Stranica 12 od 14 PrviPrvi ... 21011121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 652

Tema: Ja sam uvijek za dojenje ali...

  1. #551
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje je što u obranu adaptiranog ustaju oni koji rade u toj industriji. Njihova objektivnost je stvarno neupitna.


    gdje to, ovdje na forumu?

  2. #552
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    postoji i treća vrsta ljudi. to je ona koja svakom ima nešto za reći, dijeliti packe, pametovat i zna ama baš sve na ovom svijetu - tko koliko radi, gdje radi, koliko je tko na bolovanju, brljbrlj...
    ...i tko bi što trebao raditi, misliti, pisati... Tko bi smio uopće nešto i reći, tko ne bi...

    dutka_lutka, kakve veze tvoj post ima s naslovom teksta "Posišite ovo?" I sadržajem istog?

  3. #553
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    a mene zanima broj uzorak osoba na kojima je rađeno istraživanje...nije isto ako je
    jedno od 100, jedno 1000 ili jedno 10000 djece....tri puta više mi ne znači apsolutno ništa...

  4. #554
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Ne znam zašto bi si predbacivala, ako nije imala drugog izbora.

    A možda je ti podaci ponukaju da se potrudi naći neku mamu, svoju sestru, prijateljicu, zašto ne i forumašicu, koja ima višak mlijeka, koji bi inače zamrznula i nakraju možda, nažalost, morala i baciti.

    Ako su razlog nedojenju bili zdravstveni problemi, takva mama može, na temelju podastrtih podataka, donijeti i odluku da krene u relaktaciju.

    Ili, sjećam se da je jedna forumašica pisala da je imala apsces, pa je zbog velikih bolova odustala od dojenja. Sad mi pada na pamet da je to vjerojatno bilo samo na jednoj dojci, tako da je postojala mogućnost da doji samo na drugu dojku. Ako to želi, naravno.

    Čini mi se da će se žene, poznavajući rizike adaptiranog, možda lakše odlučiti na odvajanje malo više svog vremena i truda, da bi se dojenje ipak uspostavilo, ako je moguće.

    Imam jednu knjigu američkih autorica, "Što očekivati prve godine". Knjiga je vrlo informativna, dosta piše i o raznim dječjim bolestima, ali dojenje i nedojenje se spominju kao gotovo jednakovrijedne alternative. :zbunjeni: (Iako se navodi da majke mogu dojiti i svoju usvojenu djecu.)

  5. #555
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Odgovarala sam jennifer_gentle.

  6. #556
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto bi si predbacivala, ako nije imala drugog izbora.

    A možda je ti podaci ponukaju da se potrudi naći neku mamu, svoju sestru, prijateljicu, zašto ne i forumašicu, koja ima višak mlijeka, koji bi inače zamrznula i nakraju možda, nažalost, morala i baciti.
    Sad bi se neka mama koje ne može dojiti još trebala gristi jer nije tražila zamjensku dojilju
    (na koliko?-cca godinu dana?) nego posegnula za ad?
    Sve ljepše od ljepšeg. doduše, ovo ide čisto
    dutka lutku, ne udrugu.

  7. #557
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku

    Imam jednu knjigu američkih autorica, "Što očekivati prve godine". Knjiga je vrlo informativna, dosta piše i o raznim dječjim bolestima, ali dojenje i nedojenje se spominju kao gotovo jednakovrijedne alternative. :zbunjeni: (Iako se navodi da majke mogu dojiti i svoju usvojenu djecu.)
    Imam i ja tu knjigu. Navode se dobrobiti dojenje, kao i dobrobiti Ad-a (mama može izaći, ukućani mogu sudjelovati u hranjenju itd.). To što sam to pročitala nije niti malo utjecalo na moju odluku da ipak dojim (dok se neke druge stvari umiješale).

  8. #558
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sad bi se neka mama koje ne može dojiti još trebala gristi jer nije tražila zamjensku dojilju
    (na koliko?-cca godinu dana?) nego posegnula za ad?
    To si ti rekla. Što ti pada na pamet?

    Ne bi se ta mama trebala gristi, nego, ako želi, potražiti mamu s viškom mlijeka.
    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ljepše od ljepšeg. doduše, ovo ide čisto
    dutka lutku, ne udrugu.
    Sramota, na kojoj je ovo razini.

  9. #559
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja tu knjigu. Navode se dobrobiti dojenje, kao i dobrobiti Ad-a (mama može izaći, ukućani mogu sudjelovati u hranjenju itd.). To što sam to pročitala nije niti malo utjecalo na moju odluku da ipak dojim (dok se neke druge stvari umiješale).
    Ok. Eto, tamo ni riječi o rizicima prehrane adaptiranim, nego neozbiljno čavrljanje: "mama može izaći" i sl.
    Meni je to jako neozbiljno, da se spominje sudjelovanje ukućana u hranjenju, a ne može se reći da je to za dijete neka velika dobrobit, dok se ne spominju zdravstveni rizici formule. Dakle, ne pruža se prava informacija.

    Ako bi adaptirano bilo isto što i majčino mlijeko, tek tada bi imalo smisla razmatrati ove opcije s izlascima itd. Ustvari, to su lažne prednosti adaptiranog. Izaći se može, i netko drugi nahraniti bebu može i izdojenim majčinim mlijekom.

  10. #560
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    To si ti rekla. Što ti pada na pamet?

    Ne bi se ta mama trebala gristi, nego, ako želi, potražiti mamu s viškom mlijeka.
    A na to bi je mogao "ponukati" taj članak? Eto još jedne koristi od njega. Ma zapravo bi ga
    trebalo poslati svim novinama, vidim da koristi od njega samo rastu.

  11. #561
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. Eto, tamo ni riječi o rizicima prehrane adaptiranim, nego neozbiljno čavrljanje: "mama može izaći" i sl.
    Meni je to jako neozbiljno, da se spominje sudjelovanje ukućana u hranjenju, a ne može se reći da je to za dijete neka velika dobrobit, dok se ne spominju zdravstveni rizici formule. Dakle, ne pruža se prava informacija.

    Ako bi adaptirano bilo isto što i majčino mlijeko, tek tada bi imalo smisla razmatrati ove opcije s izlascima itd. Ustvari, to su lažne prednosti adaptiranog. Izaći se može, i netko drugi nahraniti bebu može i izdojenim majčinim mlijekom.
    Vidiš, i ja imam tu knjigu, vrlo je kvalitetno napisana, objektivno i bez patetičnih i neprovjerenih "istraživanja".
    I bez naslova poglavlja "Posišite ovo!"

  12. #562
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Dutka, kužim tvoju namjeru.. no način ti je loš. Taman kad su se strasti krenule smirivati, ti si ih uspješno ponovo uskomešala.

  13. #563
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. Eto, tamo ni riječi o rizicima prehrane adaptiranim, nego neozbiljno čavrljanje: "mama može izaći" i sl.
    Meni je to jako neozbiljno, da se spominje sudjelovanje ukućana u hranjenju, a ne može se reći da je to za dijete neka velika dobrobit, dok se ne spominju zdravstveni rizici formule. Dakle, ne pruža se prava informacija.

    Ako bi adaptirano bilo isto što i majčino mlijeko, tek tada bi imalo smisla razmatrati ove opcije s izlascima itd. Ustvari, to su lažne prednosti adaptiranog. Izaći se može, i netko drugi nahraniti bebu može i izdojenim majčinim mlijekom.

    Uzmi u obzir da je to knjiga napisana prije cca 30 godina. Ja jesam.

  14. #564
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nadam se da ću dojiti što duže. ali ne zato što mi je roda to rekla, već jednostavno zato što smatram prirodnim i dobrim da majka doji. ali, budući da ću roditi bilzance, apsolutno sam svjesna da će mi vjerojatno trebati i nadohrana. i ne pada mi na pamet da se grizem zbog toga ili da okolo tražim frendice da se izdoje lol
    mene je majka dojila samo mjesec ipo dana, ni dana u životu u bolnici nisam bila (kuc, kuc, kuc) i ne smatram da mi je život ičim ugrozila odustajanjem nakon mjesec ipo. mm je njegova majka dojila 2 ipo godine, i ne vidim neku njegovu zdravstvenu nadmoć nadamnom.

    mislim da je dojenje ili nedojenje intimna stvar žene i ne volim ovakvu agresivnu propagandu tipa dutke i još nekoliko forumašica koja me može samo odbiti umjesto zainteresirati za dojenje.
    poštujem odluku rode da se ne piše o ad, o njemu ću se raspitivati na drugim forumima. ne poštujem nabijanje osjećaja krivnje svakoj majci koja ne može ili ne želi dojiti svoje dijete, jer su to intimne odluke žena u koje se ne treba miješati osim ako niste zamoljene da pružite eventualnu pomoć ili podršku pri dojenju.

  15. #565
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je dojenje ili nedojenje intimna stvar žene i ne volim ovakvu agresivnu propagandu tipa dutke i još nekoliko forumašica koja me može samo odbiti umjesto zainteresirati za dojenje.
    Potpuno se slažem.

  16. #566
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Potpis na Pinky.

  17. #567
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ali, budući da ću roditi bilzance, apsolutno sam svjesna da će mi vjerojatno trebati i nadohrana. i ne pada mi na pamet da se grizem zbog toga ili da okolo tražim frendice da se izdoje lol
    Dojila 2 djece, apsolutno nikakav problem, cicama isto dal jede jedno ili dvoje djece...
    Topli savjet da apriori ne razmisljas na ovaj nacin jer nema znanstvene ni ikakve druge utemeljenosti misliti da neces imati dovoljno mlijeka...

  18. #568
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Potpis na pinky.

  19. #569
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Dutka, kužim tvoju namjeru.. no način ti je loš. Taman kad su se strasti krenule smirivati, ti si ih uspješno ponovo uskomešala.
    anchie, hvala ti na mišljenju. Inače te izuzetno cijenim. No, mislim da ničije osobno mišljenje mene ne obvezuje u smislu određivanja načina mog pisanja.

    Ako sam bilo kada iznijela neku netočnu tvrdnju, molim da me se upozori na to. Isto tako, ako sam bilo čime prekršila pravila ovog foruma, molim da me se na to upozori. U suprotnom, očekujem da mogu slobodno pisati ono što mislim i navoditi činjenice.

    Isto tako, očekujem da se SANKCIONIRAJU oni koji najgrublje krše kulturu komunikacije govoreći neistomišljenicima, npr. forumašu Davoru, grubim tonom da je bolje da šuti, a ista formulacija upućena je od strane iste osobe i administratorici ovog foruma.

  20. #570
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Dojila 2 djece, apsolutno nikakav problem, cicama isto dal jede jedno ili dvoje djece...
    Topli savjet da apriori ne razmisljas na ovaj nacin jer nema znanstvene ni ikakve druge utemeljenosti misliti da neces imati dovoljno mlijeka...
    hvala!! ma spremam se ja sve u 16 da moj tandemčić dojim što je duže moguće, samo sam htjela reći - ako mi i ne uspije, neću se gristi. dat ću sve od sebe, pa koliko ide, ide.

  21. #571
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam tek sad pročitala ovaj tekst na portalu o kojem je počela rasprava.
    Je li to što je napisano istina ili ne, nemam pojma, ali je način na koji je tekst pisan bezveze! Zapravo, dio članka je ok, dio
    Inače, taj tekst baš i ne može utjecati na moju odluku da dojim. Što vam to znači da bi vas tekst prije odbio od dojenja nego zainteresirao?! Kao, vidi rode koji tekst su stavili, e ja sad baš neću dojiti?!
    Slažem se da ne treba posebno naglašavati prednosti dojenja, nego prije rizike prehrane adaptiranim, ali stvar je u načinu. Oni naslovi ubijanje beba i slično mi nisu baš sjeli.
    A ako kojim slučajem ne bih mogla/smjela dojiti, priznajem da bih se prije odlučila za ad nego za mlijeko druge dojilje.
    I naravno, prihvatila rizike koje takva prehrana nosi, a ne uvjeravala druge da je to isto ko i majčino mlijeko
    !

  22. #572
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    anchie, hvala ti na mišljenju. Inače te izuzetno cijenim. No, mislim da ničije osobno mišljenje mene ne obvezuje u smislu određivanja načina mog pisanja.

    Ako sam bilo kada iznijela neku netočnu tvrdnju, molim da me se upozori na to. Isto tako, ako sam bilo čime prekršila pravila ovog foruma, molim da me se na to upozori. U suprotnom, očekujem da mogu slobodno pisati ono što mislim i navoditi činjenice.

    Isto tako, očekujem da se SANKCIONIRAJU oni koji najgrublje krše kulturu komunikacije govoreći neistomišljenicima, npr. forumašu Davoru, grubim tonom da je bolje da šuti, a ista formulacija upućena je od strane iste osobe i administratorici ovog foruma.
    dutka, ponekad je agresivan nastup puno gori od napisane riječi šuti.

  23. #573
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    hvala!! ma spremam se ja sve u 16 da moj tandemčić dojim što je duže moguće, samo sam htjela reći - ako mi i ne uspije, neću se gristi. dat ću sve od sebe, pa koliko ide, ide.
    Naravno da se neces gristi ako ne uspijes, ali vidjet ces da ces uspjeti... ako ista pocne zapinjati ti zovi sos i po potrebi dodji u savjetovaliste za dojenje u rodu...

    Pokusaj si svakako osigurati pomoc u pranju (i peglanju) robice, nosenju bebica i kuhanju, a da se ti mozes koncentirirati samo na sebe, odmor i dojenje i sigurno ces uspjeti

    Drzim fige!!

  24. #574

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    malo pratim ovo sve napisala sam jedan post na samom početku i mogu samo dadati da potpuno od riječi do riječi potpisujem Pinky

  25. #575
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Što vam to znači da bi vas tekst prije odbio od dojenja nego zainteresirao?! Kao, vidi rode koji tekst su stavili, e ja sad baš neću dojiti?!
    Da sam, kao trudnica, naišla na takav članak, ne bih dalje čitala o prednostima dojenja na portalu, već bih tražila info dalje. Ne bih vjerovala niti drugim objavljenim člancima pa ne bih tako samu sebe uskratila za cijeli niz korisnih i poučnih savjeta. Eto zašto. To nije odustajanje od dojenja zbog inata, već gubitak na korisnim info radi kojih vjerovatno ne bih znala da je ok da mi dijete doji cijeli dan i da to ne znači da mi je mlijeko slabo, već njoj tako paše.

    I dok sam čitala i pripremala se za dojenje drugog djeteta, "čuvala" sam se takvih članaka jer moj racio ne funkcionira na toj razini i jako mi je bitno da dobijem objektivne i znanstveno utemeljene informacije. Kad to kažem, mislim na statistiku jer ju znam čitati i jasno mi je da 5x nečeg ne znači ništa dok se ne da info o broju uzorka, jasni postoci itd.

  26. #576
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Što vam to znači da bi vas tekst prije odbio od dojenja nego zainteresirao?! Kao, vidi rode koji tekst su stavili, e ja sad baš neću dojiti?!
    [/U]!
    vjeruj mi da većina ljudi u rl u mom životnom okruženju, na žalost, ima jako loše mišljenje o rodama (mlade majke pogotovo). ne vjerujem da je to zbog propagiranja dojenja, već zbog NAČINA propagiranja dojenja, i to mi je puno žena reklo. ima tu još nekih zamjerki žena u mome okruženju na rode, ali agresivan stav je glavni razlog. i vjerujem da bi one reagirale na način kojeg si opisala, koliko god to tebi čudno zvučalo.

    i koliko god im ja pokušala objasniti koju ulogu su rode odigrale u mom životu, kao žene koja se bori sa neplodnosti, nema šanse da me slušaju.
    kad kažem da ću koristiti platnene pelene, gledaju me ko freaka. da ću dojiti blizance - opet freak (plus ono klasično - da, da, SAD tako govoriš, čut ćemo te mi kad rodiš...)

    i to je naša realnost. ne znam kako je u zagrebu, u dalmaciji je tako.

  27. #577
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Imate pravo, ne razmišljamo svi jednako! A valjda bi to nekog i odbilo onda. Ali stvarno, teško mi je to razumijeti!
    Istina, i ja vidim da Roda ima ne baš dobar imidž u javnosti što mi je stvarno žao jer su im ciljevi fenomenalni.
    Očito je stvar u načinu i pristupu, jer se dio onog teksta (kad smo se već njega uhvatili, jelte!) može svesti pod agresivan marketing!
    Posljednje uređivanje od Ivanna : 23.02.2011. at 15:05

  28. #578
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Iskreno, bas me zanima ovo sto si napisala...

    Mislim da je roda "agresivna" jedino u zastiti koda (koji zabranjuje reklamiranje AD). Iskreno, i meni nekad davno je bilo smjesno kako je roda "skocila" na praksu HP-a da uz telegram salje dudice i bocice, ali upoznavanjem s materijom i nakon sto sam postala mama, namucila se s uspostavom dojenja, naslusala se losih savjeta sto u bolnici sto od patronaze sam shvatila zasto tu treba biti "agresivan" i ustrajati.

    Proizvodjaci AD su u glave usadili ljudima da je to skoro isto kao majcino mlijeko a puno lakse za primjenu i rezultira sretnim bebama koje puno spavaju, ne bljucaju (antirefluksivne itd formule). Moj muz nakon naseg teskog iskustva ima misljenje da ne doje zene kojima se neda i ne zele, sto mislim da nije istina. Vecina zena ne doji jer im je okolina, (nazalost najcesce obitelj, ali i posredno i proizvodjaci AD) podmetnula nogu i cesto nehotice sabotirala njihovo dojenje, umjesto da ih je potapsala po ramenu i dala potporu. Koliko puta smo samo culi neka se majka "ne muci" s tim dojenjem nego nek da bocicu. Ja na zalost dosta puta.

    A roda, zalosno mi je ako to netko ne vidi daje njeznu i majcinsku potporu svim mamama koje doje ili zele dojiti, pomazu im nesebicno u tim pokusajima, bodre da ne odustanu pri problemima i da govore jasno da je dojenje bebe ljudima (sisavcima) skroz normalno i svojstveno i tako treba ostati.
    Napada se kultura bocice koja negira nasu prirodu.

  29. #579
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jako lijep post smedja.

    meni je žalosno kad su ljudi isključivi, kao ovi o kojima sam pisala.
    a i stav - vidit ćemo te kad rodiš, kako ćeš onda pričat - je jako negativan stav sa kojim se susrećem stalno. a budući da sam tvrdoglava ko konj, te priče me mogu samo natrati da još više zagrizem u ono što sam zacrtala i ne puštam

  30. #580
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Meni je žalosno što netko ne vidi koliko je agresivno, pretjerano i zastrašivački "posiši to", tj. sasvim je različito od gore navedenog pristupa nježne i majčinske potpore.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.02.2011. at 15:25

  31. #581
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Pinky imas srece sto si tvrdoglava, i ja sam bila ista.. pa sam uspjela u dojenju, ali da nisam ja ja, sa strucnim savjetima koje sam dobivala sigurno ne bi uspjela. Spasilo me kad sam se negdje 10. dan djetetovog zivota konacno odvazila nazvati sos telefon... mislila sam da je to sramota... zvati i pitati za pomoc... dobila sam njezne rijeci utjehe i potpore i puno strucnog znanja...

  32. #582
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    a i stav - vidit ćemo te kad rodiš, kako ćeš onda pričat - je jako negativan stav sa kojim se susrećem stalno. a budući da sam tvrdoglava ko konj, te priče me mogu samo natrati da još više zagrizem u ono što sam zacrtala i ne puštam
    Potpisujem!

    smedja, ja se potpuno slažem s tobom. Meni su Rodini tekstovi o dojenju bili sveto pismo u trudnoći i nakon poroda. Isprintala sam ih i štrebala! I to je ono što je meni pomoglo da dojim skoro 2 i pol god. Ni sestre u rodilištu ni patronažna ni pedijatar ni okolina. Samo Roda, potpora dojenju kakvu svaka trudnica i mlada mama trebaju.

    Ali da ih prati takav imidž, istina je nažalost. Naslov ubijanje beba baš i nije nježan.

  33. #583
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da sam, kao trudnica, naišla na takav članak, ne bih dalje čitala o prednostima dojenja na portalu, već bih tražila info dalje. Ne bih vjerovala niti drugim objavljenim člancima pa ne bih tako samu sebe uskratila za cijeli niz korisnih i poučnih savjeta. Eto zašto.
    Upravo tako. Taj članak ruši vjerodostojnost drugih, korisnih informacija.

  34. #584
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je žalosno što netko ne vidi koliko je agresivno, pretjerano i zastrašivački "posiši to", tj. sasvim je različito od gore navedenog pristupa nježne i majčinske potpore.
    X

    Ali, sve ostalo što se čini po pitanju dojenja mi je za svaku pohvalu.
    I ona moja, naša , skripta je uglavnom s Rodinih stranica.

    Meni je filtriranje informacija s interneta sasvim normalni dio pretraživanja. I često me upravo senzacionalizam odbija od nekih portala pa preskočim i dijelove koji su možda kvalitetni(ji). Što bi bilo šteta kad se radi o Rodinim tekstovima o dojenju (zahvaljujući kojima sam npr. uspješno dojila tijekom cijele trudnoće, a tu sam prvi put pročitala da je to moguće, dozvoljeno, neštetno...).



    O.T. Pinky, ma sve ćeš ti moći, i tandemašiti, i platnenopelenašiti... Ako zapne, ja sam samo 100-tinjak km od tebe, zovi samo zovi...

  35. #585
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Taj članak ruši vjerodostojnost drugih, korisnih informacija.
    x jer se tu događa ono odlijepljivanje "o čemu ovi". I nije to jedini članak, znamo koji drugi je takav i istu reakciju izaziva. Nema ih puno, ali su "moćni", a ne vjerujem u to da žene treba zastrašiti, kao malu djecu, da bi mogle ispravno odlučiti ili bile osviještene o rizicima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.02.2011. at 15:47

  36. #586
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ma da, stalno se ponavljamo, mi ne-volonteri

  37. #587
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Koji drugi tekst je takav?

    Edit; ahaaa sad sam se sjetila da je netko spominjao...carski? Ni to nisam čitala. Morat ću.
    Posljednje uređivanje od Ivanna : 23.02.2011. at 15:55

  38. #588
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, stalno se ponavljamo, mi ne-volonteri
    Kakvi ne-volonteri, pa mi volontiramo u forumskim rasprodajama, to je najtezi oblik volontiranja.

  39. #589
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Koji drugi tekst je takav?
    Onaj o carskom rezu.

  40. #590
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa Vidi poruku
    ti tako odeš i na british journal i tražiš reference?
    kad čitaš knjige isto tako? pišeš autoru ako te grebe to što piše?
    hoćeš li sad za svaki budući članak o nedostacima adaptiranog tako gorljivo skakati? ma daj...

    vjerodostojan ili ne na portalu je i stajaće jer mi znamo da je dobar i vjerodostojan, da pogađa bit industrije koja je nemilosrdna po pitanju dobivanja svake lipe ili dolara od nedojenja. od toga žive. od toga se bogate. ko se bogati na dojenju?

    roda je članica ibfana i štiti dojenje na različite načine.
    guglajte ibfan i vidite čime se bave. mlaćenjem prazne slame i iznošenjem netočnih informacija? ne bih rekla. pogledajte što radi industrija.
    pa je li na kraju vjerodostojan ili ne? ili je vjerodostojan jer VI kažete da je vjerodostojan?

    i ton je baš fin, srećom nije upotrjebljena riječ koja počinje na s. da se ne bi kogod uvrijedio lol

    pa se mi ovdje nešto čudimo negativnom imidžu roda u javnosti...

  41. #591
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pinky, Mamiti je taj članak kao vjerska dogma. To je tako i jao onome tko se usudi propitkivati,

  42. #592
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da ne dozvoljavamo (vaše kontinuirano) propitkivanje, ova tema ne bi postojala

  43. #593
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    i niti bi postojao na forumu itko od vas koji propitkuju sorry, morala sam se nadovezati na ovo "jao onome tko se usudi" ..

  44. #594
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pinky, Mamiti je taj članak kao vjerska dogma. To je tako i jao onome tko se usudi propitkivati,
    ovo je stvarno ružno

  45. #595
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je stvarno ružno
    zašto je to tako ružno?

    zašto ja i dalje nisam dobila odgovor na svoje pitanje i zašto barem jednom rode ne popuste i svate da možda nisu u pravu i da im ovakav marketing ne služi za dobru reklamu nego lošu?

    i ponovo pitam "Tko je na ovom topicu ijednom riječju rekao nešto protiv dojenja, potpore i ostalom što udruga radi za promicanje dojenja?" jedino pitanje je zadnjih pet stranica opravdanost onakvog članka...htjele vi to ili ne eto ja sam na takvo nešto naletila na vašem portalu nigdje drugdje i nije da me nije pogodio i zgrozio i da se nisam zamislila....a zar mi takvo nešto treba? da sam to pročitala na monitoru, indexu, 24 sata...samo bi se nasmijala i okrenula, ali je u moj glavi težinu dobio jer sam ga pročitala na rodinom forumu...i sad ja nisam jedna od onih koje se eto dvoumila oko dojenja ili ne, zbog kojih je tekst "navodno" na portalu. meni je dojenje bilo normalno ne nametnuto od ikog, i nijedna formula, patronažna ili pedijatrica ne bi ga mogla dovesti u pitanje.

    i opet mi nije jasno, reći da je rizik 5 puta veći, pet puta veći od čega? pa ja trenutno imam 5o puta veće šanse da će mi se avion zaletiti u zgradu i ubiti i mene i muža i dijete, nego da će moje djete hranjeno AD dobiti išta od navedenog u tom tekstu....RAZMISLITE O TOM....

  46. #596
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    i još jedna stvar zašto vam je toliko teško priznati da se eto i ta prokleta industrija AD trudi napraviti što kvalitetniji i bolji proizvod, eto ja baš sad imam potrebu vjerovati u to, i da ulažu novce u kontrolu kvalitete i ispravnost tog proizvoda i smanjiti sve moguće rizike na minimum. A ne daj bože da kažem da istražuju i rade na tome da bude što sličnije MM...

    i ako uporno tvrdite da je članak vjerodostojan, onda se potrudite nači znanstvene dokaze, naći rezultate istraživanja, napisati koliko je majki i djece ispitano (praćeno) i ako vam nije problem to sve prevesti na hrvatski, a ne ovako razbacivati se linkovima na forumu, koje samo rijetki razumiju, ja eto ne, jer mi toliko stručni engleski baš nije jača strana...

  47. #597
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je stvarno ružno
    To je ružno? Mamitini postovi su sve jedan ljepši od drugoga. Dođe mi da si ih u zbirku najljepših citata skupim.

  48. #598
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedna stvar zašto vam je toliko teško priznati da se eto i ta prokleta industrija AD trudi napraviti što kvalitetniji i bolji proizvod, eto ja baš sad imam potrebu vjerovati u to, i da ulažu novce u kontrolu kvalitete i ispravnost tog proizvoda i smanjiti sve moguće rizike na minimum. A ne daj bože da kažem da istražuju i rade na tome da bude što sličnije MM...
    Ovo razmisljanje je stetno, a usudila bi se reci i skroz pogresno.
    Majke, AD NIKAD!!! ni za 10000 godina nece biti dovoljno slican majcinom mlijeku da bi se uopce mogao usporedjivati.
    AD se trudi zaraditi sto vise novca, prodati sto vise svog proizvoda. A vi koji to ne vidite i gurate glavu u pjesak mi ni malo niste jasni, kata ti pogotovo. Govoris u afektu ali je jako lose sto pises. Bila si uvjerena da je tvoje mlijeko nesto neprikosnoveno za hraniti svoje dijete, ali sad kad nisi uspjela, sad ces drugim zenama "ogaditi" dojenje i propagirati AD, zato jer nisi imala izbora, pa se uvjeravas da cijela industrija AD radi formulu bas po cijem mlijeku? Susjedinom? Mom? Tvom?
    Mlijeko svake mame je JEDINSTVENO i stvoreno upravo za dijete koje je rodila.

    Zalosno na sto se svela ova rasprava. Tuzna sam i razocarana svima vama.

    Ne vidim zasto bi roda trosila resurse na prevodjenje dokaza da bi ti bila zadovoljna, a ovako ruzno pljujes i ogorceno napadas rodu i urednike... Zasto bi itko tebi ista trebao dokazivati?? Ocito si stvorila svoje misljenje, njega si gore i napisala, ja smatram da je sokantno krivo, ali nije mi vise stalo sto ti ili neki slicni tebi mislite.

  49. #599
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo razmisljanje je stetno, a usudila bi se reci i skroz pogresno.
    Majke, AD NIKAD!!! ni za 10000 godina nece biti dovoljno slican majcinom mlijeku da bi se uopce mogao usporedjivati.
    AD se trudi zaraditi sto vise novca, prodati sto vise svog proizvoda. A vi koji to ne vidite i gurate glavu u pjesak mi ni malo niste jasni, kata ti pogotovo. Govoris u afektu ali je jako lose sto pises. Bila si uvjerena da je tvoje mlijeko nesto neprikosnoveno za hraniti svoje dijete, ali sad kad nisi uspjela, sad ces drugim zenama "ogaditi" dojenje i propagirati AD, zato jer nisi imala izbora, pa se uvjeravas da cijela industrija AD radi formulu bas po cijem mlijeku? Susjedinom? Mom? Tvom?
    Mlijeko svake mame je JEDINSTVENO i stvoreno upravo za dijete koje je rodila.

    Zalosno na sto se svela ova rasprava. Tuzna sam i razocarana svima vama.

    Ne vidim zasto bi roda trosila resurse na prevodjenje dokaza da bi ti bila zadovoljna, a ovako ruzno pljujes i ogorceno napadas rodu i urednike... Zasto bi itko tebi ista trebao dokazivati?? Ocito si stvorila svoje misljenje, njega si gore i napisala, ja smatram da je sokantno krivo, ali nije mi vise stalo sto ti ili neki slicni tebi mislite.
    e pa ja jesam uspjela, ja sam bez potpore ikog dojila, a ti da se nađeš u sličnoj situaciji kao i ja, na isti bi način razmišljala, i tebe bi isto taj članak zabolio i povrijedio, ma koliko ti sad u ovom trenutku mislila drugačije.
    ja ničim ne osporavam činjenicu da je MM najbolji izbor i prisni odnos majke i djeteta nešto predivno, ali vi uporno tvrdite da je eto AD ravno zlu, i eto OK je ako baš nemaš drugog izbora pa onda je opravdano trovati svoje dijete. zašto to samo par osoba vidi na taj način?

    i uporno mi eto govorite, da si ne namećem osjećaj krivnje i da ja nisam imala drugog izbora pa je to opravdano, a s druge strane se trudite na tisuću naćina opravdati "POPUŠITE OVO"...

    i zašto misliš da industrija AD ne radi na usavršavanju formule? zato što to tako kažu Rode.
    zašto bi bilo koje istraživanje koje kaže da je AD dobro, automatski bilo reklama? jer sigurno iza njega stoji industrija.

  50. #600
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Zato jer sam osobno veliki protivnik konzumerizma i velikih korporacija, za koje sve cesce uvidjam da djeluju necasno i primarni cilj im je profit. Napisala sam svoje misljenje, a ne rodino misljenje.

    Jos jednom ponavljam, imam dojam da se roda "bori" protiv tih velikih korporacija koje proizvode i reklamiraju AD, dude i flasice iz razloga sto su u ovom podrucju djelovanja izrazito naklonjene prirodnom, kao i u pitanju poroda, a u pitanju MPO su na strani buducih roditelja koji se bore s bolesti neplodnosti i podupiraci njihovog prava na roditeljstvo.
    Dozvoljavam rodi da u svakom segmentu izabere svoj stav, meni je prihvatljiv rodin stav, a kome nije neka se obrati na neko drugo mjesto... to je moje misljenje...
    Posljednje uređivanje od smedja : 24.02.2011. at 08:11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •