Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: troje djece, koji auto?

  1. #51
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Trazimo novi drugi auto jer nam je moj polo postao puno premaleni (šmrc). Vozi netko fiat multiplu, meni se jako svidja, nisu ni preskupe...imaju 6 sjedala, ok bunker....

  2. #52
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi smo na pragu prodaje mog Clia, nadam se za koji dan i uzeli smo u obzir dva Scenica, jedan je dizel, drugi benzinac. Ovaj benzinac ima manje km, ljepši je, vlasnicima malo više vjerujemo, ali....troši 10-11 litara. Toga se jako bojimo. Pa mi se čini da ćemo na kraju ipak na dizelaša.

    Vi sa Scenicima, kakva vam je potrošnja?

  3. #53
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Grand Scenic. Potrošnja ok, ali zato kvarovi... Nikad više Renault.

  4. #54
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    Vi sa Scenicima, kakva vam je potrošnja?
    kompjuter kaže 6,4 l/100 km dizela (to je prosječna potrošnja)

  5. #55
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Da dizel, ali gledali smo i benzince, to je 10 ili 11/100 km. Pa smo odustali od njih

    Sad smo skontali neku Toyotu pa se dvoumimo između 5 godina starog Scenica ili 7 godina stare Toyote Corolle V., otprilike isto koštaju...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    tak smo se i mi dvoumili...
    prevagnula ja toyota, nakon iskustva s meganom-diesel, malo troši, ali non stop na servisu.
    nakon dvije godine još uvijek smo zadovoljni.

  7. #57
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Trazimo novi drugi auto jer nam je moj polo postao puno premaleni (šmrc). Vozi netko fiat multiplu, meni se jako svidja, nisu ni preskupe...imaju 6 sjedala, ok bunker....
    Nemam iskustva sa Multiplom ali imam jednu zanimljivu angdotu vezanu uz taj auto

    Prije cca 2 god dva mladića prilaze parkingu na kojem ponosno stoji Fiat Multipla. Stariji objašnjava mlađem: "Ako ikad pomisliš da nikad nećeš pronaći ženu za sebe, samo se sjeti da i OVAJ auto nađe svoje kupce:"

  8. #58
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Zuska, naš je Grand Senic benzinac. Potrošnja puno ovisi o stilu vožnje. Auto je težak i tu nema pomoći - usporavanja/ubrzavanja i semafori su mu neprijatelj broj 1 tako da u gradskoj vožnji teško može ispod 10 l/100 km. Na otvorenoj cesti, pogotovo ako paziš kako voziš (npr. koristiš prazan hod umjesto kočenja prije okuka i sl.) možeš se dosta ekonomično putovati - cca 5 l/100km pri prosječnoj brzini od 70km/h (uz klimu); no, kod 120 km/h opet si na 10 l/100 km... Nekako smo se pomirili s tim, pazimo kuda i kako vozimo i ok nam je (iako tu i tamo kontempliramo o još jednom malom autu za gradsku vožnju, ali kad sve skupa stavimo na papir, opet nam ne bi bilo isplativije).

    Mi smo se isto puno dvoumili između benzinca i dizelaša (svi drugi modeli koje smo gledali, sa 7 mjesta, su nam iz raznih razloga bili 2. izbor). Prevagnulo je to što smo kupovali polovni auto (da smo imali mogućnost kupnje novog auto, vjerojatno bismo drugačije odlučili). Prvo, benzinci su uglavnom imali manje kilometara od dizelaša (osim jednog dizelaša koji nas je baš zainteresirao jer je imao rel. malo km, izgubili smo dosta vremena na njega, a na kraju se ispostavilo da su oglašeni km bili lažni - to svakako provjerite u stanici za tehnički pregled, pogotovo ako kupujete preko oglasa, jer ljudi masovno muljaju i "vraćaju" kilometre!). Drugi razlog je što kad kupuješ polovnjak uvijek moraš uzeti u obzir trošak potencijalnih kvarova i rezervnih dijelovo koji su kod dizelaša generalno skuplji nego kod benzinaca. Ako niste, prije kupnje obavezno odvedite autona pregled kod mehaničara, najbolje u ovlašteni servis ili kod nekog provjerenog stručnjaka (koja kuna više može oštediti puno briga kasnije). Nama su odmah rekli da moramo promijeniti prednju sponu, i to je bilo to što se tiče kvarova, od tada samo redoviti godišnji servisi i potrošni dijelovi (za koji mjesec puni 4. godinu kod nas).

  9. #59
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    malo sam se "zabrojala" (a admin neda više ispravke): Scenica je kod nas od listopada 2011. - znači, uskoru puni 3., a ne 4. godinu

  10. #60
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Kanga, hvala!
    Nama će taj auto trebati dosta za gradske i loko vožnje, ali treba nam i za dulja putovanja jer suprugov auto nije najkomfoniji za dulje vožnje.

    Našli smo jednog ok Scenic dizelaša, 5 godina starog, s nekih 90.000 km, provjerili u Renaultu, ok su km i servisi. Ali našli smo i tu Toyotu, 7 godina staru, 85.000 km isto dizelaš, razlika u novcima nije neka. Pa se dvoumimo. Jest Scenic ljepsi, noviji i opremljeniji, ali čini nam se da je Toyota ipak pouzdanija.

  11. #61
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    znači, Toyota je starija od 5 godina? dizelaš, s tako malo km - meni to odmah sumnjivo (što mogu, opekla sam se pa odmah pušem) . znaš vlasnike (prve, druge)?

  12. #62
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Prvi vlasnik je jedan lik s otoka, drugi ju je koristio samo za loko vožnje.

  13. #63
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    a poznaješ te ljude od ranije? ima servisnu knjižicu, redoviti servisi? jesi pitala razlog prodaje (mene to uvijek zanimalo)?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Većina auta je sigurna od kvarova prvih 5 godina.

  15. #65
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ne, ne poznam ih, pričali smo telefonom, rekli su nam razlog prodaje, obrnut od našeg razloga kupnje , kažu da imaju sve, treba ići pogledati auto i sve te papire.

    Ja sam jutros prodala svoj autić čovjeku koji nas je našao preko oglasnika, došao prošli tjedan s dobrim mehaničarom koji je odmah sve skužio na autu (ispoliran je, bio je najmanje 3 godine vožen po Zg, zamijenjena vrata, vidi se da je redovito održavan...). Sve to smo ionako mislili reći, ali bilo je zanimljivo kako je sve snimio prije nego smo zinuli Uglavnom, taj mehaničar mu je preporučio da ga uzme, prethodno smo pokazali servisnu knjižicu, sve je uredno poštambiljano, postoje računi sa servisa... Dakle, sve ok. I jutros sve obavili u sat vremena.
    Voljela bih nać isto nekog takvog prodavatelja...

  16. #66
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Većina auta je sigurna od kvarova prvih 5 godina.
    Znam dosta loših iskustava i s novim autima. Ja sam isto na svom tada novom autu u trećoj godini njegova života imala najveći mogući kvar, dobro da sam imala produženo jamstvo. Ali s obzirom da sad kupujemo stariji auto, poanta nam je upravo u tome koji će nam se auto kvariti manje u svojoj drugoj petoljetki.

  17. #67
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    poanta nam je upravo u tome koji će nam se auto kvariti manje u svojoj drugoj petoljetki.
    Upravo to. Treba imati malo sreće, ali nešto možeš i napraviti.

    Jedna stvar je uzeti u obzir statistike o učestalosti kvarova kod različitih modela. Druga je istestirati konkretni auto jer nisu svi prodavači kao vi da će ti sve reći, naročito ako su se odlučili za prodaju jer im se neda više ulagati u stalne popravke. Na probnoj vožnji možeš sam eliminirati sumnjivce da se niti na zj s njima kod mehaničara, a prije kupovine *obavezan* pregled kod provjerenog stručnjaka.

    Evo par osnovnih stvari koje možeš sam:
    Prvo, važno je da je auto bio redovito servisiran. Ja sam možda malo štreber, ali servisna knjižica s pečatima iz ovlaštenog servisa mi ostavlja puno bolji dojam (to je ujedno i garancija ispravnosti kilometraže).
    Možeš nasjesti malo na prednji i stražnji dio i vidjeti kako se ponašaju amortizeri.
    Pogledati ispod auta u kojem je stanju karoserija, da nema previše korozije.
    Podići haubu i pogledati malo motor - nije dobro da ima previše prljavštine (od crnog dima), ali nije dobro niti ako blista jer znači da ga je netko prao, a za to mora da je imao i neki razlog
    Baciti pogled na boju dima iz auspuha u trenutku kad motor počne raditi - ne bi trebao biti previše crn.
    Poslušati kako radi motor u praznom hodu i u gasu - zvuk treba biti ravnomjeran, ne smije se "gušiti" i sl. (treba imati malo iskustva za to, MM npr. ima odličan sluh za te zvukove iz motora, meni kao da je slon stao na uho ).
    Provjeriti kako se auto ponaša pri kočenju, kako pri skretanju, na ravnoj dionici možeš pustiti volan i vidjeti zanosi li u stranu - ako zanosi malo, stvar vjerojatno nije maligna već samo treba malo poštimati optiku, ali ako zanosi puno, može biti da je preživio neki jači udar ili je indikator da ga prethodni vlasnik nije baš naročito pazio. Baci oko i na sitnice kao što su očuvanost i čistoća unutrašnjosti – zmazani i ofucani sicevi nisu sami za sebe ništa loše, ali su isto tako indikator odnosa prethodnog vlasnika prema autu...
    Ako sve to prođe, onda ima smisla voditi ga mehaničaru prije konačne odluke.

    Sjetila sam se još i da nam je prijatelj od prijatelja, koji se bavi preprodajom rabljenih automobila, savjetovao da pripazimo i na to da ne kupujemo slučajno ukradeni auto – kaže da je i EU tržište rabljenim autima crno, a HR je crno da crnje ne može biti...

    Sretno!!

    Sretno!

  18. #68
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Haha, Kanga, baš si se ufurala u temu Hvala na detaljnim uputama.

  19. #69
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, Kanga, baš si se ufurala u temu
    bome jesam , kako sam se tek prepala kad sam vidjela dva svoja posta dok nisam skužila da su to dva ista

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Ja ću se pridružiti preporukom za Berlingo jer vidim da ga nitko još nije naveo. Još ako je u XTR varijanti nema premca.
    Prevozi troje djece bez problema (s biciklićima, triciklićima, kolicima i brdo kofera), a prema potrebi dostavlja i frižidere, ormare i sve sl.

    Diesel varijanta troši malo ispod 6L/100km kombinirane vožnje

  21. #71
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Grand Scenic. Potrošnja ok, ali zato kvarovi... Nikad više Renault.
    imam scenica,, i troje djece! potpisujem! nikad više renault!
    znači brate... strašno koliko se kvari

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Dakle, isto piatnje ali par godina kasnije...
    4 djece, koji auto?
    Trenutno imamo renault kangoo koji je kupljen rabljen i kako Bog čuva budale, nikad kvara, ništa... auto star 12 godina, pregledan, milina jedna. Ali premalen nam je i treba nam veći ...iako sam tvrdila da tako i tako nikad ne idemo svi negdje... Nakon godine dana moram priznat da idemo i to često i da nam treba drugi auto. Para nemamo puno, ma i da imamo ne bismo ulagali u neki lijepi auto. Tražimo auto sa 6 odnosno 7 sjedala, dovoljno visok da može po makadamu u drva, i da nije lako kvarljiv. Sjedala ona zadnja ne moraju biti udobna i prostrana, može bit ružan jaaaako i ne trebaju nam nikakvi dodatni sadržaji... do 10000 eura... Da čujem što mislite...

  23. #73
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    imam scenica,, i troje djece! potpisujem! nikad više renault!
    znači brate... strašno koliko se kvari
    mi isto 3 djece i grand scenic
    vrlo malo kvarova

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, isto piatnje ali par godina kasnije...
    4 djece, koji auto?
    Trenutno imamo renault kangoo koji je kupljen rabljen i kako Bog čuva budale, nikad kvara, ništa... auto star 12 godina, pregledan, milina jedna. Ali premalen nam je i treba nam veći ...iako sam tvrdila da tako i tako nikad ne idemo svi negdje... Nakon godine dana moram priznat da idemo i to često i da nam treba drugi auto. Para nemamo puno, ma i da imamo ne bismo ulagali u neki lijepi auto. Tražimo auto sa 6 odnosno 7 sjedala, dovoljno visok da može po makadamu u drva, i da nije lako kvarljiv. Sjedala ona zadnja ne moraju biti udobna i prostrana, može bit ružan jaaaako i ne trebaju nam nikakvi dodatni sadržaji... do 10000 eura... Da čujem što mislite...
    Jako me zanima što ćete na kraju kupiti. Mi smo u nekom trenutku bili odustali u potpunosti od 6/7 siceva. Al ima tome dosta godina, pa nemam pojma šta se u međuvremenu pojavilo na tržištu.

  25. #75
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jako me zanima što ćete na kraju kupiti. Mi smo u nekom trenutku bili odustali u potpunosti od 6/7 siceva. Al ima tome dosta godina, pa nemam pojma šta se u međuvremenu pojavilo na tržištu.
    Mi isto razmišljamo, ali meni 6,7 sic djeluju ultra nesigurno.
    Ono, prvi si na udaru kod udarca odozada.

  26. #76
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nemamo troje djece, ali imamo Grand Scenic 3 godine (prije toga Clio 10 godina). Osim redovnog servisa uvijek kod ovlaštenog servisera, nikada nisu bili na servisu zbog kvara.

  27. #77
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sharan sa 7 sjedala
    Odlican!
    Al bojim se da nije u tom cjenovnom razredu

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo je sad iskočilo na našoj burzi: http://forum.roda.hr/threads/91693-P...o-sa-7-sjedala

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, isto piatnje ali par godina kasnije...
    4 djece, koji auto?
    Trenutno imamo renault kangoo koji je kupljen rabljen i kako Bog čuva budale, nikad kvara, ništa... auto star 12 godina, pregledan, milina jedna. Ali premalen nam je i treba nam veći ...iako sam tvrdila da tako i tako nikad ne idemo svi negdje... Nakon godine dana moram priznat da idemo i to često i da nam treba drugi auto. Para nemamo puno, ma i da imamo ne bismo ulagali u neki lijepi auto. Tražimo auto sa 6 odnosno 7 sjedala, dovoljno visok da može po makadamu u drva, i da nije lako kvarljiv. Sjedala ona zadnja ne moraju biti udobna i prostrana, može bit ružan jaaaako i ne trebaju nam nikakvi dodatni sadržaji... do 10000 eura... Da čujem što mislite...
    Mi imamo Opel Zafiru (ima mogućnost 7 sjedala), nama je ok...
    Kupili smo ga rabljenog (par godina star) i za sad se drži sasvim pristojno, iako dosta vozimo...
    Nažalost, nisam od neke koristi, ne znam ništa o njegovim tehničkim specifikacijama...

  30. #80
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    ili 7 godina stare Toyote Corolle V., otprilike isto koštaju...
    Toyota je zakon, naša od 2006 godine, niti jednom kod mehaničara, osim redovni servis (a i to smo znali preskočiti). Sad kad je ureknem dizel je, troši jako malo, a auto perfektan, sedam sjedala...ja ju obožavam! :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.06.2017. at 13:53

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I meni ti straznji djeluju nesigurno...ali ja moram s djecom autom u ducan, po cipele,posve.Ove smo godine za kupit im tenisice najstarijeg stavili na bus za split pa tamo cekali pa s dvoje nevezane djece isli u cco...Ili kad idemo u zg..isto.

  32. #82
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni u nasem autu ne djeluju ni najmanje nesigurno
    sjedala su prava, udobna
    jest da su blize straznjoj strani auta, ali nista vise nego u nekom malom auticu sa 5 sjedala
    zapravo, djeluju mi puno sigurnije nego zadnja tri kod hrpe drugih autica

  33. #83
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mi imamo Caddy sa 7 sjedala i dugim gepekom, auto je mrak, najviše njega vozimo jer nam u gepek stanu i rasklopljena kolica
    Imamo i Toyotu, ali nema gepek, taj nam je više za po gradu, ili kad idem bez djece, ali razmišljamo možda ga prodati i kupiti Sharan

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Opel Zafira, 7 sjedala, stara 9 godina, ako koga zanima, uskoro je prodajem (za dva do tri tjedna stiže mi novi auto). Pouzdana je, mažena u smislu održavanja, u posljednje dvije godine zamijenjeni neki važni dijelovi (koliko ja shvaćam jer su bili skupi - dotle seže moje poznavanje automobila).

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Alhambra s kliznim vratima?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Zanima me je li netko uspio postaviti 3 sjedalice u Mondeo karavan i koje?

    Čekamo blizance i imamo kćer koja bude 4 godine kad se rode.

    Trenutno nam je veći auto C4 koji ćemo mijenjati.

    Imam opciju za zamjenu auta za Mondeo Mk4 karavan, 2012. To bi mi bilo odlično jer mrzim prodavati i kupovati aute preko oglasa.
    Ali gledao sam danas kod susjeda i naša trenutna sjedalica (Recaro Young Sport Hero 2 mislim da je puni naziv) zauzima jako puno mjesta kad je u sredini. Bočna zaštita gore zauzima i do trećine lijevog i desnog sjedala. Doduše, njegov je mk3 limuzina, ali opet...
    Ali vidim i po stranim forumima da u mondea može stati.

    Druga opcija nam je scenic, jer ih ima ko pljeve i ništa ne koštaju.

    Za c4 možemo dobiti 4x tisuća kuna i ne bi davao punp iznad za drugi. Do 10.000 makismalno. Kupili smo ga prije manje od tri godine i planirali imati još 5-6 godina. Tako da sad gledam ne potrošiti puno dodatno tako da možemo uzeti novi auto u istom periodu. Supruga bude ionako 3 godine doma i nećemo raditi ne znam koju kilometražu.

    Znači prvo me zanima smještaj u mondeo, ali može i preporuka za neki auto do 60ak tisuća koji smo možda previdjeli.

    Zafira, picasso mi se baš ne sviđaju stare linije, s-max u toj cijeni ima mršav odabir i to sve auti oko 11-12 godina starosti. Vw ne volim. Peugeot iskreno nisam nešto gledao.

    Honda FR-V mi je ok, al komplet ponuda od preprodavača, Verso ne bi.

    Loddgy i Logan MCV sam gledao, ne znam jel bi u Dustera mogle stati 3?

    To je to što sam gledao pa eto. Prijedlozi za sjedalice isto i više nego dobro došli. I starijoj kćeri možemo uzeti novu, be moramo nužno koristiti ovaj recaro. Ali danas sam bio i u baby centru i maltene je zaključak prodavačice bio "ima jedna, treba isofix, kupite auto". Mislim, bila je ljubazna, ali sramota kolko je prvenstveno proizvođače malo briga za obitelji s troje djece, pogotovo ako su 2 blizanci. Da niti jedan nema program nekakvih modularnih sjedalica, da se tako izrazim, koje su dizajnirane da pašu jedna u drugu po stranicama kod montaže, to je meni nevjerojatno.

    Gledao sam i Multimac, skoro sam ga naručio, ali nisam siguran kako bi kod nas osiguranja gledala na tu štetu (a konfiguracija koja nama treba bi bila 20000 kn).

  37. #87
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ako će kćer biti četiri kada se rode, imati će pet kada prerastu jaja. Nakon jaja, preporuka je što duže kontra smijer, a za to booster ne smeta. Jedino bi onda booster trebao u sredinu. I možda neki uži booster.
    Roda ima super grupu na fb-u, pa tamo pitajte. Jedino se ne smiju stavljati slike gdje se vidi prodavač (dućan), samo proizvođač.
    https://www.facebook.com/groups/savj...tosjedalicama/

  38. #88
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi imamo scenica i sad bi trebali tretju sjedalicu stavit unutra. Djeca ce bit stara 7.5, skoro 3, i bebica. Ono sto ce nam stat unutra su dvije sjedalice koje vec imamo (0-18 kg, s postoljem, koja se okrece; 18-36 kg s bocnom zastitom) plus jedan booster (s isofixom - dakle siri). Ono sto bi mi htjeli, a ne stane je jos jedna sjedalica od 18-36 sa bocnom zastitom. Zapravo cak nekako i stane, al onda se ova sjedalica za bebu ne moze okrecat - a to okretanje mi je vrhunska stvar. Sve sjedalice s isofixom - definitivno.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 30.07.2019. at 07:54

  39. #89
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Inace smo zadovoljni Scenicom, al nam je malo zao sto nismo uzeli Grand Scenic prije 2 godine. Bio je oko 10 000 kuna skuplji (polovno smo kupovali), a sad bi nam dobro dosao taj dodatni red sjedala, tj. malo vise prostora u portapaku. Tako da razmislite i o malo duljoj opciji.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi imamo Peugeot 5008, ali sa 5 sjedala. Postoji varijanta sa 7 sjedala. Drugi red su 3 odvojena sica sa 3 isofixa. Jako, jako prostran.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •