Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: alergija na nikal sulfat,kobalt klorid i neomycin sulfat

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno alergija na nikal sulfat,kobalt klorid i neomycin sulfat

    upravo je stigao naš nalaz i tako glasi dijagnoza pa vas molim ako netko ima sličan problem,svaki savjet nam je dobro došao.Hvala!

  2. #2
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi smo imali sličan nalaz. Što te zanima?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    sve me zanima,našla sam na netu da tamno plava boja i crna u tekstilu sadrže nikal,isto tako grašak,kelj,špinat??????
    Ima ga u vodenim bojama koje Lucija obožava u bojama u plastelinu,pa me zanima postoje li neke druge vodene koje ga nemaju.Zanima me sve,znam da nije kraj svjeta,i osnovne naputke smo dobili od lječnika,ali zanima me kako netko tko je u istoj situaciji živi sa tim problemom,hvala!

  4. #4
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam alergicna na nikal sulfat,ali je moja alergija kontaktna.
    Za mene ne dolazi u obzir nikakav nakit a da nije od plemenitih metala,jer mi koza jako burno reaguje.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam alergicna na kobalt kojeg navodno ima svuda. Po struci sam frizerka al ne mogu radit taj posao (alergija je izbila pred maturu) jer ne smijem radit s bojama niti mogu oprat vise od 2 glave a da mi ne izbije gadan osip.. Inace mi u nicem drugom ne smeta.
    Navodno sam i na nikal ali ne reagiram nigdje osim na usima tj. ne mogu nosit apsolutno nikakve nausnice pa ni od plemenitih metala.

  6. #6
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni recimo smeta i metalna narukvica od rucnog sata....
    ako bikini ima neki metalni deo koji dolazi u kontakt s kozom...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    Luciji je isto kontaktni dermatitis (prilično gadan)i godinu dana smo lutali napravili kompletan scrining inhalatornih i nutritivnih alergena sve je bilo negativno do sada i u neku ruku mi je i laknulo jer su joj rukice koma,a sad znamo na šta trebamo obratiti pažnju.Već nam je dosta kortikosteroida,nadam se da ćemo sada uspjeti upotrebu tih krema svesti na minimum.

  8. #8
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Napisala sam dugi post, ali mi je otišao. Uglavnom, moraš istražiti kako se ti spojevi još mogu nazivati pod E i sl. i gdje se sve mogu nalaziti i provjeri i križne alergije, puno guglanja i raspitivanja- ja sam pisala na imunološki koji rade te preparate za testiranje i oni su mi dali još nekih podataka o tome. I onda se trudiš to izbjegavati i čitaš deklaracije na svemu. S vremenom se uhodaš i sve to popamtiš i uočavaš nikal i kobalt automatski (znam da zvuči nevjerojatno, ali u stvari stalno se isto ponavlja) i više nije takva gnjavaža. Glavna lekcija koju smo mi skužili je da ne pričamo puno o tome pred djetetom i da osiguramo siguran okoliš koliko je moguće i da odrasli ne zapitkuju dijete jel smije ovo ili ono, nego nas. Za vrtić i školu smo dobili od pedijatrice upute što i kako izbjegavati poštamibljnae i to smo odnijeli kao bi nas ozbiljno shvatili. S vremenom imamo blaže reakcije. Često se kod ti kontaktnih alergija radi o zapravo o preosjetljivosti na sve iritanse i kemikalije pa je dobro malo obratiit pažnju i na aditive, arome i konzervanse u hrani.

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Odakle mu alergija na neomicin????????????

    ZBOG ALERGIJE NE NEOMICIN Ne SMIJE PRIMATI ODREĐENA CJEPIVA!

    NPR. CJEPIVA PROTIV GRIPE (npr. Fluimun, Vaxigrip), cjepivo "5u1" (Pediacel, Infanrix-IPV-Hib) i MoPaRu cjepiva (Priorix, domaći MPR)...............

    Uvijek prije cijepljenja pitaj saddrži li cjepivo neomicin i čekaj da dr. provjeri prije nego što odgovori!

  10. #10
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pardon... odakle joj (Luciji), a ne odakle mu.

    Svejdedno.... OPREZ s cjepivima!
    Posljednje uređivanje od mujica : 13.02.2011. at 19:31

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    mujica sad si me uplašila,pa Lucija je primila priorix i nije imala nikakvu reakciju,rečeno nam je da ljekovi tobreks i slični za oči sadrže,ali cjepiva nitko nije spominjao???????
    Morat ću sve dobro provjeriti,hvala u svakom slučaju!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    pikula molim te ako mi možeš nešto više napisati o križnim alergijama,o tome nisam ništa pronašla!?

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj kiflica prvotno napisa Vidi poruku
    mujica sad si me uplašila,pa Lucija je primila priorix i nije imala nikakvu reakciju,rečeno nam je da ljekovi tobreks i slični za oči sadrže,ali cjepiva nitko nije spominjao???????
    Morat ću sve dobro provjeriti,hvala u svakom slučaju!
    Sreća da je dobro prošlo. Neomicin se u cjepivima nalazi u vrlo malim količinama, pa rijetko nastaju ozbiljne alergijske reakcije uzrokovane sadržajem neomicina.

    Ipak, sad kad znaš da je alergična na neomicin, nema druge nego izbjegavati nadalje cjepiva koja ga sadrže.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    51

    Početno

    Samo da se pohvalimo,a pritom kucam u drvo naše rukice su super
    otkad je stigao nalaz i nikal i ostale zločeste alergene izbjegavamo u širokom luku,napokon uspjevamo prespavati noć bez češkanja,bolova i dosadnih kortikosteroida,čak i Lucija kaže oduševljeno mama ništa me ne peče i ne svrbi.Odlučila sam joj i ne kuhati u niklovanom posuđu(lječnik kaže da nema potrebe)ali kad vidim ovakav napredak ništa mi nije uzalud.
    Nadam se da je njenim mukama kraj jadnica je stalno bila pod nekom terapijom i više je gladovala nego jela jer smo stalno mislili da je hrana u pitanju,pa smo stalno morali nešti izbacivati kravlje mlijeko,gluten,kikiriki,jaja,ribu.....Obratila sam se i na imunološki i čekam popis svega što trebamo izbjegavati,ma šta reči prava sam štreberica!
    Za kraj još jednom kucam u drvo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    dali ima kobalt klorida u bazenu jer sam alergicna i kad sam u bazenu vrti mi se u glavi i osjecam nestabilnost

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Ne znam da li ima jos neko aktivan ovde nadam se da ima. Mom detetu je Patch testom utvrđena alergija na potassium dichromat,nikl i cobalt. Pa svaki savet je dobrodosao. Ne znam odakle da krenem. Vec par godina smo sve mogucr nalaze odradili i sve bilo dobro,nutritivii i inhalatorni panel,razne analize krvi i snimanja. Na kraju rekli da je atopijski detmatits ali ja nisam htela da odustanem od traganja uzrocnika takve njene koze. Koza uzas toliko to nju svrbi da sam ja vise na ivici uzasa,i naravno dali nam kortiko i skinuli nas sa vrata. Ako bilo ko ima kakvo iskustvo ili savet molila bih da pomogne. Hvala Vam svima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Ako je i dalje neko.aktivan ovde molila bih vas za pomoc. Vidim da je jos neko alergican na nikl i cobalt moje dete je jos i na kalijum hlorid. Mojoj cerkici je Patch test isto pokazao i bas se mukica češe. Evo pokusavamo da izbacimo za stvari za koje znamo. Ako je neko voljan sa slicnim nalazima da napise sta je sve izbacio,bila bih mu jakoooo zahvalna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •