Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 398

Tema: Čistač na paru H20 x5

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno Čistač na paru H20 x5

    Da li ga netko ima i ako ima kakav je jer na tv je savršen ali nisam baš tak sicher?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    i mene zanima

  3. #3
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ovdje se pisalo o njegovom prethodniku i koliko sam pročitala, uglavnom su dobra iskustva.
    http://forum.roda.hr/threads/23591-H...-na-paru/page2

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ma čitala sam ali ovaj je ipak drugačiji prethodnik je prethodnik.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    9

    Početno

    I mene zanima ima li ga tko jer odlicno izgleda na tv!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Nitko?

  7. #7
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ja naručila, pa kad dođe (za 2-3 tjedna), javim.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    E super obavezno javi dojmove.

  9. #9
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    I mene zanima, baš si gruntam dal ga uzeti. Jedva čekam tvoje dojmove.

  10. #10
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    to je neki novi? koliko košta?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    9

    Početno

    Danas sam kupila u Kauflandu Superior cistac na paru i cinei mi se da je ok kostao je 199kn na popustu,ali me zanima zasto nakon ciscenja pod ostaje dugo mokar??? ima li tko iskustva????

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    9

    Početno

    l

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa Vidi poruku
    to je neki novi? koliko košta?
    čini mi se 837 kn

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A zašto u opisu tog h2o 5 ne piše kolika je snaga pare?
    I kako mirne duše i bez grižnje savjesti čistiti po parketu (pišu da se smije) jer znamo koliko je parket osjetljiv
    na vodu i na vruću paru?
    KAko se vi nosite sa time
    Kercherov npr. ne dozvoljava čišćenje parketa....
    Posljednje uređivanje od oka : 17.02.2011. at 23:05

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Nemam pojma i meni je čudno kak se može po parketu, ali meni nije toliko parket to budem s partvišom kao i do sad nego za kupaonicu, hodnik i za tepihe bi mi bio pravi spas. Nešto su spominjali da se može smanjivati i pojačavati para ali ne znam čekam nekog tko ga ima da nam se javi ili ove koji su ga naručili.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj borovička prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam kupila u Kauflandu Superior cistac na paru i cinei mi se da je ok kostao je 199kn na popustu,ali me zanima zasto nakon ciscenja pod ostaje dugo mokar??? ima li tko iskustva????
    Kakav je to čistač jel ima kakve dodatke?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Imam iz Spara, koštao prije godinu dana oko 300 kn, sličan ovom na tv,
    vrlo korisna sprava, ima regulator izlaza pare pa je pogodan za sve podove.
    Parkete čistim normalno samo stavim izlaz pare na minimum, od dodatak ima
    samo za tepih. Jedina mana mu je prekratak kabel za struju.

  18. #18
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    a jel dobar za tepihe?
    meni za to najviše treba.

    i ovaj novi, dolaze lli svi nastavci s njim, ili se to još posebno kupuje?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Imam samo jedan manji juteni tepih i očisti ga dobro, za
    neke "čupastije" ne znam kako funkcionira.

  20. #20
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Pikana prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se 837 kn

    to mi je baš nekak puuuno. Ne znam kaj bi sve morao raditi za te novce. Ajde kad ga neka kupi nek nam napiše što sve točno može.

  21. #21
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Čistač je fantastičan! I prekrasan je, zeleni.

    Bila sam danas kod frendice koja ga ima od nedavno i morala sam ga isprepipati. Vrlo je sličan onim jeftinjacima kojih ima u Metrou, Kauflandu i sl. ali je meni u ruci ipak puno bolje 'sjeo'. Djeluje mi načinjen od kvalitetnije plastike.
    Meni je super što se onaj dio s parom može izvaditi i stvarno super očisti pregibe na slavinama, plijesan u tuš kabini, pećnice i sl. Jako mi to nedostaje kod ovog mog.

    I totalno mi je žao što smo baš prije mjesec dana sebi kupili jeftinjaka (za fakin' 300 kn, uopće nije jeftino) u Metrou, jer nam je isti takav prethodni krepao za mjesec dana. A nismo sačuvali garanciju.

  22. #22
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    @n@- di ga je kupila?

    napisala sam da mi je 837 Kn puno, a za štapni mikser sam voljna izdvojiti 500 Kn ...............sad si mislim da onda ovo i nije tak skupo..........pod uvjetom da je dobro kak opisuješ.

  23. #23
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Preko tv prodaje. Meni je djelovao fantastično i sigurna sam da bih, ako mi opet krepa ovaj iz Metroa, kupila taj zeleni. Meni osobno je super stvar to što se može odvojiti mali čistač, koji ti onda služi za parenje tuš kabina, pločica (fuga), pećnice i sl. To mi jako nedostaje kod ovog mog.
    Posljednje uređivanje od @n@ : 18.02.2011. at 23:34

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    a jel dobar za tepihe?
    meni za to najviše treba.

    i ovaj novi, dolaze lli svi nastavci s njim, ili se to još posebno kupuje?
    Na reklami vele da dolaze svi nastavci s njim.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    A ovi jeftiniji koje spominjete(kaufland, Metro)... preporučujete ili ne?

  26. #26
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo baš mi je majka rekla da je njena kolegica kupila taj novi zeleni čistač i nije zadovoljna, jer kaža da ostaje puno vode iza njega, treba sve iza prelaziti krpom. A majka mi ima stari, taj liniju prije, i jako je dobar...pa sad...
    Ako tko još kupi, obavezno javite...reklama kaže jedno, iskustva su nešto sasvim drugo, a svakako bih ga kupila, jer su mi svugdje u stanu pločice, to bi mi stvarno olakšalo.

  27. #27
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    evo kupila danas-otišla po njega jer mi se ne daje 40 kn za poštarinu i prezadovoljna.

    oprali laminate-treba na najslabijoj pari i nije ostalo puno vode, kao kad ručno perem, pločice, nisam prebrisavala, oprali tepihe. Mm očistio pećnicu, strašno nešto što je sve otopilo, rešetku. Sve u svemu, jako zadovoljna.

  28. #28
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    evo kupila danas-otišla po njega jer mi se ne daje 40 kn za poštarinu i prezadovoljna.
    Gdje imaju dućan? Sad sam se i ja zagrijala

  29. #29
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni je inače jako privlačna ideja čistača na paru, ali se uvijek pitam
    kako se nositi s dodatnom vlagom koju ti čistači stvaraju. I ovako imam
    problema s vlagom po zidovima, to onda baš i ne bi bilo za moj prostor?
    Je li netko razmišljao o tome?

  30. #30
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    u radničkoj 1a, i u garden mallu to je za zg.

    mi smo otvorili prozore, a malome nos procurio takda je multifunkcionalan -)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Pikana prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav je to čistač jel ima kakve dodatke?
    Ne, nema dodatke samo je za pod i tepih.

  32. #32
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    danas sam ga ugledala na reklami, ali muž neće niti čut , kaže da bi nam se laminat dignuo nakon trećeg puta.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Joj meni se tak sviđa izgleda mi tak multifunkcionalan ma da sam svjesna činjenice da je reklama jedna priča i da će napraviti sve sam da bi se prodalo. Ne znam kak funkcionira top shop sa reklamacijama tipa ak nije tako kak vele na reklami

  34. #34
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    evo kupila danas-otišla po njega jer mi se ne daje 40 kn za poštarinu i prezadovoljna.
    zove MM i pita jel imaju toga, da ne dolazimo bezveze jer nismo baš blizu... kažu mu da nisu sigurni, da to brzo ide poštom bla-bla-bla... očito imaju neku proviziju po telefonskoj prodaji. kak si ti išla, na blef ili si uspjela dobiti informaciju?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    upravo gledam reklamu, baš sve super izgleda naravno

    a ova krpa koja se dobije s tim, od mikrofibre, koliko to traje? nude još 3 krpe za kupiti dodatno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Sigurno ne traje dugo čim nude još tri da kupiš, ne znam samo koliko koštaju te tri dodatne krpe?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ja sam prije par godina otvorila temu prvog H2O čistača i još uvijek ga nisam kupila....nekako me frka zbog parketa, jer imamo tvornički lakiran. al kome treba samo taj mali nastavak za wc, pećnice i slično imate u elipsu nekoliko modela po jačini i prizvođaču. vidjela sam mislim u arena centru i cijena je +/- 300 kn

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ma meni se sviđa zbog tepiha bar mi dobro izgleda a i fora mi da se tepih čisti samo sa parom bez dodatnih kemikalija i još kad bi to bila istina

  39. #39
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa zašto misliš da nije istina? Moja teta čistilica pere naše tepihe običnim čistačem na paru i lijepo se očiste. Naravno, nakon usisavanja prašine.

  40. #40
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Totalno sam se sada nakon što sam pročitala sve što ste napisale navukla na ovaj čistač. Mislim da ću ga naručiti.
    Nego zanima me ima li tko iskustvo sa čišćenjem onih čupavih tepiha. Imam 2 ogromna u dnevnoj sobi i teško se održavaju pa se pitam može li ovaj čistač na njih ili ne. U svakom slučaju mislim da bez obzira na njih čistač će poslužiti za kuhinju,kupaonu i laminate. Zanima me da li onaj mali nastavak što se skine i koristi ručno isto ima kabal ili ne?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Ja isprobala i nisam bila zadovoljna (ja ga vratila).....nemam tepihe, ja ga se nisam usudila koristiti na laminatu. Što se tiče pločica, prozora, ogledala, fuga, i pećnice, te sličnih mjesta za onaj ručni dio...nije toliko loše..ali očekivala sam više....(mislim da za 300 kn mogu dobit podni takav a za cca 150 onaj ručni s mlaznicom ...tak da mi se ovo činilo previše za ono što nudi)..
    moje zamjerke...spremnik vode je zapravo relativno mali, iako sekunda dve trebaju da se napuni - tako da to i nije velika zamjerka..čisto meni se to ne sviđa..
    zamjerka je da je meni težak u ruci i da je samim time rukovanje teže.... i sami ručni dio..a i dok sam ga gurala po pločicama..nije baš klizio već sam ga pošteno gurala.....
    krpa se jako brzo namoči i zato treba rezervne jer ond apočne puno vode ostavljati.... pod je očistio solidno...ali ne toliko bolje od mojih prijašnjih metoda...a nije mi trebalo ni puno manje vremena jer treba to sve ipak sklopit itd. Prozore..tako tako.... nije loše ali kad se namoči krpica slijeva se hrpa vode pa sam ih sve morala prebrisati opet s papirom...tak da mi je opet isti posao kao prije...
    i tu sam na sličnom po uloženom vremenu i snazi...a to mi se čini neisplativom...

    prešla sam kupaonu s tim dijelom za prozore..nije baš dobro oprao kamenac i kapljice.... onda sam s mlaznicom prešla....to je ok za one skrivene dijelove tuš kada koje skupljaju svašta...ali osim za to druge svrhe ne vidim jer ostavi hrpu vode i otpuše tu prljavštinu...
    npr kad onako čisti wc kako to oni prikazuju tu hrpu vode i koje čega šprica okolo..meni se to i niej svidjelo...nekako mi je teško povjerovat da sve i uništi..a čak i ako nije tako...ostavi hrpu vlage i vode.. (logično znam..ali eto ja sam očekivala da ta para misteriozno nestane :D)
    sve u svemu ja nisam bila zadovoljna iako ne košta kao oni zepterovi i slični čistači ipak za 900 kn sam utrošila i dosta vremena i snage..a rezultati nisu bili toliko bolji (osim prozora..ali i njega sam morala osušiti - i nisu mi svi ispali jednako dobro)
    malo je i žica nepraktična....kako se ne uvlači nigdje stalno sam ju negdje navlačila a prekratka je za od sobe do sobe pa ju se treba prekapčati..bar sam ja morala.....
    i ja sam došla do toga da tih novaca nije vrijedan i poslala ga nazad...
    eh i za pećnicu se ne bi usudila jer ta mlaznica pušta silno puno vode

    a i kad se para stavi na najjače onda isto i podni pušta silno puno vode..

    to je moj dojam...vidim da je ljudima super...ali mene nije toliko oduševio.... da je bio npr 400 kn onda bi ga zadrzala..toliko mi vrijedi recimo....

    pozitivno je: zauzima ipak relativno malo mjesta, jako brzo se zagrije, ne čisti toliko loše....moze se reci i dobro , treba brisati tu vodu za njim - to nije nuzno tako lose ali mene je smetalo...

    meni je smetala ta tezina u ruci, ostavljanje vode, i to sto moram brisat vodu za njim....i mlaznica i ti dodaci za ono sto sam ih ja mislila koristiti i nisu bas bili korisni....malo previse vode pusti
    Posljednje uređivanje od Blondina : 24.02.2011. at 01:59

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    29

    Početno

    sad vidim da sam napisal akobasicu od posta i po nekoliko puta ponovila isto..al valjda mi je vrijeme za spavanje

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    uuuuuu Blondina jesi nas zašamarala
    nekako mi se i činilo da je sve slično ovome kako si napisala
    tamo sva ova otpuhana i ovlažena nečistoća misteriozno nestaje jednim potezom

  44. #44
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Mislim da je stvar u tome što netko zapravo očekuje... ja recimo očekujem to curenje vode i puno pare i ne očekujem da će se sve tako lako očistiti, ipak oni to sve malo uljepšaju ali vjerujem da će mi biti lakše nego na uobičajen način. Mislim, nijedan aparat nije savršen, jer da je tako gdje bi nam kraj bio. Još ću malo razmisliti, čisto radi financija, ali mislim da ću ga kupiti pa kud puklo.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Ne znam, ja sam sa svojim zadovoljna, baš imam onako osjećaj čiste kuće kad
    prođem s njim podove, još kad ukapam par kapi eteričnog ulja pa sve zamiriši...
    Inače imam klasičan jasen parket i koristim ga preko godinu dana svakotjedno,
    nikakvih promjena nema jer kad se stavi na min dotok pare krpa ostaje gotovo suha

  46. #46
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Isto nikak da ga kupim, samo zbog svojih parketa jer znam da ću teško odoljeti, a da ne produžim po njima

    Imam trenutno ručni za cca 200,00kn, i zadovoljna sam sa pranjem prozora i s l( jer tu gdje djeca vise, mrljaju sa prsitćima sljepljenim od voća ili sl. treba prvo sa spužvicom ribati staklo itd,) sa ovim samo prođem, malo ubrusa i ne moram se ubijati i trljati i mučiti, baš onak fino elegantno kao na reklami .

    I probala sam čistiti stolice i taj neki tapecirani namještaj, isto me oslobađa tog trljanja i ribanja.

    Pa npr. čistila sam i dezinficirala madrace, za tepihe da ne govorim koji je osjećaj da to sa vrućom parom ubiješ ako nešto unutra ima, a ako olakšava i čišćenje mrlja, meni je to super.

    Ali sve mi je to teško sa tim malim ručnim, zato pikiram nešto veće
    jer dosta mi je tog ribanja pločica klečući i trljajući, meni je svaka takva elegantna zamjena dobro došla pa makar morala malo i pobrisati za njim.

  47. #47
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Studena ako tako nastaviš hvaliti kupit ću i čistiti parkete, a ako se odvoje nadrljala si

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    E da još hvale, original krpe su peri deri normalno
    oprane u mašini puuuno puta

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ima li netko iskustva s ovim?
    Dirt Devil parni čistač

  50. #50
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da li to stvarno dobro očisti pećnicu? Da li je teško držati prosječnoj nejakoj ženskici Da li je problem ako je pećnica ugradbena pa voda curi pod kuhinju pa moram i onaj cokl micati i čistiti ispod? Da li se može parom prijeći preko grijača pećnice? Hoće li se napokon prestati dimiti svaki put kad upalim gril program? Već nakon minute moram prozore otvarati

    Čisti fleke na tepihu? I dječje? Kompletan meni + odvikavanje od pelena?

    Da li mogu i oni manji, ručni očistiti tepih? Uperim paru na problematično mjesto? Pretpostavljam da će dobro navlažiti i razgraditi fleku pa samo treba pobrisati suhom krpom ili?

    Meni su tepih i pećnica jako problematični za čišćenje. Ne želim koristiti otrovna sredstva zbog djece, a ubi me više soda. + na grijače pećnice ne smijem ništa nanositi niti sodu niti kemiju.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •