Stranica 4 od 14 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 652

Tema: Ja sam uvijek za dojenje ali...

  1. #151
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    O da, to sam ja vidjela prije 3 mj na SD. Moja cimerica nije dojila (necu sad pisati razloge, njena stvar), i svaki put bi dosla sestra odnijela bebu jednim putem, a mama je morala ici drugim putem, i onda bi se srele u sobi za bebe. Trazila je da je hrani u sobi na babinjacama, ali nisu dali, cula sam kako je sestra rekla da je to zabranjeno radi "loseg utjecaja na mame koje doje". Stvarno zalosno, a ne smijesno. I to dozivis u rodilistu koje je prijatelj djece. Trebali bi imati titulu: prijatelj samo dojene djece, nedojeni nisu dobrodosli.
    Pa, ja sam to doživjela, u rooming inu Sv. Duha. Tj. - taj rooming in nije za majke koje ne doje već u rodilištu (rijetke su) - tj. tada je beba u sobi za bebe i tamo ju se mora hraniti, ne smije se u sobi di se rooma, ispred mama koje doje. Tj. moraš ići u sobu s bebama, navlačit zelene papučice i pregačicu i napravit taj "užas" - nahranit dijete preko bočice. Puno toga se ne doživi na Rodi, pa o tome je i cijeli ovaj topic, više-manje .

    Svijet je koji put smiješno mjesto, a politike dožive neočekivanu implementaciju, ali sve je to rok and rol i OK.
    jeste pisale unicefu o ovom?

    novi bfhi program, za razliku od proslog koji majke koje ne doje uopce nije zarezivao, propisuje od svake bolnice da osiguraju edukaciju o pripremi hrane i mjesto za pripremu hrane za svoje dijete za majke koje su odlucile ili ne mogu dojiti. zato je potrebno da osiguraju mlijecnu kuhinju s hranom na odjelu, u blizini soba (prije se ta hrana pripremala u bolnickim kuhinjama na drugom kraju bolnice cime je upitna i ispravnost takvog obroka, a majke nisu ni hranile svoju djecu na bocicu u bolnicama nikad nego je to uvijek ko zna gdje cinilo osoblje) u koju ce majka doci pripremiti hranu za svoje dijete kao sto ce to ciniti i doma.
    znaci, sto se tice majki koje ne doje od rodjenja, novi bfhi donio jepoboljsanje: sama nauci brinuti o prehrani svojeg djeteta vec u rodilistu i nema problema da ne zna kako zamutiti ili koje mlijeko kad dodje doma.
    sve ostalo nije pogreska politika nego nedostatak i volje i takta i vjestina i ljudskosti onih koji bi trebali o djeci i majkama brinuti
    pisite unicefu o ovom

  2. #152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ne, nisam nikome pisala, meni je, recimo, na otpusnom pisalo da dojim, ja sam zaokružila da je sve predivno i prekrasno, cijeli sustav je meni ono... ne znam, bulets and points o dojenju i bog te veselio, pa kome uspije, kome ne. Ono, u mojoj tadašnjoj glavi bilo je nepojmljivo da me to uopće anektiraju jer je sustav napravljen da idemo u te sobičke (sad, define što je blizu) hranit djecu na bočicu - meni je to bilo tad Fellini besmisleno, plus, onda beba na AD-u nije s mamom u rooming inu, nego s "bolesnicima" na neonatologiji - tamo spava itd.

    Ono - ja ne vjerujem da će se time išta promijeniti, ne da mi se u bitke oko toga. Promijenit će se kad dojenje malo uhvati maha, pa će se onda razmišljat o tim kolateralnim žrtvama laktavizma. Ono, za desetak godina, kad se obrne trend i bolnice malo rasterete - možda i rađanjima izvan bolnica, kad se sve makne iz područja bitke u neko normalnije područje. Plus, meni je očito da ne mogu to ishendlati u tim uvjetima, gužve, pritisak laktivista (sori, ali to je moje mišljenje, UNICEF certifikati, titule) itd. Imaju i prostorna ograničenja - di bi bile te sobe blizu mama za hranu. Sistem nije toliko elastičan da bi akomodiralo ovo i ono, koji put fali i nešto od osnovne logistike (ne može se dignit roleta), a kamoli te stvari.

    Ista je situacija i u ST-u - koliko čujem od mama koje nisu dojile, ili je jedan kuluk - odvajanje beba, ili je drugi kuluk - hrani poskrivećki, ne smiš imat bebu u sobi jer kako ćeš izvest davanje bočice svaka 3 sata, a da to druge mame ne vide. Samo "pati" druga skupina. Ja sam to shvatila da je sad kao emotivna pravda da "malo pati" skupina AD mama, ono... malo ala hrvatska priča partizani i ustaše.

    To će se sve rješavat za nekih 10-20 godina, valjda, kad se sva ta borba malo smiri.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 09:18

  3. #153
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    svako rodiliste u kojem sam ja bila ima mlijecnu kuhinju na odjelu
    nisu je trebali izmisljati, tamo su oduvijek, samo nikad koristene
    tamo bi valda sestre skuhale kavu i to je to

    majke koje ne doje trebaju isto biti u rooming inu sa babinjacama, on nije iskljucivo pravo dojilja

  4. #154
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tu sam jos samo par minuta, pa bi samo htjela reci da me, a nije se skuzilo iz mojih postova, takva praksa o kojoj pisete, uzasno i ljuti i zalosti
    ali za nju nije krivo ni dojenje ni oni kojima je do dojenja stalo
    krivi su isti oni ljudi zbog kojih se sve ove godine nije moglo u nasim rodilistima dojiti i koji jos uvijek i onim majkama koje zele dojiti, to otezavaju
    to je najveci apsurd

  5. #155
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku

    majke koje ne doje trebaju isto biti u rooming inu sa babinjacama, on nije iskljucivo pravo dojilja
    i stavično je kad im se to pravo uskrati
    moram priznat da je onaj uvjet u bolnicama "može bit s djetetom do 6mj ako doji" isto ODURAN!
    Ispada da nije poanta u tome da dijete treba mamu, nego eto-besplatnu spizu u vidu sise.

  6. #156
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ma, krivnja sim-tam. Mame jesu s babinjačama. Ali, nisu njihove bebe. Tj. bebe mama koje ne doje su na neonatologiji, kao da su bolesne, i u rooming in rodilitšu su odvojene od mama? Logika? A možda svi žele i reći da je to nedojenje bolesno i tako ga malo ima. Ma, što reći tu? Ono, cmon. Osim, tako, Fellini, the world is a funny place.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 09:31

  7. #157
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznat da je onaj uvjet u bolnicama "može bit s djetetom do 6mj ako doji" isto ODURAN!
    Ispada da nije poanta u tome da dijete treba mamu, nego eto-besplatnu spizu u vidu sise.
    a ja ne znam da se osim rode itko protiv tog buni

  8. #158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    tu sam jos samo par minuta, pa bi samo htjela reci da me, a nije se skuzilo iz mojih postova, takva praksa o kojoj pisete, uzasno i ljuti i zalosti
    ali za nju nije krivo ni dojenje ni oni kojima je do dojenja stalo
    krivi su isti oni ljudi zbog kojih se sve ove godine nije moglo u nasim rodilistima dojiti i koji jos uvijek i onim majkama koje zele dojiti, to otezavaju
    to je najveci apsurd
    X
    i mene rastužuje što se za takve apsurde krivi dojenje i aktivizam okao njega.
    Ne razumijem kako ne shvaćate da je u pitanju nedostatak sluha i razumjevanja za potrebe rodilja i pacijenata , svakog individualno. Nema tu potrebe za nekim pretjeranim materijalnim zahtjevima, nego jednostavno svijest da nismo svi isti (u kojem god smjeru).

  9. #159
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tuga, krivnja, ne bavim se time. Kome koristi tuga i krivnja? Govorim o tome kako to izgleda u realnosti, sada, za ovu "nepopularnu skupinu", da se ljudi ne iščuđavaju stila to postoji????? Tj. kako izgleda friendly baby rodilište za jednu skupinu rodilja i njihove djece.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 09:36

  10. #160
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tuga, krivnja, ne bavim se time. Kome koristi tuga i krivnja? Govorim o tome kako to izgleda u realnosti, sada, za ovu "nepopularnu skupinu", da se ljudi ne iščuđavaju stila to postoji?????
    ja ne kužim zašto su nedojilje nepopularna skupina. Gotovo sve moje prijateljice (kad oduzmem rode i 2-3 cure van rode) nisu dojile ili su dojile jako kratko. Dakle, meni nije jasno što je tu nepopularno

  11. #161
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim, jedini koji mogu želje akomodirat i elastičniji su manja rodilišta stila Varaždin ili privatnici stila Podobnik, zato i imaju klijentele. I sad ono pitanje "zašto bi plaćao". Evo zašto.

  12. #162
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ina slažem se s tobom u potpunosti, ja nisam bila u situaciji kao ti u rodilištu, ali ima majki koje zbog ovog ili onog razloga stvarno nemogu dojiti, samnom je bila jedna cura koja je plakala od muke 24 sata jer joj nikako nije curica mogla primiti bradavicu i vući mlijeko, em je bila uzasno gladna i vrištala od gladi, em je ova imala uvučenu bradavicu jako, jako. sestre pedijatrica sve su bile oko nje i pokušavale joj pomoće, ali slušati djete svoje kako plače a ti više neznaš što napraviti, narqavno da je nakraju rekla da ju uzmu i da joj daju jesti što god....ženska je plakala satima i satima, i meni bi bilo draže da je ona svoju curicu u periodu dok su djeca bila s nama imala kraj sebe i držala ju u krilu i davala joj bočicu, nego što je morala i taj jedan put gledati nas kako uzivamo sa svojom djecom, a ona je svoju dala sestrama da ju nahrane i plakala... puno toga treba u našim bolnicama (rodilištima) napraviti i promjeniti a ne samo vršiti pritisak da se što više bolnica prozove prijatelji djece....jer su bebe s majkama u sobi i jer se promiče dojenje a sve drugo trpa u zasebnu malu sobicu...jer kao nepostoji

  13. #163
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne kužim zašto su nedojilje nepopularna skupina. Gotovo sve moje prijateljice (kad oduzmem rode i 2-3 cure van rode) nisu dojile ili su dojile jako kratko. Dakle, meni nije jasno što je tu nepopularno

    Pa moje sve su dojile, naše pojedinačno okruženej nije pokazatelj nečega, to smo utvrdili gore pred par strana itd. Nepopularno je na Rodi i u baby-friendly rodilištima, ali nije stvar u popularnosti, nego u tim nekim paradoksima - tipa rooming in AD beba nije s mamom, u titluliranom rodilištu.

  14. #164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa moje sve su dojile, naše pojedinačno okruženej nije pokazatelj nečega, to smo utvrdili gore pred par strana itd. Nepopularno je na Rodi i u baby-friendly rodilištima, ali nije stvar u popularnosti, nego u tim nekim paradoksima - tipa rooming in AD beba nije s mamom, u titluliranom rodilištu.
    Ali kao to kaže Ivarica to nema veze sa titulom ili dojenjem, nego osobljem. I po tome zapravo krši pravila za titulu koju nosi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.02.2011. at 09:43

  15. #165
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa moje sve su dojile, naše pojedinačno okruženej nije pokazatelj nečega, to smo utvrdili gore pred par strana itd. Nepopularno je na Rodi i u baby-friendly rodilištima, ali nije stvar u popularnosti, nego u tim nekim paradoksima - tipa rooming in AD beba nije s mamom, u titluliranom rodilištu.
    to je strašno-to što nije moguće imati dijete sa sobom, rooming in nije samo tu radi dojenja
    U udruzi Roda ima žena koje nisu dojile i to dovoljno, ne znam osjećaju li se loše zbog toga, mislim da ne
    Na forumu nije dozvoljeno raspravljati o ADu zbog tisuću puta napisanih razloga-a nijedan nije omalovažavanje mama koje ne doje.

  16. #166
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    rode su te koje na sve nepravedno reagiraju, i zato ja jesam na ovom forumu i ovom portalu, jer imam osjećaj da rode čine puno da se stvari promjene, zato vas volim....

    zato vjerujem da će vas ove neke stvari koje ste možda iz svih ovih postova pročitale potaknuti da u nekom od svojih dopisa bolnicama (rodilištima) spomenete i ove cure koje se osjećaju izolirano jer ne doje i da se stvore frendly uvjeti i za njih i njihove bebače

  17. #167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Na forumu nije dozvoljeno raspravljati o ADu zbog tisuću puta napisanih razloga-a nijedan nije omalovažavanje mama koje ne doje.
    Znaš što, da je to tako trebalo bi onda automatski brisati onaj čarobni konglomerat riječi "vlastita komocija" (i iza toga kad probaš upisati da ispadne ono *** ružna riječ), a vrve na određenim topicima. Tell me it is not so, pa ću se ispravit, već jesam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 09:47

  18. #168
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš što, da je to tako trebalo bi onda automatski brisati onaj čarobni konglomerat riječi "vlastita komocija" (i iza toga kad probaš upisati da ispadne ono *** ružna riječ), a vrve na određenim topicima. Tell me it is not so, pa ću se ispravit, već jesam.
    "vlastita komocija" je koječija skupina riječi, ja eto mislim da je svaki razlog za nedojenje legitiman. Mene ne mori nedojenje radi "vlastite komocije", jer dokle bi išla kad bi analizirala granicu između naših potreba i zadovoljavanja dejtetovih potreba-kod sviju je različita, mene mori nedojenje žena koje to žele, zdrave su i nemaju nikakvih problema-a nemaju informaciju, fila ih se strahom da će im dijete umrijeti sad od gladi..., ma sve znaš i takvih žena je ipak-najviše.

  19. #169
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kao to kaže Ivarica to nema veze sa titulom ili dojenjem, nego osobljem. I po tome zapravo krši pravila za titulu koju nosi.
    a koja je onda razlika s rodinim forumom? i tu se samo preko pp-a može razgovarati o AD-u. zašto vam je ta politika toliko grozna, a politika foruma nije?
    pa šta, ne možeš saznati ništa o AD-u u rodilištu, saznati ćeš negdje drugdje.
    možda i rodilišta prijatelji djece su članice onog IBANA il kako već, možda i oni imaju pravila koja ne smiju kršiti da bi dobila status prijatelja djece.
    ne kužim uopće gdje je tolika razlika, da vas ovo zaprepašćuje, a na forumu je ista stvar - ok?

    moram priznat da je onaj uvjet u bolnicama "može bit s djetetom do 6mj ako doji" isto ODURAN!
    ovo mi ne ulazi u istu kategoriju, ovo mi jest ODURNO. i nema nikakve nikakve veze s promicanjem dojenja. i nije mu to cilj, za razliku pretpostavljam politike rodilišta na odjelu za babinjače.

  20. #170
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    cvijeta, ja sam već sto puta napisala da ću odgovarati i na pitanja o problemima djece na formuli. Ali o markama neću raspravljati. Niti će se na Forumu imati otvorene teme tipa formula X , da li je bolja od formule Y.

  21. #171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    ovo mi ne ulazi u istu kategoriju, ovo mi jest ODURNO. i nema nikakve nikakve veze s promicanjem dojenja. i nije mu to cilj, za razliku pretpostavljam politike rodilišta na odjelu za babinjače.
    Naravno da je odurno. Isam bila u toj situaciji. Da mame koje ne doje ili ne izdajaju izbace (doslovno) iz sobe sa djtetom (starim par mj.) do propisanog vremena posjeta koje su od 12-18. Moram reći da niti mama koje doje nije bilo dozvoljeno biti uz dijete nego im je bilo dozvoljeno nahraniti dijete po rasporedu od 9-9 45 , te izaći iz sobe do propisanog vremena posjeta!!!
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.02.2011. at 09:57

  22. #172
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Cvijeta, krivo si skužila, možeš saznat o dojenju u rodilištu, ali ne smije bit dodira između mama koje doje i mama koje ne doje, tj. mame koje doje ne smiju vidit kako mame koje ne doje hrane dijete na bočicu. U našim uvjetima (nema toliko prostora), to znači da je mama s djetetom koje ne doji u sobi s babinjačama, njeno dijete na neonatologiji, a hrani ga svaka 3 sata na neonatologiji (ako želi, naravski, a većina želi, mogu i sestre to radit), na način da se navlači u zeleno i odlazi to pripremat na kuhinju u neonatologiji.

    Ne kužim tko traži na Rodi rasprave o forumulama? Nije u tome bit. Samo malo osviješćivanja što aktivizam možda nehotice znači i na što to onda u praksi izađe. Što će se tim postić - ništa. Ništa dok je the fight i dok se ekipe gledaju preko puškometa, za to bi trebala neka mirnija vremena i sjedanje za pregovarački stol, doći će i to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 10:01

  23. #173
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    zato vjerujem da će vas ove neke stvari koje ste možda iz svih ovih postova pročitale potaknuti da u nekom od svojih dopisa bolnicama (rodilištima) spomenete i ove cure koje se osjećaju izolirano jer ne doje i da se stvore frendly uvjeti i za njih i njihove bebače
    u vecini rodilista ovo nije praksa, koliko sam skuzila samo na sd?
    javit cu im se mailom ovih dana, sad se skidam, poso

  24. #174
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni zaista nije jasan taj dojam da je rodin "fight" drzak i besmislen u trenutku u kojem su statistike dojenja-a zna se kakve
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 18.02.2011. at 10:02

  25. #175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    [ Nije u tome bit. Samo malo osviješćivanja što aktivizam možda nehotice znači i na što to onda u praksi izađe. Što će se tim postić - ništa. Ništa dok je the fight i dok se ekipe gledaju preko puškometa, za to bi trebala neka mirnija vremena i sjedanje za pregovarački stol, doći će i to.
    Ina , bojim se da brkaš pojmove. Prava pacijenata (svi smo mi pacijenti ako pitamo sustav) u ovoj državi se krše naširoko, to nema apsolutno nikakve veze sa aktivizmom ove vrste.

  26. #176
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ina kao i uvjek u sridu....ovo što si rekla je upravo ono bitno....možda se takve stvari dešavaju i u drugim rodilištima, ali majke šute jer neznaju di bi mogle reći to potužiti se, ovo je sad iskustvo majki sa SD ali treba vidjeti dali je u drugim rodilištima ista praksa....
    ivarica, hvala

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ima i nema. Jer se aktivizam događa u konkretnim uvjetima - prostornim i sličnim. Osim da onda sad svaka skupina ima svoj aktivizam pa provjerava jel' aktivizam A doveo do toga da u realnosti skupina B ima nelogične uvjete. Tj. morao bi onda svako imat svojeg "neovisnog revizora" koji bi provjeravao to sve skupa. U stvari, ne znam ko bi o tome trebao vodit računa kao neka vrhovna instanca? UNICEF? Ideja je jedno, izvedba je, koji put, drugo.

    A ne bih lijepila smajliće, ajmo ostat, koliko je god moguće, na neutralnom terenu, bez emocija, krivnje, žala itd., možda je nemoguće, ne znam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 10:10

  28. #178
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i nema. Jer se aktivizam događa u konkretnim uvjetima - prostornim i sličnim. Osim da onda sad svaka skupina ima svoj aktivizam pa provjerava jel' aktivizam A doveo do toga da u realnosti skupina B ima nelogične uvjete. Tj. morao bi onda svako imat svojeg "neovisnog revizora" koji bi provjeravao to sve skupa. U stvari, ne znam ko bi o tome trebao vodit računa kao neka vrhovna instanca? UNICEF? Ideja je jedno, izvedba je, koji put, drugo.


    Ali čija je to onda odgovornost? Ako ustanova tumači propise na svoj način, ili poštuje samo minumum, ili ono što im odgovara?

  29. #179
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i nema. Jer se aktivizam događa u konkretnim uvjetima - prostornim i sličnim. Osim da onda sad svaka skupina ima svoj aktivizam pa provjerava jel' aktivizam A doveo do toga da u realnosti skupina B ima nelogične uvjete. Tj. morao bi onda svako imat svojeg "neovisnog revizora" koji bi provjeravao to sve skupa. U stvari, ne znam ko bi o tome trebao vodit računa kao neka vrhovna instanca? UNICEF? Ideja je jedno, izvedba je, koji put, drugo.
    unicef provodi program, ali ne znam d imaju uopce informaciju o ovom
    kad ocjenjivaci dodju, sve je kako treba
    kad rodilje popunjavaju anketu, sve petice
    kad netko nezadovoljan treba napisat dopis, nece vodit bitke

  30. #180
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    unicef provodi program, ali ne znam d imaju uopce informaciju o ovom
    kad ocjenjivaci dodju, sve je kako treba
    kad rodilje popunjavaju anketu, sve petice
    kad netko nezadovoljan treba napisat dopis, nece vodit bitke
    ovo je problem svugdje, kad treba pisati po forumu, kako je zakon o MPO loš i kako loše utječe, svi su puni slova i riječi, ali kad se treba neko javiti i reći svoju priču svi se zavuku u mišiju rupu....tako je i ovdje, na sreću broj osoba koje dožive ovakvu diskriminaciju u rodilištu nije veliki, ali niti jedna žena tako nešto nebi smjela doživjeti

  31. #181
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    kad netko nezadovoljan treba napisat dopis, nece vodit bitke
    Da, ja ne želim vodit bitku oko ovoga. Zato jer mi je procjena da je ovo ona domena - znaj što možeš promijeniti, a što ne. Oni to ne mogu akomodirat - imaju xy broj rodilja, imaju prostor koji imaju, lovu koju imaju, i patienti inflow koji imaju, ne mogu sagradit kuhinjicu do svake sobe, iovako je pretrpano. Ovdje sam napisala jer je tema... a ni ne znam što je tema. Minority report? Možda je ipak bolje da se napiše, nego da se šuti. Ili je gore da se napiše, ako se neće radit. Ne znam niti sama. Ali, ono, ipak nije sve bed of roses, u UNICEF-drajvanom univerzumu.

  32. #182
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je problem svugdje, kad treba pisati po forumu, kako je zakon o MPO loš i kako loše utječe, svi su puni slova i riječi, ali kad se treba neko javiti i reći svoju priču svi se zavuku u mišiju rupu....tako je i ovdje, na sreću broj osoba koje dožive ovakvu diskriminaciju u rodilištu nije veliki, ali niti jedna žena tako nešto nebi smjela doživjeti

    kata, o čemu mi pričamo?U našim bolnicama je skoro pa poželjno da ostaviš dojenče i posjećuješ ga (mislim, posjećuješ vlastito dijete!!) samo u propisanom vremenu za posjete od nekoliko sati, u većini ne postoji 24 satni boravak, u mnogima niti dnevni boravak uz dijete...i time su pogođena SVA bolesna djeca. Mnogi se bune, pišu dopise i đabe...ništa se ne miče sa mrtve točke . A naša bolesna djeca su i dalje sama.

  33. #183
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo.. moj konkretni action na ovo što sam doživila je da dismisam sve stvari s UNICEF logom - prije sam sve uplaćivala što bi upadalo u kaslić - sudjeluj u ovome, sudjeluj u onome, sad više ništa. Ne znam ni sama jel' to djetinjasto ili nije, ali ono kad vidim UNICEF, malo se ohladim.

  34. #184
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo.. moj konkretni action na ovo što sam doživila je da dismisam sve stvari s UNICEF logom - prije sam sve uplaćivala što bi upadalo u kaslić - sudjeluj u ovome, sudjeluj u onome, sad više ništa. Ne znam ni sama jel' to djetinjasto ili nije, ali ono kad vidim UNICEF, malo se ohladim.
    pa ok, i to je akcija
    ali da oni znaju zasto je to tako, imalo bi vise smisla

    na rodinom forumu nije zabranjeno pisati o ovakvoj praksi samo zato jer su bocice u pitanju. nikad nije bilo
    ali ne razumijem kako to da se na svim tim forumima na kojima se slobodno pise, nije dogodila kriticna masa koja je nesto, ista pokusala

    bfhi u ovom slucaju nije majkama koje ne doje nesto sto su imale uskratio, nego im na sd - NIJE OMOGUCIO ono sto je omogucio onima koje doje
    prije nego sto je pocela provedba programa, vecina djece uopce nije bila u rooming inu, a majke ih nigdje nikad nisu hranile na bocicu
    sad je omogucen rooming in svima (osim evo na sd), a majke koje ne doje takoder hrane svoju djecu, to ne cini treca osoba za njih (osim opet? na sd)

    pa da se meni to dogodilo, da su me razdvojili od djeteta na sd zbog nedojenja, posla bi sa svojih 100 forumskih prijateljica s kojima pisem o vrstama mlijeka - pred sveti duh i hranila djecu na bocicu pred ulazom
    svako tri sata
    pa bi bilo i na cnn-u

  35. #185
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    da se samo na sekundu vratim na AD...da sam ovaj članak pročitala prije godinu dana kad sam morala početi koristiti AD...stvarno neznam kako bi reagirala i na koji bi to način utjecvalo na mene u tom trenutku... http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2213
    Bakterija Salmonella i aflatokisni – snažni, toksični, kancerogeni, mutageni, imunosupresivni agenti koje proizvodi jedna vrsta Aspergilus gljivice, redovno se pronalaze u komercijalnim dojenačkim formulama, kao i Enterobakterija sakazakii - uništavajući patogeni uzročnik koji se prenosi hranom i koji može uzrokovati sepsu (prekomjerna bakterijska infekcija krvnog toka), meningitis (upala moždane ovojnice) i nekrotizirajući enterokolitis (ozbiljna infekcija i upala tankog i debelog crijeva) u novorođenčadi..

    Prilikom pakiranja dojenačke formule moguće je da dođe do onečišćenja iste česticama slomljenog stakla i metala, kao i industrijskim kemikalijama poput ftalata i bisfenola A (oba su kancerogeni) i, od nedavno, sastojkom koji se koristi pri pakiranju, izopropil tioksantonom (ITX), još jednim od mogućih kancerogena.

    Dojenačke formule mogu također sadržavati prekomjerne razine otrova ili teških metala, uključujući i aluminij, mangan, kadmij i olovo.

  36. #186
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ah, kužim sad, koncept je da onda nedojenima ne može bit omogućena ta dodatna usluga rooming ina, kužim. Pobrkalo mi se jer sam mislila da je zamišljeno da je to default i preporučljivo bez obzira na dojenje/nedojenje.

    Po meni bi bila najidealnija totalna elastičnost - da se sve može određivati, ovako kao u privatnom rodilištu, to bi bilo akomodiranje svih potreba - ako se ne osjećaš OK da može dijete ići u sobu s bebama, ako ti je dobro da ga imaš i hraniš kod sebe itd., nisam ja bila užasnuta što su me razdvojili (ja sam od onih kojima je to na momente pasalo jer mi nije bilo dobro - upala bubrežnih čašica, upala prsiju, rez, infuzije), nego mi je logika toga svega bila neprobojna - da je to tako zamišljeno u bolnici, koja bi trebala suportirat ove koji su "betežniji". .

  37. #187
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Postoji, također, peterostruki do osmostruki rizik razvijanja limfoma kod djece mlađe od 15 godina, a koja su hranjena dojenačkom formulom ili su dojena manje od šest mjeseci. ovo je kopirano iz istog tog teksta.....hvala bogu pa ga čitam sad a ne prije godinu dana, iako mi i sada stvara nervozu u želudcu....

  38. #188
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, i ovaj moj odmak od Unicefa, doveo me do odmaka i od WHO-a i svih tekstova tog stila gore.

  39. #189
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, kužim sad, koncept je da onda nedojenima ne može bit omogućena ta dodatna usluga rooming ina, kužim. Pobrkalo mi se jer sam mislila da je zamišljeno da je to default i preporučljivo bez obzira na dojenje/nedojenje.

    ne razumijem kako si me tako skuzila
    civilizacijski doseg jest da svima bude omogucen rooming in
    provedba programa to i uvjetuje, svima, ne samo dojenima
    program bfhi je omogucio rooming in svima, dosad u hr nije bilo tako (uopce, ni dojenima ni nedojenima)
    samo na sd ocito su izdvojili nedojenu djecu

  40. #190
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji, također, peterostruki do osmostruki rizik razvijanja limfoma kod djece mlađe od 15 godina, a koja su hranjena dojenačkom formulom ili su dojena manje od šest mjeseci. ovo je kopirano iz istog tog teksta.....hvala bogu pa ga čitam sad a ne prije godinu dana, iako mi i sada stvara nervozu u želudcu....
    kata, bilo je molbi i molbi i topika i topika da se taj tekst, zajedno s onim groznim tekstom o carskom, makne s portala.
    užasan je tekst.

  41. #191
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    da se samo na sekundu vratim na AD...da sam ovaj članak pročitala prije godinu dana kad sam morala početi koristiti AD...stvarno neznam kako bi reagirala i na koji bi to način utjecvalo na mene u tom trenutku... http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2213
    Bakterija Salmonella i aflatokisni – snažni, toksični, kancerogeni, mutageni, imunosupresivni agenti koje proizvodi jedna vrsta Aspergilus gljivice, redovno se pronalaze u komercijalnim dojenačkim formulama, kao i Enterobakterija sakazakii - uništavajući patogeni uzročnik koji se prenosi hranom i koji može uzrokovati sepsu (prekomjerna bakterijska infekcija krvnog toka), meningitis (upala moždane ovojnice) i nekrotizirajući enterokolitis (ozbiljna infekcija i upala tankog i debelog crijeva) u novorođenčadi..

    Prilikom pakiranja dojenačke formule moguće je da dođe do onečišćenja iste česticama slomljenog stakla i metala, kao i industrijskim kemikalijama poput ftalata i bisfenola A (oba su kancerogeni) i, od nedavno, sastojkom koji se koristi pri pakiranju, izopropil tioksantonom (ITX), još jednim od mogućih kancerogena.

    Dojenačke formule mogu također sadržavati prekomjerne razine otrova ili teških metala, uključujući i aluminij, mangan, kadmij i olovo.
    Ali sve gore navedeno jest istina. Sviđalo se to nama koji smo hranili djecu ad-om ili ne.

    Baš dok je sin bio isključivo na ad-u, dogodilo se ono u Kini s melaminom. Ja nisam spavala od muke i proučavala sam koje su firme bile prisutne na tom tržištu da usporedim s našim.

    I ne biste vjerovali koliko se puta vlasnik promijeni ili se više vlasnika udruži. U tih par godina što sam pratila. A nazivi formule ostanu isti i nigdje na kutiji nije naznačeno da je isti vlasnik formule x kao i formule y.

  42. #192
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji, također, peterostruki do osmostruki rizik razvijanja limfoma kod djece mlađe od 15 godina, a koja su hranjena dojenačkom formulom ili su dojena manje od šest mjeseci. ovo je kopirano iz istog tog teksta.....hvala bogu pa ga čitam sad a ne prije godinu dana, iako mi i sada stvara nervozu u želudcu....
    to je statistika. Činjenica je dojenje uključuje mnogobrojne dobrobiti , AD određene rizike . Ali u slučaju kada izbora nemaš, taj rizik je prihvatljiv.

  43. #193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moja je istina da je svijet nakupina interesnih skupina i da je danas više nego ikad teško doći do neke common istine, ali to je sad šira tema od laktavizma, a da statistiku razumiju samo rijetki (ja nisam ta) i da je njom tek lako manipulirat, u svim područjima. Ja u neke postavke oko dojenja - ne vjerujem - sad pak onim kritiziranim argumentom - gledam oko sebe pa što vidim iz okoline..

    Ovo oko tekstova, tu se vraćamo na prožvakavanu temu, tone su napisane, svi znaju di je.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 11:31

  44. #194
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je istina da je svijet nakupina interesnih skupina i da je danas više nego ikad teško doći do neke common istine, ali to je sad šira tema od laktavizma, a da statistiku razumiju samo rijetki (ja nisam ta) i da je njom tek lako manipulirat, u svim područjima. Ja u neke postavke oko dojenja - ne vjerujem - sad pak onim kritiziranim argumentom - gledam oko sebe pa što vidim iz okoline..
    Kao što smo već zaključili, statistika iz kojeg se izvlače ove brojke je puno veći uzorak ljudi od tvoje okoline ili moje.

  45. #195
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, ali ja mislim da svaka interesna skupina navlači statistiku na svoj način. Navlači = tumači, prezentira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.02.2011. at 11:34

  46. #196
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je istina da je svijet nakupina interesnih skupina i da je danas više nego ikad teško doći do neke common istine, ali to je sad šira tema od laktavizma, a da statistiku razumiju samo rijetki (ja nisam ta) i da je njom tek lako manipulirat, u svim područjima. Ja u neke postavke oko dojenja - ne vjerujem - sad pak onim kritiziranim argumentom - gledam oko sebe pa što vidim iz okoline..
    Ne samo da ne vjerujem u sve benefite dojenja, već sam se kod vlastite djece uvjerila da je nije tako.

    Sin, koji nije znao piti niti na bočicu niti dojiti, je bez problema prihvatio dohranu i žvakao, a kćer, isključivo dojena, i sad sa svojih 18 mj se guši kod svakog obroka.
    A u tekstovima se navodi da dojena djeca gotovo u pravilu nemaju problema sa gušenjem..... ne sjećam se detalja.... nešto im se razvija tijekom dojenja...
    I da dalje ne nabrajam.

  47. #197
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    to je statistika. Činjenica je dojenje uključuje mnogobrojne dobrobiti , AD određene rizike . Ali u slučaju kada izbora nemaš, taj rizik je prihvatljiv.
    ja se slažem s inom. pa i onaj tekst o štetnosti dojenja isto navodi vjerojatno statistiku, činjenice.
    a sa statistikom se tako lako manipulira, i to bez da lažeš.
    evo ovo s povećanjem rizika.
    zašto barem nije navedeno koliki je taj rizik, pa onda nastavak o osmerostrukom povećanju rizika?
    ma katastrofa. nije mi jasno kako i dalje odbijate vidjeti količinu manipulacije u tom tekstu.

  48. #198
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja mislim da svaka interesna skupina navlači statistiku na svoj način.
    ne može se statistika navlačiti.može svaka skupina iz nje izvući ono što je njima najvažnije , te to naglasiti. ali brojke i dalje stoje.

  49. #199
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I respectfully disagree i mislim da su utjecaji okoline puno veći, ali mislim da bi bilo neumjesno da elaboriram na Rodinom forumu, pa se zaustavljam na tome.

  50. #200
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ne može se statistika navlačiti.može svaka skupina iz nje izvući ono što je njima najvažnije , te to naglasiti. ali brojke i dalje stoje.
    Helou? Pa cijeli MPO case na tome počiva.

Stranica 4 od 14 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •