Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 182

Tema: Turska kava...

  1. #101
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi nije jasno, što se zrnca turske rastope ovako, bez da se ponovo stavlja zakuhati?

    Tražim nešto da mi sliči kao da skuham tursku kavu a ne instant - za posao, jer imam kuhalo za vodu na poslu a instant mi nije baš nešto
    Povremeno radim kavu u francuskoj preši http://coffeegeek.com/guides/presspot (nisam baš neki ovisnik o kavi i ne kuham ju svakodnevno). Kavu stavim u prešu, vodu zagrijem (tek toliko da se pojave oni sitni mjehurići, ne da kipi) posebno, prelijem kavu, malo promiješam i za tri minute procijedim. Kava se uvijek rastopi.
    Jedni prijatelji su gušteri kave i ovu obožavaju.

    Danas sam baš gledala i ono vrhnje gore, ima ga dosta (debljine 5 mm). S obzirom da mi 25 dag kave traje 2-3 mjeseca, kupim illy kavu ili lavazzu.

  2. #102
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    koksy, opet nista
    ocito je do kave

    koju ti kupujes?
    Franck ciglicu

  3. #103
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Ključić, molim te, hajde podijeli s nama kavoljupcima koje si kave isprobala, hoćeš ?
    Franckova ciglica mi je ok. Ona neka jeftinjara s-budget je ka-ta-stro-fa, mislim da je proizvođač Rio pack, a oni imaju i neke druge marke (mislim da Gloria) pa njih zaobilazim u velikom luku. Franckova Victoria (?) je niš posebno. Anamarija je zadovoljavajuća.

    Citiraj kikic prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi nije jasno, što se zrnca turske rastope ovako, bez da se ponovo stavlja zakuhati?

    Tražim nešto da mi sliči kao da skuham tursku kavu a ne instant - za posao, jer imam kuhalo za vodu na poslu a instant mi nije baš nešto
    Da, samo prelijem kao instanticu, promiješam, poklopim i pustim da se, kako netko reče, sastojci prožmu. Nakon cca 5 minuta dodam mlijeko. Meni je okus, a i djelovanje zadovoljavajuće. Čak si nekako mislim da takva kava nije toliko jaka (pokušat ću se u dogledno vrijeme skinut s kave , sad pijem jednu takvu ujutro).

  4. #104
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    E curke, ovo je otkriće, ključić baš ti hvala, evo isprobala i super je, sad ću na poslu piti ovu kavu, prije bih napravila instant ali nije mi to bilo to, pogotovo za ujutro

  5. #105
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    a ja sam jutros u svoju tursku/bosansku/sprsku (skroz ste me zbunili!) kavu stavila malcice cimeta i bila mi je odlicna!

    pokusala sam kavu skuhati na razicite nacine, ali moram vam reci, da bas i nema puno razlike - po okusu. jedino sto sam primijetila je, da ako puno i duboko promijesas kavicu koju si zakuhala, pjena nestane. dakle, tko voli pjenu, ne smije puno mijesati.

  6. #106
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ključić, hvala ti !

    Pitala sam jer ja osobno nikad nisam išla u "istraživanje" - uvijek kupim Franck kavu (ali ne ciglicu, vidiš zanimljivo!) i to je to.

    Inače, kod bake od mm uvijek popijem kavu koje nema u Zgb, iz njihove lokalne pržionice je a jako je dobra!

    Javi ako ćeš jo što isprobati - mislim, prije nego se "skineš" s tog crnog poroka

  7. #107
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam danas probala skuhati "običnu" tursku. Ja ju pak zovem, prigorska turska
    Jedino pto sam promjenila je način zakuhavanja vode, a to je bilo hladna voda, na laaaaganu vatru i polakoooo. I dobila sam pjenicu. I istina da se ne smje puno mješati da bi ta pjenica ostala...
    A još mi je nešto palo na pamet. Da li ima veze kakvo je grlo džezve?? Jer mi se nekako čini da što je uže, pjena je bolja, tj, da kod ovih širokih đezvi to je malo problem...

  8. #108
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Ja kući pijem samo tursku , idem odmah jednu pristaviti

  9. #109
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Darva, jel isto Franck ciglicu koristiš ?

  10. #110
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.

  11. #111
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.

  12. #112
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.
    Ma daaaaaj? Baš nikakvu, nikakvu?

  13. #113
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.
    apricot, a zašto? Mislim, ni ja nisam neki kavoljubac, ali tu i tamo se može popiti, pa nema u njoj ništa loše, zar ne? A miiiriši divno.

  14. #114
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.

  15. #115
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    apropos vase kave, vidjeh jucer u jednom nasem veeelikom trgovackom lancu kavu marke Šeherezada ne bi čovjek vjerovao, al eto.....

  16. #116
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    MM ne pije kafu, ali je zato umije skuvati svojoj ženi bolje od nje same

  17. #117
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam ni probala popiti kavu.
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.
    ne znaš što propuštaš

  18. #118
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    odvratno izgleda.
    kao neka tekućina iz blatne lokve.

    to je valjda jedina stvar koju nisam probala, a mogla sam.

    jedem kolače s kavom i fini su mi jako.
    i čokolada s kavom mi je super,
    kavabon - bljak. pa pretpostavljam da je i kava baš takvoga okusa.

    Beti, nije da ne pijem kavu jer mislim da je štetna. Dapače, totalna sam niskotlakašica i voljela bih da je povremeno mogu popiti, kad me glavobolja sahvata.
    ali, ne mogu se prisiliti da to stavim u usta.

  19. #119
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa nije kava crnčev znoj, apri

    To je ukusan napitak za kojim luduje pola zemaljske kugle!

  20. #120
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Jel' ima netko za preporučiti džezvu sa debljim dnom da može na indukciju?

    S ovom koju imam ne mogu više kuhati tursku jer mi ne radi na indukciju. Probala sam tražiti po dućanima, ali sve su tankog dna (ili aluminijskog).

    Ja bi opet pila tursku kavu!!!

  21. #121
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ivancice, pa zakuhaj vodu u bilo kojem lončiću s debljim dnom i zalij kavu pripremljenu u đezvi. Ako možeš, poslije toga samo pristavi đezvu na kolo (jel ostane toplo bar malo nakon što makneš lonac s vodom?)

  22. #122
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ne može. Već sam razmišljala da zakuham u kuhalu za vodu i prelijem. Ali ne mogu ponovno zakuhati do vrenja. Što je ključno.

    Čim makneš posudu s ploče, ona se hladi. Možeš ju dirati rukama slobodno, bude mlaka, a to nije dovoljno toplo.

    To i je jedna od prednosti indukcije, ne možeš se opeći. Ali evo i mana, ne možeš si skuhati tursku kavu.

  23. #123
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    ivancice, pa probaj bez dizanja kave, samo prelij vrućom vodom. Napisale su cure gore da i tak rade, a i ja tak radim u f. preši. Kava koju stavljam je obična kava samo malo grublje mljevena.

  24. #124
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    odvratno izgleda.
    kao neka tekućina iz blatne lokve.

    to je valjda jedina stvar koju nisam probala, a mogla sam.

    jedem kolače s kavom i fini su mi jako.
    i čokolada s kavom mi je super,
    kavabon - bljak. pa pretpostavljam da je i kava baš takvoga okusa.

    Beti, nije da ne pijem kavu jer mislim da je štetna. Dapače, totalna sam niskotlakašica i voljela bih da je povremeno mogu popiti, kad me glavobolja sahvata.
    ali, ne mogu se prisiliti da to stavim u usta.
    meni isto kava nije dugo vremena bila privlačna, ali sam se navikla zbog okoline
    što se tiče tlaka - ja sam niskotlakaš i kava me ubije, moram je popiti s dosta mlijeka i nešto sitno pojesti, za podizanje energije daleko je bolji crni čaj
    crnu kavu bez mlijeka ni dan danas ne mogu popiti, bilo tursku bilo espresso, a isto jako volim kolače, sladolede s okusom kave a volim i kavabon

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pomikaki, padni mi na grudi.
    nek nisam jedina frikuša!

    (iako, u našem društvu sa faksa, od nas desetak koji smo bili stalno zajedno - nitko nije ni probao kavu. mislim da ih je sada troje koji piju).

    kad drugi piju kavu, ja pijem čaj ili vruću čokoladu (ne možete mi reći da je kava bolja od potonjega)

  26. #126
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    eto ga na, nisam kave nit vidila nit mirisala a ispadnem i frikusa :shock:

    nikad kavu pila, a ko i apri - kuhala doma kavu od kad znam za sebe... doduse, kod nas se kuhala espresso kava

    a ne volim ni bonbone, ni kolace, ni sladoled, nista sto u sebi ima kave... ni - tiramisu'


    beat that

  27. #127
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ti nisi frikuša, ti si blesača!
    ču`, ne voli kolače s kavom?!

    (al da ti je cole, a) :Razz:

  28. #128
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Apri meni osobno je kava daaaleko ispred tople čokolade! Ali, ja nisam ljubitelj čokolade. Mada je volim u kolačima, tj. volim sacher tortu jako jako, npr. i kolače slične tome.
    Ali čokolada bi mogla i istrunuti pored mene.
    Kavabon je i meni odvratan dok kolače s kavom volim. Ali daleko najfiniji su mi "bijeli" kolači!
    E sad smo malo OT.

  29. #129
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ajde Ana skuhaj pa ponesi na primopredaju u četvrtak turske!

  30. #130
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    danas sam u Orijentu jela prefine minjone od kave

  31. #131
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas probala skuhati "običnu" tursku. Ja ju pak zovem, prigorska turska
    Jedino pto sam promjenila je način zakuhavanja vode, a to je bilo hladna voda, na laaaaganu vatru i polakoooo. I dobila sam pjenicu. I istina da se ne smje puno mješati da bi ta pjenica ostala...
    A još mi je nešto palo na pamet. Da li ima veze kakvo je grlo džezve?? Jer mi se nekako čini da što je uže, pjena je bolja, tj, da kod ovih širokih đezvi to je malo problem...
    Eto, drago mi je da si uspjela barem pjenu dobiti. A sto se tice grla dzezve...ne znam bas kolko je tvoja teorija tocna jer ako doma imam punu kucu gostiju, dakle kuham cca. 20 kava, kuham u loncu obicnom, najobicnijem i ipak ima pjene.
    Al gle, ipak sam ja majstor

  32. #132
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde Ana skuhaj pa ponesi na primopredaju u četvrtak turske!
    Budem!

  33. #133
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kakva jedina frikusa, apri.

    Pila sam nekad kavu jer je to bio izuzetno jeftin nacin za provodjenje vremena u birtijama u srednjoj skoli. Onda sam jedan dan zakljucila da je ne volim i sad je nisam ni primirisala preko deset godina.

    Bezveznog mi je okusa, fino mirise, ali ne treba mi. Mogu zivjeti i bez cokolade i kolaca s okusom kave.

    Crni caj, s druge strane.... njam.

  34. #134
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kavoljupci, podižem s pitanjima.

    priprema li netko kavu u french press?

    gdje ste kupili press (osim što mora imati metalnu mrežicu, ima li razlike između onoga za 50kn i onoga za 400kn)?

    koju kavu kupujete?

  35. #135
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    i ja bi pitala, jel netko kupio, radio u onom *** gusto aparatu?? plan mi ga je kupiti pa me zanima jel fakat super koliko ga hvale ili??

    a što se tiče turske kave, fuj ne mogu je smislit, a kuham ju i uvijek se mogu udat nakon skuhane kave
    Posljednje uređivanje od apricot : 26.05.2011. at 17:51 Razlog: piiiiiiip...

  36. #136
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Super mi je tema. U vojsci sam ovladao tajnama spravljanja takve kave. Računam da sam tada skuhao oko 80kg kave.
    Ono što sam naučio je da kava koju zovemo turskom je zapravo srpska jer se kuha sa šećerom. Turska je bez. Grčka je s gro šećera.
    Za najbolju kavu treba svježe pržena kava, dakle ne više od mjesec dana od prženja. Treba biti i svježe mljevena, dakle najviše tjedan dana.
    Za pravu kavu treba pripremiti vodu na pravi način, a to je najkompliciraniji dio. Voda NE SMIJE zakuhati. Mjehurići s dna ne smiju doći do površine. Ako ipak zakuha može se frknuti malo hladne vode, ali to nije jednako dobro kao voda koja nije zakuhala uopće.
    U suhu džezvicu se stavi kava i šećer i zagrijava se na vrlo laganoj vatri uz povremenu trešnju. Čim pusti prvi dim treba ju zaliti s vodom. Toči se prvo oko prst vode (fssss!) i nježnom rotacijom se zamiješa kava s vodom, a voda se toči do oko 1/2 cm ispod ruba. Grije se na laganoj vatri dok pjena, zapravo kora dođe do ruba.
    Prije točenja treba malo kucnuti s džezvicom po podlozi, jer je pjena prilično kruta i hoće pljusnuti ako se ovaj korak preskoči. Dok se toči, ako je sve napravljeno kako treba, kava je sasvim prozirna i uredno se taloži.

  37. #137
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Vau Davore, odličan opis...To ću morati isprintati jer je fakat kao neki recept...Dok se ne ispraksam...

  38. #138
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ana ti JOŠ nisi savladala kuhanje kafe... :anbilivabl:
    biće da je ne kuvaš svaki dan

  39. #139
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    ana ti JOŠ nisi savladala kuhanje kafe... :anbilivabl:
    biće da je ne kuvaš svaki dan
    Ne na ovaj način koji je Davor opisao, ovo je baš deeetaljno! Inače, ne kuham je baš svaki dan, složim si instant!

  40. #140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajme, majko...
    pa prije bih reform tortu napravila nego skuhala kavu po davorovom receptu.
    umorih se čitajući.

  41. #141
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bi pitala, jel netko kupio, radio u onom *** gusto aparatu?? plan mi ga je kupiti pa me zanima jel fakat super koliko ga hvale ili??

    a što se tiče turske kave, fuj ne mogu je smislit, a kuham ju i uvijek se mogu udat nakon skuhane kave
    Imas negdje temu o tom aparatu, kolko se sjecam nije bas najpametnije ulaganje jer za njega treba neka posebna kava koje kod nas bas i nema za kupiti a ako ima kosta ko suho zlato.

  42. #142
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je tema. U vojsci sam ovladao tajnama spravljanja takve kave. Računam da sam tada skuhao oko 80kg kave.
    Ono što sam naučio je da kava koju zovemo turskom je zapravo srpska jer se kuha sa šećerom. Turska je bez. Grčka je s gro šećera.
    Za najbolju kavu treba svježe pržena kava, dakle ne više od mjesec dana od prženja. Treba biti i svježe mljevena, dakle najviše tjedan dana.
    Za pravu kavu treba pripremiti vodu na pravi način, a to je najkompliciraniji dio. Voda NE SMIJE zakuhati. Mjehurići s dna ne smiju doći do površine. Ako ipak zakuha može se frknuti malo hladne vode, ali to nije jednako dobro kao voda koja nije zakuhala uopće.
    U suhu džezvicu se stavi kava i šećer i zagrijava se na vrlo laganoj vatri uz povremenu trešnju. Čim pusti prvi dim treba ju zaliti s vodom. Toči se prvo oko prst vode (fssss!) i nježnom rotacijom se zamiješa kava s vodom, a voda se toči do oko 1/2 cm ispod ruba. Grije se na laganoj vatri dok pjena, zapravo kora dođe do ruba.
    Prije točenja treba malo kucnuti s džezvicom po podlozi, jer je pjena prilično kruta i hoće pljusnuti ako se ovaj korak preskoči. Dok se toči, ako je sve napravljeno kako treba, kava je sasvim prozirna i uredno se taloži.
    Gdje si ti služio vojsku?

  43. #143
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    Odlicna tema i odlican Davorov nacin kuhanja.
    Ono sto bi dodala, po meni je važna i džezva, mislim da se u onoj originalnoj 'kalajisianoj' sa što užim vrhom dobije najbolji rezultat.

  44. #144
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ja skuvam odličnu kafu i u šerpi
    nije do suda, nego do kafe i majstorice

  45. #145
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma daj, kome uopce treba kava..
    Posljednje uređivanje od Kaae : 27.05.2011. at 02:37

  46. #146
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, kome uopce treba kava..
    evo meni jutros :komatozna:
    ustala u pola šes', jer je oboje djece budno od svitanja
    pa, eto, spas je u kofeinu, puno kofeina

  47. #147
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    baš tako! i zato sam s jacobs instantice prešla na tursku, a sad idem korak dalje. zar nitko nema french press?

  48. #148
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se, zahvaljujuci BusyBee, vratila ponovo turskoj kavi
    Ja sam tek sad ovo vidjela. (najradije bi te zagrlila, iako znam da bi ti pozlilo od toga)

    Ne kuhamo je posebno - inox dzezva, hladna voda i secer, kad zakuha, odlijem malo vode u salicu, dodam kavu (brdo kave, tocnije), promijesam, vratim vodu i zakuham ponovo.
    Ja ne volim "brkove" (pjenu).
    Mi koristimo samo Barcaffe, uz nju, s gustom jos mogu popiti Lavazzu, provuci se s Franckovom ciglom, ali sve ostalo mi je koma i neukusno.

    BTW, za ozbiljne kavoljupce - skuhati kavu bez secera i zasladiti je medom (svijetlim, neutralnim - bagrem ili livada). Raj!

  49. #149
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a kuham je roditeljima od svoje 6. godine.
    A ja sam prvu kavu probala negdje s toliko.
    Baki je trebalo drustvo uz kavu, koje actually pije kavu. Dobro da mi nije i cigaretu ponudila.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ja zelim kod davora na kafuuuu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •