Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Sanjkalište Kupjak kod Delnica

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Sanjkalište Kupjak kod Delnica

    bili jučer i fenomenalno se zabavili!
    pa ako niste čuli da podijelim s vama:
    http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Re...iste-u-Kupjaku
    cijene su skroz ok, 30 vožnji liftom 45,00 kn, najam sanjki 20,00 kn, hrana, mi nismo jeli pa ne znam kakva je, al ima desetak jela, maneštra s kobasicom, sarme i sl - 35,00 kn. čini mi se da su ovi što su jeli bili zadovoljni, sve su pojeli
    bilo bi ljepše da ima snijega, ali imaju top pa zasnježe stazu za sanjkanje.
    u svakom slučaju - bravo za inicijativu!

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    !

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čuli smo za njih, ali se ipak uvijek odlučimo za sanjkanje u Ravnoj gori, iznajmimo apartman iza kojeg je praktički privatno sanjkalište. Nekako se uvijek bojim gužve na sanjkalištu (ne zbog sebe, nego zbog najmanjeg).
    Ali ovo u Kupjaku je super ideja za malo veću djecu, baš mi je drago da se netko napokon pokrenuo i smislio nešto.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    išli bi sa djecom na to sanjkalište, šta to radi svaki dan ili samo vikendom

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Podizem malo...
    Je li bio jos tko?
    Mi bismo isli u siječnju na tjedan dana, djeca su dosta mala (1 i 3 godine), ne znam je li okej za njih.
    Pišite dojmove ako vam se da...

  6. #6
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Bili prošle sezone više puta, klija mala bila 2 godine i sitno, ispucala kartu za 30 spuštanja svaki put (u društvu oca, naravno), ove godine sezona počinje 15.12. a u najavi je i mala baby ski staza (cca 70 metara). Preporučam za vikend izlet...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj klija prvotno napisa Vidi poruku
    Bili prošle sezone više puta, klija mala bila 2 godine i sitno, ispucala kartu za 30 spuštanja svaki put (u društvu oca, naravno), ove godine sezona počinje 15.12. a u najavi je i mala baby ski staza (cca 70 metara). Preporučam za vikend izlet...
    hvala klija
    mi bismo ostali tjedan dana, koliko je blizu ducan? i sto ima okolo, ako malo poludimo od sanjkanja nakon 4 dana?
    pretpostavljam da se moze setati , raditi snjegovice i sl.
    jeste jeli u gini? kakva je hrana?

  8. #8
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    iskreno, dućan nisam vidjela, ali nisam ga ni tražila pa nisam mjerodavna. Mi smo uglavnom dolazili ujutro i odlazili popodne, a klopali smo u Gini jednom -neloše.
    Ima u Ravnoj Gori pansion-restoran Bijela Ruža, klopa je dobra, svi tamo idu klopati iz okolice (http://www.bijela-ruza.hr/), a ni Delnice nisu daleko pa se može istraživati...
    Vidim da su najavili sanjakanje da počinje već od 3.12. znači supjeli su zasnježiti, ali ova južina ne ide na ruku stazi. Ako se spusti temp kako je najavljeno, onda vjerujem da će od idućeg vikenda početi prava sezona
    Posljednje uređivanje od klija : 05.12.2011. at 12:50

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ST, ZG
    Postovi
    71

    Početno

    Anamorci,
    muz, ja i djeca smo bili prosle sezone (u drugom mjesecu), odsjeli smu u "gini", hrana je ok i nije skupa. sanjkali smo se ujutro nakon dorucka, vratili bi se rucat, pa smo opet isli nakon rucka. bila je cista uzivancija, ali setali smo malo, jer su cure bile premorene. jedan dan smo isli vidjet dvorac stara susica (to je oko 10-ak min voznje), dvorac je lijep, srednjovjekovni, moje su se cure odmah uzivjele u klasicne bajke, samo sto se moze razgledat samo izvani (tada je tamo bilo 50-ak osnovnoskolaca na nekoj radionici.
    nadam se da cemo i ove godine uspjet otic

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa kako ja nisam vidjela ovu temu? Mi imamo praznu kucu u Bosiljevu, sto je relativno blizu tog sanjkalista, bas bi mogli ove zime zapalit na tjedan dana. Obicno tamo ljetujemo, zimi mi pomisao na G. Kotar bude - prehladno.
    I ovaj dvorac sto ga Pojop spominje je stvarno vrijedan posjete jer je predivan, bar meni.
    Inace, nije ni ljeti lose u tim krajevima

  11. #11
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mi smo bili prošle godine, ponjeli smo svoje sanjke ali za moj ukus preeeeestrmo i preeeebrzo za dijecu , pogotovo onu malu. Premrla sam svaki put kada bi se spuštala sa L.
    Hrpa ljudi , ako ti klinac padne sa saonice neko naiđe i "pokupi" ga , meni je to bilo strašno.
    Ali ako su ove godine otvotili manju stazu samo za dijecu to čemo otići vidjeti , ona velika mi stvarno nije prikladna za njih (moje osbno mišljenje)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    hvala Pojop i Xena

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a viđe uskrsle teme
    samo da ne dobijete krivi dojam, to je prilično kratka staza, dvije strmine od možda 10m, sve zajedno 20-25m. mi smo bili kad nije bila velika gužva pa mi se nije činilo nešto opasno.

  14. #14
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    evo da je opet uskrsnemo.
    mi mislimo ići preksutra, navodno još ima snijega. piše na webu da sad imaju 120 metara sanjkalište. jel bio netko ove godine?

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Blago si ga vama. Ja mogu samo sanjati snijeg...

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je tamo iskreno rečeno stvarno grozno. No, istina je da smo mi bili u vrijeme kad baš i nije bilo snijega nego su napucali snijeg topovima pa se sanjkalo po nekoj vrsti blatnjave ledene kore. Kad ima snijega sigurno je ljepše - no gužva, muzika koja trešti i cjelokupni taj ugođaj su mi grozni. Naravno, djetetu se sviđalo što ne mora hodati uz brijeg.
    Posljednje uređivanje od Mima : 01.03.2013. at 21:21

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    btw. na Sljemenu ima još gomila snijega, Mm se danas skijao i kaže da nikad nije vidio toliko visok snijeg na Sljemenu.
    Ali - topi se, kaljužast je na dijelovima koji su na suncu.

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    to ti je pretpostavljam sanjkalište potok u delnicama, ne kupjak. to je prava sanjkaška staza. ovo u kupjaku je kratko.
    http://goranskazima.blogspot.com/
    piše da sutra nije otvoreno za građanstvo, ne znam. mi planiramo na petehovac.
    http://petehovac.com.hr/
    ili platak. al bii će sigurno gužva.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kupjak, krčma Gina, one drvene kuće, pokretna traka na vrh brda,

    Petehovac mi je prekrasan, obožavam ga. Isto ima hrpa snijega, slala mi je sestrična MMS-ove prošli vikend.

    Bilo mi je super i sanjkanje na Čelimbaši, samo ne znam kako je sada jer skijanje koliko znam ne radi pa ne znam da li je uređeno.

  20. #20
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    cvijeta, ovdje sam to pročitala
    ovaj tvoj petehovec zgodno izgleda
    nama treba baš neko sanjkalište, mislim da nitko ne skija ni od odraslih. dječurlija su nam 4-godišnjaci neskijaši
    koja je tvoja preporuka?
    Posljednje uređivanje od rossa : 01.03.2013. at 21:43

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, odgovarala sam rossi. skužilasam mima da ti misliš na kupjak. jedino je meni bilo super nije bilo nikog, lijepo vrijeme, puno snijega...potrefili valjda.
    i ja volim petehovac. i noćno skijanje.
    a na čelimbaši nisam nikad bila.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja miješam Kupjak sa jednim drugim sanjkalištem za koje sam zaboravila kako se zove, vrlo je blizu i isto je privatno, pokraj jedne krčme, pa sam mislila da sam ih možda opet pomiješala.

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta, ovdje sam to pročitala
    ovaj tvoj petehovec zgodno izgleda
    nama treba baš neko sanjkalište, mislim da nitko ne skija ni od odraslih. dječurlija su nam 4-godišnjaci neskijaši
    koja je tvoja preporuka?
    a to je kupjak.
    al mislim da su prećerali s metrima
    tu sam jedino bila na sanjkanju, napisala sam svoje dojmove. na petehovcu smo skijali, ne sanjkali, i to navečer.
    al sad me mima zabrinula, da ne bih preporučila kupjak, a ti se onda razočarala. odite bolje na petehovac. il sljeme da ne budem kriva.
    ovo delničko - potok, mi ne izgleda za tako male klince

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    cvijeta, ima snijega na petehovcu?
    MM i V planiraju idući vikend na skijanje

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ali Petehovac je puno dalje od Zagreba nego Kupjak.

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    http://www.vizjak.hr/ponuda.htm sa ovim mješam Kupjak, ali tu nismo nikad bili tj. jesmo ali nije bilo snijega.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.vizjak.hr/ponuda.htm sa ovim mješam Kupjak, ali tu nismo nikad bili tj. jesmo ali nije bilo snijega.
    Mi smo bili jednom kad je bilo snijega, i bilo nam je fantastično.

    Sada - ja bih vrlo rado u Gorski kotar, ali kad se snijeg otopi, dosta mi ga je za ovu zimu. A ni dijete ga uopće više ne šljivi, i njemu ga je dosta

  28. #28
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a to je kupjak.
    al mislim da su prećerali s metrima
    tu sam jedino bila na sanjkanju, napisala sam svoje dojmove. na petehovcu smo skijali, ne sanjkali, i to navečer.
    al sad me mima zabrinula, da ne bih preporučila kupjak, a ti se onda razočarala. odite bolje na petehovac. il sljeme da ne budem kriva.
    ovo delničko - potok, mi ne izgleda za tako male klince
    ma meni skroz odgovara ovih 10 i 25 metara što se prije spominjalo.
    sljeme, ne bih hvala

    ovo što Mima kaže za buku i gužvu, stiže nas 16 što djece što odraslih, mi ćemo biti ti koji prave gužvu i buku
    neću se razočarati zbog tvoje preporuke kad smo već dogovorili Kupjak, bitno da je djeci dobro
    Posljednje uređivanje od rossa : 01.03.2013. at 22:11

  29. #29
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Blago si ga vama. Ja mogu samo sanjati snijeg...
    imaju i snovi svoje prednosti, ne moraš čistiti kad napada

  30. #30
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ali Petehovac je puno dalje od Zagreba nego Kupjak.
    po karti je razlika 15 km, nije to baš strašno
    Posljednje uređivanje od rossa : 01.03.2013. at 22:18

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno meni se Petehovac čini puno dalje, treba se doduše popeti od Delnica na Petehovac ali niti to ne traje baš dugo.
    Ali evo na Kupjak bih išla na jedan dan (kad ne bi bilo grozno) a na Petehovac ne bi.

    @tanja - niti meni ne pada više na pamet ići na snijeg, muka mi je od snijega, ja sam se odlučila ponašati kao da je došlo proljeće pa planiram za Uskrs ići na more, a MM praktički istovremeno skijanje na Sljemenu.

  32. #32
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Mi smo bili na Kupjaku.
    Meni je bilo ok, klinci su uzivali (3 i 2 god). Pokretna traka im je bila genijalna, spustali su se s tatom na sanjkama i bili su odusevljeni.
    Kada smo mi bili nije bilo guzve, tako da nam je bilo dobro. Kada je guzva ne znam kako je, malo mi se cini premalo sanjkaliste za puno ljudi.
    Hrana u konobi do sanjkalista je uredu, kafic do sanjkalista nije radio tako da ne znam kakav je.
    Sve u svemu, ustvari prosjecno, ali za djecu zabavno tako da cemo ici opet kada nam se pruzi prilika.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta, ima snijega na petehovcu?
    MM i V planiraju idući vikend na skijanje
    a sad ima, al do slijedećeg vikenda ko zna, kako je proljeće krenulo...

  34. #34
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    evo bili mi pa da podnesem izvještaj.
    bilo nam je super iako nas je išlo samo pola od previđenih 16
    djeca u rasponu od 4,5-7 uživala.
    ja sam jako loša s mjerama, ali staza je ok dužine. to je zapravo svje jedna staza, ali se može spustiti samo niz donji dio za manju djecu
    nije bila prevelika gužva, bar se meni tako činilo, uglavnom kad si stigao do vrha brda mogao si odmah dolje bez straha da ćeš pokupiti nekog
    djeca su se uglavnom spuštala s nama na sanjkama. samo je najstarija išla sam, ostali su se sami spuštali na onim lopaticama što se stave pod guzu
    sad imaju neki novi princip naplate s poludnevnim i dnevnim kartama
    poludnevna karta je za tri sata i mislim da imaju neke utvrđene termine, mislim da ima od 10, mi smo išli od 11.30-14,30 i mislim da ima još jedan do cca 16
    u 16 se pokretna traka prema vrhu brda ugasila
    ručali smo u Gini i hrana je bila ok, ali relativno skupa. dječji meniji s 1 komadom pohane piletine i malo krumpirića mislim 32 kn. nekakvi meniji za odrasle isto dosta.
    sve u svemu nama je bilo super, ali je to relativno skup sport
    nekih 200 kn goriva, 90 kn cestarine
    70 kn poludnevna karta za odrasle i 50 kn za dijete, 30 kuna sanjke (mislim da sam sve dobro napisala, koštalo me 150 kn ukupno)
    e sad, karta nije rprenosiva, ali može se kupiti jedna za odrasle pa se malo supšta jedan roditelj, malo drugi (iako je kartica cijelo vrijeme zakačena na jednom roditelju)

  35. #35
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Podižem temu.
    Jel netko bio ove zime? Kakva je situacija? Jel jako velika gužva?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Podizem i ponavljam pitanje iz posta ispred. Bio netko ove zime?

  37. #37
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ove zime, koliko je meni poznato, još nije bilo snijega tamo.

  38. #38
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi vec nekoliko godina s klimcima idemo na par dana u Delnice. Nocenje s doruckom. Od aktivnosti klizanje u dvorani, kuglanje, veliki bazen...kad nema snijega kao i ove godine blizu klizalista je stara skakaonica veca i manja koja je zaledjena i odlicna je zamjena za sanjkanje..

    Taj kraj svakako vrijedi obići s klincima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •