje, i "ceka" dok se ne rjesi dugovanje zbog kojeg si pod ovrhom.

  19. #69
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Hvala ti na info! Negdje sam pročitala da se zakon trebao mijenjati u rujnu pa zato pitam.

    To znači da će mi onda ukinuti minus na mom tekućem pa ću imat još jedan dug .. krasno..

  20. #70
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Neće se mijenjati zakon o ovrhama što se tiče računa i zaštita. Zasad su samo odgodili 'šerife' i izmijenili jedan dio zakona koji se tiče nadležnosti sudova.
    Obavezno zaštiti račun jer ako ti uzmu novac nećeš ga moći vratiti osim tužbom, iako se priča drugačije.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    62

    Početno

    molim vas za informaciju mogu li dodaci za invalidnost biti predmet ovrhe i koliko se uzima 2/3 ili 1/3 primanja.hvala

  22. #72
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj anica68 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas za informaciju mogu li dodaci za invalidnost biti predmet ovrhe i koliko se uzima 2/3 ili 1/3 primanja.hvala
    IZUZEĆA OD OVRHE
    Prema Ovršnom zakonu ovrha se ne provodi na sljedećim novčanim sredstvima:
    1. primanjima po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti, naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja uzdržavanja;
    2. primanjima po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskome osiguranju;
    3. primanjima po osnovi socijalne skrbi;
    4. primanjima po osnovi privremene nezaposlenosti;
    5. primanjima po osnovi dječjega doplatka;
    6. primanjima po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima;
    7. naknadama za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđenika i
    8. primanjima po osnovi odličja i priznanja.
    Jednako tako, ovrha se ne provodi na primanjima i naknadama izuzetima temeljem posebnog zakona, poput novčane potpore prema Zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama te Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.
    Od ovrhe je izuzet iznos od 2/3 prosječne neto plaće u Republici Hrvatskoj, a ako je plaća manja od prosječne, izuzima se iznos od 2/3 iznosa plaće.

    www.fina.hr

  23. #73
    magdalenaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    prije tunela.......
    Postovi
    21

    Početno

    evo i nas ovdje ,nažalost...
    naime jučer mm otiša na bankomat i fali mu oko 800kn, i otišli u banku provjerit da bi nam rekli kako je neka ovrha sjela na račun i da nam oni nemogu reći tko i zašto ,pa da odemo u finu pitat i otišli mi u finu da bi nam rekli da je sjela istarska županija za porez na auto koji je mlađi od 10 god,ka novi zakon,,,,,,,
    što je najčudnije mi nismo dobili nikakvu ,uplatnicu za to, nikakvu opomenu ma ništa ,,inače bi platili taj porez od 200kn koji je sad narastao na 800, pitam se kome se obratiti za to,odakle im pravo uzet nam novce bez najave ,bez prava na žalbu,, a nikakav papir nisu poslali,,,,,,,,da li znate koga pitat,koga tužit?imamo i malu bebu i radije bi njoj kupila nešto za tih 800 kn nego ih dala lažljivim ,pokvarenim državnim poreznicima koji nerade svoj posao,,,,,,,,,,

  24. #74
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    porezna uprava provodi naplatu poreza na CMV, za račun županija. a zakon je star oho-ho. ništa novo. ja taj porez plaćam od 2003.g., a sigurno je i stariji.
    tužno je kako vam se to dogodilo bez upozorenja, ali sigurno će vam se dogoditi opet ako ne sredite u stvar u svojoj poreznoj upravi.
    porez ste obavezni platiti 10 x po cca 200 kn ( manje ako ste kupili polovno auto pa nije u vašem vlasništvu svih 10 god).
    lako moguće da tm kao vlasnik vozila, ima neku staru adresu prijavljenu u poreznoj upravi -adresa koju je dao policiji prilikom kupovine i registracije vozila.
    porezna uprava šalje uplatnice sa dostavnicom, i primitak je netko morao potpisati, a porezna onda ima u evidenciji potpisanu dostavnicu.
    ako nitko na prijavljenoj adresi nije uzimao poštu-završiš na oglasnoj ploči porezne, i opet si dužan platiti.
    provjeri u poreznoj upravi gdje su slali uplatnice, i ima li još duga za ostale godine.
    nemoj ih prozivati pokvarenim i neradnicima, bar dok (ako uopće) ne utvrdiš da je sigurno njihova greška

  25. #75
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    znate li skida li se blokada s računa istog trenutka kada je naplaćen u potpunosti iznos ovrhe? događa li se to automatski ili se treba podnositi neki posebni zahtjev? treba li se zatvoriti onda taj zaštićeni račun? ili ga je dobro ostaviti otvorenog za slučaj nekih, ne daj bože, budućih ovrha? naplaćuje li se održavanje tog zaštićenog računa ako ostane otvoren? hvala unaprijed.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Racun je blokiran dok se ovrha ne naplati u cijelosti-to znaci glavnica, trosak, kamate, finin trosak. Kad je sve naplaceno blokada prestaje-ne bi trebalo podnositi nikakav zahtjev. Glede odrzavanja zasticenog racuna i troska savjetujem pitati u Fini.

  27. #77
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    kristen, hvala. sve je riješeno u međuvremenu. blokadu su automatski skinuli, a za zatvaranje zaštićenog računa je trebalo otići u FINA-u i zatražiti.
    Posljednje uređivanje od Jesen u meni : 01.02.2013. at 12:33 Razlog: zatipak

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Bolovanja bilo koje vrste više ne podliježu ovrsi. Ni komplikacije niti porodiljni. Automatski se isplaćuju na zaštićeni.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    http://vjestacenje.wordpress.com/201...zeca-od-ovrhe/ evo

    Citiraj dorina prvotno napisa Vidi poruku
    Bolovanja bilo koje vrste više ne podliježu ovrsi. Ni komplikacije niti porodiljni. Automatski se isplaćuju na zaštićeni.

  30. #80
    Puella avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    34

    Početno

    Država će građanima oprostiti dug od 7 milijardi kuna

    Država je spremna oprostiti oko sedam milijardi kuna dužnicima, fizičkim osobama, koji joj nisu platili 13,9 milijardi kuna poreza, doprinosa i ostalih javnih davanja. Ustvari, država će njihova dugovanja prepoloviti brisanjem kamata.

    Da bi oko 430 tisuća obrtnika, bivših obrtnika, građana sa samostalnim profesijama i drugih fizičkih osoba koje su poreznici tretirali kao poduzetnike, dobilo otpis kamata, morat će zatražiti reprogram i nagoditi se s poreznicima da će glavnicu duga, uz 4,5 posto kamate, otplaćivati u mjesečnim obrocima u roku od tri do pet godina, stoji u Prijedlogu zakona o naplati poreznog duga fizičkih osoba.

    Taj bi zakon mogao stupiti na snagu do konca travnja, a njime je predviđeno da reprogrami koje dobiju fizičke osobe obustavljaju ovrhe pokrenute radi naplate tih dugova. Tako će pružiti slamku spasa onima koji su upali u probleme.
    Bez reprograma prijete ovrhe

    No, to vrijedi samo ako budu poštovali rokove plaćanja. U protivnom, dužnicima slijedi ukidanje nagodbe s poreznicima, a otpisane kamate opet se vraćaju i pripisuju glavnici.

    − Zakon o naplati poreznog duga fizičkih osoba u proceduri je donošenja. Zakon se predlaže radi povoljnije otplate dospjelog dugovanja fizičkim osobama – građanima i fizičkim osobama kojima je obrt prestao.

    Također će zahtjev, po novom zakonu, moći podnijeti i obrtnici koji nisu dužni podnijeti prijedlog za predstečajnu nagodbu, bez zaposlenih i bez imovine ili s imovinom male vrijednosti – odgovorila nam je Zvjezdana Kidrić, voditeljica Odjela za odnose s javnošću Porezne uprave.

    Oni koji u roku od tri mjeseca od stupanja na snagu novog zakona ne zatraže reprogram mogu računati na to da država neće odustati od naplate javnih davanja, te će im ovrhom sjesti na račune i imovinu.

    Uostalom, poreznici su već poslali poruku da neće imati milosti i da će pokrenuti blokade računa aktivnim obrtnicima i tvrtkama s poreznim dugovima iznad 20.000 kuna, odnosno 50.000 kuna. Da su prijašnjih godina bili tako redoviti i žustri, sigurno se ne bi nakupilo 13,9 milijardi kuna neplaćenih javnih davanja oko 430 tisuća fizičkih osoba, što je podatak koji je prošlog mjeseca navela Nada Čavlović-Smiljanec, ravnateljica Porezne uprave, kazavši da se najveći dio od više od devet milijardi kuna odnosi na doprinose, a slijedi ga 1,5 milijardi kuna neplaćenog PDV-a... U porezni dug ulaze sva davanja za čije je utvrđivanje, naplatu i nadzor nadležna Porezna uprava: carine, pristojbe, koncesije...
    Šuplji džepovi

    Dok država i fizičkim osobama nudi reprogram kakav je lani nudila tvrtkama, neki stručnjaci kažu da je upitno hoće li poreznici uspjeti naplatiti glavnicu jer brojni dužnici nemaju novca. Smatraju da je država mogla učiniti više jer je dijelom odgovorna za gomilanje dugova, pa je mogla otpisati polovinu glavnice i ponuditi nižu kamatu za reprogram. Vele, moglo bi dogoditi da ovaj model ne bude uspješan kako priželjkuju poreznici, da donese poplave ovrha te će u konačnici država morati otpisati dugove.

    Drugi navode da je država mogla pomoći bivšim obrtnicima preuzimanjem njihovih nenaplaćenih potraživanja. Mnogi su obrte zatvorili baš zato što nisu mogli naplatiti svoju robu i usluge... Znači, porezni dužnici šupljih džepova uvijek mogu računati na to da im ovrha ne gine. Ona ih čeka ako ne skupe novac za plaćanje dugova ili ne zatraže reprogram, te ako ne budu redovito otplaćivali glavnicu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •