Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: cijene privatnih ginekologa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno cijene privatnih ginekologa

    cini mi se da se dosta razlikuju...ultrazvuk od 200-500kn, za ostalo ni ne znam. mene su klasicni pregledi u trudnoci kostali po 500kn (ultrazvuk, pregled itd.). koliko vi placate pojedine usluge?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno Re: cijene privatnih ginekologa

    Pa većina privatnih ginekologa ima slične cijene.
    Konkretno ja pregled plaćam 200,oo kuna, ultrazvuk 200,oo kuna (po pregledu 400,oo kn)
    Ako mi radi 3d ultrazvuk onda je to 500,oo kuna.(s običnim pregledom).

  3. #3
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    400 kn pregled i ultrazvuk.
    I mislim da je to više-manje normalna cijena.

  4. #4
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    400 kn pregled i UZV (obični, ne 3D)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Ja sam placala pregled i uzv 200 kn, a samo pregled 150 ali sam isla na tocno svaka 3 tjedna pa je to utjecalo na cijenu...tak je sam rekao

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Moja ginekologica je za vođenje trudnoće svaki pregled naplaćivala 450 kuna.
    To je bilo početkom godine - ne znam je li se što promijenilo.

  7. #7
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam platila vođenje cijele trudnoće 2500 kn,to je njegova cijena bez obzira koliko puta dođeš 5 ili 15 svejedno je

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam i prvu , a i drugu trudnoću vodila kod privatnice s kojom sam prezadovoljna. Pregled s UZV-om koštao je kod nje 250, oo kn, a u slučaju da je radi nekog razloga radila UZV , a nije bio planiran , nisam ga morala niti platiti.
    Uvijek je imala vremena da me posluša i odgovori mi na sva moja pitanja ( a bilo ih je puno ). Kod nje se isključivo naručuje i nikad ne čekaš dulje od 10 min . Ma prezadovoljna sam s njom ... 8)

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod moje doktorice je bilo 300 kuna kad sam ja bila trudna pregled + UZV. I još 30 kuna trakica za mokraću A čekala sam svaki puta sat-dva. Najbolje mi je bilo kad bi mi se pristojna sestra doktora na SD ispričavala što sam morala čekati pregled pola sata, a ja bih si mislila - don't worry, navikla sam.

  10. #10
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Do zadnjeg puta, pregled 140 Kn, uzv 140 Kn. Zadnji put je poskupilo na 170 Kn tako da je pregled s uzv koštao 340 Kn.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Kod mog ginekologa, ako odlucis voditi trudnocu kod njega, svaki pregled i ultrazvuk je 200kn, a tu je ukljucena i trakica za mokracu, papa test jednom tijekom trudnoce, i color doppler jednom.
    Isto tako, nije skrt, pa ako treba nabavlja i antibiotike besplatno (ako je npr tvoja dr na godisnjem, ili je jako hitno...ili ..ili..ili)
    Uglavnom, super sam zadovoljna

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Kod mog je pregled 100 kn a uzv 200 kn. Mjerenje tlaka, težine i provjera proteina u mokraći se ne naplaćuje a radimo to svaki put.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    izgleda da je moj najskuplji
    mene svaki pregled košta 600 kuna, ali nema šta ne napravi, svaki put 3D UZ i color doppler, kazetica i slikice, po potrebi brisevi s nalazom na kućnu adresu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    A zašto ti u VEĆ sada svaki put radi color dopler?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    mislim zbog fetalnih protoka i otkucaja srca

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moram priznati da sam malo :shock: od ovih cifri. ko da se natjecete ko ce vise platit.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    moram priznati da sam malo :shock: od ovih cifri. ko da se natjecete ko ce vise platit.
    dobro da si ti to napisala prije mene

    tebi neće ništa

  18. #18
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Kod nas u sb je malo drugačija situacija. Išla sam doku za vrijeme njegovog radnog vremena u ˝državnu˝ustanovu i plaćala pregled 100 kn , a uzv nisam jer kao mi se poznajemo!!!
    poanta je da je on duplo plaćen jer za vrijeme dok je mene gledao (i milijun drugih žena) dobivao redovnu plaću!
    na kraju me moja trudnoća koštala 2500kn. iduću sigurno neću tako! ne zato što sam sve plaćala, nego zato što da bi mi očitao ctg platiš 100 kn (bez ikakvog pregleda), a onda mi kaže za dva dana ponoviti ctg!

  19. #19
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Cifre su stvarno :shock: , ali ako je to cijena da na kraju imam pozitivan ishod trudnoće i da će mi doktor tj. ginekolog posvetiti svu svoju pažnju, znanje i stučnost, da ništa neće prepustiti slučaju, cijena je nebitna. Od 17.03.05. od kad idem privatno (prije trudnoće) pa sve do 12.12.05. na preglede i kontrole je uloženo cca 6000 Kn i ja i MM ne žalimo niti jedne lipe jer nam je na raspolaganju 24 sata i on i njegove kolege po potrebi. U prošloj trudnoći sam išla preko HZZO i bila sam počašćena komentarima "Debela" i svejedno sam opet plaćala uzv.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    evo, sinoc je cini mi se dr. Djelmis gostovao ko Rakicke i ponovo naglasio sa je sve vezano uz trudnocu, porodjaj i ono par dana nakon porodjaja besplatno.

    takodjer je naglasio jednu jako interesantnu stvar. da ne bi trebalo omoguciti mladim lijecnicima koji su tek specijalizirali da otvaraju privatne prakse bez ikakvog iskustva.

    i jos se jedno pitanje tu postavlja, cemu zdravstveno ako ce se ono na sto imas pravo placati tisucama kuna? hocu reci, kontrola urina, tezine i tlaka spada u redovnu trudnicku kontrolu. ne vidim nikakvog razloga da netko to posebno placa i jos naglasava kako njegov skupo placeni doktor to radi.

    moj doktor radi u domu zdravlja i ima ugovor s HZZO-om. dakle nije privatnik. u njegovu strucnost sam se uvjerila preko nekoliko puta. tri uvz-a u trudnoci su besplatna, ostale naplacuje iako naravno ni to ne bi smio. sve ostalo se podrazumjeva i naravno besplatno je, i papa test i brisevi i preporuke u bolnici ako je potrebno. svoje hospitalizirane pacijentice uredno naziva i pita za zdravlje. mjerenja tlaka i kontrolu mokrace necu ni spominjati. naravno, kod njega se pacijentice osim hitnih slucajeva uvijek narucuju. jedini put kad sam cekala dovezla mu je hitna trudnicu koja je bila u prometnoj nesreci. i tad je to cekanje trajalo ravno 1/2 sata. doktor voli pricati pa se mogu dobiti odgovori na razna pitanja. s obzirom da postoje i ovakvi normalno doktori, meni osobno je van pameti placati nekoga 600kn da bi uronio trakicu u moju mokracu. to mogu i sama doma raditi svaki dan za puuuno manje para.

    naravno nemam ja nista protiv da vi trosite svoje novce, vi ste ih zaradili, pa falabogu mozete njima raspolagati po vlastitim zeljama, pa i placati osjecaj sigurnosti (koji je pogotovo u trudnoci jaaaako vazan), al mi se svejedno cini da maglu placate. i to onu istu koju na drugom mjestu mozete besplatno dobiti.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Ne bih ni ja išla kod privatnog ginića da se moja socijalka ponaša profesionalno i ljudski. Kao prvo, svaki put kad sam došla na kontrolu dočekao me drugi doktor (to je bilo prije trudnoće). Ajde sad je već neko vrijeme jedna doktorica koja je prilično gruba pri pregledu, šuti kao riba a bahata ako ju nešto pitaš. Ne pada mi na pamet da mi takva žena vodi trudnoću. A ionako su mi se muški ginekolozi pokazali boljima nego ženski. A iskreno, i kad vidim one "socijalne" ordinacije, stolove i ostalu opremu, dođe mi da se zbljujem. Ovako, dođem kod svog privatnog, dočeka me ugodna skoro kućna atmosfera i tako izbjegavam sve nepotrebne stresove koje sam kod socijalke uvijek imala prilike doživjeti. A ginekolog je uvijek raspoložen za razgovor i objašnjenja.
    Neka si misli tko što hoće, meni se ovo isplati platiti. Hvala bogu, mogu si to priuštiti, a ionako tu lovu ne bih potrošila ni na što pametnije.

  22. #22
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    evo, sinoc je cini mi se dr. Djelmis gostovao ko Rakicke i ponovo naglasio sa je sve vezano uz trudnocu, porodjaj i ono par dana nakon porodjaja besplatno.

    takodjer je naglasio jednu jako interesantnu stvar. da ne bi trebalo omoguciti mladim lijecnicima koji su tek specijalizirali da otvaraju privatne prakse bez ikakvog iskustva.

    i jos se jedno pitanje tu postavlja, cemu zdravstveno ako ce se ono na sto imas pravo placati tisucama kuna? hocu reci, kontrola urina, tezine i tlaka spada u redovnu trudnicku kontrolu. ne vidim nikakvog razloga da netko to posebno placa i jos naglasava kako njegov skupo placeni doktor to radi.

    naravno nemam ja nista protiv da vi trosite svoje novce, vi ste ih zaradili, pa falabogu mozete njima raspolagati po vlastitim zeljama, pa i placati osjecaj sigurnosti (koji je pogotovo u trudnoci jaaaako vazan), al mi se svejedno cini da maglu placate. i to onu istu koju na drugom mjestu mozete besplatno dobiti.
    Krenut ću od ovog zadnjeg. Što se to može besplatno dobiti? Moj pregled se sastojao od ovog:
    -Dobar dan!
    -Ej debela! Kako se osjećaš?
    -Dobro.
    -Hoćemo pogledati uzv?
    -Sliježem ramenima. Valjda Vi znate..
    -Napravi uzv i kaže vidimo se za 4 tjedna.
    -Sestra me izvaže i izmjeri tlak, te uredno naplati uzv.
    Pregled koji traje 5 minuta i da nije baš potpuno besplatan.
    To nije liječnik koji radi tu godinu ili dvije i tek je specijalizirao. Dapače, radi tu 20 dugih godina i kad zbog njegove nestručnosti i nemarnosti ja izgubim dijete u 39. tjednu jer mi nikada, ama baš nikada nije prekontrolirao urin, niti je primjetio da sam otečena kao bumbar, a ne debela, naravno da ću promijeniti doktora i ići privatno. To je liječnik koji vodi cca 7000 kartona i opet se desi da mi ljudi kažu: "Pa kod njega nitko ne ide! Ni prva ni zadnja kojoj je upropastio trudnoću!" A čovjek ima 7000 kartona i još uvijek radi. Na moju žalost i na žalost cjelokupne moje obitelji nigdje ne postoji dokaz niti će mi to itko ikada potvrditi da mi je upropastio trudnoću, a nažalost mojih sugrađanki, koje si nemogu priuštiti drugog liječnika, on će raditi tu i dalje...
    Žalosno je da izdvajamo za zdravstveno, a da na kraju ako želiš imati adekvatnu zdravstvenu uslugu moraš to još i dodatno platiti.

  23. #23
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ja sam u prošloj trudnoći išla kod privatnika i plaćala i opet bi,to je doktor kod kojeg idem od kada sam recimo sexactive i imam povjerenja u njega a to mi je važnije od bilo kojeg novca
    i da btw socijalni ginekolog kod kojeg ja mogu ići je jedan jedini jer sam u malom mistu i kod njega ne bi išla ni u ludilu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Samo ću dodati da je Vodenjak platila previsoku cijenu u prvoj trudnoći oslanjajući se na naše zdravstveno osiguranje. Ovo što plaća privatniku je samo "sića".

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da tu nema pravila - stručan liječnik je stručan, ljubazan i pristojan čovjek je ljubazan i pristojan, bio on 'socijalni' ili privatni ginekolog, a vrijedi i obratno. To što netko ima lijepo uređenu privatnu ordinaciju i smješka se ne čini ga stručnim, ali naravno ne znači niti da nije stručan. Ja sam trudnoću vodila kod superljubazne privatne doktorice (a eto, čekala sam i čekala na red na pregledu), pa nije dobro završilo, a spasili su me u zmazanoj bolnici koju sam htjela izbjeći. Mislim da normalnu trudnoću svatko može voditi, a ako imate komplikacija onda liječnike birajte po stručnosti, ne po tome gdje rade, pa čak niti po tome koliko vam se smješkaju.

  26. #26
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Osobno sam išla i kod nekih skupih privatnika i kod "socijalnih", pa ću dodati da doktora ima svakakvih, bili oni "socijalni" ili privatnici.
    To uopće nije nikakvo mjerilo.
    Osim toga, nisu ni nama mjerila ista, ono što je nekoj super (npr. što više tehnologije) drugoj može biti upravo odbojno.
    Recimo, ultrazvučenje na svakom pregledu od nekoliko minuta nekim trudnicama ulijeva sigurnost, a meni je to prestrašno.
    Jedan renomirani ginekolog kojeg se na jednom topicu o uzv jako hvali je meni vrlo odbojan.
    A slovi za vrhunskog stručnjaka, blabla, a mojoj frendici je umjesto laparoskopije samoinicijativno izvadio jedini preostali jajovod, mada je operacija trebala biti isključivo inspekcijska.
    Pa ti onda idi kod takvog privatnika, vrhunskog stručnjaka koji će ti ostaviti ivf kao jedinu mogućnost za oplodnju, a da te prije toga ništa nije pitao...i nikom ništa.

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Mima, istovremeno.
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mislim da normalnu trudnoću svatko može voditi, a ako imate komplikacija onda liječnike birajte po stručnosti, ne po tome gdje rade, pa čak niti po tome koliko vam se smješkaju.
    Potpisujem.

  28. #28
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ha, ha, ipak ne potpisujem sve , ja bih umjesto "voditi" rekla "kontrolirati" ili "pratiti".

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Prvo - ja ne idem kod privatnika samo zato jer mi se smješka; ljubaznost (koja je ipak važna) sam spomenula samo usput. Nisam glupa, naravno da sam ga izabrala zbog stručnosti i prezadovoljna sam njime.
    A drugo - ja sam samo odgovorila na post u kojem je pisalo da kod privatnika plaćamo samo maglu. Naravno da ima itekako stručnih "socijalaca" kao i nestručnih privatnika. Nisam isključiva i ne gledam sve crno-bijelo.
    Ipak moj odabir je, barem ovaj put, privatni ginekolog i ne žalim niti kune, niti lipe koju sam odvojila za preglede. U životu plaćamo i puno veće gluposti za vlastitu ugodu, zašto bi mi onda bilo teško platiti za nešto što mi je najvažnije na svijetu?

  30. #30
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Meni se čini da je pronaći
    1. ljubazne,
    2. za razgovor raspoložene,
    3. stručne,
    4. dostupne,
    5. upoznate s pravima pacijenata i još k tome
    5. nježne
    ginekologe koji imaju ugovor s HZZO-om u Zagrebu, jednako kao pronaći iglu u plastu sijena. Molim PP ako znate za kojeg/koju.

    A da si privatnici znaju zaraditi na hrpi bespotrebnih ultrazvuka, to je isto istina.

  31. #31
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    evo meni je moj ginekolog-privatnik u trudnoći radio 3UZ,i baš zbog toga
    šta ne radi više neke žene kažu da ne valja :?

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Vedrana, ako na listu kriterija dodaš još i neinterventni pristup, onda je takvu/og teško naći općenito.

  33. #33
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    cemu zdravstveno ako ce se ono na sto imas pravo placati tisucama kuna?
    To se nažalost i ja često pitam ali ipak idem privatno. Ne plaćam na sreću ništa jer mi firma uplaćuje i dopunsko zdravstveno koje pokriva praćenje trudnoće kod privatnika (kojeg sam btw. izabrala isključivo po stručnosti koju je stekao dugogodišnjim radom u bolnici i o kojem sam uvijek čula sve najbolje).
    A "moja" socijalna ginićka ima preko 5000 pacijenata, minimalno čekanje kod nje je 2-3 sata u čekaonici prepunoj penzićki koje pošize ako slučajno sestra pokuša izboriti prednost za trudnice, jer "i one su nekad bile trudne pa nisu tražile protekciju", prilično je nestručna što sam čula sa raznih strana ali eto, ne štedi na uputnicama pa sam po inerciji još uvijek kod nje. Birala ju nisam jer je naslijedila moju staru ginićku koja je otišla u mirovinu.
    I da, ako netko zna dobrog i stručnog socijalnog ginića, kod kojeg se može naručiti (kod ove moje ne može već se samo dođe i čeka :shock: ), koji još uvijek prima pacijente, molim pp.

  34. #34
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Vedrana, ako na listu kriterija dodaš još i neinterventni pristup, onda je takvu/og teško naći općenito.
    To mi nije uvjet, ako poštuje moje pravo da pristanem na neku intervenciju ili je odbijem.

  35. #35
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja sam pregled i ultrazvuk plaćala 200 kn. CTG mi nikad nije naplaćivao. Ove se vaše cifre od 400- 500 kn stvarno " :? " !?!?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam veci dio trudnoce provela u inozemstvu ali sam se pred kraj morala vratiti u zagreb tako da sam zadnjih dva mjeseca bila ovdje i ovdje sam i rodila.
    kad sam tek dosla u hr, cudila sam se zenama zasto idu kod privatnog ginekologa...
    imala sam ukupno tri pregleda plus porod kod razlicitih socijalnih ginekologa te kod dva privatnika i svakako svakome koji si to moze priustiti preporucam privatnika. meni su socijalni gonekolozi priustili toliko stresa u trudnoci...a da ne pricam o tome koliko su bezobrazni. cast iznimkama, ali kod privatnika barem znas da ce biti pristojan jer mu platis.
    a slijedecu trudnocu? svakako cu voditi kod privatnika, a ako do tada ne otvore i privatno rodiliste, onda cu platiti doktora na porodu, pa makar digla kredit...

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja vam samo hoću savjetovati, na temelju svog lošeg iskustva, da birate stručne doktore ispred pristojnih - naravno, najidealnija je kombinacija jednog i drugog.

    (mislim da je najbolji odabir privatni liječnik, ali onaj koji iza sebe ima dugogodišnje i provjerljivo bolničko iskustvo - hvala bogu, takvih kod nas ima)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Eto takav je moj. Dugo je radio na Svetom Duhu, a već 10-ak godina ima privatnu praksu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    S obzirom da smo se sve uglavnom složile da su cijene pregleda većinom slične,zanima me da li se ti računi mogu priložiti uz poreznu prijavu za povrat poreza ( mislim na račune od pregleda, ultrazvuka i administrativnih taksi)
    Što se tiče administrativne pristojbe meni to moja "socijalna" doktorica uredno naplaćaje 10,00 po pregledu i dodatnih 10,00 kuna za svaki recept ili uputnicu premda sam pročitala da pregledi vezani za trudnoću ne podliježu plaćanju administrativne pristojbe.

  40. #40
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Mogu se priložiti, ako glase na tvoje ime.

  41. #41
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Moja je varijanta ginekologa privatnik koji radi na ugovor sa HZZO-om, tako da normalno ostvarujem svoja prava, a ipak imam udobnost privatnika (znači: nema čekanja, u slučaju hitnosti brzo primanje, nekim danima rad i ujutro i popodne, pristojna ordinacija no bez velike tehnologije, npr. nema 3D UZV i sl.). Međutim, riječ je o liječniku kod kojega idem od samoga početka spolnog života (a povela me stara). Naravno, kao i svaki čovjek, on ima svoje dobre i loše osobine, ali zbog ovih dobrih ostajem i dalje kod njega (npr. u prošloj me trudnoći upozorio da se ne prepadnem ako mi se pojavi koja kapljica krvi u dane kad bi mi trebala doći druga menstruacija, to se zbilja dogodilo i prilična frka bi me uhvatila da nisam znala za takvu mogućnost).
    U onolikom opsegu koliko je meni trebao, pokazao se kao stručan (zamjeram mu jedino što mi nije preporučio interferon kad sam imala HPV nego sam za to saznala iz časopisa i on se složio da ga uzimam), nisam čula za neke afere oko njega, na pregledima je pristojan, bez suvišnih komentara i pomalo "očinski" tip.
    Sve su moje prijateljice nadgledale trudnoću kod najrazvikanijih liječnika u gradu i plaćale svaki pregled masno, ali u jednom slučaju to nažalost nije spriječilo loš ishod, makar je UZV bio 3 ili 4D, makar je i tada bila riječ o nesumnjivom stručnjaku kojega moje sugrađanke većinom obožavaju (osobno ga ne poznam, ali čujem sve najbolje o njemu - on je isključivi privatnik).
    Dakle, i ja bih se složila s Mimom i Mamomju da pri izboru treba tražiti čovjeka i stručnjaka, a neke stvari, nažalost, ni liječnik ne može spriječiti.
    Ali, u slučaju koji je doživjela Crvić (na drugom topicu), odnosno kad jedan liječnik proglasi da trudnoću propalom, DEFINITIVNO treba otići po drugo mišljenje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Ali, u slučaju koji je doživjela Crvić (na drugom topicu), odnosno kad jedan liječnik proglasi da trudnoću propalom, DEFINITIVNO treba otići po drugo mišljenje
    Da, znam za sličan slučaj.
    curi dosta kasni menga, ode kod dr, privatnika, on joj kaže da nije trudna.
    Ona ode na more, pije, puši, tulumari. I dalje nema mengu. Opet ode kod njega, on kaže - a, je, je, trudni ste. Ona :shock:
    On kaže - ali plod se ne razvija kako treba, odite u bolnicu na kiretažu. Ona ode u bolnicu, oni je pogledaju i kažu da je trudnoća najnormalnija. Njen mali će sad 2 god.
    Jedino joj je bilo koma što se tako ponašala na moru

    inače, za dotičnog dr sam čula ili da je ljudima super ili da je koma. Kako u kojem slučaju

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ivanić grad
    Postovi
    63

    Početno

    Drage moje, potrošila sam također brdo novaca na privatne ginekologe nakon neugodnih susreta sa socijalnim ginićem u mom gradu.Zadnje što mi se dogodilo kod njega jest da sam ga skoro koljenom u glavu nakon jednog ultrazvuka( prije trudnoće). Imala sam problema s jaaaako produljenim ciklusom- mislila sam da će mi se maternica razletiti od krvi, a nisam mogla prokrvarit. Bio je tako grub, rekla bih, sadistički nastrojen(btw- kad sam došla k njemu još kao djevica tako me "pregledao" da sam krvarila ko bedak,a komentar je bio podsprdljiv- "BEZ BRIGE, JOŠ STE NEVINA." ) .Iživcirao me i samim time što se kao liječnik s toliko škole ne zna izražavati na materinskom jeziku,a naravno, o grubosti da ne govorim. Pobjegla sam glavom bez obzira od njega i rekla - nikad više.Otišla sam k privatnicima- potrošila brdo love dok nisam čula za jednog u Dugom Selu.Radi u Domu zdravlja- dakle, preko HZZO-a.Hvalili su ga pa sam rekla- zašto ne ?Otišla sam tamo, prebacila karton od starog ginića( koji mi ga 3 mjeseca nije htio dati !!!) i moram reći da sam superzadovoljna njime.Vodi mi trudnoću od početka, ljubazan je, uvijek sa smješkom na licu,spreman na odgovaranje na moja pitanja.UZV jedino plaćam 50kn,i to je to.Ono što mi godi je činjenica da se prema meni ponaša kao prema ženi,a ne prema komadu mesa koji je ,eto, došao da ga posjeti. Ruke na srce,drage moje cure, nijedna od nas ne pršti od zadovoljstva kad mora na pregled ginekologu.Sad u trudnoći- 33. mi je tjedan , potpuno mi je postalo svejedno.Idem svaki mjesec pa sam oguglala.Zato pohvale dr. Kujundžiću.
    Zato se slažem kad kažete da je bitan čovjek- ljubazan, pristojan, bez obzira gdje radi. Samo je žalosno što NOVAC igra ulogu u ljubaznosti- većinu puta.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Privatno zdravstveno osiguranje

    Drage moje, ja preporucam neko privatno zdravstveno osiguranje, npr. Addenda osiguranje.Naime, ja sam ga imala i prije trudnoce i do sada mi se isplatila svaka kuna.Ako uzmes osnovni paket, mjesecno placas samo 98 kunica i svaki UZV, svaki pregled i PAPA test (sada govorim vezano samo uz preglede koje cesce radis u trudnici) su potpuno besplatni kod privatnog ginekologa kojeg sama izabares, koji mora imati ugovor s Addendom, vjerujte mi lista je jako dugacka i stvarno imas izbora,od bolnica do privatnika.Milsim da se to isplati!Toplo preporzcam!Pozdrav!

  45. #45
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    zar nisu trudnice oslobođene participacije?????

    ja nisam platila niti jednu kunu niti papa test niti briseve u trudnoći.

  46. #46
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Vi cure koje ste kod privatnika,kako rješavate probleme sa uputnicama?Namjeravam preći kod privatnika,moj soc. ginekolog je o.k.,ali je nezainteresiran.Ima li ko preporuku na području Karlovca,u krajnjem slučaju može i Zagreb ili Rijeka?Možda neki koji ima ugovor sa hzzo?

  47. #47
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Izbacilo mi je ovu temu,a nisam pročitala da je na podforumu trudnoća i sve što ona donosi.Tako da samo znate da nisam trudnica,niti to planiram postati ,ali pitanje i dalje vrijedi.

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uputnice izdaje "socijalni" ginekolog kao i recepte.
    Zato je dobro imati oba.
    Ako ti socijalni ne želi pisati uputnice i recepte po nalazu privatnika, sve ćeš morati plaćati.

  49. #49
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Uf!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •