Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Produženi boravak u Zagrebu

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    cankarica je oduvjek bila poznata škola, uvijek je imala boravke, u tu školu u moje doba su večinom išli samo radi boravka, koji u pravom smislu riječi nije imala moja škola, koja je na brdu poviše.

  2. #52
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kad je moj sin bio u drugom razredu Gradski ured je htio ukinuti boravak trećašima i tu je bilo natezanja i natezanja. Sigurna sam da bi ga ukinuli da se škola nije borila. Tu godinu su trećaši išli u boravak drugih razreda, sve je bilo nekako napola ali ipak nismo ostali bez boravka. Sad mi je kćer u nižim razredima imaju najnormalnije boravak u trećem.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a kolko razreda imate po generaciji?

  4. #54
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U generaciji mog sina i godinu poslije bila su samo dva. Kasnije su navukli po tri razreda, ali to su jako mali razredi, 15 do 17 učenika po razredu.

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    vidiš kod nas ima generacija i s 6 razreda, a najćešće 4

    tak da i nije čudo da imate boravak s tak malo razreda

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nikolina baš ne kužim vi imate samo 23 razreda skupa u svim razredima, mislim da tu bi ipak trebalo bit prostora

    naša škola ove godine ima samo 11 razreda više nek vaša,

  7. #57
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ali svejedno su htjeli ukinuti kao mjeru štednje.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eto, neka kaže tko što hoće, ali meni je potpuno nevjerojatno da se djeca u istom gradu (državu da ne spominjem) školuju u tako različitim uvjetima. Pazi, ovdje su navukli 3 razreda po 15-17 učenika, a kod moje kćeri su razredi od 26-27 djece, a rekli su nam da nisu mogli dobiti od ministarstva odobrenje da se formira još jedan razred!

    Pa ono, jasno je meni da tko traži taj i dobije, ali opet to nikako nije pravedno.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad ja ne znam mima tvoj prostor, ali barbijev je veliki prostor, valjda imaju i puno učionica ( samo sam tam hodala na natjecanja) , pa se onda nešto i može učiniti
    kod nas ko da su zbrajali na prste kaj bi i gdi, isto podrum prazan da prazniji ne može bit, tam samo jedna mini učionica za glazbeni, za igru i nekaj dovoljno je , i blagavaonu su iz naatraktivnijeg mjesta mogli staviti u podrum, neš ti dnevnog svjetla da pojedeš kiflu u pol minute, ko i drugdje moglo je bit malo bolje iskorišteni prostor, i mog je neko gledati brojke , a ne sad ćemo ovak sad onak.

    možda će za 10 ili 15 godina to bit prevelika škola za naselje, ali definitivno nije se moglo dopustiti da već u drugoj generaciji novoizgrađena bude premala

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    kod nas je svake godine borba, svake godine se traži dozvola Grada, teško ju je dobiti:

    jedne godine su išli u smjenama da bi mogli koristiti slobodan razred (inače smo škola sa smjenama ali boravkaši uvijek imaju nastavu ujutro a boravak popodne)
    jedne godine su iz svih 1. razreda složili zajednički boravak s tim da su molili da ne koriste boravak oni koji ne moraju, koji se mogu snaći na ikoji drugi način
    jedne godine su iz složili zajednički boravak 2. i 3. razreda
    jedne godine se upisao jedan razred manje pa je toj generaciji trečaša bilo prostora za normalan boravak

    nekad je bilo pravilo da je boravak do (uključivo) 3. razreda, sad je pravilo do 2. razreda a treći ako se uspije nekako dogovoriti

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Miki cure idu na jabukovac ili u grad?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nikolina baš ne kužim vi imate samo 23 razreda skupa u svim razredima, mislim da tu bi ipak trebalo bit prostora

    naša škola ove godine ima samo 11 razreda više nek vaša,
    Jelena, nisam shvatila pitanje. Trenutno je 4 prvih razreda i preko 90% djece ide u boravak. Od sljedece sk.god. najavljuju 5 prvih razreda.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    jest da vam je škola uska kolko ima učiona?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Dospjeli smo u novine, mi iz Vrbana III.
    Procelnik za obrazovanje nam je obecao da ni jedno dijete nece ostati bez mjesta za boravak.

    http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ov...vorana-1072847
    Posljednje uređivanje od Nikolina-Zagreb : 02.04.2016. at 07:27

  15. #65
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, neka kaže tko što hoće, ali meni je potpuno nevjerojatno da se djeca u istom gradu (državu da ne spominjem) školuju u tako različitim uvjetima. Pazi, ovdje su navukli 3 razreda po 15-17 učenika, a kod moje kćeri su razredi od 26-27 djece, a rekli su nam da nisu mogli dobiti od ministarstva odobrenje da se formira još jedan razred!

    Pa ono, jasno je meni da tko traži taj i dobije, ali opet to nikako nije pravedno.
    I mi imamo razrede po 27/28 učenika.
    Objašnjenje je da se ne mogu cijepati, granica je (nisam sigurna) 31 u jednom razredu, onda ide podjela na manje.
    Ali u slučaju djeteta s posebnim potrebama, računa se kao 3 učenika. Tako da ako imaš 2 razreda po 28 u kojima je dvoje djece s posebnim potrebama, dijele se na 3 razreda.

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ali opet nije pravedno, jer rad u razredu s 28 učenika ili s 15 je nebo i zemlja.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Nikolina-Zagreb prvotno napisa Vidi poruku
    Dospjeli smo u novine, mi iz Vrbana III.
    ajde može li pitanje kak ste vi to sredili, kvaroteka je sad kod nas i ima nekih tekućih problema koje bi se dale progurati, samo me zanima način kak se to gura?????

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jedna od vrapčanskih škola također je bila na Radio Sljemenu zahvaljujući nekom poduzetnom roditelju koji se ne miri s činjenicom da nema boravka poslije 1.r.
    Zaključak gradskog čovjeka Lovrića bio je da će se izaći u susret roditeljima i u 2.r. oformiti jedan boravkaški razred, a po kojim će kriterijima učenici upasti u njega, bog zna.
    Božesačuvaj da bi se možda ostvarila valjda 2 desetljeća stara ideja o dogradnji škole.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde može li pitanje kak ste vi to sredili, kvaroteka je sad kod nas i ima nekih tekućih problema koje bi se dale progurati, samo me zanima način kak se to gura?????
    Jednostavno, bila je tribina u sklopu Kvartoteke na koju je došao i pročelnik (ovo je bilo najavljeno na Večernjakovoj Internet stranici), i jedan roditelj je pitao a pročelnik mu je odgovorio. Drago mi je da pitaš i nadam se da ćete i vi imati istu priliku.
    U našem slučaju, nadam se da će se i realizirati obećano.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    koji dan je to bilo u tjednu? bilo to prije najavljeno?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koji dan je to bilo u tjednu? bilo to prije najavljeno?
    Najava za tribinu na kojoj će prisustvovati pročelnik je bila 1 dan prije tribine. A tribina je bila prošli petak (1 April ).

    Najava za tribinu: http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/sutra-tribina-kvartoteke-na-vrbanima-pitajte-procelnika-lovrica-sve-sto-vas-zanima-1072314
    Info nakon tribine: http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ov...vorana-1072847

  22. #72
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ali opet nije pravedno, jer rad u razredu s 28 učenika ili s 15 je nebo i zemlja.
    Što je danas pravedno?Živim u naselju gdje se svake godine upiše 4 odjeljenja prvašića(svako po 28-30)a vrtića nema iako nam se obećava već barem 10 godina.
    Nema pravednost ništa s tim.Isključivo poduzetnost i snalažljivost kvatovskog odbora i ljudi koji u istom žive.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kolko uopće dođe boravak u zg?, i ako može tko ima specifikaciju obroka ( tj. plaćanje po obroku u toku dana),

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ne znam za koju godinu je ovo , ali našla sam samo to klopa http://os-iandrica-zg.skole.hr/rodit...ijena_prehrane i boravak http://www.zagreb.hr/produzeni-borav...-za-2017/86715

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  26. #76
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kolko uopće dođe boravak u zg?, i ako može tko ima specifikaciju obroka ( tj. plaćanje po obroku u toku dana),
    boravak, puna cijena je 200 kn mjesečno + posebno se plaća kuhinja oko cca 180 kn mjesečno

    Cijena mliječnog obroka iznosi 5,00 kuna, ručka 9,00 kuna, a užine 2,50 kuna.

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    za boravkaše je malo drugačija raspodjela tj. malko jeftinije
    doručak 3.50
    ručak 6.5 kn
    užina 2.00 kn

    ispadne sve skupa 12 knx20 dana ( prosječno kolko ima mjesec) ispadne 240 kn za prehranu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.09.2017. at 09:36

  28. #78
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Roditelji boravkaša, molim Vas vaša iskustva vezana uz dežurstva nakon boravka.
    U našoj školi boravak završava u 15:45...nakon toga su djeca 15 minuta vani i u 16:00 ulaze u učionice dežurstva gdje čekaju roditelje. Do prije godinu dana je bilo uobičajeno da su djeca kad je lijepo vrijeme vani na igralištu i kad netko dođe po njih prijavi dežurnom učitelju/ci i skupi djete i idu doma.

    Zanima me kako je kod Vas.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moj ide ranije, najkasnije u 15.30 sam

    ali ostali se spuštaju u 15.50 u predvorje, i učiteljica izmigolji malo van i nagne djete i pita jel vidi koga svog, ako da onda taj trči nekom svom, ako ne stavlja ga sa strane, i pokaže drugog i tak do kraja, oni klinci koji u tom trenutku nisu otišli doma idu s njom u učionu,
    isti postupak napravi i u 16.15-20, e sad kak je dalje nemam pojma

    ali problem je petkom i taj koji ne ide doma mora uzeti torbu i opet se vraćati i tak još najmanje jednom, to mi je malko bezveze.
    Ali vidla sam da tak rade i s drugašićima


    nekad davno kad je veliki išo u boravak, oni su večinom bili na igralištu i tam si ih mogo skupiti ako je bilo lijepo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.09.2017. at 14:54

  30. #80
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Škola tj boravak traje do 15.40. Nakon toga je dežurstvo gdje svi idu u jednu sobu i gledaju crtiće ili se igraju.
    Prije su znali biti na dvorištu ali sada rjeđe, gotovo je uvijek u školi kada dođem u 16.30 po nju.
    Van idu prije učenja u dnevnom boravku, tj iza ručka.
    Malkoc mi je žao što su u dežurstvu unutra umjesto vani na dvorištu, a imaju prostora biti vani.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eto nasima promjena, oni koji su u boravku i dolazi netko po njih ne idu iz ucione prije 16sati,tek tada se može preuzeti dijete, osim ako se ne napiše da će neko ranije doći.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •