Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Vozačka dozvola!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno Vozačka dozvola!!

    Cure imala sam do sada onu probnu vozačku dozvolu koja je trajala dvije godine. Pošto mi je istekla trebala bi je produžiti pa me zanima da li je potrebno ponovno raditi liječnički pregled ili je dovoljno samo na PU napraviti produljenje?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Ne treba ti liječnički, samo PU

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj trimama prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba ti liječnički, samo PU
    Tocno tako!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Hvala vam!!

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A ako je prošlo 3 godine od kad se vozačka trebala produžiti? Oće biti problema?

  6. #6
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ovisi. ja recimo imam neku sitnu dioptriju (-0.5) i trebala bih opet na liječnički. tj trebala sam još 2009. u osmom ili devetom mjesecu. ili 2008. više nisam sigurna.
    tako da u biti i mene zanima hoće li biti kakvih problema kad napokon to odlučim riješiti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Ako nisi imala nikakva ograničenja na vozačkoj tipa dioptrija ne bi trebalo biti problema.Samo dodjes i produzis .A još možeš provjeriti na mup-ovim stranicama

  8. #8
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj kam prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi imala nikakva ograničenja na vozačkoj tipa dioptrija ne bi trebalo biti problema.Samo dodjes i produzis .A još možeš provjeriti na mup-ovim stranicama
    slažem se s tobom ako u vozačkoj nije ništa naznačeno onda nebi trebalo bit problema.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nemam ni dioptriju ni dijagnozu
    Znači sve bi trebalo biti ok

  10. #10
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam ni dioptriju ni dijagnozu
    Znači sve bi trebalo biti ok
    meni isto kao i tebi vozačka istekla prije 3,5 g, a sve me strah bilo koga pitat jer me još veća frka šta će mi reć.. bojala sam se da ću morat ponovo na vozački..

    znači, dođem u PU u Heinzlovoj i produžim? a jel idu kakve novčane kazne zato što nismo na vrijeme produžili?

  11. #11
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I ja sam vozačku produžila tri godine nakon što je bila istekla i nije bilo problema. Jedino sam zbog dioptrije morala na liječnički.
    Btw, kolegica na poslu isto ima dioptriju i astigmatizam i, kako je godinama ista, dali su joj vozačku bez ograničenja, tj. do 65. Ja se nisam uspjela izboriti kod dr. kod kojeg sam bila, moram pružavati svakih pet godina.

  12. #12
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    meni isto kao i tebi vozačka istekla prije 3,5 g, a sve me strah bilo koga pitat jer me još veća frka šta će mi reć.. bojala sam se da ću morat ponovo na vozački..
    Mene su zafrkavali da ću, zbog produženja, morati ponovo na vozački (znali su da sam prestala voziti pa zato zafrkancija), i gle, to se nije dogodilo, produžili mi bez problema.

  13. #13
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    pružavati = produživati

  14. #14
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Super cure,sad mi je lakše, hvala! sad se samo moram potrudit da što prije odem izvadit novu vozačku, da ne bi prošlo još 3 godine..

    Vikki, mojoj mami su u 9. mjesecu produžili vozačku na 10 godina samo, a nema lječničkih ograničenja, ne znam kako je tvoja kolegica uspjela do 65. dobit.. ili i u policiji sve ovisi na kog se naleti
    Posljednje uređivanje od klaudija : 09.02.2011. at 08:43

  15. #15
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    A ovisi valjda i o godinama, i ako nema ograničenja, može je dobiti najduže do 65., a onda mora na liječnički, mislim.

  16. #16
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam vozačku produžila tri godine nakon što je bila istekla i nije bilo problema. Jedino sam zbog dioptrije morala na liječnički.
    Btw, kolegica na poslu isto ima dioptriju i astigmatizam i, kako je godinama ista, dali su joj vozačku bez ograničenja, tj. do 65. Ja se nisam uspjela izboriti kod dr. kod kojeg sam bila, moram pružavati svakih pet godina.
    uh, sad mi je lakše
    nego, to je kompletan liječnički ili samo vid pregledavaju? sjećaš li se možda cijene?

  17. #17
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    uh, sad mi je lakše
    nego, to je kompletan liječnički ili samo vid pregledavaju? sjećaš li se možda cijene?
    Iako su mi rekli da će biit kompletan liječnički, nije bio, nego samo vid i razgovor s liječnikom medicine rada koji izdaje uvjerenje (nisam vadila krv, bila kod interniste itd.), i nije bilo nešto skupo, 200-injak i nešto sitno kuna, ako se dobro sjećam (Poliklinika Croatia osiguranje na Iblerovom).

  18. #18
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Iako su mi rekli da će biit kompletan liječnički, nije bio, nego samo vid i razgovor s liječnikom medicine rada koji izdaje uvjerenje (nisam vadila krv, bila kod interniste itd.), i nije bilo nešto skupo, 200-injak i nešto sitno kuna, ako se dobro sjećam (Poliklinika Croatia osiguranje na Iblerovom).

    hvala na info! ali izgleda da će ipak morati pričekati dok se ne zaposlim. samo deru gdje stignu :/

  19. #19
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    ne znam točno dal se samo mladima vozačima vozačka produžuje na 10 godina ili po novome zakonu svi dobiju po novome vozačku na 10 godina (nakon što se produžuje poslje druge godine)?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ak se nose naočale, jel slika mora bit s naočalama, imam tu sliku, pa ne bi radila brz cvikera ak ne moram, usput baš sam si lepa na toj fotki

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Podižem, ujedno ne kužim zakaj je to na filozofskom?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a mene zanima da li moram cijeli lječnički radit radi naočala ili samo oftamološki.... zvala sam privat medicinu rada i oni mi rekli da treba cijeli lječnički bez obzira kaj je ogranič.-samo radi vida???? mogu li igdje u Zg proći samo sa oftamološkim jer mi se zaista ne plaća 450 kn ako nije nužan kompletan pregled?????

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ak se nose naočale, jel slika mora bit s naočalama, imam tu sliku, pa ne bi radila brz cvikera ak ne moram, usput baš sam si lepa na toj fotki
    a nekad je bilo obavezno slika s naočalama a kak je sad ne znam. ja imam vozačku cijelu vječnost ali sad sam friški vozač

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    odi u Nemetovu (poliklinika Prima), tamo ti je cijeli liječnički za 390 kn. Ja sam bila krajem 9 mj. Bila sam gotova sa svime za 1-2 sata (psiholog, oftamolog i medicina rada).
    Reci na medicini rada da ti napišu neku šiftu da idući put ideš samo na pregled kod oftamologa, to je onda i jeftinije.
    Liječnički ti vrijedi 3 mjeseca.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    za vozačku je s naočalama, a za osobnu bez naočala, Vozačka se čeka 3 tjedna

  26. #26
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    a mene zanima da li moram cijeli lječnički radit radi naočala ili samo oftamološki.... zvala sam privat medicinu rada i oni mi rekli da treba cijeli lječnički bez obzira kaj je ogranič.-samo radi vida???? mogu li igdje u Zg proći samo sa oftamološkim jer mi se zaista ne plaća 450 kn ako nije nužan kompletan pregled?????
    Evo, ja bas danas isla pitati.
    Ne, ne moras cijeli pregled, samo medicinu rada i oftamologa. I rekli mi da trebam potvrdu od doktora opce prakse da sam zdrava. 240 kn.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja bas danas isla pitati.
    Ne, ne moras cijeli pregled, samo medicinu rada i oftamologa. I rekli mi da trebam potvrdu od doktora opce prakse da sam zdrava. 240 kn.
    Dali cijeli ili samo oftamolog ovisi o tome šta ti piše na vozačkoj. Ako ti piše ponovni liječnički onda moraš sve, a ako imaš neku oznaku (s2) onda samo očni. Od doktorice moraš donjeti potvrdu zbog droge, alkohola, epilepsije itd.
    U DZ Sigetu samo očni je bio 190 kn.

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    za vozačku je s naočalama, a za osobnu bez naočala, Vozačka se čeka 3 tjedna
    zasto bi se netko tko nosi naocale slikao za osobnu bez njih?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    zasto bi se netko tko nosi naocale slikao za osobnu bez njih?
    To moraš pitati u MUPu, nova pravila.
    Kad se slikaš pitaju te za šta trebaš, dal za vozačku ili za osobnu.

  30. #30
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali cijeli ili samo oftamolog ovisi o tome šta ti piše na vozačkoj. Ako ti piše ponovni liječnički onda moraš sve, a ako imaš neku oznaku (s2) onda samo očni. Od doktorice moraš donjeti potvrdu zbog droge, alkohola, epilepsije itd.
    U DZ Sigetu samo očni je bio 190 kn.
    Meni pise ponovni pregled spec.2
    Jel to znaci da samo ocno trebam?

  31. #31
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Pa ja na primjer nosim i naocale i lece. I na slici sam bez naocala.

  32. #32
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pise ponovni pregled spec.2
    Jel to znaci da samo ocno trebam?
    Da, i meni tako pise i rekli mi u medicini rada samo ocni.

  33. #33
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    To je onda jeftinije jel. Di to idem?
    Bas ju moram produziti, istekla prije 6 mjeseci

  34. #34
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da, jeftinije je. Ja sam pitala u Gajnicama, 240 kn. U bilo koju medicinu rada ides, gdje i inace kad ides na pregled za vozacku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •